Foto-expositie over restauratie epitafen Hervormde kerk Burgh Gevarieerd programma voor achtste Vlasdag in Orgelconcert Nieuwe Kerk door Rinus Verhage Texaco exploitant "ziet sterren" met onderscheiding hoofdkantoor Straattheater bij Delta Expo op Neeltje Jans Poppen- en berenbeurs Tijdelijk ander onderkomen voor Hervormden Tevens expositie schilderijen Jan van Kempen en Frank Tromp de Haas Met optredens van Crescendo en Zeeuwse Rei „De één vist of kaart graag wij zingen" WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1992 ZIERIKZEE - Het Texaco tankstation van H. Gouds waard uit Zierikzee is door het hoofdkantoor van Texaco Nederland uitgekozen als één van de best ge leide stations. Als waardering kreeg Goudswaard hiervoor een plaquette met daarop drie sterren; de hoogste waardering die het concern kent. De beoor deling van het station gaat over de periode 1991. Texaco pomphouder H. Goudswaard met de uitgereikte plaquet te met drie sterren. De hoogst te behalen onderscheiding van het Texaco hoofdkantoor. (Foto: Joop van Houdt). Vier keer per jaar komt ie mand van het hoofdkantoor van Texaco naar Zierikzee om daar de zaak op diverse punten te beoordelen. Hoofdpunten hierin zijn het voorterrein, de shop bedieningsgebouw, de medewerkers, de pompen, de spaarzegelactie, de toiletten en de veiligheid van het pompei- land en het bedieningsgebouw. Het gemiddelde dat het station van H. Goudswaard vorig jaar kreeg was 9.99, bij een score mogelijkheid van maximaal 10. Nuchter Pompexploitant Goudswaard zelf is er vrij nuchter onder de erkenning. ,,Het is natuurlijk leuk als je zo'n prijs krijgt, maar het is niet zo dat wanneer die beoordeling er niet zou zijn er minder aan gedaan zou wor den. Het was voor de eerste keer dat Goudswaard aan deze 'wedstrijd' meedeed. Ook dit jaar doet hij weer mee. En tot nu toe liggen ook hier de beoor delingen weer hoog. Zo scoorde het station in mei 1992 nog ze venendertig tienen en vijf ne gens. Elk jaar worden verschil lende plaquettes uitgereikt met daarop één, twee of drie sterren. Goudswaard besteedt erg veel aandacht aan zijn station. Wan neer er door klanten benzine of diesel wordt gemorst wordt dat eerst schpon gemaakt. ,,Het komt dan wel eens voor dat ik tien keer op een dag loop schoon te maken. Vooral bij de dieselpomp is het vaak prijs; heb je net schoongemaakt kun je weer beginnen. Maar ja, dat hoort er bij. Ook aan de toilet ten besteden we veel aandacht. Vooral nu, in het seizoen, wordt het sneller vies omdat er meer gebruik van wordt ge maakt". Het pompeiland zelf moet er volgens Goudswaard zo uit zien dat er niets op aan te merken valt. „Geen rommel, geen papiertjes op de straat, geen benzine of dieselplekken; alles zo schoon mogelijk. En natuurlijk altijd vriendelijk personeel. Des te meer kans heb je dat de klan ten nog eens terug komen", zo vertelt de stationsexploitant. Van alles Wie naast het inwendige van de auto ook nog het inwendigi van de mens wil verzorgen heeft keuze uit een keur aan produk- ten in de shop. Gekoelde fris drank, geurende koffie, brood jes, wanne saucijzebroodjes, snoep, chips, ijs; het is er alle maal. Wie een dringende bood schap aan het thuisfront kwijt moet kan terecht bij de tele foon en de fax; kortom alle mo derne snufjes zijn aanwezig. Olie, koelvloeistof, ruitenclea- ner, landkaarten en zelfs reis verzekeringen zijn bij Texaco Zierikzee verkrijgbaar. Laatst genoemde reisverzekeringen is een initiatief van de BOVAG. Deze instantie wil kijken pf passerende toeristen interesse hebben in dergelijke service verlening. Met vier mensen wordt het station draaiende ge houden. Van maandag tot en met vrijdag van 06.00 tot 22.00 uur, zaterdag van 07.00 tot 22.00 uur en zondag van 09.00 tot 22.00 uur. KATHMANDU - Een groep in ternationale deskundigen zal een onderzoek uitvoeren naar de oorzaak van de vliegramp vrijdag in Nepal, waarbij alle 113 inzittenden omkwamen. Dat heeft de Nepalese regering bekendgemaakt. Tbt de groep van negen deskundigen beho ren vertegenwoordigers van de Internationale Organisatie voor Burgerluchtvaart ICAO en Franse en Thaise experts. De neergestorte Airbus van Thai Airways was in Frankrijk geassembleerd. Advertentie Voor al uw reparaties aan radio-TV-video St. Dpmusstraat 79 Zierikzee, 01110-13348 GOES - In de Prins van Oranje in Goes wordt zondag 9 augus tus voor de zesde keer een poppen- en berenbeurs gehou den. Deze beurs begint om 10.30 uur en duurt tot 16.30 uur. ZIERIKZEE - In verband met de restauratie van het inte rieur van de Gasthuiskerk worden de erediensten van de Gewone Wijk van de Neder landse Hervormde Kerk vanaf zondag 23 augustus in de Grote of Nieuwe Kerk en in het kerk centrum achter de Gasthuis- kerk gehouden. De morgendiensten worden steeds in de.Grote of Nieuwe kerk gehouden en beginnen steeds om 10.00 uur. Voor de avonddiensten moeten de kerk gangers in het kerkcentrum zijn. Dit is bereikbaar via het paadje tussen Xenos en de Gasthuiskerk en via de Hoge Molenstraat. Op dinsdag 11 augustus in Zierikzee ZIERIKZEE - Op dinsdag 11 augustus vindt in de Grote Kerk te Zierikzee het laatste concert uit de se rie zomerconcerten op het Kam-Van der Meulen or gel plaats. Het concert wordt verzorgd door de vaste organist van de kerk, Rinus Verhage uit Middelhar- nis. Op het programma staan werken van Kellner, J. S. Bach, Krebs, Rheinberger en Max Reger. Het con cert begint om 15.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Tot en met 15 augustus is de Nederlandse Hervormde kerk op de Ring te Burgh het decor voor drie exposities. Via foto's en tekst wordt een beeld gegeven van de restauratie van de epitafen; de monumentale, marmeren afbeeldingen van mr Pieter de Huybert en zijn zoon Jan de Huyhert die al sinds de zeventiende eeuw een belangrijk kenmerk van het kerkinterieur vormen. Verder kunnen belangstellenden in de kerk de schilderijen bezichtigen van Jan van Kempen uit Abcoude en Frank Tromp de Haas uit Amsterdam. De kerk is dagelijks geopend van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Op zondag is het gebouw niet toegankelijk voor bezoekers van de exposities. De epitafen werden vlak na de bouw van de Nederlandse Her vormde kerk, in 1672, tegen de noord- en zuidmuur van het ge bouw aangebracht. Het zijn metershoge marmeren afbeel dingen die een ode vormen aan twee mensen die in een graf kelder onder het kerkgebouw liggen begraven; de haringvis ser en raadspensionaris van Zeeland mr Pieter de Huybert en zijn zoon Jan de Huybert die luitenant/generaal van de cavalerie was. Naar verluidt zou hij het initiatief hebben ge nomen om de epitafen in de kerk te laten maken. Door brand en bombardemen ten werden de kerk én daarmee de monumenten in de loop van de tijd diverse keren bescha digd en weer opgeknapt. Door dat men daarbij onder meer (zout bevattend) duinzand als metselzand zou hebben ge bruikt gingen de ijzeren pin nen waarmee de monumentale gevaartes aan de kerkmuren bevestigd zaten roesten en uit zetten. Daardoor ontstonden scheuren in de epitafen en de kerkmuren. De monumenten werden van de muur gehaald en onder lei ding van Monumentenzorg in speciale werkplaatsen in Ne derland en Duitsland gerestau reerd. Zij liggen nu opgeslagen in de gemeente Westerschou- wen in afwachting van het mo ment dat ze weer op hun plaats kunnen worden bevestigd. Dat gebeurt naar verwachting dit najaar nadat ook de kerkmu ren een restauratiebeurt heb ben gehad. Daarmee begint men in september. Via de foto-expositie in het kerkgebouw krijgt men een beeld van de geschiedenis van de epitafen en de wijze waarop zij werden gerestaureerd met drie verschillende soorten mar mer. De ijzeren pinnen die via hun uitzetting de directe aan leiding voor de beschadigingen vormden werden vervangen door roestvrij stalen exempla ren. In het kerkgebouw zijn tot en met 15 augustus ook de schilde rijen te zien van de 44-jarige kunstenaar Jan van Kempen uit Abcoude. Hij volgde zijn opleiding aan de Rietveld Aca demie en de Rijksacademie in Amsterdam en maakt gebruik van de technieken olieverf, gouache, aquarel, houtskool en potlood. Via zijn schilderijen geeft de heer Van Kempen een beeld van de sferen in zijn di recte omgeving; de landschap pen in de omgeving van het ri viertje de Gein, interieurs, stil levens en portretten van men sen in zijn directe omgeving. Het is voor de eerste keer dat zijn werk op Schouwen- Duiveland is te zien. Jan van Kempen werd daartoe geïnspi reerd door de kunstenares Miems van Citters uit Burgh friet wie hij samenwerkte in Utrecht. Ook Frank Tromp de Haas uit Amsterdam kwam met zijn schilderijen naar Burgh op uit nodiging van Miems van Cit ters. De 62-jarige heer Tromp de Haas is een autodidact die vroeger in Haarlem les kreeg van de kunstenaar Frederik Boot. Hij koos daarna toch voor de zekerheid van een be roep als architect en bleef in zijn vrije tijd schilderen. Sinds zijn pensionering heeft hij weer meer tijd voor het maken van schilderijen. In de kerk te Burgh is een aantal olieverf doeken van hem te zien die vooral stillevens en landschap pen als onderwerp hebben. De heer Tromp de Haas werd bij zonder geïnspireerd door het landschap in Zuid-Frankrijk en de Dordogne. DREISCHOR - Zaterdag 22 augustus staat Drei- schor weer in het teken van de Vlasdag. Die dag wordt voor de achtste keer in successie de Vlasdag gehouden. Uiteraard staat tijdens die dag het vlas centraal, maar er is nog veel meer te beleven in het oude ringdorp. Er staan onder meer optredens van muziekvereniging Crescendo en volksmuziekgroep De Zeeuwse Rei op het programma. Tijdens de Vlasdag toont de ei gen bevolking aan de bezoeker hoe het er vroeger aan toe ging in het dorp. In de jaren dertig vierde werkloosheid hoogtij en die slechte economische toe stand was ook in Dreischor merkbaar. Zodra de oogst in augustus van het land was be gonnen de landarbeiders met de vlasbewerking. Zwaar en stoffig werk Reisenaers Het vlas, dat in juni en juli nog volop bloeiend op het land stond, werd in schuren ge droogd en vervolgens tot ver schillende eindprodukten ver werkt. Linnen is hiervan het meest bekende voorbeeld. De vlasteelt neemt anno 1992 niet die belangrijke plaats in als in de dertiger jaren. Maar de her innering aan de vlastcelt wordt in Dreischor levend ge houden. Helaas gingen er bij de Waters noodramp van 1953 veel lokale werktuigen verloren. Een be langrijk stuk geschiedenis leek verdwenen totdat een klein groepje Reisenaers, waaronder een paar oud-vlas sers. de behoefte voelde om het verleden terug te halen, al was het maar één keer per jaar. Dat luidde de geboorte van de Vlas dag in. Wandelend over een van de meest gaaf bewaard gebleven dorpsringen van Nederland kan de bezoeker zaterdag 22 augustus verschillende aspec ten van de vlasbewerking met eigen ogen aanschouwen. Het hele proces begon met het repe len. Het vlas werd door een vlaskam gehaald zodat de zaadbolletjes van de stengels gescheiden werden. Bollcnbreker Die bolletjes gingen dan door de 'bollenbreker' die het lijn zaad eruit haalde. Dit zaad werd gebruikt bij de bereiding van lijnolie. Lijnolie was een grondstof voor verf en lino leum. De resten van de bolle tjes werden gebruikt als isola tiemateriaal. De stengels on dergingen ondertussen een rot tingsproces; het roten. Dit kon op twee manieren ge beuren; op het land onder in vloed van het weer (dauwroot) of in de sloten. Het laatste was de gewoonte op Dreischor. Het brakke water gaf het Reierse vlas en uiteindelijk het linnen een geheel eigen karakter. La ter werd het roten gedaan in ro- terijen waar het vlas in warm water werd gedompeld. Na dit rotten werd het vlas weer van het land of uit de slo ten gehaald en uitgespreid over het weiland om te ontzilten en te bleken. Dan volgde het bre ken van het vlas in de 'braeke'. De houtdelen werden door gro te walsen gebroken en meteen daarna van tussen de vezels geslagen. Door dit 'zwingelen' werd het vlas tot lint. De over gebleven vezels ondergingen hierna nog een 'heker behandeling. Daarbij werden de vezelbundels door fijne kammen steeds zachter ge maakt tot uiteindelijk draad gesponnen kon worden. De stap naar hot linnen was dan niet groot meer. Wie goed was in kantklossen wist van het linnen prachtig kant te maken. Een aantal da mes in Reierse klederdracht, waarvan de kanten mutsen ook voornamelijk uit linnengaren vervaardigd werden, toont tij dens de Vlasdag een uitgebrei de collectie linnengoed en ga rens. Verder worden demon straties gegeven met betrek king tot de vlasbewerking en komt er een ambachtelijke touwslager naar de Dreister Ring. Verder wordt de sfeer tijdens de Vlasdag bepaald door een groot aantal kraampjes van veelal plaatselijke bedrijven waarbij die van de vrijwillige brandweer en de Landbouw- vereniging Dreischor zeker de moeite waard zijn. De laatste geeft een beeld van de gewas sen die anno 1992 in de polder Dreischor worden verbouwd. In Dreischor is ook het Land bouwmuseum gevestigd, dus wie het naadje van de kous wil weten kan tijdens de Vlasdag een bezoek aan dit museum brengen. Naast allerhande za ken met betrekking tot de vlasteelt is in het Landbouw museum een compleet inge richte stijlkamer te zien, is er een forse verzameling huishou delijke voorwerpen uit het ver leden te bewonderen. Voor de liefhebbers zijn er verder de compleet gerestaureerde trac toren. Muziek Voor de muzikale omlijsting van de Vlasdag wordt onder meer gezorgd door muziekver eniging Crescendo. De hele dag is verder de Volksmuziekgroep De Zeeuwse Rei te vinden in Dreischor. Zij zingen naast ou de zeemansliedjes ook oude vlasliedjes. Voor dat laatste heeft De Zeeuwse Rei overi gens stad en land af moeten rei zen. De instrumenten die De Zeeuwse Rei gebruikt zijn gro tendeels zelf gemaakt. Be speeld worden onder meer: draailier, klompviool, rommel pot en tuba. Evenals vorig jaar wordt er ook dit jaar tijdens de Vlasdag een poppenbeurs gehouden in het dorpshuis aan de Ring. De poppenbeurs gaat om 10.00 uur van start en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Niet alleen kan men allerhande poppen bewonde ren, maar ook worden verschil lende technieken gedemon streerd en wordt informatie verstrekt over cursussen pop pen maken. Tb zien zijn stoffen poppen, poppen met zelf ge boetseerde gezichtjes en kle derdrachtpoppen. Voor wie het wandelen moe is rijdt er tijdens de Vlasdag in Dreischor een boerenkar ge trokken door Zeeuwse trek paarden. Voor wie zijn ogen goed de kost geeft valt er heel wat te zien tijdens de rondrit. De Vlasdag wordt traditiege trouw afgesloten met een con cert in de Nederlandse Her vormde kerk door een speciaal voor de Vlasdag samengesteld gelegenhcidsorkest Het con cert begint om 16.00 uur. Hot orkest staat onder leiding van J. Knuist. Rinus Verhage studeerde orgel, kerkmuziek en koordirectie aan het Rotterdams Conserva torium bij respectievelijk Arie Keijzer, Barend Schuurman en Jan Eelkema. In 1979 was hij prijswinnaar van het Internati onaal Albert Schweizer Orgel festival te Deventer. Hij is werkzaam als organist van de Nederlandse Hervormde Kerk te Stellendam en sinds 1 juni 1990 is hij de vaste organist van de Nieuwe Kerk te Zierikzee. Verder is hij dirigent van een drietal koren, waarmee hij voornamelijk kerkmuziek uit voert. Rinus Verhage heeft in zijn woonplaats, Middelharnis, een privé-lespraktijk opge bouwd. Sinds 1988 is hij ook di recteur van de muziekschool Goeree-Overflakkee. Zwelkast Het orgel in de Grote- of Nieu we Kerk van Zierikzee werd geboiiwd door Kam en Van der Meulen, orgelbouwers te Rot terdam. Het orgel werd in 1848 in gebruik genomen. In de loop der tijden heeft het orgel wei nig veranderingen ondergaan. In 1872 werd het gerepareerd door Batz. Het werd schoonge maakt, de tongwerken van het bovenklavier kregen opslaan de tongen en de intonatie van het orgel werd verbeterd. Ook kreeg het bovenwerk een zwei- kast. In de Tweede Wereldoor-, log werd het orgel door gra naatscherven beschadigd, waardoor een aantal pijpen moest worden vernieuwd. Verder werden in 1948 door fie- ma De Koff een aantal re gisters vervangen door andere, om het orgel een meer heldere klank te geven. Ir. de zeventi ger jaren raakte het orgel in verval. De kerk stond leeg en door kapotte ramen hadden wind en regen vrij spel. Ook was er sprake van vandalisme. Door de inzet van de toenmali ge organist, de heer D. Visser, is het orgel bespeelbaar geble ven. In januari dit jaar werd opdracht gegeven tot algehele restauratie van het orgel. Van af 1 september gaat het orgel in de steigers, de frontpijpen wor den verwijderd en gerestau reerd, de kas wordt in de oor spronkelijke kleur terugge bracht. Medio 1994 begint men met de restauratie van het in wendige orgel, dit werk zal on geveer duren tot december 1995. NEELTJE JANS - Tot 27 augustus wordt iedere dins dag, woensdag en donderdag straattheater gespeeld bij Delta Expo op Neeltje Jans. Het theater wordt verzorgd door de stichting Recreatiewerk Zeeland in opdracht van Delta Expo. De uitvoering geschiedt door vrijwilligers van de stichting en stagiaires van de Hogeschool voor Toerisme en Recreatie. Marnix Kuling is de geestelij ke vader van de mythologische figuren in het meeleef-theater. De gedeeltelijk zelf verzonnen typen zorgen voor een onver wacht onderdeel in een bezoek aan Delta Expo. Zijn opzet is vooral bedoeld als een echt meeleef-theater. Be zoekers worden actief bij de voorstelling betrokken. Daar naast vinden vertellingen plaats en wordt het lied van Neeltje Jans ten gehore ge bracht. Het straattheater is al enige weken aan de gang. In deze eer ste weken was het de bedoeling om het theater aan te passen aan de bezoekers van Delta Ex po en een zo hoog mogelijke kwaliteit te bereiken. Volgens Kuling, die zelf de cen trale Neptunus-rol speelt, is nu het stadium bereikt dat alle ty pen optimaal functioneren. „Het theater is nu precies toe gesneden op deze lokatie en op dit bezoekerspubliek." Verrassend Wat Delta Expo betreft heeft het theater een tweeledig doel. Het onverwachte karakter van dit straattheater is een plezie rige toevoeging voor bezoeken de gezinnen met kinderen. Daarnaast vormt het theater een welkome afleiding voor be zoekers die zich al vroeg poste ren bij onder meer de afvaart - plaats van de rondvaartboot. RENESSE - De heer M. A. v. d. Velde uit Renesse is de gelukkige prijswinnaar in de Hubo puzzelwedstrijd. Het op te lossen kruis woordraadsel waaruit een slagzin samengesteld moest xvorden stond in de Hubode, de aanbicdingskrant van Hubo. Op de foto de gelukkige winnaar samen met de bedrijfsleider Arjen Poort man van de Hubo Doe Het Zelf zaak aan de Hogezoom in Renesse zijn prijs een CD-meubel in ontvangst nemen. (Foto: Joop van Houdt). BRUSSEL - De 23-jarige Robin Vos uit Den Haag is zwaar ge wond geraakt bij een val in een steengroeve in Comblain-au- Pont, een dorpje ten zuiden van Luik. Hij is in zorgwekkende toestand opgenomen in een zie kenhuis in het nabijgelegen Es- neux. Het slachtoffer maakte een val van ongeveer 30 meter en kwam terecht op een moei lijk bereikbare plek. Een dok ter moest voor ceiste hulp langs een touw afdalen naar de plaats waar hij lag. De Hage naarhad verschillende wonden en meervoudige beenbreuken. 1 BRUSSEL - Het op de been houden van een Belgisch bc- roepslcgcr zal aanzienlijk meer geld gaan kosten dan de' regering raamt. Dat is het standpunt van de Belgische Vereniging van Officieren in Actieve Dienst (VOAD). EINDHOVEN - Sjoerd de Vrij. die bekend werd als verslagge ver van Radio Herrijzend Ne derland, is vrijdag in Eindho- ven overleden. Hij werd 7P l jaar. De Vrij, die later carric.-' maakte als perschef van Phi- lips, is dinsdag gecremeerd. Vervola van Daq. 1 rommelmarkten en boeken beurzen afgelopen op zoek naar oude liedboeken waarin misschien weer een nieuw lied in gevonden kan worden voor het viertal. Martin van der Hoeven vertelt: „Mijn tante kende wist nog een oud liedje uit haar jeugd en heeft toen de tekst voor me opgeschreven. Ze wist niet meer welke melodie er bij hoorde, maar daar heb ben we toen zelf aan gewerkt". Mevrouw Kuypers vuli aan: „We improviseren veel. We heb ben een lied. een melodie, daar wordt iets bijgemaakt en zo komt uiteindelijk een vaste manier van spelen tot stand". Bij authentieke muziek horen uiteraard ook authentieke mu ziekinstrumenten. De taak van het maken van die instrumen ten heeft Martin van der Hoe ven op zich genomen Zo maak te hij een foekepot ook wel rommelpot genoemd;, een draailier, een stampefoon een stok met allerlei rinkelende voorwerpen eraan; en een vlier. Momenteel is hij druk bezig met het maken van een fluit. „Ik probeer allerlei manieren uit. Zo maakte ik voor de fluit eerst het mondstuk; toen de fluit zelf en dan probeer ik weer om het mondstuk anders te maken. Als dat niet werkt ga ik weer verder met proberen; net zo lang tot ik een goed bruikbaar instrument heb", vertelt Martin zijn werkwijze. „Vroeger werden van gebruiks voorwerpen instrumenten ge maakt. Daar proberen wij ons zelf ook aan te houden". Een voorbeeld hiervan is onder meer een Momp viool; een klomp met snaren die een ge luid voortbrengt die inderdaad doet denken aan vroeger tij den, de ietwat zware toon past helemaal bij de oude volkslie deren. Kleding Tijdens hun optreden dragen de leden van de Zeeuwsche Rei ook ouderwetse kleding Me vrouw en meneer Kuypers dra gen beiden Arnemuidse kle derdracht. Margret en Martin houden het bij de Schouwse dracht die door mevrouw Kuy pers werd gemaakt. „Ik kreeg een patroon van een oudere da me voor de kap. Jammer ge noeg heb ik geen identieke ou: de kap kunnen vinden, maar ik heb hem zo goed mogelijk na gemaakt", vertelt mevrouw Kuypers. Het publiek reageert volgens het viertal over het al gemeen heel positief. Het spe len voor publiek is dan ook één van de belangrijkste redenen waarom de Zeeuwsche Rei op treedt. „Er is niets zo leuk als het publiek meedoet", vertelt Theo Kuypers. „Het zijn wel meestal de ouderen die meezin gen, maar dat komt omdat zij meestal nog de teksten kennen. We hebben ook een 'lied, de Schnitchelbank, dat we op lin nen hebben geschilderd waar door de mensen het mee kun nen zingen". Niet saai of slooni Wanneer de zomerse activilei ten erop zitten wordt er niet op de lauweren gerust, maar treedt het viertal op in ver pleeghuizen en andere instel lingen; zoals bijvoorbeeld in de Corneliastichting. Maar voor lopig is het nog niet zover. Eerst is daar nog de Folklo ristische Dag in Burgh-Haam stede van zaterdag 8 augustus en op die zaterdag 22 augustus de Vlasdag in Dreischor wordt gehouden. Wie wil genieten van het 'volksvermaak' van het Zeeuwsche Rei gezelschap kan daar terecht. Echt een unieke ervaring. Theo Kuy pers: „Dan kunnen mensen ook eens zien dat volksmuziek niet saai of sloom is. Mensen denken altijd dat volksmuziek uit vroeger tijden traag en een tonig is omdat er toen klompen werden gedragen. Dacht je dat werkelijk? De klompen gingen echt wel uit. hoor en dan werd er flink gedanst en gezongen". Advertentie i WAReNHUIS Renesse I leklies c" I,,,, ,e lwbt>0" 1 1 scboenen» - iroo„, l dingle* WATONHÜIS V Renesse

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3