deurloo intermeubel „Sport is één van de laatste vormen van vermaak die puur is Bassie en Adriaan in De Schutse 4' \l f UW KRANT SCHOUWEN-DUIVELAND JL r Anne Kleemans uit Zierikzee moedert over gevonden wezeljong Zeeuwse Rei speelt in Burgh-Haamstede Wij gaan verhuizen... 44 $0 I I 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE KLEURRIJKE ZITMEUBELEN ZONNIG GEPRIJSD! In gesprek met Patrick Tillieux, topman Eurosport in Parijs Maar breng niet alle gevonden jonge dieren direct naar het asiel Orgelconcert QJ^-f [ÖÜRLe F 'li? dé krant van schouwen -duiveland! V WSBODE Kom kijken! Haringvlielplein 4, Zierikzee. Tel. 01110-12946/12854. 's Maandags gesloten: Donderdagavond koopavond WOENSDAG 29 JULI 1992 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOU WEN-DUIVELAND 5 5 Patrick Tillieux, een van de topmensen van Eurosport in Parijs. PARIJS/OUDE-TONGE - Het gaat goed met Eurosport. Dat is één van de din gen die duidelijk worden tijdens een gesprek met twee topmensen van deze Eu ropese televisiezender voor sportevenementen. Patrick Tillieux, directeur Mar keting en Netwerk Ontwikkeling voor heel Europa en Jan Zwerus, directeur van ISPA, de vertegenwoordiger van Eurosport voor Nederland hebben grootse plannen met het televisiestation. Een station dat vorig jaar nog vele kijkers kwijtraakte doordat het wegens omstandigheden drie weken van de kabel af ging. Van de 3,8 miljoen Nederlandse kabelaansluitingen toen, bleven er 1,2 mil joen over. Met een geheel nieuwe aanpak kwam het station binnen een jaar te rug en heeft het in Nederland intussen weer 4,1 miljoen kabelaansluitingen te ruggewonnen. De eerste indruk die men dan ook krijgt van Eurosport is er één van bewondering. Het is tenslotte uniek te noemen dat een televisiestation binnen een jaar van een 'meer dood dan le vend' positie terugkomt naar een toppositie, hierbij tevehs 'concurrent' Sportnet voor- bijstrevend. Patrick Tillieux vindt woorden als uniek echter maar onzin en vindt het niet meer dan een logisch gevolg van een goede aanpak. „Eu rosport is hét sportstation dat specifiek Europeese sporten brengt. Daarbij geven we zowel aandacht aan grote als kleine sporten. Maar alleen dan als het kwalitatief goed is. Sport net houdt zich meer bezig met Amerikaanse sporten als foot ball, golf en bowling. Dat zijn sporten die voor een klein pu bliek aantrekkelijk zijn. Wij richten ons op een veel groter publiek", aldus Tillieux. Variëteit Eurosport heeft in totaal tus sen de zeventig en honderd ver schillende sporten in haar pak ket. Die variëteit is iets wat volgens Jan Zwerus en Patrick Tillieux het publiek zo trekt aan de Europese televisiezen der. Doel van de zender is Eu rosport in zoveel mogelijk huisgezinnen op de kabel te krijgen. Intussen is dat in 35,8 miljoen Europese huisgezin nen gelukt. Daarnaast zijn er ook nog de nodige gezinnen die via de schotel de programme ring volgen. Eén van de belangrijkste rede nen dat steeds meer mensen Eurosport kiezen voor het kij ken naar hun geliefde sport heeft volgens Tillieux te ma ken met het feit dat Eurosport geen limiet in zendtijd heeft. „Er is niets zo erg dan wanneer je naar een spannende wed strijd zit te kijken en je wordt dan onderbroken voor een an der programma omdat er een verlenging van de wedstrijd is die de andere stations niet had den ingecalculeerd. Bij Eu rosport ben je er van verzekerd dat je de gehele wedstrijd te zien krijgt. Al duurt een wed strijd yijf uur". Dat brengt echter ook weer kri tiek met zich mee van de kij kers. „Er zijn mensen die dan boos worden omdat de pro grammering in de kranten niet meer klopt. In de krant staat dat om die en die tijd een pro gramma over een bepaalde sport zou worden uitgezonden, maar die komt dan later omdat de wedstrijd is uitgelopen. Maar eigenlijk is dat iets wat we voor lief nemen, we zijn ten slotte een station dat voor der tig procent uit live-program ma's bestaat". Sportliefheb bers komen inderdaad goed aan bod bij het televisiestati on. Iets wat Jan Zwerus nog eens benadrukt: „Bij grote eve nementen als Roland Garros of de Grand Prix bij de Formule 1 races krijgt de kijker niet al: leen de wedstrijd op zich ge heel te zien, maar ook wordt er ruim aandacht besteed aan ac tiviteiten die aan dergelijke wedstrijden vooraf gaan, zoge naamde voorbeschouwingen". Vraag- van kijker De uitzendingen van Eurosport worden geheel gebaseerd op de vraag van de kijker. Hier wordt op ingegaan door dage lijks, iedere vijftien minuten, te onderzoeken hoeveel men sen naar een bepaalde uitzen ding kijken. Blijkt dat een be paalde sport uitzonderlijk veel of juist uitzonderlijk weinig mensen trekt, wordt de pro grammering daar naar aange past. Dat heeft als gevolg dat alle bijna 36 miljoen kijkers verdeeld over 30 landen krij gen waar ze om vragen. Zo blijkt dat in Nederland paar- desport een veel bekeken item is, in Duitsland handbal en ir Hongarije waterpolo. Maar on danks dat Nederland zoveel schaatsliefhebbers heeft, heeft het Nederlandse publiek wei nig of geen interesse in ijshoc key. De top tien van meest be keken sporten op Eurosport wordt volgens de onderzoeken aangevoerd door voetbal, ge volgd door tennis, auto- en motorraces, wielrennen, atle tiek, wintersporten als skiën, krachtsporten als boksen, golf, ruitersporten en funsporten als surfen, waterskiën en bob sleeën sluiten de rij. „Een ander sterk punt van Eu rosport is dat we niet alleen de grote sportevenementen ver slaan, maar ook de dingen die bij andere stations niet aan bod komen. Neem op het ge bied van tennis het Zwitsers- en het Oostenrijks Open. Het publiek van Eurosport is veel meer een afspiegeling van Direkteur van ISPA Jan Zwerus. Hij is de man voor Eurosport in Nederland. mensen die echte sportliefheb bers zijn", aldus Jan Zwerus. De taak van Jan Zwerus in Ne derland is zoveel mogelijk ka belexploitanten zo ver te krij gen dat ook zij Eurosport op de kabel zetten. Op Schouwen- Duiveland is men al zover. Goeree-Overflakkee nog niet; of beter gezegd niet meer. Toen Eurosport in mei 1991 van de kabel verdween besloot de ka belexploitant hier om Sportnet in de plaats te zetten. Een keu ze die door veel kijkers van dit eiland wordt betreurd. „De Flakkeese Kabelmaatschappij heeft nog tot mei 1993 een con tract met Sportnet. Tegen de tijd dat dat contract afloopt is het aan mij om ervoor te zor gen dat ze weer voor Eurosport kiezen", aldus Jan Zwerus. Olympische Spelen De bevolking van Schouwen- Duiveland met kabel kan in ie der geval tot en met zondag 9 augustus 24 uur per dag genie ten van de Olympische Spelen. Evenals met de winterspelen, zendt Eurosport dit wereld wijd bekende evenement rond de klok uit. „Normaal zenden we zestien uur per dag uit, maar met de Spelen wordt de zendtijd uitgebreid. De aanpak van Eurosport zal zo zijn dat wanneer andere stations bij voorbeeld'zwemmen uitzenden wij met iets anders komen dat op dezelfde tijd bezig is. Op an- ZIERIKZEE - Sedert enkele weken huist er bij Anne Kleemans uit Zierikzee thuis een wezeljong-. Het diertje, destijds amper 4 centimeter lang en een ge wicht" van bijna 25 gram, was sterk onderkoeld langs de Rijksweg aangetroffen en door een meisje bij het Dierenasiel afgeleverd. Het kleine wezeljonggroot zal het nooit worden, want als volwassen wezel zal hij hoogstens 100 gram wegen. (Foto: Joop van Houdt). De wezel, het kleinste soort uit het ras marterachtigen, ver blijft in de natuur zo'n 6 weken bij de moeder, waarna het jong zelf de jacht op veldmuizen en andere prooien aan moet kun nen. Jolanda Meerman van het Dierenasiel Schouwen-Duive- land zag tussen drieënveertig katten en acht honden uiter aard geen overlevingskansen voor het diertje. Anne Kleemans, zelf jarenlang aan het asiel verbonden ge weest, werd door Jolanda ge vraagd de verzorging van het wezeljong op zich te willen ne men. Het wezeljong is nu onge veer 5 weken oud en is met heel veel warmte en met een pipet toegediende kattemelk inmid dels opgegroeid tot een kernge zond diertje. Het begint aardig tam te worden, waarbij één- kennigheid zelfs hoogtij viert. Slechts Anne kan het diertje probleemloos in haar handen houden en voeden, terwijl haar man nu reeds op een felle ma nier wordt afgewezen. Dag en nacht is Anne met het diertje in touw geweest, waar bij de eerste nachten heel kri tiek waren. Zonder zelf veel nachtrust genoten te hebben', zagen Anne en haar man hun uitdaging werkelijkheid wor den en groeit het wezeljong per dag gestaag. Een zwaargewicht zal het wezeljong nooit wor den, omdat het gewicht gemid deld tussen de 65 en 100 gram zal liggen. Hun woning, waar inmiddels twee honden en vijf katten eèn zeer goed onderkomen hebben, zal voor het wezeljong niet al tijd als huisvesting kunnen dienen. Wanneer het diertje volgroeid is (na ongeveer 6 maanden), zal Anne het diertje opnieuw in de vrije natuur zijn eigen weg laten kiezen, daar het nut om het wezeljong in een hok op te sluiten bij haar volle dig ontbreekt. Na veel gerichte lectuur gelezen te hebben voor ziet zij met deze natuurlijke maatregel het gewenste resul taat te bereiken. Zo hebben door de jaren heen vele jonge dieren, waaronder een haasje met de fles grootgebracht, di verse jonge vogels etcetera na een perfecte verzorging weer hun plekje in de natuur terug gekregen. Wel leggen Anne Kleemans en Jolanda' Meerman de nadruk op het feit niet zomaar alle ge vonden dieren bij het Dieren asiel af te leveren, hoe goed de bedoeling dan ook mag zijn. Dikwijls zal men er in de direc te nabijheid een ouder aantref fen, die zijn/haar jong toch de juiste bescherming en hulp bie den kan. In gevangenschap gaan vele jonge dieren aan een soort stress-situatie ten onder, waar zelfs de goedbedoelende mens niet eerder bij stilstond. Moeder natuur Het asiel is juist voor de ext re me gevallen bestemd, terwijl in vele, vele andere gevallen „moeder natuur" toch haar werk klaart. Navraag bij de ware dierenkenner leidt in praktisch alle gevallen tot de juiste oplossing. Daarbuiten is voor een hele andere groep mensen het volgende aspect heel verhelderend. Vele al leenstaanden zullen met de aanschaf van een huisdier hun eenzaamheid behoorlijk kun nen indammen. Een jong dier geeft de mens gezelligheid en aanspraak en betaalt tevens de aan hen geboden liefde op ge paste wijze terug. Het perso neel van het Dierenasiel kan bij eventuele vragen zeer goed van advies dienen. dere tijden zenden wij dan weer zwemmen uit. Op die ma nier houdt je de keuze ruim en krijgt iedereen de mogelijk heid om naar iets te kijken wat hij of zij graag ziet. Het is zin loos om dingen tegelijkertijd uit te zenden", zo vindt Patrick Tillieux. Om ervoor te zorgen dat Eu rosport constant een kwalita tief hoge programmering heeft kocht het station de rechten voor grote sportevenementen al voor enige jaren op voor hand. Normaal koopt een sta tion per jaar de rechten. Dat vooruitkopën gebeurt uiter aard met een doel. „Sport is in. De interesse van het publiek voor sport wordt steeds groter. Het is tenslotte één van de laat ste vormen van entertainment die puur is, die echte emoties teweeg brengt. Spelletjes, qui- zen zijn vaak gekunsteld; sport daarentegen is heel puur. Daar om worden ook de rechten van de evenementen ^met het jaar duurder", verklaart Patrick Tillieux. De directeur marke ting en netwerkontwikkeling verwacht dan ook niet dat er op korte termijn een verzadi ging zal zijn van het publiek op het gebied van sport. „Over tien jaar, misschien. Maar voorlopig groeien we nog steeds, zeker in de Oostblok landen. Binnen drie jaar ver wachten we dat vijftig miljoen huishoudens af kunnen stellen op Eurosport. Maandelijks ko men er in Duitsland alleen al 150.000 aansluitingen bij. In Nederland zijn kabel en scho tel al een heel normaal ver schijnsel; daar nog niet. De sterke groei is het gevolg van een goede programmering; de één brengt het ander met zich mee". Toekomst De toekomst van Eurosport wordt door Patrick Tillieux en Jan Zwerus dan ook vol goede verwachtingen tegemoet ge zien. Naast de groei in het aan tal aansluitingen is ook de groei van het aantal bedrijven dat op het station adverteert groeiende. „Steeds meer be drijven zien dat het uitzenden van een reclamespot naast een sportuitzending interessant is. De resultaten voor die bedrij ven zijn er naar. Dus ook op dat gebied ziet het er rooskleurig uit voor Eurosport", aldus Til lieux. „Het doel voor de toe komst moet zijn dat het zover komt dat mensen wanneer ze naar sport willen kijken auto matisch kiezen voor Eu rosport". Een doel waar, kij kend naar het aantal kabelaan sluitingen dusver, rustig naar gestreefd kan worden. DREISCHOR - Op donderdag 30 juli geeft orgelist Dirk Jansz. Zwart het derde concert van dit seizoen op het orgel van de Hervormde kerk te Drcischor. Het programma bestaat uit werken van J. S. Bach (Preludi um en Fuga in h-moll), Franck (Pièee héroique) Paradies, Guilmant, Willem Mudde en de concert gever. Het begint om 20.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE - De volksmuziek groep de Zeeuwse Rei speelt op 8 augustus de gehele dag te Burgh-Haamstede tijdens de Fol kloristische Dag. Het instrumentarium bestaat uit viool, gitaar, accordeon, tuba, leitrom, draaileer, klompviool, hanseklap en zang. De Zeeuwse Rei bestaat uit één familie van vier personen en was vorig jaar verschillende keren te horen op Radio Zeeland, onder meer op Deltahoogte. Na een succesvol optreden op de Renessedag staan zij nu in de startblokken voor zaterdag 8 augustus in Burgh- Haamstede, met een gevarieerd programma. Op dit pro gramma staan onder meer: Vrijage in de Haverkist, 't Bles- ke dat naar de paardenmarkt gaat en een liefdesverklaring, bij het aanbieden van een meiboom, Schoonlief, hoe licht gij hier en slaapt, in uwer eerste dromen. Wil opstaan en de Mei ontvaan. Hij staat u al zo schone. Te horen en te zien in Burgh-Haamstede op 8 augustus. BURGH-HAAMSTEDE - Het duo Bassie en Adriaan is maandag 3 augustus te gast in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede. Zij brengen daar hun Lachspektakelshow in samenwerking met de Ne derlandse goochelkampioen André du Lord. De show be gint om 19.00 uur en duurt on geveer twee uur. Kaarten kunnen worden gere serveerd bij het VVV kantoor in Burgh-Haamstede aan de Nooi'dstraat nummer 45a. Al bij het begin gaat de hele zaal van groot tot klein in een deuk van het lachen bij de spitsvor- mige openingsconference van het duo. Bassie en Adriaan staan al vijftien jaar aan de top van jeugd, televisie- en theater- amuzement. Als zij met André du Lord gaan goochelen denkt menig volwassene: „Fijn dat ik met de kinderen ben meegeko men". Voor de voorstelling en in de pauze zijn de aller nieuwste LP's, CD en video banden, buttons, kleurboeken en stripboeken van Bassie en Adriaan te koop bij de souve nirwagen. Bassie signeert in de pauze alle boeken en platen. Advertentie Schilderswinkel Theo Raayen Vanaf 1 oktober a.s. kunt u ons vinden op het HAVENPLEIN 25 naast het VrijpoortjeÜ! Advertentie FOTO KLAAR LöüRj terwij'u t- t I fotografie» video foto's in 1 uur klaar FOTO VERSCHOORE ZIERIKZEE - DAM 5 - TELEFOON 01110-12796 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 47,50 D kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement ét f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Z ZöRd de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CD Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1