Toeristendagen sportief en muzikaal afgesloten r UW KRAUT VAR ~j SCHOUWEN-DUIVELAND i /ITOFIL Zierikzeese Havendag viert eerste lustrum ZIERIKZEESCHE 1 NIEUWSBODE j Aanrijding Diefstal hoge drukspuit Kop/staart- aanrijding Nieuwerkerk dé krant van schouwen -duiveland! j 3 SERVICE-WONINGEN 5 ONDERDAK 7 VOETBAL Karaoke-spektakel grote publiekstrekker HET WEER In de nacht en ochtend in het zui den af en toe regen. Overigens wisselend bewolkt en enkele bui en. Min. temp. ±12, middagtemp. 18 graden. Wind draaiend van zuidwest naar noordwest, matig, kracht 3 4. Geautoriseerd Siemens-dealer Telefooncentrales tot 384 aansluitingen 24-uurs service door geheel Nederland Eigen inbouwstation voor autotelefoon Eigen technische dienst Leasing Levering uit voorraad DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1992 148e JAARGANG NR 25203 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - Op de kruising Oude Haven/Paardenstraat te Zierikzee vond woensdag een aanrijding plaats waarbij twee personenauto's werden beschadigd. Het ongeluk gebeurde om on geveer 12.30 uur toen de heer G. uit Zierikzee over de Oude Ha ven reed en ter hoogte van de kruising met de Paardenstraat afremde om een andere auto voorrang te geven. De heer L. uit Zierikzee, die met zijn per sonenauto achter hem reed, werd hierdoor zo verrast dat hij niet meer tijdig kon rem men en achterop de auto van G. reed. Beide voertuigen werden hierbij beschadigd, niemand liep noemenswaardige verwon dingen op. KERKWERVE - In Kerkwerve werd een hogedrukspuit ter waarde van 4950 gulden gesto len. Dat gebeurde in de nacht van dinsdag op woensdag tussen 00.00 uur en 07.00 uur. Het ap paraat werd gestolen uit de schuur of de woning van de heer M. aan de Zwaard weg te Kerkwerve. Ook in Zierikzee waren dieven in dezelfde nacht actief. Bij de politie kwam een melding binnen van diefstal van negen jassen uit een hore cagelegenheid in Zierikzee. DEN HAAG - Het Haags Film huis herdenkt in september de in 1966 overleden filmacteur Montgomery Clift, één van de eerste anti-helden van Holly wood. NIEUWERKERK - Dinsdag om ongeveer 11.00 uur vond op de Rijksweg N59 voor de ver keerslichten bij Nieuwerkerk een kop/staart aanrijding plaats. Het ongeluk vond plaats in een lange' rij auto's die vanuit de richting Bruinisse kwam. Het bord file gaf aan dat men lang zaam moest rijden, maar toch werden de automobilisten ver rast door remmanoeuvres van hun voorgangers die voor het rode verkeerslicht moesten stoppen. De heer M. uit Zuid- Beijerland kon door krachtig remmen nog voorkomen dat hij tegen de voor hem rijdende auto botste, maar mevrouw B. uit Stolwijk, die achter hem reed kon door de remmanoeu- vre van haar voorganger en te weinig afstand houden een bot sing niet meer voorkomen. Zij reed achterop de auto van M. die door de klap doorschoot en achterop de auto van de heer T. uit het Duitse Schweich botste. Een inzittende in de auto van mevrouw B. liep bij de aanrij ding een gebroken arm op. Alle drie de auto's waren zo zwaar beschadigd dat ze moesten worden weggesleept. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een. kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179, jaarabonnement met autom. afschr. f 169, en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr.r. adres postcode:plaats:I telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 32 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, i CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. Bedrijfstelefooninstallaties Digitale hotelcentrales Portable autotelefoon Autotelefoon - Faxapparatuur - Mobilofoon/Portofoon communicatie r Schiedam, De Gheynstraat 2 010 - 4625355 Te veel wind Een volk, dat te veel jubilea viert, vergeet voor nieuwe te zorgen. Fliegende Blatter Start van de bouw van het Service-woningencomplex in Nieuwerkerk gepland in september. VAKBOND De heer J. Bal na 65 jaar nog steeds actief als lid van de vakbond. Door gestegen woningnood op Schouwen-Duiveland voorlopig geen woningen voor vluchtelingen. Zierikzee overklast Bruse Boys in een oefenwedstrijd: 5-1. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's blijkt. Want het applaus van het publiek dat via een ap- plausmeter wordt geregi streerd levert de vrouwelijke Henny Vrienten maar liefst 925 punten op. Dit muzikale gebeuren trekt zoveel aandacht dat het op het Havenplein in korte tijd zwart' ziet van de mensen. Zwart van de mensen ziet het overigens ook elders in het centrum van Zierikzee. Want waar je nu komt, of het in de Poststraat is waar in de vroege middag de muzikanten uit Ecuador nog altijd vol enthousiasme hun Inca-muziek ten gehore bren gen, in de Lange Nobelstraat, waar organist Heijerman alle evergreens afwerkt of op de Balie...overal kun je nagenoeg over de hoofden heen lopen. Die drukte houdt overigens tot ver in de namiddag aan, want zelfs na half vier is er op som mige locaties nog amper door komen aan. Het publiek heeft vakantie en neemt het er van, door hier een portie poffertjes, daar een palinkje of een biertje te nemen. Het weer leent zich daar bijzonder goed voor, want rond het middaguur laat het zonnetje zich weer zien en lo pen de temperaturen weer op tot zomerse hoogten. Helemaal ideaal zijn de weers omstandigheden echter niet, want de luchtballon die vanaf het parkeerterrein aan het Eer ste Weeg je zo'n 45 meter de lucht in zou gaan, kan deze dag door teveel wind niet in bewe ging komen. De voorschriften daarvoor zijn streng, waait het harder dan vier Beaufort dan blijft het gevaarte aan de grond. Sportievelingen tot vijftien jaar kunnen ook met beide be nen op de aardbodem de nodi ge spanning beleven op de mo tor mini Trilce baan, een motor- circuit duidelijk zichtbaar gesponsord door Opel, terwijl een eindje verderop een aantal noeste zwoegers zich op de fiets in het zweet trappen tijdens de computer fiets wedstrijden. Dit alles geeft aan de Tberis- tendagen '92 een sportief slot, want na vijf bruisende Tbe- ristendagen resten nog twee dinsdagen met zomeractivitei- ten als strattheater en een hobby- en creatief markt op het Havenplein en natuurlijk de Havendag van 22 augustus zit het er voor Zierikzee weer een eind op en kan de organisatie - de commissie Tberistendagen van Zierikzee Aktief alle plus sen en minnen van de afgelo pen vijf Toeristendagen eens vervolg pagina 2 plichtingen elders keert de Stad Zierikzee na de ontmoe ting met Neptunus weer als eerste terug in de haven. Op het moment dat de schepen, met aan boord ook Kunst en Eer de haven verlaten om Nep tunus in te halen geven de wa tersportvereniging Zierikzee en dans en balletschool Kra mer verschillende demonstra ties met onder meer jeudzeilen met optimisten. Verder zorgen draaiorgel Alanti, de Tivoli- band, Coco de Clown en Mario de goochelaar voor het nodige vertier. Tb zien en te koop is er voldoende bij de kramen van ideële instellingen en de brandweer. Molen de Haas op het Bolwerk is de gehele dag te bezichtigen terwijl het Mari tiem Museum deze dag tegen gereduceerd tarief kan worden bezocht. Rond 15.30 uur keert de vloot, onder muzikale begeleiding van Kunst en Eer weer naar de haven terug, met aan boord Neptunus die de Mosselprinses traditiegetrouw de eerste ge kookte mosselen aan zal bie den. Voor twee gulden kunnen ook andere mosselliefhebbers zich tegoed doen aan een lekker mosseltje. Wie meer van spek takel houdt komt bij het boegsprietlopen dat om 16.00 uur begint volop aan zijn trek ken. Dit boegsprietlopen wordt evenals de badkuipenra ce die om 17.00 uur begint, be geleid door de reddingsbriga de. Vuurwerk Die avond biedt de Nieuwe Ha ven een feeërieke aanblik door de versierde en verlichte sche pen, terwijl de charmante he ren van the Original Jawari Haihepic Rototon Streetpara- Neptunus wordt opgepikt. (Archieffoto). Badkuipenrace Vorig jaar beleefde deze bad kuipenrace tijdens zijn premiè re. Het bleek een eerste klas vermakelijkheid, al was het vervolg pagina 2 ZIERIKZEE - Ze waren er dinsdag op het Haven plein in Zierikzee allemaal: Doe Maar, Hannie, Koos Alberts en andere grootheden van het Nederlandse Gevens)lied. Deze vedetten waren weliswaar niet zelf aanwezig bij deze laatste en drukbezochte Toe ristendag maar leken dankzij de soms meer dan goe de imitaties van hun „dubbelgangers" soms echt present te zijn. Deze vedettenparade trekt dinsdag op het Havenplein aan het publiek voorbij, Dit alles vanaf de spektakelwagen van Voetbal International dat met een gevarieerd programma met quiz, een lijn x atari match, ka raoke en een optreden van Ewan Moch en Channah voor het nodige vermaak zorgt. Vooral het karaoke spektakel blijkt een bron van vermaak én van creatieve inspiratie te zijn. Dat blijkt als een aantal vol wassenen én jongeren gehoor geven aan de oproep van de presentatrice. Een jonge dame met een vlotte maar niet altijd even fijngevoelige babbel. Henny als Hannie De vraag is alleen wie durft het aan om de spits af te bijten. Ene Henny trekt de stoute schoenen aan en klimt zonder aarzelen op het podium om daar in de huid van Hazmie te kruipen. Vanavond heeft ze dan ook hoofdpijn. Vol overga ve maar vooral ook zeer serieus zingt zij de tekst van deze hit, die op een beeldscherm te zien is mee. Het levert haar 780 pun ten op. Haar opvolger, een Rot terdammer in een oude och tendjas en met een gloednieu we tropenhelm -het prijskaart je hangt er nog aan- doet het met de Dorus-evergreen D'r zit- te twee motte in m'n ouwe jas nog een tikkeltje beter door 800 punten te scoren. Doe maar Het haalt het echter niet bij de jeugdige Ellen die niet bang voor een uitdaging kiest voor het liedje Sinds een dag of twee van Doe Maar. Een lastige me lodie waarover het frele meis- ke nu en dan even struikelt. Een kniesoor die daar op let, zo uur met een rijtoer van de mos selprinses (die in plaats van za terdag nu vrijdagavond haar opwachting maakt) en wethou der P. de Rijke die als loco- burgemeester de vijfde Haven dag om 13.30 uur bij 't Luitje opent. Wie mee wil om Neptu nus ,,op te vissen" kan ook dit jaar weer meevaren met de ZZ 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, de Lodijcke en Steenvliet van Rijkwaterstaat, de sleepboten van Bouwman en of met de drie hoogaarzen van de Stichting Behoud Hoog aars. Ook de Stad Zierikzee vaart in de vloot mee en is vooral bedoeld voor ouderen en slecht ter been zijnden. Wie met de Stad Zierikzee mee wil varen moet zich tussen 13.00 en 13.30 uur bij 't Luitje inschepen. In verband met ver- De restantenna een Toeristendag. Eigenlijk zijn er te weinig afvalbakken. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Een echt Zierikzees evenement dat na achttien jaar weer is herrezen en nu aan het eerste lustrum toe is. Dat is kort gezegd de geschiedenis van de Havendag, de dag waarop Zierikzee zijn ei gen prinses heeft en bovendien gastheer is van de aloude en nog immer imponerende Neptunus. In ver band met dit eerste lustrum begint de Havendag niet zaterdag maar vrijdagavond na 18.00 uur. Vroeger waren het de mossel- dagen maar nu is iedere Zierik- zeeënaar al weer gewend aan Havendag, een feestelijke dag vol activiteiten in en aan de Nieuwe Haven ter inwijding van het mosselseizoen. Acht tien jaar lang hebben de Zie- rikzeeënaren moeten wachten voordat deze oude traditie in 1988 weer in ere werd hersteld zij het in een nieuw jasje. Dit jaar viert de Havendag dan ook het eerste lustrum en om dat de Wielerronde Zierikzee de dag ervoor zijn tweede lustrum viert is er door het Wielercomité en het Comité Havendag met daarin verte genwoordigers van Zierikzee Aktief en Helpt Elkander sa men hard gewerkt aan een soort lustrum-programma. Dit betekent dat de jaarlijkse Ha vendag niet zaterdag maar vrijdagavond 21 augustus, de dag van de Wielerronde begint. de Jazzband tussen 18.00 en 20.00 uur en tussen 21.30 en 23.30 uur menige vrolijke en vooral jazzy noot zullen kra ken. Het hoogtepunt van de avond vormt ongetwijfeld het vuurwerk dat omstreeks 23.30 uur aan de Haven wordt af gestoken. Dit vuurwerk, door (financiële) steun van het be drijfsleven mogelijk gemaakt is een waardige afsluiting van de tiende Wielerronde Zierik zee en is tevens een spetterend begin van de eveneens jubile rende Havendag. Die begint zaterdag om 13.00

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1