Roda/De Waal makkelijk naar de tweede ronde Sirjansland winnaar van campingvoetbaltoernooi De tijd staat even stil maar niet te lang Co Quartel tweede met Antigoon Geesink akkoord met mededeling NOC Miljoenenpubliek volgt de Spelen Sportiviteit kenmerkend voor evenement PV Zierick Indelingen van Schouwse KNVB- ploegen WIK- Bruse Boys A DINSDAG 4 AUGUSTUS 1992 NR 25198 7 BURGH-HAAMSTEDE - Op de eerste officiële speeldag van het Westhoektoer- nooi werden gisteren, maandag, vierentwintig partijen afgewerkt. Van de ge plaatste koppels kwam er één in actie. Het als tweede geplaatste koppel bij de dames dubbel veteranen Corrie Roda (Westerschouwen) en naamgenoot Corrie de Waal (Brutèn) bleek veel te sterk voor de dames Boom/Klompe. Met 6-0/6-1 gingen de favorieten voor een finaleplaats een ronde verder. Geconcentreerd werkt ook dit gemengd dubbel haar partij af. (Foto: Joop van Houdt). OUWERKERK - Op het terrein van voetbalvereniging Ouwerkerk aan de Ko ningin Julianastraat werd afgelopen zaterdag voor de vijftiende maal het cam pingvoetbaltoernooi gehouden. Een toernooi dat uitblonk in sportiviteit en dat in het team van Sirjansland een terechte winnaar kende. SCHEVENINGEN - In Scheveningen werd afgelo pen weekend de bekende cross van Landelijke Rij- vereniging Koningin Emma verreden. In de M- klasse was Zeeland vertegenwoordigt met twee com binaties. Co Quartel uit Noordgouwe met zijn paard Antigoon wist in de eindrangschikking beslag te leggen op een tweede plaats. Traditioneel gezien was het campingvoetbaltoernooi altijd verdeeld over vijf dagen. Ge zien de matige gesteldheid van het veld besloot de organisatie voor dit jaar alle wedstrijden op één dag te laten plaatsvin den. De zes deelnemende teams waren verdeeld over twee pou les van ieder drie ploegen. In poule 1 was het al snel dui delijk dat De Vierbannen de sterkste ploeg binnen de lijnen had weten te brengen. Met drie winstpartijen en een gelijkspel eindigden ze bovenaan. Café Steiloore kon nog redelijk vol gen, maar moest in de laatste groepswedstrijd tegen De Vier bannen het onderspit delven. Camping 't Sluitgat kon hele maal niet tot winst komen en moest genoegen nemen met een derde plaats. In poule twee was Caravanpark Sirjansland van af de eerste wedstrijd de grote favoriet. Ook omdat ze vorig jaar het toernooi op. haar naam had geschreven en het team vrijwel geen veranderingen had ondergaan. Met vier maal winst uit vier partijen werden ze ongeslagen eerste in de pou le. De Kreekoever eindigde tweede voor camping Bru. Na deze voorrondes stonden de kruisfinales op het program ma. In de strijd om de vijfde en zesde plaats bleek camping Bru na een gelijkopgaande strijd toch de betere over 't Sluitgat. Eindstand: 3-1. De Kreekoever had het in de wed strijd met Steiloore om de der de en vierde plaats aanvanke lijk moeilijk. Na een 2-0 ach terstand kreeg de Kreekoever toch meer grip op de wedstrijd en wist uiteindelijk met drie snelle aanvallen in.de laatste, tien minuten even zo veel keren te scoren. Het hoogtepunt van het toernooi, de finale, wérd op het scherpst van de snede uit gevochten tussen titelverdedi ger Sirjansland en camping De Vierbannen. In een stevige par tij opende Sirjansland in de tiende minuut verdiend de sco re, 1-0. Sirjansland bleef het doel van De Vierbannen besto ken en kon uitlopen naar 3-0. Nadat de concentratie wat weg viel bij de ploeg op voorsprong kon De Vierbannen nog iets te rugdoen, maar de tijd was te Ook bij de opening van het toernooi werd de wedstrijd commissie niet gehinderd door de weergoden. Hoewel het er in de middag toch behoorlijk dreigend uitzag, trokken de donkere luchten over en kon den zónder vertraging de par tijen op het programma wor den gespeeld. Bij de dames dubbel C waren Marja Hart/Lianne de Looff een maatje te groot voor hun opponenten Bianca den Ou den/Femke Clerx. In deze wed strijd, die het aanzien meer dan waard was, trokken eerst- genoemden aan het langste eind met tweemaal 6-3. Het zat Clerx sowieso niet mee deze speeldag want eerder verloor zij met haar partner Chris Schoneman in het gemengd dubbel C van het sterke duo Fisher/Fisher (4-6/6-7). Ook voor twee partijen kwam Hetty Mol in actie. Zij wist bei de keren met de overwinning aan de haal te gaan. In de da mes dubbel Dl samen met zus Marjan tegen het koppel Van de Polder/Wels (7-6/6-1) en in het gemengd dubbel Dl met Frans Verspeek (6-4/6-7/6-2) te gen het koppel Merle/De Spirt. Het sluitstuk van deze dag werd gevormd door de koppels in de heren dubbel Dl, waar Paul Schuiten/Henk Hoppen brouwers aantraden tegen Eef Schönberger/Henk Slootweg. De eerste set in deze spannende strijd ging naar Schönber- ger/Slootweg met 6-3. Met veel pijn en moeite wisten hun te genstanders de tweede set na tiebreak binnen te halen met 6- 7. In de beslissende set leek het pleit beslecht voor Schönber- kort om het tij te doen keren. Met 3-1 prolongeerde Sirjans land haar titel. Een andere beker, de grootste, ging naar het team van Steiloo re. In het kader van de sportivi- teitsprijs hadden de scheids rechters iedere wedstrijd pun ten gegeven aan de ploeg die het meest sportieve gedrag ver toonde, maar waarin ook de onderlinge sfeergoed was. Steiloore bleek hét meest aan deze aandachtspunten te vol doen en kon de beker met ,,de grote oren" mee naar huis ne men. De sportiviteitsprijs bleek een goed middel om fair play te bevorderen. De ploegen deden echt hun best om in aan merking te komen voor de prijs wat de sfeer op een derge lijk - toernooi zekgr ten goede komt. In verband met het vijf tienjarig jubileum werd na af loop van het toernooi een groot feest gehouden waar de ene groep onder het genot van een hapje en een drankje nog uren lang napraatte over het toer nooi terwijl de anderen de ver moeide spieren nog eenmaal pijnigden op de dansvloer. Eindstand campingvoetbal toernooi: 1. Sirjansland. 2. Vierbannen. 3. Kreekoever. 4. Steiloore. 5. Bru. 6. 't Sluitgat. Sportiviteitsprijs: Steiloore. ZIERIKZEE - Duivenvereni- ging PV Zierick is de laatste tijd weer een aantal keren uit gevlogen. De wedvlucht voor jonge duiven vanuit Roye werd gewonnen door de zingende voorzitter Rinus Krijger en zoon. Aan de wedvlucht deden 393 duiven van 21 deelnemers mee. Uitslag Roye: Comb. Krijger en zn: 1-10-22-54-87 (12); Gebr Berrevoets: 2-31-32-55-63-64-69- 71-76-79-80-91-95-96 (35); Kaay- steker de Boer 3 (9); G. Hoger- vorst: 4-40-5060 (17); H. Berre voets: 5-8-18-35-47-72-86 (17); J. A. van der Linde 6-42-48 (18); Comb Kouwenberg en zn: 7-58- 59 (17); M. C. Bolle: 9-11-23-36- 39-46-51-53-57-70-98 (33); E. Kloet: 14-7381 (10); Comb Van der Kamp: 15-27-43-45-56-66-75- 77-83 (39); J. Remijn: 19-20-82 (11); W. Roggenband: 21-25-26- 28-44 (16); T. Soeteman: 30-41- 78Ö90 (23); J. den Hengst 37-38- 97 (21); C. Groenleer: 33-67 (35); L. Verseput: 61-92-93 (15); Comb De Bruin: 68-94 (13); A. Schoor- mans: 84 (11). Honderdtachtig duiven deden mee aan de wedvlucht vanuit Etamper. Winnaar werd de heer J. den Hengst. Uitslag Etamper: J. den Hengst 1-21-35-44 (14); P. Hille- brand: 2-30-42 (15); J. Westdorp: 3-7-43 (8); Comb Van der Kamp: 4-6-10-12-25-32-40 (21); Kaayste- ker de Boer: 5-31-34 (7); C. Groenleer: 8-17-23-41 (10); Comb Krijger en zn: 9-3839 (6); W. M. Blom: 11-16-27 (16); Gebr Berrevoets 13-24-36 (7); Comb Kouwenberg en zn: 14-37 (10); W. Roggenband: 15-1845 (9); Comb De Bruin: 19 (11); M. C. Bolle: 20-33 (11); H. Berrevoets: 22-29 (5); T. Soeteman: 26-28 (18). BARCELONA - Goran Ivanise vic toont zich in alle opzichten vlaggedrager. Maandag be zorgde de nummer vier van de tennisranglijst Kroatië de eer ste medaille. ger/Slootweg. In korte tijd kwamen ze met 3-0 voor, echter, zo als zo vaak liep het ook dit keer anders. Met een uiterste krachtsinspanning bogen Schuiten/Hoppenbrouwers de achterstand om naar de eindze ge, 6-4. Uitslagen maandag Westhoek- toernooi: DD D2: Mol/Mol-Van de Pol der/Wels 7-6 6-1, Goedegebuu- re/Mellegers-Prummel/Sim- mers 6-2 4-6 7-5. DD Dl: Beze- mer/Speelman-Santos da Sil- va/Verschoore 6-3 6-1. DD C: De Looff/Hart-Clerx/Den Ouden 6-3 6-3. DD vet: Roda/De Waal- Boom/Klompe 6-0 6-1, Hart/ Minnaar-Van de Polder/Wels 6- 0 6-0, Kort/Platschorre-Mol/ Van Tbl 7-6 6-2. HD D2: Nico- lai/Van de Werf-Tbrenburg/ Wols 6-0 6-2. HD Dl: Nicolai/ Dettingmeijer-Van de Polder/ Van de Polder 2-6 6-1 6-4, Boek- holt/Hoare-Tbrenburg/Meul- dijk 6-3 6-0, Hoppenbrouwer/ Schulten-Schönberger/Sloot- weg 3-6 7-6 6-4. HD vet: Hart/ Van Rooy-Smit/Van Tol 7-5 3-6 6-1, Luchtenthaeler/Dauvel- lier-Huizer/Schubert 5-7 6-0 6- 3, De Looff/Vermeulen-Rijn- berg/Van der Werken 6-4 7-5, Bakker/HoareDool/Neijen 6-4 6-3. GD D2: Buteijn/Bil-Blom/ Hop 7-5 6-4. GD Dl: Landa/ Landa-Van Dam/Van Dam 6-3 5-4 (opgave), Zijta/Lodewijk- Hop/Hoogerhuis 6-3 6-4, Koe- man/Sponselee-Wielaart/De Looff 6-1 3-6 6-4, Mol/Verspeek- Merle/De Spirt 6-4 6-7 6-2. GD C: Fischer/FischerClerx/Scho- neman 6-4 7-6, Roda/Huizer- Hart/Holm 7-5 7-5. GD vet: De Bakker/De Bakker-Kort/Bij- devaate 6-4 6-4, Roda/Kort-Pe- ters/Baan 6-0 6-4. ZIERIKZEE - De competitie indeling van KNVB-elftallen voor het komend seizoen is be kend. Schouwen-Duiveland kent vier elftallen die in de KNVB uitkomen. Bruse Boys in de derde klasse zaterdag, SKNWK en WIK in de vierde klasse zaterdag en Zierikzee in de vierde klasse zondag. De start van de competitie staat gepland voor het weekend van zaterdag 5 en zondag 6 septem ber. Bruse Boys komt het volgend seizoen uit in de derde klasse A. De andere ploegen die hier in zijn ingedeeld zijn: WHS, Oostkapelle, Veere, Yerseke, PTT-Breda, AZW, NOAD '67, 's-Heer-Arendskerke, Zwalu- we, Kapelle en Terneuzense Boys. WIK uit Kerkwerve en SKNWK uit Nieuwerkerk zijn in de vierde klasse A ingedeeld met SPS, Colijnsplaatse Boys, Rillandia, Wemeldinge, Nieuwland, Kruiningen, Dau- wendaele, SSV '65, Zaamslag en Smerdiek. Zierikzee ontmoet volgend jaar in de vierde klasse G de volgende tegenstanders: ODIO, Unitas '30, Beek-Vooruit, Kaai- se Boys, DIVO, NVS, NSV, TPO, VVR, DE Schutters, ME- TO. KERKWERVE - Komende za terdag 8 augustus staat op het sportpark De Vospit het tref fen tussen de eerste elftallen van WIK en Bruse Boys op het programma. De voetbalwed strijd, die wordt gespeeld in het kader van de Zierikzeese Nieuwsbode Trofee, begint om 18.00 uur. Voor WIK betekent het een eer ste serieuze confrontatie in de aanloop naar het nieuwe sei zoen. Een jaar waarin de selec tie van de nieuwe trainer Kees Joosse, overgekomen van het tweede elftal van Serooskerke, na de promotie van vorig sei zoen uitkomt in de vierde klas se zaterdag KNVB. In vergelijking met het vorig seizoen is de selectie intact ge bleven. Naast deze 19 spelers heeft Joosse tevens de beschik king gekregen over drie spelers die van Zierikzee overschrij ving hebben aangevraagd naar de ploeg uit Kerkwerve. Dit zijn de 19-jarige doelman Mar tin Kievit, de 20-jarige Marcel Hendrikse en de 23-jarige Leon Hendrikse. De ploeg van Bruse Boys, na degradatie vorig jaar het ko mend seizoen opererend in de derde klasse zaterdag KNVB, is al wat beter op elkaar in gespeeld. Trainer Cees van Dijk heeft na onder meer de oe fenwedstrijden tegen de reser ves en het eerste elftal var. RBC en tegen Tholense Boys een aardige indruk kunnen krijgen van de kracht van het team. Op de prachtige terreinen van Voorlinden werd over de duin weiden en door de bossen onge veer dezelfde cross verreden als de Nederlandse KNF- kampioenschappen van verle den jaar. Wel waren enkele nieuwe hindernissen aange legd, zoals ,De Rotonde', ,De Visserplaats' (over twee roei boten) en de lastige Coffin'. Onder de deelnemers waarte gen Jan de Kroo met Conti van rij vereniging de Scheldestad en Co Quartel/Antigoon van de Schouwse Ruiters het moesten opnemen in deze middenklas se, enkele fameuze namen. Zo deden aan de wedstrijd Neder landse toppers als Gèrrit Loze- man, Theo ter Huurne en de in ternationaal rijdende Astrid van Leeuwen, gecoached door niemand minder dan de beken de springruiter Albert Voorn, mee. Na zonder problemen het weg- parcours te hebben afgelegd, gingen beiden de uithou- dingsproef van 3,5 kilometer in. Twintig hindernissen, vier entwintig sprongen, moesten bedwongen worden. De cross was buitengewoon zwaar, het geen onder andere bleek uit het feit dat noch in de Z-klasse, noch in de M-klasse iemand binnen de tijd van 6.51 minu ten respectievelijk die van 6.32 minuten kon rijden. De straf- punten voor tijdsoverschrij- Voorzitter Wouter Huibregtsen ontkende voor televisie, radio en andere media dat hij met dat oogmerk op bezoek was ge weest bij het Belgische IOC-lid Jacques Rogge en IOC- voorzitter Juan Antonio Sama ranch. Huibregtsen probeerde zon dagavond vergeefs contact te zoeken met Geesink, die voor het IOC bij de Olympische Spe len waarnemers coördineert en verschillende medaille uitreikingen doet. NOC- bestuurslid Piet van der Molen stuurde een fax naar het hotel van Geesink. De oud-judoka trof de fax rond middernacht op zijn kamer aati. Geesink nam genoegen met de ontkenning door het NOC. ,,Ik heb er niets aan toe te voegen", zei hij maandag bij de volley balwedstrijd GOS-Nederland. ,,Ik ben tevreden met dat be richt." Tijdens de eerste zeven da gen van de zomerspelen in Barcelona haalde het derde publieke net een marktaan deel van 32 procent. De pu blieke zenders haalden in de laatste zeven dagen van juli een totaal marktaan deel van 61 procent: Neder land 1 13 procent en Neder land 2 16 procent. Het marktaandeel van de com merciële zender RTL4 daal de tot 20 procent. Over de gehele maand juli gerekend haalde de publieke omroep een marktaandeel van 57 procent en RTL4 scoorde 24 procent. De opening van de Olympische Spelen was in de maand juli het best beke- ding en weigeringen op de mas sale hindernissen regenden dan ook neer op de deelnemers. Ook de Nederlandse coryfeeën ontkwamen hier niet aan. De beide Zeeuwen gingen in dit geweld echter niet ten onder. Jan de Kroo reed een save cross in 7.27 minuten en rukte daar mee in de tussenstand op naar plaats zeven. Door helaas drie balken in de afsluitende disci pline, het springen, af te wer pen werd hij dertiende. Co Quartel en Antigoon zorgden bijna voor en sensatie. In de snelste cross van de dag, over alle klassen, de snelste lijn vol gend en in een zeer hoog tempo werd een tijd genoteerd van 6.39 minuten. Door ook in het springen foutloos te blijven, steeg deze combinatie van plaats zestien naar de tweede stek in de einduitslag, op slechts 1.2 punten van de win naar B. Schuurman uit Ruurlo. Uitslag klasse M: 1. B. Schuur- man/Chateau -89.50. 2. J. C. Quartel/Antigoon (Schouwse Ruiters) -90.70. 3. J. Hoe- gen/Blondie -96.80. 4. P. Stuut/Amingo -97.30. 5. E. Bos/Caspal -100.20. 6. G. Loze- man/Kiwi Dream -103.90. 7. J. Seignette/Beaufort -106.80. 8. J. de Jong-Russchen/Exces 118.55. 9. J. van Sittert/Brieset- te -119.30. 10. D. Stuut/Darwin C. -119.70.13. J. de Kroo/Conti - 140.50. Geesink zei niet geschrokken te zijn van het bericht, waarin roeibond-voorzitter Jan Stein- hauser bevestigde dat het NOC bezig was Geesink uit het IOC te wippen. ,,Hier ben ik niet van geschrokken. Ik schrik al leen als er iets aan de hand is met mijn vrouw of mijn kinde ren." Hij zei ook: „Het is niet zo dat mijn wereld instort als ik geen IOC-lid meer ben. Ik vind het wel een prachtige baan." Wouter Huibregtsen sprak de inhoud weliswaar tegen maar hij had het wel een mooi be richt gevonden. GULPEN - Het prestigieuze toeristische project Primosa in Gulpen verkeert amper drie maanden na de opening al in ernstige financiële moeilijkhe den. ken gewone programma met een kijkdichtheid van 17 procent (2,3 miljoen kij kers). Gevolgd door het TROS-programma Tb land, ter zee en Indiana Jones (VARA) met een kijkdicht heid van 15 procent. De totale kijktijd was over de gehele maand gemeten gemiddeld 2 uur en 1 mi nuut. Een jaar geleden be cijferde de NOS de totale kijktijd op 1 uur en 41 mi nuten. De stijging laat zich volgens kijk- en luisteronderzoek verklaren door het wisse lende weer en het begin van de Olympische Spelen. ZIERIKZEE - Na een druk jaar zijn de Olympische Spelen 1992 in Barcelona hun tweede week inge gaan. Miljoenen mensen in Nederland genieten van de beelden die via de satelliet de verschillende huiskamers bereiken. Sommige liefhebbers hebben zelfs speciaal voor dit evenement hun vakantie opgenomen. Afwisselend wordt ademloos toegekeken naar boksers die met een linkse directe hun opponent tegen het canvas proberen te werken, sprinters die met honderden van seconden net iets eerder de finishlijn weten te passeren dan hun tegenstanders en schoonspringers die van duizeling wekkende hoogten via gehoekte schroeven en driedubbele salto's toch kaarsrecht in het warme wa ter terecht weten te komen. Wanneer er zich Nederlanders aandienen voor een wedstrijd wordt het extra spannend. Nieuwe helden als atlete Ellen van Langen of wielrenner Eric Dekker worden op zo'n 1500 kilometer afstand naar een medaille geschreeuwd. Toch zijn het niet altijd de bewegende beelden van de Spelen die de aandacht trekken. Degene die zich tussen de bedrijvigheden in Barce lona door even naar buiten begeeft voor het doen van een boodschap kan ineens verrast worden door de stilte en rust van een mooie etalageruit. Zoals bij bloemboetiek Wichgers aan het Haven park in Zierikzee tussen de bloemen en planten officiële aankondigingsposters van voorgaande Olympische Spelen staan opgesteld. Even gaan de gedachten terug naar onvergetelijke momenten uit de sport. Voor een ogenblik staat de tijd stil bij de gouden prestaties van Fanny Blankers Koen, het Nederlands hockeyteam en ruwe bolster, blanke pit Anton Geesink. De ouderen herinneren zich nog levendig de vier legendarische medailles van atleet Jesse Owens en de blote voeten ivaar- mee Abebe Bekila iedereen te snel af was. Toch kunnen we niet te lang stil blijven staan bij deze nostalgie. Mart Smeets zit met zijn companen al weer klaar voor een liveverslag vanuit het atle- tiekstadion. Viva Barcelona It Bericht ingeslagen als een bom BARCELONA Het nieuws dat het Nederlands Olympisch Comité actie voert om Anton Geesink uit het Internationaal Olympisch Comité te krijgen, is zondagavond in de Nederlandse kolonie bij de Olympische Spelen als een bom ingeslagen. Volgens cijfers ondersoek HILVERSUM - Vijf miljoen kijkers volgen ie dere dag voor kortere of langere tijd de uitzen dingen van de Olympische Spelen via Neder land 3. Dat blijkt uit cijfers van de afdeling kijk- en luisteronderzoek over het kijkgedrag in de maand juli.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7