„Met deze nieuwe aanpak zijn we af van dat geëikte rondje" DEURLOO DAÜ^CI-OOL jAnViERf 5 iüfv mm r UW KRANT VAN SCWUWEMUmiAW Drie zelfstandige fysio therapeuten in één praktijk WEEKAANBIEDING Wij gaan verhuizen... JE BENT VEEL LEUKER UIT BIJ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE S f 169,- ZEI1TMSPORT TEAM Ëm Tekenaers beginnen weer Paren eerste les gratis proefles Scholieren gratis naar Tros Pop Formule dansen balletschool m nans- en na\ - Blijft u aan de kant staan? Natuurgebieden, dijken en rivieren; open toertocht MC Delta in het nieuw dé krant van schouwen -duiveland! Wie van de drie aan Lange Nobelstraat in Zierikzee Dieren- huttendorp NIEUWSBODE WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1992 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND Torsion Response f nu SCHUITHAVEN2-4/ZIERIKZEE TEL 01110 - 12298. GOLDEN Inschrijving vanaf heden Inschrijving vanaf heden INSCHRIJVEN NIEUWE CURSUS 14.00 - 17.00 18.30 - 20.30 uur KiHSSc/uni» GOES MIDDELBURG ZIE RIKZEE MIDDELHARNlS Bel: 01100 - 20176 30428 01180 - 38370 01110 - 15425 BRUINISSE - Dinsdag 1 sep tember start de Bruse teken en schilderclub De Tekenaers weer met de wekelijkse club bijeenkomsten. De tekenaars en schilders ko men bij elkaar in de vergader zaal van het Durpsuus. De bij eenkomsten beginnen steeds om 19.00 uur en duren tot onge veer 22.00 uur. Belangstellen den zijn van harte welkom. Wie meer wil weten kan bellen: 01113-1894. Advertentie i0* Schilderswinkel Theo Raayen Vanaf 1 oktober a.s. kunt u ons vinden op het HAVENPLEIN 25 naast het Vrijpoortjeü! Advertentie Bekend van Radio en TV 't Vrije 2 - Zierikzee - 01110-13112-17458 gediplomeerd onder loencht ran de Rijks- arrtiek} SkHSCfNTRU* Zevenhonderdduizend Nederlanders vin den regelmatig ontspanning in een fijne, gezonde hobby: dansen. Ga ook meedoen aan deze gezellige vrijetijdsbesteding voor jong en oud. Kom eens langs en neem een kijkje. - Vrijblijvend kennismaken met onze Dans en ballet school en de mensen die de les verzorgen - Vragen stellen over alles wat met dansen te maken heeft. - Inschrijving voor de lessen die in september begin nen, kan ook per telefoon, maar zelf langskomen is leuker tijdens ons open huis vanaf 24 augustus iedere werkdag van 19.00-21.00 uur. De koffie staat klaart ZIERIKZEE - Zondag 6 september houdt Motor Club Delta uit Zierikzee haar jaarlijkse najaarstoertocht. Tijdens deze tocht mogen ook mensen die geen lid zijn van de motorclub zich opgeven. Deze keer is er gekozen voor een nieuwe aanpak. Dit houdt voorna melijk in dat de startplaats van de tocht ergens an ders ligt, namelijk in Meerkerk. Eerst met alle deel nemers naar deze lokatie rijden waar de eigenlijke toertocht van start zal gaan gebeurt niet zonder re den. „Als je vanuit Zierikzee een tocht start zit je vast aan een bepaald rondje; met deze nieuwe aan pak zijn we af van dat geëikte rondje". MC Delta heeft zo'n vijftig le den. Voorzitter van de club is Martin de Roo, tesamen met Han van den Ouden (activitei tencoördinator) verzorgt hij veelal de diverse activiteiten van de club. Deze activiteiten omvatten onder meer zes keer per jaar een vergadering voor de leden. Was het voorheen al leen maar bepraten van de 'stand van zaken', tegenwoor dig wordt er tijdens deze avon den ook een informeel gedeelte aan vastgeplakt waardoor de leden met meer animo de ver gaderingen bezoeken. Na het vergaderen wordt er dan onder het genot van een hapje en een drankje gekletst over hetgeen alle leden het liefst doen; mo torrijden en alles wat daar mee te maken heeft. Voor deze ver gaderingen hebben ze sinds kort een mooie lokatie gevon den in de kantine van camping 't Hogezand in Sirjansland. Daarnaast wordt er in het voorjaar altijd een toertocht georganiseerd voor de cluble den zelf. Ook worden lezingen georganiseerd en onlangs kon den de leden deelnemen aan een voortgezette rij-opleiding met de eigen motor. Deze oplei ding werd gegeven door Martin de Roo, eigenaar van Rijschool Delta. Eén keer in het jaar wordt een toertocht georgani seerd waaraan ook motorrij ders van buiten de club kunnen deelnemen. De organisatie van de toertocht van 6 septenjber is in handen van een drietal leden van MC Delta, Huib Pannekoek, Cor van Vliet en Kees de Jonge. Zij meldden zich dit voorjaar als vrijwilliger om de organisatie te verzorgen. Zij kwamen ook met de suggestie om de start van de tocht ergens anders plaats te laten vinden om op die manier de toertocht een nieuwe impuls te geven. Vorig jaar ging de tocht door de Bel gische en Nederlandse Kem pen; dit jaar is gekozen voor Midden-Nederland. Het thema van de toertocht is dan ook 'Midden-Nederland: Historie rond het water. De tocht op zich is zo'n 260 kilometer lang, maar vanuit Zierikzee naar Meerkerk toe is ook zo'n hon derd kilometer, dus met de ter rugtocht meegerekend moeten deelnemers uitgaan van een tocht van bijna vijfhonderd ki lometer. Wie uit de buurt komt van Zierikzee kan met de groep vertrekken vanaf Zwembad Onderdak in deze plaats. Er wordt rond 07.00 uur 's mor gens vertrokken waarna men rond half tien bij AC Meerkerk is. Omdat men dan voorname lijk over de snelweg rijdt kan men in korte tijd een groot op pervlak beslaan. Aangekomen bij AC Meerkerk wordt onder het genot van een bakje koffie gewacht op de deelnemers die zelfstandig komen waarna de toertocht van start gaat. Het traject voert langs kaste len, fruitteeltgebieden, over heide, langs rivieren en over dijken, maar ook door natuur gebieden. Omdat hier de snel heid moet worden aangepast kunnen ook mensen die nog niet zo lang hun motorrijbe wijs hebben goed deelnemen aan deze tocht. De deelnemers worden ver deeld over drie ploegen, elk aangevoerd door één van de drie organisatoren. Aan de 'staart' rijdt ook iemand die bekend is met het traject zodat niemand verdwaald kan raken. Daarnaast is er een tweetal motorrijders actief die bij moeilijke kruisingen en over steekplaatsen assisteren. Ook is er een speciale 'bezemwagen' aanwezig zodat bij pech of an dere problemen met de motor technische hulp bij de hand is. Deze wagen wordt verzorgd door VJ-Motoren uit Middel- harnis. De kosten van deze toertocht worden gedeeltelijk betaald uit de bijdrage van de deelne mers, een ander gedeelte komt uit de kas van MC Delta en nieuw aan deze toertocht is een bijdrage van sponsors. Dit zijn Rijschool Delta uit Zierikze.e, Camping 't Hogezand uit Sir jansland en eerder genoemde VJ-Motoren uit Middelharnis. De organisatie heeft de kosten voor deze gehele dag kunnen beperken tot veertig gulden. Hierbij inbegrepen zijn con sumpties en een uitgebreide lunch in De Meern. Leden van de motorclub betalen een tien tje minder. Opgeven kan tot en met 31 augustus bij de volgen de personen: Addy Bijdevaate in Zierikzee, 01110 -14184 en bij Erna Stoel in Brouwershaven, 01119 - 1708. Opgeven van te vo ren is noodzakelijk in verband met voorbereidingen die ge troffen moeten worden met be trekking tot de lunch en het plannen van tijden waarop on der meer met een pont meege gaan wordt. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. I JA, ik wil een I kwartaalabonnement f 47,50 I kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres I postcode: plaats: I telefoon handtekening: i Bij automatische afschrijving uw I bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, OOI Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. De organisatoren van de toertocht: Huib Pannekoek, Cor van Vliet en Kees de Jong. (Foto: Marijke Folkertsma). De drie onafhankelijke fysiotherapeuten in de geheel aangepste praktijk aan de Lange Nobel- straat: v.l.n.r. C. J. van Vugt, A. A. Van Goethem en J. Dekker. (Foto: Joop van Houdt). Jongste telg in de praktijk is C. J. van Vugt. Hij volgde zijn op leiding fysiotherapie in Utrecht en behaalde hiervoor in 1990 de benodigde papieren Praktijkervaring deed hij on der meer op als waarnemende kracht in een particuliere praktijk in Gorinchem en in een militair revalidatiecen trum in Doorn. In april 1991 werd ook hem de mogelijkheid geboden zich in te kopen in de praktijk in Zierikzee. Sinds ja nuari van dit jaar werkt hij als zelfstandig fysiotherapeut. In oktober start hij met een drie jarige opleiding Hypno therapie. Dit houdt in dat hij één dag in de week naar school moet. Tijdens die dagen neemt zijn vrouw, die ook fysiothera peut is, de praktijk waar. Wanneer mensen via hun huis arts een verzoek voor fysiothe rapie krijgen kunnen ze zelf bepalen door wie ze zich willen laten behandelen. Wanneer men geen idee heeft bij welke therapeut men terecht kan kan hierover uiteraard advies inge wonnen worden bij de betrok ken therapeuten.Afhankelijk van de gewenste therapie kan dan een keuze gemaakt wor den. Men kan in de praktijk te recht met problemen aan het bewegingsapparaat variërend van orthopedische klachten tot neurologische en reumatologi- sche klachten. Ook mensen met ademhalingsmoeilijkhe den kunnen door middel van bepaalde therapieën verlich ting krijgen. Zonder doorver wijzing'van de huisarts kan men niet terecht bij de drie fy siotherapeuten. Open huis Om nader kennis te maken met de drie genoemde therapeuten en om mensen de mogelijkheid te bieden een kijkje te nemen in de geheel verbouwde prak tijk houdt het drietal op vrij dag 4 september van 18.30 tot 21.00 uur open huis voor pa tiënten en overige belangstel lenden. Naast de nieuwe inde ling is bok het interieur (vloe ren, plafonds, behandeltafels) geheel vernieuwd en aange past. Ook de nieuw aange schafte microcomputer voor het geven van behandelingen met Ultrageluid is een kijkje waard. Voor meer informatie kan men bellen naar de prak tijk aan de Lange Nobelstraat 30; het telefoonnummer is '01110-13947. Advertentie ROTTERDAM - Drie dagen lang is het Elvis Presley Mu seum in Rotterdam. Op 11, 12 en 13 september kunnen de fans terecht in Anoy'. Het rei zende museum uit Memphis toont onder andere de gitaar van Elvis, kostuums, platen hoezen en sieraden. Daarnaast zijn er nog elf auto's van be roemde sterren, zoals Tina Tur ner en Elton John, te zien. ZIERIKZEE - Dit jaar organi seert Klubhuis De Lichtboei voor de tiende maal een hut- tendorp. Dit maal is gekozen voor een dierenhuttendorp. Het huttendorp wordt op woensdag 2, donderdag 3 en vrijdag 4 september gehouden op het veld achter de tennis baan aan de Grevelingen- straat, Poort Ambacht in Zie rikzee. De officiële opening wordt op 2 september om 10.00 uur verricht door wethouder L. van Gastel. Een dag later geeft theatersport Kiekieres om 14.30 uur een voorstelling in het huttendorp. ZIERIKZEE - Zierikzee heeft er sinds kort twee zelf standig werkende fysiotherapeuten bij. Werkte er voorheen maar één fysiotherapeut, A. A. van Goet hem, in de praktijk aan de Lange Nobelstraat, nu werken er drie. Alle drie werken ze zelfstandig, maar in één praktijkgebouw. De twee nieuw geves tigde therapeuten zijn C. J. van Vugt en J. Dekker. Met deze verandering in bezet ting van de praktijk is ook een grootse verbouwing in de prak tijk gemoeid. Waren er voor heen behandelruimten die slechts gescheiden werden door een gordijn, nu zijn er drie aparte kamers gereali seerd waardoor de privacy van de bezoekers meer gewaar borgd wordt. Deze groot scheepse verbouwing was één van de voorwaarden die C. J. van Vugt en J. Dekker stelden aan de inkoopovereenkomst met A. A. van Goethem. Met deze verbouwing is de praktijk aangepast aan de eisen van de ze moderne tijd. De therapeu ten hebben nu alledrie hun ei gen behandelkamer. Daar naast is er een oefenruimte en één ruimte voor behandeling met het bestralingsapparaat; voorde zogenaamde Ultra Kor te golf therapie. Zowel A. A. van Goethem, als C. J. van Vugt en J. Dekker hebben hun eigen specialisa ties. Manuele therapie wordt momenteel alleen gegeven door A. A. van Goethem. Sinds zeventien jaar is hij werkzaam in Zierikzee. Na zijn opleiding volgens de Van der Bijl tech niek in Utrecht te hebben ge volgd heeft hij onder meer praktijk gehouden in een zie kenhuis en op een dagverblijf voor lichamelijk- en verstande lijk gehandicapte kinderen. Nadat hij enige tijd met een collega in Zierikzee had sa mengewerkt besloot hij zeven tien jaar geleden als zelfstan dig fysiotherapeut te gaan wer ken. Als lokatie koos hij toen het voormalige pand van Foto Verschoore aan de Lange No belstraat in Zierikzee. De twee nieuw gevestigde fysi otherapeuten J. Dekker en C. J. van Vugt zijn beiden nog niet zo lang actief in dit beroep, maar hebben beiden al flink wat praktijkervaring opge daan in dienst van anderen. J. Dekker is in 1985 afgestudeerd aan de Academie voor Fysio therapie in Heerlen. Hierna werkte hij in een drietal parti culiere praktijken, een zieken huis en een verpleeghuis als waarnemende kracht. Rond zijn afstuderen stopten de zie kenfondsen met het afsluiten van nieuwe contracten waar door er in Nederland bijna geen werk te vinden was voor nieuw afgestudeerden. Daar om vertrok J. Dekker naar het voormalige West-Duitsland waar hij werkzaam was in een Nederlandse particuliere prak tijk. Toen kreeg hij de moge lijkheid zich in te kopen in de praktijk in Zierikzee, zo'n vier eneenhalf jaar nadat hij in Duitsland was begonnen. In oktober 1990 kwam hij, samen met zijn vrouw, naar Zierikzee. J. Dekker is momenteel bezig met een vierjarige studie Ma nuele therapie, maar dan de richting Eindhoven. Deze vier jarige opleiding wordt gevolgd door een tweejarige stageperi ode van 360 stage-uren op vast gestelde stageplaatsen. Deze stageperiode wordt gevolgd door het examen. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1