uw krant m schouwen-duiveland r Zwembad La Baignade in Port Gr eve bij Brouwershaven in gebruik genomen Veel belangstelling voor natuurexcursies Neeltje Jans 0 1 I- ■=1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE S j It TROUWPLANNEN? Officiële opening in het najaar Meeuwen- boekje nu ook in Duitse taal Goede kans dat nieuwe activiteit vast onderdeel wordt 3 EXPOSITIE 5 MOSSELEN 5 CIRCUS 7 TENNIS Diefstal compressor Diefstal en poging diefstal auto's Inbraken in auto's dé krant van schouwen - duiveland RIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 4 AUGUSTUS 1992 148e JAARGANG NR 25198 EEN GROTE KOLLEKTIE ORIGINELE TROUWKAARTEN VINDT U BIJ drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 De zwemzaal van La Baignade bevindt zich onder een koepelvormig dak. (Foto: Joop van Houdt). BROUWERSHAVEN - „De tegels op dc Bodem van het zwembad zijn wit en die aan de zijwanden groen. Dat geeft een vriendelijk kleurtje aan het water, vooral 's avonds als de lichten branden veroorzaakt dat een Caraïbisch sfeertje". De heer G. J. H. Meijboom uit Brouwershaven is eigenaar en beheerder van het nieuwe zwembad La Baignade. Een voorziening die onderdeel uitmaakt van het bungalowpark Port Greve in Den Osse bij Brouwershaven, maar die wel open baar toegankelijk is. Na een periode van hard werken en het aanbrengen van en kele provisorische voorzieningen kon het zwembad vorige week in gebruik wor den genomen. Naar verwachting wordt het, samen met de andere (openbare) sportvoorzieningen in het park in het najaar officieel geopend. La Baignade, het bad, omvat vier bassins die zich in een lichte ruimte onder een koepel vormig dak bevinden. Het die pe bassin, dat een gemiddelde diepte van 1.80 meter heeft is 7,5 bij zeventien meter groot. Er is een kinder/instructiebad met een gemiddelde diepte van zestig centimeter, een peuter- bad dat veertig centimeter diep is en tenslotte een peuterbadje waarin een laag water van twintig centimeter staat. Vol gens de heer Meijboom is be wust gekozen voor een zwem bad zonder glijbanen, fontei nen en golfslagvoorzieningen. ,„De sfeer in een dergelijk bad is lawaaierig en druk. Dat wil den we vermijden omdat we ons op een breed publiek rich ten". Hij omschrijft La Baigna de als een activiteiten- en re- creatiebad. ,,De periode van de massale recreatieve voorzie ningen is een beetje achter haald. De mensen hebben be hoefte aan individuele aan dacht. Daar spelen wij op in door het organiseren van aller lei korte cursussen en activitei ten". Zo.kan de jeugd deelne men aan een snorkelcursus en voor volwassenen en zijn er speciale trimuren. Ook wordt een korte cursus overlevings- zwemmen gehouden. „Daarbij leert men zichzelf en anderen te redden in het water". Verder bestaan plannen voor het orga niseren van een korte cursus waarbij de eerste beginselen van de onderwatersport wor den aangeleerd. In het zwembad worden ook zwemlessen gegeven en zijn speciale uren waarop ouderen kunnen zwemmen. De cursus sen worden verzorgd door de heer Meijboom zelf, die samen met zijn broer B. Meijb.oom ge durende negen uur per dag in het zwembad aanwezig is als badmeester. Zijn echtgenote M. Meijboom-van der Ven staat in de sportwinkel die het echt paar bij het zwembad exploi teert. In het complex met zijn - rode puntdak .i jh ook-een aan tal restaurants en een super markt ondergebracht. Het bungalowpark, dat naar verwachting eind 1993 hele maal gereed zal zijn, omvat verder drie all weather tennis- banen, twee squashbanen en een sportbar waar na het spor ten niet-alcoholische dranken worden geserveerd. Allemaal voorzieningen die behalve voor de mensen die in het park ver blijven ook toegankelijk zijn voor alle andere belangstellen den in de regio, zoals de heer Meijboom en directeur Greve- lingenverhuur J. Kok bena drukken. „We willen als bun galowpark niet als een soort ei landje tussen de kernen in lig gen. Het is juist de bedoeling dat de voorzieningen integre ren, dat de mensen er vrij ge bruik van kunnen maken". Men is dan ook van plan om tij dens de officiële opening in het najaar activiteiten te organise ren waarbij ook de bevolking van Brouwershaven, Scharen- dijke en andere kernen in de directe omgeving worden be trokken. Die officiële opening vindt pas over enkele maanden plaats omdat het zwembad en ook de aanleg van de wegen en groenvoorzieningen, in het vierhonderd vakantiewonin gen omvattende park, momen teel nog niet helemaal gereed is. De bouw van het zwembad be gon in juni 1991. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de voorziening begin maart 1992 in gebruik zou worden geno men. Die datum werd verscho ven naar Pasen, Pinksteren en tenslotte was het nog hard wer ken om La Baignade zover ge reed te krijgen dat het voor de bouwvakvakantie in gebruik kon worden genomen. Dat be tekent dat momenteel nog pro visorisch wordt gewerkt met. een toegangskaartenautomaat en dat de bezoekers gebruik moeten maken van gezamenlij ke kleedruimtes. 28 graden Celsius Maar de zwemzaal zelf is, op het vullen van de plantenbak met sfeerplanten na, gereed. Daar genieten vakantiegasten en mensen uit de omgeving van het water dat volautomatisch op een constante temperatuur van 28 graden Celsius wordt gehouden. Het zwembad is ge durende negen uur per dag ge opend. WESTENSCHOUWEN - Het Meeuwenboekje, een door El len Midavaine uit Westen- schouwen geschreven en gete kend beeldverhaal over zilver meeuwen op Neeltje Jans, is nu ook in een Duitse vertaling verkrijgbaar. In het verhaal beschrijft me vrouw Midavaine, actief lid van de Werkgroep Schoolbiolo- gie Schouwen-Duiveland het lief en leed van een meeuwen familie. Alles komt aan de beurt; het uitkomen van het meeuwen-ei, het leren vliegen, het vinden van een leuke en sterke vriendin en zelfs een be zoek aan de vuilstortplaats om te snuffelen tussen de restjes leverworst en karbonade. Mevrouw Midavaine werd tij dens natuur-excursies door het kersverse duinlandschap op Neeltje Jans geinspireerd tot het schrijven en het illustreren van het Meeuwenboekje, dat ii> eerste instantie alleen voor haar zoontjes bedoeld was. Echtgenoot J.midavaine was zo enthousiast over het verhaal en de tekeningen dat hij naar de drukker stapte. Nu is dan met de Duitse verta ling de volgende stap gezet. Eerder produceerde het echt paar uit Westenschouwen ook al een 'boomwandeling' van Lageweg tot Wissewekken. De ze is overigens ook in een Duit se vertaling verkijgbaar. NEELTJE JANS - Er bestaat veel belangstelling voor de natuurexcursies op het voormalig werk- eiland Neeltje Jans. Wegens het grote succes is Delta Expo van plan om tot eind oktober door te gaan met de excursies. De kans is groot dat de nieuwe activi teit volgend jaar een vast onderdeel wordt van het activiteitenprogramma. Er is vervolgens vrij snel beslo- - ten de excursie ook apart te 'verkopen' Voor de excursie moet derhalve apart betaald worden, maar wie een kaartje koopt krijgt wel weer korting op de toegangsprijs van Delta Expo. Deze kortingsaktie loopt tot eind oktober. Voor wie belangstelling heeft voor de natuur op het voorma lige werkeiland is er volop ge legenheid om onder deskundi ge leiding een kijkje te komen nemen. In augustus en septem ber is er elke dinsdag, woens dag en donderdag een natuur- excursie. In oktober worden de excursies gehouden op de zater- en zondagen. De excursie gaat steeds van start om 11.30 uur en duurt in totaal bijna twee uur. De excursie door het natuurge bied is volgens Delta Expo uniek omdat op Neeltje Jans de mogelijkheid bestaat om natuurbouw van nabij te aan schouwen. Natuurbouw staat momenteel hoog in het vaandel van de overheid. Letterlijk ver taald betekent natuurbouw het maken van natuur. Voorwaarden In feite doet de mens echter niet meer dan basisvoorwaar den. Men neme een bulldozer en late die wat zandheuvels maken. Vervolgens voege men helmgras toe en laat de natuur de rest van het werk doen. En na verloop van enkele jaren zijn de zandheuvels uitge groeid tot duintjes. Neeltje Jans is een uitstekende lokatie om van die typische Deltakust-milieus tot ontwik keling te laten komen. Vandaar dat het duingebied is 'aange legd' met duinmeren en vochti ge valleien. Daarnaast zijn in het gebied een kleine slufter en een vogeleiland gerealiseerd. Een inlaag en een grote slufter zijn in de maak. Natuurexcursie Begin dit jaar besloot Delta Expo, in overleg met Natuur monumenten en de Stichting Het Zeeuws Landschap de na tuurexcursie toe te voegen aan het bestaande programma over waterbouw. Een evaluatie leer de dat veel bezoekers speciaal voor deze natuurwandeling naar Neeltje Jans kwamen. Uitleg bij pionier-vegetatie. (Foto: La Linea). Onder leiding der natuur kunt gij nooit dwalen. Cicero Warmer HET WEER Wolkenvelden en droog. In de loop van de dag flinke zonnige perioden. Min. temp. omstreeks 14 graden, middagtemperatuur rond 24 graden. Wind draaiend naar zuidwest tot zuid, zwak tot matig, rond kracht 3. Voor het derde jaar exposeren Emmy Alma en Els van Baarle in de Eenhoorn. Handelaren worden nerveus van indianenverhalen over mosselen. Het circus Renz bezoekt met tal van attracties Zierik zee en Renesse. Geplaatst koppel De Waal/Rode gemakkelijk verder in Westhoektoernooi. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE - Uit een in aan bouw zijnde woning aan de Touwbaan te Zierikzee werd een compressor gestolen. Het apparaat is ongeveer 500 gulden waard. Het is eigendom van mevrouw D. uit Zierikzee. De diefstal werd gepleegd tus sen zaterdag 22.00 uur en zon dag 20.00 uur. RENESSE/BRUINISSE - In de nacht van zondag op maan dag werd in Renesse een auto gestolen; en werd in Bruinisse een poging gedaan om een auto te stelen. De verdwenen auto is een grijs metallic-kleurige Opel Kadett die eigendom is van de heer V. uit Poederoijen. De man had zijn voertuig geparkeerd op een parkeerplaats aan de Scholderlaan in Renesse. Tus sen zondag 19.00 uur en maan dag 10.30 uur werd de auto ge stolen. Het kenteken is HT-71- ZF. In dezelfde nacht werd aan de Hageweg te Bruinisse de auto van de heer G. uit Huiben opengebroken waarna werd ge probeerd het contactslot te for ceren. Omdat dat niet lukte bleef het bij een poging tot diefstal, maar de schade is aan zienlijk. SCHARENDIJKE/ZIERIK- ZEE - In de nacht van zondag op maandag werden op Schouwen-Duiveland twee personenauto's opengebroken. Uit de auto van de heer P. uit het Duitse Dortmund werd een complete hoedenplank met ge luidsboxen gestolen plus een aantal persoonlijke papieren. De auto werd opengebroken toen deze geparkeerd stond aan de Haven Kloosternol in Scharendijke. Ook de heer M. uit het Duitse Eschweiler werd de dupe van auto-inbrekers. Zijn auto stond geparkeerd aan het Jannewekken in Zierikzee. De dieven gingen er met de ra- diocassettespeler vandoor. JOHANNESBURG - De cor respondent van de Volkskrant in Zuid-Afrika, Phillip van Niekerk, is maandag in Johan nesburg ernstig gewond ge raakt bij een aanslag. Een col lega van de Washington Post, Paul Thylor, die bij hem in de auto zat, raakte eveneens ge wond. Van Niekerk en Thy lor, die de door het ANC aangekon digde tweedaagse staking wil den verslaan, reden ten zuiden van Johannesburg van het zwarte woonoord Evaton naar Sebokong toen ze door twee ge wapende mannen tot stoppen werden gedwongen. De ver slaggevers, die ongewapend waren, werden vervolgens neergeschoten. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45, jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. ~1 adres postcode: plaats:.. telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1