NIEUWSBODE EXTRA PBVE-beroepsopleidingen speciaal voor volwassenen Burgemeester Dirksland opent studio Radio Flakkee Uitstekende eindspurt door honkballers The Islanders Nieuwe tenues eerste elftal Zierikzee HSV The Islanders houdt toernooien NCVB afdeling Bru begint seizoen Zwangerschap en bevalling WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1992 9 (Gratis rubriek voor verenigingen en dergelijke, in samenwerking met VVV Overflakkee. Opgave schrifte lijk dan wel telefonisch tot dinsdag 12.00 uur voor het verschijnen van de Extra-editie.) GOEREE-OVERF Dirksland PvdA-Ombudsteam; 01877- 2412. Middelharnis PvdA-Ombudsteam; R. Koole, 01870-6664. Ombudsteam, lijst Hoogzand; 01870-2917, 01875-1998. Goedereede PvdA-Ombudsteam; 01879- 2207. Oostflakkee PvdA-Ombudsteam; J. de Kor te, 01874-1372. Sommelsdijk Streekmuseum Goeree-Over- flakkee, Kerkstraat 2. Bezoek na afspraak tel. 01870-3778. Elke dag, ook op zondag Stellendam Haringvliet Expo, Haringvliet- plein 3. Tentoonstelling over de Deltawerken. Geopend van 1 april-15 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Elke eerste maandag van de maand Goedereede Spreekuur Woningbouwver eniging Beter Wonen. Markt 7. Aanvang; 19.30 uur. Elke derde dinsdag van de maand Middelharnis Spreekuur Vrouw en Werkwin kel in Diekhuus. Van 10.00 tot 12.00 uur. Elke tweede woensdag van de maand Sommelsdijk Knutselclub voor kinderen van 4 tot 12 jaar. In wijkgebouw de Zwaluw. Van 14.00 tot 15.30 uur. Iedere maandag Middelharnis Repetitie Mannenkoor Ons Koor van 20.00-22.15 uur in 't Verenigingsgebouw naast de R.K. kerk aan de Langweg. Sommelsdijk Bridgen bij wijkgroep de Zwa luw. 13.15-17.00 uur. Iedere woensdag Oude-Tonge Knutselclub in d'Ouwe School. Knutselen voor kinderen uit groep 1 t/m 8 van de basisscho len. Van 13.30-14.30 uur. Instuifclub in d'Ouwe School. Spellen en knutselen voor kin deren uit groep 5 t/m 8 van de basisscholen. Van 14.45 tot 15.45 uur. Iedere donderdag Sommelsdijk 55-plussers soos in wijkge bouw De Zwaluw. Van 13.30 tot 16.30 uur Elke donderdagavond Oude-Tonge Zwangerschapsyoga en gewone yoga. De Grutterswei. Inlich tingen: tel. 01874-2398. Elke vrijdag Dirksland Vrij dansen in de Victoriahal', minimum leeftijd 18 jaar. 21.00 uur. Iédere zaterdag Goedereede Vrij dansen bij dansclub Let's Dance, met regelmatig gastop tredens. Verenigingsgebouw Oostdam. 21.45 uur. Ouddorp Beklimming toren Ouddorp. Raadhuisstraat. Vanaf 10.30 uür. Dirksland Hondenschool Flakkee start nieuwe Puppy cursus en ge hoorzaamheidstraining op za terdag. De avondcursus vindt op woensdag plaats. Lokatie: Ijsbaan, Westhavendijk. Vanaf 10.00 uur. Inl.; Kees en Erna Aalders, 01873-1731. Disco Stichting Thunderbird. Victoriahal. Vanaf 19.30 uur. Elke tweede donderdag van de maand Middelharnis Handwerken te koop in het Ro de Kruis gebouw.' Van 14.00- 16.00 uur. Elke derde donderdag van de maand Middelharnis Bijeenkomst postzegelclub Flakkee. Bovenzaal van café De Kok. (Van mei t/m augustus is er geen bijeenkomst). Vanaf 20.00 uur. Sommelsdijk Clubavond van Philatelica af deling Flakkee, in de boven zaal Café de Kok, Kaai 49. 20.00 uur. Dirksland Vraagbaak FNV. Vanaf 19.00 uur. Maandag tot en met vrijdag Ooltgensplaat Smederij-museum Piet Kamp. Van 13.00 tot 16.00 uur, of vol gens afspraak. Iedere donderdag en vrijdag Sommelsdijk Bijeenkomst van Schietvereni ging Flakkee, Haveneind 36. 19.00-23.00 uur. Iedere eerste zaterdag van de maand Oude-Tonge De Computer hobbyclub Oude- Tbnge komt samen. School straat 28. Van 13.30 tot 16.30 uur. Iedere derde maandag van de maand Oude-Tonge Computerhobbyclub Oude- Tbnge komt samen in Schoolstraat 28. Van 19.30 tot 22.30 uur. Donderdag 10 september Den Bommel Koffie-ochtend ouderen, 't Westerlicht. 10.00 uur. Ooltgensplaat Gemeenteraadsvergadering. Gemeentehuis. 19.00 uur. Vrijdag 11 september Dirksland Opening expositie opgravin gen Dirksland. Hal gemeente huis, 19.00 uur. Maandag 14 september Middelharnis Vergadering adviescommissie ro. Gemeentehuis. 19.30 uur. Dinsdag 15 september Sommelsdijk Begin cursus sieraden maken. Wijkcentrum De Zwaluw. 20.00 Woensdag 16 september Middelharnis Bijeenkomst NBvP. Diekuus. 19.45 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Iedere eerste zaterdag van de maand Bruinisse Ruilbeurs van Vogelvereniging De Nachtegaal van 9.30 tot 12.00 uur in clubgebouw aan de Molenweg. Opkopers aanwe zig. Tbegang gratis. In de maanden juni, juli en augustus wordt geen beurs gehouden. Woensdag 9 september Zierikzee Praatgroep voor ouders van druggebruikers. Havenplein 24. 19.30 uur. Renesse Weekmarkt. Kromme Reke. Van 08.00 tot 13.00 uur. Bruinisse Weekmarkt. Kerkplein. Van 08.00 tot 13.00 uur. Serooskerke Ouderensoos begint weer. Dorpshuis. 14.30 uur. Donderdag 10 september Zierikzee Modeshow wintermode. Holty Mode, Dam 19. Om 10.00, 14.00 en 19.00 uur. Vergadering RSG-bestuur. RSG Professor Zeeman. 16.00 uur. Commissie financiën in stad huis. 19.30 uur. Oosterland Begin bejaardensociëteit in de Oosterhof. 14.00 uur. Lingerieverkoping Stichting Adullam in consistorie kerk Oud Gereformeerde Gemeente aan Burgemeester Van der Ha- vestraat. 19.30 uur. Vrijdag 11 september Nieuwerkerk Afscheidsreceptie onderwijzer J. van Sluis. Gebouw Salem. 19.30 tot 21.00 uur. Zaterdag 12 september Zierikzee Reünie oud-leerlingen OBS Theo Thijssen. Vanaf 14.00 uur. Optreden Ronald van Rillaer en de Ron de Rauwband. Bro- gum. 16.00 uur. Boekenmarkt. Onder de beuze van 09.00 tot 15.00 uur. Kerkwerve/ Noordgouwe/ Schuddebeurs Oud papieractie SV WIK. 09.30 uur. Neeltje Jans Natuurexcursie Vanaf Delta Expo. 11.15 uur. Burgh-Haamstede Perenverkoop aan de Ring in Burgh. Vanaf 09.30 uur. Brouwershaven Open Monumenten Dag voor bezichtiging geopend: Grote- of Sint Nicolaaskerk (tevens ba zar en open huis restauratie), stadhuis en molen Windlust. Openstelling van en bazar in de Sint Nicolaaskerk. 10.00 tot 16.00 uur. Zonnemaire Open Monumenten Dag voor bezichtiging geopend: Neder landse Hervormde kerk en mo len De Korenbloem. Noordgouwe Open Monumenten Dag voor bezichtiging geopend: Neder landse Hervormde kerk. Dreischor Open Monumenten Dag voor bezichtiging geopend: Neder landse Hervormde kerk. Zondag 13 september Neeltje Jans Natuurexcursie. Vanaf Delta Expo. 11.15 uur. Maandag 14 september Zierikzee Bestuursvergadering Interge meentelijke Sociale Dienst. 19.30 uur. Borstvoedingsinformatie avond. Informatie: 01110-16395. 20.00 uur. O uwer kerk Start cursus Bijbels-He breeuws voor beginners en ge vorderden. Nederlandse Her vormde Kerk. Van 19.00 tot 20.00 uur en van 20.00 tot 21.30 uur. Dinsdag 15 september Zierikzee Appèldienst in Christelijke Gereformeerde kerk. 19.30 uur. Brouwershaven Bejaardensoos. Ichtuskerk. Vanaf 14.30 uur. Woensdag 16 september Zierikzee Commissie sociale zaken in stadhuis. 16.30 uur. Bijeenkomst NCVB met als gastspreker ds. De Boo. Zaal Christelijke Gereformeerde kerk. 19.30 uur. Commissievergadering mid denstand, recreatie en toe risme in stadhuis. 19.30 uur. Renesse Weekmarkt. Kromme Reke. Van 08.00 tot 13.00 uur. Bruinisse Weekmarkt. Kerkplein. Van 08.00 tot 13.00 uur. Donderdag 17 september Scharendijke Raadsvergadering Midden- schouwen. Gemeentehuis. 19.30 uur. Zaterdag 19 september Neeltje Jans Natuurexcursie. Vanaf Delta Expo. 11.15 uur. Oplage 29.400 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen -Duiveland en Goeree - Overflakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Bruinisse/Zierikzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle, Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe Duiveland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland, Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd, Ouddorp, Stellendam Oostflakkee, Achthuizen, Den Bommel, Ooltgensplaat, Oude- Tonge Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant. Uitgave en druk Druktechniek Sluitingstijd advertenties Advertentie-verkoop Bezorging/Lezersservice Redaktle Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee Postbus 1, 4300 AA Zierikzee Telefoon 01110-16551 Telefax 01110-14315 Offsetrotatie Dinsdag 11.30 uur voor Schouwen-Duiveland. Frits Koster na 18.00 uur 01119-1941, voor Goeree-Overflakkee, Dieneke Klompe, na 18.00 uur 01112- 1656. 01110-17314. Tijdens kantooruren 01110-16551 toestel 226. Na 18.00 uur Lianne Kooiman 01110- 12868. De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 167.000. EINDHOVEN - De Ttechnische Universiteit Eindhoven heeft een regeling getroffen met prof. dr. H. Buck die onder an dere inhoudt dat de weten schapper alle lopende proces sen tegen de TU stopzet. Ook is afgesproken dat er geen nieu we rechtszaken worden aan gespannen. Een woordvoerder van de universiteit heeft dit be vestigd. DEN HELDER - Er heerst geen tyfus-besmetting aan boord van de mijnenjager Hr. Ms. Urk. Dat heeft een onderzoek van de geneeskundige dienst van de marine uitgewezen. De Urk blijft echter voorlopig wel onder toezicht van artsen, al dus maandag een woordvoer der van het ministerie van de fensie. BRUINISSE - De NCVB afde ling Bruinisse gaat in septem ber weer aan een nieuw sei zoen beginnen. Voor de maan delijkse vergaderingen die in het Nederlands Hervormd ver enigingsgebouw worden ge houden zijn nieuwe leden al tijd hartelijk welkom. De aanvangstijd is 19.45 uur. Het nieuwe jaarprogramma ziet er als volgt uit. De eerste bijeenkomst op 17 september komt mevrouw C. van Gelder- Leenheer iets vertellen over het Bondsproject Onderwijs in Pa kistan. Voor dinsdagmiddag 13 oktober staat een uitstapje naar het Rien Poortvliet mu seum in Middelharnis op het programma van de dames. Twee dagen later namelijk 15 oktober is een gezamenlijke bijeenkomst met andere Bruse vrouwenverenigingen belegd. Het ligt dan in de bedoeling gelden te verzamelen voor het drinkwaterproject in Haiti. De bestuursleden van de NCVB houden op 19 november de jaarvergadering. Verder wordt in november op een nader te bepalen datum een middag of avond vastgesteld om kerst kaarten en meerdere versierin gen te maken. De traditionele Kerstviering met medewer king van de heer Kesteloo uit Brouwershaven zal gehouden worden op 17 december. Na de jaarwisseling is voor 21 janua ri de heer R. Vaillant uit Zie rikzee uitgenodigd om wat over de dagopvang in de Corne- liastichting uit de doeken te doen. Op 18 februari komen mevrouw Vendeloo en de heer Vlaming een en ander vertellen over autisme. Voor 18 maart staat een bezoek aan de streek - vergadering in Zierikzee opde agenda. Tbvens is in het voor jaar een fietstocht over Duive- lands dreven op de agenda ge plaatst. Mevrouw De Jong uit Dreischor is uitgenodigd om 5 april 1993 wat te zeggen over leer- en gedragsstoornissen bij kinderen. De laatste vereni gingsavond van het wintersei zoen 1992/1993 is vastgesteld op 13 mei. Deze slotavond wordt een jubileumprogram ma van BVM over voeding en gezondheid gepresenteerd. Een jaarlijkse uitstapje met de bus staat op de rol voor donderdag 24 juni. De bestuursleden van de Bruse NCVB afdeling heten iedereen die belangstelling heeft voor de maandelijkse ac tiviteiten of eventueel voor be paalde onderwerpen van harte welkom. STELLENDAM - Op 23 sep tember gaat een nieuwe cursus voor aanstaande ouders van start in het wijkgebouw van het Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden. Aanstaande ouders die meer willen weten over zwanger schap, bevalling en de periode daarna, kunnen deelnemen aan de cursus. De inhoud van de avonden wordt bepaald in overleg met de deelnemers. Hierdoor kunnen zij zelf aan geven over welke onderwerpen de avonden zullen gaan. Er kunnen zowel nuttige tips wor den gegeven, als wederzijdse ervaringen worden uitgewis seld. Twee wijkverpleegkundi gen begeleiden de avonden. Tbt 18 september kunnen de ouders zich aanmelden. De cursusa vonden vinden plaats op woensdag 23 en 30 september, 7 en 14 oktober in Wijkgebouw Kruiswerk Zuidhollandse Ei landen, Haagsestraat 4b, Stel lendam. Van 20.00 tot 22.00 uur. Informatie en aanmelding: op werkdagen tussen 13.00-14.00 uur, tel. 01879-1296. MIDDELHARNIS - In september start een groot aantal PBVE-opleidingen. In Middelharnis gaat de Oriëntatiecursus Verzorgende Beroepen en de Alge mene Schakelopleiding weer van start. De Oriënta tiecursus Verzorgende Beroepen start voor de twee de keer op Goeree-Overflakkee. Ze is voor mensen die (weer) willen gaan werken een goede opstap. Er is veel werk in de verzorgende sector. De cursisten krijgen hier een beeld van de verschillende verzor gende beroepen onder meer door snuffelstages. De algemene schakelcursus draait al geruime tijd op Goe ree-Overflakkee en is voor cur sisten met onvoldoende voor opleiding. Zij biedt de moge lijkheid om een achterstand in één of enkele vakken weg te werken; als bijvoorbeeld de kennis van de Nederlandse taal is weggezakt of het reke nen problemen geeft. Per cur sist wordt een vakkenpakket samengesteld, afhankelijk van de eigen mogelijkheden en wensen. Door intensief met een beperkt aantal vakken bezig te zijn, worden snel resultaten be haald. Binnen deze cursus wordt ook aandacht besteed aan beroepenoriëntatie. Hier krijgen cursisten een duidelijk beeld van de vraag op de ar beidsmarkt en de vaardighe den die voor de verschillende beroepen vereist zijn. De PBVE heeft in de regio nog diverse andere opleidingen op het programma staan. In de verzorging zijn er voor de op leidingen voor ziekenverzor genden en Z-verpleegkundigen speciale schakeltrajecten. Hierin zijn ook lessen in ver zorgende vakken opgenomen, in de techniek is er een scha kelopleiding Metaal. Tbt slot zijn er beroepsgerichte opleidingen, zoals voor Bejaar- denhelpende en Helpende Ge zinszorg. Hier worden theorie en praktijk gecombineerd en kunnen landelijk erkende di ploma's worden gehaald. Een aantal opleidingen kent een baangarantie. Er wordt lesgegeven op ver schillende plaatsen op de Zuid hollandse eilanden, onder meer in Middelharnis. De kos ten van de opleidingen zijn laag. Het cursusgeld bedraagt 60,— per jaar. Daarnaast wordt er een bijdrage voor het gebruik van leermiddelen en boeken gevraagd. De reis kosten buiten de woonplaats worden vergoed en er is een fi nanciële regeling voor de kin deropvang. De PBVE verzorgt op verschil lende plaatsen in de regio voor lichtingsbijeenkomsten. Hier wordt informatie gegeven over de opleidingen en kunnen cur sisten zich inschrijven. In Mid delharnis wordt voorlichting gegeven bij de SVE aan de Kastanjelaan 3 op: maandag avond 14 september van 19.30 tot 21.30 uur. ZIERIKZEE - Het eerste elftal van de voetbalvereniging Zierikzee is door zijn sponsor Goedbloed Auto's uit Zierikzee in het nieuw gestoken. Vlak voor het begin van het nieuwe voetbalseizoen po seerden de vijftien voetballers in hun rood/zwarte tenue voor de camera. Ht eerste elftal wordt al bijna vijf jaar door Louis Goedbloed gesponsord. DIRKSLAND - Op vrijdag 4 september opende de burgemeester van Dirksland, J. Boonstra, in aanwe zigheid van een groot aantal genodigden, de nieuwe studio van Radio Flakkee. In zijn speech roemde de heer Boonstra het door het bestuur gelanceerde idee, om zoals hij het verwoordde mister SLOF, Jan Lod der, tegelijkertijd in het zonnetje te zetten. Bestuurslid Jan Lodder, al ja ren de 'motor' achter Radio Flakkee, werd op een zeer lu dieke manier onvergetelijk ge maakt. Boven het onder meer door hem aangeworven zit bankje, plaatste de burgemees ter het bord ,,Het Jan Lodder hoekje" aan de wand. Iedere bezoeker aan de studio wordt op deze wijze herinnerd aan het onverzettelijke werk, dat Jan Lodder óók met de verbou wing heeft verricht. De voorzitter van het stich tingsbestuur, Adri Tuns, zei trots te zijn om met circa 100 medewerkers vanuit een zeer nieuw onderkomen Radio Flakkee de ether te kunnen in sturen. De in mei aangeworven agrarische schuur, werd in slechts enkele maanden tijd omgetoverd in een professione le zendstudio. Ongeveer twee derde deel van al het werk, werd door de eigen leden zelf verricht, waardoor de totale verbouwings- en inrichtings kosten financieel verantwoord bleven. Vooral door hulp van uit het bedrijfsleven kon deze stap verwezenlijkt worden. De burgemeester meldde trots, dat Dirksland er, met de kerk en watertoren, een derde her kenningspunt heeft bijgekre- gen, namelijk de 36 meter hoge zendmast van Radio Flakkee. De slogan Radio Flakkee van Ooltgensplaat tot aan de zee werd tijdens deze feestelijke opening kracht bijgezet. Derde honkman Gunnar Karlsen had een slaggemiddelde van 1.000. OUDE-TONGE - Het senioren herenteam van honk- en softbalvereniging The Islanders heeft ook haar laatste twee competitiewedstrijden in winst weten om te zetten. Afgelopen zondag werd twee keer de volle winst gegrepen ten koste van Gophers uit Maassluis. De Flakkeese honkballers hebben zodoende met een sterke eindspurt een onverwachte plaats in de middenmoot weten te bemachti gen. De voor zaterdag geplande wedstrijden van de aspiranten honk- en softbal werden afgelast. Het eerste team van de Oude- Tbngse honkbalclub kan terug kijken op een redelijk debuut in de reserve 3e klasse. Als nieuwelingen in de honk- balsport werd tijdens het voor bije seizoen veel geleerd. Dit resulteerde erin dat met name in de staart van de competitie de meeste winstpunten konden worden gescoord. Uitgepakt De dubbelwedstrijd zondag te gen de Gophers was daar een voorbeeld van. Tijdens de eer ste ontmoeting werd met name aan slag flink uitgepakt. Acht van de negen Oude-Tongenaren waren goed voor een slagge middelde. Daarbij lieten Sjaak Groenendijk, Ben Hameete- man, John Moerenhout, Gun nar Karlsen en Huib Schellevis zelfs het hoogst haalbare cijfer van 1.000 noteren. Uitslag 18-9. Ook de tweede wedstrijd werd overtuigend door The Islanders op de naam gebracht. Wel had den de rood-witten nu bedui dend meer problemen aan slag, daar de Gophers van werper hadden gewisseld. Diverse gastheren hadden onvoldoende kijk op de nu sneller geworpen ballen. Tbch wisten nog vijf Flakkeeë- naren een slaggemiddelde te behalen. De honderdprocent- score van 1.000 kon deze keer echter niet worden vergeven. Catcher Jan Zwerus deed het nog het beste. Hij sloeg drie uit vier, wat hem een gemiddelde van 0.750 opleverde. Ook nu wederom winst voor The Islan ders: 9-5. OUDE-TONGE - Zaterdag 12 en 19 september aan staande wordt door de dit jaar opgerichte honk- en softbalvereniging The Islanders een soft- en honk- baltoernooi gehouden. De voor het eerst op de ac commodatie aan de Van Halenstraat te houden toer nooien zijn speciaal bestemd voor de jeugd. goede vorm van het afgelopen seizoen om te zetten in een eventuele toernooi-zege. Zij moeten dan wel eerst goede ro sultaten bereiken tegen dc op ponenten The Hawks, Sparta en Green Sox. Ook dit toernooi begint om 10.00 uur. Op beide toernooidagen vindt de prijs uitreiking plaats rond 16.30 uur. Voor alle deelnemers heeft The Islanders een verrassing in petto. Zaterdag 12 september is het eerst de beurt aan de meisjes aspiranten. De Oude-Tbngse softballers dienen het vanaf 10.00 uur op te nemen tegen leeftijdsgroepen van de vereni ging The Saints, Feycnoord en Compri Zwijndrecht. Jongens Eén week later mogen de jon gens aspiranten proberen hun

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 9