Raad geeft 'groen' licht voor het opstellen van plannen 1 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND r n Nader bodemonderzoek nodig op lokatie toekomstig bedrijventerrein Nieuwerkerk 0 I- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE J I GEBOORTEKAARTJES? In verband met vroegere 'asbak' Landschapsbeleidsplan en groenstructuurplan Aanrijdingen in de regio Eenzijdig verkeers ongeval dé krant van schouwen-duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1992 149e JAARGANG NR 25208 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ORIGINELE, LEUKE EN MODERNE GEBOORTEKAARTJES VINDT U BIJ drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 Aan de Middenweg te Nieuwerkerk lag vroeger de asbak waar Nieuwerkerkers het afval uit hun kolenkachels stortten. (Archieffo to). NIEUWERKERK - Naar aanleiding van de resultaten van een voor-onderzoek, moet nader bodemonderzoek worden uitgevoerd op een gedeelte van het toe komstig bedrijventerrein te Nieuwerkerk. Het gaat om een gebied van enkele tientallen vierkante meter dat is gelegen aan de polderweg Middenweg. Tijdens de raadsvergadering die donderdag 27 augustus wordt gehouden in het gemeen tehuis in Nieuwerkerk wordt aan de gemeenteraad gevraagd 11.300 gulden be schikbaar te stellen om het gewenste nader bodem-onderzoek beschikbaar te stellen. Zoals reeds bleek bij de open bare vergadering van de com missie financiën en onderwijs, lijken de raadsleden van de verschillende partijen daar geen moeite mee te hebben. ,,Wij kunnen én we willen niet onder een dergelijk onderzoek uit", aldus de commissieleden. De voorbereidingen om een stuk poldergebied tussen de Middenweg, de Rolleklootse- dijk en de Rijksweg N-59 te be stemmen tot bedrijventerrein bevindt zich in een vergevor derd stadium. Het provinciaal bestuur heeft in principe toestemming gege ven om op die lokatie een be drijventerrein te realiseren en er is een inspraakprocedure ge weest waarbij bezwaren kon den worden ingediend tegen het plan. De bezwaren van om wonenden die daarbij naar vo ren werden gebracht zijn gro tendeels niet ontvankelijk ver klaard. Uit het algemene bo demonderzoek dat ook tot de procedure hoort, bleek dat een gedeelte van de grond in het ge bied verontreinigd kan zijn met giftige stoffen. ,Het gaat om een gebied van enkele tientallen vierkante meters groot dat*tegen "de Mid denweg aanligt en dat wordt omschreven als een 'asbak'. In vroeger jaren stortten de men sen uit de omgeving op die plaats de as die uit hun kachels kwam. Ook werd het gebied vroeger als brandplaats ge bruikt. Wanneer uit het nog te verrichten onderzoek blijkt dat de grond te veel vervuild is om te kunnen voldoen aan de normen voor een industrieter rein, zal ze eventueel moeten worden afgegraven en vervan gen door schone grond. Tijdens de gemeenteraadsver gadering wordt ook beslist over het laten opstellen van een rioleringsbeheersplan. Een plan waarbij een overzicht wordt gemaakt van de techni sche staat en de te verwachten levensduur van de riolering in de gemeente Duiveland. Op die manier kan men in de meerja renbegroting tijdig rekening houden met vervanging van on derdelen van de riolering. Uit een offerte is gebleken dat de totale kosten voor het opstel len van een basisriolerings- plan worden geraamd op bijna 105.000 gulden. Daarnaast is een bedrag van 30.000 gulden nodig voor het reinigen en in specteren van het riole ringsstelsel door middel van het maken van foto's in de cen trale putten. Wanneer dat no dig is kunnen onderdelen van de riolering nader bekeken worden via een televisiecame ra. Omdat op grond van een al eerder vastgesteld basisriole- ringsplan een aantal overstor- ten moeten worden aangepast, stelt het college van b en w stelt de raad voor om ruim 152.000 gulden beschikbaar te stellen. De reconstructie van de Stolp- weg in Nieuwerkerk komt ook weer aan de orde tijdens de ge meenteraadsvergadering. Het gaat nu om het laatste stadium waarbij het college van b en w aan de raad voorstelt 63.000 gulden beschikbaar te stellen voor de aanleg van zeven ver- keersdruppels (bloembakken die de weg versmallen) waar van een met een gedeeltelijk fietspad. Verder omvat de re constructie twee in klinkers uitgevoerde en verhoogde pla teaus, een strook attentie ribbels en twee stroken gras keien. Naar verwachting zal de reconstructie nog dit najaar worden uitgevoerd. Ruim 42.000 gulden is nodig voor de aanschaf van een nieu we maaimachine plus tractor voor de buitendienst gemeen tewerken. De adviescommissie financiën en onderwijs gaf hierover een positief advies. Voor de aanschaf van enkele speeltoestellen die in Den Domp in Ouwerkerk worden geplaatst if 6000 gulden nodig en de aanschaf van eeilc-grotere bezoekerstafel voor het streek- archivariaat in de kelder van het gemeentehuis in Nieuwer kerk kost ruim 5.000 gulden. Verder vraagt het college van b en w de raad 1150 gulden be schikbaar te stellen voor de aanschaf van dertig stoelen in de gemeenschapsruimte van Ds J. Bogermanschool in Oos- terland. De gemeenteraadsvergadering omvat 23 agendapunten waar van een groot deel grondver- koop ten behoeve van huizen bouw. Iedere belangstellende kan de gemeenteraadsvergade ring vanaf de publieke tribune volgen. Donderdag 27 augus tus, vanaf 20.00 uur in de raadszaal van het gemeente huis in Nieuwerkerk. SCHARENDIJKE - De raadsleden konden gister avond, donderdag, instemmen met het beschikbaar stellen van een krediet van 32.000 voor het opstellen van een landschapsbeleidsplan en een groenstruc tuurplan. Niet allen waren even enthousiast over de ze initiatieven. Met name de CDA-fractie plaatste enkele kritische kanttekeningen over de inhoud en de uitvoering van de plannen. Toch wilde ook zij het college het voordeel van de twijfel geven. Het idee van een landschapsbe leidsplan voor het buitenge bied van de gemeente Midden- schouwen is niet nieuw. Vorig jaar al gaf de raad de wens te kennen voor het opstellen van een dergelijk plan. Nieuw is wel het idee van een groen structuurplan waarin regels staan voor het groen binnen de kern. Wethouder W. G. Renden van openbare werken: beide plannen geven een goed over zicht van wat we aan groen in de gemeente hebben en wat we er mee moeten". Oppervlakkig In zijn inleidend woord gaf de wethouder wel aan dat er met de plannen gewerkt moet wor den en dat deze niet in de kast dienen te verdwijnen. ,,In de lijn van de verwachting van de ze plannen ligt de opstelling van een groenbeheersplan. Hiermee kan Middenschouwen een nog .groenere' gemeente worden". Fractievoorzitster van het CDA, mevrouw P. W. Berrevoets-Ringelberg gaf aan dat haar partij zich vorig jaar al kritisch had uitgelaten over het landschapbeleidsplan. ,,Ik zal het eerlijk zeggen, het is een oppervlakkig schrijven waarbij ik bang ben voor de uitwerking. Onze verwachtin gen zijn niet hooggespannen, maar ik ben benieuwd". Het opstellen van een groenstruc- tuurplan voor beplanting in de kernen door een extern bureau kost ruim 13.000 gulden. Mevrouw Berrevoets vroeg zich af of er binnen de techni sche dienst van de gemeente geen mensen zijn die met hun kennis een dergelijk plan wat goedkoper kunnen realiseren. Raadslid G. A. M. Cobussen (PvdA) vroeg zich vooral af wat er met de plannen gedaan zou worden en of er geld beschik baar voor de uitvoerig is. De heer J. M. van Langeraad (VVD) wilde graag meewerken als bleek dat er voldoende sub sidiemogelijkheden voor de plannen zijn. Als antwoord op de vraag van mevrouw Berrevoets over het intern opstellen van een groenstructuurplan was wet houder Renden duidelijk. ,,De kennis is wel aanwezig maar de tijd van deze mensen ont breekt. Tijd kost ook geld en daarbij komen we niet in aan merking voor een subsidie". Antwoord op de vraag van de heer Cobussen had hij eigen lijk al gegeven. Vooral voor binpen de bebouwde kom, maar ook voor het buitenge bied moet er een groenbe heersplan komen. Hoeveel geld hiervoor beschikbaar moet P. W. Berrevoets-Ringelberg: Ver wachting en niet hoog gespannen, toch erg be nieuwd". worden gesteld wist de wet- houder op dit moment nog niet. Subsidiemogelijkheden kunnen alleen verkregen wor den voor hel landschapsbe leidsplan luidde de repliek op de vraag van de heer van Lan geraad. De subsidie-aanvraag moet voor 1 oktober de deur uit zijn en dan kan een subsidie van 50% worden verkregen op de kosten van de planopstel ling. Welke subsidiemogelijhe- den er zijn als de plannen zijn gerealiseerd, was nog niet dui delijk. Met het voordeel van de twijfel van de CDA-fractie kon de raad akkoord gaan met het voorstel van het college. Het bureau Nieuwland uit Wa- geningen wiens offerte bij een speciaal door de gemeente in het leven geroepen begelei dingscommissie als beste uit de bus kwam, kan beginnen met het opstellen van de plan nen. Inclusief de te verkrijgen subsidie voor het landschaps beleidsplan komen de totale geschatte kosten op ruim 27.000 gulden. Een extra marge aan krediet van ruim 4.000 gul den is ingebouwd voor onvoor ziene kosten. Vluchtelingen Ook gingen de raadsleden ak koord met het voorstel om langs de Brouwersdam extra vuilnisbakken te plaatsen en te zorgen dat de duinovergan gen worden vrijgehouden voor een goede bereikbaarheid van het strand. De Ondernemers vereniging Brouwersdam draagt zorg voor de plaatsing van toiletcabines. Hiervan zijn er inmiddels al enkele ge plaatst. De raadsleden vonden dat deze voorzieningen al veel eerder aan de orde hadden moeten komen, maar waren toch graag bereid hiervoor 6400 gulden krediet beschikbaar ttf- stellen. Bij de rondvraag wierp de heer Bolleman (SGP) de vraag op of er binnen de ge meente Middenschouwen niets gedaan kon worden met be trekking tot de opvang van Joegoslavische vluchtelingen. Wethouder L. C. Hart, die door vakantie van burgemeester W. den Boer het voorzitterschap van de vergadering had, ont ving pas geleden een dergelijk verzoek van de stichting Vluch telingenwerk. ,,We gaan bekij ken wat we kunnen doen", al dus Hart. ZOETERMEER - De Open Uni versiteit mag voortaan zelf de prijs van haar cursussen bepa len. Ze kan de prijs dan bij voorbeeld laten afhangen van de populariteit van een cursus. Ook mag de universiteit min der draagkrachtige studenten korting geven; de speciale stu diefinanciering voor deze groep vervalt. Dat stelt minis ter Ritzen in een brief aan de Tweede Kamer voor. AMSTERDAM - Enkele hon derden mensen hebben donder dagavond voor het negende achtereenvolgende jaar op de Dam in Amsterdam de moord op Kerwin Duinmeijer her dacht. De Antilliaanse Duin meijer werd op 20 augustus 1983 in de Damstraat dood gestoken, omdat zijn huids kleur de dader niet aanstond. Altijd bevallig, zal ooit de natuur het oog vervelen en vermoeien? Edward Dyer Enkele buien HET WEER cfN V-/, g g f f -g g g g g g g g g g g g Vannacht kans op mistbanken en een minimumtemp. van 13 gra den. Overdag wolkenvelden en een enkele bui. Middagtemp. ±21 graden. Weinig wind, In de loop van de dag toenemend tot matig, kracht 3 4, uit zuidelijke richting. ORGEL Nieuw geavanceerd elektronisch orgel zorgt half jaar voor muziek in Grote Kerk. ONDERWIJS Bij zorg in het onderwijs moet het belang van de leer lingen centraal staan. 6 (ON)GEHOORD Lezers reageren op de stelling dat gemeenten meer eenheden moeten toestaan op minicampings. VOETBAL Kees Joosse is ambiteus gestart met zijn werk als trai ner van WIK. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's BURGH/ZIERIKZEE - Op twee plaatsen op Schouwen- Duiveland vond gisteren, don derdag, een aanrijding plaats. Betrokkenen bleven allen on gedeerd. Om 12.42 uur vond er een klei ne kettingbotsing plaats op de Hogeweg in Burgh. De heer R. uit Renkum reed over deze weg komende uit de richting Burgh. Voor hem in dezelfde richting reed cïe heer S." uit Dongen. Deze moest remmen omdat de auto voor hem van de heer K. uit Nieuwveen stopte. Deze moest remmen omdat een auto voor hem rechtsaf de inrit naar zijn huis insloeg. De heer R. die een slecht overzicht over de weg had kwam te laat tot stilstand en botste achterop de heer S. Op zijn beurt kwam de ze in aanraking met de heer K. Op de Nieuwe Kooiweg in Zie rikzee vond eveneens een aan rijding plaats. De heer H. uit Sliedrecht remde af voor het voor hém rijdende verkeer bij de stoplichten. De heer H. uit dezelfde woonplaats die achter hem reed merkte dit te laat op. Hij trachtte nog wel tot stil stand te komen maar gleed door over het vochtige wegdek. Een botsing met zijn voorlig ger kon niet worden voorko men. SCHARENDIJKE - Gisteren, donderdag, vond er een eenzij dig ongeval plaats op de Brou wersdam bij Scharendijke. De heer Van der V. uit Berkel en Rodenrijs raakte omstreeks 22.00 uur met zijn auto in de slip. Hierbij kwam hij in aan raking met een verkeersbord. Via de berm en de bossage kwam het voertuig na 45 meter tot stilstand. De bestuurder werd uit de auto geslingerd maar hield aan het ongeluk geen verwondingen over. Advertentie Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— D jaarabonnement h f 179, jaarabonnement met autom. afschr. f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode:plaats; telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1