Natuurgeneeskundig therapeut Aat Barendrecht nu ook in Zierikzee UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Circus Renz op Goeree-Over- flakkee en Schouwen-Duiveland r n ZONWERING Nacht op stap met politie Wij gaan verhuizen... i- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I L Deurloo Iedere eerste dinsdag van de maand Spanning en sensatie, maar vooral vermaak voor jong en oud qj Open Dag Fuschiatuin Dreischor sdM Fl FOTO VERSCHOORE dé krant van schouwen-duiveland! NIEUWSBODE WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1992 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND Knikarmschermen Rolluiken Pi Rolhorren WOONTEXTIEL ZONWERING HAVENPLEIN 3 4301 JD ZIERIKZEE TEL. 01110-15951 FAX. 16378 Eén van de wijzen die Aat Barendrecht voor het steilten van een diagnose gebruikt is iriscopie. (Fo to: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Sinds enige tijd komt er één keer in de maand een natuurgeneeskundig therapeut naar Zie rikzee. De naam van deze therapeut is Aat Baren drecht. Zijn specialismes zijn de gelaatsdiagnostiek, handdiagnostiek, nageldiagnostiek en iriscopie. De geneesmiddelen die hij gebruikt zijn allemaal op ho meopathische en phitotherapeutische basis. Iedere eerste dinsdag van de maand kunnen mensen met gezondheidsklachten terecht bij Drogisterij Kik aan de Dam, want daar houdt hij zijn praktijk. Aat Barendrecht komt uit Rot terdam. Voordat hij zich ging toeleggen op de natuurkundige geneeswijze was hij drogist en had hij enkele zaken. Omdat zijn voorkeur uitging naar de homeopathie en phitotherapie ging hij zich daar steeds meer mee bezig houden en op een ge geven moment besloot hij zich daar op toe te gaan leggen en verkocht zijn zaken. Hij kwam in aanraking met Fobbo Bloem en ging bij hem in de leer om natuurgeneeskundig therapeut te worden. Intussen heeft hij diverse praktijken bij verschil lende drogisten en sinds drie maanden ook bij Drogisterij Kik in Zierikzee. Natuurkundig Steeds meer mensen kiezen voor natuurlijke geneeswijzen boven medicijnen voorgeschre ven door een regulier arts. Ook drogisterij Kik met vestigin gen in Zierikzee en Burgh-Haamstede bemerkte dat klanten vaker eerst probe ren om met homeopathische middelen van een kwaal af te komen. Daarnaast kreeg hij re gelmatig de vraag of hij een na tuurgeneeskundig therapeut wist. Reden voor de heer Kik om op zoek te gaan naar een ex clusief merk homeopathisch" middel wat niet overal ver krijgbaar is. Na omzwervingen kwam hij uiteindelijk terecht bij Fobbo Bloem, grondlegger van de Bloemtherapie. Voordat Bloem accoord ging zijn ge neesmiddelen in de Zierikzee- se drogisterij te laten verkopen heeft het personeel eerst een cursus moeten volgen om de basiskennis over de Bloemthe rapie op te doen. Hierna maakte Kik ook duide lijk dat er veel vraag was naar een natuurgeneeskundig thera peut. „In reactie daarop kreeg ik er een toegewezen", zo ver telt Kik. „We mochten niet zelf bepalen wie we in de zaak wil den hebben. Alleen iemand die met de Bloem werkwijze be kend is mag praktijk hebben bij ons. Daar zijn we mee ac coord gegaan en toen kwam Aat Barendrecht bij ons te recht". In de zaak in Zierikzee worden zo'n vijftig a zestig ver schillende middelen op de Bloem-basis verkocht. „Er zijn er wel tweehonderd, maar als de therapeut iets voorschrijft dat we niet in voorraad hebben is dat er in principe de volgen de dag". Ongeloof In de drie keer dat Aat Baren drecht in Zierikzee is geweest heeft hij al verschillende pa tiënten op bezoek gehad. „De reacties van de mensen zijn over het algemeen vrij ongelo vig, moet ik bekennen. Het is natuurlijk ook moeilijk te ge loven als ineens iemand tegen je zegt: „Ik kan je van je klach ten afhelpen", terwijl je al ja ren bij een ziekenhuis loopt om er vanaf te komen, wat niet lukt". Bij de diagnose stelling maakt de natuurkundig thera peut gebruik van verschillende methoden. „Eerst kijk ik naar het gezicht van de patiënt, daarbij kan ik ook gebruik ma ken van hand- en nageldiag nostiek. Om te kijken of mijn gestelde diagnose klopt maak ik gebruik van iriscopie", ver telt dte therapeut. De middelen die hij gebruikt zijn op homeopathische en phi totherapeutische basis. Home opathie is bij iedereen wel be kend. Phitotherapie daarente gen niet zo. „Bij phitotherapie maak je meestal gebruik van originele kruiden of verdun ningen daarvan. Bij homeopa thie gaat het veelal om midde len die sterk verdund zijn. De gebruikte kruiden zijn zwaar verdund met iets anders; phito therapie heeft ook verdunnin gen, maar daarin zijn de ge bruikte kruiden veel sterker aanwezig. Phitotherapie wordt dan ook vaak gebruikt voor be handeling van acute klachten", aldus Aat Barendrecht. De Bloemmethode is zodanig samengesteld dat er een combi natie van homeopathie en phi totherapie is ontstaan. Fobbo Bloem heeft een specifieke me thode ontwikkeld om deze bei de geneeswijzen het beste te gebruiken. Hieruit ontstond het zeven tijdstippen schema; dit houdt in dat de voorge schreven middelen per dag. op zeven verschillende tijdstippen moeten worden ingenomen. De therapeut werkt daarbij op het gehele lichaam. Een klacht heeft een oorzaak, maar deze moet veelal gezocht worden door het hele lichaam. „De middelen van Bloem zij erop gebaseerd het lichaam te ont- giften, te reinigen en te ont- krampen. Daarnaast worden specifieke middelen voorge schreven die worden ingezet op bepaalde klachten. De basis echter ligt bij het gezond ma ken van het hele lichaam", al dus de natuurgeneeskundige. Ondanks het feit dat er voor sommige mensen iets mystieks rondom de natuurgeneeskunde hangt gaan toch steeds meer mensen naar deze therapeuten toe. „Over het algemeen komen mensen van allerlei pluimage bij mij. Als ik een verdeling zou moeten maken zou ik zeg gen dat 65 procent van mijn pa tiënten vrouwen is en 35 pro cent mannen. Misschien omdat vrouwen er meer open voor staan en mannen zich wat meer schamen. Maar vaak zijn na tuurgeneeskundige therapeu ten de laatste strohalm waar mensen zich aan vast grijpen. En als dan blijkt dat de voorge schreven middelen werken krijg je vanzelf meer mensen op het spreekuur. De één ver telt het de ander en zo gaat het door". Variërend De tijd voordat verbetering of genezing optreedt is volgens Aat Barendrecht variërend. „Bij de één duurt het een paar maanden en sommigen moeten veel langer komen voordat ze er vanaf zijn. Dat hangt ook af van de klacht. Daarnaast hangt het af van hoe graag de mensen zelf willen genezen. In zet en instelling speelt een be langrijke rol; een positieve in slag is al dertig procent van de genezing", aldus de therapeut. Wanneer de diagnose is gesteld met de diverse methoden wordt een conclusie gesteld. Daarna stel ik een schema sa men om van de klachten af te komen, maar ook van de oor zaak.". Aat Barendrecht vertelt dat hij zijn patiënten veelal pas na drie maanden laat terugko men. „Er zijn collega's die een patiënt iedere week laten te rugkomen. Ik niet, want er zit ook een reactiefase tussen. Als je iemand iets voorschrijft diiurt het even voordat het gaat werken.. Natuurlijk kan ik tel kens laten terugkomen, vijftig gulden ontvangen en ze dan met hetzelfde weer huiswaarts sturen. Daar houd ik niet van, ik heb liever dat de mensen dat geld dan besteden aan de medi cijnen. Een boterham heb ik toch wel. Uiteraard kunnen mensen natuurlijk eerder te rugkomen wanneer ze zich niet goed voelen, maar in principe kunnen ze drie baanden weg blijven". Aat Barendrecht is ook op in ternationaal gebied een graag gezien natuurgeneeskundig therapeut. „Onlangs ben ik anderhalve maand in Rusland geweest waar ik les heb gegeven aan een medische faculteit een me dische studenten en artsen. Zij hadden gehoord över mijn werkwijze van enkele Russi sche patiënten die ik heb. Deze mensen knapten zo snel op dat ze dit meldden aan de faculteit in Rusland. Op uitnodiging van deze faculteit ben ik toen naar dat land afgereisd". Intus sen is zijn werkwijze ook over andere grenzen bekend gewor den. „Binnenkort moet ik naar Hong Kong en Shanghai. Ook op uitnodiging van deze lan den. Daar koppel ik voor me zelf een cursus acupunctuur aan vast. In totaal ga ik' voor een maand naar deze landen. Als ik terug kom in Nederland moet ik kort daarna weer naar Nashville in Amerika. Ik kan deze reizen maken omdat er lange tijden zit tussen de be zoeken die patiënten, aan me brengen. Daarom maakt het niets uit als ik dan even weg ben". Wie ook interesse heeft in kennismaking met de werk wijze van Aat Barendrecht kan op dinsdag 1 september bij hem terecht in Zierikzee. Om verzekerd te zijn van een plaatsje kan men het beste bel len vooreen afspraak. Het tele foonnummer van Drogisterij Kik in Zierikzee is 01110-13404. UTRECHT - De manifestatie Utrecht Waterhart van Neder land die van 8 juli tot 8 augus tus is gehouden, heeft bijna 200.000 bezoekers getrokken. Schouw Binnenvaart '92 - op en 7 augustus - trok de meeste belangstelling. Daar zijn onge veer 160.000 mensen naar ko men kijken. Dat heeft de ge meente Utrecht meegedeeld. OUDDORP/ZIERIKZEE/RENESSE - Al enige weken werd het aangekondigd via de media en door middel van billboards. Het Berlijnse Circus Renz is in Ne derland. Tijdens hun tournee door dit land brachten ze ook een bezoek aan Oud dorp, Zierikzee en Renesse. Daar gaven ze enkele shows weg die, afgaande op de reacties van het publiek, met veel enthousiasme werden ontvangen. Spanning en sensatie, voor zowel jong als oud(er). Circusliefhebbers konden de afgelopen week hun hart opha len. Het honderdvijftig jarige Circus Renz uit Berlijn was te gast op Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland. Oprich- Acrobatiek op het paard is een van de acts van de leden van het Duitse circus Renz. (Foto: Joop van Houdt). ter van het circus is Ernst Renz. Het huidige circus wordt ge leid door de'zesde en zevende generatie van deze Renz- familie. Met een grote geel- blauwe tent worden landen door heel Europa afgereisd. Deze tent, met een capaciteit van enkele honderden perso nen was ook de afgelopen week gevuld met liefhebbers van acrobatiek, dressuur, vuurspu- werij, clownerie en dieren. Want vooral dat laatste was veelvuldig in het programma opgenomen. Toekomst Wie durft te zeggen dat het cir cus ten dode is opgeschreven en geen toekomst meer heeft moet maar eens een bezoek brengen aan Circus Renz. Daar wordt duidelijk dat er nog wel dege lijk leven in de circusbrouwerij te bespeuren is. Jaarlijks trekt deze vorm van vermaak hon derdduizenden bezoekers. En ondanks de hoge kosten wor den elk jaar weer nieuwe plan nen gesmeed voor het nieuwe seizoen om ervoor te zorgen dat deze mensen weer hun keuze lateji vallen op een middagje of avondje circus boven een zit voor de televisie. Ook in Oud- dorp was dat het geval, waar de artiesten vooreen uitverkochte tent hun optredens verzorgden. Door de warmte waren de leeu- wen niet echt in een goed hu meur zodat Miss Eva, de leeu- wentemster, het niet al te mak kelijk had. Het publiek echter vond het maar al te spannend, deze knorrige leeuwen die zich toch lieten verleiden tot het springen door een brandende hoepel en het tonen van andere kunsten. Hierna werd het pu bliek vermaakt door de familie Renz te paard. Op een prachti ge Appelooza-hengst werden allerlei acrobatische kunsten uitgevoerd. Vader, moeder, drie zonen en dochter Renz lieten zien dat voltigerijden nog steeds thuishoort in het circus. De jongste telg uit de Renz fa milie liet zien dat je nooit te jong bent om te leren. Hij reed voltige op een kleine Shetlan der. Paarden Nummers met paarden is één van de trekpleisters van het Duitse circus. Het parforce nummer met een zestal paar den door Franz Renz paste dan ook helemaal bij het program ma. Later kwam hij nog eens terug met een par force num mer waarbij gebruik werd ge maakt van appalooza (gestip pelde) paarden in verschillen de groottes. Trapeze werk werd getoond door Miss Patty op tra peze en aan het grote touw. De kunsten die hier werden ge toond benamen het publiek af en toe de adem en hier en daar werd een gilletje van angst geslaakt. De clowns Charlie en Bimbo zorgden voor een schaterlach bij het jonge publiek, maar ook de ouders konden niet la ten te glimlachen. Sarina Renz gaf hierna een optreden als slangemens. Af en toe was het moeilijk te geloven dat een mens zo lenig kan zijn, maar het paste prima bij de veelzij digheid van het circus. Dieren vormen de hoofdmoot van het circusprogramma. Van duiven tot paarden, van poedels tot In dische olifanten, allemaal wa ren ze te zien in het goedgevul de programma. In de pauze kon het publiek een kijkje nemen achter de schermen. Naast de verschei denheid aan dieren kon men ook de oude circuswagens be kijken. Echte moderne cara vans trof men niet aan, ook nu wonen de circusartiesten nog in echte ouderwetse circuswa gens waarvan de oudste inmid dels bijna negentig jaar oud is en bijna een museumstuk be gint te worden. Hoewel de tijd hier natuurlijk ook niet heeft stilgestaan. Moderne voorzie ningen als een lichtagregaat, een brandweerwagen $n blu- sapperatuur laten zien dat het Duitse circus wel degelijk met haar tijd mee gaat. De roman tiek van het circus, de geur van dieren, de algehele bedrijvig heid maken het circusleven nog eens extra aantrekkelijk. Koorddansen Koorddansster miss Mandy toonde haar techniek op het strakke koord, gevolgd door clown Bimbo in een solo optreden. De Zorro's toonden een staaltje lasso-zwaaien en messenwerpen. Mister Eddy, bijgestaan doorzijn charmante assistente liet na zijn optreden op de eenwieler met glazen ook zien dat hij op elke eenwieler, hoe klein of groot, meester is. Eén van de jongere generaties Renz, mister Valentino liet met zijn acrobatieknummer zien dat ook in deze laatste genera tie Renz, nog voldoende circus- bloed zit om het voortbestaan van dit Duitse circus te garan deren. Zijn vader en moeder, Laila en Thomaschek gaven daarna nog een staaltje pas de deux op twee paarden weg. Bij een goed circus hoort natuur lijk ook een vuurspuwer en fa kir. Ook daar werd voor ge zorgd, door Sahib Adinda en zijn assistente. Vuuretend, vuurspuwend, op een spijker bed liggend, slangenbezwe- rend en door vuur lopend zorg de hij voor spannende momen ten voor het gespannen toekij kende publiek. Het program ma werd besloten met een op treden met een viertal Indische olifanten; waarna uiteindelijk alle artiesten afscheid kwamen nemen van het enthousiaste publiek. Tbt slot konden de kleintjes onder het publiek een rondje rijden op enkele ponies die het circus rijk is. Hierna werden de tent en caravans op gebroken, klaar voor een vol gend optreden in een volgende plaats. Zoals dat al honderd- vijftig jaar wordt gedaan door de generaties Renz. GOEREE-OVERFLAKKEE - Een nacht op stap met de politie van Goeree -Overflakkee leek de redactie van de Nieuwsbode Extra een leuk idee om een beeld te krijgen van hetgeen deze Rijksambtenaren deze drukke tijd van het jaar allemaal te doen hebben. In eerste instantie ging het alleen om een actie op zoek naar illegale kampeerders en het in de hand houden van de open bare orde op het eiland Goeree-Overflakkee. Dat het zou uitlo pen in het assisteren van collega's bij een 'wilde achtervolging van een groep jongeren in Brielle zorgde voor een onverwachte wending van de plannen. Wel een spannende wending overigens. Op één van de binnenpagina's volgt een verslag van hoe 'de nacht op stap met' verder verliep. Op de foto één van de illegale kam peerders die ondanks de andere activiteiten van de politie toch niet door de mazen van het justitionele net wisten heen te krui pen. (Foto: Joop van Houdt). Advertentie r0/V Schilderswinkel Theo Raayen Vanaf 1 oktober a.s. kunt u ons vinden op het HAVENPLEIN 25 naast het Vrijpoortjeü! DREISCHOR - Op zaterdag 15 augustus kan iedere belang stellende een kijkje nemen in de fuschiatuin aan de Meester Pieter Moggestraat 25 te Drei schor. De tuin van de familie Heij- boer wordt dan opengesteld in het kader van een Open dag die wordt georganiseerd door de Zeeuwse Vereniging Vrienden van de Fuschia. Men kan de kleurrijke planten bekijken en de vragen stellen die men er over heeft, de tuin is open van 09.00 tot 17.00 uur. Advertentie FOTO KLAAR H KL I üur] ,s;u H winkelt' m fotografie video foto's in 1 uur klaar ZIERIKZEE - DAM 5 - TELEFOON 01110-12796 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 47.50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179, jaarabonnement met autom. afschr. f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcodeplaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. GD Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1