WEEKEND RECEPT ,,Over snowboarden moet je niet praten, dat moet je meemaken" dier in het vizier Bridgeclub Melissant zoekt leden Vakantiewerkers krijgen niet altijd hun verdiende loon SNOWBOARD-MIDWEEK Promotieweek voor het sportvissen Een speelse Tijger Nederlandse Lever Darm Stichting collecteert BEL: 01110-12298 Voetbal instuif Voetbal toernooi Casselerrib met andijviesalade Een unieke kans om kennis te maken met een nieuwe trend Inschrijving/info DEURLOO WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1992 11 OUDE-TONGE - Sport Vereniging DBGC (Don Bosco Grijsoord Combi natie) uit Oude-Tonge houdt zaterdag 22 augus tus een voetbalinstuif. Deze instuif is toeganke lijk voor jongens en meisjes vanaf zes jaar. De instuif wordt gehou den op Sportpark de Koepel in Oude-Tbnge. Wie graag eens wil leren voetballen kan vanaf dan tot 1 december gra tis deelnemen aan de trainingen. Beslist de speler na 1 december dat voetbal inderdaad dc juiste keuze is dan wordt pas de eerste jaarcontri butie betaald. Omdat DBGC graag een meis jesteam op wil zetten worden zeker de meisjes gevraagd naar de instuif te komen. De instuif be gint om 10.30 uur en duurt tot 12.30 uur. Deel name is gratis en geheel vrijblijvend. Voor nade re informatie: A. C. de Vos, Mariniersweg 71 Oude Tbnge. Telefoon nummer 01874 - 2474. vy MELIS SANT - Bridgeclub Me lissant opent donderdag 10 september haar deuren voor de start van een nieuwe seizoen. Het plaatselijk verenigingsge bouw (De Melishof) is de plek waar wordt gespeeld. Bridgeclub Melissant speelt vast op de donderdagavonden. De eerste avond is bedoeld om het ritme weer op te pakken en om beginnelingen en nieuwko mers de gelegenheid te geven met spel en vereniging kennis te maken. Zij spelen een ge moedelijke competitie om een wisselbeker, 2e en 3e om ver rassingen. De uitslagen wor den wekelijks (achteraf) be kend gemaakt tevens de alge mene stand, deze worden uitge rekend en op papier gezet door de heer C. Jordaan. De contri butie bedraagt ƒ7,- per per spon per maand. De traditione le herfstdrive is dit jaar ge pland op vrijdag 13 november aanstaande. Opgave of andere informatie bij: de heer Chr. Stigter, Prins Bemhardstraat 22, 3251 XJ Stellendam, tele foon 01879-1460 of bij J. E. Hen driks, telefoon 01870-84046. MIDDELHARNIS - VV Flak- kee houdt het jaarlijks Hofka- Sampermanstoernooi op het complex in de van Pallandt- polder bij Middelharnis. In dit toernooi strijden de verenigin gen volgens de AD-toernooi- formule om de Hofka- Sampersmanswisselbeker. Deelnemende verenigingen; LMO, Oud-Beijerland, FIOS, W Flakkee. De wedstrijdda gen zijn op donderdag 27 augustus 19.00 uur en op zon dag 30 augustus 14.00 uur. Sponsor is Hofka Samper- mans-bandenspecialist te Oude-Tbnge. ZIERIKZEE - Ondanks het feit dat ieder jaar weer bijna 500.000 jongeren vakantiewerk doen is de on wetendheid over hun rechten en plichten nog be hoorlijk groot. De laatste dagen krijgt de Vakantie- werklijn van FNV Jongeren steeds meer vragen over teveel betaalde ziekenfondspremie en het terugvra gen van loonbelasting. FNV Jongeren geeft in ant woord op dit soort vragen de Vakantiewerkkrant" uit.^ De krant kan gratis worden opge vraagd met een simpel tele foontje naar de Vakantiewer- klijn. De Vakantiewerklijn van FNV Jongeren is tot eind augustus bereikbaar, op werk dagen van 09.00 tot 21.00 uur: 06-8212147 (20 c.p.m.). FNV Jongeren adviseert va kantiewerkers om hun werkge ver altijd te vragen om loonstrookjes; dan kunnen ze meestal nog een aardig deel van hun verdiende loon zeker stellen. Kennelijk weten jongeren lang niet altijd hoe en of ze verze kerd zijn tegen ziektekosten. Vakantiewerkers worden gead viseerd dit altijd even te con troleren, ze zijn namelijk vaak dubbel yerzekerd tijdens de va kantieperiode en ze kunnen op eenvoudige \yijze de dubbel be taalde premieterugvragen middels een KVC-verklaring die op aanvraag door elke werkgever verstrekt kan wor den. Het KV-gedeelte wordt door de werkgever en het C-deel door de vakantiewerker aan het zie kenfonds worden opgestuurd. Na enkele weken wordt de dub bel betaalde premie terug gestort. Voor de meeste vakan tiewerkers varieert dat bedrag van enkele tientjes tot meer dan honderd gulden. T-biljet Een tweede mogelijkheid om het verdiende loon te verhogen is het achteraf terugvragen van de loonbelasting door middel van een T-biljet. Dat kan welis waar pas in het begin van 1993, maar vakantiewerkers moeten er nu al voor zorgen dat ze loonstrookjes van hun werkge ver hebben. Deze loonstrookjes kunnen dan dienen als be wijsmateriaal voor de Be lastingdienst. Het heeft al zin om een T-biljet in te vullen als een vakantiewerker meer dan circa 700,- (bruto) verdiend heeft. Voor kinderen met spijsverteringsziekten BREUKELEN - Van 23 tot 29 augustus houdt de Ne derlandse Lever Darm Stichting haar jaarlijkse col lecte. Dit jaar staat de campagne speciaal in het te ken van kinderen met spijsverteringsziekten. Per jaar worden 21.000 kinderen in het ziekenhuis opge nomen met ziekten aan het maag-darmstelsel. In to taal lijden bijna twee miljoen mensen in Nederland aan deze ziekten. Veel kinderen met spijsverte ringsziekten zijn ernstig ziek. Zij kunnen niet gewoon eten en dreigen daardoor ondervoed te raken. Het gevolg daarvan kan zijn dat zij jarenlang een in fuus hebben of steeds weer operaties moeten ondergaan. Forumdiscussie De Lever Darm Stichting zet zich in voor de bestrijding van hun ziekten en brengt deze on der de aandacht van het pu bliek. Dat gebeurde onder meer tijdens een forumdiscus sie die op 18 augustus in Utrecht onder leiding van Henk Mochel gehouden werd. Op de van de televisie bekende wijze liet hij daarbij kinderen, ouders en deskundigen aan het woord. Dezelfde middag ver telde Chriet Titulaer over zijn persoonlijke ervaringen met spijsverteringsziekten, waar mee hij de aftrap gaf voor de collecteweek. Ruim 8.000 vrij willigers zullen tussen 23 en 29 augustus in geheel Nederland collecteren om de nodige mid delen te vergaren voor onder zoek ten behoeve van kinderen en volwassenen met spijsverte ringsziekten. Geef om kinderen met spijs verteringsziekten en steun de Lever Darm Stichting door een royale gift in de collectebus of door een storting op giro 2737 of bank 70.70.70.538 ten name van de Nederlandse Lever Darm Stichting te Breukelen. Die 21.000 kinderen rekenen op u! NIEUWERKERK - In de Sophia Vereeniging tot bescherming van Dieren in Nieuwerkerk zit momenteel een driejarige gesteri liseerde poes te wachten op een nieuw thuis. Deze poes, met de naam Tijger, stroomt over van levenslust is dan ook erg speels, tijger is schildpad-cypers gevlekt. De jonge poes is dol op aan dacht; stilzitten doet ze niet graag en ze ziet in alles wel iets om zich mee te vermaken. Alles is leuk en interessant. Tijger is in alk gezin te plaatsen, maar heeft weinig op met honden; die zijn dl snel angstaanjagend. Dus wie geen honden heeft en denkt deze jonge poes een gezellig thuis te kunnen geven kan bellen naar Nieuwerkerk. Het telefoonnummer is 01114-1583. (Foto: Joop van Houdt). TtAMm. ZEflTIWSPORT ZIERIKZEE - In de periode 25 september tot 5 oktober vindt voor de tweede keer een pro motieweek voor het sportvis sen op het Veerse Meer plaats. Het Veerse Meer, is een bekend gebied bij sportvissers. Men vangt er volop paling, platvis, haring en harder en beek- en regenboogforel, die jaarlijks door de Delta Federatie wordt uitgezet. Om de aantrekkelijkheid van dit visgebied nog eens te bena drukken wordt de speciale week gehouden. In deze week worden nog eens ruim 4.000 grote forellen extra uitgezet. Verder worden verschillende viswedstrijden georganiseerd en een demonstratie verzorgd van het vliegvissen en het ma ken van de vliegen. Voor deze periode zijn een aantal arran gementen samengesteld, met overnachtingen op kampeer terreinen, in stacaravans, in bungalows of in hotels. Een visinformatiepakket en kor tingskaarten waarmee de vis vergunning 1993 voor het Veer se Meer tegen een sterk geredu ceerde prijs kan worden aange schaft. De eerste prijs: Een waardebon van f 25,- I. M. Lodewijk-de Witte, UNA-straat 3, Nieuwerkerk De tweede prijs: Een waardebon van f 15,- M. A. de Wit-v. d. Klooster, Pauwstraat 5, Noordgouwe De derde prijs: Een waardebon van f 10,- W. Groenendijk-Kransse, Wernerlaan 8, Dirksland Sleutelwoorden van de puzzel van 5 augustus zijn: Uit en thuis De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord Extra-puzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 28 augustus in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel! Horizontaal; 1. dorpel; 5. slecht volk; 9. vocht van een vrucht of plant; 10. standaard om jassen e.d. op te hangen; 11. voertuig dat geduwd of getrok ken moet worden; 12. water in Utrecht; 14. van nieuwe energie voorzien; 16. beroep; 17. gebied; 18. iets maken naar een of ander model; 19. het slopen; 21. verhouding tussen mensen; 23. vragend voornaamwoord; 24 datgene waardoor iets komt; 25. vervelend; 26. grote hoeveelheid (fig.): 28. eerzucht; 30. schraal; 31. gewoon; 32. boom met handvormige bladeren. Verticaal: 1. nagerecht; 2. ratelpopulier; 3. kostuum; 4. met een lepel eten; 5. het regelmatig vallen en wassen van het zeewater; 6. korte kous; 7. ge meente en voormalig eiland; 8. praten; 13. ooievaar in Afrika en Azië (met staartveren waarvan stola's gemaakt worden), 14. majoraan (een soort kruid); 15. te weten; 16. papegaai met kuif; 19. verwerpen; 20. balspel; 21. iets dat je zegt of doet of dat gebeurt als antwoord op iets anders; 22. irrite ren; 27. achting; 28. uitroep; 29. plechtige belofte; 30. tweetal zangers of spelers. De sleutelwoorden worden gevormd door de letters van de cijfers. 1. 21, 7, 16, 17. 27 en 13. 19, 10. 32. 31. Zeeuws spek in een koeke- pan. Haal ze hier na het bakken uit en laat ze afkoe len. Maak de andijvie schoon, was ze en laat ze goed uitlekken. Snijd de an dijvie heel fijn. Maak de pa prika schoon, was deze, ver wijder de zaadlijsten en snijd hem in reepjes. Wrijf de slabak in met het teentje knoflook, doe de andijvie in de slabak met de appel, de plakjes tomaten, de olijven en het afgekoelde katen- of Zeeuws spek. Maak de dres sing door alle ingrediënten te vermengen en schenk de ze over de salade. Bestrijk het rooster van de grill met een beetje olie en leg de plakken casselerrib erop. Schuif het rooster onder een zeer hete grill en grill de plakken casselerrib in 5 mi nuten aan beide kanten. Serveer de casselerrib met een wanneer hij mooi bruin is geroosterd. Lekker met stokbrood en kruidenboter. Tip: Ook ham, rollade of fricab- deau zijn geschikt om te grillen in plakken. Voedingswaarde per portie: Energie: ±1370 kJ (325 kcal) Eiwit: 22 gram Vet: 20 gram Koolhydraten: 14 gram Advertentie "Öe prijswinnaars van van woensdag 5 augustus zijn: Basisbereiding grillen: Grillapparatuur, in welke vorm dan ook, goed voor verwarmen (gas, electra of de barbecue). Kruid het vlees, maar zout het niet, want dat gebeurt achteraf. Plaats het vlees op of tussen de grill. Keer het vooral niet te vlug. In eerste instantie plakt het vlees vast maar het laat later vanzelf los. Afhankelijk van de vlees soort wordt hoogte en/of temperatuur en tijdsduur bepaald. U heeft nodig voor 4 personen: 4 plakken casselerrib van 100 gram 100 gram katen- of Zeeuws spek in reepjes gesneden olie 500 gram andijvie 1 rode paprika 2 tomaten, in plakjes gesne den 1 karmijnnappel of goudrei- net, geschild en in blokjes gesneden 8 gevulde, groene olijven 1 teentje knoflook, fijnge- perst Ingrediënten voor dressing: 3 eetlepels azijn 2 eetlepels tomatenketchup zout paprikapoeder geknipte bieslook Bereiding: Fruit de reepjes katen- of Maar ja, de techniek die wordt gebruikt voor het snowboar den is zo anders dan die voor het skiën dat het in één dag nooit te leren is. Want je kunt er gerust van uit gaan dat de eerste drie dagen op een snow board meer vallen als opstaan is, maar als je het dan eenmaal te pakken hebt weet je niet wat je overkomt; zo'n enorme kick krijg je ervan. Maar ja, de men sen die één dag zo'n snowboard huren lukt het dus niet en die zijn dan meestal zo teleur gesteld dat ze het er voor de rest van hun leven bij laten zit ten", vertelt Fred. Om daar verandering in te brengen hebben zes snowboard merken besloten een Snowbo ard Introductie Midweek te or ganiseren. Deze midweek loopt van 29 november tot en met 4 december. In deze week kun nen deelnemers kennis maken met de verschillende materia len die in de snowboard wereld worden gebruikt. De merken die zich deze week profileren zijn: Sims, Samta-Cruz, Vision, Burton, Niedecker en Hot. De vijfdaagse introductieweek wordt in het Kaunertal Glets- jergebied in Tirol gehouden. Het vertrek vindt plaats op zondagavond en de groep komt op' vrijdagmorgen"weer aan in ''"Nëdërland. Deze réis is zowel voor beginners als voor gevor derden heel aantrekkelijk, om dat beide groepen de mogelijk heid krijgen nieuwe ervarin gen op te doen met het aanwe zige materiaal. Voor beginners zijn er ook vier lessen deze midweek. De reis verloopt per Royal class bus. Het hotel is op basis van half pension. Bij aan komst krijgt iedereen een ont bijt waarna het programma van start gaat. Iedereen krijgt voor vier dagen een liftpas en wie wil kan les volgen. Don derdagavond, de avond van het vertrek, krijgt iedereen een af scheidsdiner aangeboden. De prijs van deze midweek be- draag 498 gulden. „Als je een maal aan deze trip hebt meege daan wil je absoluut niets an ders meer", weet Fred Deurloo uit ervaring. „Ik kan zoveel vertellen over snowboarden; over hoe fantastisch het is om als je het eenmaal onder de knie hebt zo naar beneden te suizen en wat een kick het je geeft als je allerlei capriolen kunt maken. Maar over snow boarden moet je niet praten, dat moet je gewoon meema ken". (Informatie en opgave voor de introductieweek: 01110 -12298). ZIERIKZEE/TIROL - Alley-oop, Backflip, Backscratcher, Bacon 'n eggs, Chic ken Salad, Ho Plant. Op het eerste gezicht misschien meer een praatje over nieu we recepten, maar niets is minder waar. Gewoon een greep uit het jargon van een nieuwe trendy sport: Snowboarden. Een gloednieuwe sport die steeds meer beoefend wordt en een geheel nieuwe dimensie aan de wintersport geeft. Om meer mensen kennis te laten maken met deze sport wordt in november een snowboard introductie midweek gehouden in Tirol. En hoewel men misschien nog helemaal niet aan wintersport-vakantie denkt is snel bespreken zeker aan te raden. Zo'n dertig jaar geleden is de ontwikkeling van deze nieuwe trend begonnen; of beter ge zegd is men begonnen met het ontwikkelen van de eerste snowboards. Aan de wieg van deze ontwikkeling stonden de vrienden Tom Sims en Jack Burton. Deze twee zijn intus sen niet meer zo hecht be vriend, maar hebben beiden wel belangrijke invloeden ge had in het verbeteren van deze trendy sport. Het snowboard werd ontwikkeld naar het principe van een combinatie van skateboard en surfboard (de plank zonder zeil). Omdat het skiën steeds meer een sport voor iedereen werd, wilde men weer eens iets nieuws in de wintersport brengen. Dat werd het snowboard. De gebruiker staat dan ook met twee voeten op één board. Hierdoor is de kans op gebroken benen veel geringer, want waar het ene been heen gaat volgt het ande re. Tbrwijl bij skiën tijdens een val de benen vaak hun eigen weg gaan wat blessures en breuken kan veroorzaken. De doelgroep van de snowboar- ders moet gezocht worden van af een jaar of achttien tot begin dertig. Maar wie zich nog goed genoeg voelt om zich op latere leeftijd aan deze sport te wa gen, zal vast niet worden ge weigerd in het wereldje van snowboardfanaten. Er zijn er wel die het nog op hun zestigste uitproberen. De mini mum leeftijd van achttien jaar moet vooral worden gezien als de leeftijd waarop jongeren de ze sport kunnen betalen. „Het is geen goedkope sport, dat moet ik toegeven. Daarom zijn het ook meestal de jongeren van een jaar of achttien die zich er aan wagen. Die hebben een baan en kunnen het mak kelijker betalen". Aan het woord is Fred Deurloo uit Zie rikzee; iemand die zijn hart al helemaal aan deze nieuwe trend heeft verpand. „Voor heen skiede ik heel fanatiek, maar sinds ik mezelf op het snowboard heb gewaagd wil ik niets anders meer. Je weet niet wat je overkomt wanneer je op een helling staat en jezelf klaar maakt voor de afdaling over verse sneeuw. Dan waan je je zelf echt zo vrij als een vogel tje", aldus een enthousiaste Fred Deurloo. Er zijn verschillende discipli nes in snowboarding. De drie hoofdzaken zijn freestyle, alpi ne en freeriding. Freestyle snowboarding heeft een eigen type board waarmee de raarste capriolen en sprongen uitge haald kunnen worden. Alpine is een discipline waarbij ook gebruik wordt gemaakt van een speciaal board waarmee men flink snelheid kan maken en waarmee ook slalom wed strijden worden gedaan. Voor de beginner is de freeriding het meest geschikt. Hiervoor wordt gebruik gemaakt van een combinatie snowboard waarbij zowel de capriolen als de slalom mee gedaan worden. „Dat is een perfecte mogelijk heid voor beginnende snow- boarders om met beide disci plines kennis te maken", ver telt Fred Deurloo. Enorme kick Hoewel het skiën momenteel nog bovenaan de lijst staat van favoriet wintersport vermaak is het aantal mensen dat zich ook aan het snowboard waagt groeiende. „Er zijn mensen die tijdens hun ski-vakantie één dag een snowboard huren. De Nederlander Thedo Remmelink heeft zijn hart al lang aan het snowboarden verpand. 4 i A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 11