Zomernachtfeest met Chippendales Poppentheater in Haamstede Antiekbeurs met gratis taxatie in de Concertzaal Bassie en Adriaan in De Schutse Olympische Spelen in dorp Noordwelle Holland ontmoet Vlaanderen thema van Zomeruniversiteit Fietstocht van de Vekabo Volksmuziek Pools duo Natuur- excursies Expositie in De Eenhoorn Nieuw boekje over het Gravensteen Braderie scouting Bruinisse VNO-Zeeland vergadering Van maandag 31 augustus tot en met vrijdag 4 september Senioren fietstocht Kinder activiteiten in Kerkwerve t WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1992 3 NEELTJE JANS - Zaterdag 15 en zondag 16 augustus wordt weer een excursie gehouden op Neeltje Jans, het eiland hal verwege de Stormvloedkering. De excursies worden gehouden op initiatief van de stichting Het Zeeuws Landschap en Na tuurmonumenten en duren 2Vz uur. Belangstellenden moeten zich om 10.00 uur melden bij de kassa's van Delta Expo in het Topshuis. ZIERIKZEE - In galerie De Eenhoorn in Zierikzee is in de periode van maandag 17 tot zondag 30 augustus werk te zien van Elly den Engelse uit Renesse en Marian van Puy- velde uit Nieuw Haamstede. Het tweetal exposeerde in voorgaande jaren ook. al in de Eenhoorn met ikonen en bron zen beelden. De expositie van beide Schouwen-Duivelandse kunstenaressen is dagelijks (met uitzondering van zondag) van 11.00 to 16.00 uur voor het publiek toegankelijk. ZIERIKZEE - Onlangs is een vernieuwde publicatie over het gebouw Het Gravensteen in Zierikzee verschenen. De eerste druk van dit boekje is in 1980 uitgegeven door Junior Kamer Schouwen-Duiveland. In dit drukwerk schrijft H. Uil over de historie van het ge bouw, Prof. mr. J. Th. de Smidt over recht en rechtspleging in Zierikzee, Fred Jilleba over de bouwkundige geschiedenis en J. Schot BWzn. over de inge- kerfde tekeningen, teksten en namen van gevangenen. Het boekje over het Graven steen is te koop in Maritiem Museum Zierikzee. BRUINISSE - Op zaterdag 5 septémber wordt in Bruinisse een braderie gehouden die wordt georganiseerd door de kabouter- en padvindsters- groep van Scouting Bruinisse. Het evenement omvat allerlei ludieke spelletjes zoals kwart jesspul, visspel en scoutoma- tic. Men kan speelgoed en taar ten winnen en lekkernijen en oliebollen kopen. Ook is er een boekenstand. De braderie vindt plaats in het centrum van het dorp voor de muziek tent. Bij slecht weer wijkt men uit naar het Verenigingsge bouw aan de Deestraat 5. Het evenement duurt van 09.30 tot 12.00 uur. Advertentie Voor al uw reparaties aan radio-TV-video KLEINGELD ELECTRONICS St. Domusstraat 79 Zierikzee. 01110-13348 Op vrijdag 21 en zaterdag 22 augustus NOORDWELLE -'Mee doen is belangrijker dan win nen'. Vanuit deze olympische gedachte worden in Noordgouwe op vrijdag 21 en zaterdag 22 augustus Olympische Spelen gehouden. Het evenement wordt georga niseerd door de werkgroep Speldagen van de Dorpsge meenschap Noordwelle in het kader van de speldagen voor de jeugd die jaarlijks in de zomer vakantie worden georgani seerd. Op donderdag 20 augus tus om 13.30 uur begint men met de eerste activiteiten. Dat houdt in dat in het kader van de voorbereidingen vlaggen, medailles en uniformen wor den gemaakt. Op vrijdag 21 augustus wordt het olympische dorp opge bouwd op het sportveld achter de school. Het onderkomen van de sporters bestaat uit een grote tent die men speciaal voor de gelegenheid heeft ge huurd. Nadat ook het olym pisch vuur is ontstoken begin nen om 13.30 uur de spelen. Na afloop vindt een gezamen lijk diner plaats waarna de sporters overnachten in het olympisch dorp, de grote tent op het sportveld. Op zaterdag 22 augustus kunnen ook de vol wassenen een sportieve presta tie leveren door deel te nemen aan de f ietspuzzel tocht die om 16.00 uur van start gaat. Na afloop wordt een Ameri kaanse barbecue gehouden waar bij de Olympische Spelen worden afgesloten met een vlaggenparade en het uitrei ken van de medailles. Op vrijdag 21 augustus in Ouwerkerk OUWERKERK - Op vrijdag 21 augustus wordt in Ouwerkerk het jaarlijkseZomernachtfeest gehou den. Dit jaar werken onder andere de Chippendales mee aan het evenement. Het zomernachtfeest vindt plaats op de Ring midden in het dorp en wordt georgani seerd door de Culturele Vereni ging Ouwerkerk. Op het pro gramma staan zes muzikale en sportieve optredens. De har monie Nieuwe Leven uit Ouwerkerk zelf, de Boerenka- pel van de muziekvereniging Witte van Haamstede uit Burgh-Haamstede en John Prins met zijn elektronisch or gel zorgen voor het muzikale aspect van het zomernacht feest. Ook de Scaldis Jazz en Blues, band treedt op tijdens het eve nement. Leden van de ju-jutsi vereniging van L. Moerland verzorgen een demonstratie. Chippendales Een van de hoogtepunten van het feest vormt een optreden van de Chippendales dat als een na laatste staat geprogram meerd. Het zomernachtfeest begint om 21.30 uur en duurt naar verwachting tot ongeveer 02.00 uur. ZIERIKZEE - De afdeling Schouwen-Duiveland van de Vereniging van Kampeerboe- ren (Vekabo) verzorgt maan dag 17 augustus een fietstocht. Het vertrek staat gepland om 18.45 vanaf de Oostweg 8 in Zonnemaire. MIDDELBURG - De afdeling Zeeland van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen vergadert vrijag 9 oktober in de Schouwburg van Middel burg. De vergadering begint om 16.00 uur na de ontvangst van .de le den (vanaf 15.30 uur). Tijdens deze bijeenkomst spreekt de nieuwe commissaris van de ko ningin, drs W. T. van Gelder. Ook de voorzitter van de VNO- Zeeland, ir C. F. Braakman en prof dr P. H. A. M. Verhaegen, directeur economische zaken van het VNO zullen tijdens de: ze jaarvergadering het spreek gestoelte beklimmen. Vanaf het vertrekpunt gaat de fietstocht richting Zuidweg én Stapelsweg om vervolgens via de Weeldijk naar Noordgouwe te leiden. Van Noordgouwe wordt doorgefietst naar de Dreischorsedijk. In Dreischor wordt een koffiepauze ingelast en is er gelegenheid om een kijkje te nemen in het land bouwmuseum. Hierna fietsen de deelnemers via de Kapi- teinsweg weer terug naar Zon nemaire. De fietstocht is onge veer 11 kilometer lang. Deelna me is gratis. DEN HAAG - CDA-fractievoor- zitter Brinkman blijft streven naar het opnieuw invoeren van het zogenoemde dubbelman- daat, de mogelijkheid voor parlementariërs zowel lid te zijn van een nationaal parle ment als van het Europese par lement. De christen democraat, die het idee in juni voor het eerst lanceerde en daarbij krachtig werd bijgeval len door premier Lubbers, laat zich niet afschrikken door de stroom van kritiek die vooral uit de hoek van de Europese parlementariërs losbarste. ZIERIKZEE/VLISSINGEN - De Zomeruiniversiteit Zeeland, die deze zomer voor de vijfde achtereenvol gende keer wordt gehouden staat deze keer in het te ken van de relatie Holland-Vlaanderen. In de eerste week van september worden rond dit thema ver schillende studiebijeenkomsten in Vlissingen en Middelburg belegd. De relatie tussen Holland en Vlaanderen wordt in verschil lende bijeenkomsten nader uit gewerkt door een keur van des kundigen uit Vlaanderen en Nederland. Het programma voor dit eerste lustrum bevat naast een- en meerdaagse pro gramma's ook een viertal avondbijeenkomsten. Deze worden van maandag 31 augus tus tot en met donderdag 3 sep tember in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg gehou den. Tijdens' deze bijeenkom sten wordt stilgestaan bij vra gen als moet Zeeland worden opgeheven en hoe nu verder na de dit jaar gehouden milieu conferentie van de Verenigde Naties. Daarnaast bevat het avondpro gramma ook een première van een documentaire over Zee land. Deze documentaire is donderdag 3 september te zien in het' Schuttershoftheater in Middelburg. Wat de dagpro gramma's betreft is er keuze tussen een vierdaagse work shop over de stedelijke ontwik keling in Holland en Vlaande ren, verschillende tweedaagse bijeenkomsten en een drietal studiebijeenkomsten die een dag duren. Voor het geven van een ant woord op de vraag waarin de stedelijke ontwikkelingen in Holland en Vlaanderen qua on derzoek, ontwerp en beleid overeenkomen cq verschillen moeten verschillende inleidin gen en workshops een ant woord géven. Deelnemers aan dit vierdaagse seminar krijgen in de morgenuren steeds twee inleidingen voorgeschoteld van én een Nederlandse én een Vlaamse deskundige. Het middagprogramma be staat uit workshops. Als gast docenten voor dit onderdeel zijn prof. ir J. van den Broeck van het nationaal hoger insti tuut voor stedebouw in Ant werpen; ir S. Buijs van de Rijksplanologische Dienst en prof dr M. van Naelten van de Katholieke Universiteit Nij megen uitgenodigd. Daarnaast zijn twee dagen (maandag 31 augustus en dins dag 1 september) gereserveerd voor de behandeling van on- dërwerpen als gezondheids zorg in internationaal perspec tief, waarbij het accent ligt op de gevolgen van de Europese eenwording voor de gezond heidszorg. Hoewel zaken als gezondheidszorg, sociale ze kerheid en sociale ziekte kostenverzekeringen welis waar voorlopig nog voorbehou den zijn aan nationale regerin gen zal er naar verloop van tijd een (geleidelijke) harmonisatie optreden. Wat daar allemaal bij komt kijken zullen prof. dr M. Grypdonck (hoogleraar aan de Rijksuniversiteit Utrecht en de Universiteit van Leuven); drs J. W. M. Collaris, weten schappelijk medewerker van de Vereniging van Nederlandse Zorgverzekeraars en mr R. G. van der Wissel, beleidsmede werker van de Ziekenfonds raad op een rijtje zetten. Archictectuur en film is een an dere tweedaagse studiebijeen komst. Deze wordt woensdag 2 en donderdag 3 september ge houden. In dit seminar wordt de aandacht gericht op de Vlaamse invloeden in de archi tectuur. Via Zeeland trokken Vlaamse bouwmeesters indertijd steeds meer noordwaarts. Behalve de situatie in het verleden wordt ook de schijnwerper gericht op de moderne invulling van een historische omgeving in Vlaan deren en Holland. Maar ook zal dit seminar een antwoord moe ten geven op de vraag welk beeld film en documentaire van Zeeland schetsen. Concen treert dat beeld zich rond de strijd tegen het water of wordt een ruimer beeld gegeven. Als docenten bij dit seminar zullen de Vlaming en beeldend kun stenaar L. Deleu en prof. mr C. van Swighem, hoogleraar bouwkunst en medewerker van de rijksdienst monumen tenzorg optreden. Hoe de toekomst van de land bouw eruit ziet zullen dr ir J. Ijf, voorzitter van de Unie van Waterschappen en R. de Wel, secretaris van het Verbond Bel gische Tuinbouw schetsen tij dens het tweedaagse seminar (woensdag 2 en donderdag 3 september) rond dit onder werp. Daarbij zullen zij nagaan welke agrarische produkten na 1992 extra export mogelijkheden hebben en hoe Nederland en België daarop in moeten spelen. Centraal staat de vraag welke rol de overheid zichzelf toekent bij de sturing van de ontwikkelingen rond landbouw en het landelijke ge bied. Maandag 31 augustus en dins dag 1 september zullen prof. dr C. J. Hamelink (hoogleraar aan de VU in Amsterdam), prof. dr. R. Doom van de Rijksuniversi teit van Gent en prof. mr R de Waart, eveneens van de VU in gaan op de democratisering van de wereldproblematiek. Centraal daarbij staat de vraag hoe democratisch intergouver nementele politieke instellin gen zoals Verenigde Naties en Europese Gemeenschap zijn en in welke mate de belangen van gewone mensen een rol spelen in de wereldpolitiek. De vraag daarbij is of burgers moeten proberen om intergouverne mentele instellingen te demo cratiseren. Behalve deze meerdaagse stu diebijeenkomsten bevat het programma van de Zomeruni versiteit Zeeland ook een drie tal seminars van één dag. Woensdag 2 september staat het Deltagebied (als een groen blauwe oase) centraal. Hierbij wordt stilgestaan bij de vraag hoe de inrichting van de groene ruimte in het Nederlandse Del tagebied door invulling van het open gebied kan worden versterkt. Een van de inleiders hiervoor is gedeputeerde ruim telijke ordening, L. Neder- hoed-Zijlstra. Andere onderwerpen die in een eendaags seminar worden aan gesneden zijn grensoverschrij dende arbeidsactiviteten en het beheer van het Scheldebek- ken. Voor grensoverschrijden de arbeid is maandag 31 augus tus gereseveerd. Hoe te komen tot een beheerstatuur voor de Schelde komt dinsdag 1 sep tember aan de orde. Met uit zondering van de avondbijeen komsten en de filmvoorstelling worden deze seminars gehou den in hotel Britannia. Meer informatie over het cursusaan bod van de zomeruniversiteit is verkrijgbaar bij P. J.van Eek telefoon 01180-30327 of (schrif telijk) bij de Zomeruniversiteit Zeeland, postbus 8004, 4330 EA Middelburg. BURGH-HAAMSTEDE - Deze zomer hoopt Aad Peters met zijn poppentheater Haamstede te be zoeken. Velen zullen zijn naam kennen van tv-proQramma's als Bunkerenen 'Het torentjewaarin Peters met behulp van poppen bekende mensen uit binnen- en buitenland interviewde. Niet ieder een weet dat Aad Peters ook stad en land afreist met zijn poppentheater. Met een groot decor, waar in hij door hemzelf gemaakte poppen laat optreden, zorgt hij voor een waar spektakel dat jong én oud boeit. Aad Peters komt naar Haamstede op uitnodiging van de commissie Grote Kerk-project waarin drie protestantse kerken van Haamstede samenwerken. Hij brengt woensdag 19 augustus in Haamstede het programma De Clown in de kerk. De theatervoorstelling wordt gehouden in dorpshuis De Schutse en begint om 19.00 uur. RENESSE - Wegens het grote succes van vorig jaar zijn ook deze zomer op tal van stranden in Nederland Bodypaint Parties ge houden. Op zondag 23 augustus wordt het strandpaviljoen De Schorpioen bij Renesse aangedaan. De Bodypaint Party bevat een Bodypaint wedstrijd waar alle badgasten zich voor in kun nen schrijven. Zij krijgen dan de opdracht hun partner met af- wasbare verf te transformeren tot een waar kunstwerk. Zo kan iemand worden veranderd in een zonnende zebra, in een water ijsje, een glas bier of een broodje knakworst. Natuurlijk mogen deelnemers, wanneer zij echt goed met verf en penseel om kun nen gaan, ook de Mona Lisa of de Aardappeleters bij hun partner op de buik schilderen. Eigenlijk alles is mogelijk. De wedstrijd omvat een aantal voorrondes en een finale. De jury bepaalt wie zich de beste lichaamsschildervan de voorrondes mag noe men. Deze kunstenaar gaat door naar de finale. Naast deze wed strijd zijn er tevens optredens van de Party Dancers en The Ulti mate Seduction. Het evenement duurt van 15.00 tot 17.00 uur. Ui teraard vindt de wedstrijd geen doorgang bij slecht weer. ZIERIKZEE - Vanaf het sport park De Hogen Blok in Zierik zee wordt op dinsdag 18 augus tus een fietstocht voor senio ren gehouden. Het evenement is niet alleen bedoeld voor ou deren die vaak afstanden fiet sen, maar juist ook voor senio ren die wat minder fietsen, maar dat graag willen doen in gezelschap van anderen. Op 18 augustus fietst men de Scharendijkeroute, een tocht van 25 kilometer die via Schouwse binnenwegen naar Scharendijke voert, waar kof fie wordt gedronken. De tocht wordt begeleid door EHBO'ers van het Rode Kruis en een re- paratieploeg voor eventuele kapotte fietsen. De fietstocht begint om 13.30 uur. Belang stellenden kunnen zich op werkdagen tussen 10.00 en 12.00 uur bij de stichting Wel zijn Ouderen telefonisch aan melden voor deelname aan de tocht. Tblefoon 01110-13224. KERKWERVE - Evenals in voorgaande jaren verzprgt de Christelijke Gereformeerde Kerk in Kerkwerve in de voor laatste schoolvakantieweek al lerlei activiteiten voor kinde ren. In de week van 24 tot 28 augus tus wordt er een Vakantie Bij- belschool gehouden, 's Mor gens wordt er gezongen, een verhaal uit de bijbel verteld en allerlei werkstukjes gemaakt. Het is de bedoeling dat de kin deren ook bloemstukj es ma ken die dan vervolgens be zorgd worden bij zieken en be jaarden. 's Middags worden buitenspelen gehouden. Op het programma staan onder ande re: heitje voor een karweitjes, pannekoeken eten, een vossen jacht, een wandeltocht en een sport- en spelmiddag. De toe gang is gratis voor jongens en meisjes vanaf 5 jaar, De activi teiten worden gehouden in en om de Pniëlkerk en duren steeds van 9.30 tot 11.30 en van 13.00 tot 15.00 uur. ZIERIKZEE - Op vrijdag 14, zaterdag 15 en zondag 16 augustus houdt de Antiekbeurzen organisatie Ne derland voor het eerst sinds een vier jaar weer een antiek en curiosabeurs in de Concertzaal te Zierik zee. Op de beurs staan standhou ders uit alle delen van het land. Voor het eerst komt de heer Groesz uit Alkmaar naar Zee land. Hij heeft een kleingoed stand met porceleinen, koperen-aardenwerk, tin en zilveren voorwerpen. Een tweede antiquair is Puk Smit uit Rotterdam. Deze antiquair is gespecialiseerd in sieraden en achttiende en negentiende eeuws porcelein. Een stukje goud afgezet met vele briljan ten in antieke zetting is in zijn stand te bewonderen. Daar naast is de heer Juchem uit Den Haag aanwezig met porce lein. Zowel het Japanse (Satsu- ma) als het Chinese is te zien in zijn stand. Uit Zeeland komen King's An tiek uit Kwadendamme en Vro- mans Antiek uit Koudekerke. Op meubelgebied is Trix An tiek uit Berkel Rodenrijs voor het eerst in Zierikzee. Zij is gespecialiseerd in mahonie houten meubelen uit de negen tiende eeuw en meubels uit omstreeks 1990. Onder andere met een mahoniehouden top- desk, een mahoniehouten En gels bureau, en vele kleinmeu- belen waaronder bijzettafelt jes, een theekastje. De Hinde Antiek komt uit Tilburg. Bij deze standhouder treft men de Brabantse meubelen aan waaiv onder Hendri II kasten. Ook is er een SGhilderijenstand met antieke en moderne meesters. Meys Antiek uit Kaatsheuvel zal hierover zorg dragen. Op zaterdag 15 augus tus kan men bij Cock Vromans uit Koudekerke gratis en zon der verplichting antieke spul len laten taxeren. Eventueel kunnen deze verkocht worden. De openingstijden zijn: vrijdag 14 augustus van 16.00 tot 21.00 uur, zaterdag 15 augustus van 11.00 tot 17.00 uur en zondag 16 augustus van 11.00 uur tot 18.00 uur. Bassie en Adriaan treden op in De Schutse te Burgh-Haamstede. BURGH-HAAMSTEDE - Op maandag 24 augustus treedt het bekehde clownsduo Bassie Adriaan op in De Schutse te Burgh-Haamstede. Op het program ma staat de lachspektakelshow van de twee clowns en een optreden van de Nederlandse goochelkam- pioen André du Lord. Bassie Adriaan werken al 35 jaar samen. Achttien jaar lang oogsten zij onder de naam the Crocksons in allerlei landen succes met hun komedie- en aerobatennummer. Mede daar door richt het clownsduo zich op de jeugd van twee tot tach tig jaar. „Behandel een kind als een volwassene en je hebt er geen kind aan' is hun motto. De Nederlandse goochelkam- pioen André du Lord laat via zijn solo-optreden zien dat hij tot de wereldtop van gooche laars behoort. Als hij echter Bassie als assistent krijgt dreigt alles in het honderd te lopen. De lachspektakelshow wordt ingeleid door Adriaan. Aanvang 19.00 uur, kaarten zijn te koop bij de VVV aan de Noordstraat te Haamstede. COL1JNSPLAAT - Het Poolse duo ïnterfolk is een van de mu ziekgroepen die optreden tijdens de Visserijdagen die op vrijdag 14 en zaterdag 15 augustus plaatsvinden in Colijnsplaat. De meeste activiteiten vinden plaats in de vismijn. De Visserijda gen beginnen vrijdagmiddag om 14.00 uur met een optreden op het buitenpodium van Surprise, een negenmansformatie uit Cu rasao die Zuidamerikaanse muziek ten gehore brengt. Zij wor den op het binnenpodium afgewisseld door The ïnterfolk. Een Pools duo dat met behulp van een accordeon en een 'vliegende duivelse viool' traditionele Poolse volksmuziek ten gehore brengt. Om 21.00 uur vindt de Veronica drive-in show plaats. Za terdag speelt Surprise opnieuw op het buitenpodium, afgewis seld door groep Musica Espanola, een groep die flamenco-dans en solo-gitaarspel ten gehore brengt. The ïnterfolk speelt ook weer op verschillende lokatie in Colijnsplaat. Het muziekgebeuren tijdens de Visserijdagen wordt zaterdagavond afgesloten met een vissersbal dat muzikaal wordt omlijst door het dansorkest Flames en de zangeres Rita Young. Alle evenementen tijdens de Visserijdagen zijn gratis toegankelijk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3