SKNWK vloert NTVV WIK overtuigt niet tegen de eersteklasser Hoedekenskerke Oefenvoetbal Schouwse eerste elftallen in afdelingsklassen Eerste bekerronde voor KNVB-ploegen Zierikzee en SC Gastel aan elkaar gewaagd DFS en Dreischor winnen Kees Hagesteijn maakt zestien selectie-spelers bekend 3-4 verlies tegen Hoedekenskerke 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE SCHARENDIJKE - Het eerste elftal van ZSC in Scharendijke is zater dagmiddag tijdens de eerste oefenwedstrijd tegen een 5-1 nederlaag op gelopen. Het tweede team van Meeuwen uit Zoutelande kon niet echt een vuist maken maar het laatste gedeelte van de tweede helft ging ZSC con ditioneel ten onder. Zoals vele ploegen in de voorbereiding van de nieu we competitie kampen met een onvolledige ploeg, miste ook trainer Sjaak Dorreman een groot aantal spelers. „Je moet toch een keer ber ginnen. Er zijn nog drie we ken te gaan voor de start van de competitie", liet Dor reman weten. De oefenpar tij tegen het team uit Zoute lande, dat derde klasse re serve KNVB speelt, had wel degelijk zijn nut. Op de sportaccommodatie van ZSC'62, waar het gras veel te hoog was en maar een handjevol toeschouwers langs de lijn stond, combi neerden de spelers uit Scha rendijke aardig. Vooral de gelegenheidskeeper, Peter Plaisier, behoedde zijn ploeg voor een monsterach terstand. In de eerste helft was het Frank van de Voor de uit Zoutelande die zijn ploeg op voorsprong bracht. Daarmee was het voor de rust dan ook gedaan en alle lof naar Plaisier die zijn doel op indrukwekkende wijze wist schoon te hou den. Nadat in de vierde minuut van de tweede helft Johnny de Rijke voor 0-2 zorgde kreeg Jan Meganck de beste kans in de wedstrijd. Een keihard schot ging via de vingertoppen net over het doel van de Meeuwen. De enige treffer van ZSC werd geproduceerd in de 27e mi nuut door Frank Hille- brand. Tben was het ge beurd voor de ploeg van Dorreman. In tijd van zes minuten keken zij tegen een 1-5 achterstand aan. ZSC - Meeuwen 2: 1-5 (0-1) 10e 0-1 Frank van de Voor den. 49e 0-2 Johnny de Rij ke. 72e 1-2 Frank Hille- brand. 75e 1-3 Johnny de Rijke. 77e 1-4 Mar Verhage. 81e 1-5 Wim Vrancken. Scheidsrechter: Gerard Co- bussen. Tbeschouwers: 20. DFS - Arnemuiden 3 3-0 Trainer Nico Kind krijgt langzaam maar zeker lijn in zijn selectie van DFS. De 3-0 winst op het sportpark Van Zuijen in Burgh-Haamstede tegen Arnemuiden 3 was dan ook dik verdiend. „Er zat nu voldoende beweging in het veld. Vooral op het middenveld speelden wij goed en konden het spel naar ons toetrekken. On danks dat de eerste helft wat slroef ging speelden we vanmiddag zoals dat hoort", verklaart Nico Kind de 3-0 overwinning. De inpassing van Leon Ver hage en René Brusse, vanuit de A-junioren naar het eer ste elftal, verloopt goed. Het team dat voor de rest nagenoeg hetzelfde is geble ven ten opzichte van het vo rige seizoen zorgde in de 25e minuut voor de openings treffer. Een voorzet van Cle ment Rijnberg werd keurig afgemaakt door Anco van de Linde. In de tweede helft verschenen de spelers van DFS regelmatig voor het doel van de Arnemuidense keeper. Dit resulteerde na een kwartier spelen in 2-0. Met een aanval over links verpulverde Arno van de Linde op snelheid de verde diging en was het voorstop per Arnold van der Have die voor de afmaker zorgde. Twintig minuten later te kende René Brusse via een vrije trap, in het zestien meter gebied voor de eind stand: 3-0. Dreischor - Zierikzee 3 6-2 In de eerste serieuze oefen wedstrijd van het eerste elf tal van Dreischor is er met 6-2 gewonnen van Zierikzee 3. In de eerste helft was het Dreischor dat domineerde op het sportpark De Mol. Erik Dijst kreeg een mooie bal van Luciën Vroegh en schopte in de 6e minuut de bal onhoudbaar in. Negen minuten later waren beide spelers weer betrokkén bij het tweede doelpunt. Een vrije schop van Luciën Vroegh belandt bij Marcel Schouls en via het hoofd van Erik Dijst werd de bal keurig in de touwen gekopt. Het spel van Dreischor werd vooral op het midden veld goed gespeeld waar door de vleugels goed wer den bediend. Peter vart de Linde tekende in de 27e mi nuut voor de 3-0 stand en in de 36e minuut werd de aan val over links keurig afge werkt door Luciën Vroegh en hij scoorde het vierde doelpunt. In de tweede helft was het spel van het derde team van Zierikzee iets be ter geworden waardoor bij de linkerdoelpaal een gaat je viel en Zierikzee scoorde. Maar ondanks de slechte fa se van Dreischor bouwde Luciën Vroegh de voor sprong uit naar 5-1 dankzij een keurige bal op maat van Norman Dijst. Met een af standsschot van een Zierik- zeese speler en een uit gespeelde bal van Norman Dijst werd de eindstand op 6-2 gebracht. Renesse - Roda '46 1-2 De beide ploegen waren aan elkaar gewaagd. In de eer ste helft speelde Renesse net iets beter dan de afde lingshoofdklasser Roda '46 uit Leusden. Dit resulteerde in een 1-0 voorsprong hal verwege de eerste helft. Pe ter Messemaker kreeg de bal uit het middenveld in zijn voeten gespeeld. De 23- jarige speler uit Renesse schoot zich zonder te beden ken het leder in de touwen. Keeper Maurice Simmerok kreeg in de tweede helft meer arbeid te verrichten. Hij ging dan ook vrijuit toen een bal van de linker vleugel door een Roda '46 speler tussen de doelpalen verdween. In de laatste fase van de tweede helft moest Peter Bouterse in het zestien-meter gebied aan de noodrem trekken. De scheidsrechter besliste: een strafschop, en die verdween achter keeper Simmerok. De einduitslag van 1-2 was enigszins wat geflatteerd. Divo - Ouwerkerk 5-0 De zondag vierde-klasser Divo uit Dinteloord was duidelijk te sterk voor het eerste elftal van Ouwer kerk. Hoewel de ploeg van Peter Goedegebuure een re delijke eerste helft voetbal den kreeg Divo nog geen greep op het spel van Ouwerkerk. Totdat Gert- Jan Kunst vlak voor het zestien-metergebied een overtreding maakte die re sulteerde in een vrije schop. Peter Ernest uit Dinteloord schoot dwars door de op gestelde muur waardoor de bal van richting veranderde en achter keeper Marco van de Marei kwam. In de twee de helft maakte Ouwerkerk tot de twaalfde minuut nog een vuist maar toen René Manni een verdedigingsfout maakte werd hij door Ra- bout Penders genadeloos af gestraft: 2-0. „Tben gingen de kopjes hangen en liepen we al snel achter de feiten aan. Fysiek en conditioneel kunnen we dit soort wed strijden nog niet aan. Ja, als je dan de rest van de wed strijd met de rug tegen de muur moet voetballen dan vallen automatisch de doel punten", verklaart Peter Goedegebuure die het des ondanks het verlies een nut tige oefenpartij vond. In de 17e minuut van de tweede helft gaf spits-speler Joost de Schutter een simpel boogballetje. De Ouwer- kerkse keeper Van de Marei pakte in eerste instantie die bal maar liet hem alsnog los. De Schutter kon het le ren gevaarte zo binnenlo pen. Zowel in de 25e en 89e minuut ging Marco van de Marei niet vrijuit bij de twee treffers. De voorzet van de rechtervleugel werd onderschat en in de laatste minuut dook de keeper over een steekballetje heen. Ra- bout Penders kon beide doelpunten op zijn conto bijschrijven. Dreischor was zondagmiddag goed op schot tegen Zierikzee 3. Jn de eerste serieuze oefen wedstrijd won Dreischor met 6-2 van de Zierikzeeënaren. (Foto: Marijke Folkertsma). NIEUWE-TONGE - De extra zware training, afgelo pen donderdagavond, die Kees Kommer zijn eerste elftal van Nieuwerkerk had gegeven werpt zijn vruchten af. Na het teleurstellend verlies tegen Bru- se Boys werd nu tegen de vierde-klasser KNVB ploeg, NTVV uit Nieuwe-Tonge, weer winst geboekt met 5-4. punten aantekenen. De verde diging van SKNWK stond machteloos maar wist ondanks de inzinking de winst mee naaf huis te nemenu „Het :zit..nog niet zo in elkaar als ik dat wil. Drie doelpunten op rij mag na tuurlijk niet gebeuren", aldus Kommer. ZIERIKZEE - Dinsdagavond 25 augustus komen vier voetbalploegen van Schouwen Duiveland in ac tie om de eerste ronde van de Districtsbekercompe- titie. Zowel SKNWK, WIK en Zierikzee spelen vanaf 18.30 uur de eerste ronde op eigen veld. Bruse Boys moet op bezoek bij de Brabantse ploeg Kaaise Boys. De ploeg uit Nieuwe-Tonge kan vergeleken worden met het ni veau van SKNWK. „Het was gelijkwaardige tegenstand. Het krachtsverschil was niet zo groot maar wij hebben vooral in de eerste helft op snelheid gewonnen. De tweede helft kregen we weer te maken met een inzinking. Toch het conditi onele probleem schuift steeds verder naar achteren op", ver telt de opgeluchte Kommer uit Zierikzee. „Inmiddels heb ik door deze wedstrijd ook zes tien namen op een papiertje staan voor de'definitieve selec tie. Over een paar dagen maak ik ook nog de laatste drie af vallers bekend. Ik wil vier we ken lang met dertien spelers de competitie in. Hierna kijk ik of de spelers voldoende inzet tonen. Zo niet, dan breng ik alsnog een wijziging in de se lectie". Vleugelspelers Kommer heeft de luxe bij SKNWK om over een brede spelersgroep te beschikken. De spelers weten dat en vechten dan ook voor een vaste ba sisplaats binnen de groep. Dat bleek ook weer in de wedstrijd tegen NTVV in Nieuwe-Tonge. Vooral de scherpte en snelheid van de vleugelspelers brachten NTVV al in de 10e minuut in de problemen. Arnold van de Cin- gel stuurde het leren gevaarte in de touwen achter de keeper van NTVV. Nog geen acht mi nuten later ging een aanval over rechts via Kees-Jan van Nieuwenhuize naar Michel Flikweert. In een paniekreac tie schoot de verdediger van Nieuwe-Tonge in eigen doel. Flikweert had ook aandeel in het derde doelpunt. Een diepte pass van Ronnie de Bruine was een simpele passeerbeweging voor Flikweert op de keeper. Vlak voor rust gingen de SKNWK-spelers Jacky de Bruine en John Roks in de fout waardoor de tegentreffer een feit was. Nog vijftien minuten in de tweede helft kon SKNWK domineren. Peter van de Cingel scoorde twee keer op rij maar toen was het gebeurd. Binnen vijf minuten lieten de spelers uit Nieuwe-Tonge drie doel- DEN HAAG - Austria Salz burg, tegenstander van Ajax in de eerste ronde van het toer nooi om de UEFA-beker, heeft in de achtste speelronde van de Oostenrijkse competitie voor het eerst verloren. Dat gebeur de met 2-3 bij Austria Wien, dat de Amsterdammers drie sei zoen geleden uitschakelde. Twee van de vier ploegen heb ben een zware tegenstander ge loot. SKNWK ontvangt in Nieuwerkerk de zaterdag eerste-klasser Serooskerke. De overlevingskansen voor de ploeg van Kees Kommer moe ten dan ook niet te hoog wor den aangeslagen. „Het is een tegenstander van formaat. Tbch is het leuk om tegen zo'n ploeg te voetballen. We gaan in ieder geval proberen om de schade zo klein mogelijk te houden". Ook WIK heeft het niet getroffen. De kampioen van vorig jaar in de eerste klas afdeling krijgt de zondag tweede-klasser Goes op visite. Joosse is met zijn spelers van WIK al weken in voorbereiding om de ploeg van Ron Schrier voldoende tegenstand te bie- APELDOORN - Ook zonder de geblesseerde Manon Bollegraf heeft ICL/De Manege met de vertrouwde kern Jacco El- tingh, Tom Kempers en trainer Auke Dijkstra dit weekeinde in de vertrouwde ambiance van het eigen complex de nationale clubtennistitel geprolongeerd. In het kruisweekeinde won de Apeldoornse club achtereen volgens met 4-2 van Z 67 en met 4-1 van Popeye Gold Star. den. „Je moet nooit je eigen team wegcijferen. Kansen zijn er altijd maar een afgang van 10-0 willen we toch ten allen tijden voorkomen". Zierikzee ontvangt op Den Ho gen Blok de zaterdag derde klasser Zwaluwe. Gezien het huidige spel van de eerste elf talspelers van Kees Hagesteijn moeten er voor de ploeg vol doende mogelijkheden zijn om een ronde verder te komen. Dat geldt ook voor de manschap pen van Cees van Dijk. Hoewel Bruse Boys op doordeweekse dagen een aantal spelers moet missen wegens werkzaamhe den op de mosselschepen is de tegenstander Kaaise Boys uit Fijnaart een gelijkwaardige te genstander. OUD-GASTEL - Het eerste elftal van Zierikzee heeft tegen de zondag derde-klasser SC Gastel een gelijkspel van 2-2 gespeeld. Opnieuw toonden de manschappen van Kees Hagesteijn zich heer en meester op het middenveld. Maar ook het scoren ging de ploeg gemakkelijk af. De eerste oefen wedstrijd tegen een ploeg die op zondag competitie speelt was vooral het fysieke gedeelte van de spelers de belangrijkste factor tijdens de negentig minuten voetbal op het sportpark in Oud-Gastel. „Ik ben niet ontevreden over de verrichtingen vanmiddag", vertelt Hagesteijn. Dit is een zeer nuttige oefenpartij waar mee je kan zien. dat de ploeg steeds meer een eenheid gaat vormen. Als je ziet dat SC Gas tel in de eerste helft niet één keer gevaarlijk voor het doel kan komen dan moet je ook de verdediging completeren". Vooral de eerste helft toonde Zierikzee haar kwaliteiten in het veld. In de 23e minuut scoorde René Roon uit een vrije trap. De 1-0 voorsprong zou snel in de tweede helft weer gelijk getrokken worden. In de 5e minuut belandde een voorzet van de linkervleugel voor het doel van Wim Lafeber. De Zierikzeese keeper sloeg onder de bal door en kwam wat ongelukkig tegen Peter van de Linde aan waardoor deze in ei gen doel rolde. Strafschop Zierikzee vergat zo snel moge lijk het ongelukkig moment en domineerde opnieuw tegen SC Gastel. In de 35e minuut zorg de René Roon voor een voorzet op formaat en de goed spelende Fred Kramer maakte het kar wei keurig af: 1-2. Binnen en kele minuten was er nog een aantal kansen voor Zierikzee. Een bal op de paal en een kei hard schot rakelings langs het doel van SC Gastel. In de 38e minuut kwam er voor het doel van Wim Lafeber een bal van achteruit. Danny Magito ging met de tegenstander mee de lucht in en maakte een hand bal. De strafschop die er op volgde tekende ook voor de eindstand van 2-2. „Een terech te uitslag. Doordat de jongens nu een groep aan het worden zijn is zo'n resultaat een fysie ke overwinning", verklaart Hagesteijn die zijn selectie van zestien spelers bekend maakte. Selectiespelers De zestien selectiespelers' van voetbalvereniging Zierikzee zijn: Wim Lafeber, Sjaak van der Weele (aanvoerder), Danny Magito, Patrick Roggeband, Peter van de Linde, Wim Over- weel, Marco van Oeveren, Mark van Dijke, Eric Berre- voets, Remido Dusic, René Roon, Fred Kramer, Marco Sa- man, Bas Groothedde en Barry Schouten. De zes afvallers zijn: Robbert Roggeband, Danny van Oeveren, Jacco Heijboer, Serge Berrevoets, Niels Lode- wijk en Barry Hage. Voorstopper Edwin Ganzeman (rechts) kon ook geen potten breken en speelde net als zijn medespe lers een slechte wedstrijd. (Foto: Marijke Folkertsma). KERKWERVE - Na de afgetekende zeges van afgelopen week op Ouwerkerk en WFB is WIK er afgelopen zaterdag niet in geslaagd om wederom een oefenpartij in winst om te zetten. In een wedstrijd waarin WIK te weinig vechtlust toonde liet de KNVB-ploeg zich verrassen door Hoedekenskerke, vorig jaar kampioen in de 2e klasse afdeling Zeeland. De overwinning van Hoede kenskerke was niet eens onver diend te noemen. De ploeg was binnen de lijnen meer een ech te eenheid en strafte de kansen die ze kregen prima af. WIK begon goed, toonde de eerste vijfentwintig minuten een veldoverwicht maar kwam na de eerste tegengoal niet echt meer in haar spel. Het eerste gevaar in de wed strijd kwam van Hoedekens- xerke. Een kopbal van Jan Wijnhorst, na een vrije trap van Johan Beulens, werd ge stopt door keeper Martin Kie vit. Nadat kansen aan WIK- zijde voor Erik-Jan Kort en Theo Wittenberg niet benut werden leidde balverlies op het middenveld van WIK tot de eerste goal. Jim Bosman kon alleen doorgaan, omspeelde Martin Kievit en scoorde be heerst 0-1. WIK verwerkte de tegengoal niet goed en zakte terug. Dat vond ook trainer Kees Joosse die zijn spelers vanaf de zijlijn dan ook vroeg of ze er geen zin meer in hadden. Op slag van rust kwam WIK, tegen de verhouding in, toch op 1-1. Een schot van Marco Gan zeman werd van richting ver anderd en verdween achter de kansloze Hans-Peter Dijkstra. Na rust was het wederom Jim Bosman die Hoedekenskerke op voorsprong bracht. In de 18e minuut kon hij na een mis verstand in de WIK-defensie 1-2 scoren. Even later werd het 2-2. Joost Rotte kon, na een pass van Rini Verwest, alleen door gaan en keeper Dijkstra kans loos laten. WIK kwam na een prima goal op 3-2. Erik-Jan Kort ontving een pass, behield het overzicht en legde de bal terug op Joost Rot te die wederom scoorde. Pa trick de Broekert had de wed strijd kunnen beslissen maar zijn strafschop, na een lichte overtreding op Erik-Jan Kort, werd door Hans-Peter Dijkstra gestopt. Het was echter Hoedekensker ke dat zich tej-ugknokte. Fred Velkers zorgde voor 3-3 toen hij een voorzet van linksachter Martin Kievit inschoot. Acht minuten voor tijd scoorde Jo han Beulens uit een strafschop de winnende goal. Keeper Mar tin Kievit raakte aanvaller Fred Velkers niet aan maar zijn buiteling werd met een straf schop rijkelijk beloond. De laatste wapenfeiten kwamen van WIK. Eerst trof een schot van Patrick de Broekert geen doel en vlak voor tijd toonde Marcel Hendrikse zich te egoïstisch toen Joost Rotte vrij voor de goal stond. Een wed strijd waarin WIK net iets min der fel was dan de tegenstan der en waarin diezelfde tegen stander de kansen, minder in aantal, koelbloediger benutte. WIK - Hoedekenskerke: 3-4 (1- 1). 25e 0-1 Jim Bosman. 45e 1-1 Marco Ganzemari. 61e 1-2 Jim Bosman. 65e 2-2 Joost Rotte. 68e 3-2 Joost Rotte. 75e 3-3 Fred Velkers. 82e 3-4 Johan Beulers. Scheidsrechter Hans de Haan uit Zonnemaire. Tbe schouwers: 65.'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 6