nniiu JJc Bagij nestraat Nog geen duidelijkheid over lokaal Theo Thijssen Nog geen duidelijkheid over subsidiëring Brogum nieuws Commissie financiën komt niet tot advies Wel waarderende woorden, 4 VRIJDAG 10 JULI 1992 NR 25184 5 t Vt U t I kb i IHtH ItHII 4»*®* - 'ubiatÊtohêlxfcjk'attef 4»/ Hip *6ete-:l*i 'ü&Êthïk' te-bafal+k&l-Mi&l» hitte ktbt ba te MttoJn 't>«Itt',v ZIERIKZEE UVV-bijeenkomst De Stichting Unie van Vrijwil ligers, afdeling Zierikzee houdt op woensdag 15 juli een contactbijeenkomst. Deze wordt gehouden in het UW- gebouw en begint om 19.30 uur. Op de agenda staat de bespre king van het reisje en de ver koopdag. Ook worden data voor de handwerkochtenden vastgesteld. RENESSE Wolleywood Op het CJV-kamp in Renesse wordt van zaterdag 25 juli tot en met zaterdag 1 augustus een kamp gehouden voor kinderen van acht tot en met elf jaar. Het thema dit jaar is Wolleywood. Uitgegaan wordt van een soort mini-Hollywood, waar de kin deren als echte regisseurs zelf bepalen welke film er wordt gemaakt. Zo wordt er tijdens het kamp geprobeerd om sa men een reclamespot of film te maken waarbij natuurlijk ook de kostuums en decors niet ont breken. Uiteraard staat het plezier, de gezelligheid en het samen m^t elkaar bezig zijn voorop. De begeleiding is in handen van uitsluitend vrij willigers. Voor meer informa tie kan vrijblijvend worden ge beld met de Federatie Christe lijk Jeugdwerk (FCJZ), 01100- 11130 of met Roos Katsman, 01198-1027. SCHARENDIJKE Koersballen Nadat door de Stichting Meer Bewegen voor Ouderen tijde lijk een mat beschikbaar was gesteld, kon begin dit jaar door de afdeling Middenschouwen van de ANBO worden begon nen met koersballen. Aan de competitie werd door een twin tigtal leden enthousiast deel genomen. In de afgelopen week werd het eerste seizoen afgesloten. Het hoogste aantal punten werd behaald door J. den Haan. Hij mocht de be schikbaar gestelde wisselbe ker in ontvangst nemen. Twee de werd B. van Dongen, derde meVTouvfr Kl'óet. Dankèij 'eeh' döhatié1 'k1ön' inmiddëlè* 'eefi *£?-*- gen mat worden aangeschaft-; Met deze aanwinst hoopt de ANBO in september het nieu we seizoen te starten. Politiehondenshow De Politiehonden Vereniging Schouwen-Duiveland verzorgt op zaterdag 18 juli in samen werking met de Werkgroep Evenementen Scharendijke- Ellemeet in Scharendijke een hondenshow.' Het evenement vindt plaats op het sportcom plex van ZSC. De honden en hun bazen laten daarbij zien wat bereikt kan worden met intensieve training. Het pro gramma begint om 14.30 uur, de toegang is gratis. ZONNEMAIRE Collecte De collecte voor het Epilepsie Fonds heeft in de kern Zonne- maire 334,45 opgebracht. Na mens de organisatoren van de collecte wordt iedereen die door een gift of door te collecte ren aan dit resultaat meewerk te hartelijk bedankt. IOUWERKERK Collecte De collecte voor het Epilepsie Fonds heeft in de kern Ouwer- kerk 310 gulden opgebracht. Ie dereen die door een gift of door te collecteren aan dit resultaat meewerkte wordt daarvoor na mens de organisatoren van de collecte hartelijk bedankt. GOES Cursus groenverzorger Het Regionaal Bureau Onder wijs (RBO) begint het aan staande schooljaar opnieuw met een opleiding tot groenver zorger voor werkzoekende vol wassenen. Nog steeds blijkt de groene sector ook wat de vraag naar arbeidskrachten betreft, een groeiende sector. Het ar beidsbureau staat dan ook ach ter de cursus en dat maakt dat de voorwaarden voor deelname gunstig zijn. De deelnemers hoeven voor een heel jaar slechts zestig gulden zelf bij te dragen. Als voorwaarden om mee te doen aan de cursus wor den gesteld dat de deelnemer graag buiten wil werken, me disch geschikt is en een lager beroepsonderwijs heeft ge volgd. Voor wie geen diploma heeft van het LBO, is een scha kelcursus voorafgaand aan de opleiding een mogelijkheid. De opleiding wordt verzorgd door het Agrarisch Opleidings centrum (AOC). De opleiding duurt twee jaar. Een dag per week is gereserveerd voor the orie en 2,5 dag wordt stage ge lopen in een bedrijf. Na twee jaar kan het diploma Groen verzorging B worden behaald. Voor meer informatie: RBO, 01100-50320. MIDDELBURG Orgelconcert In de serie zomeravondconcer ten die door de Stichting Or gelcentrum in de Nieuwe Kerk in Middelburg worden georga- ^e^d, „wordt op dinsdag 21 juli' een' concert gege^^qgfi H,ennan ,yan Vliet, organist van ae Grote- of Sint Joriskérk- in Amersfoort. Deze musicus studeerde aan het Utrechts Conservatorium. Ook nam hij gedurende een aantal jaren deel aan de Internationale Meestercursus in Zürich, waar Jean Guillou zijn leermeester was. Naast de orgelkunst van de negentiende eeuw in het al gemeen, toont hij tevens veel belangstelling voor de Franse symphonische orgelkunst. Ook het koraalspel ligt hem na aan het hart. Wegens zijn ver dienste voor de Franse (or- geUmuziekcultuur werd hij vo rig jaar in Parijs bij bevorde ring onderscheiden. Op het programma van het concert in Middelburg staat onder meer: Hommage aan Feike Asma, H. van Vliet; Preludium en Fuga in a-moll, J. S. Bach; Pastorale en Finale, G. Morandi; Serena de, Ch. M. Widor en Variaties over een thema van Handel. Besloten wordt met een Ko raalfinale geschreven door Herman van Vliet zelf. Het" concert begint om 20.00 uur. Advertentie kotisserie De Trouwe Herder: 4/^K de De Franse keuken, een goed glas wijn. "V - "4 En de verrassende combinatie met puur Zeeuwse producten. De Trouwe Herder op Schou wen Voor een smaakvol diner ii een avond in de landei het beschutte terras. ZIERIKZEE - Dit moeten we eerst in de commissie onderwijs bespreken en dan zien we weer verder. Dat is in een notedop de uitkomst van de discussie binnen de commissie financiën van de gemeente Zie rikzee over het plan voor de bouw van een speello kaal voor OBS Theo Thijssen in Zierikzee. Schooldirecteur J. Goedhart mocht voorafgaande aan be handeling van het agendapunt zijn zegje doen en hij bendruk- te nog 'eens de noodzaak van het aanpassen van het school gebouw. „Het is sterk verou derd, en aan dat gedeelte is noot iets gedaan". Hij tekende daarbij aan dat eerder toege zegd zou zijn dat de bouw in 1992 gerealiseerd zou worden. Commissievoorzitter wethou der L. J. van Gastel reageerde op het betoog van Goedhart met de opmerking dat inder daad voor 1992 een bedrag in de begroting was opgenomen voor aanpassing van het schoolgebouw. „Maar wij zijn steeds uitgegaan van een be drag van 28.500,- en nu wordt gesproken over een bedrag van 45:900,-. En dan praat je toch over een overschrijding van ruim 17 mille", aldus Van Gas tel. Hij liet weten dat het colle ge daar toch enige moeite mee had. „Die 28.500 gulden is geen pro bleem. Dat was gepland. Maar 45.000 gulden is niet gepland. CDA-commissielid M. A. Bij de Vaate-Rozendaal deed de sug gestie om te bezien of de aan passing van het schoolgebouw niet in verschillende onderde len te splitsen valt waardoor dit jaar een gedeelte en vol gend jaar het resterende ge deelte aangepakt kan worden. Niet mogelijk Vanaf de publieke tribune ant woordde Goedhart dat dat om technische redenen volgens hem niet mogelijk is. Hij rea geerde wat verbaasd op de op merkingen van wethouder Van Gastel. „Er waren destijds ver schillende plannen en van die van een verkeerde inschatting van kosten. „En het gaat toch niet om een gering bedrag. Ik denk niet dat we hier in deze commissie moeten gaan discus siëren over technische details". Mevrouw Bij de Vaate reageer de op de woorden van Gelijnse met de opmerking dat men uit moet kijken om zaken niet te veel door te schuiven. SGP/' RPF/GPV-woordvoerder M. J. de Bruijne haakte daar op in. „Ik denk dat je het werk of moet splitsen of gewoon uit moet voeren. Splitsen wordt altijd duurder, en het geeft ex- tra rompslomp. En uitstel kun je mijns inziens niet maken", aldus De Bruijne. PvdA-vertegenwoordiger G. Brand liet zich in soortgelijke zin uit. „Ik heb gegrepen dat dit al een poosje speelt en ik denk dat we hier creatief ge noeg zijn om het geld uit een ander potje te halen. Maar dan moet daar wel de politieke wil voor aanwezig zijn". Na nog wat heen en weer gepraat werd besloten de kwestie eerst aan de commissie onderwijs voor te leggen alvorens een defini tief oordeel te vellen. Brogum een bepaalde verant woordelijkheid heeft gegeven en dat men bewezen heeft dat vertrouwen waard te zijn. Hij liet in het midden wat dat be treft de mogelijke voortzetting van de subsidie de visie van het college is. Complimenten CDA-vertegenwoordiger me vrouw M. A. Bij de Vaate-Ro zendaal stelde allereerst dat het door Brogum behaalde re sultaat een compliment waard is. Een concreet antwoord op de vraag of men deze manier van subsidiëren voort moet zet ten had zij echter niet voorhan den. Ook VVD-woordvoerder J. J. Gelijnse kwam er niet uit. In het voetspoor van mevrouw Bij de Vaate stelde Geleijnse dat het lovenswaardig is dat Brogum een dergelijk positief resultaat heeft weten te berei ken. „Maar voordat ik een defi nitief oordeel vel wil ik toch graag deze kwestie behandeld zien in do commissie jeugd en jongeren" aldus de liberaal. Positief PvdA-woord voerder G. Brand schaarde zich achter de lovende woorden van mevrouw bij de Vaate en de heer Gelijnse. Hij stelde dat als de commissie jeugd en jongeren positief oor deelt over het tot nu toe gevoer de beleid hij zeker geen be zwaar zal aantekenen tegen voortgaan met de wijze van subsidiëring. SGP/RPF/GPV- vertegenwoordiger M. J. de Bruijne kon zich vinden in de woorden van Brand. Evenals overigens de rest van de com missie. plannen is er épn uitgewerkt door de dienstg'emeentewer- ken", aldus de schooldirecteur. „En dat was volgens mij dit plan". Verkeerde inschatting VVD-woördvoerdër J.' J. Ge leijnse merkte daarop op dat er zijns inziens sprake is geweest J. J. Geleijnse: 'Eerst bespre ken in commissie onderwijs'. ZIERIKZEE - Het is nog niet duidelijk of Brogum, podium voor muziek en thea ter, ook in de toekomst 20.000,- subsidie krijgt van de gemeente Zierikzee zon der dat daarbij een relatie wordt gelegd met het exploitatieresultaat van Bro gum. De leden van de commissie financiën van de gemeente Zierikzee kwamen tijdens hun vergadering gisteravond, donderdag, niet tot een advies over de kwestie aan het college. lies gedraaid. Integendeel. Blijkens de rekening 1991 be draagt het batig exploitatiesal do een dikke 14 mille en voor dat bedrag heeft het bestuur van Brogum ook al een bestem ming gevonden. Aan de com missieleden werd gisteren de vraag voorgelegd of men, ge zien deze gegevens, door moet gaan met deze manier van sub sidiëren. Verantwoordelijkheid Commissievoorzitter wethou der L. J. van Gastel concludeer de allereerst dat de gemeente Subsi'die Bij de gemeente Zierikzee werd om subsidie gevraagd en na de nodige onderhandelin gen werd een oplossing gevon den waarin alle partijen zich konden vinden. Brogum zou per jaar 20.000,-subsidie krij gen, maar daar was dan ook de kous mee af. Mocht men on danks deze subsidie nog met verlies draaien dan zou de ge meente de tekorten niet aan vullen. Een paar jaar geleden was Bro gum nog een gewone jeugd soos, maar met de inkomsten ging het bergafwaarts. Het roer werd daarop radikaal om gegooid. Brogum werd omge vormd van een jongerencen trum tot een podium voor thea ter en muziek. Men stelde zich tot doel met een vaste regel maat concerten en theater voorstellingen te verzorgen in het onderkomen aan de Julia- nastraat. Brogum heeft, in ieder geval over het jaar 1991, niet met ver- 1991 was een uitstekend jaar voor Brogum. (Archieffoto). FOTO JOOP VAN HOUDT

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 5