Alleen voor de sfeer wil je al meedoen" UITSLAGEN MAANDAG 20 JULI 1992 NR 25189 7 HE B: Halve finale: Carpen- tier - Bruggink 6-1 5-7 7-5. Jongsma - Verstraeten 5-7 6- 3 6-3. Finale: Carpentier - Jongsma 0-6 6-3 6-1. DE B: Halve finale: Cijvat Pee man (Peeman walkover). Meulenberg - Delfsma 6-4 6- 3. Finale: Meulenberg - Pee man 6-0 6-2. HD B: Evers- dijk/Oostrom - Salawa- ne/Tawfik 6-4 6-3. Carpen- tier/Mooibroek - Wol- fert/Verschuure 7-5 6-4. Fi nale: Carpentier/Mooi- broek - Eversdijk/Oostrom 6-3 6-3. GD B: Meulen- berg/Carpentier - Bom/Ver- schuure 6-1 6-1. Walra- ven/Mooibroek - Pee- man/Verstraete 6-4 6-2. Fi nale: Meulenberg/Carpen tier - Walraven/Mooibroek 6-0 6-1. HE Cl: halve finale: Schimmelpenninck -Maris 7-5 6-3. De Vlieger - Vreeke 6-4 6-3. Finale: Schimmel- pennick - De Vlieger 6-2 1-6 6-1. DE Cl: halve finale: Van Leeuwen - Korenhof 6-1 4-6 6-1. Meulenberg - Grooten huis 6-4 6-0. Finale: Meulen berg - Van Leeuwen 6-1 6-1. HD Cl: De Jong/De Vlieger Goedegebuure/Wonder- gem 6-4 4-6 6-2. De Co- ninck/Schimmelpenninck - Van Driel/Oranje 1-6 6-2 6-2. Finale: De Jong/De Vlieger - De Coninck/Schimmel- penninck 5-7 6-4 6-2. HE C2: Linnenbank - De Coninck 6- 1 walkover Linnenbank. Al- tena - Hendrikse 6-0 6-3. Fi- anle: Altena - Linnenbank 6-4 6-3. DE C2: halve finale: Grootenhuis - Kleijn 6-1 6-1. Hartog - Van Leeuwen 6-1 6- 2. Finale: Grootenhuis - Hartog 6-4 6-1. GD C2: Hal ve finale: Van Nieuwenhuij- ze/Altema - Min naar/Veenstra 7-6 5-7 6-4. De Looff/Van Stigchel - Bijde- vaate/Bijdevaate 6-2 6-0. Fi nale: De Looff/Van Stigchel - van Nieuwenhuijze/Alte- ma 4-6 6-3 7-6. HD C2: Hen- drikse/Linnenbank - Vroeg- op/Kampen 6-4 6-2. Ver wei j/De Coninck Meul- dijk/De Koning 7-6 6-3. Fi nale: Hendrikse/Linnen- bank Verwéi/De Coninck 6-4 7-5. DD C2: Grooten- huis'/Hartog - Hommel/Bij- devaate 6-1 7-5. Bom/ Oostrom - Veenstra/ innaar 46 6-4 6-1. Finale: Grooten huis/ Hartog - Bom/ Oostrom 6-2 6-3.HE Dl: Hal ve finale: Eversdijk - Scho- neman 2-6 3-6. Wisse - Stou ten 6-0 7-6. Finale: Wisse - Schoneman 4-6 7-5 6-1. DE Dl: Halve finale: Duits - Vroegop 6-2 4-6 6-4. Van Dui- venbode - Richard 6-4 0-6 6- 0. Finale: Van Duivenbode- Duits 6-0 7-6. GD Dl: Halve finale: Veenstra/ Minnaar Pronk/Verspeek 6-4 6-4. Bal/Bal - Van Tbl/Van de Knaap 4-6 6-3 7-6. Finale: Bal/Bal - Veenstra/Min- naar 6-4 6-3. DD Dl: Halve finale: Duits/Kats Goud/Slootmaker 6-3 6-1. Van Dijke/Bos - Hooger- huis/Van de Vet 6-4 6-4. Fi nale: Van Dijke/Bos - Duits/Kats 6-2 6-2. HD Dl: Halve finale: Buijs/Vos - Nouwen/Vleeshouwer 6-1 6- 1. Schoneman/Verspeek Kievith/Schulten 6-3 7-5. Finale: Buijs/Vos - Schone man/Verspeek 6-3 6-2. HE D2: Halve finale: Delf- gaauw - De Jonge 6-3 6-7 6-3. Van de Werf - Van de Cingel 5-7 4-5 walkover Van de Werf. Finale: Delfgaauw - Van de Werf 6-4 6-2.DE D2: Halve finale: Van Duiven- bode - Blom 6-3 6-0. Richard - Breure 3-6 6-0 6-4. Finale: Van Duivenbode - Richard 6-1 6-1. HD D2: Halve finale: Van de Werf/Beije - de Bree/Van Dalen (walkover van de Werf/Beije). De Jong/Eshuis Rijn berg/Rijnberg 6-1 4-6 6-3. Finale: De Jong/Eshuis - Van de Werf/Beije 6-1 6-1. GD D2: Halve finale: Ri chard/ Flohr - 't Manne tje/Legemaate 6-0 6-4. Van Wijk/De Vlieger - Pante- koek/Pantekoek 6-3 6-4. Fi nale: Richard/Flohr Van Wijk/De Vlieger 6-2 6-4. DD D2: Halve finale: De Fouw/Miljoen - Blom/Ri chard 6-2 6-4. Kerkho- ve/Koeman - Van Urk/Mer- le 6-2 6-1. Finale: De Fouw/Miljoen - Kerkho- ve/Koeman 6-2 6-1. HE D35 Halve finale: Veenstra - De Jonge 6-3 6-3. Schuiten - Stöütèrï 6-3 6-0. Finale: Schülten - Veenstra 4-6 7-6 6-4. „Alles kan, niks moet, alleen voor de sfeer wil je al meedoen aan dit toernooi. Ondanks de prestaties die je levert kan je ontspannen sporten", waren de woorden van Serge Carpentier aan het slot van het negende Dikke Torentoernooi. De 27-jarige tennisser uit Vlissingen bedankte namens alle deelnemers de toernooicommissie Joop de Vlieger, Erna Tferwisscha en Hans Minnaar voor hun inzet. Die dankwoorden waren zeer terecht want de negende editie stond in het teken van meevallers en tegenvallers. Het gerenommeerde tennistoernooi van Zeeland kreeg in het begin de tegenvaller te slikken van de zeven Egyptenaren die het lieten afweten. Vervolgens was er afgelopen vrijdag een regendag en veertig partijen moesten worden afgelast. Er werd aan de noodrem getrokken en er werd naar de banen in Bruinisse, Nieuwerkerk en Schuddebeurs uitgeweken. Met behulp van het pro-set systeem, er wordt tot acht gamepunten gespeeld, bleek zaterdagmiddag het Dikke Tbrentoernooi weer volledig op schema te liggen. „Wij moesten vrijdagavond negenenzeventig partijen onderbrengen. Vanaf 20.00 uur waren wij de deelnemers gaan bellen en eindelijk om 24.00 uur hadden we de zaken rond. Gelukkig konden we tot de halve-finale partijen in pro-sets spelen, anders waren de finalepartijen vandaag nooit op tijd gereed gekomen", verklaart Joop de Vlieger. Het was gisteren, zondag, volop genieten voor de tennisliefhebbers. Op de zes gravelbanen aan de Grevelingenstraat in Zierikzee werden maar liefst drieëntwintig finale wedstrijden gespeeld. In de verschillende categorieën werd om de Dikke Tbren plaquette gestreden en dat toonde aantrekkelijk tennis. De meeste aandacht ging uit naar de 27-jarige Serge Carpentier uit Vlissingen. De voormalige A-speler won vorig jaar in een spannende finale het gerenommeerde tennistoernooi in Zierikzee. De B-speler liet ook nu zien dat hij de beste tennisspeler is op het Dikke Tbrentoernooi en plaatste zich in drie finales. Gezien zijn klasse was het ook duidelijk dat Carpentier geen enkele Het negende Dikke Tbrentoernooi op de gravelbanen in Zierikzee heeft de laatste jaren een uitstekende naam opgebouwd. In Zeeland kan het zich meten met andere gerenommeerde tennistoernooien. Maar de .aantrekkingskracht voor het evenement waar driehonderd deelnemers driehonderdzestig partijen spelen, ging verder dan het Zeeuwse tenniswereldje. Deelname uit Amsterdam, Amersfoort, Hengelo geeft aan dat het toernooi een opvallende plaats inneemt op de wedstrijdkalender. Het toernooi kreeg in de negende editie te maken met wisselvallig weer dat de toernooicommissie dwong om een groot aantal wedstrijden te plannen op de tennisbanen van bevriende clubs in de omgeving. Maar ondanks de tegenslag werd gisteren, zondag, met succes het tennistoernooi succesvol afgesloten. Serge Carpentier en Marjolein Meulenberg. tegenstand duldt. Want ondanks zijn problemen in de eerste set bij het enkelspel toonde hij zijn klasse in de tweede en de beslissende derde set. De 16-jarige Arno Jongsma uit Heinkenszand speelde dapper maar tegen de overmacht van de tennisleraar was ook deze jonge telg van tennisvereniging 't Halve Maantje uit Goes niet opgewassen. „Het is geen schande om van Serge te verliezen", vertelt Arno Jongsma, „De eerste set kon ik mijn spel nog opdringen maar toen kreeg hij door hoe ik speel. In die derde set passeerde hij mij steeds langs die lijn en die lobballen zijn gewoon een specialiteit van hem". Jongsma was tevreden met de tweede plaats want in de kwart-finale had hij Marcel Wolfert en in de halve-finale Verstraeten uit het toernooi geslagen. Carpentier keek even geschrokken terug op de finalepartij: „Het ging haast mis maar in de tweede set maakte hij voldoende fouten om hem af te straffen. In die derde set kwam hij veel te veel op het net staan, ja dan wordt het voor mij eenvoudig gemaakt". Het was voor Carpentier niet de enige overwinning in Zierikzee. Ook het gemengd dubbel was een prooi voor de sympathieke tennisser. Samen met Marjolein Meulenberg versloeg hij op eenvoudige manier Walraven/Mooibroek in 6-0 6-1. De herendubbel was het zelfde laken een pak want Carpentier met Jurgen Mooibroek was ook te sterk voor Eversdijk/Oostrom. Opvallend is dat de leerlingen van de tennisschool van Serge Carpentier uit Vlissingen veel ereprijzen in de wacht sleepten op het Dikke Tbrentoernooi. Zelfs de Cl- speelster Marjolein Meulenberg was goed voor een aantal Dikke Tbrens. Oppermachtig bleek zij in de dames enkel B-klasse toen Tica Peeman uit Oolgensplaat gemakkelijk met 6-0 6-2 werd verslagen. Eerder op de dag had Meulenberg ook al de finale-wedstrijd gewonnen in de Cl-klasse van Saskia van Leeuwen met 6-1 6-1. Voor de 16-jarige 4-havo scholier uit Vlissingen was het dubbel feest want tijdens de halve- finale wedstrijden, zaterdag 18 juli, had zij uitbundig haar verjaardag gevierd. „Ik heb vandaag drie finale wedstrijden gespeeld en allemaal gewonnen. Maar de overwinning bij de dames enkel B vond ik toch de leukste", vertelt Meulenberg die zes keer per week traint. De jonge tennisster uit de school van Carpentier is de laatste jaren dan ook enorm omhoog geschoten. Drie jaar geleden was Meulenberg nog D2-speelster maar vooral de motivatie van haar heeft gezorgd voor deze vooruitgang. Kijk, als het tussen de oren goed zit, dan kom je een heel eind. Het gebeurt regelmatig dat het op de training niet goed gaat. Maar na vijf minuten tennissen stop ik en gaan we gewoon eerst uitvoerig praten. Soms is dat zonde van de trainingstijd maar met veel praten kan je ook succes hebben", analyseert Carpentier zijn leerling. Het negende Dikke Tbrentoernooi had een record aantal deelnemers. Driehonderdzestig partijen stonden vermeld op de wedstrijdschema's voor driehonderd deelnemers. Vooral veel tennisscholen uit diverse plaatsen in Nederland waren naar Zierikzee gekomen. Want het toernooi heeft de laatste jaren enorm veel goodwill gekweekt. Het tennisniveau, de gezelligheid en de gemoedelijke sfeer die rond de tennisbanen hangt is in wijde omgeving bekend. Daarnaast is het voor de vele deelnemers van Schouwen- Duiveland moeilijk om tot de finale door te dringen en zo'n begeerde Dikke Tbren plaquette te winnen. Toch is het een aantal deelnemers gelukt om zelfs een finalewedstrijd te winnen en dat betekent dan punten verdienen om naar een hogere klasse-te promoveren. De 23-jarige René Schimmelpenninck uit Zierikzee won in drie sets de heren enkel C-klasse. Zijn tennisvriend Michel de Vlieger was zijn tegenstander maar zoals geen ander wist Schimmelpenninck de zwakke plekken van De VliegeT te vinden. René Schimmelpenninck „Michel heeft een zwakke backhand en daar heb ik vandaag op gespeeld. Vandaag heb ik vijftien punten verdiend en vorige week in het Mosseltoernooi zes punten. Nog een paar punten en dan ben ik B- speler", vertelt Schimmelpenninck die inmiddels in het herendubbel al B-speler is geworden. Ook Michel de Vlieger kan zich klaar maken voor de promotie naar de B-klasse. Twee weken geleden won hij het toernooi in Goes en vorige week stond hij in de finale van het Mosseltoernooi. De beide spelers van Lawn Tfennisclub Zierikzee zijn aan een opmars bezig binnen de Zeeuwse tenniswereld en dat zal zeker ten goede komen aan de tennissport op Schouwen-Duiveland. In de heren enkel D2-klasse ging de overwinning naar de Oosterlander Kees Delfgaauw. In twee sets 6-4 6-2 versloeg hij Hans van de Werf. In de heren D 35+ ging de overwinning verrassend naar Paul Schuiten uit Burgh- Haamstede. Henk Veenstra, die als eerste geplaatst was, moest in drie sets, 4-6 7-6 6-4 met lege handen het toernooi verlaten. Erna Tferwisscha, één van de toernooicommissieleden, was blij dat het evenement weer achter de,rug was. „Het is altijd weer een heel karwei om alles vlekkeloos te laten verlopen. Ik loop hele dagen rond om de standen te noteren en kijk of het goed verloopt op de banen. Aan het einde van de avond typ ik alle uitslagen op papier en zet tevens het nieuwe programma voor de volgende dag in elkaar. De wedstrijd-planning laat ik over aan Joop de Vlieger en Hans Minnaar. We werken nu vier jaar samen en dat gaat prima zo. Volgend jaar is er natuurlijk de tiende editie, een jubileumtoemooi. Nee, wij weten nog niet of we iets speciaals doen, daar moeten we nog over praten", verklaart Tferwisscha. In ieder geval zal het Dikke Tbrentoernooi op dezelfde voet doorgaan .als de laatste jaren. Het succes waar het tennistoernooi op geschoeid is heeft respect afgedwongen bij de deelnemers. Zoals Serge Carpentier verwoordt: „Er was vroeger in Sluis een gezellig toernooi. Maar Joop de Vlieger, die daar zelf nog speelde, heeft de gezelligheid in Zierikzee gebracht. Daarom hoop ik dat ik volgend jaar weer op het Dikke Tbrentoernooi mag komen spelen". TEKST KEESVERKERKE FOTO'S JOOP VAN HOUDT rentoernooi

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7