WEEKEND RECEPT Voetbalwedstrijd tussen Feyenoord II en Flakkees elftal dier in het vizier Unieke midgetgolf- baan in Rotterdam Flakkeese honkballers in eigen huis verslagen: 5-13 Op vakantie zonder reisziekte, een droom of werkelijkheid Bruse Boys voor AVIS Kleur in de nazomer, op balkon, terras of in tuin Michou; rustig en speels Cannelloni a la Greque Op woensdag 5 augustus in Ouddorp Barbara Koot in selectie Triathlon- nieuws WOENSDAG 29 JULI 1992 11 OUDDORP - Op woensdag vijf augustus vindt op het WFB-tetrein in Ouddorp een voetbalwedstrijd plaats tussen Feyenoord II en het Flakkees elftal. Honder den voetballiefhebbers van het eiland, maar ook veel toeristen van elders bezoe ken de jaarlijkse wedstrijd tussen het Flakkees elftal en Feyenoord II. Afgelo pen jaar behaalde de formatie van trainer Geert Meyer een kleine 4-3 overwin ning. Feyenoord had een succesvol seizoen, onder leiding van Wim Jansen zowel in de nationale competitie als voor de Europa Cup. Het elftal is nog verder versterkt met overgenomen spelers van SW/Dordrecht, terwijl Willem van Hanegem met ingang van 1 juli als trai ner is toegevoegd aan de orga nisatie. Met een ruimere groep contractspelers voor Feyenoord I, kon ook Feyenoord II wel eens aan kracht winnen, wat een boeiende confrontatie met het Flakkees elftal belooft te worden. De organisatie van de wed strijd is in handen van de Lionsclub Goeree-Overflakkee in samenwerking met de com missie Flakkees elftal. De op brengst is bestemd voor de ex ploitatie van vakantiewonin gen voor lichamelijk gehandi capten. Twee volledig aange paste bungalows staan op het terrein van bungalowpark De Klepperstee en een op het bun galowpark Aquadelta. Sinds de eerste woning in 1974 door initiatieven van de Lionsclub tot stand kwam, hebben vele honderden gehandicapten uit alle delen van het land, met hun verzorgers van een onbe zorgde vakantie kunnen genie ten voor een bescheiden bedrag van 325,— tot 375,— per week. De Lionsclub zorgde niet al leen dat de woningen aange kocht konden worden, maar draagt ook de verantwoorde lijkheid voor de lopende ex ploitatie. Hiervoor kunnen ze rekenen op de regelmatige steun van de Lionsclubs Schou- wen-Duiveland en de Hoek- sche Waard. Om de financiële risico's te beperken werd beslo ten om de woningen in een Stichting Vakantiewoningen onder te brengen. Hoezeer de woningen in een be hoefte voorzien, blijkt onder meer uit de reacties van de ge bruikers, zoals die staan opge tekend in de gastenboeken. l) heeft nodig voor 4 personen: 500 gram rul gebakken lamsgehakt 50 gram ontbijtspek, in reepjes gesneden 16 stuks voorgekookte can nelloni 1 zakje giroskruiden 2 eetlepels kokos 100 gram boter 1 gesnipperde ui 1 vleestomaat 90 gram geraspte oude kaas 50 gram bloem 6 deciliter melk zout peper Bereiding: Fruit in een pan op een ma tig vuur de gesnipperde ui en het ontbijtspek in ca. 40 gram boter. Meng er de to maat, ontveld en in stukjes gesneden, door. Voeg het rul gebakken lamsgehakt, de giroskruiden en de kokos aan het mengsel toe en meng alles goed door el kaar. Voeg eventueel peper een zout naar smaak toe. Voeg als laatste de geraspte oude kaas toe. Smelt voor de saus ca. 50 gram boter in een pan. Voeg al roerende de bloem toe en blij! roeren tot een glad mengsel ontstaat. Giet er al roerend 6 d< ilitor koude melk bij en laat de saus 5 minuten koken. Vul intussen 16 voorgekookte cannelloni met het vleesmengsel en leg deze in een met boter ingevette ovenschotel. Breng de saus op smaak met zout en peper en giet deze over de cannel loni. Strooi er de rest van de kaas over en gratineer de cannelloni in het midden van een voorverwarmde oven van 175°C in ca. 45 mi nuten goudbruin. Lekker met een frisse sala de en knapperig gebakken stokbrood of pistolets. Voedingswaarde per portie: Energie: ±4495 kJ (1075 kcal) Eiwit: 45 gram Vpt: 71 gram Koolhydraten: 64 gram ZIERIKZEE/BRUINISSE - Het eerste elftal van voetbalvereni ging Bruse Boys uit Bruinisse is voorzien van nieuwe t-shirts door haar sponsor Louis Goedbloed uit Zierikzee. Stond er voor heen Goedbloed Autoverhuur op, na de wijziging van opzet van dit bedrijf, waarbij het zich aansloot bij AVIS, een groot autover huurconcern leek ook de naam op de shirts niet meer te kunnen. Vandaar; nieuwe shirts, van dezelfde sponsor. Op de foto bo venste rij v.l.n.r.: Louis Goedbloed (sponsor), Cees van Dijk (trai ner), Kees de Keijzer, Han Muller, Jacob Muller, Jaap Knop, Her- bert Goudzwaard, Wilco Hanzen, Tonny van de Berge en Mart Hanzen verzorgerDe onderste rij v.l.n.r. Bert van de Berge, Jan Stouten, Arjan Stoutjesdijk, Harold van de Berge, Martin Verspoor, Johan Nieuwersteeg, Leo Burgers en Jacob van de Ber ge. (Foto: Joop van Houdt). Officiële opening 25 september OUDE-TONGE - Onlangs heeft in een driedaagse wed strijd in Den Haag Barbara Koot uit Oude-Tonge zich ge plaatst voor het EK Young Ri ders in Polen. Met haar 18 jaar is zij de jongste Nederlandse deelneemster aan deze Europe se kampioenschappen, die eind augustus worden gehou den. Tijdens de selectiewedstrijden in Den Haag vocht Barbara voor haar laatste kans om op genomen te worden in de Ne derlandse equipe van vier amazones. Drie deelneemsters hadden zich reeds gekwalifi ceerd. Gezien haar prestaties kon de bondscoach na afloop niet meer om haar heen. Ibt ieders verrassing werd Bar bara namelijk alle drie de da gen eerste. Zelfs de Nederlands kampioene van enkele weken geleden hield zij achter zich. Ook de drie reeds geselecteer de amazones konden niet tip pen aan de hoge score van 68 tot 71 procent, een score die de equipe zelfs hoop geeft op een zilveren en misschien wel gou den medaille. Naar de EK Young Riders in Polen worden vier combinaties uitgezonden. De 18-jarige Bar bara Koot is de jongste van het damesgezelschap. Ook haar 8- jarige paard is de benjamin en de minst ervarene onder de soortgenoten. Met haar uitzen ding naar de EK is Barbara niet het enige gezinslid dat de ze eer te beurt valt. Eerder dit jaar ging zus Mischa Koot met haar pony, als Nederlandse kampioene, naar de Europese kampioenschappen in Zweden. Barbara was al eerder met haar pony vertegenwoordigd op een EK in Ierland toen ze 15 jaar was. Toen won ze met haar ploeg goud. Mischa Koot haal de op 12-jarige leeftijd met haar equipe een zilveren me daille tijdens Europese kam pioenschappen in Italië. VLISSINGEN - Woensdag avond werd er in Vlissingen voor de derde keer een zeedu- athlon gehouden. Gekozen kon worden uit 500 meter zwem men en 6 km lopen of 1000 me ter zwemmen en 12 km lopen. Bij de langere afstand een sterk startveld met nationale toppers, zoals Niels Koole, Ron Vermaat, Perry Huizer en Jo- Ann Mudde. Ook een sterk da- mesveld met onder andere Dirksland-winnares Irma Hee- ren, Belgisch kampioene kwart triathlon Mieke Suys en Anke Tuinman. De winst ging bij de heren naar JoAnn Mud- de, de sterke zwemmer uit Nieuwpoort, die dit seizoen zijn concurrentie versteld doet staan van zijn sterk verbeterde loopvermogen. Niels Koole uit Middelburg werd tweede, Ron Vermaat werd derde. De ij- zersterke Irma Heeren wist haar concurrenten ruim voor te blijven en finishte op een ne gende plaats in het herenveld. Op de korte afstand kwamen drie TVGO-ers aan de start. Harro Verhage uit Middelhar- nis, Gilles Breur uit Dirksland en Ruud de Haan, eveneens uit Middelharnis. Breur en Verha ge stapten als nummer één en twee op het strand, terwijl De Haan als tiende goed volgde. Verhage liep ijzersterk en zijn eerste plaats kwam geen enkel moment in gevaar. Breur kon zich tot 4,5 km op de derde plaats handhaven, maar moest toen echter enkele plaatsen prijsgeven en finishte als zes de. De Haan finishte uiteinde lijk op een dertiende plaats. Vlinderstruik is in pot te koop zodat planten op kleur kunnen worden uitgezocht. BOSKOOP - Wie van vakantie thuis komt, heeft-zin in wat extra kleur in de tuin, op het balkon of terras. Met vrolijke bloeiende bloemen duurt de zomer lan ger. Er kan nog van alles worden aangeschaft en ge plant, want bloeiende planten, struiken en (stam)bo- men worden allemaal in ppt geteeld. Eén van de meest opvallende bloemheesters die de nazomer versieren is vlinderstruik (Buddleja davidii). Vooral op een zonnige plek doet deze plant z'n naam eer aan en wordt bezocht door talloze vlinders en andere nectar- zoekende insecten. De pluim- vormige bloeiwijze zijn paars in allerlei tinten, ook roze en wit. In cultuur zijn vele mooie tuinvormen ontstaan dooe doelbewust kruisen. De zuiverroze Pink Delight is in de jaren tachtig geïntrodu ceerd, heel mooi. Andere popu laire vlinderstruiken zijn lie YERSEKE - ln de Zeeuwse plaats Yerseke vinden van 13 tot en met 15 augustus de ..Oosterscheldedagen 1992" plaats. Dondpfdag 13 augustus zijn er diverse attracties op het Parkeerterrein Koningin Julia- nahaven en 's avonds is er mu ziek op het Kerkplein. Vrijdag is er onder meer braderie,,Vero nica Zomershow, kampioen schap vlaggenhijsen, lawaai- optocht, vlootschouw en mu ziek. DEVENTER - Zondag 2 augus tus wordt in Deventer een grote boekenmarkt gehouden. Vanaf 11.00 uur 's ochtends tot 18.00 uur staan er 500 stands opge steld die gevuld zijn met dui zenden boeken. Het kwalitatie ve aanbod van de boeken is goed en varieert in onderwer pen, van geschiedenis tot kunst. De boekenmarkt vindt plaats aan de oever van de IJs- sel en loopt door tot in de histo rische binnenstad. De boeken markt wordt aangevuld met een theater- en muziekpro gramma. de France en Black Night (don kerpaars). Het wachten is nog op een blauw- en geelbloeien- de, goed winterharde vlin derstruik. Tegenwoordig richt de veredeling zich echter voor al op laagblijvende typen. Een vlinderstruik wordt al gauw 3 meter hoog. Een andere, min der bekende, maar zeer aan trekkelijke vlinderstruik is Buddleja alternifolia. De over hangende takken zijn hele maal bezet met violetkleurige bloempjes. Wordt 3 meter hoog en breed en vraagt dus vrij veel ruimte. Moet na de bloei wor den gesnoeid Vlinderstruik kan ook in een ruime pot of kuip groeien. Ook op een balkon zullen vlindrs de bloemen weten te vinden Tip: Om Buddleja davidii jong te houden is diep terugsnoeien nodig in maart. De bloemen ontwikkelen zich op de jonge scheuten, die in één seizocdn ruim 2,5 meter lang worden. Niet snoeien heeft tot gevolg: een sterke vertakking, kleine bloemen en veroudering. Varens op de Floriade Hoe mooi groentinten en blad- vormen in de tuin kunnen zijn, laten varens zien. De meeste doen het goed op een zonarm plekje of onder heesters en bo men. Ze houden van humusrij- ke grond, die niet mag uitdro gen. Potgrond of tuinturf door de grond mengen bij het plan ten verdient daarom aanbeve ling. Op de Floriade te Zocter- meer is een uitzonderlijk groot assortiment te zien. De inzen ding is te vinden in het gebied Wereld (13). Er is ook een informatie-kiosk ZIERIKZEE - In het Dierenasiel Schouwen-Duiveland aan de Zandweg in Zierikzee zit Michou. Dit lieve poesje, ongeveer elf weken jong, zit daar te wachten tot een aardig baasje haar op komt halen. Michou is een rustig katje, dat behoorlijk speels is. Ze is zwart gekleurd en kan het goed vifiden met andere katten. Met honden kan Micha ook overweg. Dit poesje kan in principe in elk gezin geplaatst worden. Overigens zitten in het asiel verder nog 29 jonge katjes, twaalf wat oudere katten, vijf honden en vier jonge konijnen, die alle graag onder de mensen willen komen. De hond Boeska. die enkele weken geleden vermeld werd, is ge plaatst. Zijn kameraadje Boris zit nog met smart te wachten op een dierenvriend. Belt u even naar het dierenasiel? Telefoon 01110-17013. De kater Micky uit de Kattenopvang van de Sophia-Vereeniging in Nieuwerkerk is (nog) niet geplaatst. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Reizen naar de va- kantiebestemming kan voor mensen die last hebben van reisziekte een ware kwelling zijn. Vaak zit men langdurig in de auto, op de boot, in de trein o( vlieg tuig met alle gevolgen vandien. Men krijgt last van duizeligheid, hoofdpijn, een drukkend gevoel op de maag, misselijkheid en het gevoel te moeten overge ven. Reisziekte kan er voor zorgen dat men zich uitermate 'belabberd' voelt en dat is zeker niet de juiste stemming om de vakantie mee te beginnen. Gelukkig bestaat er een uitste- kend middel, dat bij iedere apotheker en drogist te krijgen is, waarmee reisziekte voorko men kan worden. Deze tablet ten hoeven niet enige dagen van te voren te worden ingeno men maar pas op het moment dat het nodig is, want ze wer ken doorgaans al na een kwar tier. Reisziekte is niet zozeer een echte ziekte, maar meer een 'normale' reactie van het li chaam op een 'abnormale' si tuatie, zoals bijvoorbeeld vlie gen of varen of lange auto ritten. Braakcentrum Ons evenwichtsorgaan speelt hierbij een belangrijke rol. Als een soort 'verdedigingsmecha nisme' tegen die nieuwe situa tie is het evenwichtsorgaan er 'verantwoordelijk voor dat er bepaalde stoffen worden aan- -gemaakt (histaminen), die on der meer het braakcentrum in de hersenen stimuleren met als -vervelend gevolg dat men zich i-nisselijk gaat voelen en denkt •fe moeten overgeven. Niet ie- Zeereen heeft evenveel last van deze 'aanpassingsverschijnse len. De een is veel gevoeliger voor reisziekte dan de ander. Reisziekte kan prima worden ..voorkomen. Allereerst wordt de kans op het krijgen van reis ziekte geringer door wat alge mene voorzorgsmaatregelen in acht te nemen. Zo is het bij voorbeeld niet verstandig om met een lege maag op reis te gaan. Een lichte maaltijd voor dat men vertrekt is aan \te ra den. Voldoende frisse lucht in de auto, trein of bus is ook be langrijk. Tijdens langere reizen wordt doorgaans ook meer gesnoept dan thuis. Teveel suiker in eens, daarvan ga je je ook niet beter voelen en te veel drop heeft een nadelige invloed op de bloeddruk. Het is aan te raden voordat men vertrekt bij apotheker of drogist langs te gaan voor een snelwerkend geneesmiddel te gen reisziekte. Zeker als het be kend is dat een van de reisge noten gevoelig is voor reisziek te is dit geen overbodige luxe. Deze middelen voorkomen niet alleen reisziekte, maar genezen bovendien de verschijnselen er van. Het geeft een rustig gevoel voorbereid op reis te gaan. Daarom is het verstandig een goed middel tegen reisziekte tot de standaard vakantie-uit rusting te laten behoren. JOURE - Op 29 juli vindt een folkloristische Friese bruiloft plaats in Joure. Een Fries paar wordt in de echt verbonden op de manier zoals dit ook in 1850 gebeurde. Na het bruiloftsdan- sen en de bruidslunch nemen de bruiloftsgasten deel aan een harddraverij. ROTTERDAM - Als eerste in Nederland beschikt Rotterdam over een unieke midgetgolfbaan geschikt voor gehandicapten en senioren. De baan ligt bij het Dienstencentrum IJsselmonde, Grote Hagen 22. Op 25 september om 15.30 uur verricht J. de Kloet, por tefeuillehouder welzijn en onderwijs van de deelge meente IJsselmonde, samen met een speler van Fey enoord, de officiële openingshandeling. Nederland kent in totaal 450 midgetgolfbanen. De nieuwe baan in Rotterdam is door on der meer betegeling aangepast voor gehandicapten. De baan is er voor iedereen. De nadruk komt echter te liggen op senio ren en gehandicapten. Daar door kunnen circa 32.000 oude ren en 30 instellingen voor ge handicapten gebruik maken van de baan. LEIDEN - Studenten Japanse Thai en Cultuur aan de Rijks universiteit Leiden organise ren vanaf 22 tot en met 28 augustus een cultureel evene ment, genaamd Tanuki Matsu- ri. Allerlei aspecten komen aan bod, zoals Japanse drums, callifragie-demonstraties, in- ktschilderingexpositie, boek verkoop, foto's origami (pa- piervouwkunst) en ikebana (bloemschikkunst). Het spel is bij uitstek geschikt voor gehandicapten en senio ren. Het vereist weinig fysieke inspanning en kan door ieder een (ook zonder technische vaardigheden) gespeeld wor den. Daarnaast speelt het so ciaal element een grote rol. De baan kan, ondanks dat het spel buiten gespeeld wordt, het hele jaar door gebruikt wor den. Het idee om een midgetgolf- baan speciaal voor senioren en gehandicapten aan te leggen is ontstaan binnen het project Se nioren Sportief van Recreatie Rotterdam. Senioren Sportief is een sportvereniging oprichting, die als doel heeft sport- en speldeelname onder senioren te stimuleren. De baan is geopend van maan dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. Bij voldoen de belangstelling wordt het aantal openingsuren uitge breid. "iC. OUDE-TONGE - Tijdens de laatste wedstrijden vóór de zomerstop is geen enkel team van HSV The Islanders tot winstgekomen. Op het eigen veld aan de Van Halenstraat kregen zowel de meisjes aspiranten als de honkbal senioren een ne derlaag te incasseren. Het damesteam van de honk- en softbalvereniging liep tijdens hun uitwedstrijden tegen het Ridderkerkse Rowdies eveens tegen een verliesbeurt aan. Hoewel het senioren heren team van de Oude-Tongse honkbalvereniging haar thuis wedstrijd met 5-13 verloor van Zwijndrecht, was er over het algemeen attent en agressief gespeeld. Met uitzondering echter van de eerste inning. Matheid Door een ondefinieerbare mat heid in de eerste inning geluk te het Zwijndrecht een 0-5 voor sprong te nemen. Na een don derpreek van playing-coach Jan Zwerus, werd er evenwel in de resterende innings beter ge presteerd. In de laatste drie slagbeurten werd door de Oude-Tongse formatie geen en kele run meer toegestaan. Me de door prima werpen van relieve-pitcher Jan van Gende- ren, bleef de score van de be- 1 zoekers Op 12 punten hangen. Aan slag verging het The Islan ders nu ook beter. Juist in die laatste drie innings gelukte het de gastheren punten te scoren. Een goede „knuppelvoering" van onder meer Maurice Klaa- sen, Ben Hameeteman, Hans Zwerus, Teun Knops en Sjaak Groenendijk (die nu een ge middelde sloeg van 1.000), zorgde ervoor dat de thuisplaat nu regelmatig kon worden ge passeerd. Eindstand: 5-13. Dames Het dames softbalteam moest in Ridderkerk haar meerdere erkennen in het plaatselijke softbal-negental van de Row dies: 12-7. Tijdens de eerste wedstrijd destijds werd nog rqet 14-2 verloren en scoorde niemand van The Islanders een slaggemiddelde. Na deze return bleken nu zes Oude-Tongse speelsters een ge middelde te hebben gereali seerd. Yvonne Verbiest wist de bal drie keer het veld in te slaan en mede hierdoor het slaggemiddelde van 0.750 te scoren. Het meisjes aspirantenteam moest het tijdens hun laatste wedstrijd voor de zomerstop opnemen tegen de kampioen Jeka. Hoewel er naar vermo gen werd gespeeld door de flakkeese formatie, kon een 1- 21 nederlaag niet worden voor komen. Pitcher Anouk Wal- dekker leverde een knappe prestatie. Van de in totaal twaalf gemaakte nullen schreef zij er zeven op de naam. Ook aan slag deed zij het niet slecht: 0.333. Natasja Huijsmans deed het nog iets beter en sloeg 0.500. Pitcher Anouk Waldekker, van het meisjesteam aspiranten team, wist van de in totaal twaalf ge maakte nullen er maar liefst zeven voor haar rekening te nemen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 11