Duiveland wint eerste wedstrijd voor Trofee ZN Zierikzee geeft Arnemuiden lesje Bruse Boys toont ware gezicht tegen SKNWK Renesse delft het onderspit met 2-5 m* DFS onderuit tegen GPC 2 WIK walst over Ouwerkerk heen Erwin van Loo niet in ronde Zierikzee DUIVENRUBRIEK DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1992 NR 25207 7 Leon Bakker (rechts) onderschept hier nog de actie van Duiveland-speler Marco Pannekoek. Duive land toonde toch een beter veldoverwicht wat resulteerde in een 5-2 overwinning. (Foto: Marijke Folkertsma). OOSTERLAND - In hun eerste wedstrijd van de oefencampagne heeft Renesse het onderspit moeten delven tegen het sterkere Duiveland. In Oosterland werd het 5-2 voor de thuisploeg. Gezien het spelbeeld, een terechte uitslag. Voor de ploeg van Cees Willemse was deze wedstrijd de tweede krachttest in de voorbe reiding naar de competitie. Eerder werd met 2-2 gelijk gespeeld tegen de reser ves van Tholense Boys. Ten opzichte van vorig seizoen kent de selectie van Duiveland weinig veranderingen. Alleen Bart van der Hulle is niet meer beschikbaar. Ed van Lent, trai ner van Renesse, zag Arjan Kraaijenbrink naar Brouwers haven vertrekken. Verder stop ten Dick Hart en Kees Verweel. De eerste helft kende twee ver schillende gezichten. Eerst kon Duiveland vrij gemakkelijk naar 3-0 uitlopen maar gemak zucht .bij de.Oosterlandse ploeg zorgde?er voor dat Renesse zich voor rust terugvocht in de wed strijd. Duiveland kwam vroeg op voorsprong. Adrie de Jonge onderschepte de bal op het middenveld, sprintte weg en punterde vanaf zo'n twintig meter de bal achter de Renesse- doelman Maurice Siemerok: 1- 0. Duiveland ging door maar kan sen voor Johnny Dorst (kopbal gestopt door de keeper) en Hans Capelle (kopbal buiten kant paal) troffen geen doel. Renesse kwam de schrik te bo ven en onder impulsen van Mi- scha van de Hoek kwam de ploeg toch aan kansen toe. Uit een corner kopte Leon Bakker net over en even later stelde Pe ter ^gss.erp^ltef,. paeep, goeie, actie van Mischa van dén Hoek, doelman Sjaak Verhoek" tevergeefs op de proef. In de 26e minuut werd het 2-0. Het was wederom Adrie de Jonge die de Renesse-defensie te slim af was. Nadat hij op links Peter Bouterse uitspeelde schoot hij de bal achter Maurice Sieme rok. Negen minuten voor rust leek de wedstrijd beslist toen Dui veland via een strafschop op 3- 0 kwam. Jacco de Bruine werd in het zestien-meter gebied aangetikt en verzilverde zelf het buitenkansje. Renesse wan hoopte niet en drie minuten la ter scoorde Richard Fennet uit een corner van Peter Moerland met het hoofd: 3-1. Dit gaf de ploeg duidelijk weer moed en het - ;was da^^oq^ ^enesse, die Duiveland in deze''fase haar wil oplegde. Schoten van ver dediger Bert van Keulen en Pe ter Messemaker waren net niet doeltreffend maar op slag van rust werd het toch 3-2. Leon Bakker werd na een pass van achteruit de diepte ingestuurd en plaatste de bal over de uit komende Sjaak Verhoek in het doel. De eerste minuten na rust wa ren vrij rommelig met veel bal verlies aan beide kanten. Dui veland herstelde en deelde de genadeklap uit. Een vrije trap werd opzij gelegd waarna het invaller Jaap B rekelmans was die de bal hard de kruising in joeg. Na achttien minuten spe len in de tweede helft kreeg Duiveland de tweede straf schop. Tbon van der Hulle werd in het strafschopgebied door drie verdedigers belaagd. Eerst gaf scheidsrechter Van Donge voordeel aan de weer opgekrabbelde Van der Hulle maar toen hij inzag dat de spits geen scoringskans meer had besloot hij alsnog voor straf schop te fluiten. Jaap Brekel- mans kon zijn tweede en Dui- velands vijfde goal scoren. Kansen voor de Duiveland- spelers Rene van der Werf en Adrie de Jonge en voor Renesse-speler Leon Bakker le verden geen doelpunten meer op. Zo bleef het 5-2 in voordeel van Duiveland. Ed van Lent verklaarde na af loop: „Duiveland heeft ver diend gewonnen. We kwamen te kort, zeker in de tweede helft. Het is alleen jammer dat Mischa van de Hoek, voor ons een belangrijke speler, uit viel". Duiveland-trainer Cees Willemse vond dat zijn ploeg de 3-0 te gemakkelijk weg gaf. „Maar in de tweede helft heb ben ze toch steeds al voetbal lend de oplossingen gezocht". Uitslag Duiveland - Renesse: 5-2 (3-2). 6e 1-0 Adrie de Jonge. 26e 2-0 Adrie de Jonge. 36e 3-0 Jacco de Bruine. 39e 3-1 Ri chard Fennet. 45e 3-2 Leon Bakker. 54e 4-2 Jaap Brekel- mans. 62e 5-2 Jaap Brekel- mans. Scheidsrechter: Bram van Donge uit Bruinisse. Tbe- schouwers; 65. Poule X Zierik^-Mëvö~7-1 Duiveland-Renesse 5-2 Zierikzee Duiveland Dreischor Brouwershaven Ouwerkerk Renesse Mevo 7-1 5-2 0-0 0-0 0-0 2-5 1 -7 BRUINISSE - Bruse Boys heeft dinsdagavond, in een wedstrijd om de trofee Zierikzeesche Nieuwsbo de, SKNWK weer met beide benen op de grond ge zet. Ondanks de zwakke start van de Bruenaren werd het eerste elftal van Nieuwerkerk met een 41 nederlaag naar huis gestuurd. Bruse Boys dat acteerde zonder een trainer in de dugout, Cees van Dijk is met vakantie en Piet Roks was met de A- junioren aan het trainen, maakte vooral in de tweede helft een sterke indruk. Aan voerder Jacob van de Berge, van BruSe Boys, begreep er zelf ook niks van. „Dit optreden is nu typisch echt iets voor Bruse Boys. Twee wedstrijden spelen we als zoutzakken, en dan van avond wordt er weer een leuke wedstrijd op de grasmat ge legd. Wie weet nu een formule om een lijn in ons spel te krij gen". vraagt Van de Berge zich af. Bedenkelijk niveau SKNWK wist achtentwintig minuten stand te houden tegen het beter spelende Bruse Boys. Maar Tonnie van de Berge brak, met een knappe actie langs Chris van Oudheusden, de wedstrijd open. De tweede keeper van SKNWK, Leon Quik, kon het keiharde schot in eerste instantie weg stom pen maar de oplettende Jacob van de Berg kreeg de bal in zijn voeten en bedacht zich geen moment waardoor de ope ningstreffer was genoteerd. Het was typerend voor de spe lers van SKNWK dat de kop pen al gingen hangen en het spel naar een bedenkelijk ni veau zakte. John Roks redde een paar minuten later nog een bal van de doellijn maar in de 35e minuut ging Leon Quik in de fout door te ver uit zijn doel te lopen en geen controle over de bal kreeg. Jacob van de Ber ge tekende simpel voor het tweede doelpunt. Bruse Boys groeide in de wed strijd en dat resulteerde via een verre ingooi-bal en de af maker door de sterk spelende Harold van de Berge naar een ruststand van 3-0. „Jullie doen of dat je zestig jaar bent", schreeuwde trainer Kees Kom mer langs de lijn naar de SKNWK spelers. „Je moet niet zo wild voetballen, dan wordt je uitgespeeld", probeerde Kommer zijn ploeg weer in het gareel te krijgen. De woorden van Kommer waren niet aan dovemansoren verteld. Met de inbreng van Frans Kommer (net terug van vakantie) en Ronnie de Bruine bood de ploeg van Kommer meer tegen stand dan in de eerste helft. Door een prima actie van De Bruine kreeg Peter van de Cin- gel, op de linkervleugel, een ideale kans om Jacob Muller te passeren. De Nieuwerkerker schoot onhoudbaar in waarmee hij de eer voor SKNWK alsnog redde. In de laatste fase van de wed strijd was de organisatie bij SKNWK ver te zoeken. Lange ballen naar voren resulteerden alleen maar balverlies. Maar ook Bruse Boys kon geen ge bruik maken van de chaotische verdediging bij haar tegen standers. Het was dan uitein delijk Tonnie van de Berge die in de allerlaatste minuut 4-1 op het scorebord bracht. Maar dit was meer voor de statistieken. „Het is toch een goed ploegje van Nieuwerkerk", liet Jacob van de Berge na afloop weten. „Zo'n wedstrijd heeft ten minste zin in de voorbereiding naar de competitie. Kijk, bij ons moet gewoon wat nieuwe jongens worden ingepast. Dat heeft zijn tijd nodig". Trainer Kees Kommer van SKNWK weet wat hem te doen staat. Na twee overwinningen, op de A- junioren Zierikzee en WHS, moet het verlies tegen Bruse Boys de Zierikzeeënaar aan het denken gezet hebben. Uitslag Bruse Boys - SKNWK 4-1 (3-0) 28e 1-0 Jacob van de Berge. 35e 2-0 Jacob van de Berge. 39e 3-0 Harold van de Berge. 70e 3-1 Peter van de Cin- gel. 89e 4-1 Tbnnie van de Ber ge. Scheidsrechter: Maarten Bruynes uit Bruinisse. Tbe- schouwers: 90. Poule 2 WIK-Brusc Boys 1-5 Bruse Boys-SKNWK 4-1 Bruse Boys 2 2 0 4 4 9-2 DFS 0 0 0 0 0 0-0 ZSC 0 0 0 0 0 0 - 0 Z onnemaire 0 0 0 0 0 0-0 SKNWK 1 0 0 1 0 l -4 WIK 1 0 0 1 0 1 - 5 De krachtsinspanning van SKNWK-speler Arnold van de Cingel rechtsweerhoudt Jacob van de Berge niet om in de wedstrijd om de Trofé ZN twee keer te scoren. (Foto: Marijke Folkertsma). ZÜRICH - Ellen van Langen kan het ook buitenom. Op de binnenbaan viel dit keer geen gaatje. Tbch won de Olympi- i sche kanpioene opnieuw. Van Langen werd woensdagavond in het Letzigrund-stadion in Zürich bij de presentatie van de Olympische kampioenen aangekondigd als de „shooting star op de 800 meter". Ruim een uur later maakte de Am sterdamse de woorden van de speaker waar. Zij i won haar specialiteit opnieuw op in drukwekkende wijze met haar inmiddels befaamde eind sprint. BURGH-HAAMSTEDE - Met een gehavend eerste elftal is DFS, dinsdagavond op sport park Van Zuijen in Burgh- Haamstede, met 4-0 ten onder gegaan tegen GPC uit Vlissin- gen. De ploeg van trainer Nico Kind kampt nog steeds met te weinig basisspelers door va kantie en horeca-werkzaamhe- den. Aanvoerder Arnold van der Have was ondanks het gemis van een aantal ploeggenoten niet echt ontevreden. „De te genstanders konden elkaar blindelings vinden. Wij had den daar nogal wat moeite mee. Maar dat is natuurlijk niet vreemd als je met elkaar nog niet een volledig training hebt afgewerkt. René Brusee en Clement Rijnbergen waren dicht bij een doelpunt. Kan je die kansen benutten, dan krijg je ook een andere uitslag", al dus de 22-jarige Van der Have. GPC, reserve eersteklasser, was duidelijk sterker maar kon dat alleen uitbuiten in een doelpunt vlak voor het rustsig- naal door Jan-Leen Rottier. In de tweede helft bepaalde Je roen Gillissen, Henk Ottens en Jeffrey van de Velde de eind stand op 0-4. KERKWERVE - „Nu stond er eindelijk één elftal binnen de lijnen", was de reactie van WIK trainer Kees Joosse. Het eerste elftal uit Kerkwerve kreeg dinsdagavond dan ook loon naar werken. Met een 9-2 overwinning op de afdelingsc lub Ouwerkerk lijkt de ploeg van Joosse weer de goede weg ingeslagen te zijn. „Na het verlies tegen Bruse Boys en NTW heb ik samen met de spelers de wedstrijd geanalyseerd. Daar zijn best wat harde woorden gevallen en de jongens hebben daar lering uit getrokken", liet de trainer uit Middelburg, Kees Joosse weten. Ouwerkerk startte fu rieus en nam zelfs in de tiende minuut een voorsprong door een doelpunt van Erwin van de Maas. WIK schrok wakker en met in het achterhoofd de woorden van hun trainer Joos se begon de opmars naar het doel van de Ouwerkerkse doel man Michel Begemann. In de 22e minuut trok Joost Rotte de stand gelijk. Binnen vijf minu ten scoorde Theo Wittenberg twee doelpunten op rij en was de wedstrijd in principe ge speeld. Ouwerkerk kwam in de laatste minuut van de eerste helft, via een vrije trap van Erik Bleyi, nog terug tot 3-2. WIK-speler Marcel Hendrikse bleek in de laatste seconden nog een tref fer op zijn slof te creëren waar door de theepauze met 4-2 werd ingeluid. In de tweede helft liep WIK binnen twintig minu ten uit naar 6-2 door twee doel punten op rij van Marcel Hen drikse. „Je kan zien dat WIK een stapje verder is met de trai ningen", verontschuldigde Pe ter Goedegebuure het verlies van Ouwerkerk. „Dit is niet leuk, maar deze wedstrijd is dan weer goed voor de condi tie", aldus Goedegebuure die keeper Michel Begemann wis selde voor Marco Marei. Maar ook Marei kon het onheil niet keren. Marco Ganzeman en twee keer Joost Rotte be paalden de eindstand. Uitslag WIK - Ouwerkerk: 9-2 (4-2) 10e 0-1 Erwin van de Maas. 22e 1-1 Joost Rotte. 25e 2-1 Theo Wittenberg. 30e 3-1 Theo Wit tenberg. 44e 3-2 Erik Bleyi. 44e 4-2 Marcel Hendrikse. 46e 5-2 Marcel Hendrikse 62e 6-2 Mar cel Hendrikse. 73e 7-2 Marco Ganzeman. 75e 8-2 Joost Rotte. 82e 9-2 Joost Rotte. Scheids rechter Jaap de Bruine uit Nieuwerkerk. Toeschouwers: 60. OUWERKERK - De 21-jarige renner Erwin van Loo uit Ouwerkerk start vrijdagavond 21 augustus niet in de tiende wielerronde van Zierikzee. De coureur van wielerclub Theo Middelkamp heeft op het laatste moment een uitnodi ging gekregen om deel te ne men aan de klassieker De Pijl van Tholen. Een wedstrijd over honderdzestig kilometer die zaterdag 22 augustus wordt ge houden. „Een klassieker gaat voor een criterium wedstrijd. Sportief gezien is dat een gro tere uitdaging. Omdat Zierik zee vrijdagavond plaats vindt is het dan onmogelijk om daar te rijden", vertelt Van Loo. Selectie morgen bekend ARNEMUIDEN - Zierikzee heeft haar zegetocht in de reeks voetbaloefenwedstrijden voort gezet. Een op scherp spelende Zierikzeese elftal verraste met een 3-1 overwinning in en tegen Arnemuiden. De vierdeklasser speelde een nuttige wedstrijd tegen de zaterdag-tweedeklasser waarbij in de tiende minuut Marco van Oeveren voor de openingstreffer zorgde. Trainer Kees Hagesteijn maakt morgen zijn definitieve selectie van zestien spelers be kend. (Foto: Joop van Houdt). Vooral in de eerste fase van de wedstrijd toonde Zierikzee goed voetbal waarbij de Schouwse ploeg binnen zestien minuten tegen een riante voor sprong van 2-0 kon aankijken. Nadat na tien minuten, spelen Erwin Nelissen een vrije trap gestopt zag door de keeper van Arnemuiden kreeg Marco van Oeveren de kans om het leren gevaarte alsnog in de touwen te schoppen. Zes minuten later werd een voorzet van René Roon keurig afgerond, via on derkant lat, door Fred Kramer. Zierikzee werd hierna onder druk gezet maar de verdedi- ging,bleef.overzicht houden..^ Middenveld „Zo'n wedstrijd bewijst wel zijn nut. Soms lopen de combi naties gesmeerd en even later wordt je stevig onder druk ge zet. Dan zie ik hoe de jongens willen knokken en daardoor werd ook het middenveld goed •benut", vertelt Hagesteijn. Marco van Oeveren speelde 65 minuten lang zonder last te krijgen van zijn blessure. „Het ging goed met Marco, maar hij wilde zich nog niet te zwaar be lasten en daarom heb ik hem gewisseld voor Jacco Heij- boer". In de 25e minuut van de tweede helft zorgde Johnny Crucq van Arnemuiden voor het enige thuisdoelpunt. Maar Eric Berrevoets maakte tien minuten voor tijd het karwei voor Zierikzee af: 1-3. „Je moet nu niet denken dat al les in kannen en kruiken is", liet Hagesteijn weten. Tbch weet ik nu met welke zestien selectie-spelers ik de competi tie wil gaan spelen. Morgen maak ik bekend wie dat zijn. De zes afvallers moeten dan te rug naar het tweede elftal maar in geval van nood kan ik op die spelers altijd een beroep doen". Uitslag Arnemuiden - Zierik zee: 1-3 (0-2) 10e 0-1 Marco van Oeveren. 16e 0-'2 Fred Kramer. 70e 1-2 Johnny Crucq. 80e 1-3 Eric Berrevoets. VENLO - De Limburgse Orga nisatie van Zelfstandige On dernemers (LOZO) heeft woensdag een klemmend be roep gedaan op minister Maij van verkeer en waterstaat om af te zien van haar voornemen de accijns op benzine te verho gen. De minister is dit van plan omdat Duitsland aangekon digd heeft de prijs van benzine met tien cent per liter te verho gen. In het Duitse plan ziet de LOZO nu net een goede moge lijkheid om de positie van de tankhouders in Limburg nabij de Duitse grens enigermate te kunnen verbeteren. Daarvan is evenwel geen sprake wanneer de benzine-accijns in Neder land toch weer wordt ver hoogd. jZÜtUCH ..-.-Moses Kiptanui heeft wraak genomen. De Ke- nyaan was eén jaar geledénToïj de strijd om de wereldtitels in Tbkyo een volledig onbeschre ven blad toen hij als twintigja rige de 3000 meter steeple cha se won. In Barcelona, waar de Kenyanen op het zware hinder nisnummer een, twee en drie werden, ontbrak Kiptanui om dat hij zich door een blessure bij de kwalificatiewedstrijden in Nairobi niet had kunnen plaatsen. MINSK - De Olympische vreugde van turner Vitali Tsjerbo, die met zes gouden medailles fiks bijdroeg aan de oogst van de GOS-delegatie in Barcelona, is aardig bekoeld. Bij een inbraak in zijn apparte ment in Minsk werd 20.000 dol lar, een aantal duizenden Zwit serse francs en alle audio- en video-apparatuur ontvreemd. ZIERIKZEE - De wedvluchten voor duiven zijn afge lopen week met een lichte westen wind gehouden. In onze rubriek Duivensport meldden we twee vluch ten van de postduivenvereniging Duiveland en een vlucht van de postduivenvereniging Zierik. nuut, aankomst laatste prijs duif 9.41 uur, snelheid 1113 me ter per minuut. De duiven van Combinatie van de Kamp zorgden tijdens de wedvlucht uit Etamps voor pri ma resultaten. Hieronder de uitslagen. PV Zierikc De wedvlucht op 8 augustus voor jonge duiven vanuit Chantilly met 17 deelnemers, en 266 duiven, werd gewonnen door de combinatie Van de Kamp. Comb. v. d. Kamp 1, 3, 4, 15, 18, 23, 24, 27, 30. 31, 32, 39, 41, 42, 45, 49, 50, 62; G. Hogervorst 2, 25, 52, 55, 66 (12); M. C. Bolle 5, 19, 22, 35, 37, 56, 63, 67 (19); M. M. Blom 6, 7. 9.16, 26, 46, 47, 48, 51, 58. 59 (21); J. A. v. d. Linde 8, 36, 64 (15); J. den Hengst 10, 11, 20, 29, 60 (14); L. Verseput 12, 13. 14. 17, 34 (9); C. Groenleer 21 (30); A. Schoormans 28, 33, 57, 62 (10); Comb. Krijger en Zn. 38. 44. 65 (9); Gebr. Berrevoets 40, 43, 54 (28); Comb. Snijders 53 (13). PV Duiveland De wedvlucht St. Ghislaim op 15 augustus, gelost om 7.40 uur, 303 duiven, lichte westen wind, afstand 135 kilometer. Aan komst eerste prijsduif 9.27 uur, snelheid 1254 meter per mi- L. J. de Bruine 1, 10, 13, 28, 44, 45; C. Bal 2, 4, 14,37, 38, 54,63; H. v. d. Maas 3, 16, 57; M. C. de Koster 5; W. M. Luiting 6, 8, 25, 48, 73, 74; Comb, van Dijke 7, 17, 19, 21, 29, 30, 32, 35, 39, 40, 42,46, 47,49,50, 58, 65, 66; J. A. Gebraad 9, 18, 20, 24, 26, 34, 53, 60, 61; C. J. Krijger 11. 27, 33, 36, 41; A. Bouwman 12, 43, 51, 52; A. de Jonge 15, 23. 64, 72; J. Folmer22; P. W. A. v. d. Meulen 31; L. Knop 55, 62, 75; A. IJze- lenberg 56, 67; J. J. Douwes 59; K. J. Kik 68; L. J. v. d. Wielen 69, 70, 71; A. J. Knop 76. De wedvlucht Etampes 15 augustus, gelost 8.30 uur, aan tal duiven 170, lichte westen wind, afstand 381 kilometer. Aankomst eerste prijsduif 13.14 uur, snelheid 1337 meter per minuut, aankomst laatste prijsduif 14.01 uur, snelheid 1157 meter per minuut. L. J. de Bruine 1, 2, 3, 14. 17, 37; L. Knop 4, 5, 6, 13, 15, 20, 21. 34; P. W. A. v. d. Meulen 7, 12, 19, 22, 26. 28, 33, 35; C. Bal 8. 9, 39. 40; A. IJzelenberg 10. 11, 16, 23, 25, 30, 32, 43; Comb. v. Dijke 18, 38; J. J. Douwes 24, 27, 31, 36, 42; A. Heijboer 29; A. de Jonge 41.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7