Automaat met plattegronden Nieuw kantoor Hagesteijn Verzekeringen Burgh-Haamstede Televisies in wachtstand geven geen extra veiligheidsrisico autoschade? de kortste weg naar herstel KORT AUTOSCHADE Smokkelen en smikkelen in zuiden van Nederland Vergadering Waterschap Water in 1993 centraal thema voor Delta Expo Van Kerkwerve nu in de Westhoek KEMA onderzoek levert bewijs Orgelconcert Dirk Jansz Zwart Tentoon stelling Nieuw programma NBvP Duiveland „De sfeer op een minicamping veel beter" Commissie vergadering Vaartocht ouderen Officiële opening uitgebreide jachthaven Den Osse V WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1992 L. A. Hagesteijn (r) voor het nieuwe pand van Hagesteijn Verzekeringen. Naast hem dochter Jean- net en zoon Alex; ook zij zijn actief voor het zelfstandige assurantiën kantoor in Burgh-Haamstede. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - In 1959 begon L. A. Ha gesteijn in Kerkwerve het assurantiekantoor L. A. Hagesteijn. Gestart als eenmanszaak is het bedrijf inmiddels uitgegroeid tot een echt familiebedrijf, waar dochter Jeannet full-time meewerkt, terwijl zoon Alex nog in opleiding is. Omdat het kantoor aan huis in Kerkwerve te klein werd, ging de familie Hagesteijn op zoek naar een andere lokatie. Er werd een karakteristiek ruim pand gevonden in Burgh- Haamstede, op de hoek van de grote weg naar Zierikzee en de Noordstraat, tégenover het VW. Het is gemakkelijk te be reiken en biedt volop parkeer gelegenheid. Sinds 1 augustus is het nieuwe kantoor aan de Noordstraat 36 geopend. Tegelijkertijd is de naam gewijzigd in Hagesteijn Verzekeringen. Meneer Hagesteijn is indertijd gestart als adviseur op het ge bied van verzekeringen, finan cieringen en hypotheken, voor namelijk voor agrariërs. Na verloop van tijd is het klanten bestand uitgebreid met parti culieren, middenstanders en recreanten. Interessant is dat het kantoor altijd onafhankelijk is geble ven. Dat wil zeggen niet gebon den is aan welke verzeke ringsmaatschappij dan ook. Dat heeft veel voordelen, voor al als het gaat om een objectief advies voor de klant. Ha gesteijn Verzekeringen kan daardoor maatwerk leveren, passend bij de persoonlijke si tuatie van de klant. Maatwerk betekent voor Ha gesteijn Verzekeringen ook dat zij niet gebonden zijn aan openings- of sluitingstijden. 'Veel werk wordt juist in de avonduren verricht', aldus Ha gesteijn. Juist dan zijn de men sen bereikbaar. En ook op za terdag is het kantoor de hele dag geopend. Dienstverlening ,en objectivi teit staan hoog in het vaandel. De klant is koning! Hagesteijn Verzekeringen is lid van de NBvA, dat is de Ne derlandse Bond van Assuran tie-bemiddelaars. Een landelij ke ondernemersorganisatie, waarbij zo'n 800 professionele assurantiekantoren zijn aan gesloten. NBvA-leden staan borg voor kwaliteit en per soonlijke dienstverlening, en zijn gebonden aan ereregels. Service Op de werkwijze wordt toege zien en controle uitgeoefend door een onafhankelijke Raad van Toezicht. Evenals haar va der bezit dochter Jeannet de nodige verzekeringsdiploma's en studeert zij momenteel voor makelaar in onroerend goed. Met het nieuwe kantoor hoopt Hagesteijn Verzekeringen een stukje extra service te kunnen bieden in de regio. Iedereen kan er terecht voor verzekerin gen, financieingen, hypothe ken en tegenwoordig ook voor Verzekerd Sparen, een heel aantrekkelijke manier van sparen met belastingvoordeel en een hoog rendement. Voor meer informatie: 01115-3761. ARNHEN - Naar aanleiding van berichten in de pers van mei dit jaar heeft KEMA onderzoek gedaan naar zelfontbranding van TV's. Doel van het onder zoek: een antwoord vinden op de vraag of televisies, die in de wachtstand staan stand-by" zijn) hier door spontaan kunnen ontbranden. Dit onderzoek is nu afgerond. Het KEMA-onderzoek heeft het vermoeden, datstand-by" brandgevaar oplevert, niet be vestigd. Daarom kan men aan nemen dat TV's veilig in de wachtstand mogen staan. In ie der geval lopen de toestellen niet meer risico dan andere elektrische apparaten. Toch raadt KEMA aan om de TV's nachts niet op stand-by" te laten staan, maar gewoon uit te doen. Uit het onderzoek is namelijk gebleken dat de stand-by" functie behoorlijk veel stroom verbruikt. Per jaar kan men' door het toestel 's DREISCHOR - Op donderdag 20 augustus vindt in de Neder landse Hervormde Kerk te Dreischor voor de zesde keer van dit seizoen een concert plaats dat wordt verzorgd door de orgelist Dirk Jansz Zwart uit Rotterdam. Hij voert werken uit van de Ne derlandse componisten Swee- linck, Havingha, Thours, Brands Buys en Bijster. Verder speelt de orgelist op verzoek Passacaglia van Bach en twee composities van Louis Vierne. Het concert begint om 20.00 uur. nachts uit te doen, zo'n vijfen twintig gulden op de elektrici teitsrekening besparen. En dat scheelt - als we dat allemaal doen - heel veel. Dus is dat gun stig voor het milieu en porte- monnaie. Tips TV's zijn niet gevaarlijk, maar men moet er wel veilig mee om gaan. In het algemeen is de TV een veilig apparaat, maar zoals met alle toestellen, dient u er zorgvuldig mee om te gaan. Hierbij wat tips om ongeluk ken te vermijden. Als de televisie vreemd doet (en dat ligt niet aan de uitzen ding): toestel uitzetten en een goed reparatiebedrijf of leve rancier waarschuwen. Vooral niet op het toestel slaan; dat maakt alleen maar meer ka pot! Als men lang weg is (bijvoor beeld vakantie) haal dan de stekker uit het stopcontact in verband met gevaar voor blik seminslag. Door de stekker er uit te halen, kan in sommige gevallen de instelling van de programma's verstoord raken. Raadpleeg hiervoor de hand leiding of vraag het de leveran cier. De ventilatie-openingen van de TV niet afdekken. Goede venti latie is van groot belang om overhitting in het toestel te voorkomen. Bij inbouw er op letten dat de warmte goed afge- voed kan worden. Door de ventitaltie-openingen komt in de TV stof en aanslag (bijvoorbeeld rook) binnen. Af hankelijk van de situatie waar-' in de TV staat, kan het geen kwaad het toestel regelmatig door een reparateur te laten checken en schoonmaken. Zet of hang geen planten of bloemen op of boven het toe stel. Bij het water geven kan er water in het toestel komen (en de vaas kan omvallen). Dit is zeer slecht en kan ernstige ge volgen hebben. Zet daarom ook geen brandende kaarsen op de TV. Het toestel is heel gevoelig voor vocht. Laat de TV daarom 's winters niet in de boot of ca ravan, maar geef het thuis een droog plaastje. Sluit de televisie nooit aan op een „gedimd" stopcontact. Dat is ronduit slecht. Gebruik voor de aansluiting van de-TV een behoorlijk (verleng)snoer met een goede stekker. En als men denkt dat er iets niet klopt (de televisie is uit eindelijk een kostbaar appa raat); schakel een goed repara tiebedrijf in, of waarschuw de leverancier. Vooral niet zelf aan klussen. ZIERIKZEE- In galerie Noord havenpoort in Zierikzee expo seren Anna Blom en José van der Valk vanaf zaterdag 29 augustus tot 18 september. Deze tentoonstelling bestaat uit schilderijen en beelden in keramiek en brons. De opening is zaterdag 29 augustus om 15.00 uur. De expositie is van dinsdag tot en met zondag tus sen 13.00 en 17.00 uur voor het publiek te bezichtigen. DUIVELAND - De dames van de afdeling Duiveland van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen beginnen het nieuwe seizoen dinsdag 25 augustus met een uitstapje naar Goeree-Overflakkee. De ze dag brengen de dames een bezoek aan het Rien Poortvliet museum in Middelharnis. Om daar op tijd te zijn vertrekt de Duivelandse afdeling om 13.00 uur bij het Dorpshuis in Nieu- werkerk. Dinsdag 15 september staat er opnieuw een museumbezoek op het programma. Deze dag reizen de dames af naar het Visserij museum in Vlaardin- gen. Ook wordt deze dag een kijkje genomen in de show room van De Graaf Plafonds. Het vertrek is om 12.00 uur bij het dorpshuis in Nieuwerkerk en om 12.10 bij het Groene Kruisgebouw in Oosterland. De eerste bijeenkomst na de vakantie is gepland voor dins dag 29 september in de Ooster hof in Oosterland. Deze bijeen komst begint om 19.30 uur en staat in het teken van de leef baarheid van het platteland, vroeger, nu en in de toekomst. Mevrouw B. de Boer uit Co- lijnsplaat zal deze avond ver zorgen. Andere activiteiten van de Duivelandse afdeling dit jaar zijn een Zeeuwse avond in Nieuwerkerk op donderdag 22 oktober en een voorlichtings avond Schouwenoord en Brug- zicht op donderdag 26 novem ber in Oosterland. Donderdag 17 december vieren de dames Kerstfeest. komen dat de toeristen over last hebben van het passerende 'schoonmaakteam'. ,,Dat is niet altijd even handig", weet ondermeer Gerco te vertellen. ,,Als het.erg druk is geweest en de vuilnisbakken vol zijn zet ten mensen vaak plasticzak- ken naast de bak neer en die worden dan als het strand ver laten is aangevreten door de meeuwen. Die maken er dan een zooitje van wat weer extra werk betekent". Voorkeur In totaal komt het vijftal toch al snel aan veertig werkuren per week. ,,Er zijn er die kie zen voor vier of vijf weken va kantiewerk en dan hele dagen werken. Wij kiezen voor acht weken werken en dan alleen in de ochtenduren werken. En aan onze volle werkweek ko men we toch wel", aldus Kees Moerkerke. Simon en Gerco zijn dit jaar voor het laatst aan het werk op het Ouddorpse strand. Simon: „Komend schooljaar doe ik examen aan de Middelbare Landbouw school in Goes. Als ik daar mee klaar ben ga ik op zoek naar een baan, dus dan heb ik geen tijd meer om op het strand te werken". Ook Gerco denkt aan zijn toekomst en werkt dit sei zoen voor het laatst in het schoonmaakteam. „Ik ga na de vakantie naar de Chauffeurs- school aan de Maashaven in Rotterdam. Volgende zomer moet ik dan stage gaan lopen". Kees, Marco en René blijven voorlopig nog aan het werk. „Zolang het nog te combineren is met school blijf ik dit ge woon doen", vertelt Marco en thousiast. „De sfeer onderling is perfect. Als het werk niet leuk is maken we het leuk. De combinatie van buiten werken en halve dagen is toch ideaal in de zomer. Wat wil je nog meer? Zon, zee en strand". Niet iedereen is even positief over het werken op het strand. Sommigen mensen reageren zelfs een beetje minderwaar dig. „Er is eens een keer een mevrouw naar me toe gekomen die vroeg of we dit werk deden als vervangende straf van de rechter opgelegd, hadden ge kregen", vertelt Kees Moerker ke enigszins verontwaardigd. „Tben heb ik die mevrouw aan gekeken en ben maar doorgelo pen, want daar wist ik niets op te zeggen". Maar negenenne gentig procent van de reacties zijn positief en daarom maken de jongens zich ook geen zor gen om dergelijke minder vriendelijke reacties. „Kijk, zolang wij het maar leuk vin den, dat is het belangrijkste". SCHARENDIJKE - Op woens dag 26 augustus komt de com missie voor de bezwaarschrif ten van de gemeente Midden- schouwen bijeen voor een ver gadering. Deze wordt gehou den in het gemeentehuis in Scharendijke en begint om 20.00 uur. Om 20.00 uur wordt het be zwaarschrift behandeld van de heer A. P. Bijl. Hij heeft een be zwaar ingediend tegen het be sluit van het college van burge meesters en wethouders tot weigering van toestemming voor de bouw van een tweede bedrijfswoning. Een half uur later komt het be zwaarschrift van de heer A. J. Hanse aan bod. Hij is het niet eens met de weigering van het college tot verlening van een subsidie voor de verbetering van zijn woning. De vergade ring is openbaar maar zonodig kan worden overgegaan tot een besloten zitting. LANDGRAAF - Het geweste lijk bestuur van het CDA in Limburg is erop tegen dat de CDA-afdeling in Landgraaf de onlangs vertrokken wethou ders Heinrichs en Odekerken weer kandidaat stelt om deel uit te maken van het college van b en w. HAREN - Het Nationaal Mi lieupaviljoen 'Ecodrome' dat nu nog op de Floriade in Zoe- termeer staat, zal na afbraak in oktober verhuizen naar de Hortus in Haren. De stichting Nationaal Milieupaviljoen maakte maandagavond be kend dat Haren is gekozen als definitieve vestigingsplaats omdat het paviljoen daar goed past bij de activiteiten van het park. DEN HAAG - Zuid-Holland be zuinigt in 1993 zestien miljoen gulden door middel van onder meer tarief- en legesstijgingen en beperken van subsidies. Au tomobilisten moeten via de motorrijtuigenbelasting 2,1 miljoen extra opbrengen, een tariefstijging van gemiddeld twee gulden per automobilist. Voor 1994 zit een zelfde verho ging in de pen. DEN HAAG - E.M. Bierens, di recteur van het Nederlands Bu reau voor Toerisme in Londen, wordt per 1 december de nieu we directeur van Madurodam in den Haag. Hij volgt F.J. Gos- sink op die op 1 februari vol gend jaar de ministad verlaat. BROUWERSHAVEN - Oude ren uit de gemeente Brouwers haven kunnen zich zaterdag 29 augustus om 13.00 uur insche pen voor de jaarlijkse vaar tocht over het Grevelingen- meer. Om 14.00 uur is de afvaart ge pland en zo rond 17.00 uur keert de boot weer naar de ha ven terug. De ouderen uit de verschillende kernen kunnen gebruik maken van bussen die hen naar de boot zullen bren gen. Eén bus pikt de ouderen uit Dreischor om 12.45 uur op bij de openbare basisschool De Klimop. De andere komt om 12.20 uur bij Borrendamme (Zierikzee) langs. Deze bus stopt om 12.30 uur bij de ZWN- halte aan de Kloosterweg in Schuddebeurs en om 12.35 uur aan de dr Wortmanstraat in Noordgouwe. Om 12.45 uur pikt de bus de ouderen op bij obs De Klimop in Dreischor waarna de bus nog stopt bij de ZWN-halte aan' de Dreef in Zonnemaire (12.50 uur). ZEELAND - Vier dagen met de auto de oude smik kelroutes van en naar België verkennen en tegelij kertijd genieten van de heerlijkste streekgerechten. Dat kan door deel te nemen aan het 'Smokkel, Smikkel drie provincies-arrangement', georgani seerd door de Provinciale VVV's van Limburg, Bra bant en Zeeland. In alle drie de provincies wordt steeds maar weer de gréns overgestoken via oude, sfeer volle en spannende weggetjes. De totale afstand bedraagt on geveer 550 kilometer. Nu de grenzen steeds meer ver dwijnen en het doek valt voor de smokkelaars is de tijd rijp voor een arrangement dat een stukje smokkelromantiek be waart. Romantiek Gesmokkeld wordt er al eeu wenlang; zout, boter, jenever. Vooral rond het smokkelen in oude tijden hangt een zweem van romantiek. Heel wat anek dotes zijn bewaard gebleven. Een aantal ervan ontvangt de deelnemer bij de uitgebreide routebeschrijving. De tocht voert door gehuchtjes met een uitgebreide smokkelhistorie. Onderweg kan gestopt worden bij één van de ouderwetse her bergen waar op z'n tijd tussen 'twee slokskes stuk water' ook nog een sterk verhaal wordt verteld. Juist door de hele grens met België te volgen ziet men de grote variatie die Zuid- Nederland biedt, ondér andere het heuvelland in Zuid- Limburg, de typische boe- renstulpjes in Brabant en de ruige waterrijke omgeving in Zeeland. Het gehele jaar door kan ge boekt worden (met uitzonde ring van Kerstmis en Pasen) bij de Provinciale WV's, de grote VW-kantoren en ANVR- reisbureaus. Gestart kan wor den in Breskens en in Vaals. Verblijf is geregeld in drie sfeervolle middenklasse hotels (halfpension). De smokkelroute voert door Limburgeen streek niet alleen prachtig om te zien, maar ook op culinair gebied aan te raden. Advertentie BanninklaanB 4301 NN Zierikzee Tel 01110-13551 RENESSE - De toeristen die een bezoek brengen aan de Westhoek kunnen binnenkort rekenen op een uit breiding van de dienstverlening bij de VVV-kanto- ren alhier. Zo wordt onderzocht of het mogelijk is een automaat bij de VVV-filialen te hangen waar een plattegrond van de Westhoek uit kan worden ge trokken. Wanneer deze automaat in gebruik wordt genomen is vooralsnog niet bekend. De komst van de plattegron den-automaat moet voorzien in een groot gemis. Een kaart met daarop de straatnamen van de kernen en het buitengebied in de Westhoek, bestaat op dit moment niet. Gevolg is dat veel mensen op zoek naar hun camping of een straat in bij voorbeeld Renesse of Burgh- Haamstede, dolende zijn. Met de plattegrond kan snel de plaats van bestemming worden opgezocht en gevonden. De bedoeling was om dit hoog seizoen de plattegronden automaat reeds in gebruik te nemen. Op tijd werd begonnen met het maken van een duide lijke plattegrond. De realise ring van zo'n overzicht neemt echter meer tijd in beslag dan van te voren werd verwacht en heeft hierdoor enige vertra ging ondergaan. Hoewel de af ronding niet lang meer op zich laat wachten is onduidelijk of de automaat al dit najaar wordt geplaatst of dat wordt gewacht tot het komend voor jaar. ZIERIKZEE - De leden van de algemene vergadering van het Waterschap Schouwen-Duiveland komen op woensdag 26 augustus bijeen voor een vergadering. De ledenvergadering wordt gehouden in 's Landska- mer aan het Havenpark in Zierikzee en begint om 09.00 uur. Na de huishoudelijke medede lingen en de vaststelling van enkele begrotingswijzigingen en de rekening van baten en lasten 1991, wordt het rapport over de personele bezetting voor de jaren 1993-1995 bespro ken. Voorgesteld wordt de for matieplaatsen van het Water schap voor 1993 vast te stellen op 64,3 formatieplaatsen en yoor 1994/1995 op 65,3 plaat sen. Door de verschillende afdelin gen is evenals in 1990 weerge geven welke extra krachten er in de toekomst nodig zijn. Dit nieuwe, veelal specialistische, personeel is nodig om de huidi ge of toekomstige extra werk zaamheden en gevolgen van ge wijzigde of nieuwe wetgeving te kunnen opvangen, om nieu we taken in het kader van de centralisatie van overheidsta ken te kunnen uitvoeren. De verwachting is dat- in 1993 maximaal twee nieuwe forma tieplaatsen moeten worden in gevuld te weten een halve plaats op het bureau algemene zaken en het bureau comptabi liteit en een plaats op het bu reau belastingen. In 1994 moet nogmaals een uitbreiding van 1 formatieplaats plaatsvinden van een technisch medewerker. Op basis van de huidige gege vens is er voor 1995 geen uit breiding noodzakelijk. Naast deze personeelszaken wordt er tevens gesproken over het onderhoud waterlopen. Provinciale Staten heeft een wijziging aangebracht inzake dit onderhoud. In principe be rust het onderhoud van alle waterlopen hierdoor bij het waterschap. Door middel van het vaststellen van een kaart heeft het waterschap de moge lijkheid het onderhoud voor de helft op te dragen aan aanlig gende gebruikers. De andere helft blijft voor de verantwoor delijkheid van de wegbe"heer- der. Tenslotte wordt er verga derd over het beheersplan tot optimalisering van het peilbe heer in de Kop van Schouwen. Het waterschap is in' dit ver band van plan om 31 hardhou ten stuwen en een gemaaltje te plaatsen. Dit om de snelle af voer van water in het voorjaar en de zomer uit het duingebied naar lager gelegen polders af te remmen. Het plan heeft ter in zage in het gemeentehuis Wes- terschouwen gelegen. Hierop zijn geen reacties binnengeko men. Première op 1 februari 1993 NEELTJE JANS - De theatergroep het hondje van de Ruyter voert in 1993 zevenmaal het stuk Water in Delta Expo. Op 1 februari 1993 vindt de première plaats in het ir. J. W. Topshuis op Neeltje Jans. Deze theaterproduktie past uitstekend in het thema 40 jaar na de overstromingsramp '53. Hiertoe richt Del ta Expo ondermeer ook een wisseltentoonstelling in. Water is de titel van een spran kelend stuk onder regie- en met tekst van Koen Schyvens. De theaterproduktie duurt cir ca één uur en is gericht op jon geren van 8-12 jaar. De voor stelling is een collage van her inneringen aan de watersnood ramp, het plezier en gevaar van DEN OSSE - Op zaterdag 5 september wordt de jachtha ven Den Osse bij Brouwersha ven officieel in gebruik geno men. De vroegere werkhaven werd via een aanpassing van de ha venmond geschikt gemaakt om te worden gebruikt als jachtha ven. Ook werd het aantal lig plaatsen voor jachten uitge breid tot 450. De officiële ope ning van de vernieuwde jacht haven vindt plaats vanaf 16.00 uur. Na een optreden van de drumband van de muziekver eniging Apollo uit Brouwers haven houden de voorzitter van de Watersport Vereniging Den Osse en enkele andere belang hebbenden een toespraak. Daarna vindt een receptie plaats voor leden van de Water sportvereniging en andere ge nodigden. De officiële opening wordt besloten met een barbecue-feest. water. Maar het is ook het ont dekken van wat niet mag maar wel kan en over de onstuimige energie van kinderen. Prachti ge beelden, projecties, muziek en spel... Geheim Wisse Braakman schijnt het ge heim te kennen van het water. Veertig jaar nó de watersnood ramp ontmoeten drie mensen elkaar bij het tankstation van Wisse Braakman. De drie zijn op zoek naar de energie uit hun jeugd. Uren konden ze toen over de slootjes springen, de duinen op en af rennen of ge woon kikkervisjes vangen. Wisse blijkt echter geen gewo ne pompbediende te zijn DEN HAAG - Officier van justitie mr. M. van der Horst heeft dinsdag bij de rechtbank in Den Haag wegens doodslag zes jaar cel geëist tegen de 19- jarige Hagenaar S. I. Hij schoot op 9 mei in de Haagse Poeldijksestraat dc 40-jarige F. Delgado na een caféruzie dood. Advertentie Voor al uw reparaties aan radio-TV-video St. Domusstraat 79 Zierikzee. 01110-13348

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3