Duiveland geeft Mevo gevoelige klap Wisselende uitslagen in oefen voetbal van afdelingsploegen Zierikzee komt niet tot scoren bij DBGC Jacob en Tonny van de Berge helpen Bruse Boys aan de winst Dreischor en DFS winnen Patrick Renger en Leon de Jonge uit het veld gestuurd Nadorstloop over 10 EM Programma beker- en oefenvoetbal Van Loo sterk in Tholen Bruenaren winnen met 4-2 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DREISCHOR - In de laatste drie minuten kwam het eerste elftal van Dreischor aan de winst tegen Zeelandsport 2 uit Vlissingen. Chris Tette- ro kreeg de bal wat gelukkig voor zijn voeten nadat Norman Dijst zijn cornerbal als een flipperkastbal heen en weer zag gaan in de defensie. De 29-jarige speler van Dreischor schoot de bal hard en zuiver langs ieder een. De eindstand van 3-2 was gezien het spel van Dreischor ver diend. Tbon Tfettero krijgt dan ook al een aardige indruk van zijn spelers. „Wij moeten met deze ploeg toch in staat zijn om uit die derde klas afdeling te komen. Spelers als Eric Dijst die na twee jaar blessures (gebroken been) en zijn broer Norman kunnen veel invloed uitoe fenen op het spel. Ook dat Wim van de Linde terug is is een aanwinst voor onze ploeg", vertelt Tettero die zijn definitieve selectie pas vrijdag bekend maakt. „Als wij zaterdag tegen Duiveland moeten spelen om de trofee ZN dat zal dan in hoofdlijnen de basis groep worden". Balverlies In de eerste speelhelft kreeg Dreischor het toch moeilijk tegen de reserve tweede klasser Zeelandsport 2. In tijd van twee minuten werd keeper Bonne Meintema dan ook gepasseerd. Met be hulp van de wind, er stond windkracht zeven, scoorde eerst Ramon Roos en bin nen dertig seconden Menno van Hoepen. Dreischor maakte, een zwakke fase waardoor in de voorhoede steeds balverlies werd gele den. Norman Dijst was een paar keer dicht bij een doel punt maar de rechtervleu gelspeler mist nog enige richtinggevoel. In de tweede helft moesten de toeschou wers vijfentwintig minuten wachten om Serge van de Bos te zien soleren door de defensie van Zeelandsport en de eerste tegentreffer te zien scoren. Twee minuten later zag Norman Dijst de keeper veel te ver voor zijn doel staan. Een lob van ruim vijftig meter afstand verdween in de touwen. Serge van de Bos kreeg vijf minuten voor het einde nog een kans voor open doel. Maar de speler, die met een ingepakt linkerbeen liep te voetballen miste op een haar na het doel. Ronald van Dongen viel uit met een zware linkerenkelblessure en zal waarschijnlijk de eer ste competitiewedstrijd over twee weken moeten missen. Dreischor - Zeelandsport 2: 3-2 (0-2) 27e 0-1 Ramon Roos. 28e 0-2 Menno van Hoepen. 70e 1-2 Serge van de Bos. 72e 2-2 Norman Dijst. 87e 3-2 Chris Tbttero. Scheidsrech ter: Iman Wesdorp. Tbe- schouwers: 50. Wcmcldinge - DFS 0-2 Het eerste elftal van DFS lijkt langzaam maar zeker de goede weg te zijn ingesla gen. In de uitwedstrijd tij dens de oefenpartij tegen en in Wemeldinge wonnen de manschappen van trainer Nico Kind met 2-0. Ondanks het gemis van vier selec tiespelers was DFS te sterk voor Wemeldinge. Hoewel er in de eerste helft geen doelpunten wilde vallen on danks de kansen van Dak man van de Salm en Anco Dekker bleef DFS aanval lend de gevaarlijkste ploeg. In de tweede helft paste trainer Nico Kind drie wis sels toe waardoor even de organisatie weg was bij DFS. Maar in de 80e minuut scoorde Ad van Nieuwen- huizen vanaf vijftien meter voor het doel. Anco van de Linde gaf de bal op maat van de linkervleugel waar na Nieuwenhuizen de knap pe actie afrondde. Een minuut voor het einde kwam DFS op gelukkige wijze aan een tweede doel punt. Keeper Edwin van de Zande, geholpen door de wind, trapte de bal uit die ver over de middellijn reik te. Edie Dijkman pikte de bal op en kwam oog in oog te staan met de doelman van Wemeldinge. De 22- jarige Dijkman deed wat van hem verwacht werd en scoorde 2-0. ZSC - Kapelle 3 0-1 De Scharendijkse voetbal club ZSC speelde op eigen veld een oefenwedstrijd te gen het derde team van Ka pelle. Met de vermoeidheid nog in de benen van de oe fenwedstrijd, op vrijdag avond, tegen Meeuwen 2 in Zoutelande. De gemengde selectie van het eerste en tweede elftal van ZSC wist niet éénmaal ^e bal in de touwen te jagen. Vooral con ditioneel moest de ploeg van Sjaak Dorreman het af leggen tegen Kapelle Het was dan ook een ver dienste van keeper Johan van de Horst zijn doel voor de rust schoon te houden. In de tweede helft werd Ka pelle gevaarlijker en kwam regelmatig met gevaarlijke acties voor het doel van ZSC. In de 70e minuut nam Kapelle een corner en een Kapelle-speler wist door de muur van verdedigers de bal achter keeper Johan van de Horst te schieten. ZSC kreeg nog wat kleine kans jes in de eindfase maar. dit veranderde niets aan de eindstand. Brouwershaven - Steen 1-2 Brouwershaven treedde met een complete selectie aan op sportpark Onder De Molen tegen Steen. Trainer Ibon van Tiggelho- ven had zijn ploeg het veld in gestuurd met het accent op de verdediging. Steen daarintegen was met een zeer verjongt team naar Brouwershaven afgereisd. Maar liefst zes voormalige A-junioren ingepast in het nieuwe team van Steen, zorgde voor frise voetbal. Beide ploegen gingen gelijk op in de eerste helft. Een uitgespeelde kans, in de 25e minuut, voor het doel van Brouwershaven gaf de spe lers van Steen een 0-1 voor sprong. Tien minuten later bracht Martin Quist, via een cor ner genomen door André Goudswaard, Brouwersha ven weer op gelijke hoogte. In de tweede helft werd de schoonheid van de wed strijd er niet beter op. Voor al door de straffe wind, die recht op het veld stond, kwamen verschillende bal len niet op de juiste bestem ming aan. Dit geldt voor beide ploegen waardoor er korter en harder gespeeld werd. In de laatste vijftien minu ten kreeg Brouwershaven steeds meer overwicht. Twee ideale kansen voor Marcel Duinhouwer, waar bij hij alleen tegenover de keeper kwam te staan, ver prutste hij ter plaatse. In de laatste minuut ontstond er uit een corner van Steen zij de een flipperkast-effect voor het doel van Brouwers haven. Via vier verdedigers van Brouwershaven rolde de bal in het doel waardoor Steen de winst pakte met 1- 2. NVS - Ouwerkerk De oefen-wedstrijd tussen NVS uit Oud-Vossemeer en Ouwerkerk is zondagmid dag niet door gegaan. In eerste instantie zou Ouwerkerk afreizen naar Oud-Vossemeer maar op verzoek van NVS wilde de ploeg in Ouwerkerk komen spelen. Maar een fikse regenbui, zondagmorgen in Ouwer kerk, zorgde voor veel plas sen rond de beide doelen. Het was onmogelijk om op het veld te spelen waardoor de ploeg uit Oud-Vossemeer nog tijdig afgebeld kon worden. „Als wij hadden gevoetbald dan zou het veld voor de start van de compe titie al in een modderpoel zijn veranderd", liet trainer Peter Goedegebuure we ten. Spelers uit het eerste en tweede team van ZSC verloren van het derde team van voetbal vereniging Kapelle. (Foto: Marijke Folkertsma) OOSTERLAND - Dat Mevo met 3-0 verloor tegen Duiveland, een wedstrijd om de trofee Zierikzeesche Nieuwsbode, was voor trainer Jaap de Ridder nog niet zo'n probleem. Maar dat twee spelers van zijn ploeg vroegtijdig de kleedkamer op konden gaan zoeken knaagde aan de image van de man op krukken uit Arne- muiden. „Heb jij nu goed voetbal gezien. Duiveland speelde toch ook gewoon slecht", drukte De Ridder zich wat nochalant uit na de wedstrijd. Het slachtveld voor de eerste selectie van Mevo uit Zierikzee is nagenoeg al compleet. Nadat twee weken geleden keeper Niels Goudswaard vroegtijdig het veld moest ruimen in de wedstrijd tegen Zierikzee, zo was de beslissing van scheids rechter Willem Matthijsse niet mild na twee zware overtredin gen van Patrick Renger en Le on de Jonge. Twee onnodige overtredingen van de Mevo- spelers kan De Ridder over twee weken lelijk in de proble men brengen. „Het is maar af wachten of de tuchtcommissie van de KNVB de straffen ook overneemt voor de competitie. Ja, is dat wel zo dan mis ik in de eerste competitiewedstrijd al drie spelers. Met zulke dom me overtredingen kan dat onze ploeg in het begin van de com petitie wel eens in de proble men brengen", vertelt De Rid der. De twee rode kaarten gaven een kleine smet op de overi gens sportieve voetbalwed strijd tussen Duiveland en Me vo op het Oostersportpark in Oosterland. Een minuut voor het verstrijken van de eerste helft was het Patrick Renger die een oncontroleerbare trap- beweging maakte naar de door gebroken André van de Berge. In de 33e minuut van de tweede helft kreeg Van de Berge het opnieuw zwaar te verduren. Dit keer deed Leon de Jonge de deur op slot in de achterste lijn van de Mevo-verdediging. De doorgebroken Duiveland spe ler kreeg een fikse schouder- duw en ging bereidwillig naar de glad gemaaide grasmat. Duiveland toonde gedurende negentig minuten beter voet bal. Met snelheid en combina ties ontstonden regelmatig ge vaarlijke situaties voor het doel van Mevo. Maar keeper Niels Goudswaard hield keu rig zijn doel schoon en behoed de zijn ploeg voor een regel rechte afgang. In de 30e minuut verkeek Goudswaard zich op een eenvoudig punterballetje van Adrie de Jonge die plotse ling achter zich in het net ver dween. „De Jonge speelde vo rig jaar nog rechtshalf maar nu op het middenveld komt hij er beter uit", concludeerde trai ner Kees Willemse. Duiveland toonde steeds meer overwicht OUDE-TONGE - De 0-0 uitslag tussen DBGC uit Oude-Tonge en het eerste elftal van voetbalvereni ging Zierikzee is voor beide ploegen een juiste eind stand. Op het sportveld in Oude-Tonge konden beide ploegen geen vuist maken waardoor er een mager spel ten toon werd gespreid onder winderige om standigheden. De Zierikzeese voetbalselectie moest noodgedwongen zonder Marco van Oeveren en René Roon spelen. Beide spelers kampen met blessures van lich te aard zodat trainer Kees Ha- gesteijn een verplichte rust voorschreef om dinsdag, mor gen, fit te zijn voor de belang rijke bekerwedstrijd tegen de Brabantse ploeg DIA. Na vijf tien minuten spelen moest ook Eric Berrevoets met een blessu re aan het bovenbeen het veld verlaten. „We waren vandaag duidelijk minder. We startten onzeker en er waren veel te weinig aanspeelmogelijkhe- den", verklaart Hagesteijn de prestaties van zijn spelers. „Wij moeten deze wedstrijd maar snel vergeten. Het be wijst dat het niet vanzelf gaat, daarom is het ook goed om weer eens met tegenslag te werken". In de eerste helft kreeg Zierikzee nog een aantal kansjes. Een voorzet van Fred Kramer ging rakelings langs en een kopbal van Eric Berre voets schoof over de bovenlig- ger achter het doel. Maar dat waren dan ook de enige uitge lezen kansen zowel bij Zierik zee als de zondag derdeklasser KNVB, DBGC uit Oude-Tbnge. tegenhouden) Scheidsrechter: Willem Matthijsse. Tbeschou- wers: 80. Duiveland-Mevo 3-0 maar kreeg geen kans om Goudswaard voor de theepauze nog een keer te passeren. In de tweede helft begon Mevo met tien spelers en in de 9e mi nuut liet het voetbalschoen puntje van Adrie de Jonge op nieuw de bal met effect in het doel verdwijnen. De Jonge poetste zijn schoen op en ging lachend naar zijn eigen speel helft. Ondanks dat Mevo met tien man speelde kwamen er via Jan Heikamp en Dick van Splunder alsnog kansen voor het doel van Sjaak Verhoek. Maar keer op keer liepen de Mevo-spitsen in de buitenspel- val. Na een half uur spelen maakte Hans Capelle een handbal in het zestienmeter ge bied van Duiveland. De bal werd op de stip gelegd maar Dick van Splunder schoot veel te zacht in waar door Sjaak Verhoek met zijn wijsvinger de bal al keerde. Drie minuten later maakte Le on de Jonge de overtreding op André van de Berge en kon het veld verlaten. Twee minuten later maakte René van de Werf gebruik van een opening in de Mevo-verdediging en scoorde 3- 0. Ondanks met negen man kreeg Duiveland de laatste tien minuten toch geen echt uitgespeelde kansen meer. Duiveland - Mevo; 3-0 (1-0) 30e 1-0 Adrie de Jonge. 54e 2-0 Adrie de Jonge. 80e 3-0 René van de Werf. Bijzonderheden: 44e Patrick Renger uit het veld gestuurd (zware overtreding). 77e Leon de Jonge uit het veld gestuurd (doorgebroken speler MIDDELBURG - Atletiekclub Dynamo houdt vrijdag 4 sep tember de Nadorstloop over 10 Engelse mijl. Ook is de moge lijkheid om te starten over 4 en 8 kilometer. De lopen starten om 19.00 uur en de 10 EM telt tevens mee als clubkampioenschap van atle- tiekclub Dynamo. Het par cours leidt door de landelijke omgeving tussen Middelburg en Veere en gaat voornamelijk over binnenwegen die vrijwel verkeersvrij zijn. De start en finish vinden plaats op de kunststof-accommodatie aan de Nadorstlaan in Middelburg. Duiveland 2 2 0 0 4 8 - 2 Zierikzee 1 1 0 0 2 7 - 1 Dreischor 0 0 0 0 0 0- 0 Brouwershaven 0 0 0 0 0 0- 0 Ouwerkerk 0 0 0 0 0 0- 0 Renesse 1 0 0 1 0 2- 5 Mevo 2 0 0 2 0 1 - 10 ZIERIKZEE - Dinsdag 1 sep tember staan er twee belang rijke bekerwedstrijden op het programma. Bruse Boys speelt thuis in de tweede bekerronde tegen VVR uit Rijsbergen. En Zierikzee reist af naar Teterin- gen voor de ontmoeting tegen zondag vierdeklasser DIA. Op de Schouwen-Duivelandse velden staan ook nog drie oe fenwedstrijden op het pro gramma. Dreischor ontvangt thuis het tweede team van Bru se Boys. ZSC speelt in Scharen- dijke tegen Colijnsplaatse Boys. SKNWK ontvangt op sportpark 't Springer in Nieu- werkerk het tweede voetbal team van Kloetinge. Alle wed strijden beginnen om 19.00 uur behalve de bekerontmoeting van Bruse Boys, die om 18.30 uur begint en Zierikzee, die 19.30 uur een aanvang neemt. THOLEN - Erwin van Loo uit Ouwerkerk is in de wielerron de van Tholen op een zestiende plaats geëindigd. De 21-jarige coureur van wielerclub Mid delkamp probeerde aan de kop van het peloton de koplopers terug te halen. De overwinning in Tholen ging naar Eric de Crom uit Hooger- heide. Halverwege koers ont stond een kopgroep van veer tien renners. Veel te laat rea geerde het peloton om de vluchtpoging'van de kopgroep te verhinderen. Ondanks de in spanning van Erwin van Loo en Richard de Vrieze uit Goes bleef de kopgroep uit beeld. In de eindsprint van het peloton bleek Van Loo de sterkste te zijn. Hiermee liet hij gerenom meerde renners achter zich zo als Frangois Franse en Ruud Tak. Struikelde van VCW alle medewerking om verschillende patronen ten toon te spreiden. Daarnaast was de vele arbeid van Harold van de Berge, Herbert Gouds waard en Leo Burgers een wel kom geschenk waardoor de bal veelvuldig in de Bruse ploeg bleef. Tbch lette de Bruse ver dediging even niet op toen VCW-speler Jan van Meel plot seling vrij stond voor de goed keepende Jacob Muller. Van Meel benutte de kans met zijn linkerbeen en bracht de eind stand op 4-2. Bruse Boys -VCW: 4-2 (2-1) lie 1- 0 Jacob van de Berge. 25e 1-1 Guido van Gils. 44e 2-1 Jacob van de Berge. 60e 3-1 Tbnny van de Berge. 70e 4-1 Jan Stouten. 78e 4-2 Jan van Meel. Scheids rechter; Cees Dalebout. Tbe- schouwers: 120. Tonny van de Berge bewees za terdagmiddag in Bruinisse een grote invloed uit te oefenen binnen Bruse Boys. (Foto: Joop van Houdt). Van de vier doelpunten hadden zowel Jacob van de Berge als Tbnny van de Berge aandeel in. Vooral het eerste doelpunt in de 11e minuut was een fabel achtig eentweetje waarmee zij vier VCW verdedigers op het verkeerde been zetten. Nadat Tbnny van de Berge de bal keu rig voorzette van de linker vleugel schoot Jacob van de Berge de bal precies in de krui sing. „Wij gaan lekker draaien nu. Je kan zien dat na die oe fenwedstrijden er toch beter gecombineerd gaat worden. Bruse Boys toonde vooral in de eerste helft uitstekend spel. Combinaties liepen en de ver dedigers Herbert Goudswaard en Johan Nieuwersteeg zorg den er voor dat Jacob Muller niet al te veel werk kreeg. Even ging het halverwege de tweede helft mis toen Goudswaard en Muller even stonden te dromen waardoor Guido van Gils met een simpel balletje het even wicht terug bracht. Maar een minuut voor de rust struikelde Tbnnie van de Berge over oud speler Michel van de Korput en kreeg een vrije trap op twintig meter van het doel. Een muur en een schreeuwende keeper weerhielden Jacob van de Ber ge niet om de vrije trap om de muur te schieten achter doel man Philip Jan van de Berg. „Er zijn nog wat kleine dingen die ik binnen de spelersgroep wil veranderen. Tbch, ik denk wat je vanmiddag hebt zien spelen de ploeg is waarmee ik de competitie in moet", ver klaart Cees van Dijk die overi gens weinig keuze heeft bij Bruse Boys omdat er te weinig nieuwe aanwas is binnen de vereniging. In de tweede helft gaf Jacob van de Berge, na vijf tien minuten spelen, een vrij- gespeelde bal aan Tbnny van de Berge. Deze bedacht zich geen moment en nam de bal gelijk op de slof. Een keihard schot verdween in de touwen achter VCW doelman. Tien minuten Jacob van de Berge speelde een sublieme wedstrijd zaterdagmid dag tegen VCW uit Wagenberg. Met regelmaat zette hij de ex- Feijenoord-speler Michel van de Korput op het verkeerde been. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Het is algemeen bekend dat de spelers Jacob van de Berge en Ton ny van de Berge voor Bruse Boys goud waard zijn. In de oefenwedstrijd tegen VCW, zaterdagmiddag in Bruinisse, toonden beide heren dat de balvaardigheid een must is maar ook doelpunten maken is voor hen een vrij normale zaak. VCW uit Wagenberg maakte dit aan den lijve mee toen de zondag vierdeklasser met een nederlaag van 4-2 naar huis werd gestuurd. Het was in het begin even moeilijk met die drie nieuwe jongens maar dat had zijn tijd nodig", vertelt Tonpy van de Berge. later tekende Jan Stouten voor 4-1 nadat alweer Jacob van de Berge de bal beroerde voor het vijandige doel. Bruse Boys bleef goed werken en kreeg door het matige spel

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 6