Koos Moerenhout wint na harde strijd ronde van Burgh-Haamstede Geslaagde Sterrenslag jeugdig tennistalent SV Zierikzee wint beker Zomeravonddrive Bridgekring '68 Kopstukken onder de amateurrenners bepalen de koers Record aantal deelnemers sterretjestoernooi Oefen programma Duiveland Club- kampioen schap TV Brouwers haven MAANDAG 3 AUGUSTUS 1992 NR 25197 7 'sy-V - - f// De renners hebben geen oog voor de mooie omgeving. (Foto: Joop van Houdt). BTJRGH-HAAMSTEDE - Steeds meer worden de amateurcriteriums koersen waarin niets cadeau wordt gegeven. Voor elke meter levert het peloton strijd wat ook voor het publiek interessante veldsla gen oplevert. Zo ook afgelopen zaterdag in Burgh- Haamstede waar zestig A-amateurs over honderd ki lometer vochten om de eindzege. Dertig kilometer voor het einde had zich een kopgroep afgesplitst met daarin alle kopstukken van het peloton. Toen rook Koos Moerenhout, lid van de Nationale amateurse lectie, zijn kans. Zijn demarrage op 12 kilometer voor de streep kon door niemand worden beant woord en de renner uit Achthuizen greep op overtui gende wijze de overwinning. Onder prima weersomstandig heden en met veel publiek langs de kant van de weg werd zaterdag de ronde van Burgh- Haamstede verreden. Met één gemis, namelijk het ontbreken van ciesiw^ar,vaj),X9ïigj9Ar„. Roy Bogaert. Een voorhoofds- holte-oftfstéking maakte dat hij zijn titel niet kon verdedi gen. Teleurgesteld had hij voor aanvang verzucht dat hij alleen tevreden zou zijn als een echte grote zijn titel overnam. Hij werd op zijn wenken be diend Vals plat kend als lastig, met name door het stuk vals plat in de duinen. Attent rijden is noodzakelijk want als de slag wordt gemist is het over en uit. Zeker gezien de hoge snelheden waarmee te genwoordig ook in het amateur wielrennen wordt gekoerst. De renners wisten dus waar ze aan toe waren. Burgemeester H. Tbes van de gemeente Wester- schouwen kwam er zelf op toe zien dat de start reglementair verliep. Het startschot was nog niet gegeven of de eerste de marrage was een feit. Ruud Zijlmans uit Roosendaal (afge lopen donderdag nog zesde in Bruinisse) knalde er gelijk van tussen. Helaas was het lot hem niet gunstig gezind. Een lekke band in de tweede van de veertig ronden maakte dat hij werd teruggedaald en zelfs zover achterop kiwam dat hij na vijf ronden raóest opge ven. Na enkele plaagstootjes kwam de eerste serieuze vluchtpoging in de twaalfde ronde. Ploegmaats John en Eric de Crom waren, er samen t met Jean Pa^J^an/^e|Ame^lei_ 1 van door 'gegaan.. •Minsten want John de Crom won eerder de ronde van Steen bergen, Eric was de snelste in onder meer Domburg en West- Kapelle. Van de Ame^le had dit seizoen nog geen koeys op zijn naam geschreven, maar was vierde in de Hel van Mergel land en had een goede Olym- pia's Tour door Nederland ach ter de rug. Rondenlang bleven de drie op kop waarbij de voor sprong opliep tot hooguit één minuut. In het peloton werd naar elkaar gekeken en nie mand wilde voor de ander het gat dichtrijden. De vraag was alleen of de drie de hoge snel heden konden volhouden. Met de stevige bries en het lastige parcours was het moeilijk om voor te blijven. Davy Dubbel dam en Wilfred Grijs besloten de ban te breken en gingen hal verwege de koers met zijn tweeën achter het leidende drietal aan. Het spel was op de wagen, want even later hadden zich bij dit duo de volgende groten on der de amateurrenners ge voegd: Patrick van Passel, Lex Nederlof, Peter Mol, Koos Moe renhout, Wilfried Bastiaanse, Francois Franse, Rini Thk en Edwin Farenhout. Vlak daar achter probeerden Rudy van Vlimmeren en Niels van Elsac- ker, ook twee kleppers bij uit stek, in een ultieme poging zich bij de jachtgroep te mel den. Kat en muis De groep van tien, waar nu wel werd samengewerkt, knabbel de per ronde zo'n vijf seconden van de voorsprong van het lei dende supertrio af. Tben ze de leiders na 26 ronden in het vi zier kregen, was het duidelijk. De ontsnapping werd omge vormd door een spel tussen de kat (de tien) ep, de muis (de drie) en het zou nigt lang meer duren of ze zouden zijn terug gehaald. Twee ronden later was het gedaan met de drie en een kopgroep van dertien was ontstaan. Daarachter reden Van Vlimmeren en Van Elsac- ker alles uit de kast. Toch zou den ook zij nooit meer terug komen. Zeven ronden voor tijd was het wederom."Van de Amee- le die probeerde weg te komen. In zijn spoor kreeg hij mee Francois Franse*, .winnaar van Bruinisse, Davy Dubbeldam, tweede 'in die ronde en Peter Mol. De groep van negen volg de op tien seconden. Een ronde later werden ook de vier terug gepakt en het was Koos Moe renhout die, zoals zo vaak in zo'n geval gebeurt, d'rop en d'rover ging. Wilfried Basti aanse, de fietsende postbode uit Hoogerheide probeerde nog aan te pikken, maar tevergeefs. Moerenhout, eerste jaars ama teur en lid van de nationale se lectie, was ontketend en bleef uit de greep van het peloton. Tweede ritzege De voorsprong liep op naar dertig seconden op Davy Dub beldam en Francois Franse die, te laat, ook uit de groep wisten te ontsnappen en in de achter volging gingen. Moerenhout die veel in het buitenland rijdt en dus nog maar weinig erva ring heeft in het koersen van criteriums pakte met zijn ont snapping na een overwinning in de Belgische Ardennen zijn tweede ritzege in dit seizoen. Franse en Dubbeldam, beiden bekend om hun eindschot, leg den in een felle eindsprint be slag op respectievelijk de twee de en derde plek, goed voor een plaats op het ereschavot en de kussen van de charmante ron demiss Nicolette van Oeffelen uit Burgh-Haamstede. De drie matadoren lieten zich de cham pagne en het dankbare applaus van het publiek dat met volle teugen had genoten welgeval len en vermoeid maar voldaan werden de verzorgers opge zocht. Uitslag ronde van Burgh- Haamstede over honderd kilo meter: 1. Koos Moerenhout/ Achthuizen. 2. Francois Fran- se/Kwadendamme. 3. Davy Dubbeldam/Sluiskil. 4. Lex Nederlof. 5. Eric de Crom/Hoo gerheide. 6. John de Crom/ Woensdrecht. 7. Rini Tak/Ou denbosch. 8. Peter Mol/Kapel- le. 9. Edwin Farenhout/Spijke- nisse. 10. Wilfred Grijs/Kwa- dendamme. 11. Patrick van Passel/Sluiskil. 12. Wilfried Bastiaanse/Hoogerheide. 13. Jean Paul van de Ameele/Tbr- neuzen. 14. Niels van Elsac- ker/Hoogerheide. 15. Rudy van Vlimmeren/St. Willebrord. 16. Jan Verschuren/Raamsdonk- veer. 17. Arjan Pijnenburg/ Óosterhout. 18. Fester Aarts/Kruiningen. 19. H. Loo- nen/Breda. 20. Erwin Stof- meel/Tilburg. 21. Ruud Haver- mans/Nieuw Vossemeer. 22. Ad van der Maden/Dordrecht. 23. Twan den Braber/Fijnaart. BURGH-HAAMSTEDE - Wie droomt er niet van om als kind een tennistoernooi op je naam te schrijven om na afloop met de verdiend behaalde bokaal te po seren voor de camera van je ouders? Afgelopen vrij dag op het complex van tennisclub Westerschouwen werd deze droom van enkele jeugdige tennissers waarheid. Een week lang waren hier de duels uitge vochten in het zogenaamde sterretjestoernooi, waar na op vrijdag de finalepartijen op het programma stonden. De afsluiting van een zeer geslaagd toer nooi waaraan het recordaantal van 106 spelers had meegedaan. Wekenlang hadden de kinde ren er naar uitgekeken. Op de eigen tennisclub was geoefend en getraind waarna thuis nog een balletje tegen de garage deur werd geslagen. Naarmate de start van het toernooi na derde kon 's avonds in bed de slaap steeds moeilijker gevat worden. Want stel je toch eens voor dat jij in jouw leeftijds klasse de beste zou blijken te zijn en in navolging van idool Boris Becker of Monica Seles een titel zou halen! Honderdzevenenzestig wed strijden moesten er worden af gewerkt. Van maandag tot en met donderdag werd er 's och tends om 09.00 uur begonnen waarna de laatste partij tegen 19.00 uur eindigde. Dankzij de uitstekende organisatie van met name Joke Zuyderwijk kreeg men het voor elkaar om op tijd klaar te zijn voor de grote finaledag. Natuurlijk speelden ook het mooie weer een rol. Hoewel het hier het dertiende sterretjestoernooi betrof en dit getal nog altijd bekend staat als een ongeluks getal, viel er de hele week geen druppel regen. De ruim hon derd kinderen waren voor het grootste deel leden van de acht tennisverenigingen op het ei land. Maar de organisatie was er tevens in geslaagd om enke le „buitenlandse" troeven aan te trekken. Zo kwamen er twee deelnemers uit Rotterdam en één zelfs uit het verre Appel scha in Drenthe. Gezien het uitgebreide pro gramma waren alle wedstrij den op tijd ingedeeld. Afhan kelijk van de leeftijd werd er een half uur of 45 minuten ge speeld. Op sportieve wijze, maar op het scherpst van de snede werden de duels uitge vochten. Het hele pakket aan slagen als lobs, drop-shots en smashes werden uit de kast ge haald. Natuurlijk werd er na ZIERIKZEE - Schaakvereniging Zierikzee is er op nieuw in geslaagd aartsrivaal Vlissingen terug te wijzen. De inzet was deze keer de Zeeuwse beker. Met de score 3V2-V2 wist Zierikzee te winnen zodat zij met dit resultaat de dubbel op haar naam heeft ge bracht. De 'sterren' van het tennistoernooi. (Foto: Joop van Houdt). afloop wel eens binnensmonds gevloekt of even geslikt als de tegenstander toch net iets ster ker bleek. Maar zoals het hoort werd de winnaar gefeliciteerd en sterkte toegewenst voor zijn of haar volgende partij. Gezien de publieke belangstelling leek het er bij de finaledag op als of er op Wimbledon werd gespeeld. De tv-ploegen waren vertegenwoordigd door ouders die gewapend met videocame ra's de verrichtingen van hun kinderen vastlegden. Na af loop werd de pers te woord gestaan. Zoals de 9-jarige Mark Verwest uit Schuddebeurs: „Blij dat ik gewonnen heb, maar het was een zware par tij", zo luidde zijn reconstruc tie van de finale tegen Dennis Stevense uit Bruinisse. Ifevre- den en onder applaus van de andere sterretjes namen ook de anderen hun bokaal in ont vangst. Moeder van het toer nooi, Joke Zuyderwijk, werd nog in de bloemen gezet en te vreden keerden de deelnemers richting strand of huiswaarts. Uitslagen: Jongensenkel t/m 10 jaar: Mark Yerwest-Dennis Stevense 5-3. 12 jaar: Remco den Ouden-Mark Passchier 9-4. 16 jaar: Joost Quist (Appel- scha)-Remco den Ouden 15-1. Dubbel t/m 10 jaar: Maurice Geense/Dirk Deurloo-Simon Lansdorp/Johnny Quaak 3-2. 12 jaar: Michel Zuyderwijk/ Roeland Landegent-Marcel Aerts/Niek Rademaker 7-4. 16 jaar: Dennis Aerts/Daan Pad- mos-Bert-Jan Zondag/Ronald van Schie 8-6. Meisjes enkel t/m 10 jaar: Daniëlle Schrier- Marlinda Lagendijk 2 poules-1 poule. 12 jaar: Eleonore van Wermeskerken (Rotterdam)- Leonie Dorrestein 13-2. 16 jaar: Andrea Bos-Marleen Polder man 4 poules-3 poules. Dubbel t/m 10 jaar: Marieke Werry/ Daniëlle Clarisse-Nicolien Kooman/Mariëlle Hanse 2 poules- 1 poule. 12 jaar: Leonie Dorrestein/Eline van de Doe- Eveline Smits/Martine Boer 6- 1. 16 jaar: Marleen Polder- man/Linda Stouten-Leonie Flach/Carolien Everaers 7-5. Gemengd dubbel t/m 10 jaar: Annct en Ben Schot-Paulien Koppenaal/Remie van der Reynst 6-3. 12 jaar: Eleonore en Sebastiaan van Wermesker- ken-Nicls Bos/Sharon Schot 8- 6. 16 jaar: Carolien Eve- raers/Pascal Zuyderwijk- Andrea Bos/Coen Legemaate 8-7. Het te laat arriveren van de Vlissingse schakers in het UVV-gebouw in Zierikzee bleek slechts uitstel van execu tie. Aan bord twee speelde Owe Boersma weer tegen Ranfar Kouijzer en opnieuw won hij. Nadat Kouijzer op de 9e zet in het Rouzer-systeem van de Si- ciliaanse opening in de fout ging was het duidelijk dat er onweer boven zijn stelling hing. De ontlading kwam met een prachtig stukoffer, waarna Boersma, nadat de storm was overgetrokken een kwaliteit en drie pionnen overhield. Reden voor Kouijzer om na deze regel rechte executie op te geven. Aan bord één speelde Gerrit Visser een spannende partij te gen Paul van Dijke. In een Joe goslavische verdediging ont stond een strijd om het initia tief. Net toen Visser een pion voor-kwam vond Van Dijke de enige juiste verdediging. Door een herhaling in zetten eindig de de partij in remise en de stand kwam daarmee op IV2-V2. Op bord drie haalde Jan Seele- man tevens met een Joegoslavi sche verdediging op regelmati ge wijze de buit binnen tegen Clarisse. Daarmee was de strijd beslist want aan bord vier gaf ook de tegenstander van Van Aangeenbug voortij dig, maar niet onterecht op. Voorzitter Johan Hoogstraten kon onverwacht snel met de bloemen en de champagne bo ven tafel komen om het feest compleet te maken. De volgen de activiteit is het jubileum- toernooi op 29 augustus. Ver volgens begint de competitie waarin Zierikzee op 18 septem ber tegen Tferneuzen haar de buut maakt in de landelijke derde klasse. Van verschillende zijden is duidelijk gemaakt dat Zierikzee een uitzonderlijk moeilijk jaar tegemoet gaat. BURGH-HAAMSTEDE - Aan de vijfde Zomera vonddrive van Bridgekring '68 in het dorpshuis De Schutse in Haamstede deden 54 paren mee. De hoog ste score van de avond werd behaald door het echt paar Haanraads, met 66.32 procent. In drie lijnen van elk veertien en één lijn van twaalf paren werd er via het zogenaamde Draaiende Scheveningensys- teem gespeeld om de titel „Ko ningskoppel". Met het aantal van 54 paren werd het record van 30 juli 1987, toen 50 kop pels, met vier paren verbeterd. Het gaat dus goed met de brid gesport en in het bijzonder met de Zomeravonddrives van de Bridgekring '68. Op donderdag 6 augustus vindt de volgende wedstrijd plaats. Uitslagen: Groep rood: 1. Hrn Hage-Wis- sen Nijssen 62.85%; 2. Ds Stoutjesdijk-Van Reissen 57.99%; 2. Mevr Henderson-Hr Karstens 57.99%; 4. Ds Besseling-De Waard 54.17%; 5. Ep Van Lint 52.78%; 5. Hrn Van der Berg-Hollander 52.78%; 7. Mvr. Lansdorp-Hr Van Went 51.74%; 8. Hrn Schulting- Schutte 51.39%; 9. Ep Schoema- ker 48:61%; 10. Ds Goedbloed- Killan 45.83%; 10. Ep De Jong 45.83%; 12. Ep Maas 44.10%; 13. Ds Kotoun-Plaating 40.97%; 14. Hrn Ligt-Van der Zaan 32.99%. Groep geel:l. Ep Haanraads 66.32%; 2. Hrn Kramer-Van Maastrigt 65.28%; 3. Hrn Van Eck-Schoemaker 58.33%; 4. Hrn Holterhues-Van Winden 57-64%; 5. Ds Van der Perk- Trimp 51.04%; 5. Hrn 't Hart- Schot 51.04%; 7. Ep Stok 50.35%; 8. Hrn Van Houwelin- genKonig 50.00%; 8. Mvr Flohil-Hr Hogerheijde 50.00%; 10. Ds Sleutel-Delst 44.10%; 11. Ds Holterhues-Van Winden 43.75%; 12. Mvr Gilijamse-Hr Fortanier 39.58%; 13. Ds Van der Duin-Viergever 37.15%; 14. Hrn Evenwel-Tiggelhoven 35.42%.Groep blauw: 1. Ds Fokkert-Kikkert 64.93%; 2. Ep Mes 63.54%; 3. Ds Gros-De Wit 55.21%; 4. Ep Van der Windt 54.51%; 5. Ds Hogerheijde-Van der Wekken 54.17%; 6. Ep Soe- ters 53.82%; 7. Mvr Fortanier- Hr Gilijamse 50.69%; 8. Ds Ligt-Van der Zaan 47.92%; 9. Ep Visser 46.53%; 9. Ds Evenwel- Van Tiggelhoven 46.53%; 11. Ds Kort-Reijdon 46.18%; 12. Ep OOSTERLAND - De meeste voetbalclubs op Schouwen- Duiveland beginnen eerdaags met hun oefenprogramma ter voorbereiding op het komende seizoen. Dit geldt ook voor Duiveland dat na de eerste training van zaterdag 8 augus tus aan de bak moet. Oefenwedstrijden: Donderdag 13 augustus 19.00 uur: Thoolse Boys 2-Duiveland. Zaterdag 15 augustus Etten-Leur 14.30 uur: DSE-Duiveland. Dinsdag 18 augustus 19.15 uur: Duiveland- Renesse. Zaterdag 22 augustus 15.00 uur: WHS 2-Duiveland. Dinsdag 25 augustus 19.15 uur: Duiveland MEVO. Zaterdag 29 augustus 19.15 uur: Duiveland (com)-Van der Laan. Zaterdag 5 september 16.00 uur: Drei- schor-Duiveland. Stouten 43.06%; 13.. Ep Schell 39.93%; 14.Ds Brinkman- Hei jneman 32.99%. Groep groen: 1. Ds Damhuis- Wielink 59.17%; 1. Ds De Feijf- ferVan de Zande 59.17%; 3. Hrn Van Assendelft-Gedrojc 58.33%; 4. Hrn Akerboom-Boot 51.25%; 5. Hrn Veld sr en jr 50.42%; 6. Ep A. ter Heijden 50.00%; 7. Ep Kuipers 49.17%; 7. Mvr Offenbach-Hr Sijbring 49.17%; 9. Ep Boelaarts 47.92%; 10. Ds Roskam-Van Geesbërgen 47.08%; 11. Hrn Van der Wal- Van der Werken 39.58%; 12. Ds Van Assendelft-Lievense 38.75%. BROUWERSHAVEN - Nadat in de dames enkel en dubbel van de clubkampioenschappen Brouwershaven twee weken geleden de beslissingen waren gevallen, vindt het toernooi op 26 september haar voortgang. Op deze datum spelen de num mers een en twee van de beide poules in het heren enkel de kruisfinales. De wedstrijden gaan tussen Melvyn Atoon en Guus Marchand, terwijl Tbn Blommensteyn en Jan van der Weyde in de tweede wedstrijd uitmaken wie zich finalist mag noemen. In het gemengd dubbel strijden de komende weken elf koppels om de hoogste eer. In poule A zijn dat M. Atoon/E. de Romph, J. van der Weyde/O. Sleutel, G. Marchand/R. Mar chand, C. Eelman/M. van Oe- veren en R. van de Luitga- ren/A. Hampelman of E. Luit- garen, In poule B nemen de koppels J. de Romp/N. Atoon, T. Blommensteyn/V. Blom mensteyn, B. Bezemer/E. Dou- ma, T. van Dijk/L. Blokland. B. van derMeer/M. Maliepaard en N. van Putte/B. van Putte het tegen elkaar op. Net als bij de heren enkel bepa len de nummers een en twee uit jleze poulewedstrijden op zon dag 27 september wie door gaat naar de finale. De prijsuit reiking van beide categorieën wordt ook op deze dag gehou den. Bij voldoende belangstel ling wordt dan tevens een barbecue-avond gehouden. ZEIST - De UEFA heeft zeven Nederlandse scheidsrechters aangesteld voor het leiden van interlands en Europese beker wedstrijden. Van de zeven ko men er vijf in de komende twee maanden twee keer in actie. BARCELONA - Handboog schutter Erwin Verstegen heeft zich bij de laatste zestien in het Olympisch toernooi geschoten. De nationale karhpioen uit Boekei scoorde met twaalf pij len van 70 meter 107 punten. Zijn tegenstander Fairweather uit Australië 98.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7