Voetbalcompetitie seizoen 1992-1993 Bruse Boys doet een stapje terug SKNWK speelt voor behoud ZSC traag gestart SV Dreischor nieuwe kans DFS op de goede weg Duiveland ruikt kansen Brouwershaven opnieuw DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1992 NR 25215 7 SCHOUWEN-DUIVELAND - De voetbalcompetitie staat weer voor de deur. Zaterdag 5 en zondag 6 september start op de Zeeuwse velden de nieuwe amateur-voetbalcompetitie. De spits voor Schouwen-Duiveland wordt afgebeten door SKNWK, WIK en Bruse Boys. Zaterdag 5 september spelen zij de eerste competitiewedstrijd. SKNWK en WIK starten op eigen veld en Bruse Boys gaat op bezoek bij WHS. Zondag 6 september start Zierikzee op eigen veld tegen METO. Een week later komen alle afde- lingsploegen in actie. Alle verenigingen hebben de trainingen inmiddels hervat en alle diverse oefenwedstrijden achter de rug. Zit het voetballen op Schouwen-Duiveland in de lift Wat zijn de verwachtingen en en wat zijn de veranderingen binnen het team. Tijdens de oefenwedstrijden zijn we langs de voetbalvelden gewandeld om er een antwoord op te vinden. Tekst: Kees Verkerke Foto's: Joop van Houdt en Marijke Folkertsma BRUINISSE - Bruse Boys staat bekend dat het de ene dag de sterren van de he mel kan voetballen en de andere dag als zoutzakken over het veld beweegt. Een ploeg die de laatste jaren wisselvallig presteerde. Afgelopen jaren is de ploeg uit Bruinisse een jojo geworden tussen de tweede en derde klas zaterdagcompe titie KNVB. „Het is gek, maar niemand heeft een oplossing voor ons wisselval lig spel", liet aanvoerder Jacob van de Berge weten. Het eerste seizoen van trai ner Cees van Dijk eindigde met degradatie uit de tweede klas. Toch liet Bruse Boys met vlagen goed spel zien maar de druk in de laatste fase was te veel en de paarshemden staan in het nieuwe voetbalseizoen voor een nieuwe uitdaging in de derde klas KNVB. Cees van Dijk uit Sirjansland moet het nieuwe seizoen zon der de ervaren speler Jacob van de Berge doen. Eindelijk heeft de zeer geroutineerde speler een stapje terug gedaan naar een lager elftal. Ook het vertrek van de getalenteerde speler Peter Willemse, naar :iKlo.et inge, heeft Van Dijk moe: ten ineossereOf r ,n De trainer, die aan zijn tweede seizoen begint, heeft alle zeilen bij moeten zetten om een ge lijkwaardige ploeg binnen de lijnen te krijgen als voorgaan de jaren. Met de komst van de 20-jarige Herbert Goudzwaard (jeugd Vlissingen) is. in ieder lc^ïal,^ ,eeq tfefonsi e-probl eem opgelost. Met Wilco Hanzen van de A-junioren en de tweede elftal spelers Bert van de Ber ge, Wiebren Wiebrens en Han Muller tracht Van Dijk zijn se lectie ploeg compleet te ma ken. NIEUWERKERK - „Ik hecht niet zoveel waarde aan uitslagen in oefenwedstrij den. Ik wil alleen zien wat voor mogelijkheid de ploeg heeft. Dat vind ik belang rijk in de aanloop naar de competitie", liet Kees Kommer weten. De trainer van SKNWK debuteert met zijn eerste elftal dit voetbalseizoen in de vierde klas KNVB. Het was negen jaar geleden dat SKNWK voor het laatst acteerde in de KNVB klasse. Een vluchtig terugblik leert dat de Zierikzeeënaar zijn ploeg via promotiewedstrijden tegen Middelburg de grote KNVB in loodste. Daarnaast was er succes in de beker waar SKNWK pas in de finale de meerdere moest er kennen in Krabbendijke. Voor Kees Kommer liggen die huzarenstukjes alv weer lang achter zijn rug. De nieuwe voorbereidingen voor het sei zoen hebben volledig zijn aan dacht. Het is hem gelukt om binnen de spelersgroep een on derlinge concurrentieslag te creëren waardoor de spelers tot het uiterste willen gaan om een basisplaats te verdienen. Kom mer heeft geen blad voor zijn mond, zegt waar het op staat, en de beste voetballers spelen. ,,Ik selecteer dertien spelers maar dat wil niet zeggen dat ik met deze dertien de competitie afwerk. Zodra er één niet vol doende inzet toont ligt die er uit", benadrukt Kommer zijn beleid. Het intensieve oefenprogram ma van de Nieuwerkerkers was een leerzame tijd voor de grote baas van het eerste elftal. De grootste handicap was de con ditie van de spelers maar lang zaam verbeterde dat en kon het analyseren van de oefenpartij en beginnen. Iedereen van het succesvolle team, van vorig jaar, is gebleven. En met de twee nieuwe spelers Kees-Jan van Nieuwenhuize en Johnny Roks denkt Kommer aardig te genstand te kunnen bieden in de vierde klas. Dauwendaele, SSV '65 en WIK moeten als de grootste tegenstander worden gezien. De in Zierikzee woon achtige oefenmeester heeft er alle vertrouwen in dat SKNWK voldoende opgewas sen is tegen de ploegen in de vierde klasse. Voldoende spe lers waaruit hij een ruime se lectie kan maken, A-junioren die staan te dringen, moeten een extra stimulans zijn om voetbalspektakel op sportpark 't Springer, in Nieuwerkerk te brengen. De gegevens Trainer: Kees Kommer uit Zie rikzee Voorlopige selectie: Leon Quik (keeper), Richard Dalebout (keeper), Peter van de Cingel, Ronnie de Bruine, Michel Flik- weert, Sam Flikweert, Louw- rens Kik, Chris van Oudheus- den, Tonny Schiettekatte, Er- win Theunisse, Jacky de Brui ne, Frans Kommer, Adrie Mat- thijsse, John Roks, Kees-Jan van Nieuwenhuize, Arnold van de Cingel, Martijn Neele, ,,Er is bij Bruse Boys niet zo veel keuze ik zal het dit seizoen moeten doen met een smalle se lectie. Maar daar tegenover is de uitdaging des te groter om de ploeg in ieder geval te be houden voor de derde klas. Krijgen we niet te veel blessu res en schorsingen dan moet er ook nog een kansje zijn om te spelen voor een periode- of kampioenstitel. Ik geloof al tijd in dit team hoe wisselval lig zij soms ook spelen", ver klaart Cees van Dijk. De aanloop van Bruse Boys naar het nieuwe voetbalsei zoen verloopt prima. Naast de oefenwedstrijden is ook de vol le winst in de bekerronden en trofee ZN binnen gehaald. In middels heeft de selectie ruim zeven weken intensieve trai ning achter de rug en heeft Van Dijk zijn ploeg stukje voor stukje in de juiste samenstel ling weten te brengen. De vele toeschouwers zullen dit jaar ook weer langs de lijn af moe ten wachten of Bruse Boys weer in staat is pm promotie af te dwingen naar de tweede klasse. De gegevens Trainer: Cees van Dijk uit Sir jansland Voorlopige selectie: Jacob Mul ler (keeper), Jaap Knop (kee per), Herbert Goudzwaard, Jan Stouten, Johnny van Dijke, Jo- han Nieuwersteeg, Martin Ver spoor, Wiebren Wiebrens, Han Muller, Bert van de Berge, Tbn- nie van de Berge, Robin Rui tenbeek, Wilko Hanzen, Jos van Unen, Jacob van de Berge, Harold van de Berge, Leo Bur gers. 'In Nieuw: Herbert Goudzwaard (Vlissingen), Bert van de Ber ge, Wiebren Wiebrens, Han Muller (uit tweede elftal), Wil ko Hanzen (A-junioren). Vertrokken: Peter Willemse (Kloetinge), Kees-Jan van Nieuwenhuize (SKNWK), Jaap van de Berge (lager elftal). Indeling: Zaterdag 3e klasse A KNVB. Tegenstanders: WHS, Oostka- pelle, Veere, Yerseke, PTT- Breda, AZVV, NOAD '67, 's- Heer Arendskerke, Zwaluwe, Kapelle, Terneuzense Boys. Sjaak Kooiman. Nieuw: Kees-Jan van Nieuwen huize (Bruse Boys), John Roks (A-junioren). Vertrokken: Niemand Indeling: Zaterdag 4e klasse A KNVB. Tegenstanders: SPS, Colijns- plaatse Boys, Rillandia, We- meldinge, WIK, Nieuwland, Kruiningen, Dauwendaele, SSV '65, Zaamslag, Smerdiek. Kees-Jan van Nieuwcnhuijze heeft een transfer gemaakt van Bruse Boys naar SKNWK. SCHARENDIJKE - De aan loop voor ZSC naar de compe titie wil niet echt vlotten. Nog steeds kan oefenmeester Sjaak Dorreman niet over een volle dig eerste elftal beschikken. De oefenwedstrijden gingen voorlopig nog gepaard met spelers uit het eerste en twee de team. ,,De vakantie in Zeeland speelt ons parten maar ik moet toch een keer beginnen met de voor bereiding", vertelt Dorreman. De ploeg uit Scharendijke heeft zich afgelopen seizoen het vege lijf weten te redden in de 2e klasse. Toch maakt de trainer zich geen zorgen voor de komende competitie. „Wij hebben voldoende spelers en daarnaast is de sfeer goed. Ook voor de trainingèn is er belang stelling en de inpassing van jeugd is' goed verlopen. Het enige probleem is dat onze kee per Johan van de Horst niet al tijd beschikbaar is wegens zijn werk", vertelt Dorreman die hoopt op een betere klassering dan vorig jaar. De gegevens Trainer: Sjaak Dorreman uit Scharendijke. Voorlopige selectie: Tbn van de Thk, Nils Dogger, Michel van de Vaate, Allard van de Rijk. Johnny Dorreman, Niels van de Moezel, Mark Quist, Johan van de Horst (keeper), Jan van Dongen, Jan Meganck. Henry de Voogd. Gerard de Voogd, Frank Hillebrand, Co Louwer- se, Remy Flohil, Maarten van de Weele, Marco de Jonge, Peter Plaisier. Nieuw: niemand. Vertrokken: Cees Snoek (elftal lager). Indeling: zaterdag 2e klas afde ling. Tegenstanders: Spui, DFS, Nicuwdorp, Wissenkerke, SVD, Kats, Borssele, Cadzand, Apollo, Waarde. DREISCHOR - „Het moet nu eindelijk eens een keer luk ken", vertelt Toon Tettero. Twee jaar achter elkaar is de promotie uit de 3e klas afde ling aan de neus van Dreischor voorbij gegaan. Als je bijna honderd doelpunten scoort in de competitie dan is er maar één weg: kampioen worden. „Het klinkt raar maar de laat ste wedstrijden hebben wij het gewoon verprutst", aldus Tette ro. Cortgene is en blijft de grootste tegenstander voor het eerste elftal van Dreischor. Voorlopig heeft de oefenmees ter nog geen definitieve selec tie- kunnen samenstellen. Bij de start van de competitie kan hij in ieder geval weer beschik ken over Eric Dijst die twee jaar uit de roulatie is geweest wegens een beenbreuk. Onze kere factoren zijn Marco Dijst (momenteel VN soldaat in Kro atië en Johan Remeeus die stu deert in 's-Hertogenbosch. Ook de sterspeler Luck Heijboer blijf een onzekere factor we gens een knieblessure. Voor de derde keer op rij gaat Drei schor promotie afdwingen naar de 2e klasse. De gegevens Trainer: Toon Ibttero uit Drei schor. Voorlopige selectie: Bonne Meintema (keeper) John van de Sande (keeper), Nico Schouwe- naar, Marcel Schouls, Chris Ibttero, Jan Pahkow, Peter van de Linde, Serge van de Bos, Norman Dijst, Eric Dijst, Lu- ciën Vroegh, Wim van de Linde, Richard. Drubbel, Jan Witte,. Marco Dijst, Luck Heijboer, Ad Romijn-, Johan Rèmeeus""""" Nieuw: TEric Dijst (blessure- vrij). Vertrokken: Ronald van Don gen, Niels Meintema, Jan Kip, Johnny Kommer, Kees West- dorp. Indeling: zóndag 3e klas afde ling. Tegenstanders: Cortgene, Re- nesse 2, Goes 3, Liberty, Zee land Sport 4, Vlissingen 4, RCS 5, Dostana, Volharding, Luctor '88/4. BURGH-HAAMSTEDE - „De gezichten staan allemaal de zelfde kant op. Dat is het resul taat van een jaar lang intensief met elkaar de voetbaltrein van DFS op de rails zien te krij gen", klinkt het opgelucht van trainer Nico Kind. De opmerkingen waren terecht van de oefenmeester uit Burgh- Haamstede. Nadat DFS twee jaar achter elkaar degradeerde was het afgelopen seizoen al leen maar puin ruimen. Nico Kind is daar in ieder geval in geslaagd. DFS eindigde op een redelijke vierde plaats en de spelers kregen er weer zin in. Er wordt dan ook met grote be langstelling naar het nieuwe seizoen uitgekeken. De oefen wedstrijden verliepen goed en de aanwas vanuit de jeugd is belovend. Het zou mooi zijn als Nico Kind dan ook nog eens loon naar prestatie kreeg door met DFS te promoveren naar de le klasse. DFS is terug op de goede weg. De selectie van vo rig jaar is in tact gebleven en drie A-junioren: René Brusse, Leon Verhage en Ronald Braam maken hun opwachting in het eerste elftal van DFS. De gegevens 'Trainer: Nico Kind uit Burgh- Haamstede. Voorlopige selectie: Edwin van de Zande (keeper). Clement Rijnberg, Marco van de Zande, Jan-Piet van Waveren, Edwin Kriens. René Brusse, Huib Nortier, Anco van de Linde, Ar nold van der Have, Richard Eerdman, Dagmar van de Salm, Edie Dijkman, Anco Dekker, Peter Beye, Leon Ver hage, Marco van der Have, Ro nald Braam, Henk van Nieu- wenhuizen. Nieuw: René Brusse, Leon Ver hage, Ronald Braam (eigen A- junioren). vertrokken: niemand. Indeling: zaterdag 2e klas afde ling. Tegenstanders: Spui, Nieuw- dorp. Wissenkerke, SVD, ZSC, Kats. Borssele, Cadzand, Apol lo. Waarde. OOSTERLAND - „Duiveland is een ploeg die over spelersmateriaal beschikt dat promotie kan afdwin gen naar de 4e klas KNVB. Maar ik moet er wel bij zeggen dat dit niet ten koste van alles moet gaan. Natuurlijk wil iedere trainer hogerop maar promo veren en dan het volgende jaar degradatie-voetbal spelen is nu niet echt waar ik op zit te wachten. Eerst het elftal goed onderbouwen en zorgen voor voldoende aanvoer van lagere elftallen", verklaart Kees Willemse verzekerd. „De sfeer is goed en de trai ningsopkomst is prima. Dit vind ik belangrijk binnen de vereniging. Als iedere speler inzet toont komen de prestaties vanzelf", probeert de 'oefen meester uit Bruinisse overtui gend te zeggen. Vorig seizoen eindigde Duiveland op een vijfde plaats achter vier sterke ploegen. SKNWK, WIK, Krab bendijke en Middelburg waren allemaal een maatje te groot. Nu liggen de kaarten opnieuw geschud. Twee streek-derby's tegen WIK en SKNWK zijn voorlopig verleden tijd. Alleen Brouwershaven en Me- vo komt Willemse nog tegen in zijn competitieprogramma. Maar gezien de resultaten tij dens de trofee ZN tegen Mevo kan de oefenmeester zich daar vooral geen zorgen om maken. Duiveland toonde lekker fris voetbal. Er werd goeg gecombi neerd en het spel werd breed gehouden. Met een aantal om zettingen van spelers, binnen het veld ten opzichte van vorig jaar, hoopt Willemse dat er meer doelpunten vallen dan het afgelopen seizoen. Vijfen dertig doelpunten in twintig wedstrijden is redelijk maar te weinig om kampioen te wor den. Ibgenstanders als Middel burg en Krabbendijke moeten een groter obstakel zijn voor de trainer die aan zijn derde sei zoen begint bij de hoofdmacht van Duiveland. Want daar werd volop gescoord en dat le verde punten op. De gegevens Trainer: Kees Willemse uit Bruinisse. Voorlopige selectie: Sjaak Ver hoek (keeper), Adrie Bal, Hans Capelle, Henk de Bruine, John Dorst, Jaco de Bruine, Rob Wijnstekers, Jaap Brekelmans, Renee van de Werf, Adrie de Jonge, And ré van de Berge, Marcel de Bruine, Marco Pan- nekoek, Erik Beije, Jaco de Jonge, Hans de Jonge, Jaco Boogert. Nieuw: Niemand. Vertrokken: René le Comte, Toon van der Hulle, Bart van der Hulle. Indeling: zaterdag le klas afde ling. Tegenstanders: Heinkenszand, Hoedekenskerke, VCK, MVAV Middelburg, Krabbendijke, Brouwershaven, Wolphaarts- dijk, GPC, Mevo. BROUWERSHAVEN - Toon van Tiggelhoven heeft zijn eerste jaar bij voetbalvereniging Brouwersha ven als zeer positief ervaren. De oefenmeester uit Zierikzee zag zijn ploeg ontsnappen aan degradatie in de le klasse afdeling maar met het huidige spe lersmateriaal zat er niet meer in. Daarom was het een verdienste van Van Tiggelhoven om behouden te blijven voor de hoogste afdelingsklassse. Opnieuw staat Tbon van Tig gelhoven voor een uitdaging om met de spelersgroep het ko mende voetbalseizoen goed te presteren. In de afgelopen oe fenwedstrijden kwam de ploeg nog niet echt tot prestaties. „Het probleem is de conditie bij een aantal spelers. „De late vakanties in Zeeland spelen ons parten, hierdoor hebben we nog steeds niet volledig kunnen trainen. In de oefen partijen mis je dan ook een paar basisspelers en daardoor speel je nooit het ideale spelpa- troon", aldus Van Tiggelhoven die toch een verbetering in zijn spelersgroep kan aanschou wen. Invloed Martin Quist en Werner Kafoe zijn een jaar uit de roulatie ge weest wegens een landurige blessure. Twee spelers die bin nen het elftal enorme invloed kunnen uitoefen moeten voor Van Tiggelhoven een geschenk zijn. Ook heeft de club uit Brouwershaven zich verrijkt met drie nieuwe spelers. Arjan Kraaijenbrink heeft Renesse de rug toegekeerd. Pieter Kristelijn en André Gouds waard zijn overgekomen van de A-junioren van Zierikzee. „Ik schep geen verwachtingen voor het seizoen. Ja, vqrig jaar dachten wij ook in de kop mee te kunnen draaien. Maar je ziet, als het tegen zit moet je degradatie-voetbal spelen". liet de Zierikzeese oefenmees ter weten. Met drie ploegen van Schouwen-Duiveland, Mevo, Duiveland en Brouwershaven, kan de eerste klas afdeling voor een interessante voet- balstrijd zorgen. De gegevens Trainer: Ibon van Tiggelhoven uit Zierikzee. Voorlopige selectie: Henk-Jan Slager (keeper) Erwin van Oosterhout, Leo Nouwen, Jaap Schiettekatte, Kees Kraaijen brink, Jan Constandse, Johnny Jonker, Marcel van Grunsven, Remie Lievense, Edwin Hof, Marcel Duinhouwer, Arjan van der Meer, Peter van Ast, Den nis van der Bruggen, Steef Kloet, René Dalebout, André Goudswaard, Arjan Kraaijen brink, Pieter Kristelijn, Ed- wip van Overen, Peter van Mourik, John van Mourik, Jaap Constandse, Glijn de Ma- sier, Ibn Schults, Martin Quist, Werner Kafoe, Mark Mar- chand. Nieuw: André Goudswaard (Zierikzee). Arjan Kraaijen brink (Renesse), Pieter Krista- lijn (Zierikzee). Vertrokken: Jaap Stoutjesdijk (gestopt) Indeling: zaterdag le klasse af deling. Tegenstanders: Heinkenszand, Hoedenskcrke, VCK, Duive land, MVAV Middelburg, Krab bendijke, Wolphaartsdijk, GPC. Mevo.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7