Deltaweek vestigt een record van honderdnegentig deelnemers Clubrecord Anja Stouten Danny Magito in onderhandeling met de Belgische voetbalclub FC Boom Kop eraf bij Dikke Torentoernooi Kopje Kleiner uit Bruinisse en de Tarka uit Zierikzee winnen Woensdag valt de definitieve beslissing Holland- Zeeland en Bom spelen bowling finale Record voor Eddy Smit Atleet Moulay Slimane Elazzouzi het land uit 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - Honderdnegentig deelnemers waren afgelopen dagen actief in de 22e Deltaweek. Honderdze- ventig zeiljachten startten bij de eerste dag, vrijdag, de zogenaamde aanbrengrace van Bruinisse naar Zie rikzee, een wedstrijd over vijftien mijl. De Zeelandwedstrijden op zaterdag en zondag brachten de organisa toren een absoluut record-aantal deelnemers in de race van honderdnegentig zeiljachten. ISM 6: 1. Jaywalker (H-17); 2. No Time; 3. Lady Christine. ISM 7: 1. Exit; 2. Pagan; 3. An- cor. NKK Bruinisse-Zierikzee: NKK 1: 1. Futuro; 2. Sfinx; 3. Breehelle NKK 2: 1. Triton; 2. Sunshine 2; 3. Courtisane. NKK 4: 1. Roaring Forties; 2. Viergo; 3. Pelicaen. NKK 6: 1. Tarka; 2. Rover; 3. Westenwind. NKK 8 en NKK 10: 1. Happy Hunter 016; 2. Ambiorix; 3. Nkyinkyimiie. R&P A: 1. Groote Beer; 2. Wad- waai; 3. De Bunsjoter. R&P B: 1. Waterdwinger; 2. Bu 17 VB194; 3. Candelaer. R&P C: 1. Maartjes Maat; 2. Snoeshaen; 3. Geertrui Eliza beth. Zeelandwedstrijd 1 Zaterdag 11 juli: IMS 2: 1. Soe- ticheyt; 2. Kopje Kleiner; 3. Spotvogel. IMS 3:1. Perplex; 2. X-Solist; 3. Tburbillon; 6. Anne Mazurka. IMS 4: 1. De patatwagen is dicht; 2. Sandettie; 3. Gotsha. IMS 5: 1. Majic; 2. Catch-Up; 3. Easy Living. ISM 6: 1. Jaywalker (H-17); 2. Gap (H 22); 3. Solution lbo. ISM 7: 1. Mustang; 2. Exit; 3. Ancor. NKK 1: 1. Futuro; 2. Olive; 3. Waargeest NKK 2: 1. Sunshine; 2. Blitzer; 3. Bouclé. NKK 4: 1. Pelicaen; 2. Momo G3274; 3. Cadans. NKK 6: 1. Thrka; 2. Taling; 3. Kaatje Flodder. NKK 8 en NKK 10: 1. Happy Hunter 016; 2. Platvink H2095; 3. Ambiorix. R&P A: 1. Windwaarts; 2. Ma- rendorp; 3. Groote Beer. R&P B: 1. Bu 17 VB194; 2. Can delaer; 3. Waterdwinger. R&P C: 1. Maartjes Maat; 2. Snoeshaen; 3. Schuimer. Zeelandwedstrijd 2 Zondag 12 juli: IMS 2: 1. Kopje Kleiner; 2. Avanti; 3. Soeti- cheyt; 9. Anne Mazurka. IMS 3: 1. Renaissance; 2. Per plex; 3. Iburbillon. IMS 4: 1. De patatwagen is dicht; 2. Showtime; 3. Far Fa- det. IMS 5:1. Xquis; 2. Catch-Up; 3. Majic. ISM 6: 1. Solution Tbo; 2. Gap (H-22); 3. Schrijverke. De Deltaweek heeft nadat het een aantal jaren een neergaan de lijn kende de populariteit weer aan hun zijde. In de klas se NKK, IMS en de platbodems blijkt dat het evenement springlevend is. Henk Botter- weg van de watersportvereni ging Zierikzee en één van de organisatoren van de Delta week, kijkt na drie dagen wedstrijdzeilen ook tevreden terug. „Alles verloopt prima, zat.erdag kregen we even last van windstilte maar dat heeft geen invloed gehad op de wed strijd. Zondag, gisteren, ver trokken de boten tijdens een onweersbui. Maar met regen vertrekken en de haven binnen lopen onder een stralend zon netje is echt wedstrijd weer", vertelt Botterweg uit Zierik- Windkracht zes „Het was gisteren, zondag moeilijk zeilen omdat de wind opstak tot kracht zes. Maar al les is zonder incidenten verlo pen en dat is voor de organisa tie natuurlijk fijn". Het was af gelopen weekend dan ook een schitterend gezicht om de zeil boten in actie te zien op de Oos terschelde Vooral zondag wa ren nogal wat wedstrijdboten in de IMS-klasse die moeite hadden met dfe sterke wind kracht. Maar menige zeil kunsten van de bemanning konden de schepen aardig in bedwang houden. Ondanks dat iedereen weer veilig de haven binnen kwam waren er wel zeiljachten die schade aan de zeilen hadden opgelopen. De formule van de Deltaweek lijkt ook nu weer goed aan te slaan bij de deelnemers. Om dat er in verschillende klassen wordt gevaren kunnen er zo veel mogelijk boten meedoen aan de wedstrijden. Zo is er De NKK klasse (Nederlandse Kruiser klasse) voor de plezier jachten waar verschillende bo ten op eenvoudig manier kun nen meedoen. Met de komst van de IMS-klasse (Internatio nal Measurement System) is de aantrekkelijkheid om mee te doen aan de Deltaweek ge groeid. Bij dit ingenieuze sy steem wordt de optimale snel heid van elk schip bij interne en externe omstandigheden zeer nauwkeurig berekend. Ook de platbodems zijn naar gelang de omvang in drie ver schillende klassen ingedeeld. rikzee is duidelijk aanwezig tussen de grote groep zeilers. Nadat hij de eerste wedstrijd van Bruinisse naar Zierikzee won bleek hij ook zaterdag op de Oosterschelde de beste zei ler te zijn in zijn categorie. Al leen zondag, gisteren moest hij het zeiljacht Kaatje Flodder voor laten gaan. Het zeiljacht Kopje Kleiner van Hans de Waal uit Bruinisse doet het voortreffelijk in de IMS 2- klasse. Vrijdag won hij overtui gend en zondag was hij op het woelige water van de Ooster schelde opnieuw winnaar. Al leen zaterdag moest hij de Soe- ticheyt, een boot uit Wassenaar maar als ligplaats Zierikzee, voor laten gaan. De Anne Ma zurka van Evert en Peter van de Zande finishten zowel zater dag als zondag in de midden moot van de IMS 2-klasse. „De verwachtingen van de boot zijn zoals wij hadden voorspeld", liet Peter van de Zande weten. Kopje Kleiner De Thrka, ingedeeld in de NKK 6-klasse, van Kees Kort uit Zie- Aanbrengrace Vrijdag 10 juli: IMS 2: 1. Kopje Kleiner; 2. Vriespunt; 3. Este IMS 3: 1. Sport-Hotel; 2. X- Solist; 3. Wherever You Go. IMS 4: 1. Gotsha; 2. Far Fadet; 3. Showtime. IMS 5: 1. Majic; 2. Diamond; 3. Stimulans. ZIERIKZEE - De 21-jarige Zierikzeese voetbalspeler Danny Magito is vrijwel zeker rond met de eerste divi sie voetbalclub FC Boom in België. Nadat hij zaterdagavond met succes een proef wedstrijd had gespeeld in het voetbalstadion van Mechelen was de trainer en het bestuur van FC Boom vol lof over de voorstopper die een paar weken geleden transfervrij werd nadat zijn huidige club VCV Zeeland failliet werd verklaard. De 21-jarige Zierikzeese voetballer Danny Magito maakte in druk tijdens een voetbalwedstrijd voor FC Boom in het voet balstadion van Mechelen. (Foto: Joop van Houdt). FC Boom dat afgelopen sei zoen via de nacompetitie is ge promoveerd naar de hoogste divisie in de Belgische voetbal competitie was op zoek naar verdedigers. Via Wim Herick uit Vlissingen kwam Magito in contact met de club in België. „Dit was mijn tweede wed- - strijd bij FC Boom, afgelopen week hadden wij onderling al een partijtje gevoetbald en daarbij heb ik een goede in druk achter gelaten", liet de ge lukkige Magito weten. Voorstopper De voetbalmakelaar Wim He rick werd twee weken geleden benaderd door de Belgische club of hij soms een aantal ver dedigers wist. „Ik heb gelijk Magito benaderd en we zijn af gereisd naar België. Zaterdag avond was het een examena vond voor Danny en voor mij is hij geslaagd. Hij schakelde een gevaarlijke spits uit en wist uitstekend te spelen als voor- stopper. De trainer heeft laten weten dat zij Magito graag wil len hebben maar het definitie ve besluit valt woensdag vijf tien juli. Het enige punt zijn nog de financiële zaken en ar beidsvoorwaarden die we goed moeten regelen. Maar daar ko men we zeker uit", vertelt He rick. Danny Magito stond zaterdag avond dan ook zeker in de be langstelling. Naast de cory feeën had ook de Belgische pers volop belangstelling voor de nieuwe aanwinsten bij FC Boom. De debutant in de eerste divisie is de voetbalmarkt op gegaan om minstens vier ver dedigers aan te trekken. Daar bij komt ook nog dat FC Boom de eerste wedstrijden niet thuis kan spelen omdat hun ei gen stadion, tien kilometer ten zuiden van Antwerpen, nog niet geschikt is voor eerste di visie wedstrijden. Na Peter van Vossen, die bij Anderlecht speelt, is Danny Magito de tweede Zierikzeese speler die in de hoogste divisie uitkomt van de Belgische voetbalcom petitie. IJzersterk „Dat is natuurlijk wel leuk dat ik straks tegen Peter van Vos sen moet voetballen", vertelt Magito. Ibch was het zaterdag avond even wennen op het groene gras in Mechelen. „Ik heb lang niet gevoetbald. Bij VCV Zeeland stond ik niet in de basis en de laatste weken was mijn conditie toch ook niet optimaal. Maar ik mocht zater dagavond de hele wedstrijd uit spelen en de wedstrijd eindig de in 0-0. Ibch vond de trainer dat ik een ijzersterke wedstrijd speelde. Hij ging zelfs zover dat ik de beste speler van het veld was". Met nog een paar nachtjes slapen weet Magito ook hoe de financiële zaken af lopen. Zeker is wel dat Magito vanaf donderdag prof voetballer is in de Belgische competitie. Daarnaast blijf hij wonen in Zierikzee en gaat hij voorlopig iedere dag heen en weer naar het Belgische Boom ten zuiden van Antwerpen. ISM 7: 1. Piako; 2. Gi-Gi; 3. Exit. NKK 1: 1. Olive; 2. Sfinx; 3. Waargeest NKK 2: 1. Triton; 2. Courtisa ne; 3. Blitzer. NKK 4: 1. Roaring Forties; 2. Viergo; 3. Pelicaen. NKK 6: 1. Kaatje Flodder; 2. Tarka; 3. Thling H2541. NKK 8 en NKK 10: 1. Platvink H2095; 2. Ambiorix; 3. Nkyin kyimiie. R&P A: 1. Naatje; 2. Groote Beer; 3. Windroos VA78. R&P B: 1. LE 21 (Vr. Eliz.); 2. Bu 17 VB194; 3. Waterdwinger. R&P C: 1. Snoeshaen; 2. Maart jes Maat; 3. Platte Muyl De Deltaweek is vandaag, maandag, nog in Zierikzee voor de Onrust wedstrijd op de Oosterschelde. Morgen, dins dag vertrekken de deelnemers naar Sint Annaland. De start van de spectaculaire zeilrace naar Tholen is om 10.00 uur na bij de Zeelandbrug. RENESSE - De zomer-league bowlingcompetitie in het bow linghuis in Renesse heeft afge lopen week de laatste wed strijd gespeeld in beide poules.' In poule A werd Holland- Zeeland winnaar en in poule B ging de eerste plaats naar Va kantiepark Schouwen. De beide winnaars komen van avond, maandag in het bow linghuis in Renesse tegenover elkaar om te strijden om de wisselbeker. In de laatste speelweek zorgden verschillen de ploegen nog voor een aantal spannende wedstrijden. Hol land-Zeeland won nipt van Prince uit Haamstede met 3-2. Maar doordat Nel Oostdam 216 punten scoorde sleepte zij haar ploeg naar de eerste plaats in poule A. Bowling Renesse won ook overtuigend van Verseput met 4-1 en eindigde in de poule met een gelijk aantal punten als Holland-Zeeland. Maar doordat Holland-Zeeland een beter game-gemiddelde gooide is het poulewinnaar geworden. In poule B ging de eerste plaats naar Bom uit Haamstede. De ploeg verloor echter met 2-3 van Alprokon maar door pri ma prestaties in de vorige wed strijden behouden zij een halvè punt voorsprong op de num mer twee, Vakantiepark Schouwen. Vanavond, maan dag speelt Bom uit Haamstede tegen Holland-Zeeland om de wisselprijs en het jeugdteam van Bowling Renesse speelt om de derde en vierde plaats tegen Vakantiepark Schouwen. Poule I. Holland Zeeland- Prince BV 3-2; Alles Om-De Mey 0-5; Bert Verseput- Bowling Renesse 1-4; Bijkerk BV-'t Swarte Schaep 3-2. Stand 1. Administratiekantoor Hol land-Zeeland Middelharnis 22 punten; 2. Bowling Renesse, Renesse 22 punten; 3. Bouwbe drijf Prince BV, Burgh-Haam- stede 20 punten; 4. Schildersbe drijf De Mey, Burgh 19 punten; 5. Bouwbedrijf Verseput, Haamstede 16 punten; 6. Eetca fé herberg 't Swarte Schaep, Brouwershaven 15Vz punten; 7. Aann. en inst. bedrijf Bijkerk BV, Haamstede 13 punten; 8. Alles Om, Renesse 12 Vi punten. Hoogste gem. heren: Jan Stoel, 191 punten, Bijkerk BV. Hoogste gem. dames: Nel Oost- dam, 178,5 punten, Holland Zeeland. 200 games: Nel Oostdam, 216 punten, Holland-Zeeland; Jan Stoel 213, Bijkerk BV; Lex van Boven 211 punten, Prince BV; Jacolien de Bruyn 209 punten, De Mey. Poule 2: Tbmorrowland-De Strikers I 1-4; Bom BV- Alprokon 2-3; De Strikers H- Tbrpstra 4-1; Schouwen-Fun House 4-1. Stand 1. Bouwbedrijf Bom BV, Burgh-Haamstede 23 punten; 2. Vakantiepark Schouwen, Re nesse 22Vi punten; 3. De Stri kers II, Renesse 22 punten; 4. "Ibmorrowland, Rotterdam 16 punten; 5. Metselbedrijf Tferpstra, Zierikzee 16 punten; 6. Amusementshal Fun House, Renesse 14 punten; 7. Alprokon Aluminium, Barendrecht 13Vi punten; 8. De Strikers I, Renes se 13 punten. Hoogste gem. heren: Fred van Herpen, 168 punten, Alprokon. Hoogste gem. dames: Mary Hoekendijk, 159 punten, Fun House. 200 games: Daan Blom, 203 punten, Alprokon. HAARLEM - Guus van der Heijden is dit weekeinde in Haarlem posthuum opgeno men in de eregalerij van de KNBSB (Hall of Fame). ZIERIKZEE - Het negende Dikke Toren tennistoer nooi kreeg gisteren, zondag, op de eerste speeldag al gelijk te maken met de weergoden. Op het moment dat om half tien de eerste ballen geslagen zouden worden was er een grote onweersbui die voor het no dige hemelwater zorgden. De gravelbanen aan de Grevelingenstraat in Zierikzee stonden in de kortst mogelijke tijd onder water. Met behulp van pompen kreeg de toernooicommissie het voor elkaar om van af 14.00 uur de eerste partijen te laten spelen. Buijs/Vos 2-6 6-2 3-6. Vleeshou- wer/Nouwen - Lodewijk/Delf- gaauw 6-2 5-7 6-0. Vermeu len/Schubert - Van de Vel- de/Sponselee 3-6 4-6. Kie- vith/Schulten - Van Wijk/Hoa- re 6-2 7-5. Van Duivenvoord de/Van de Meij - Van de Polder/Kort 5-7 1-6. Bezuy- en/Moerland - Volkeri/Merle 6- 3 6-3. Ribbens/Van de Wekken - Van Dijke/Folmer 0-6 0-6. HD D2: Rijnberg/Rijnberg - De Looff/Stoutjesdijk 6-1 6-0. DE Dl: De Vlieger - Van Rooy 3-6 5- 7. Den Ouden - Richard 1-6 0-6. DE Cl: Van Sabben - Korenhof 4-6 3-6. DE C2: Clerx - Anröchte 6-3 6-3. Hommel - Kleijn 6-2 6-7 57. HD C2: Atoon/Van de Weij- de - Meuldijk/De Koning 2-6 3- 6. Holm/Kramer - Otte/Folmer 6-4 3-6 6-3. Vroegop/Van Kam pen - Huijser/Van Ger 6-1 6-2. DE D2: De Fouw - Blom 3-6 6-3 5-7. GD D2: Kalwij/Van Dijke Bouwman/Oomens 6-7 6-2 3-6. Nonnekes/Spinnewijn Pes- sers/Pessers 6-2 6-3. GD Dl: Versluis/De Rijcke Goud/Van de Cingel 6-2 2-6 4-6. Schell/ Hoare - Kamp/Kamp 2-6 1-6. Ondanks de fikse tegenvaller is het de commissie bestaande uit Joop de Vlieger, Hans Min naar en Erna Terwisscha, ge lukt om alle partijen die ge pland stonden te laten spelen. Hiervoor moest echter wel worden uitgeweken naar de tennisbanen van Duiveland in Nieuwerkerk en de twee banen aan de Blokweg in Zierikzee. Desondanks werden veertig partijen gespeeld en is de kop eraf bij de negende editie van het gerenommeerde tennistoer- In de komende zeven dagen moeten nog ruim driehonderd partijen worden gespeeld op de acht gravelbanen in Zierikzee. Zoals gewoonlijk waren ook gisteren, zondag, weer verras singen te noteren. Johan Holm/Fred Kramer zorgden in de herendubbel C-klasse voor een kort optreden van het jeug dige duo Johnny Otte/Camiel Folmer uit Bruinisse. In een spannende driesetter van 6-4 3- 6 6-3 mogen de Zierikzeeënaars een ronde verder. Berbel Ko renhof kreeg veel tegenstand van Monique van Sabben maar uiteindelijk in twee sets 6-4 6-3 mag de Nieuwerkerkse in de dames enkel C-klasse haar krachten meten met een vol gende opponent. Uitslag HE 35 Pantekoek - Collignon 1-6 3-6. Schuiten Lagendijk (Schuiten ronde verder). Pie- ters - Olyhoek 3-6 6-2 6-1. HE D2: M. Vrij - Merle 6-2 6-3. Delf- gaauw - Vahlkamp 6-2 6-1. HE C2: Atoon - Salomons 2-6 6-3 63. Verweij - Coehoorn 6-1 6-1. DD Dl: v. d. Schelde/Mosselman - De Coninck/Begemann 7-6 5-7 5-7. Vleeshouwer/Kooman - Eversdijk/De Jager 6-7 3-6. HE Dl:Bezuijen - Janse (Bezuijen walkover). Olree - Nouwen 2-6 3-6. Volkeri - Van Empelen 6-2 1-6 6-2. Sponselee - Magito 2-6 1- 6. Van de Werf - Van Duiven voorde 5-7 4-6. Van de Meij Nienhuis 6-3 6-2. Pieters - Bei je 3-6 1-6. HD Dl:Duki Jacobs 2x - ETTEN-LEUR - Tijdens een avcndatletiekwedstrijd in Et- ten-Leur heeft Eddy Smit uit Kerkwerve een nieuw vetera- nen-clubrecord gevestigd op de 2000 meter. De Delta Sport atleet realiseer de een tijd van 6.04.1 minuten waarmee hij het oude record dat op naam stond van Martien Moermond uit Noordwelle met vijfendertig seconden verbe terde. Op de atletiekbaan kwam Smit in de serie uit op een negende plaats. Van de zestig gestarte atleten, op dit courante atletiekonderdeel, noteerde de atleet uit Kerkwer ve de vierde veteranentijd en in totaal werd hij eenentwin tigste. SPIJKENISSE - D-junior Anja Stouten uit Ouwerkerk heeft tijdens meerkamp-atletiek wedstrijden in Spijkenisse de beste Zeeuwse prestatie aller- tijden verbeterd. De 13-jarige Stouten van atletiekclub Delta Sport won met 3113 punten voor de nummer twee, Petra Groeneboom uit Vlaardingen. De getalenteerde atlete maakte de meeste indruk op het ko gelstoten. Voor de derde keer dit seizoen brak zij het clubre cord. In Spijkenisse stootte zij de kogel naar 14 meter en 33 centimeter. Een paar weken ge leden kwam zij tot 13 meter en 67 centimeter. Tijdens de twee daagse strijd op de kunststof accommodatie in Spijkenisse moest Stouten zes atletiekon- derdelen afwerken. Op de zestig meter horden bleef zij met een tijd van 10.9 seconden boven haar persoon lijk record maar op de 600 me ter liep zij naar een prima tijd van 1.57.9. Ook het speerwer pen (26,26 meter) en het hoog springen met 1 meter en 45 cen timeter waren acceptabele prestaties. Uitslag D-junioren zes-kamp Spijkenisse: 1. Anja Stouten, Delta Sport 3113 pnt. 2. Petra Groeneboom, Fortuna Vlaar dingen 2739 pnt. 3. Linda Herfst, Spark Spijkenisse 2669 pnt. ZIERIKZEE - De winnaar van de 15e Singelloop, de Marokkaan Moulay Slimane Elazzouzi moest zater dag elf juli Nederland verlaten. De 24-jarige atleet kreeg geen toestemming om langer in Nederland te verblijven en is met de trein terug gereisd naar zijn voorlopige woonplaats Parijs waar hij letteren Frans studeert. Samen met zijn vriend Racid Ben Meziane waren zij voor vijftien dagen op vakantie in Nederland. Door toeval ont moetten zij in Rotterdam de Zierikzeese Annelies van de Ackker en verzeilden al snel in Zierikzee. Zij hadden toen be sloten om voor drie maanden in Nederland te verblijven en sloten zich aan bij atletiekver eniging Delta Sport. „Ik krijg geen visum om langer te blij ven", liet Elazzouzi weten. „Ik kan geen voldoende financiële middelen aantonen en nie mand wil garant voor mij staan. Jammer, ik had graag nog een aantal wedstrijden voor Delta Sport willen lo pen". Voor de 25-jarige Racid Ben Meziane is voorlopig wel een visum af gegeven. De atleet, die bij de Singelloop wegens kramp in zijn linkerzij vroeg tijdig moest uitstappen, is een relatie aan gegaan met Van de Ackker. Hierdoor kan hij voor lopig blijven in Nederland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 6