Wielerspektakel trekt opnieuw weer tienduizend toeschouwers in Zierikzee Wilco Doeleman gaat concurrentie slag aan voor basisplaats PSV Martin van Steen prolongeert Grote Prijs Zierikzeesche Nieuwsbode Van Loo en Duinhouwer optimale prestatie in Wielerronde Zierikzee Oefenvoetbal wedstrijden Zonnemaire tegen Bruse Boys gestaakt De 16-jarige keeper uit Dreischor verhuist MAANDAG 24 AUGUSTUS 1992 NR 25209 7 Ludo van Overveld. Martin van Steen en Rinus Ansems gaan de laatste en beslissende ronde in. Martin van Steen (midden) wint uiteindelijk de tiende wielerronde in de straten van Zierikzee. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - „Onze schatting is tussen de acht- en tienduizend toeschouwers", vertelt Wim Evertse, één van de organisatoren van de tiende wielerronde in Zierikzee. Martin van Steen kreeg dan ook die duizenden handen op elkaar nadat hij als triomfantelijk winnaar zijn rechterhand juichend omhoog kon steken bij het passeren van de streep. De succesvolle coureur prolongeerde zijn overwinning van vorig jaar door Ludo van Overveld uit Schijf op de laatste meters te kloppen. De tiende wielerronde zal als een waar spektakel in de wielerboeken van Stichting Wielerronde Zierikzee verdwijnen. Martin van Steen (midden) mocht de kussen van de Mossel prinses Anita van de Zande-Kouijzer in ontvangst nemen. Tevens verdiende de renner uit Dongen voor de twee ach tervolgende keer de Grote Prijs Zierikzeesche Nieuwsbo de. (Foto: Marijke Folkertsma). Erwin Gerards stapt af ZIERIKZEE - Erwin van Loo uit Ouwerkerk en Arnold Duinhouwer uit Brouwershaven kun nen terugzien op een prima geleverde prestatie in de straten van Zierikzee. Beide jeugdige cou reurs presteerden om het loodzware criterium tot een goed einde te brengen en wisten tevens tussen het sterke rennersveld hoog in het klas sement te eindigen. Voor Erwin Gerards uit Zierikzee eindigde de thuiswedstrijd vroegtij dig en was de wanhoop nabij. „Ik denk dat ik mijn fiets op zolder zet", was de eerste teleurstellende reactie van de 19-jarige Gerards. Na achttien van de vijftig ron den rijden werd Erwin Ge rards tot tweemaal toe ge dubbeld. Daarvoor had hij eenzaam door de straten ge fietst maar de afgang was compleet toen hij eindelijk afstapte. „Het is hopeloos, ik kon het tempo niet bij houden. Vanaf de start reed ik al in de staart van het pe loton en toen wist ik al dat de tiende wielerronde in Zierikzee een afgang zou worden. Jammer, ik wilde zo graag finishen maar het zat er ook deze keer niet in. Het gaat al een heel seizoen slecht daarom moet ik eerst alles maar eens op een rijtje zetten en mij afvragen wat voor.toekomst ik nog heb-in de wielersport", verklaart Gerards uit Zierikzee. Impulsief De 21-jarige student ge schiedenis, Erwin van Loo uit Ouwerkerk, kan het tiende criterium voor A- amateurs in Zierikzee bij schrijven als een succesvol koers. De gebrilde renner, die in eerste instantie niet zou starten omdat een klas sieker op Tholen voorrang genoot, had geen spijt van zijn deelname. „Het is toch leuk om in Zierikzee te rij den. Misschien had ik wat te impulsief gereageerd na dat ik die uitnodiging voor Tholen had gekregen. Maar gelukkig hebben de organi satoren van Zierikzee mij kunnen overhalen om als nog hier te starten. Ik moet echt eerlijk bekennen, dit had ik niet graag willen missen", aldus Van Loo. Het was dan ook een prestatie van formaat hoe de renner uit Ouwerkerk zich strijd- vaardig opstelde tussen het indrukwekkende deelne mersveld. „Die vijf koplo pers waren echte kleppers. Daar was geen kruid voor gewassen. Daarentegen werd er vanavond hard ge reden en als je even niet oplet, was het gebeurd met je. Die rondjes in Zierikzee lo pen niet en dat kost veel kracht. Moet je zien wat voor renners met grote na men problemen kregen in de laatste fase van de ko.ers",. vertelt Van Loo. die met tien overige renners niet werd gedubbeld door de koplopers. Arnold Duin houwer uit Brouwershaven, die een voortreffelijke wed strijd reed, moest er wel aan geloven in het peloton. De 18-jarige renner kreeg alle lof toegezwaaid van de organisatoren. „Fantastisch gereden Arnold", liet Evert se weten. „Je ziet toch dat ik nog wat ervaring mis. Ja, maar ik ben nog maar achttien jaar en moet nog veel leren", ver klaart Duinhouwer wat be scheiden. Ibch wist de ren ner uit Brouwershaven goed stand te houden in het ge weld en bracht de koers tot een goed einde. Tien ronden voor het eindemoest hij met het gedubbelde peloton afsprinten wat uiteindelijk een 24e plaats opleverde. Dat coureurs slim zijn, kunnen rekenen en daarnaast de wie lersport kunnen brengen als het neusje van de zalm, bleek vrijdagavond weer eens in de straten van Zierikzee. Een zeer excellent gezelschap beheerste de wedstrijd ruim twee uur lang op het loodzware parcours met een lengte van 1800 meter. Want van de negentig kilome ter te rijden koers, denderden vijf coureurs zij aan zij ruim vijfenzeventig kilometer langs het talrijke publiek die zich hadden opgesteld achter de honderden dranghekken. Demarrage De vroege ontsnapping van Lu do van Overveld, Eric de Crom, John Paul van den Ameele, Ri nus Ansems, Martin van Steen en Marcel Remijn bepaalde het wedstrijdbeeld al snel in dit criterium voor A-amateurs. Na zes ronden rijden, er moest vijftig keer het parcours wor den rondgereden, gaf Marcel Remijn de beslissende demar rage. De gedurfde renner uit Wilhelmihadorp had als een waaghals het hazepad gekozen maar vijf renners sprongen mee en bouwden in een mum van tijd dertig seconden voor sprong op. Remijn kon dat tem po niet volgen en liet zich te rugzakken in het peloton dat tevergeefs iedere vluchtpoging naar de kopgroep, zag stranden op de kasseien in Zierikzee. Koos Moerenhout, Frangóis Franse, Peter Mol, Davy Dub beldam en Erwin van Loo kre gen het peloton niet tot die een heid om ook maar enige greep te krijgen op de bijzonder ster ke kopgroep. De vijf koplopers liepen hal verwege koers al uit naar een voorsprong van 1 minuut en 30 seconden. Het zou een kwestie van tijd zijn of het peloton zou worden gedubbeld. De organi satoren van de wielerronde lie pen al zenuwachtig heen en weer want als het peloton wordt gedubbeld zou het wie lerspektakel de nek worden omgedraaid. „Als die jongens zo vroeg in de wedstrijd een compleet rennersveld gaan dubbelen wordt het kijkspel voor het publiek een stuk min der interessant", liet Evertse weten. Afspraken maken Maar het samenspel tussen de organisatie, jury en de vijf koplopers leek perfect. Im mers, de kopgroep had geen baat bij zo'n vroege overlap ping want de vele vette pre mies bij de meet op het Haven plein werd eerlijk verdeeld on der de groep. De samenwer king zorgde voor goed gevulde enveloppen die door de talrijke sponsors werden aangeboden. Martin van Steen: „Dit was een kwestie van afspraken maken onder elkaar. Zowel wij als het publiek was niet gebaat bij zo'n- vroege overlapping van het peloton. Tevens is dit .een schitterend criterium in zo'n entourage dat je als renner wel verplicht bent om de organisa tie en het publiek te bedienen op hun wensen", verklaart de 22-jarige Van Steen na afloop. Vijftien ronden voor het einde nam de kopgroep de beslissing om op het peloton neer te da len. Maar het was juist Erwin van Loo uit Ouwerkerk die het initiatief nam 'om uit de greep te blijven van het excellente groepje koplopers. Al schreeu wend en met handgebaren nam hij tien renners op sleeptouw om die missie succesvol af te sluiten. „Er moest op dat mo ment wat gebeuren.. Daarom sommeerde ik dat er gereden moest worden. Gelukkig kreeg ik die jongens mee en al snél konden we uit het peloton ont snappen", verklaart Van Loo de ontsnapping waarmee in ie der geval elf renners uit de greep bleven van de kopgroep. Arnold Duinhouwer uit Brou wershaven miste de slag hoe wel hij ook met een derde groep nog een vluchtpoging waagde. Maar helaas was deze slag net te laat want met nog veertien ronden te gaan stre ken de vijf koplopers vanach ter op het pelotoni'Met nog tien ronden te gaai* besloot de jury de gedubbelden uit de strijd te i nemen Vier renners uit" het pe- i loton konden'1 nóg in aanmer-1 king komen om geklasseerd te worden en het was Ruud Zijl mans uit Roosendaal die de eindsprint won. Arnold Duin- houwer had geen kracht meer en moest tenslotte met een 24e plaats tevreden zijn. Martin van Steen, Ludo/van Overveld, Erie de Crom, John Paul van den Ameele en Rinus Ansems hadden het goed begrepen door bij elkaar in het wiel te blijven rijden voordat dë gedubbelden uit de strijd werden genomen. De slag werd geslagen met nog vijf ronden voor aankomst. De aankondiging van een super premie bij de volgende sprint gaf een scheiding in de kop-, groep doordat Rinus Ansems voor een tempoverhoging zorg de waardoor Eric de Crom en John Paul van den Ameele moesten lossen. Ansems pakte de superpremie maar moest de tol betalen voor zijn inspan ning. „Ik wist dat ik met Van Via SV Dreischor, Zierikzee en VC Vlissingen kwam Doele- man vorig jaar terecht bij PSV. Omdat hij eerst zijn havo opleiding in Zierikzee wilde afmaken koos hij voor het rei zen tussen zijn woonplaats en Eindhoven. „Ik vertrok dan vrijdag naar PSV, trainde vrij dagavond en zaterdag en ging zaterdagavond weer naar huis. Dit was niet ideaal voor mij maar ook niet voor de club. Daarom was de keuze nu niet zo moeilijk, wilde ik wat berei ken dan moest ik in een pleeg gezin. Samen met Jan-Willem Duisburg uit Rosmalen woon ik nu vlak bij het stadion van PSV". Gelijke kansen Wilco Doeleman vertoefde weer een aantal dagen in Zee land. Zijn ploeg PSV nam deel aan het Zilveren Ganze UEFA Tbernooi in Goes. Een toernooi voor jeugdspelers tot 18 jaar met deelname van Real Ma drid, KV Mechelen, Ajax, Twente, Feyenoord en Jong Zeeland. Zoals ieder toernooi en wedstrijd op het hoogste landelijk jeugdniveau moet Wilco Doeleman een concurrentie- slag aan met de tweede keeper, Maikel Aarts uit Best. „Onze trainer Rob Steen en Van Overveld geen kans had in de eindsprint. Even heb ik met mijn clubge noot Van Overveld een poging gedaan om Van Steen in de tang te nemen. Maar die jongen uit Dongen was te sterk voor ons", vertelt de 35-jarige Ten ner uit Chaam die voor de tien de keer aan de start verscheen in Zierikzee. „O is dat zo", keek hij verbaasd. „Dat houden jul lie goed bij", lachte Ansems. Leidersprijs Ludo van Overveld uit Schijf pakte net naast de Grote Prijs Zierikzeesche Nieuwsbode maar de jonge renner won in ie der geval de leidersprijs. Mar tin van Steen kreeg het geluk aan zijn zijde. Naast de grote bokaal en kussen van de Mos- selprinsgs Anita van de Zande- Kouijzer mocht hij ook een sta pel premies incasseren voor zijn strijdlust in de Zierikzeese straten. „Het is hier leuk om te fietsen. Het parcours is een uit daging maar er valt ook wat te verdienen. Daarnaast reed hier nogal wat aan kwaliteit rond en dat maakt deze wedstrijd extra interessant", aldus Van Steen die hoopt volgend sei zoen een profploeg te vinden. „Het zal niet gemakkelijk zijn maar misschien wordt er een nieuwe jonge profploeg opge bouwd in Nederland en dat zou bevorderlijk zijn voor de wie lersport Problemen Erwin van Loo finishte op een knappe zestiende plaats. Drie ronden voor het einde kwam de coureur nog haast in de proble men.1 Door zijn krachtsinspan ning moest hij de vluchtgroep van elf renners laten gaan en werd door de jury een ronde voor het einde al geklasseerd als nummer zestien. Een pres tatie van formaat voor de 21- jarige Schouwen-Duivelander. „Mijn complimenten aan Er win van Loo", liet Evertse na afloop weten. „Die jongen fietst goed. Ook Arnold Duin houwer heeft een prima koers gereden,' Jammer voor Erwin Gerards dat hij heb hoge tempo niet kon vólgen, maar ook in de wielersport moet je verlip- Uitslag tiende Wielerronde Zierikzee 90 kilometer: 1. Mar tin van Steen, Dongen 2.02.24 uur. 2. Ludo van Overveld, Schijf. 3. Rinus Ansems, Chaam. 4. Eric de Crom, Hoo- gerheide. 5. John Paul van den Ameele, Terneuzen. 6. Davy Dubbeldam, Sluiskil. 7. Koos Moerenhout, Achthuizen. 8. Rob Sienders, Zwijndrecht. 9. Peter Mol, Kapelle. 10. Franfi gois Franse, Kwadendamme. 11. Jack van Tooren, Zevenber gen. 12. Tbnnie Teuben, Hee renveen. 13. Twan den Braber, Fijnaart. 14. Lex Nederlof, Oost-Voorne. 15. Richard de Vfieze, Goes. 16. Erwin van Loo, Ouwerkerk. 17. Ruud Zijl mans, Roosendaal. 18. Bert van Spijkerbroek, België. 19. Rini Thk, Oudenbosch. 20. Paul Coe- horst, Tilburg. Verbeek heeft met ons de af spraak gemaakt dat we om de beurt in het doel moeten.-Wij krijgen gelijke kansen, maar een fout door één van ons wordt genadeloos afgestraft. Ik vind dat gunstig, je wordt er beter van en je gaat tot het uiterste. Ik wil goed presteren. Met dit soort wedstrijden lig ik met Maikel op één kamer. Wij pra ten over voetbal maar we zijn eikaars grootste concurrent. Wij peppen elkaar op. Ik baal als ik weer in de dug-out zit en moet wachten tot ik weer aan de beurt ben. Natuurlijk gun ik ieder het spelplezier. Ibch, tussen die palen moet ik staan", vertelt Doeleman die alleen die onzekerheid weg kan werken door elke keer weer op nieuw te presteren. Op de PSV voetbalschool wordt op dit mo ment iedere dag twee keer ge traind. Straks als de doelver- dediger weer naar school gaat wordt het aantal trainingen te rug gebracht tot vier per week. Een zwaar seizoen staat voor de deur, havo-opleiding afma ken en vier keer per week an derhalf uur trainen. Daarnaast competitie spelen en altijd op scherp staan. „Ik kies voor top sport en als ik de kans krijg om binnen twee jaar bij PSV uit te groeien tot een sterke keeper dan weet je dat het niet voor niks geweest is. Heimwee De aanpak bij PSV ligt mij wel. Als je bij Rob Verbeek en keeperstrainer Jan Formannoy de kantjes er van af loopt, dan kan je het wel vergeten bij de ploeg". Over twee jaar dan moet het echt gaan gebeuren. De kans op een basisplaats in een eerste elftal is zeer klein. Maar die gedachten zijn nog ver weg voor Wilco Doeleman. „Ik weet dat er niet veel door stroming is in de keeperswe reld. Maar juist om naar succes toe te werken moet er een uit daging zijn. PSV heeft een goe de naam opgebouwd in de kee perswereld. Kijk maar naar Patrick Lodewijks bij FC Gro ningen. Ook de tweede doel man van PSV, Wim de Ron is eigen kweek. Voorlopig kreeg Wilco heimwee naar huis, maar dat is nog even wennen liet hij weten. De 16-jarige Zeeuw heeft nog een grote toekomst voor zich. MONTERREY - Het Neder lands jeugdhonkbalteam heeft de eerste twee wedstrijden van het WK gewonnen. In Monter rey werden achtereenvolgens het gastland Mexico met 4-1 en Argentinië met 7-3 verslagen. ZIERIKZEE - Dinsdag 25 augustus komen twee voetbal ploegen van Schouwcn- Duiveland in actie voor een oe fenwedstrijd. ZSC ontvangt in Scharendijke het tweede elftal van voetbal vereniging Veere. De wedstrijd begint om 19.00 uur. In Zierik zee vindt een voetbalwedstrijd plaats om de trofee ZN. Mevo ontvangt om 19.15 uur Drei schor op Den Hogen Blok in Zierikzee. ROTTERDAM - De 45ste editie van het CHIO Rotterdam heeft over vier dagen het record aan tal van circa 38.000 toeschou wers getrokken. ZONNEMAIRE - De wedstrijd Zonnemaire tegen Bruse Boys, zaterdagavond in Zonnemaire, is na twintig minuten spelen gestaakt door scheidsrechter Willem Matthijsse uit Nieu- werkerk. Matthijsse vond het onverant woordelijk om de wedstrijd verder te laten spelen nadat een onweersbui over Zonne maire trok., Na twintig minu ten spelen, waarbij Bruse Boys met 3-0 de leiding had geno men, liet Matthijsse bij de eer ste lichtflits de spelers vertrek ken naar de kleedkamer. Een half uur later probeerde de scheidsrechter de wedstrijd te hervatten. Nadat de spelers net kant en klaar op het veld ston den was er opnieuw een licht flits in de verte te zien. Mat thijsse bedacht zich geen mo ment en staakte de wedstrijd definitief. Dit bracht wat irri tatie bij de Bruse Boys spelers waardoor keeper Jacob Muller wegens commentaar op de scheidsrechter een gele kaart in de kleedkamer ontving. Deze wedstrijd, die meetelt voor de trofee ZN. zal opnieuw worden vastgesteld. GOES - De 16-jarige Wilco Doeleman uit Dreischor heeft sinds een maand defi nitief zijn woonplaats omgeruild voor de stad Eindhoven. Nadat de getalenteer de keeper van de A-junioren van PSV een jaar lang heen en weer had gereisd tus sen Dreischor en de Brabantse stad, heeft hij zijn intrek genomen bij het pleeg gezin De Graaf. Naast de intensieve training bij de voetbalschool PSV hoopt de Schouwen-Duivelander ook zijn laatste havo-jaar tot een goed einde te brengen. Het was tijdens de wedstrijd tegen KV Mechelen balen voor Wilco Doeleman. Vanuit de dug-out volgde hij de wedstrijd in het UEFA-toernooi in Goes. (Foto: Marijke Folkertsma

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7