Zierikzee heeft prima uitgangspositie Mevo op herhaling WIK gokt op hoge klassering Renesse tobt met spelers Ouwerkerk heeft zorgen Zonnemaire een stap vooruit ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE RENESSE - Opnieuw ligt er voor oefenmeester Ed van Lent een zware taak om een eerste elftal bij Renesse te formeren die de tegenstand in de 2e klas afdeling machtig is. Het enige succes wat de trainer vorig sei zoen boekte was de halvefinale bereiken in de afdelings beker wedstrijd voor zondagploegen. Het was voor Van Lent ook geen gemakkelijke klus. Het seizoen was nog maar net be gonnen of hij werd gevraagd de taken over te nemen van de toenmalige trainer Patrick Boussen uit Tferneuzen. Het ging Van Lent niet echt voor de wind maar hij wist zijn ploeg in ieder geval te behouden voor de 2e klas. Opnieuw kijkt hij' tegen een paar problemen aan. Kees Verweel en Dick Hart hebben te kennen gegeven in een lager elftal te willen spelen en René van de Velde zal regel matig verstek moeten laten gaan wegens zijn werk. Het eerste elftal heeft momenteel te weinig spelers en Van Lent is druk bezig om spelers uit het tweede elftal te selecteren. Op nieuw zijn de verwachtingen niet hoog gespannen maar be houd voor de 2e klas moet voor Renesse mogelijk zijn. De gegevens Trainer: Ed van Lent. Voorlopige selectie: Maurice Simmerok (keeper), Remco Canters, Wilco Hoogerhuis, Ar jan van de Stolpe, Leon Bak ker, Peter Bouterse, Peter Mes- semaker, Mischa van de Hoek, Peter Moerland, Richard Fen- net. Nieuw: voorlopig niemand, vertrokken: Kees Verweel, Dick Hart (beiden lager elftal), Arjan Kraayenbrink (Brou wershaven), Jaap Boerma. Indeling: zondag 2e klas afde ling. Tegenstanders: Hansw. Boys, Noormannen, Oostburg, SDO, Terhole, Groede, Schoondijke, Domburg, Hulsterloo, Kwa- dendamme, Sluis. OUWERKERK - Met de start van de nieuwe compe titie zijn er al twee problemen gerezen die Peter Goe- degebuure bij Ouwerkerk bezig houdt. De oefen- meester maakt zich zorgen over de toekomst van het eerste elftal in de zondag le klas afdeling wegens te weinig aanvulling van onderaf. Daarnaast is de voetbal-accommodatie in zeer slechte staat. Het eer ste elftal van Ouwerkerk, dat vorig seizoen in de middenmoot eindigde met twintig punten, staat op nieuw voor een moeilijke opgave. „Als er niets gebeurt bij Ouwerkerk dan vrees ik dat de toekomst er niet rooskleurig uitziet. Met deze huidige selec- tiegroep zijn er nog mogelijk heden om in de eerste klas te blijven spelen. Aan promotie naar de KNVB-klasse denk ik vooral nu niet. We moeten pro beren geen degradatie-voetbal te gaan spelen. Als er geen maatregelen worden genomen om meer jeugd te betrekken bij voetbalvereniging Ouwerkerk dan zie ik in de toekomst het eerste elftal degraderen uit de hoogste afdelingsklasse", ver klaart de trainer uit Zierikzee. Modderpoel Het voetbalveld in Ouwerkerk ligt er treurig bijEen knollen- veld waarbij de eerste beste re genbui het grootst gedeelte in een modderpoel veranderd. Daarnaast blessure-gevoelig en als gastheer is het vervelend om de bezoekende clubs uit de hoogste afdelingsklasse zo'n speelveld aan te bieden. „Dit probleem is niet van het eerste jaar. Misschien ligt het politiek wel gevoelig in Duiveland om een voetbalveld, waar op zon dag wordt gespeeld, in orde te maken", klinkt het enigszins wat zorgelijk uit de woorden van Goedegebuure. De gegevens Trainer: Peter Goedegebuure uit Zierikzee. Voorlopige selectie: Michel Be- gemann (keeper), Marco van de Marei (keeper), Eric Bege- mann, Peter Bezemer, Erik Bleiji, Arjan Brouwer, Jakkoo Brouwer, Eric-Jan van Dongen, Johnny Hage, Peter Hille- brand, Jacco de Jonge, Jacky Kenters, Gert-Jan Kunst, Er- win van de Maas, René Manni, Wouter van Marie, William Re- meeus, Ron Romeijn, Michel Schoenmaekers, Oliver Ver west, Peter van de Zwan. Nieuw: Arjan Brouwer (SKNWK), Jacco de Jonge (Brouwershaven). Vertrokken: Rinus Boogert (gestopt). Indeling: zondag le klas afde ling. Tegenstanders: Biervliet, Graauw, Zeelandia, Zeeland Sport, Jong Ambon, IJzendij- ke, Philippine, Robur, Vlissin- gen, Hontenisse,.Aardenburg. Eerste keuze ZONNEMAIRE - Zonnemaire, de kleinste voetbalvereniging van Schouwen-Duiveland, heeft nog niet echt geluk ge had bij haar eerste oefen wedstrijden. Twee gingen de mist in wegens gebrek aan spe lers bij de tegenstander en de wedstrijd om de trofee ZN te gen Bruse Boys werd gestaakt wegens onweer. Maar Zonnemaire is dit soort tegenslagen wel gewend en oefenmeester Wim Kommer uit Dreischor bereidt zijn ploeg in alle stilte voor. Waren er twee jaar geleden nog mogelijkhe den om de laagste afdelings klasse te ontvluchten, zo moest Kommer met zijn manschap pen afgelopen seizoen berusten in een vierde plaats. Maar Zon nemaire timmert aan de weg want inmiddels is de gemiddel de leeftijd van de spelers op 22,8 jaar uit gekomen. Vijf nieuwe spelers en een speler uit eigen jeugd is de oogst voor Kommer. Met de nieuwe spe lers: Jordi de Bruin, René Hec tor, Erwin van der Wekken (nieuwe keeper), John Kommer en Sebastian van Leersum, Marcel Przygoda krijgt de oefenmeester uit Dreischor weer nieuwe mogelijkheden om misschien een kampioens feestje te bouwen. De gegevens Trainer: Wiin Kommer uit Dreischor. Selectie: Jordi de Bruin, Hans Goemans, Peter 't Hart, René Hector, Jan Kaspers, John Kommer, Sebastian van Leer sum, Arjan van Leersum, Mar cel Przygoda, Roberto Risco, Edward Schenk, Erik Stoel, Piet Stouten, Marco Tanis, Ed win de Vlieger, Marcel de Vlie ger, Erwin van der Wekken (keeper). Vertrokken: Marco Duinhou wer (gestopt), Danny Jonker (Brouwershaven), Sander Men- ten (Ouwerkerk), Robin Gram berg (gestopt), Ruud de Bruin (Dreischor) Nieuw: Jordi de Bruin, René Hector, John Kommer (Drei schor), Sebastian van Leersum (eigen jeugd), Marcel Przygo da, Erwin van der Wekken (Brouwershaven). Indeling: zondag 4e klas afde ling. Tegenstanders: Zierikzee 5, Cortgene 2, Renesse 3, Ouwer kerk 3, Kwadendamme 3, Drei schor 2, Patrijzen 4, Volharding 3. ZIERIKZEE - Na het grote succes bij WIK staat trai ner Jaap de Ridder opnieuw voor een uitdagend kar wei. De oefenmeester bracht in vier jaar tijd de Kerkwervenaren van 2e klasse afdeling naar de 4e klas KNVB. Mevo, zijn nieuwe ploeg, komt uit in de le klasse afdeling Zeeland. Dit team miste vorig jaar op één punt de periodetitel en eindigde op een zesde plaats met achttien punten. „Van dat huidige team is wel wat te bouwen en het is voor mij opnieuw een uitdaging om een ploeg op Schouwen- Duiveland proberen door te loodsen naar de 4e klasse KNVB", luidt het betoog van de oefenmeester uit Arnemui- den. Ibch krijgt Mevo waar schijnlijk een valse start in de competitie. Tijdens wedstrij den in de trofee ZN zag De Rid der drie spelers vertrekken met een rode kaart. Hieronder de keeper Niels Goudswaard, en de verdedigers Patrick Ren- ger en Leon de Jonge. Zonnige toekomst „Ik hoop niet dat de KNVB de ze jongens zwaar straft want dat zou inderdaad een streep door de rekening zijn bij de eerste competitie-wedstrijden. Ibch zie ik de toekomst zonnig in bij Mevo. Ik heb de groep een paar keer zien spelen. Leuk groepje ondanks dat ik nog een paar basisspelers miste die op vakantie zijn. Vorig jaar heeft Mevo voor de winterstop goed gespeeld, daarna lukte er niet veel meer. Het is nu mijn grootste taak om de lijn van presteren van begin tot het einde door te trekken", verklaart De Ridder die nog steeds gebruik moet maken van zijn kruk wegens problemen met zijn knieban den. De gegevens Trainer: Jaap de Ridder uit Ar- nemuiden. Voorlopige selectie: Ramazan Ayaz, Jan Huibert Bouwman, René Dekker, Rudy Dekker, Martin Dekker, Niels Gouds waard (keeper), Johan Hei kamp, Jan Heikamp, Friso de Jonge, Leon de Jonge, Philip de Leeuw, Peter van de Linde, Pa trick Renger, Cees de Ruiter, Dick van Splunder, Remco van der Wekken, Constian de Vries. Nieuw: Philip de Leeuw (Waar de), Ramazan Ayaz, Constian de Vries, Remco van der Wek ken. Vertrokken: Mare Tiggelman, Jaap Versluis, Tbon Wandel, Nicolai Schiettekatte, Victor van Oosterom (gestopt wegens blessure), Maurice Lamberigts. Indeling: zaterdag le klas afde ling. Tegenstanders: Heinkenszand, Hoedekenskerke, VCK, Duive land, MVAV Middelburg, Krab- bendijke, Brouwershaven, GPC. Zierikzee heeft een uitstekend oefenprogramma achter de rug. Voorlopige sélectie: Han van de Sande, Joost Rotte, Erik van de Sande, Jan-Kees Noordijke, Erik-Jan Kort, Kees Verwest, Marco Ganzeman, Edwin Gan- zeman, Tbnnie Hendrikse (kee per), Theo Stouten, Patrick de Broekert, Theo Wittenberg, Ri- ni Verwest, Maurice de Vlieger, Gerrie van de Hoek, Krijn Hendrikse (keeper), Jan Berre- voets, Martin Kievit (keeper), Marcel Hendrikse, Leon Hen drikse. Nieuw: Martin Kievit (keeper), Marcel Hendrikse, Leon Hen drikse (allen van Zierikzee). Indeling: zaterdag 4e klasse A KNVB. Tegenstanders: SPS, Colijns- plaatse Boys, Rillandia, SKNWK, Wemeldinge, Nieuw- land, Kruiningen, Dauwendae- le, SSV '65, Zaamslag, Smer- diek. Voorlopig moet Joosse terug kijken op een wisselvallige aanloop na het nieuwe compe titieseizoen. Oefenpartijen werden gewonnen en verloren. Goes knikkerde de Kerkwerve naren uit de beker en Joosse zette een aantal spelers terug naar een lager elftal. „Het heeft zijn tijd nodig om de mentaliteit van de spelers te le ren kennen. Maar langzaam en zeker weet ik met wie ik te doen heb. Ja, daar zijn dan wei eens onplezierige momenten bij maar ik doe het in belang van de ploeg. Deze spelers groep heeft veel mogelijkhe den en het is aan mij om er een sterke ploeg van te smeden. Een definitieve selectie heb ik nog steeds niet vastgesteld. Wel heb ik Krijn Hendrikse verteld dat hij de eerste keuze WIK-speler Erik-Jan Kort (met hal) is zeven weken uit de roulatie wegens een gescheurd midden voetsbeentje. Zierikzee kan zich opmaken om de terugkeer naar de derde klasse te bewerkstelligen. De start in de oefencampagne en bekerronde heeft in ieder geval een dikke voldoende opgele verd. „Ik ontken niet dat wij er beter voor staan dan vorig jaar. Maar de jongens moeten eerst maar eens bewijzen of zij ook in staat zijn om prestaties neer te zetten", aldus Hagesteijn die stilletjes hoopt om de ploeg te rug te brengen in de derde klas. De gegevens Trainer: Kees Hagesteijn uit Zierikzee. Voorlopige selectie: Wim Lafe- ber (keeper), Sjaak van der Weele (aanvoerder), Danny Ma- gito, Patrick Roggeband, Peter van de Linde, Wim Overweel, Marco van Oeveren, Mark van Dijke, Eric BeWevóets, Remido Dusic, René Roon, Fred Kra mer, Marco Saman, Bas Groot- hedde, Erwin Nelissen, Barry Groothedde. Nieuw: Danny Magito, Marco van Oeveren, Remido Dusic, Marc van Dijke. Vertrokken: Kees Verkaart en Han van de Sande (beiden te rug naar het vierde elftal). Indeling: Zondag 4e klasse G (KNVB). Tegenstanders: ODIO, Unitas '30, Beek-Vooruit, Kaaise Boys, DIVO, NVS, NSV, TPO, VVR, De Schutters, Meto. ZIERIKZEE - Kees Hagesteijn werd vlak voor de start van de oefericampagne verrast met de aanmelding van drie sterke voetballers. Een waar geschenk voor de trainer van voetbalvereniging Zierikzee die vorig seizoen, met het eerste elf tal, ternauwernood kon ontsnappen aan degradatie uit de vierde klasse. De drastische verjonging pakte verkeerd uit en oudgedienden als Kees Verkaart en Han van de Sande werden met spoed terug gehaald om een drama te voorko men. Verwachtingen KERKWERVE - „Het spelersmateriaal is aanwezig. Als ik nu ook nog iedereen kan overtuigen van de kracht die huisvest in deze ploeg, dan moeten We in de kop van de vierde klas mee kunnen draaien", vertelt de nieuwe trainer van WIK. Kees Joosse uit Middelburg staat voor een grote klus om de kampioen van vorig seizoen, in de le klas afdeling Zeeland, een sterk competitiedebuut te laten ma ken in de vierde klas KNVB. WIK, dat in de laatste wedstrijd tegen Middelburg, de kampioenstitel binnen haalde zag ook de succesvolle trainer Jaap de Ridder vertrekken. Al was het op het nippertje, Zierikzee werd behouden voor de vierde klas KNVB. Nu anno september 1992 is er plotseling voor trainer Kees Hagesteijn een luxe ontstaan. Met de komst van Danny Magito van VCV Zeeland, Marco van Oeve ren van W Middelburg en de Kroaat Remido Dusic is er niet alleen routine in de ploeg geko men maar ook jongens die stuk voor stuk goed kunnen voet ballen. Daarnaast heeft Ha gesteijn ruime keuze uit een gemêleerde spelersgroep die de concurrentieslag Onderling aangaat om een basisplaats te verdienen. de jongens steeds voor om met beide benen op de grond te blij ven staan. Tijdens de oefen wedstrijden is gebleken dat vooral de defensie en het mid denveld een sterk wapenfeit is binnen de ploeg. Maar ook het scoren ging ons niet slecht af. Toch moeten wij realistisch blijven en niet denken dat we zomaar even kampioen wor den. Zodra je een favorieten rol opgelegd krijgt speel je al van af de eerste wedstrijd onder druk", vertelt Hagesteijn die voor het tweede jaar de scepter zwaait bij het eerste elftal van Zierikzee. Er staat dan ook plotseling een heel andere spelersgroep op het veld die tijdens de oefen wedstrijden langzaam maar ze ker een eenheid vormt. De ver wachtingen zijn dan ook hoog gespannen voor het nieuwe competitieseizoen. „Natuur lijk is er wat veranderd binnen de» spelersgroep. Maar ik houd De nieuwe ambitieuze trainer Kees Joosse heeft in de voorbe reiding laten zien dat er serieus rekening gehouden moet wor den met zijn wensen. „Ik wil van deze groep een eenheid ma ken, dan dient er discipline binnen de groep te zijn. Ik 19at niet met mij dollen anders ver trekken zij maar naar een la ger elftal", verklaarde Joosse. De 35-jarige trainer heeft de af gelopen jaren een behoorlijke reputatie opgedaan bij de za terdag eerste-klasser Seroos- kerke. Als trainer van het tweede selectie-team durfde hij de uitdaging aan om de spe lersgroep van WIK tot presta ties te brengen in de vierde klas. is om het doel te verdedigen bij WIK", vertelt de sympathieke Middelburger die een goed beeld heeft gekregen van zijn ploeg. Het elftal van vorig seizoen blijft in tact en drie nieuwe spelers hebben de hoofdmacht van WIK versterkt. Martin Kievit (doelman), Marcel Hen drikse en Leon Hendrikse zijn verhuisd van voetbalvereni ging Zierikzee naar het ambi tieuze WIK. De gegevens Trainer: Kees Joosse uit Mid delburg. Marco van Oeveren is weer terug gekeerd op de velden van Schouwen-Duiveland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 8