Spelers van Brouwershaven imponeren tegen Kruiningen Serge Goossens neemt deel aan internationale skiwedstrijden Nijdam volgt de traditie Echtpaar Van Lint koningskoppel in 7e zomeravonddrive Programma oefenvoetbal Werner Kafoe terug na langdurige blessure Skiër uit Nieuwerkerk naar Edinburgh Erwin Nelissen en Harold van der Berge spelen in UEFA voetbaltoernooi DINSDAG 18 AUGUSTUS 1992 4 NR 25206 7 BURGH-HAAMSTEDE - Voor de zevende keer werd de Bridgezomeravonddrive wedstrijden gehouden in het dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede. ook nu was er weer volop belangstelling waardoor er 53 paren meededen. Aanvoerder Marcel' van Gruns- ven, die tien minuten voor het einde werd gewisseld, kon ook tevreden terug kijken op de eerste oefenpartij. „Er wordt goed gecombineerd en vooral het middenveld draait lekker. Je kan góed-merken'dat we ver sterkt ,zijn,iWerner K&foe i§. te rug na een langdurige blessure (hernia) en de nieuwe jongens Ahdré Goudswaard en Arjan Kraaijenbrink zijn toch een aanwinst voor onze ploeg. Het is ook de verdienste van onze trainer Tbon van Tiggelhoven. Hij laat de jongens voetballen op de plaats waar zij horen", vertelt Van Grunsven. Vooral Werner Kafoe zorgde in de laatste fase van de wed strijd voor gevaar. De bal vaar dige speler toonde zijn klasse en speelde de verdediging van Kruiningen een paar keer uit. Vijf minuten voor het einde ook Brouwershaven even aan de winst. Een terugspeelbal op drie meter van de doellijn zorg de voor een vrije trap op die af stand. Dat de nieuwe spelregel, de keeper mag bij een te rugspeelbal het leder niet in de handen nemen, rare situaties geeft bleek wel uit dit voorval. Tien spelers en een keeper stonden in één lijn op de doel lijn. Maar het tikje terug en vervolgens hard inschieten had alleen maar tot resultaat dat de bal via een speler tot corner werd verwerkt. Uitslag Brouwershaven - Krui ningen: 1-1 (1-0). 20e 1-0 Marcel van Grunsven. 48e 1-1 Robin Arends. Scheidsrechter: Jan van de Linde uit Goes. Toe schouwers: 70. ZIERIKZEE - Op woensdag 19 augustus spelen de A-junioren van Zierikzee tegen de eerste selectie van voetbalvereniging Brouwershaven. De wedstrijd die plaats vindt op Den Hoge Blok in Zierikzee begint om 19.00 uur. Donder dag 20 augustus speelt WIK een oefenwedstrijd tegen WFB uit Ouddorp. De wedstrijd wordt gespeeld op het sport park in Kerkwerve en begint om 19.15 uur. Voetbalvereni ging Brouwershaven neemt donderdagavond deel aan een toernooi in Ooltgensplaat. ZOETERMEER - Jean-Paul van Poppel rijdt de komende seizoenen in Spaanse dienst. De 29-jarige Nederlander heeft overeenkomst bereikt met Lotus-Festina. De Brabander heeft mondeling een akkoord bereikt over een contract van twee jaar. Volgens Van Poppel is hij tot nu de enige van de PDM-ploeg die naar Lotus overstapt. Er werd nu in twee lijnen van 14, 1 lijn van 13 en 1 lijn van 12 paren via het zogenaamde draaiende Scheveningen- systeem gestreden. Het ko ningskoppel van de zevende wedstrijd werd het echtpaar Van Lint dat met 70.14 de hoogste zaalscore behaalde. De dames Van de Werken en van Wingerden scoorden 66.32 wat een tweede plaats beteken de. Op de derde plaats eindigde echtpaar Kramer met 65.63 Op donderdag 20 augustus wordt er weer een zomeravond- drive georganiseerd door Bridgekring '68 uit Burgh- Haamstede. Groep rood: 1. ds. v. d. Werken- Van Wingerden 66,21%, 2. ep. Kramer 65,63%, 3. hrn. Reij- don-Schubert 61,81%, 4. ep. Soeters 61,46%, 5. ep. De Jong 61,11%, 6. hrn. Van Eck-Schoe- maker 53,82%, 7. hrn. Brou- wer-Verlinde 50,00%, 8. ep. Schoemaker 48,61%, 9. mvr. Van Geesbergen-hr. Tbnnon 47,22%, 10. ds. Stapel-Delst 41,32%, 11. ep. Stouten 40,28%, 12. hrn. Van Veen-Poppe 35,07%, 13. ds. Van Lammeren- Van Kralingen 34,72%, 14. ep. Van Wanrooij 32,63%. Groep blauw: 1. ep. Van Lint 70,14%, 2. ep. Kloet 62,50%, 3. ep. Besseling 58,68%, 4. ep. Sto- kla 52,08%, 5. ep. Kuipers Sinds zijn debuut als professio nal in 1984 was het de zesde ze ge in de openingsrit van de Ne derlandse etappekoers. Zelf was de jonge vader van zoon Jesse de tel kwijt geraakt. De wegkapitein van Jan Raas twijfelde. „Waren het er nou vier of vijf?", lachte hij maan dag na afloop in Zoetermeer. „Doet er niet toe. Eindelijk heb ik Marie weer eens op de knieën. Het werd tijd." 51,39%, 6. ep. Van Vliet 50,00%, 7. ep. Visser 48,26%, 7. ep. Evenwel 48,26%, 9. ep. v. d. Zaan 47,92%, 9. Ep. Mes 47,92%, 11. Ep. Roskam 45,83%, 12. ep. Schotpoort 42,36%, 13, ep. Balin 38,54%, 14. ep. Maas 36,12%. Groep geel: 1. mvr. Offenbach- hr. Blonk 63,00%, 2. ds. De Feijfer-v. d. Zande 62,92%, 3. R Soek 60,50%, 4. ds. Henderson- Reijdon 53,75%, 5. ep. Van Hoogstraten 51,50%, 6. hr. Van Houwelingen-König 51,00%, 7. mvr. Den Tbom-hr. Kortleven 48,75%, 7. hrn. De Jong-Tiggel- hoven 48,75%, 9. ds. Hendrik- sen-Van Driel 45,50%, 10. ds. Hogerheijde-v. d. Wekken 45,42%, 11. ep. Schell 43,33%, 12. ep. Van Horssen 41,00%, 13. ds. Van Oeveren-Tbnnekes 36,66%.. Groep groen: 1. hrn. Bontebal- Meinster 63,75%, 2. hrn. v. d. Berg-Hollander 62,92%, 3. mvr. De Beer-hr. De Beer Jr. 62,50%, 4. hrn. v. d. Wal-v. d. Werken 55,42%., 5. ds. v. d. Duin- Viergever 50,00%, 6. ds. Van Assendelft-Lievense 49,58%, 7. ep. v. d. Windt 47,50%, 8. Gros- De Wit 46,25%, 9. hrn. Hage- Wisse-Nijssen 44,17%, 10. hrn. De Munnik-De Troije 42,50%, 11. mvr. Flohil-hr. Hogerheijde 42.08%, 12. ds. Fokkert- Kikkert 33,33%.. De Franse specialist in het ex plosieve werk tegen het horlo ge zat Nijdam tijdens de Ronde van Frankrijk vanm dit jaar danig dwars. In Tburs versper de hij de Nederlander de weg naar de ritzege waar hij zo'n behoefte aan had. In eigen land kreeg Nijdam een vorm van ge noegdoening, al was de win naar van de Profronde in 1990 een dagprijs in de Ronde van Frankrijk liever geweest. ZOETERMEER - Jelle Nijdam heeft maandag een traditie in stand gehouden. Een dag na zijn 29ste verjaardag zegevierde de Brabander in de proloog van de Profronde van Nederland. Hij bleef zijn eeu wige rivaal Thierry Marie voor. De Fransman moest over 5,6 kilometer vijf seconden moest inleveren. Een trainer mag in de eerste oefenwedstrijd niet gauw te vreden zijn, maar Tbon van Tiggelhoven dacht daar anders over. En terecht want hij kon zijn spelers alleen maar felici- teren met het behaalde resul- j taat. Nog geen week is de voet balploeg in training: „Ik zat te wachten tot het kaarsje uit zou gaan. Maar dat bleef wonder- j baarlijk uit. Ik moet zeggen dat de jongens een leuke partij voetbal hebben laten zien van avond", verklaarde Van Tiggel hoven. Openingstreffer In de eerste helft kreeg vooral Kruiningen een aantal uitgele- j zen kansen om keeper Henk Jan Slager te passeren. Maar de goed spelende linksback, Johnnie Jonker, wist tot twee maal toe de bal van de doellijn te koppen. Brouwershaven kreeg langzaam maar zeker meer vat op het spel van de Zuid-Bevelanders en via een voorzet van de rechtervleugel door Edwin van Oeveren scoor de Marcel van Grunsven de openingstreffer. Hierna was er een paar keer gevaar voor het Brouwse doel maar de goed keepende Slager keerde tijdig het naderende onheil voor zijn ploeg. In de derde minuut van de tweede helft ontstond er op de middellijn een klein mis verstand tussen de verdedigers Leo Nou wen en Arjan Kraai- jenbrink. De Kruiningse spe ler Robin Arends pikte de bal op en in een snelle rush sprint te hij met de bal aan zijn voe ten op keeper Henk Jan Slager af. Met een onhoudbaar schot liet hij de bal in de rechterhoek verdwijnen. Daarna waren het alleen de spelers van Brou wershaven die voor gevaar zorgden bij keeper Mart-Jan Goud. In de twaalfde minuut kwam Remy Lievense alleen voor het doel maar hij schoot de bal recht in de handen van de keeper. Nog geen drie minu ten later was het Werner Kafoe die alleen voor de keeper de bal tegen de kruising aan schoot. Wilco Doeleman bij PSV GOES - De voetballers Erwin Nelissen uit Zierikzee en Harold van der Berge uit Bruinisse nemen in de ploeg van Jong Zeeland deel aan het 5e Zilveren Ganze UEFA toernooi. Een jeugdtoernooi van inter nationale allure. Tevens is Wilco Doeleman uit Kerk werve actief als keeper van PSV. Het toernooi wordt tussen donderdag 20 en zondag 23 augustus afge werkt. Op 20 augustus wordt op het Het Zuiderpark in Jferneuzen begonnen. De overige dagen wordt gespeeld op sportpark 't Schenge in Goes. Ajax, PSV, Feyenoord en FC Twente ko men met de sterkste jeugd- ploeg naar Zeeland. Daarnaast nemen Real Madrid, KV Me- chelen en de winnaar van vorig jaar, Bayer Leverkusen deel. Bij deze zeven deelnemers gaat het om spelers die worden op geleid voor het spelen van prof voetbal. De achtste ploeg is Jong Zeeland, een selectie die bestaat uit de beste jeugdvoet ballers van de amateurclubs uit deze provincie. Voor Jong Zeeland is de maximum leef tijd van de spelers vastgesteld op twintig jaar. Bij de andere ploegen geldt een leeftijds grens van achttien jaar. De spelers van Jong Zeeland bestaat uit: André de Letter, Tferneuzen. Danny Gabrielse, RCS. Richard Leijnse, Goes. Pascal Schieman, AZVV. Eric Wieland, AZW. Jacco Koek koek, AZW. Harold van der Berge, Bruse Boys. Marcel Koo- le, Goes. Wilfred Schipper, Oostkapelle. Erwin Nelissen, Zierikzee. Stefan van de Amee- le, Tarneuzen. Marcel Lourens, Middelburg. Edwin Held, Goes. Jaap Lobbezoo, Seroos- kerke. Pascal van de Berg, Mid delburg. Roepesh Baghola, Vlissingen. Coach: Wies van Avermaete. Programma: Donderdag 20 augustus: Zuiderpark Tbrneu- zen 18.00 uur PSV - FC Twente. 19.15 uur Ajax - Jong Zee- land.Vrijdag 21 augustus: Het Schenge in Goes 18.30 uur Real Madrid - KV Mechelen. 19.45 uur Feyenoord - B. Leverkusen. Zaterdag 22 augustus: Het Schenge in Goes 11.00 uur PSV - KV Mechelen. Real Madrid - FC Twente. 12.15 uur Ajax - B. Leverkusen. Feyenoord - Jong Zeeland. 14.15 uur KV Meche len - FC Twente. PSV - Real Ma drid. 15.30 uur B. Leverkusen Jong Zeeland. Ajax - Feye noord. Zondag 23 augus- tus:Het Schenge in Goes 09.30 uur no 1 poule A - no 2 poule B. 10.45 uur no 2 poule A - no 1 poule B. 12.00 uur no 3 poule A - no 3 poule B. no 4 poule A - no 4 poule B. 13.30 uur Om de 3e en 4e plaats. 14.45 uur Finale. Verdiensten BROUWERSHAVEN - Het eerste voetbalelftal van Brouwershaven imponeerde gisteravond, maandag, op het sportveld in Brouwershaven. De spelers hadden meer verdiend dan de 1-1 eindstand tegen de vierde klasser Kruiningen. De wedstrijd vond dan ook hoofdzakelijk plaats op de speelhelft van Kruiningen. Johnie Jonker (rechts) van voetbalvereniging Brouwershaven kopt voor de tweede keer de bal van de doellijn. (Foto: Joop van Houdt). Mooi begin De tweedaagse internationale wedstrijd in het Schotse Edin burgh is voor de Nieuwerker- ker een mooi begin van het nieuwe seizoen. „Het zal daar moeilijk worden om in de prij zen te skiën. Ik heb gehoord dat vele skiërs uit verschillen de landen naar Schotland af reizen. Daarnaast zijn die En gelsen uitstekende kunst- baanskiërs want in dat land is de kunstskisport ontstaan. Ik weet alleen de kracht van de Belgische skiselectie en daar ben ik wel tegen opgewassen". Serge Goossens reist met nog drie heren en drie dames af naar Schotland. Na terug komst staan voor Goossens de Serge Goossens uit Nieuwerkerk reist over vier weken af naar Edinburgh in Schotland om deel te eerste wedstrijden in Neder- nemen aan de open Britse kunstskibaan-kampioenschappen. (Foto: Joop van Houdt). land weer te wachten. om de uitnodiging te aanvaar den. Nou, daar had ik nog geen minuut bedenktijd voor nodig. Jarenlang heeft de Skibond ons aan de zijlijn laten staan maar nu de Kunstskibaan Bond en de Skibondvereniging Nederland zijn gefuseerd zijn er plotseling meer mogelijkhe den voor de actieve kunst- baanskiërs", vertelt Goossens. Ontwikkelen Al jaren was er geruzie tussen de twee verschillende bonden waardoor vooral Goossens bui ten de boot viel bij skiwedstrij- den op echtë sneeuwpistes in Oostenrijk. Het probleem was vooral de financiële mogelijk heden die Goossens nodig had om zich ook te ontwikkelen in de verse sneeuw. De bond wil de geen helpende hand uitste ken waardoor Goossens be sloot om zich toe te leggen op de kunstskibaan-wedstrijden. Dit bleef niet zonder resultaat en hij groeide de afgelopen ja ren uit tot de beste Nederland se skiër op het onderdeel sla lom. „Ik reis twee keer per week naar Rucphen, waar ik onder begeleiding van Peter van de Zwaluw en Cor Schrave op de baan aan mijn techniek en mijn conditie werk. Daarbij is het zeer belangrijk dat ik op de kunstskibaan kan trainen om de nodige routine op te doen. Naast de trainingen in Rucp hen train ik ook vier keer per week bij sportschool Attila in Zierikzee. Want vooral kracht training is voor mij ontzettend belangrijk. De concurrentie op de kunstskibanen is vrij groot. Bij elke wedstrijd staan ruim honderd deelnemers aan de start", vertelt Goossen die be sloten heeft zich alleen maar toe te leggen op de kunstski baan-wedstrijden. NIEUWERKERK - Serge Goossens uit Nieuwerkerk heeft onverwachts een uit nodiging gekregen voor deelname aan internationale skiwedstrijden te Edin burgh in Schotland. Namens de Nederlandse Skibond mag hij met nog zes land genoten uitkomen voor de open Britse kunstski-kampioenschappen op de sla lom en reuzenslalom. De wedstrijden worden gehouden op 19 en 20 september. De 22-jarige skiër uit Nieuwer kerk heeft zich de laatste jaren ontwikkeld tot de beste sla lomskiër op de Nederlandse kunstskibanen. Afgelopen drie jaar heeft Goossens de competitie gewonnen op de Ne derlandse kunstskibanen. Af gelopen jaar werd hij ook al af getekend kampioen in de grand-prix wedstrijden. De ge talenteerde skiër, die lid is van de Brabantse skivereniging Rucphen, was blij met.de uit nodiging. „Dat ik mee mag doen in Schotland is natuurlijk heel leuk. Maar de uitnodiging van de Nederlandse Skibond was bijzonder. Twee weken ge leden ging de telefoon. Of ik binnen een uur wilde beslissen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7