Ronde van Bruinisse net jaar prooi voor Francois alsvorig Franse Edwin de Leeuw wint Bombokaal Amateurrenners maken zich op voor ronde Burgh-Haamstede Gruttepikkers toernooi voorspoedig verloop Zaterdag 1 augustus derde editie wielerfestijn Europees record Popov Nieuwe hoofdrol voor 'Flo-Jo' Rienks en Zwolle eerste finalisten VRIJDAG 31 JULI 1992 NR 25196 ÏFKÏÏ1 Onder een groot applaus pas seert Toon van der Steen, die een prima koers reed, als vijf tiende het fifiishdoek. De prijs winnaars ontvangen uit han den van burgemeester A. Voge laar de bekers terwijl ronde miss José de Ronde de welver diende kussen geeft. BRUINISSE - Het was een ronde met een lach en traan die gisteren, donderdagavond, werd verreden door Bruinisse. Een traan voor de na 23 jaar afscheid nemende plaatselijke vedette Toon van der Steen. Een lach voor de winnaar Franpois Franse uit Kwa- dendamme die na ruim twee en een half uur in een eindsprint zijn vier medevluchters wist voor te blij ven. Met de fraaie overwinning boekte Franse dit seizoen zijn tweede zege als A-amateurrenner. Voor de wedstrijd werd aller eerst Toon van der Steen uitge breid in het zonnetje gezet. De 37-jarige nestor van het pelo ton gaf aan dat het altijd moei lijk is om afscheid te nemen. Toch kijkt hij tevreden terug. ,,Ik heb altijd plezier gehad in de sport en je kan beter goed stoppen', aldus Van der Steen. Het Bruse sportidool nam af scheid met 135 overwinningen. Twintig keer deed hij mee in de ronde van Bruinisse, drie keer wist hij te winnen. Kopgroep Dan is het moment aangebro ken voor burgemeester A. Vo gelaar het startpistool te hef fen en de in totaal 80 renners weg te schieten. Met het mooie weer blijkt het peloton er zin in te hebben, want in de tweede ronde al had zich een kopgroep van zes man afgescheiden. En niet de minsten, want namen als Alwin de Bont, John de Crom, Koos Moerenhout, Ton Verhoeven, Paul Konings en John van der Vliet klinken bij wielerliefhebbers bekend in de oren. Konings was bijvoor beeld de winnaar van de ronde van Drenthe, Jonri de Crom had dit seizoen al zes overwin1' ningen op zijn palmares, Moe renhout komt uit de nationale selectie van Piet Kuys en Tbn Verhoeven, broertje van prof- renner Nico had dit jaar twee keer als eerste de meet bereikt. Per ronde weet het selecte ge zelschap onder leiding van de ontketende Konings de voor sprong uit te breiden, tot het blijft schommelen rond de veertig seconden. Verschillen de coureurs proberen vanuit het peloton de sprong naar de leiders te maken, maar moeten hun poging zonder succes sta ken. Vanaf de veertiende ronde knabbelt het door het hoge tempo flink uitgedunde pelo ton, waaruit elke keer groepjes proberen te ontsnappen, toch met de ronde een aantal secon den af. In de achttiende ronde wordt achterin de definitieve schifting gemaakt. De zes blij ven op kop met op veertig se conden een groep van zeventien renners, waaronder Davy Dub belman, Toon van der Steen, Frangois Franse, Mario van Vlimmeren, Ruud Zijlmans, Peter Mol en Jean Paul van de Ameele, renners die hun spo ren in het metier ruimschoots hebben verdiend'. De verschil-], len worden allengs kleiner en halverwege de koers'is hét dan zover, een samensmelting vindt plaats. Direct daarop ge volgd door een escapade van Paul Konings, weer hij, Toon van der Steen, onder ovatio neel applaus, Davy Dubbel man en even later Frangois Franse. Toch mislukt de coupe want in de 25e ronde is de groep weer bij elkaar. Onder het sappige commen taar van Eddie Bogaert die met termen als de „slag van Brui nisse", „echte klasbakken" en de „TGV van zes" de stand van zaken in de koers weergeeft, geniet het volop aanwezige pu bliek van de strijd. Davy Dub belman probeert een paar keer weg te komen uit de kopgroep maar het gaatje wordt iedere keer dichtgereden. In de 33e ronde probeert Ruud Zijlmans uit Roosendaal het een keer. Vier ronden mag hij alleen op kop rij dep waarna de groep ook hem weer terug haalt. Het hoge tempo valt op veel van de gezichten van de koplopers af te lezen. Niets wordt cadeau gedaan en het is stoempen en afzien. In de 38e ronde, acht fondéh voor tijd .valt, zo blijkt .latex, de defini tieve beslissing. 'Dubbelman, 'uKónings, Moerenhout, Franse en Mario van Vlimmeren vin den het welletjes en weten aan de aandacht van de overigen te ontsnappen. Het superkwintet neemt door een goede onderlin ge verstandhouding en omdat men in de groep elkaar aan kijkt al gauw een voorsprong die niet meer in te halen valt. Twee ronden voor tijd begint het onrustige gedraai en ge- kijk. Iedere renner schat zijn Uitslag Wielerronde Bruinisse over honderd kilometer:l. Frangois Franse/Kwadendam- me, 2.31.15. 2. David Dubbel man/Sluiskil z.t. 3. Mario van Vlimmeren/Hoeven z.t. 4. Paul Konings/Roosendaal z.t. 5. Koos Moerenhout/Achthuizen. Op 15 sec: 6. IJuud Zijlmans/ Roosendaal. 7. John de Crom /Woensd recht. 8. Peter Heeren/Sprundel. 9. Twan van Loon/Zegge. 10. André de Jong/St Willebrord. 11. Peter Mol/Kapelle. l2. Twan den Braber/Fijnaart. 13. Wilfred Geijs/Kwadendamme. 14. Ar jan Pijnenburg/Oosterhout. 15. Toon van der Steen/Brui- nisse. 16. Karei van Goethem/ Sluiskil. 17. Ton Verhoe- ven/Berkel-Enschot. 18. Alwin de Bont/Hoeven. 19. Vester Aarts/Kruiningen. 20. Jan Ver- schür'en/Ra^msdonkveer. 'Uit slag B-amateurs ovér'zestig ki lometer: 1. Ibn Griep/Berg- schenhoek in 1.33.12. 2. Willem Varekamp/Hellevoetsluis. 3. René Bax/Uppel. 4. Flip Sege- ren/Made. 5. Fred Krebbekx/ Steenbergen. 6. Hans Harinck/ 's-Heer Abtskerke. 7. Ulco Klos/'s-Gravenzande. 8. Ge rard van Antwerpen/Driewe gen. 9. Hans Etienne/Oud-Vos- semeer. 10. Frans Hommel/ Ni eu w-Vossemeer. NIEUWERKERK - Met de vermoeienissen van de vorige (feest)avond nog in de benen van sommige deelnemers, werden gisteren, donderdag, op de vier gravelbanen van tennisvereniging Duiveland zo'n 25 partijen afgewerkt. Eén grote verrassing deed zich voor. In het dames dubbel Dl verloor het nummer twee geplaatste koppel Corrie van Rooy/Connie den Ouden van Joke Goud/Ria Slootmaker in twee sets: 6-3, 7-5. In de heren enkel C zijn op dit moment drie van de vier halve finalisten bekend. Door 6-2, 6-3 winst op Christiaan Huyzer, die eerder de nummer één René Schimmelpenninck uitschakel de, wist Rogier Korenhof zich een plaatsje in het selecte ge zelschap te verwerven. Pascal van Driel (3/4) won in twee sets van één van de orga nisatoren van het toernooi, Hans Jan Goedegebure met 6-2 6-2. Michel de Vlieger had zich reeds eerder geplaatst voor de halve finale. De vierde man is al zeker een vreemde eend in de bijt. De Duitse toerist Mar- tien Fisher en de uit Horst af komstige Roy de Bakker gaan uitmaken wie zich als laatste plaatst. In het dames enkel C is ook nog de vrouw van Martien, Gaby Fisher in de strijd. Zij won met 7-5 6-0 van Denise van Bergen. In dezelfde klasse moest Diane Anrochte helaas de strijd staken wegens een blessure. In de heren enkel Dl kwam nummer twee Chris Schoneman voor het eerst in actie. Hij won vrij gemakke lijk van Jan Lagendijk. Fred Kramer had in de heren enkel D2 wederom drie sets nodig om zijn tegenstander af te schud den. Met 0-6, 6-2, 6-1 won hij van Jacco Folmer. HE C: M. Fisher-R. Severens 6- 2 6-0, R. Korenhof-C. Huyzer 6- 2 6-3, P. van Driel-H. J. Goede gebure 6-2 6-2. DE C: G. Fisher- D. van Berge 7-5 6-0. HD C: Goedegebure/Vreeke-Kramer/ Holm 6-2 6-0, De Bakker/De Bakker-Bek/Van Driel 6-3 6-1. HE Dl: M. Lodewijk-E. Bouter 6-1 6-4, F. Kramer-J. Folmer 0-6 6-2 6-1, C. Schoneman-J. Lagen dijk 6-4 6-2, L. Nou wen-J. van der Werf 6-4 6-3. HD Dl: Kort/Schulten-Lodewijk/Delf- gaauw 6-3 6-4, Van der Werf- Nouwen/De Jonge 6-2 6-4, De Looff/Sandee-Vleeshouwer/ Hoogerhuis 6-4 7-5. DD Dl: Goud/Slootmaker-Van Rooy/ Den Ouden 6-3 7-5, Anspach/'t Hart-Jol/Schell 6-3 6-4. GD Dl: Van Es/Zwanenburg-De Looff/ Wielaart 6-3 6-2, Kort/Den Ouden-Tierie/Slootmaker 6-3 6-2. HE D2: C. Delfgaauw-R. Folmer 6-1 6-4. HD D2: Magito/ Renger-Van der Werken/Rijn berg 6-2 6-7 6-2. DD D2: Anspach/Birkhoff-Koper/Van de Wetering 6-4 67 6-1, CoppooJ- se/Smit-Overbeek/Strosnijder 6-4 6-0, Flikweert/De Vlieger- Lodder/Jonker 6-0 6-3. GD D2: Both/Portenge-Kramers/Lod- der 6-0 6-3, Van de Wete ring/Van de Wetering-Vlees houwer/Vleeshouwer 6-2 7-6, Both/Portenge-De Vlaam/Van „der Cingel 7-5 6-4. BARCELONA - Alexandre Po pov heeft donderdagmiddag het Europees record op de 50 meter vrije slag verbeterd. De Rus kwam tijdens zijn race in de serie uit op een tijd van 22,21. Het oude record (22,31) stond eveneens op naam van Popov. Eerder vestigde de zwemmer een Europees record op de 100 m vrije slag, die hij in Barcelona winnend afsloot. BARCELONA - Tafeltennisser Paul Haldan heeft zijn eerste groepswedstrijd in het en kelspel gewonnen. De ex- Roemeen zegevierde in twee games (22-20 21-13) over de Spanjaard Peles. BARCELONA - De Nederland se vrouwen-estafetteploeg heeft de finale bereikt van de 4x100 mc'er wisselslag. Het Oranje-viertal maakte in de se rie de vierde tijdMildred Muis werd in de voorronde van de 200 m wisselslag uitgescha keld. In de zesde serie eindigde ze als zevende in 2.19,10. BARCELONA De ex- topatlete Florence Griffith- Joyncr keert terug in de schijnwerpers. De charmante Amerikaanse, in Seoul drie voudig Olympisch kampioen, heeft een hoofrol gekregen in de soap-serie 'Santa Barbara', die ook op de Nederlandse te levisie wordt uitgezonden. eigen kansen in en bepaalt zijn tactiek voor het einde. On danks enige demarrages weet geen van de koplopers weg te komen en zodoende komt men gezamenlijk uit de laatste bocht. In een eindsprint waar in het gaat om de dood of de gladiolen wint Frangois Franse met miniem verschil van Davy Dubbelman. Mario van Vlim meren komt als derde over de streep, vierde wordt Konings, die wel mét de leidersprijs naar huis gaat, en vijfde is Koos Moerenhout. De achter volgende groep met daarin nog vijftien renners, het peloton is inmiddels uit de koers geno men en is al lang en breed ge doucht en geschoren, sprint voor de zesde plek. Deze sprint wordt gewonnen door Zijl mans, voor John de Crom, Pe ter Heeren en Twan van Loon. „De TGV raast door de straten van Bruinisse,\ (Foto: Joop van Houdt). Het publiek dat met volle teu gen genoot van het heroïsche gevecht blikt inmiddels voor uit naar de koers van zaterdag. Door de straten van Haamste de maken de renners dan uit wie op dit parcours de beste is. Maar ook andere kanshebbers voor de zege zullen Zich aandie nen. Gedacht kan worden aan Frangois Franse (vorige editie tweede), Eric de Crom, Rini Sestig en Peter Heeren. Kort om, de strijd is niet beslist voordat één der renners zijn voorwiel als eerste over de meet drukt. Of de winnaar van vorig jaar Roy Bogaert zijn ti tel kan verdedigen, is tot op dit moment ohzeker. Het vermoe den bestaat dat de 20-jarige renner uit 's-Gravenpolder aan de ziekte van Pfeiffer lijdt. Blijkt de uitslag van de behan delend arts echter anders uit te wijzen dan trekt Roy toch de zeemleren broek aan en ver trekt hij zaterdag in Burgh- Haamstede. Kussen Het parcours dat zal worden af gelegd verschilt niet van vorig jaar. Dat betekent dat de start en finishlijn getrokken staat op de Ring. Van daaruit koer sen de renners via de West straat, Burghseweg, Moolweg, Nieuwe weg, Kloosterweg, Noordstraat om na 2500 meter wederom het startpunt te pas seren. Na afloop van de 100 ki lometer wacht hier de ronde miss met de gebruikelijke bloemen om de winnaar te feli citeren. Als rondemiss van dit jaar zal optreden de charmante 16-jarige Nicolette van Oeffe- len uit Haamstede, dochter van de sinds maart in deze kern ge vestigde nieuwe bakker. Wie van deze studente kappers- school de kussen mag ontvan gen wordt duidelijk na een on getwijfeld spannende strijd, zaterdagavond 18.30 uur in Burgh-Haamstede....! BURGH-HAAMSTEDE - Na de ronde van Bruinisse ver plaatst het peloton amateur renners zich nu in de richting van het westen. Zaterdag 1 augustus namelijk worden zij verwacht in Burgh-Haamstede waar moet worden gekoerst in de derde editie van de ronde van Burgh-Haamstede. Over een afstand van 100 kilometer, veertig ronden van 2500 meter, strijden de A-amateurs om de titel. Organisator Teun van Zalm is er opnieuw in geslaagd om ook voor deze wielerronde een sterk deelnemersveld aan te trekken. Aan de start, die staat' gepland om 18.30 uur, ver schijnt het maximaal toegesta ne aantal van zeventig renners. Het startschot wordt evenals vorig jaar verricht door de bur gemeester van de gemeente Westerschouwen, de heer H. Tbes. Vals plat Teun van Zalm verwacht veel van de wielerwedstrijd. „Het is een sterk veld en het par cours leent zich er niet voor om rustig achterin te blijven rij den". Hij doelt hiermee op het gedeelte van het parcours dat in de duinen ligt. „Als je daar één keer naar boven moet is het nog niet zo erg, maar na veertig keer Volgens Van Zalm, is het noodzaak voor de renners om attent te blijven koersen. „Als je in de duinen namelijk op achterstand wordt gezet, is het niet makkelijk om op dit smalle gedeelte terug te ke ren", zo is zijn mening. Een massasprint verwacht hij niet: „de sterksten blijven over en uit dit selecte groepje moet de winnaar bekend worden". BANYOLES - Met een drie hoekje van techniek, kracht en komedie hebben Nico Rienks en Henk Jan Zwolle zich als eerste Nederlandse roeiploeg geplaatst voor de finale van de Olympische Spelen. De we reldkampioenen eindigden donderdagmorgen in de halve eindstrijd op de tweede plaats achter de Oostenrijkse dub- beltwee van Arnold Jonke en Christian Zerbst. Dg twee andere Nederlandse boten in de halve finales van donderdag op het Meer van Ba- nyoles eindigden op de vijfde plaats en werden naar de B- finale verwezen. Dat waren de vrouwen dubbeltwee van Rita de Jong en José de Groot en de twee-zonder-stuurman van Kai Compagner en George van Iwaarden. Vrijdag komen op de tweede halve-finaledag nog vijf Nederlandse boten in actie. Rienks en Zwolle bekommer den zich in hun halve finale puur op de finaleplaats. Eer ste of tweede, dat maakte niet uit", stelde Zwolle. „Ik was best nerveus", zei Rienks, „niet uit twijfel over onze ca paciteiten, maar omdat we als wereldkampioen wel in de fi nale moesten komen." BURGH-HAAMSTEDE - Honderdtwintig deelnemers, waaron der honderddertien mannen en zeven vrouwen deden gisteren, donderdag, mee aan de negende editie van de Hotel Bombokaal- loop. Bij de mannen namen zes atleten al in de eerste ronde de be nen. Edwin de Leeuw, Sepp Vermeulen, Dennis Klasen, Charles Timmermans, Jan Hoek, Rian van de Broeke en Rien van de Wilt namen snel een voorsprong op de groep. In de tweede ronde de marreerden uit deze kopgroep Leo de Leeuw, Sep Vermeulen en Dennis Klaassen. Van dit selecte groepje bleek De Leeuw het meeste over te hebben. In een tijd van 31.52.1 won de atleet van AV de Bombokaalloop. Tweede werd Vermeulen (Scheldesport). derde werd Klaassen (AZSS). Bij de veteranen won Steef Kijne uit Rotterdam voor Kees Priem. Ron Abuys/Dynamo werd eer ste veteraan boven de vijftig jaar, de 62-jarige Simon Herlaar (DEM) uit Beverwijk was de beste bij de veteranen boven zestig. Aan de trimloop deden 128 lopers mee. Uitslagen Heren: 1.Edwin De Leeuw/AV 56, 31.52.1; 2. Sepp Vermeulen/Scheldesport, 31.57.13. Dennis Klasen/ACSS, 32.07.9, 4. Rian van de Broe- ke/Atletica, 32.43.6; 5. Charles Timmermans/Spark, 32.50.3; 6. Jan Hoek/Delta Sport; 33.09.7; 7. Wichard de Benis/GM Best, 33.16.9; 8. Steef Kijne M40/Rotterdam Atletiek, 33.37.2; 9. Jan de Wilde/AV 56, 33.41.4; 10. Christ Chabot/Sprint, 33.47.4; 11. Christ- Jan Dorelcijers/GM Best, 33.50.7; 12. Kees van Koeveringen/At- letica, 33.54.7; 13. Peter Louwerse/Dynamo, 34.04.7; 14. Jan Loxiisse/AV56, 34.07.8; 15. Cees Dijkman/Delta Sport, 34.14.4; 16. Kees Priem M40, AV 56, 34.20.9; 44. Ron Abuys M50/Dyna- mo,37.02.3; 65. Simon Herlaar M60/DEM, 38.23.7. Dames: 1. Nel lie van Horssen V35/Dynamo, 41.41.3; 2.Ellie Westerweel V35/At- letica, 42.14.5; 3. Anita Beckers/Scorpio, 46.05.9. Trimmers 2.5 ki lometer: I. Jeroen Kornelisse, 7.43.; 2. Rudy van Kleve, 7.44. 3.3 kilometer: 1. Sander Spier, 12.18; Ralph Heijden 12.45; Piet Kur- vink, 12.59. 6.6 kilometer: 1. Richard Smit, 25.58; 2. Jan Reder, 26.18; 3. Peter Beye, 26.23. Eerste dame: Marian de Jonge, 29.14. 10 kilometer: 1. Leo de Leeuw, 36.54; 2. H. Koehorst, 37.29; 3. Ferd 'Kornelisse, 39.00. Eerste dame: Lenie Melissant, 47.42. (Foto: Joop van Houdt). Als kanshebbers voor die over winning ziet Van Zalm cou reurs als Peter Mol, en oud- profrenner Vester Aarts die vo rig jaar respectievelijk als tweede en vierde eindigden. Rondemiss Nicolette van Oeffelen. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 9