Kees Joosse start ambitieus met de klus vierdeklasser KNVB WIK Erwin van Loo fietst naar een achtste plaats in Koudekerke Floris Jan Koole en Niels Koole favorieten triathlon Zierikzee WIK wint met 7-1 van WFB uit Ouddorp A-junioren Zierikzee winnen Kees Dijkman snelste in trimloop Haamstede Kim Heijboer met pony Maya Zeeuws kampioene B-springen Oefenvoetbal weekend Programma Toertocht Grevelingen Van Loo zestiende Maximale deelnemersveld van 200 atleten al snel bereikt 1 VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1992 NR 25208 9 KERKWERVE - Ambitieus is hij voldoende en de klus om het eerste elftal van WIK in de vierde klasse KNVB een sterk competitiedebuut te laten maken moet een enorme uitdaging zijn. Kees Joosse, de nieuwe trainer van het gepromoveer de elftal uit Kerkwerve staat in de startblokken en zal alles aangrijpen om de sfeer en eenheid binnen de ploeg van WIK zo goed mogelijk te maken. De 35-jarige Kees Joosse uit Middelburg ziet de nieuwe vierde klasser WIK uit Kerkwerve als een grote uitdaging. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE Het eerste voet balelftal van Brouwershaven heeft gisteravond, woensdag, haar tweede oefenwedstrijd te gen de A-junioren van Zierik zee met 6-3 verloren. De eerste helft werd met 2-1 in het voordeel van Brouwersha ven afgesloten. Tbch was het Michel Hendrikse die de A- junioren op 1-0 voorsprong bracht. Brouwershaven ging na de openningstreffer beter spe len en dat resulteerde in doel punten van André Goudswaard (ex-Zierikzeese A-junior) en Remy Lievense. In de eerste twee minuten van de tweede helft ontnam de sterk spelende Richard van de Meer alle illusie bij de spelers van Brouwershaven. Met twee doelpunten op rij bracht hij zijn ploeg weer volop in de wedstrijd. Een kwartier voor het einde scoorde Martin Quist, op aangeven van Werner Kafoe, de gelijkmaker. Tien minuten voor tijd waren het Gerben Kuyten en Clement van Splunder die een hoofdrol speelden bij de Zierikzeese A- junioren. Via een buitenspel si tuatie scoorde Kuyten vrij ge makkelijk. Vier minuten later werd hij ten val gebracht in het zestien-meter gebied. Clement van Splunder verzilverde de strafschop en een aantal minu ten later bracht dezelfde speler de eindstand op 6-3. Uitslag A-junioren Zierikzee - Brouwershaven: 6-3 (1-2) 10e 1-0 Michel Hendrikse. 30e 1-1 An dré Goudswaard 42e 1-2 Remy Lievense. 46e 2-2 Richard van de Meer. 47e 3-2 Richard van de Meer. 75e 3-3 Martin Quist. 80e 4-3 Gerben Kuyten. 84e 5-3 Cle ment van Splunder. 88e 6-3 Cle ment van Splunder. Scheids rechter: Hans Smits uit Zierik zee. Tbeschouwers: 100. BURGH-HAAMSTEDE - Kees Dijkman uit Haam stede heeft gisteravond, donderdag, de vijfde trim loop van Burgh-Haamstede op zijn naam geschre ven. In een rechtstreeks duel versloeg Dijkman zijn plaatsgenoot Arjan Beye op de tien kilometer. Door het slechte weer was de belangstelling donderdag avond op de Kerkring in Burgh-Haamstede niet al te groot voor de vijfde trimloop die werd georganiseerd door atletiekclub Delta Sport in sa menwerking met de Onderne mingsvereniging Burgh- Haamstede. In totaal kwamen vijfenvijftig deelnemers aan de start voor de verschillende afstanden. Uitslagen: 2500 meter: 1. John ny Quaak, Haamstede 9.24. 2. Miquel Quaak, Haamstede 9.25. 3. Steven Admiraal, Wer kendam 10.04. 3300 meter: 1. Lara Buitendijk, Dordrecht 14.02. 2. Humberto Claasen, Geldrop 15.44. 3. Maarten Geerts, Goirle 16.10. 4. Leonie van Nieuwenhuijse, Noordwel- le 16.21. 6600 meter: 1. Kees Bolle, Zierikzee 26.22. 2. Peter Beije, Haamstede 26.51. 3. Mar tin van Hove, Ouddorp 26.56. 9900 meter: 1. Kees Dijkman, Haamstede 35.03. 2. Arjan Beye, Haamstede 35.47. 3. René Baartse, Serooskerke 37.53. 4. Tbny Grinwis, Goedereede 37.58. Dames: 1. Lenie Melis sant, Stellendam 47.50. VROUWENPOLDER - Op de terreinen van Manege De Eendracht in Vrouwenpolder werden de Zeeuwse pony kampioenschappen op het dressuur en sprin gen afgewerkt. Door het gebruik van twee springrin- gen en als gevolg lange rustpauzes tussen de rubrie ken, kregen de kampioenschappen een rommelig ka rakter. De 35-jarige computer-deskun dige uit Middelburg heeft zijn voetbalervaring ruimschoots opgedaan bij Serooskerke. ,,Ik heb vanaf mijn negende jaar gevoetbald bij Serooskerke. Ik was een vaste verdediger bij het tweede team en een aantal keren was ik wisselspeler in het eerste voetbalteam. De af gelopen zes jaar ben ik trainer geweest van de tweede; selectie in Serooskerke. Maar dan be haal je het KNVB trainersdi ploma en dan wil je er wat mee doen. Ik zag toen een adverten tie in de krant staan van WIK dat zij een nieuwe trainer vroe gen. Ik heb dat uitgeknipt en in mijn portemonnaie gestopt. Op dat moment werd mijn dochtertje geboren en was ik De populariteit van de triathlon-wedstrijden is het laatste jaar enorm gegroeid in Nederland. Ook de organisato ren van Zierikzee heeft hier mee te maken. Tevens heeft de triathlon in Zierikzee, door zijn prima organisatie en en- natuurlijk die advertentie ver geten. Een paar weken later kwam ik het weer tegen en heb ik gelijk gereageerd". Beetje te dollen In principe gaan we een jaar met elkaar in zee met dien ver stande dat we op 31 december een beslissing nemen om. het jaarcontract, wel of niet te ver-, lengen", vertelt Joosse. Inmid dels is de sympathieke Middel burger al een aantal wéken be zig met zijn ploeg en langzaam maar zeker leert hij de spelers kennen. ,,Het heeft zijn tijd no dig maar deze ploeg heeft vol op mogelijkheden. Wij moeten straks zeker in die vierde klas- tourage in het monumenten stadje, een grote aantrekkings kracht op de deelnemers. De 1/8 triathlon in Zierikzee heeft vooral de bijzonderheid dat al le drie onderdelen goed te vol gen zijn voor het publiek. Het zwemmen in de Nieuwe- en Ou- se met de bovenste helft mee kunnen draaien. Ik moet het vertrouwen krijgen van die spelers. Met jongens die geen inzet tonen kan ik niet werken. Daarom heb ik vorige week ook twee spelers terug gezet naar het tweede, zij liepen een beetje te dollen met mij. Daar ben ik niet van gediend, ik wil resultaat zien en dan moet er geluisterd worden". Joosse heeft de laatste twee wedstrijden al resultaten ge zien van zijn ingrijpen. „Wij komen langzaam op gang. Ik heb nu een beeld met wat voor ploeg ik de competitie in wil. Negen spelers zijn al zeker van een selectie-plaats. Maar ik denk dat die spelers dat zelf ook wel weten. Als je vanavond kijkt dan wordt er niet negen tig minuten goed gevoetbald. Ik heb in de rust opbouwend commentaar gegeven. De eer ste tien minuten in de tweede helft moesten zij volgens mij over de schrik heen komen van mijn kritiek. Maar dan gaat de trein rijden en vallen er doel punten", stelde Joosse tevre den. Nadat WIK afgelopen zondag Ouwerkerk met 9-2 oprolde MANCHESTER - Alex Fergu son, manager van Manchester United, huurt volgende week een privé-jet voor doelman Pe ter Schmeichel. De Deense sluitpost wordt geacht maan dag voor zijn Engelse werkge ver aan te treden tegen Sou thampton. Twee dagen later staat voor Europees kampioen Denemarken de WK- kwalificatiewedstrijd tegen Letland op het programma. ZURICH - Leo Beenhakker zal dit seizoen optreden als trainer-coach van Grasshopper Zürich. Hij tekende een con- 'J tract tot eind juni 1993. .Been hakker zal zijn rwérkzaamhe- den volgende week aanvangen. Grasshopper ontsloeg coach Oldrich Svab, die zonder suc ces aan zijn tweede seizoen bij de Zwitserse club bezig was. Na zeven wedstrijden heeft de meest gerenommeerde club in Zwitserland nog geen overwin ning geboekt. de Haven, wisselplaats en ge* deelte fietsparcours en het aan trekkelijk loopparcours dat dwars door het centrum van Zierikzee gaat is bijzonder bij zo'n evenement. Entourage Adrie Gerards, voorzitter van de Stichting Triathlon Zierik zee was blij met de grote be langstelling /onder de deelne mers. „Wij hebben de laatste jaren deze triathlonwedstrijd populair gemaakt. Het komt vooral door de ligging van de verschillende parcoursen. Het publiek kan de wedstrijd op al le fronten ideaal volgen. Het bijzondere is dat niet alleen de snelle triathlon-atleten in deze entourage tevreden zijn maar ook de vele recreanten komen in Zierikzee volop aan hun trekken. De keuze van de 1/8 triathlon hebben wij vooral ge kozen om iedereen de kans te geven om mee te doen", aldus Gerards. De organisatie vindt het jam mer dat er niet meer dan twee honderd deelnemers kunnen starten. „Bij het zwemmen en lopen is het parcours geschikt voor grote deelname. Maar het fietsparcours is onze grote han dicap. Omdat de fietsroute is uitgezet vanuit de stad naar het poldergebied ten noorden van Zierikzee. De vele bochten, kruisingen en het oversteken van de rijksweg heeft de orga nisatie haar handen vol om de veiligheid te garanderen van tweehonderd renners", ver klaart Gerards die de veilig heid van de deelnemers heel belangrijk vindt. Door de maximaal toegelaten dcelne- was nu WFB uit Ouddorp aan de beurt. Gisteravond, donder dag, werd in regenachtig weer op het sportpark De Vospit in Kerkwerve een leuke partij voetbal gespeeld. In de eerste helft werd er via Theo Witten berg (2x) en Joost Rotte ge scoord. De zwakke start in de tweede helft kostte WIK een doelpunt via Leo Struijk van WFB. Maar Patrick de Broe- kert verzilverde een strafschop en via Erik-Jan Kort (5-1), Mar co Ganzeman (6-1) en Rini Ver west werd de eindstand op 7-1 gebracht. „Een prima resul taat, wij draaien door deze oe fenpartijen warm en als er za terdag tegen Hoedekenskerke ook een goed resultaat neer ge zet wordt dan moet er volgende week in de bekerwedstrijd te gen Goes geen afgang plaats vinden. Met die wedstrijd tegen Goes zijn we al een paar weken be zig. De kans is natuurlijk klein om die wedstrijd te winnen maar met 10-0 afgaan is toch ook niet de bedoeling", ver klaarde Joosse. Uitslag WIK - WFB 1: 7-1 (3-0) 10e 1-0 Theo Wittenberg. 28e 2- 0 Theo Wittenberg. 32e 3-0 Joost Rotte. 65e 3-1 Leo Struijk. 66e 4-1 Patrick de Broekert. 70e 5-1 Erik-Jan Kort. 75e 6-1 Marco Ganzeman. 80e 7-1 Rini Verwest. Scheids rechter: Maarten Bruynes uit Bruinisse. Toeschouwers: 50. DEN HAAG - Het is geen uit zondering dat ruimteschroot op de aarde neervalt. Dat stelt ruimtevaartdeskundige P. Smolders, directeur van het planetarium in Artis donder dag „In 35 jaar ruimtevaart zijn al 13.0Q0 objecten terugge komen op aarde. Dat is meer dan één per dag", aldus Smol ders. Hij reageert daarmee op het vermoeden van het KNMI dat de geconstateerde geluids golven en trillingen woensdag avond in zuidwest-Friesland zijn veroorzaakt door een in slag van ruimteschroot. HILVERSUM - Als de Navo en de West Europese "Unie (WEU) niét snel een besluit nemen over de inzet van militairen in het voormalige Joegoslavië, zal Nederland met andere landen 'zelf het initiatief nemen. Dit bleek donderdagavond uit de woorden van minister Van den Broek (buitenlandse zaken) in het NOS-journaal. mers is er een grote groep late aanmelding geweigerd. „Als er in de toekomst een tunneltje onder de rijksweg wordt ge bouwd dan zien wij meer mo gelijkheden om het deelne mersveld uit te breiden". Indrukwekkend Het indrukwekkende deelne mersveld met bekende en onbe kende triathlon-atleten moet de vierde Triathlon Zierikzee weer tot een succes maken. Vooral gaat de belangstelling uit naar de broers Floris Jan en Niels Koole uit Middelburg. De 22-jarige Floris Jan Koole is een nationale topper die afge lopen seizoen het sterk bezette 1/4 triathlon in het Franse Car- casonne waar hij de geheel Franse top en de bekende Ne derlandse triathlon-specialist, Rob Barel, versloeg. Zijn broer Niels Koole klimt langzaam maar zeker naar de nationale top. Met ere-plaatsen in nationale SPC-wedstrijden en 2e bij het afdelingskam pioenschappen Zuid-Holland/ Zeeland zijn prestaties van for maat. Floris Jan Koole, die in 1990 en 1991 als winnaar over de streep kwam in de triathlon van Zierikzee zal nu ook zeker als de grootste favoriet van start gaan. Bij de dames moet een favorie te rol weggelegd worden voor Nicole Spruit uit Tbrneuzen. De winnares van vorig jaar kan zeker tegenstand verwach ten van de plaatselijke favoriet Edith Gerards. Naast het spek takel van de 1/8 triathlon is er ook voor de jeugd van 10 tot 16 jaar 's morgens weer een jeugd- triathlon. Vanaf 08.50 uur star ten verschillende groep met 250 meter zwemmen in sporthal Onderdak. Daarnaast wordt er 8000 meter gefietst en 2500 me ter gelopen. Voor de jeugd is er nog een aantal plaatsen vrij om te kunnen deelnemen. ZIERIKZEE - Het weekend van zaterdag 22 en zondag 23 augustus staat weer bol van oefenvoetbalwedstrijden voor de Schouwse voetbalvereni gingen. Onder deze wedstrij den is één wedstrijd die mee telt voor de trofqe Zierikzee- sche Nieuwsbode. Zonnemaire speelt haar eerste oefenwedstrijd, die tevens meetelt voor de trofee ZN, te gen Bruse Boys zaterdagmid- dag 22 augustus op eigen veld aan de Tuinweg. Ook ZSC komt voor de eerste keer bin nen de lijnen voor een oefen partij en Dreischor heeft als eerste test Zierikzee 3 uitgeno digd. Programma Zaterdag 22 augustus: DFS - Arnemuiden om 14.30 uur in Burgh-Haamstede. WIK - Hoe dekenskerke 1 om 14.30 uur in Kerkwerve. ZSC - Meeuwen 3 om 14.30 uur in Scharendijke. NTVV - SKNWK om 14.30 uur in Nieuwe Tbnge. Zonnemaire - Bruse Boys om 18.00 uur in Zonnemaire (trofee ZN). Zon dag 23 augustus: Renesse - Ro- da '46 om 14.30 uur in Renesse. Dreischor - Zierikzee 3 om 14.30 uur in Dreischor. SC Gas tel - Zierikzee om 14.30 uur in Oud-Gastel. DIVO Ouwerkerk om 14.30 uur in Dinteloord. ZIERIKZEE - Zondag 23 augustus houdt de Rijwiel Club Schouwen-Duiveland de bekende Omloop Grevelingen. De deelname van de Schou- wen-Duivelandse ruitervereni- gingen viel tegen. Alleen vier combinaties van De Schouwse Ruiters uit Dreischor gaven ac te de presénce. Van die vier combinaties bleek Kim Heij boer uit Sirjansland een onbe twiste topper. De 9-jarige ama zone werd in de B categorie C met haar pony Maya Zeeuws kampioene. Zij bleef zowel in de eerste omloop als in de bar rage foutloos. De toekomst voor Kim Heijboer is zeer belo vend, zij is duidelijk op weg naar de L-klasse. „Het was een leuke wedstrijd. Nee, ik had geen last van zenuwen", aldus de jeugdige amazone uit Sir jansland. Haar zus Marieke Heijboer met Oskar had wel last van ze nuwen. Bij de eerste omloop werd zij al uitgeschakeld voor een ereprijs. Bij het M- springen ging Leonie Klompe met Nandor en Rianne Struijk met Pascal foutloos over het parcours. Maar Klompe strandde in de barrage met elf fouten. Rianne Struijk had met Pascal een weigering met als gevolg een val. De versla genheid sloeg toe en de tol werd daarvoor betaald met drie weigeringen. In de dressuur L2-klasse be haalde Leonie Klompe met Na- dor alsnog een derde plaats. Voor de proef kreeg zij 116 pun ten waarmee de bronzen me daille in het bezit kwam bij de amazone van De Schouwse Ruiters. ENKHUIZEN - Alida Pasveer en Anneke Hospes, twee mara thonschaatsers, worden het ko mende seizoen gesponsord door de Enkhuizer Almanak. Het gaat om een ondersteuning van enige duizenden guldens. Het is de eerste keer dat de oudste nog in Nederland ver schijnende almanak zich aan sportsponsoring waagt. De uit gave, die onder meer weersver wachtingen, zon- en maanstan den bevat, is aan zijn 397ste editie toe. MIDDELHARNIS - Erwin van Loo uit Ouwerkerk is in de wielerronde van Middelharnis op een zestiende plaats geëin digd. In het criterium voor A-ama teurs over 80 kilometer ging de overwinning naar Arwin van Pelt uit Oud-Beijerland De 22-jarige Floris Jan Koole uit Middelburg start in de vierde triathlon Zierikzee als grote favoriet. (Foto: Joop van Houdt). Een toertocht over honderden tien kilometer via Schouwen- Duiveland en Goeree-Over- flakkee. De gemiddelde snel heid is vijfentwintig kilometer per uur en er wordt gereden met voorrijders. De deelne mers worden gevolgd door een volgwagen. Deelname is ook mogelijk voor niet-leden Ver trek is om 09.00 uur vanaf sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee. Inschrijven vanaf 08.30 uur. ROTTERDAM - Tien jaar ge vangenisstraf en tbs met dwangverpleging eiste officier van justitie mr. D. Vergunst donderdag voor de rechtbank in Rotterdam tegen de 24- jarige E. M. voor het plegen van een gewapende overval op een postagentschap in Rotterdam-Overschie. NEW HAVEN/MONTREAL - Richard Krajicek is in de twee de ronde van een internatio naal tennistoernooi in New Ha ven in de Amerikaanse staat Connecticut uitgeschakeld. De als zesde geplaatste Nederlan der verloor in twee sets van de Amerikaan Alex O'Brien. KOUDEKERKE - In de wielerronde voor A- amateurs in de straten van Koudekerke heeft Erwin van Loo uit Ouwerkerk een prima prestatie gele verd. De 2I-jarige coureur finishte op een achtste plaats nadat hij vijfentwintig kilometer voor de streep meevluchtte in de beslissende demarrage. Het criterium in Koudekerke I kreeg een boeiend verloop dat 1 telkens wisselende beelden te zien gaf. Steeds probeerden kleine groepjes te demarreren uit het peloton, maar werden zij steeds door de jagende ren ners teruggepakt. Pas vijfen twintig kilometer voor de fi nish slaagde twee renners erin een definitieve vluchtpoging gestalte te geven. De koplopers kregen al snel gezelschap van tien coureurs waaronder Er win van-Loo uit Ouwerkerk. Binnen enkele ronden werd het peloton op veertig seconden achterstand gezet. Maar de kopgroep bleef onrustig waar door met regelmaat demarra ges plaatsvonden. Uiteindelijk wisten Kees Schouwenaar, Francois Franse, Wilfred Geys en Peter Mol te ontsnappen. Zij kregen later nog gezelschap van Fester Aarts, Roy Bogaert en Eric de Crom. In een span nende sprint trok Francois Franse aan het langste eind. Erwin van Loo finishte in de tweede groep als tweede wat een achtste plaats opleverde in het eindklassement. Bij de C-amateurs/recreanten ging de overwinning naar de Zierikzeese renner Marcel Gunst. De jonge coureur bleef Theo Schouwenaar uit Goes en Kjelt van de Lijke uit Middel burg voor. Uitslagen: 1. Francois Franse, Kwadendamme, 80 kilometer in 1.59.30. 2. Kees Schouwe naar, Kloetinge. 3. Wilfred Geys, Kwadendamme. 4. Eric de Crom, Hoogerheide. 5. Roy Bogaert. 's-Gravenpolder. 6. Fester Aarts. Kruiningen. 7. Rini Sestig, Oosterhout. 8. Er win van Loo, Ouwerkerk. 9. André de Jong, St. Willebrord. 10. John van Vliet. Canada. ZIERIKZEE - Voor de vierde triathlon op zaterdag 5 september in Zierikzee be staat een grote belangstelling onder de triathlon-atleten. De werkgroep van Stichting Triathlon moest een aantal weken gelden de inschrijving al sluiten omdat het maximale deelnemersveld van tweehonderd atleten in een mum van tijd was bereikt. I 4 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 9