Instituut voor Handelsopleidingen begint september nieuwe cursussen „Gladiolen de held van deze week op Delta Flora in Goes" „Gladiolen de held van deze week op Delta Flora in Goes" NIEUWSBODE EXTRA time-out Actie Borstvoeding, de beste start in Nederland Cursussen waar geen ruimte is voor sloffen en slabakken" Vierduizend vierkante meter bloemen WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1992 S Zondag 9 augustus Neeltje Jans Natuurexcursie. Vanaf Delta Expo. 11.15 uur. Maandag 10 augustus Burgh-Haamstede Maandagavondzang. Gerefor meerde kerk Haamstede. 20.00 uur. Renesse Circus Renz. Roelandsweg. 19.00 uur. Bruinisse Braderie. Aquadelta. 16.00 uur. Dinsdag 11 augustus Zierikzee Orgelconcert Rinus Verhage. Grote Kerk. 15.00 uur. Neeltje Jans Natuurexcursie. Vanaf Delta Expo. 11.15 uur. Renesse Expositie Jean du Neele. Jaco- buskerk. Van 13.30 tot 16.30 uur. Openstelling kerk. Nederland se Hervormde Jacobuskerk. 14.00-16.00 uur. Circus Renz. Roelandsweg. 19.00 uur. Woensdag 12 augustus Neeltje Jans Natuurexcursie. Vanaf Delta Expo. 11.15 uur. Burgh-Haamstede Excursie Zeepeduinen. Vanaf poort Slot Haamstede. 19.00 uur. Renesse Weekmarkt. Kromme Reke. Van 08.00 tot 13.00 uur. Circus Renz. Roelandsweg. 16.00 uur. Bruinisse Weekmarkt. Kerkplein. Van 08.00 tot 13.00 uur. Donderdag 13 augustus Neeltje Jans Natuurexcursie. Vanaf Delta Expo. 11.15 uur. Haamstede Tentoonstelling Kerk zonder grenzen met middagpauze- dienst om 12.00 uur. Neder landse Hervormde kerk. 10.00 tot 17.00 uur. Renesse SEROOSKERKE/OUDE-TONGE - In de maanden september en oktober start het Instituut voor Han- jv delsopleiding met nieuwe cursussen. De studierich tingen zijn de Ondernemersopleiding, het praktijk- 10.00- diploma boekhouden, Moderne Bedrijfs Admi nistratie en het Staats Praktijkdiploma voor de be drijfsadministratie. De lessen worden in de avond uren gegeven. Variërend per cursus worden zij gege ven in Serooskerke en Oude-Tonge. De cursus is bedoeld voor ondernemers en beginnnende onderne mers beginnen en medewerkers van ondernemingen. De lessen voor deze cursussen worden onder andere gegeven door de leraren W. M. van Dijke uit Oude-Tonge en R J. de Groot uit Serooskerke. Beiden zijn in het 'dagelijkse leven' do cent aan Middelbare scholen. Van Dijke geeft al 36 jaar les waarvan de laatste jaren aan de Openbare Mavo in Oude- Tonge. De Groot geeft handels wetenschappen aan Mavo, Ha vo en VWO-leerlingen van de Rijks Scholen Gemeenschap in Zierikzee. Ook heeft hij een ei gen administratief bedrijfje. ,,Een mogelijkheid om mijn theoretische kennis in praktijk te brengen", aldus R. J. de Groot. Daarnaast geeft hij samen met W. M. van Dijke sinds de jaren zeventig cursussen aan volwas senen in eerder genoemde op leidingen. Beiden zien in deze cursussen de mogelijkheid om hun kennis op hoger niveau te presenteren. Betrekking De meeste cursisten hebben een betrekking bij een bedrijf pf onderneming op het gebied Van boekhouden en admi nistratie. „Soms komen ze uit 2ichzelf naar de cursus om hun Werk beter te kunnen doen. Ook komt het voor dat mensen door hun baas worden ge stuurd. De laatste groep is vaak de minst gemotiveerde. Voor hen hoeft het niet, maar de baas wil het", vertelt R. J. de Groot. „Voor hen is het dan ook vaak het moeilijkst. Want één ding is duidelijk; de cursussen die we geven zijn flink pittig en slabakken is er niet bij. Er moet veel geoefend worden en we controleren ook regelmatig of de oefeningen worden ge maakt". Daarnaast is de bege leiding die de deelnemers van de cursussen van de leraren krijgen heel intens. „Als we merken dat een leerling moei lijkheden heeft met het bijhou den van een onderdeel nemen we of die leerling apart of, als er meer zijn die iet? niet snap pen gaan we nog eens door de stof heen", vult W. M. van Dijke zijn collega aan. Er moet dus flink hard ge werkt worden, maar de exa menresultaten zijn er dan ook naar. Het komt weinig of niet voor dat deelnemers niet sla gen als ze zich houden aan de gestelde 'eisen' van opdrachten maken en thuis oefenen. „Deel nemers moeten ervan uitgaan dat er minimaal tien tot twaalf zelfstudie. De ondernemerso pleiding is onder verdeeld in het Middenstandsdiploma, het diploma Assortiment en het Managementsdiploma. De ad ministratieve opleidingen be staan uit het Praktijk Diploma Boekhouden (PDB), Middelba re Bedrijfs Administratie (MBA) en het Staats Praktijk Diploma voor de bedrijfsadmi nistratie (SPD). De Zeelandhalen in Goes gaven arrangeur Dick Baelde de mogelijkheid ondermeer de wandelpa den veel ruimer op te zetten. GOES - Deze week, tot en niet zaterdag 8 augustus, zijn de Zeelandhallen van Goes omgetoverd tot een waar bloemenparadijs. Hier wordt namelijk de vij fendertigste editie van de Delta Flora gevierd. In een geheel nieuwe locatie die bijna twee keer zoveel mogelijkheden biedt dan de voormalige lokaties op Goeree-Overflakkee is vijfduizend vierkante meter bestemd voor informatie aan de consument. Vier duizend vierkante meter wordt in beslag genomen door bloemen, planten, vijvers en zelfs een kleine kinderboerderij. Maar, zoals drs Eversdijk tijdens zijn openingswoord zei: „De gladiolen zijn de held van deze week op de Delta Flora in Goes". Openstelling kerk. Nederland- se Hervormde Jacobuskerk. 14.00-16.00 uur. Dreischor Orgelconcert door Dirk Jansz. Zwart in de Nederlandse Her vormde kerk. 20.00 uur. (Gratis rubriek voor verenigingen en< dergelijke, in samenwerking met VVV Overflakkee. Opgave schrifte lijk dan wel telefonisch tot dinsdag 12.00 uur voor het verschijnen van de Extra-editie.) GOEREE-OVERFLAKKEE Dirksland PvdA-Ombudsteam; 01877- 2412. Middelharnis PvdA-Ombudsteam; R. Koole, 01870-6664. Ombudsteam, lijst Hoogzand; 01870-2917, 01875-1998. Goedereede PvdA-Ombudsteam; 01879- 2207. Oostflakkee PvdA-Ombudsteam; J. de Kor te, 01874-1372. Sommelsdijk Streekmuseum Goeree-Over flakkee, Kerkstraat 2. Bezoek na afspraak tel. 01870-3778. Elke dag, ook op zondag Stellendam Haringvliet Expo, Haringvliet- plein 3. Tentoonstelling over de Deltawerken. Geopend van 1 april-15 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Elke eerste maandag van de maand Goedereede Spreekuur Woningbouwver eniging Beter Wonen. Markt 7. Aanvang: 19.30 uur. Elke derde dinsdag van de maand Middelharnis Spreekuur Vrouw en Werkwin kel in Diekhuus. Van 10.00 tot 12.00 uur. Elke tweede woensdag van de maand Sommelsdijk Knutselclub voor kinderen van 4 tot 12 jaar. In wijkgebouw de Zwaluw. Van 14.00 tot 15.30 uur. Iedere maandag Middelharnis Repetitie Mannenkoor Ons Koor van 20.00-22.15 uur in 't Verenigingsgebouw naast de R.K. kerk aan de Langweg. Iedere woensdag Oude-Tonge Knutselclub in d'Ouwe School. Knutselen voor kinderen uit groep 1 t/m 8 van de basisscho len. Van 13.30-14.30 uur. Instuifclub in d'Ouwe School. Spellen en knutselen voor kin deren uit groep 5 t/m 8 van de basisscholen. Van 14.45 tot 15.45 uur. Iedere donderdag Sommelsdijk 55-plussers soos in wijkge bouw De Zwaluw. Van 13.30 tot 16.30 uur Elke donderdagavond Oude-Tonge Zwangerschapsyoga en gewone yoga. De Grutterswei. Inlich tingen: tel. 01874-2398. Elke vrijdag Dirksland Vrijdansen in de Victoriahal, minimum leeftijd 18 jaar. 21.00 uur. Iedere zaterdag Goedereede Vrij dansen bij dansclub Let's Dance, met regelmatig gastop tredens. Verenigingsgebouw Oostdam. 21.45 uur. Ouddorp Beklimming toren Ouddorp. Raadhuisstraat. Vanaf 10.30 uur. Dirksland Hondenschool Flakkee start nieuwe Puppy cursus en ge hoorzaamheidstraining op za terdag. De avondcursus vindt op woensdag plaats. Lokatie: Ijsbaan, Westhavendijk. Vanaf 10.00 uur. Inl.: Kees en Erna Aalders, 01873-1731. Disco Stichting Thunderbird. Victoriahal. Vanaf 19.30 uur. Elke tweede donderdag van de maand Middelharnis Handwerken te koop in het Ro de Kruis gebouw. Van 14.00- 16.00 uur. Elke derde donderdag van de maand Middelharnis Bijeenkomst postzegelclub Flakkee. Bovenzaal van café De Kok. (Van mei t/m augustus is er geen bijeenkomst). Vanaf 20.00 uur. Sommelsdijk Clubavond van Philatelica af deling Flakkee, in de boven zaal Café de Kok, Kaai 49. 20.00 uur. Maandag tot en met vrijdag Ooltgensplaat Smederij-museum Piet Kamp. Van 13.00 tot 16.00 uur, of vol gens afspraak. Iedere donderdag en vrijdag Sommelsdijk Bijeenkomst van Schietvereni ging Flakkee, Haveneind 36. 19.00-23.00 uur. Iedere eerste zaterdag van de maand Oude-Tonge De Computer hobbyclub Oude- Tbnge komt samen. School straat 28. Van 13.30 tot 16.30 uur. Iedere derde maandag van de maand Oude-Tonge Computerhobbyclub Oude- Tonge komt samen in Schoolstraat 28. Van 19.30 tot 22.30 uur. Donderdag 6 augustus Ouddorp Circus Renz. Parkeerplaats 3 bij het strand. 15.00 en 19.00 uur. Tot 28 augustus Middelharnis Expositie van schilder Wim Vaarzon Morel in gemeente huis. Alleen op werkdagen te bezoeken. SCHOUWENDUIVELAND Iedere eerste zaterdag van de maand Bruinisse Ruilbeurs van Vogelvereniging De Nachtegaal van 9.30 tot 12.00 uur in clubgebouw aan de Molenweg. Opkopers aanwe zig. Tbegang gratis. In de maanden juni, juli en augustus wordt geen beurs gehouden. Woensdag 5 augustus Neeltje Jans Natuurexcursie. Vanaf Delta Expo. 11.15 uur. Burgh-Haamstede Excursie Zeepeduinen. Vanaf poort Slot Haamstede. 19.00 uur. Renesse Weekmarkt. Kromme Reke. Van 08.00 tot 13.00 uur. Bruinisse Weekmarkt. Kerkplein. Van 08.00 tot 13.00 uur. Donderdag 6 augustus Zierikzee Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. Nieuwe Kerk. 20.00 uur. Neeltje Jans Natuurexcursie. Vanaf Delta Expo. 11.15 uur. Haamstede Tentoonstelling Kerk zonder grenzen met middagpauze- dienst om 12.00 uur. Neder landse Hervormde kerk. 10.00 tot 17.00 uur. Renesse Expositie Jean du Neele. Jaco buskerk. Van 13.30 tot 16.30 uur. Openstelling kerk. Nederland se Hervormde Jacobuskerk. 14.00-16.00 uur. Orgelbespeling door P. Bech- tum in Nederlandse Hervorm de kerk. Tussen 14.00 en 16.00 uur. Vrijdag 7 augustus Zierikzee Circus Renz. Parkeerterrein Laan van Saint Hilaire. 19.00 uur. Renesse Elastiekspringen. Lange Reke. Vanaf 13.00 uur. Brouwershaven Zomermarkt. Van 16.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 8 augustus Zierikzee Circus Renz. Parkeerterrein Laan van Saint Hilaire. 16.00 uur. Neeltjé Jans Natuurexcursie. Vanaf Delta Expo. 11.15 uur. Burgh Folkloristische Dag rond Ring. 10.00 uur. Renesse Openstelling orgel voqr bespe ling. Jacobuskerk. 14.00-17.00 uur. Scharendijke Jeugddag. Ijsbaan Elkerzeese- weg. 10.00-14.00 uur. Zomerpop. IJsbaan Elkerzeese- weg. Vanaf 18.00 uur. Ouwerkerk Rommelmarkt. Ring. Van 9.30 tot 16.00 uur. Ook Unicef Nederland heeft in samenwerking met de Vereni ging Borstvoeding Natuurlijk en borstvoedingsorganisatie La Leche League heeft besloten mee te doen aan de Wereld- borstvoedingsweek. Zo werd een folder over borstvoeding verspreid en beschikbaar ge steld aan de instellingen voor kraamzorg. Bovendien neemt ook Nederland deel aan het we reldwijde Baby Friendly Hospital Initiative. Hierdoor zullen ziekenhuizen, kraamkli nieken en de kraam-thuiszorg de gelegenheid krijgen wereld wijd te tonen hoe de tien vuistregels voor voeding van pasgeboren baby's in Neder land worden toegepast. De actie wordt gevoerd onder de titel Borstvoeding: de beste start (in het kader van het in ternationale Baby Friendly Hospital Initiative). Een Raad van Advies, samengesteld uit deskundigen en organisaties op het gebied van de zorg voor kinderen zal in het najaar en kele ziekenhuizen, kraamkli nieken of instellingen voor thuis-kraamzorg kiezen, die zich het beste aan deze vuistre gels houden. Expositie Jean du Neele. Jaco buskerk. Van 13.30 tot 16.30 uur. Vrijdag 14 augustus Brouwershaven Zomermarkt. Van 16.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 15 augustus Neeltje Jans Natuurexcursie. Vanaf Delta Expo. 11.15 uur. Zondag 16 augustus Neeltje Jans Natuurexcursie. Vanaf Delta Expo. 11.15 uur. Unicef en de WHO (de gezond heidsorganisatie van de Ver enigde Naties) wijlen werkers in de gezondheidszorg en ou ders ervan overtuigen dat borstvoeding baby's de aller beste start van hun leven geeft. Beide organisaties beklemto nen dat moedermelk in de eer ste levensfase de beste bescher ming biedt tegen ziekten en on dervoeding, zowel in de ont wikkelingslanden als in de geïndustrialiseerde landen. „Elke dag sterven op de wereld 3000 tot 4000 zuigelingen aan diarree en acute luchtweginfec ties en bezwijken duizenden anderen aan ziekten en onder voeding omdat ze onvoldoende borstvoeding gekregen heb ben. Hoe meer de wetenschap ontdekt over borstvoeding, hoe meer de ongeëvenaarde rol in de voeding en ontwikkeling van de mens bevestigd wordt. Ons succes is letterlijk een kwestie van leven of dood voor vele baby's, voor alle baby's betekent borstvoeding de best mogelijk start, zowel op fysiek als op emotioneel terrein". Al dus de internationaal directeur van Unicef, James Grant. Onder de genodigden voor de opening ook veel mensen die de afgelopen veertien jaar ac tief zijn geweest toen de Delta Flora in de Visafslag van Stel lendam haar lentoonsiu-lling en consumentenbeurs hield. Door hen weid met enige weemoed geluisterd naar de reden waar om het bestuur van de Delta Flora besloot zowel de gemeen te Goederecde als het eiland GoereeOverflakkee de rug toe te keren. Steeds kleiner Voorzitter Arie Struik uit Stel lendam vertelt: „Ik begrijp best dat het bij sommige men sen vragen op heeft geroepen. Ons vertrek uit Stellendam heeft verschillende oorzaken. Allereerst werd de ruimte die we kregen in de visafslag steeds kleiner doordat er steeds meer machines in kwa men te staan; op een gegeven moment kun je dan geen kant meer uit. Je kunt dat ook ei genlijk niets nieuws meer doen, want daar heb je geen ruimte voor. Daarnaast moes ten we ook altijd een tent bou wen voor de consumenten beurs. Hier in Goes is alles al compleet. De hallen zijn geïso leerd en de grote ruimte biedt nieuwe mogelijkheden voor de bloemohexpositie. We hopen dat we vanaf nu vaker terug zullen komen in Goes. Dat hangt af van de reacties van het De genoemde opleidingen vra gen verschillende vooroplei dingen. Voor het ondernemers diploma wordt geen specifieke vooropleiding gevraagd, maar PDB daarentegen vraagt bij voorbeeld een vooropleiding op Havo-niveau. Wie het toch probeert met een lagere oplei ding weet zeker dat er hard ge werkt moet worden. De onder nemersopleiding is ook een goede basis voor de admini stratieve cursussen. Op maan dag 31 augustus begint de cur sus voor het Middenstandso pleiding. Deze opleiding duurt een jaar en vormt de eerste stap naar het volledige onder nemersdiploma. Er wordt on dermeer les gegeven in be drijfsadministratie, rekenen, Nederlandse taal, bedrijfseco nomie en marketing. Ook ma ken rechts- en wetskennis voor de detaillist deel uit van de op leiding. De korte opleidings duur betekend wel dat van de cursist veel doorzettingsver mogen en studiezin gevraagd wordt. De avond waarop de cursus wordt gegeven is maan dag van 19.15 tot 22.15 uur. De lestijden zijn zodanig dat reke ning is gehouden de tijden van het openbaar vervoer. Assortiments kennis De opleiding assortimentsken nis: Dit deel van de opleiding is weliswaar gericht op de ijzerwaren- en gereedschap- penbranche, maar vormt daar naast toch een 'vakdiploma', waarmee men ook in andere branches een bedrijf kan star ten, als men in het bezit is van de overige onderdelen van het ondernemersdiploma. Ook de ze opleiding duurt een jaar. De cursusavond is op maandag avond om 19.15 uur. De cursus start op 31 augustus. De mana- gementsopleiding, die even eens een jaar duurt vormt als het ware de afsluiting van de ondernemersopleiding. De les sen worden op dinsdagavond publiek. We hebben deze keer best onze nek uitgestoken qua investeringen. Voor onze vaste kern van standhouders was het ook even wennen, maar geluk kig zijn de meesten met ons mee gekomen naar Goes. Ui teraard is er ook een deel nieu we bijgekomen. Als het dit jaar blijkt te slagen hebben we voor volgend jaar al een wacht lijst". Ook arrangeur Dick Baclde is meegegaan naar Goes. Hoewel hij ooit vertelde dat het be stuur van Delta Flora het liefst om de drie, vier jaar een nieu we arrangeur uitkiest is Dick Baelde al meerdere jaren actief voor de Delta Flora. „Ach ja, als een opdrachtgever tevreden is, waarom dan veranderen". Het thema waar dit jaar mee gewerkt is Bloemenzee, Zee land. „Wc werken deze keer niet met attributen zoals voor heen weieens met sprookjesfi guren. Het is nu meer een over dadige hal met bloemen. Naast de gladiolen gebruiken wc ook zomerbloemen, azalia's en groene planten. Maar de hoofd moot zijn weer gladiolen: er zitten echt hele mooie soorten tussen, echt unieke dingen", al dus de arrangeur. „Omdat we nu veel meer ruimte hebben, hebben we het padcnplan veel gegeven vanaf 19.15 uur. De eer ste les is dinsdag 1 september. Deze drie cursussen worden ge geven in het gebouw van de Openbare Mavo aan de Melk: weg 75 in Oude-Tonge. Boekhouden De cursus voor het Praktijkdi ploma Boekhouden begint dinsdag 1 september en wordt gegeven in de Mavoschool van Oude-Tonge. De lestijden hier zijn 19.15 tot 21.45 op. Een ge deelte van de lessen wordt ge geven door W. M. van Dijke het andere gedeelte door R. J. de Groot. De cursusduur varieert 1,5 tot 2 jaar. De cursus MBA begint op maandag 31 augustus en duurt van 18.45 uur tot onge veer 21.45 uur. Ook deze lessen worden gegeven in Oude- Tonge. Hét maximale aantal leerlingen is 15 tot 20; dit om ervoor te zorgen dat de leraar zo effectief mogelijk kan wer ken. De cursus duurt negen maanden. De vooropleiding die gevraagd wordt is Havo met handelswetenschappen, het praktijkdiploma boekhou den of MEAO met bedrijfsad ministratie en bedrijfsecono mie. Het examen bestaat uit vier vakken: bedrijfsadmini stratie, bedrijfseconomie, sta tistiek en een theorie-gedeelte bestaande uit belastingwetge ving en ondernemingswetge ving. Tenslotte bestaat ook de mogelijkheid om de cursus SPD te volgen. Deze wordt ge geven door R. J. de Groot in Se rooskerke. De cursus duurt on geveer één jaar. Deze begint 7 oktober en heeft als cursus avond woensdag van 18.30 tot 20.30 uur. Cursusplaats is (Dorpsweg 11) Serooskerke. Tot zover de mogelijkheden die het Instituut voor Handelsoplei dingen Serooskei'ke/Oude Ton- ge te bieden heeft. Informatie over de cursussen is verkrijg baar bij W. M. van Dijke via nummer 01874-1809 of bij R. J. de Groot via nummer 01117- 1828. ruimer opgezet. In Stellendam was het een heel groot pro bleem. Je had een bepaalde routing, waardoor de mensen maar één kant op konden lo pen. Ook al schuifelden ze, het was altijd heel erg druk waar door de mensen eigenlijk naar de uitgang werden geduwd. Dat is hier in Goes niet; de pa den zijn royaal, er zijn pleint jes er zijn bankjes waar de mensen kunnen zitten. Ze kun nen twee kanten op, ze kunnen nog eens een keer teruglopen. Ze kunnen lekker op hun ge makje door de hal lopen". De verdubbeling van de ruimte is voor Dick Baelde geen pro bleem. „Ik vindt het heerlijk. De hal is nieuw, hij staat er nog maar sinds januari. Hij is licht, geïsoleerd, vlak en er zijn geen rommelige elementen die je weg moet werken; ideaal dus. Ik kon het zo mooi maken als ik zelf wil". Naast de vele bloemstukken wordt de hal op gesierd door slingerende wa terpartijen. Consument Voor de consument zijn er een tachtigtal exposanten die een gevarieerd aanbod van artike len en voorlichting brengen. De kleinveetentoonstelling in de bloemenhal laat geitjes, eenden, pauwen, ganzen en bij zonder pluimvee zien. Opval len zijn de kippen van het ras Brahma; een van de grootse rassen pluimvee die er te vin den zijn. In samenwerking met de NS in Goes is een pendeldienst opge zet van het station naar de Zee landhallen zodat ook mensen van veraf verzekerd zijn van een mogelijkheid om een be zoek te brengen aan hel spekta kel. Op de treinreis wordt een korting verleend van twintig procent. Voor de retourreis van het sta tion naar de Delta Flora wordt een bedrag van twee gulden ge rekend. Gebruikers van deze NS-regio regeling betalen bij de toegang maar zes gulden in plaats van 7.50 gulden. De ope ningstijden zijn dagelijks van 10.00 tot 21.00 uur. Tbe- gangsprijs: 7,50 gulden volwas sen. 6,00 gulden per persoon voor 65-plusscrs en groepen vanaf twintig personen en kin deren tot 12 jaar betalen 2,50 gulden. Tijdens de beursdagen is de Delta Flora telefonisch bereikbaar voor nadere infor matie onder 01100 - 13822. AMSTERDAM - Zeker 40 pro cent van de stadstrams in Am sterdam is uit roulatie wegens technische mankementen. Door het uitvallen van zeker 100 van de 274 tramwagens kan het Gemeentevervoerbedrijf Amsterdam (GVB) de toch al beperkte zomerdienstregeling niet volledig uitvoeren. Oplage 29.400 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen-Duiveland en Goeree - Overflakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Bruinisse/Zierikzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle, Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe Duiveland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland, Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd, Ouddorp, Stellendam Oostflakkee, Achthuizen, Den Bommel, Ooltgensplaat, Oude- Tonge Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant. Uitgave en druk Druktechniek Sluitingstijd advertenties Advertentie-verkoop Bezorging/Lezersservice Redaktie Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee Postbus 1, 4300 AA Zierikzee Telefoon 01110-16551 Telefax 01110-14315 Offsetrotatie Dinsdag 11.30 uur voor Schouwen-Duiveland, Frits Koster na 18.00 uur 01119-1941, voor Goeree-Overflakkee, Dieneke Klompe, na 18.00 uur 01112- 1656. 01110-17314. Tijdens kantooruren 01110-16551 toestel 226. Na 18.00 uur Lianne Kooiman 01110- 12868. De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 167.000. ZIERIKZEÈ/MIDDELHARNIS - Deze week tot 7 augustus, wordt voor de eerste keer een Wereld- borstvoedingsweek gehouden. Tijdens deze week wordt in veel landen aandacht gevraagd voor de voordelen van borstvoeding voor de gezondheid van baby's. Kraamklinieken, ziekenhuizen en organisa ties op het gebied van moeder- en kindzorg hebben in veel landen hun medewerking toegezegd. Zij ge ven deze week extra informatie' over het geven van borstvoeding en letten op de toepassing van de tien vuistregels van de Wereldgezondheidsorganisatie WHO en Unicef.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 5