Blok woningen Heshuyzenstraat Poppenbeurs in het Dreischor moet worden afgebroken Speelweek voor verstandelijk gehandicapten 'Het is belangrijk dat het kamphuis hij Serooskerke niet wordt gesloten' In verband met slechte fundering Dieren bescherming stopt met ophalen oud papier Inbraak in woning Haamstede Deelnemers badkuipen race gezocht Hoofd district Delta Noord van Staatsbosbeheer K. Mol houdt hoop DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1992 NR 25207 3 Op zaterdag 22 augustus aanstaande zaterdag in Dreischor wordt gehouden wordt in het Dorpshuis aan de Ring ook een poppenbeurs gehou den. Aan het evenement nemen twaalf poppenma- kers en maaksters deel waaronder zeven van Schou wen Duiveland. Een aantal van hen was nog nooit eerder aanwezig op de poppenbeurs. Behalve het ex poseren van de poppen die door hen in de afgelopen tijd zijn gemaakt, omvat de mani festatie ook een aantal demon straties van de technieken die daarbij werden gebruikt. Ook worden belangstellende bezoe kers geïnformeerd over de cur sussen die door de verschillen de poppenmakers worden ge geven. Voor het eerst op de beurs is Frieda Meijer uit Hoogvliet. Zij is gespecialiseerd in het maken van allerlei bosfiguren zoals nimfen en kabouters. Daarbij gebruikt zij veel na tuurlijk materiaal. Ook John van Weezepool uit Oost- Souburg neemt voor het eerst deel aan de poppenbeurs. Hij maakt van hout allerlei meu beltjes voor kleine en grote poppen en poppenhuizen. Ook maakt hij van hout poppenfi- guren en beren. Tijdens de poppenbeurs zijn ook allerlei andere onderdelen te koop die worden gebruikt bij het zelf maken van poppen en beren. De poppen die op de beurs te zien zijn variëren van klederdrachtpoppen en bosfi guren tot poppen van was en antroposofische poppen. De or ganisator van het evenement mevrouw A. Lameijn heeft ge probeerd zoveel mogelijk ver schillende technieken op de beurs bijeen te brengen. Het evenement duurt van 10.00 tot 16.00 uur en de toegang is gratis. De deelnemers aan de poppenbeurs zijn Riet van de Velde uit Zierikzee, Emmy Trouw uit Renesse, Nel Groot- hedde uit Zierikzee, Mevrouw Beekenkamp uit Zierikzee, De Hobbit uit Zierikzee, Francis Osephius uit Zierikzee, Anne ke Lameijn uit Dreischor, Han- ny Faase uit Middelburg, Frie da Meijer uit Hoogvliet, Tiny Laene uit Molenschot, Nel de Graaf uit Koudekerke en John van Weezepool uit Oost- Souburg. Verwachtina t/m maandag 24 au WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. 14 graden Middagtemp. 23 graden Windkracht zuid 3 Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 60% Min.temp. 14 graden Middagtemp. 21 graden Windkracht zuid 4 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 70% Min.temp. 13 graden Middagtemp. 19 graden Windkracht zuidw. 5 ZON- EN MAANSTANDEN 21 aug. Zon op 06.33, onder 20.51 Maan op 23.36, onder 15.38 Laatste Kwartier: 21 aug. (12.01) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer wordt er de ko mende dagen niet beter op. De kans op een bui neemt toe en de middag- temperatuur komt na het weekeinde iets onder de 20 graden te liggen. Vandaag werd de warme en vochti ge lucht door enkele regen- en on weersbuien uit ons land verdreven. Vannacht trekken de buien naar Duitsland weg. Hier en daar kan mist ontstaan en de minimumtem peratuur daalt tot omstreeks 14 gra den. Overdag neemt de kans op zon van het westen uit toe en het blijft dan op de meeste plaatsen droog. De middagtemperatuur wordt een graad of 22. De westelijke wind is zwak tot matig en in het Waddenge bied overdag nu en dan vrij krach tig. De uitvoer van onze weermodel len blijven voor de komende dagen wisselvallig. UTRECHT - De Nederlandse boomkwekerij moet een betere kwaliteit leveren, wil ze in de toekomst de buitenlandse con currentie aankunnen. Dat staat in een woensdag gepre senteerde studie van de Rabo bank. De sector concentreert zich volgens de Rabobank te veel op het laag houden van de prijs voor de consument. ZIERIKZEE - De afdeling Schouwen-Duiveland van de Nederlandse Vereniging ter Bescherming van Dieren houdt op met het regelmatig ophalen van oud papier in Zie rikzee. De reden daarvan is dat de vrijwilliger die dit werk deed niet langer beschikbaar is. Mensen die hun oud papier ten bate van Dierenbescherming willen af staan kunnen het voortaan zelf afgeven bij het asiel aan de Zandweg te Zierik zee, elke morgen tussen 09.00 en 11.00 uur. Z1ER1KZEESCHEÜ NIEUWSBODE® Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Wnd. Chef redacteur P. Kleemans Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur-tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12449 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal 1 47,50 Bij autom. afschr. f 45,00 Per jaar f 179,00 Bij autom. afschr. f 169.00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 1130 uur Donderdagkrant woensdag tot 1130 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7.- De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. ZIERIKZEE - Het Sociaal Pe- de Speel-o-theek zelf komen dagogisch Dienstverlening- Mario de Goochelaar, de draai- scentrum (SPD) afdeling Zee- orgelman met zijn orgel en de land houdt van maandag 31 muzikant Theo van Teijlingen augustus tot en met vrijdag 4 op bezoek. Als erna deze optre- september een speelweek voor dens nog tijd over is kan er ge- kinderen met een verstandelij- speeld worden met het aanwe- ke handicap. Vanuit de speel-o- zige speelgoed, theek aan de Basterstraat 1 in De organisatie van deze week Zierikzee worden allerlei acti- is in handen van de SPD- viteiten ondernomen onder Zeeland, afdeling Gespeciali- het thema Bloemen. seerd jeugd en volwassenen werk., Daarnaast is er een ti?n-; Deze speelweek wordt georga-^ tal mensen cjie zich deze week. niseerd voor kinderen die'naar de ZMLK-school gaan. Voor de kinderen, maar ook voor de ou ders, kan de schoolvakantie soms erg lang duren, zo weet men uit ervaring bij de SPD. Om die vakantie te .doorbre ken' en met elkaar een hoop plezier te maken wordt de week georganiseerd. Met de kinderen wordt in deze week een bezoek gebracht aan het zwembad De Roompot en de Hollandse Hoeve in Goes. In op vrijwillige basis in willen zetten. Samen met hen poogt de SPD er voor de kinderen een onvergetelijke week van-te ma ken. BURGH-HAAMSTEDE - Uit een woning aan de Klooster tuin te Haamstede werd een geldbedrag gestolen. De bena deelde is mevrouw V. uit Haamstede. De diefstal vond plaats terwijl de bejaarde vrouw thuis was. De dieven drongen het huis binnen via de vliegendeur in de keuken, die was afgesloten. Zij namen een aanzienlijk be drag aan contant geld mee. De diefstal vond maandag om ±12.30 uur plaats. UTRECHT - De omvang van het autoverkeer in de provincie Utrecht groeit te snel. In 1990 groeide de automobiliteit in de provincie met bijna 4 procent, waarmee de groei vanaf 1986 op 31 prQcent komt. Landelijk is het streven om de groei van de automobiliteit in het jaar 2010 te beperken"tot 35 procent ten opzichte van 1986. ZIERIKZEE - De organisato ren van de Havendag die op za terdag 22 augustus plaats vindt op de Nieuwe Haven te Zierikzee roepen kinderen en jongeren op om deel te nemen aan de badkuipenrace. Het evenement bestaat uit een wedstrijd waarbij men op een zelfgemaakt vlot, in een ton, badkuip of ander creatief ge maakt vaartuig een bepaalde afstand aflegt door de Nieuwe Haven. Tot nu toe hebben zich te weinig deelnemers aange meld om de race doorgang te kunnen laten vinden. Belang stellenden kunnen zich nog tot en met zaterdag aanmelden bij mensen van de Reddingsbriga de Zierikzee/Duiveland die de organisatie van de badkuipen race op zich hebben genomen. De telefoonnummers zijn 01110- 12054 (J. Berrevoets) en 01110- 14924 (de heer Meeles). De fundering van de huizen van Beter Wonen aan de Heshuyzenstraat te Dreischor is zo slecht dat z (Foto: Marijke Folkertsma). moepn worden afgebroken. DREISCHOR - Zelfs de directeurvan Beter Wonen, de woningbouwvereniging die eigenaar is van de betreffende woningen, kan nog geen uitsluitsel geven. In de Heshuyzenstraat in Dreischor moet een blok van-zes woningen van ±25 jaar oud worden afgebroken. De fundering deugt niet. Oorzaak? Ingewikkeld! Direc teur Ing. Ph. H. van Doorne houdt het op de wisselvallige bodemgesteldheid van ons eiland. Er is destijds weliswaar onder zoek gepleegd, inclusief con trole bij het heien, maar een dubbeltje kan raar rollen. Nor maal gesproken heit men zo diep dat men op een zandlaag uitkomt. Door te kalanderen, dat wil zeggen het aantal klap-, pen te relateren aan het zakken van de paal, wordt een en an der tijdens het werk gecontro leerd. Maar door negatieve kleef; grond die als het ware de paal naar beneden zuigt kan er toch iets misgaan. Vandaag de dag zijn er betere technieken om zo iets te voorkomen. Maar daar hebben de bewoners die al bijna 25 jaar, in dit gezellige blok wonen, niets aan. Zij zit ten met de vraag: hoe lang kan ik nog blijven wonen en waar moet ik naar toe? Zoals op een vergadering met de bewoners door Beter Wonen ook al is uitgelegd, zit de zaak gecompliceerd in elkaar. Ener zijds wacht men op een toezeg ging voor rijkssubsidie. Zon der die bijdrage kunnen geen betaalbare nieuwe woningen, gebouwd worden. Anderzijds wacht de woningbouwvereni ging op nadere informatie van de gemeente Brouwershaven over een eventueel nieuw te bouwen dorpshuis. Als op de plaats van het huidi ge landbouwmuseum inder daad een nieuw dorpshuis komt, wil men ook enkele wo ningen bouwen voor senioren. Die dan gebruikt zouden kun nen maken van de - vele - voor zieningen in het dorpshuis. „Steunpunt ouderen-huisves ting" heet dat officieel in het jargon. Van Doorne hoopt dat eind van dit jaar de beslissing over het nieuwe dorpshuis rond is en als het dan met de rijkssubsidie meevalt zou er. zoals de bewo- ners~ is medegedeeld, in 1993 gebouwd worden. Desnoods in twee fasen, zodat wie nu zijn woning verlaten moet, snel ge holpen kan worden. Anderen/ stellen dat de procedure ronc het dorpshuis wel eens waj meer tijd in beslag kan nemer Afbreken van het huidige bouw, een school uit circa 19Ql stuit op weerstanden bij mef. sen wie het landelijk karakp van Dreischor lief is. Ook j een fenmerkend doorkijkje aangitast worden. In dl Heshuyzenstraat bestaat nu <en situatie waarin zij die een/goed heenkomen vinden, verrekken. Er staat al een wo- niig leeg. En naar verwachting zulen er meer volgen. Van ü/orne zegde wel toe dat de l^gstaande woningen, die ui tkaard niet normaal verhuurd lunnen worden, voortijdelijke Jpvang gebruikt zullen wor- len. Ook zouden de mensen die ■jjiun vertrouwde huis in de steek moeten laten, de grootst ïogelijke voorkeurvoor, een [woning in Dreischor krijgen. Want een Reissenaar plaats je niet zo maar over naar Nieu- werkerk. De vertrekpremies die op de gedwongen verhui zing staan variëren van vier duizend tot drieduizend gul den. Een bedrag dat volgens de bewoners nimmer kan vergoe den wat men achter moet laten. Een stuk vertrouwde omge ving, herinneringen, weemoed. Ook in de Heshuyzenstraat. SEROOSKERKE - „Veel kinderen die in schoolverband op kamp gaan doen via hun verblijf het Schelphoekgebied waardevolle ervaringen op in het bos Daar om is het belangrijk dat het kamphuis in Serooskerke blijft bestaan". O/idanks de sombere berichten, waaruit blijkt dat Staatsbosbeheer vier kamphuizen, waaronder dat in het Schelphoekgebied bij Serooskerke, wil sluiten, blijft het hoofd district Delta Noord van Staatsbosbeheer K. Mol optimistisch. „Ik hoop dat zowel de campings als de kamphuizen van Staatsbosbeheer kunnen blijven voortbestaan". Dat zou volgens de heer Mol name van de kamphuizen door echter genomen op het ministe- kunnen door de kamphuizen onder te brengen in een aparte stichting die los staat van Staatsbosbeheer of door over een beheerder. ,,Er zijn allerlei varianten denkbaar". De beslissing daarover wordt rie van Landbouw waarvan Staatsbosbeheer een onderdeel vormt. Staatsbosbeheer maak te dinsdag bekend dat men vijf kamphuizen en zeven familie kampeerterreinen nog dit jaar wil afstoten in het kader van een grote Efficiency Operatie van de regering. Het beheer van deze campings en de kamp huizen wordt niet meer tot de kerntaken van Staatsbosbe heer gerekend. Vooral de kamphuizen zouden economisch onrendabel zijn omdat er niet voldoende be langstelling voor zou bestaan, zo is uit onderzoek gebleken. De kamphuizen, die allemaal in de bossen liggen, zijn be doeld om scholieren of andere groepen in aanraking te bren gen met de natuur. De kamp huizen liggen in Serooskerke, Veere, Wieringermeer en Bid dinghuizen. Wat dit laatste kamphuis betreft is de sluiting al definitief, bij de drie andere kamphuizen is de sluiting 'waarschijnlijk'. het districtshoofd zijn de resul taten daarvan wat het kamp huis in het Schelphoekgebied betreft voorspelbaar. ,,Het kamphuis in Serooskerke is al tijd onrendabel geweest. Het heeft altijd meer een educatie ve dan een economische functie gehad. Er moet gewoon geld bij en dat is altijd al het geval ge weest". Uit de discussie op het ministe rie is gebleken dat men derge lijke onkosten niet meer opge bracht kunnen worden en dat het scheppen van de mogelijk heid om in de natuur te kampe ren niet tot de kerntaken van Staatsbosbeheer hoort. Vol gens de heer Mol zou het afsto ten van het kamphuis in het Schelphoekgebied geen ontsla gen tot gevolg hebben. „Een man besteed ongeveer een/der de van zijn werkzaamheden aan het beheren van het kamp huis. Die tijd kan gemakkelijk besteed worden aan andere werkzaamheden voor Staats bosbeheer. Dat hoeft geen ont slag tot gevolg te hebben". De heer Mol denkt dat men tij dens de besprekingen op het ministerie toch zal zoeken naar een formule waarbij de kamp huizen kunnen voortbestaan, terwijl ze door Staatsbosbe heer toch worden afgestoten. „Niemand zou er gelukkig mee zijn als de kamphuizen hele maal verloren zouden gaan. Het is belangrijk dat de moge lijkheid om in groepsverband in de natuur te kamperen blijft bestaan, of dat nu via Staats bosbeheer of via een andere or ganisatie gebeurt". UTRECHT - Het aantal wach tenden voor een plaats in een gezinsvervangend tehuis of in stelling voor verstandelijk ge handicapten stijgt de laatste jaren nog aanmerkelijk. Gede puteerde Staten (GS) van Utrecht maken zich daar zor gen over, zo blijkt woensdag uit een voortgangsrapport over een twee jaar oude beleidsno ta. Het kamphuis in Serooskerke is het kleinste van le vier kamphuizen. Hefontstond in de jaren na de watersnood ramp via verbouwing van een boerenwoning, die voor 1953 in een landbouwgebied stond en na de watersnoodramp in een totaal nieuw natuurgebied met plassen en bossen dat zich via de dijkdoorbraak ter plaatste vormde. „Het kamphuis is nu wat ouderwets geworden. Daarom hadden we de plannen om het op te knappen al gereed liggen", aldus de lieer Mol. Die plannen zijn vanwege het nieuwe 'efficiency' beleid van de regering in de ijskast gede poneerd. Volgens de heer Mol in elk geval tot de resultaten bekend zijn van twee onderzoe ken naar de economische haal baarheid van de kamphuizen, die momenteel nog lopen. Voor Het kamphuis van Staatsbosbeheer in de Schelphoek wordt al sinds de vijftiger jaren door groepen gebruikt om te kampéren. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3