EK Young Riders dressuur in Polen ZHV Delta Sport toont inzet op toernooi All-Ready debuteert met verlies Bruse Boys start voortvarend J eugdhengel wedstrijd in Zierikzeese gracht Sporthuis Zierikzee verslaat Coen Honig Zwemclub Onderdak houdt Swimjogging Dick Govaarts mist aanvang van competitie Hoek snel Ziektekostenverzekeringen voor mensen met gezond verstand Debuut van Andrea Pronk Gezamenlijke duivenvlucht Oefenvoetbal Harold van de Berge in vorm Hockey dag Werp- tweekamp Bannink DINSDAG 8 SEPTEMBER 1992 NR 25218 ZIERIKZEE - De eredivisionist ZHV Delta Sport heeft zondagmiddag haar ei gen Aurora-handbaltoernooi in sporthal Onderdak in Zierikzee gewonnen. Vier wedstrijden werden omgezet in de volle winst en één wedstrijd moesten de pun ten worden gedeeld. Met deze puike prestatie hebben Rob de Vos en zijn ploeg de slechte prestaties van vorige week in ieder geval uitgewist. Tbch moet De Vos alle zeilen bij zetten om zonder kleerscheu ren de oefencampagne door te komen. Over vier weken staat het uur van de waarheid voor de deur als Delta Sport haar debuut maakt in de eredivisie. Maar nu kent De Vos al proble men, al twijfelt hij om deze echt als problemen te omschrij ven. Vooral het keeperspro bleem is nog steeds niet van de lucht. Want de nieuw aange trokken keeper Dick Govaarts heeft een onderliggende spier afgescheurd aan zijn hiel. Go vaarts loopt momenteel in het gips: „Volgende week mag het gips eraf en nu is de vraag hoe snel deze spier weer aan groeit. Ik reken er op dat ik de eerste drie competitie-wedstrijden moet missen", aldus de onge lukkige Govaarts. Piet Bos Ook de tweede keeper Matthé Pipping kampt met een blessu re. Drie gekneusde tenen moest hij vorige week tijdens een driekamp in Rotterdam incas seren. Tbch was hij gisteren van de partij maar echt fit was de getalenteerde keeper niet. Daarom is de 47-jarige Piet Bos weer van stal gehaald en hield het doel met flair schoon. „Ik train iedere week nog drie keer mee met het eerste team. Zo lang De Vos wil dat ik oproep baar ben dan geef ik daar ge hoor aan. Trouwens, het is toch een eer om op mijn leeftijd nog te mogen keepen in dit soort wedstrijden", vertelde de sym pathieke Bos. Naast het keepersprobleem bleef ook Bert Nuijens met een kuitspierblessure aan de kant. Daarbij heeft Bert de Vos nog steeds last van een vinger. „Ja, die blessures zijn natuurlijk een handicap in de voorberei ding maar de selectie is breed genoeg om die plaatsen op te vullen. Voor iedere plaats heb ik twee man en dat weten de spelers ook. Dus er is scherpte in de ploeg, dat zag je vanmid dag wel. Vorige week was een slechte generale. Maar wij heb ben daar onderling behoorlijk over gepraat en de jongens heb ben begrepen wat de bedoeling is van mijn kritiek", verklaart De Vos na afloop van het toer nooi. Belangstelling Hoewel de publieke belang stelling wat tegen viel was er in sporthal Onderdak toch schitterend handbal te zien. Zes ploegen, waaronder twee ploegen uit België, toonden in vijftien wedstrijden dat hand bal een mooie kijksport is. De trainers gebruikten het toer nooi om hun ploegen op scherpte te krijgen en een aan tal mogelijkheden binnen het team uit te proberen. Ook De Vos gebruikte alle mogelijkhe den om zijn ploeg klaar te sto men. Delta Sport stond goed te handballen en vooral Sjoerd Jongepier en Ronnie Onwijn lijken de draai gevonden te hebben. Delta Sport was gemo tiveerd en liet dat in haar spel zien. Zij mochten dan ook na afloop de eerste prijs ontvan gen voor de ploegen DWS uit Schiedam en Apolloon uit het Belgische Kortrijk. Uitslagen: ZHV/Delta Sport- DWS 10-10; Apolloon-U ilen- spiegel 12-10; Aalsmeer-DES '72 9-8; Apolloon-ZHV/Delta Sport 6-13; DWS-Aalsmeer 12-9; Uilenspiegel-DES '72 14-13; Aalsmeer-Apolloon 9-9; ZHV/ Delta Sport-Uilenspiegel 10-7; DES '72-DWS 11-14; Uilenspie- gel-Aalsmeer 11-12; DWS-Apol- loon 7-11; DES '72-ZHV/Delta Sport 13-14; DWS-Uilenspiegel 11-7; Aalsmeer-ZHV/Delta Sport 8-9; Apolloon-DES '72 11-11. Eindstand 1. ZHV/Delta Sport 9 56-44 2. DWS 7 54-48 3. Apolloon 6 49-50 4. Aalsmeer 5 47-49 5. Uilenspiegel 2 49-58 6. DES '72 1 56-62 Harald van Zwieten (links) draagt zijn steentje bij a an de toer- nooi-overwinning op het Aurora handbal-toernooi. (Foto: Marij ke Folkertsma). GORINCHEM - Tijdens atle- tiek-wedstrijden op de kunststofaccommodatie in Go- rinchem heeft Delta Sport at leet Jan Hoek zijn persoonlijk record op de 3000 meter verbe terd. De 30-jarige Hoek uit Oude- Tonge bezette in de serie een ze vende plaats waarmee hij 8.48.6 minuten op de klok bracht. Advertentie GOES, TEL. 01100-39666 KAPELLE - Onlangs startten twee amazones van Ruiterver- eniging Renesse in de Z-klasse tijdens een dressuurwedstrijd te Kapelle. Andrea Pronk met haar paard Archibald maakte haar debuut in de Zl-klasse en behaalde het respectabele aantal van 175 punten. Mara de Bel met haar paard Flaubert startte voor de twee de keer in de Z1 en behaalde haar tweede winstpunt en een eerste plaats met 186 punten. Flaubert is een van de geselec teerde paarden die zullen strij den om de titel jonge KWPN- paarden met dressuuraanleg, tijdens het kampioenschap op de UTV te Utrecht op 10 en 11 september. ZIERIKZEE - De gezamenlijke duivenverenigingen van Schouwen-Duiveland houden een afsluitende duivenvlucht, die voor alle drie categorieën meetelt. Deze wordt zaterdag 12 september vanuit Pont St. Maxence gehouden. Voor zater dagvliegers is dit een normale vlucht. Voor de CCSD tellen slechts de eerste twee aangekomen dui ven van de bovenste vier van de poelbrief. De zondagsvliegers kunnen per deelnemer vier duiven inkorven bij de zater dagvliegers op 11 september tussen 17.30 uur en 19.30 uur. Klokken stellen aan- en af slaan in de eigen lokalen. Ook vliegen deze dag Chateauroux jonge duiven die meetellen voor de CCSD. De prijzen worden op 3 oktober uitgereikt in het dorpshuis in Nieuwerkerk vanaf 19.00 uur. Tévens wordt ook de kampi- oensprijzen uitgereikt. ZIERIKZEE - Dinsdag 8 sep tember, vanavond, vindt op de Schouwen-Duivelandse voet balvelden een aantal oefen wedstrijden plaats. Een wedstrijd om de trofee ZN vindt plaats op sportpark- Den. Hogen Blok in Zierikzee tus sen Mevo en Dreischor (aan vang 19.00 uur). De A-junioren van Zierikzee oefenen tegen het eerste elftal van Ouwer- kerk om 19.00 uur. DFS uit Burgh-Haamstede gaat op be zoek bij Noormannen 1 in Westkapelle. ZIERIKZEE - Het was voor Jaap van Gastel niet een echte teleurstelling- nadat zijn korfbalploeg- van All- Ready de eerste wedstrijd met 9-13 had verloren. De vuurproef in de derde klas landelijk had het eerste team in ieder geval ondergaan en was er geschonden uit gekomen. ,,Je moet niet vergeten dat Maassluis vorig jaar nog 2e klas speelde en hoe je het ook wendt of keert, zij waren vandaag gewoon sneller en beter", vertelt Van Gastel. All-Ready had een slechte start want in enkele minuten ston den zij al tegen een 0-3 achter stand aan te kijken. De snel heid en de nauwkeurigheid van het schieten brak het selectie-team van de Zierikzee- se korfbalvereniging All- Ready totaal op. Martin Rijn haalde de ohzekerheid uit de ploeg en scoorde in de 8e mi nuut de eerste treffer (1-3). Maassluis scoorde met een keu rig afstandsschot maar het was juist Esther Scherpenisse die Ondanks het verlies van de eerste wedstrijd in de 3e klas lande lijk, ging All-Ready niet af tegen Maassluis. (Foto: Marijke Fol kertsma). met een omdraaibal de tweede treffer produceerde. Technisch De hard werkende Martin Rijn zorgde voor wat lucht bij zijn ploeg en scoorde. Maar het was maar een korte opleving want Maassluis toonde wat zij waard was. Er volgde een aan tal voortreffelijke doelpunten en alleen Mirjam van Tiggelho- ven scoorde voor rust nog een treffer (4-7). „We weten waar we aan toe zijn. Er wordt in de ze klasse veel sneller gespeeld en dat kon je zien want we kwamen steeds net iets te kort. Maar in deze derde klasse wordt korfbal tenminste tech nisch gespeeld en dat is natuur lijk plezierig", vertelt Wim in 't Veld. Bij aanvang van de tweede helft wisselde Van Gastel Wou ter van Marle voor Arjan Hage. „Ik wil meer snelheid in de ploeg brengen maar of dat lukt moet ik eerst nog maar zien", aldus Van Gastel die constant langs de lijn instructies staat te geven. Maar All-Ready had moeite om de aansluiting te vinden en Maassluis profiteer de van de missers en liep al snel uit naar een 4-9 voor sprong. Wim in 't Veld scoorde met een afstandsschot en Mar tin Rijn vond de vrijstaande Anne-Marie van Goudoever die de bal dor de korf wist te gooi en (7-9). Even was All-Ready nog in de race voor een over winning maar Maassluis scoor de een aantal keren op rij en de beslissing was gevallen. Debby Voshart kwam in de ploeg voor Mirjam van Tiggel- hoven en Wouter van Marle en Jaco Stoutjesdijk scoorden nog voor All-Ready. De uiteindelij ke eindstand van 9-13 was voor trainer Jaap van Gastel niet om ongerust over te worden. „Ik moet wat kleine puntjes veranderen binnen de groep. Er moeten wat duidelijke lijnen uit gezet worden en er moet meer snelheid in het spel ko men. Ja, zoals dié spelers van Maassluis de ballen van af stand in de korf kunnen leggen is soms toch een raadsel", liet de trainer van All-Ready we ten. SINT ANNALAND - ,,Er stond een eenheid op het veld. Iedereen knokte voor elkaar en het ging lo pen", verklaart Cees van Dijk de 0-4 overwinning van Bruse Boys op het veld van WHS in Sint Anna- land. „Als je dan ook nog eens drie doelpunten op rij scoort, ja, dan zit dat goed". Een mentale overwin ning voor de ploeg uit Bruinisse nadat zij twee da gen daarvoor roemloos uit de beker werd geknik kerd. Voor de oefenmeester uit Sir- jansland moet de 0-4 overwin ning een leuke binnenkomer zijn om het optreden in de der de klas KNVB zonnig te begin nen. De naweeën van het vorig seizoen gedegradeerde Bruse Boys en de smalle selectie waarmee Van Dijk te maken heeft moeten nog steeds wor den overwonnen. De eerste stap is in ieder geval gemaakt en de dikke winst op WHS is verdiend. De eerste helft bleef 0-0 en dat was onder de omstandigheden, straffe wind die Bruse Boys te gen had, meer dan een terechte ruststand. Bruse Boys ont snapte aan een achterstand na dat Jan Stouten een terug speelbal niet goed verwerkte en die rakelings over het doel ging van de Bruse doelman Ja cob Muller. Daar tegenover kopte Martin Verspoor de bal twee keer over het doel van WHS. Jacob en Harold van de Berge zagen hun acties stran den voor de WHS-doelman. De 19-jarige speler Harold van de Berge kreeg in de tweede helft een groot aandeel in de vier geproduceerde doelpun ten. De HEAO-scholicr bracht tien minuten in de tweede helft met een lob over WHS-doelman de 0-1 op het scorebord. Bert van de Berge stond aan de wieg door twee man te passeren en de bal op maat aan te reiken aan de HEAO-scholier. Harold van de Berge bleef flitsend voetballen en een verdediger van WHS legde hem vlak voor het zestienmetergebied neer. Jacob van de Berge profiteerde De 19-jarige Harold van de Berge speelde een puike partij voor Bruse Boys. (Foto: Joop van Houdt) van de vrije trap en schoot deze dwars door het opgestelde muurtje in de touwen: 0-2. Een minuut later reageerde Ja cob van de Berge op een te rugspeelbal van een WHS-ver- dediger. Hij blokkeerde de bal en rolde het doel in. Het laatste doelpunt kwam uit een een tweetje van Harold en Tbnnie van de Berge waardoor aan voerder Jacob van de Berge de bal loeihard in schoot. WHS - Bruse Boys: 0-4 (0-0). 55. Harold van de Berge 0-1. 60. Ja cob van de Berge 0-2. 61. Jjyob van de Berge 0-3. 70. Jacob van de Berge 0-4. KSIAZ - In Ksiaz in Polen werd het Europese kam pioenschap paarden dressuur voor de Young Riders gehouden. De Young Riders is een groep getalenteer de ruiters en amazones die tot hun 21e jaar mogen deelnemen aan deze kampioenschappen. In januari van dit jaar werd Barbara Koot in een groep van acht geselecteerde ruiters/ama zones uitgekozen om mee te doen met het trainingspro gramma Young Riders waaruit de beste vier mee zouden doen met het EK in Pelen. Deze trai ningen resulteerden uiteinde lijk in een plaatsje in de Neder landse equipe voor Barbara Koot met haar paard Contro versy. In Polen behaalde Barbara res pectievelijk een 27e plaats in de voorproef, een tweede plaats na de Duitse kampioene voor de landenwedstrijd, waar door de Nederlandse equipe met een zilveren medaille naar huis ging. In de individuele proef werd Barbara uiteindelijk derde, te- samen met haar teamgenote Anouk Honselaar. Jammer ge noeg voor Anouk kreeg zij geen bronzen medaille omdat Bar bara in de landenproef beter gepresteerd had. Barbara kwam dus met twee medailles thuis, een zilveren en een bron- ZIERIKZEE - Zaterdag 12 sep tember houdt de HSV Ooster- schelde haar jaarlijkse vis wedstrijd voor de jeugd in de gracht van Zierikzee. Er wordt gevist in twee groepen, jeugd van vier tot en met acht jaar en jeugd van negen tot en met twaalf jaar. De deelname is geheel gratis en men behoeft geen lid van een hengelsportvereniging te zijn. De deelnamekaarten kunnen op de dag van de wedstrijd om 13.30 uur worden opgehaald bij het houten bruggetje over de gracht. ZIERIKZEE - Het Huzzel- Buzzel toernooi van Hockey club Schouwen-Duiveland kreeg afgelopen zaterdag een grote opkomst. Ruim vijftig jeugdige sporters speelden enthousiast mee tij dens de kennismakingsdag van de hockeyclub. Hiermee kon het bestuur ook nieuwe leden inschrijven. De wedstrijd zelf is van 14.00- 16.00 uur en er wordt gevist op centimeters. De meest succes volle deelnemer in elke groep ontvangt een beker, maar ook de minder fortuinlijke henge laar gaat niet met lege handen naar huis, want iedere deelne mer krijgt een prijs. De prijs uitreiking is direct na afloop. ZIERIKZEE - Atletiekvereni ging Delta Sport houdt dins dag 8 september een werp- tweekamp op de atletiekac- commodatie Bannink in Zie rikzee Vanaf 19.00 uur kunnen de deelnemers voor drie verschil- v lende werpnummers in actie komen. De organisatoren heb ben de volgende keuze ge maakt: Kogel/discus, ko gel/speer en speer/discus. Voor de lopers is er het bij nummer 10.000 meter. ZIERIKZEE - Het zaalvoetbalteam Sporthuis Zie rikzee is gisteren, maandag, sterk aan de competitie begonnen. In een wedstrijd tegen Coen Honig 1 won nen zij met 3-1. PTT won nipt van Nola Boys met 4-3. Uitslag maandag 7 september: Ie klas: Sporthuis Zierikzee - Coen Honig 1 3-1. Nola Boys - PTT 3-4. 2e klas: FC Kerkwer- ve - MEVO 2-3. Delta Catering - Neffen d' Eule 1-5. 3e klas: Vuurtoren - Braber Gr. Voorz. 0-5. Knippie - De Roo/Veen 3-3. Programma woensdag 9 sep tember in sporthal Onderdak in Zierikzee: zaall: 20.20 uur 't Swarte Schaep - Pinky Boys. 21.00 uur WIK - De Keien. 21.40 uur Neffen d' Eule-Vanity. 22.20 uur PTT - Tb ren Boys. Zaal 2: 19.00 uur Deltan - Coen Honig 2. 19.40 uur Rest. De Beuze-Steilööre PJZ. 20.20 uur Stella Boys 2 - Zeelandia. 21.00 uur Braber Gr. Voorz. - Drop- tiek Passage. ZIERIKZEE - Zwemsportvereniging Onderdak is ge start met het nieuw fenomeen Swimjogging. Een prima conditietraining waarbij je voor iedere vijf honderd meter die je zwemt een stempel krijgt op een strippenkaart. De opzet van Swimjogging is door de leden van Zwemsport- vereniging Onderdak al volop uitgeprobeerd. De proef is als geslaagd beschouwd en hier door heeft de vereniging de mogelijkheid geschapen dat ie dereen op woensdagavond van 18.00 uur tot 19.00 uur kan deel nemen. Swimjogging is in principe oneindig. Een be paald jaar of seizoen wordt niet afgesloten. De swimjog- gers kunnen gewoon doorgaan en steeds grotere afstanden zwemmen. Alle afstanden worden via een strippenkaart afgestempeld. Zo is er keuze uit tot 10 kilome ter, 25 kilometer, 50 kilometer, 100 kilometer en 150 kilometer. Elke keer als de strippenkaart vol is wordt er een medaille uitgereikt. „Het gaat er niet om wie de meeste banen zwemt, ieder bepaalt zijn eigen tempo. Bij het telpunt, teller aan ondiepe kant van zwem bad Onderdak, mag gerust worden. Aangeraden wordt niet halverwege een baan van slag te veranderen. De deelne mer bepaalt zelf welke slagen zij maken", aldus één van de organisatoren. Naast de woens dag is er voor recreatiezwem mers (18 ook de mogelijk heid om op donderdagavond tussen 20.30 uur en 21.30 uur deel te nemen aan Swimjog ging-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7