uw khant van schouwen-duiveland „Zo'n complex hoort niet thuis in monumentenstad als Zierikzee" Kansen voor Zeeland in ontwikkelen toerisme met educatieve meerwaarde ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I ZZbS - 3zLc, GEBOORTEKAARTJES? 'Belang van bevolking staat altijd voor op' TAXATIE? HANSE VERBEEK dé krant van schouwen -duiveland! j Actiecomité Manhuisstraat uit haar grieven Provinciale WV in beleidsplan '92 - '96; ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1992 149e JAARGANG NR 25216 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ORIGINELE, LEUKE EN MODERNE GEBOORTEKAARTJES VINDT U BIJ drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 HET WEER Half tot zwaar bewolkt, buien, sommige met onweer of hagel, 's Middags af en toe zon. Mini- mumtemp. ±9 graden. Middag- temp. ±15 graden. Wind uit west tot noordw., kracht 5, aan de kust kracht 6 ét 7. 3 STERK In Zierikzee worden opnamen gemaakt voor het Q AVRO-programma de Sterkste man van Nederland. 4 KOORCONCERT r\ Het concert van de Zeeuwse Koorschool was een U groot succes. 5 LIMBURG Niet Zeeland maar Limburg is het populairste vakan- tiegebied. 10 KORFBAL Korfbalclub All-Ready staat zaterdag aanstaande voor de vuurproef. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Gemeente Brouwershaven in brief aan actiecomité BROUWERSHAVEN - ,,U kunt er van overtuigd zijn dat het bestuur van de gemeente geen andere wens heeft dan het beste voor de gemeente Brouwersha ven en haar inwoners. Hierbij spelen echter belangenafwegingen". Rond het middaguur arriveren de leden van de adviescommis sie uit Middelburg vergezeld door burgemeester van Zierik zee mr J. J. P. M. Asselbergs, wethouder Van Gastel en de heer Van Doorne van Beter Wo nen. Op het schoolplein wordt een kijkje genomen waarna ook in het gebouw wordt rond gelopen om van hieruit een blik te werpen op de tuin. De heer Reedijk weet één van de leden, de heer Schuurman van Monumentenzorg nog mee te tronen naar de tuin achter het gebouw. Nadat ze langs de poster met de tekst „een boom meer of minder, waar maken we ons druk om", die eveneens 's och tends is opgehangen, zijn gelo pen wordt de tuin bereikt. Tbr plekke toont hij de bereidwilli ge bestuurder het groen en pro beert hij hem te overtuigen dat ,,in het kader van het be schermd stadsgezicht" de plan nen gewijzigd moeten worden. „Dit hoort gewoon bij een stad je als Zierikzee". De heer Schuurman beaamt dat het hier inderdaad een mooi plekje betreft, maar durft verder geen uitspraken te doen. ,,9 septem ber wordt er een advies ver wacht, eventueel wordt dit nog uitgesteld", zo zegt hij. Reedijk is blij dat de vertegen woordiger in ieder geval de moeite heeft genomen om in de tuin te kijken. „Wij willen na melijk ook van onze kant laten weten hoe we er over denken. De gemeente heeft wél de macht om u uit te nodigen-en- wij niet. Dan ontstaat er toch een soort eenrichtingverkeer". Burgemeester Asselbergs wacht rustig het besluit van ge deputeerde staten af. „De ge meente heeft een beslissing ge nomen en het is nu aan de pro vincie om een verklaring van geen bezwaar af te geven". Dat kan nog wel enige weken in be slag nemen zo verwacht de bur gemeester. „Eerst moet het ad vies worden opgesteld en dan moet gedeputeerde staten nog een uitspraak doen. Krijgt de gemeente gelijk- dan zal het ac tiecomité zeker in beroep gaan bij de Raad van State, waar door er weer een aantal maan den overheen gaat". Het hoger beroep bij de Raad van State zal zeker worden in gediend zo verzekert de heer Reedijk. Vooralsnog wachten de omwonenden de uitkomst van het advies van de commis sie af. Met een marktaandeel van ruim 14 procent levert Zeeland een belangrijke bijdrage aan het Nederlandse toeristische produkt. Tbch is dat volgens de Provin ciale VW geen reden om op de lauweren te rusten. „Het toe ristisch produkt Zeeland is enerzijds smal en dus kwets baar, maar anderzijds toch ook weer veelzijdig te noemen", al dus de beleidsnota. Wat vol gens de Provinciale WV nodig is is spreiding. Zowel in ruimte als in tijd. Met andere woor den: er moet gewerkt worden aan seizoensverlenging en er moet een betere 'verdeling' van recreanten over de provincie komen. Het toerisme is nu teveel ge concentreerd op slechts een aantal plaatsen. Tbrwijl bij voorbeeld de Schouwse West hoek (over)vol zit is elders op Schouwen-Duiveland nog ruimte zat. De Provinciale VVV tekent daarbij in het be leidsplan wel aan dat het niet alleen aan de WV is om te werken aan seizoensverlenging en verbreding van het produkt. „Van de hele toeristisch- recreatieve sector worden bij dragen aan de produktverbre- ding en seizoensverlenging verwacht". Elk-weer-voorzieningen Als men wil dat de toerist die eenmaal geweest is ook een volgende vakantie in Zeeland doorbrengt moet men zorgen dat de 'klant' tevreden huis waarts keert en zijn positieve ervaringen als het even kan doorbrieft aan vrienden, ken- vervolg pagina 2 1 De gemeenteraad van Brou wershaven heeft in een brief aan het actiecomité Jacob Cats gereageerd op de kritiek die deze groep via een brief en een enquête onder de bevolking tot uiting bracht. In haar ant woord legt het gemeentebe stuur aan de hand van verschil lende voorbeelden uit dat de bevolking wel de mogelijkheid heeft om haar mening over be stuurlijke zaken te uiten. Men noemt daarbij de inspraakmo gelijkheden in het kader van het ontwerp-bestemmingsplan Brouwershaven Kom en de in spraak op de plannen voor de Brouwse Markt. In antwoord op de enquête zegt de gemeente dat ook zij een uiterste inspan ning levert voor een goede plaatselijke groenvoorziening. Het met gif wegspuiten van on kruid is daarbij aanzienlijk verminderd zodat het onkruid sneller de kop opsteekt. Voor de kern Brouwershaven is een nieuwe kinderspeelplaats in voorbereiding en men wijst er op dat de gemeente niet streeft naar een uitbreiding van het toerisme, maar naar verbete ring van de kwaliteit van de voorzieningen daar voor. Advertentie MAKELAARDIJ O.G. TELEFOON 01110-16888 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een. kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr.. adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: aj Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. h: plan klakkeloos aangenomen. Op persoonlijke titel geven sommigen nu al toe dat ze te ver zijn gegaan en raden ze ons aan om vol te houden". De spandoeken trekken intussen veel bekijks. Passerende inwo ners van Zierikzee staan even stil en wensen de actievoerders veel succes met hun protest. Tuin Door beleid brengen wij veel meer tot stand dan door geweld. Tacitus Promotie ZIERIKZEE - Voor wat betreft de ontwikkeling van het toeristisch produkt in de toekomst moet de kwaliteit voorop staan. Dat stelt de Provinciale VVV in haar beleidsplan voor de jaren 1992 tot en met 1996. Volgens de Provinciale VVV dient men het toeristisch produkt te verbreden.Verdere ontwikkeling van Zee land Cultuurmaand en Sportmaand zijn daarbij zeer wezenlijk", aldus het be leidsplan. ,,Er liggen voor Zeeland kansen in het ontwikkelen van toerisme met een educatieve en culturele meerwaarde". reau voor Toerisme (NBT) zijn belangrijke doelstellingen", al dus het beleidsplan. „Het vast houden van vaste klanten, dus van toeristen die al eerder in Zeeland verbleven, zal als rela tief goedkoop en probaat pro motiemiddel worden gehan teerd". De Provinciale VVV wil zich, zo blijkt uit het beleidsplan, in de toekomst gaan ontwikkelen tot een zakelijk, slagvaardig en meer dienstverlenend insti tuut. „Voor de Provinciale VW ligt een taak in het krij gen van meer grip op de sprei ding in ruimte en tijd van toe risme en recreatie in Zeeland. Betere marktkennis is daarbij noodzakelijk", aldus het be leidsplan. In het verlengde daarvan wil de Provinciale VW proberen een duidelijke rol te spelen in de strijd tegen de negatieve effecten van toe risme en recreatie. De promotie van 'het produkt Zeeland' is en blijft, zo blijkt uit de beleidsnota, vóór de Pro vinciale VVV één van de be langrijkste takken van dienst. „Het uiteindelijk ontstaan van één promotiefonds, het structu reren van de acquisitie cn het intensiveren van de samenwer king met het Nederlands Bu- Klantvriendelijkheid staat hoog in het vaandel van de Provinciale VVV. (Archieffoto). De omwonenden laten geen onduidelijkheid bestaan over hun mening. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - De bewoners van de Manhuisstraat, Pieterseliestraat en Wevershoek hfTben gisteren, donderdag, wederom hun grieven geuit tegen het voornemen van de gemeente het oude schoolgebouw aan de Manhuisstraat af te breken en hiervoor in de plaats 39 voor ouderen geschikte woningen te hou wen. Woordvoerder van het comité de heer C. M. Reedijk legt uit dat de buurtbewoners in principe niet tegen de houw van bejaardenwoningen zijn, maar wel bezwaar hebben tegen de vorm van het complex. De hoogte van het gebouw en het feit dat het park achter de voormalige school moet wijken, stuit op veel onbegrip bij de omwonenden. Gisteren kwamen de actievoer ders 'Manhuisstraat' weer in actie. Dit tijdstip was uitgeko zen omdat vanuit Middelburg een groep bestuurders was overgekomen om zich ter plaat se op de hoogte te laten bren gen van de situatie. Deze sub commissie gemeentelijke be stemmingsplannen met daarin onder meer vertegenwoordi gers van de rijksdiensten volkshuisvesting, landbouw, natuur en openluchtrecreatie en monumentenzorg brengt woensdag 9 september advies uit over het plan. Voordat een bezoek werd ge bracht aan de Manhuisstraat bogen de leden van de commis si e zich eerst bij woningbouw vereniging Beter Wonen over de tekeningen. Wethouder L. J. van Gastel van volkshuis vesting, directeur van Woning bouwvereniging Beter Wonen, dë héerïng Ph. H. van Dötyrner" en architect H. Weertman ga ven hier nog wat meer informa tie over de achtergronden van het plan. Vervolgens begaf het gezelschap zich richting de Manhuisstraat. Bezwaren Hier waren al vroeg in de och tend enkele buurtbewoners be zig met het bevestigen van spandoeken aan het gebouw. Met ludieke teksten werd hier op aangegeven wat de bezwa ren van het actiecomité zijn. De tekst 'tot hier en niet hoger' sloeg op de voorgenomen hoog te van het gebouw. In het complex worden 39 wo ningen voor ouderen onderge bracht verdeeld over drie la gen. „De hoogte van het ge bouw wordt hiermee zo'n der tien meter. Te hoog want hier door wordt onze privacy aange tast, de mensen kunnen zo naar binnen kijken", aldus Reedijk. "Eerrander-belai.grijk bezwaar bet| :ft de tuin achter het ge bouw die moet verdwijnen. „Deze prachtige tuin met daar in een grote oude vleugelnoot- boom, een vijver en mooie plantegroei wordt omgebouwd tot een parkeerplaats. Het kromme is dat uit de tekenin gen blijkt dat men op een ande re plaats waar nu stenen liggen een andere tuin aan gaat leg gen. Met een goede opknap beurt zou van dit hofje, wat bij veel Zierikzeeënaars niet be kend is, een prachtig stads- parkje gemaakt kunnen wor den". Vandaar dat men met grote letters op de spandoeken de teksten 'flatje zette, tuuntje plette' en 'liever eén park dan een parking' geschilderd heeft. Een kritisch geluid laat het ac tiecomité ook horen richting de fracties van de politieke partijen die in de gemeente raad vertegenwoordigd zijn. „Door de fractieleden is het

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1