Internationaal tintje aan Dikke Torentoernooi LTC Hans Wolthuis nieuwe trainer van gymnastiekvereniging Delta Sport De Waal en Roda verdienen zilveren mossel Erik van der Wekken naar derde plaats De 27-jarige turntrainer verruilt Zuidwolde voor Zierikzee Erwin van Loo sterk Titelgevecht LTC Scharen- dijke Twaalfde Mosseltoernooi nadert finale-wedstrijden Jurgen de Lang snel op het koningsnummer Driehonderd deelnemers bij de negende editie van het Zierikzeese tennisevenement Atletiek afgelast VRIJDAG 10 JULI 1992 NR 25184 11 ZIERIKZEE - Hans Wolthuis uit het Drenthse Zuidwolde wordt met ingang van september de nieuwe trai ner bij gymnastiekvereniging Delta Sport. De 27-jarige Wolthuis volgt daarmee Dick van Bochove op die onlangs werd ontslagen door Delta Sport wegens het niet optimaal fungeert bij de ambitieuze gymnastiek- en turnvereniging in Zierikzee. Wolthuis die nog verbonden is aan de gymnastiekvereniging DOS in Zuid wolde via de STK-regeling zal binnenkort de Drenthse plaats verruilen voor de Zeeuwse monumentenstad Zierikzee. De 27-jarige Hans Wolthuis maakte voor de tweede keer kennis met gymnastiekvereniging Delta Sport. In de gymzaal aan de Mulockstraat vertelt hij over zijn overstap van het Drenthse Zuidwolde naar Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt). Met het binnenhalen van de ambitieuze trainer Wolthuis, die geboren is in het Groningse Appingedam, hoopt Delta Sport zo snel mogelijk weer met haar A-selectie op lande lijk niveau enig woordje mee te spreken. De nieuwe trainer, die een goede bekende is van Jos- sie van de Beemt kwam tien jaar geleden voor het eerst in contact met de turnsport. ,,Na mijn MAVO-opleiding kwam ik op het CIOS in Heerenveen met verschillende sporten in aanraking. Ik was eerst een verwoede zwemmer maar he laas kwam ik te kort om de echte top te halen", vertelt een sympathiek ogende Wolthuis. Ambitieus „Mijn liefde voor turnen ont stond al vrij snel tijdens de ClOS-opleiding en het was dan ook niet moeilijk om de specia lisatie turnen te kiezen. Tij dens mijn stage-periode bij de gerenommeerde turnvereni ging Kwiek in Leeuwarden was het duidelijk dat ik ver liefd werd op de turnsport". Het was niet toevallig dat Wol thuis via het hoge Noorden ver zeild raakt in het Zeeuwse. „Ik ken Jossie van de Beemt al ja ren. Wij ontmoeten elkaar re gelmatig op de turnmeeting in Papendal. Een maand geleden kwam Jossie met het verzoek of ik interesse had in het trai nerschap van Delta Sport. Ik hoefde niet lang na te denken want ik weet wat voor ambi tieuze vereniging Delta Sport is. Ook de ideale trainings-ac- commodatie in Zierikzee was voor mij een aantrekkelijk ge geven. Ik wil dan ook graag de uitda ging aangaan om mijn moge lijkheden en kwaliteiten bij de Zeeuwse club toe te passen. Bij DOS in Zuidwolde was ik twintig uur in dienst via een STK-regeling. (STK is Sport Thchnisch Kader dat door WVC als steunpunt in de provincie wordt betaald). Mijn werk was daar puur recreatief gericht en de mogelijkheden bij DOS wa ren minimaal. Er waren wel leuke meisjes in de A-lijn maar er was geen trainings-accom- modatie zoals hier in Zierik zee. Naast die activiteiten deed ik ook aan ondersteuning in de wedstrijdsport en was ik in de regio een steunpunt voor sport- technische zaken. Eigen ideeën Tbch, mijn uitdaging ligt in de wedstrijdsport en dat hoop ik bij Delta Sport te vinden. Het is niet zo dat ik hier het wiel kom uitvinden maar ik zal toch mijn eigen ideeën graag willen ontplooien. Niet dat ik eigenwijs ben, want Jossie van de Beemt is een uitstekende trainster en ik zal zeker haar advies met beide handen aan grijpen. Ik kom ook regelmatig bij de ex-bondstrainer, de Rus Boris Orlov en zal ook daar mijn oor te luisteren leggen", vertelt Wolthuis. Wolthuis die binnen een maand rond was met het bestuur van Delta Sport maakte afgelopen week de eerste training mee in de trainingszaal van Delta Sport aan de Mulockstraat in Zierikzee. Het was voor de tweede keer dat de Drent in Zierikzee verbleef, al was hij nog niet officieel in functie. „Het is de bedoeling dat ik over een aantal weken verhuis naar Zierikzee en naast mijn trainersschap een werkkring er naast zoekt. Wij zijn inmid dels in contact met een bedrijf maar daar kan ik nog niets over vertellen. Bij Delta Sport zal ik eerst een aantal zaken op een rijtje zetten en daarna kijk ik hoe de trainersstaf en trai ningen daadwerkelijk moeten worden ingevuld. Maar met de ondersteuning van Jossie van de Beemt wil ik graag de uitda ging aan ondanks dat ik de eer ste maanden op mijn tenen zal moeten lopen". KRUININGEN - In de 59e wie lerronde van Kruiningen voor A-amateurs is de 21-jarige Er- win van Loo uit Ouwerkerk op een zeventiende plaats geëin digd. In de ronde in Kruiningen, die een klassieker onder de criteri ums wordt genoemd, kwamen vijfenzestig renners aan de start. „Het was een sterk deel nemersveld en er werd hard ge reden", liet Van Loo weten. On danks dat Van Loo de beslis sende demarrage miste, van een groep bestaande uit vijf tien renners, wist hij een paar ronden voor het eind uit het pe loton te ontsnappen. „Het pe loton brak in tweeën en samen met René Westerbeek uit Prin senbeek konden wij uit het pe loton demarreren", vertelt Van Loo die sinds twee jaar op de racefiets actief is in wedstrij den. Uitslag amateurs A over 100 kilometer: 1. Vital Timmer mans, Yerseke. 2. Mario van Vlimmeren, Hoeven. 3. John- Paul van den Ameele, Terneu- zen. 4. Wilfred Bastiaanse, Hoogerheide. 5. Kees Schouwe- naar, Kloetinge. 17. Erwin van Loo, Ouwerkerk. SCHARENDIJKE - Lawn Ten nisclub Scharendijke houdt in het weekend 11/12 juli en 18/19 juli de clubkampioenschappen op de tennisaccommodatie in Scharendijke. Zaterdag en zondag worden de voorrondes gespeeld en een week later vinden de halve- en finale-wedstrijden plaats aan de Elkerzeeseweg in Scharen dijke plaats. Er wordt gespeeld in verschillende categorieën van de klasse E/D. Zo komen de enkel- en dubbelspel aan bod bij de heren en vrouwen en tevens wordt er om de titel ge streden in de mix. De wedstrij den vinden plaats vanaf 10.00 uur tot 18.00 uur in Scharendij ke. BRUINISSE - De eerste winnaars in het twaalfde Mosseltoernooi in Bruinisse zijn bekend. Gisteren, donderdag, wonnen Corrie de Waal en Corrie Roda hun laatste wedstrijd in damesdubbel C. Met de winst op Riet Bijdevaate/Gerda Minnaar van 6-1 6-1 verdienen zij het zilveren mosseltje. De wedstrijden in de da mesdubbel werden in een poule-systeem gespeeld. Bij de heren enkel C-klasse zijn de vier kwart-finalisten bekend. De 25-jarige Michel de Vlieger uit Zierikzee won van Piet Vreeke met 6-2 6-3. Dieren arts Ernst Wondergem plaatste zich in de kwart finale door te winnen van John van de Velde met 6-3 6-3. De geplaatste spe ler René Schimmelpenninck had drie sets nodig om Hans- Jan Goedegebuure uit het toer nooi te slaan: 7-5 3-6 6-4. Jaco Aimenkinders, die een sterk Mosseltoernooi speelt, ver sloeg Gerben Nelemans met 6-3 7-5. Halve finale Bij de heren enkel Dl heeft de favoriet voor de eindoverwin ning, Roger Schiffelers uit Til burg, ten koste van de 12-jarige "Brian van Geer uit Zierikzee de halve finale bereikt met 6-1 en 6-2. De student uit Tilburg speelt de halve finale tegen Jan-Cees van deStigchel uit Bruinisse. De speler van Bru- Tèn liet de 25-jarige Jacco Fol- mer uit Zierikzee met lege han den staan op de gravelbaan in Bruinisse met 6-3 6-3. De 13-jarige Marloes Deering van Bru-Tèn, die getraind wordt door Theo Gorssen won verrassend van de geplaatste speelster Annie Krabbendam met 6-2 6-2. Haar tegenstander, 'de 14-jarige Maartje Wehrmei- jer, in de halve finale won van Brenda Don in drie sets 6-2 2-6 en 7-6. De 36-jarige Maaike 't Mannetje is de eerste halve fi nalist bij de dames enkel D2. De Zierikzeese sloeg de ge plaatste Rinzke Kok uit Brui nisse met 6-7 6-2 en 6-4 uit het toernooi. De partij, die in Nieuwerkerk werd gespeeld, duurde ruim drie uren. Bij de heren enkel D2 is Peter Vrij uit Nieuwerkerk de eerste halve finalist. In een spannende par tij won hij van Michel Holm met 6-2 4-6 en 6-2. Uitslag donderdag 9 juli DE D2: 2e ronde: Hetty Mol - Marion Zijta 6-1 4-6 6-2. Kwart finale: M. 't Mannetje - Rinzke Kok 6-7 6-2 6-4. DD D2: Kwart finale: R. Kok/M. Habraken - P. Kostense/M. v. Oeveren 6-3 6- 1. M. Janse/M. Gerards - L. Koenman/C. Kerkhove 6-4 7-5. GD D2:Kwart finale; B. Don/J. de Bruin - J. v. d. Ouden/R. Boerma 6-2 6-2. HD D2: Kwart finale: E. Beije/H. v. d. Werf - B. Zondag/B. j. Zondag 6-2 6-0, K. Rijnberg/1. Rijnberg - Th. Spinnewijn/L. Nonnekes 6-4 6- 4 HE D2:2e ronde: Peter van de Cingel -Jacob Muller 6-4 6-4. Danny Magito - Lennard Bolijn 6-0 6-0. Johan Walpot - Cees Le- gemaate 6-2 6-2. Kwart finale: Peter Vrij - Michel Holm 6-2 4-6 6-2. DE Dl: kwart finale: Mar loes Deering Annie Krabben dam 6-2 6-2. Maartje Wehrmei- jer - Brenda Don 6-2 2-6 7-6. HE Dl: 3e ronde: Camiel Folmer - Jan Stouten 6-7 6-4 6-2. Chris Schoneman jr. - Ab Tieleman 7- 6 7-5. Harold van der Berge - Jens van Weel 6-4 6-1. Kwart fi nale: Roger Schiffelers - Brian van Geer 6-1 6-2. Jan-Cees van Stigchel - Jacco Folmer 6-3 6-3. HD Dl: 2e ronde: C. Mole- naar/J. P. Robijn - E. Both/W. v. d. Welle 6-4. J. Huizer/W. Markwat - W. Wieten/ J. van Schaik 6-2 1-6 6-1. D. v. d. Ou- den/M. Inja - M. van Es/C. van Heemst 6-4 5-7 6-4. R. van Rooy/J. Vleeshouwer - B. van Geer/J. van Weel 7-5 6-7 6-4.DD Dl: le ronde: R. van Vliet/L. Kamp -H. ten Haf/T. Geleijnse 6-1 6-2. 2e ronde: N. Atoon/O. Steutel - R. van Vliet/L. Kamp 7-5 6-2. Kwart finale: C. Hoo- gerhuis/M. de Willigen - Nel en Ria Slootmaker 6-0 6-2. GD Dl: 2e ronde: L. Kamp/D. Both - j. Hop/E. Hop 7-5 7-5. A. Sloot- weg/H. Slootweg - W. Leu- ne/M. Verkerke 6-2 6-2. DD C: Corrie de Waal/Corrie Roda - Riet Bijdevaate/Gerda Min naar 6-1 6-1. HE Cl: 3e ronde: Michel de Vlieger - Piet Vreeke 6-2 6-3. Ernst Wondergem - John van de Velde 6-3 6-3. Jaco Folmer - Gerben Nelemans 6-3 7-5. René Schimmelpenninck - Hans-Jan Goedegebuure 7-5 3-6 6-4. GD C: Kwart finale: M. van Sab- ben/R. van Stee - P. Kort/M. Salomons 6-4 6-3. C. de Waal/S. van Opstal - C. Roda/H. den Ouden 6-3 6-2. B. Korenhof/J.W. de Coninck - H. v. d. Pols/J. Ot- te 7-5 6-2. HD C: Kwart finale: J. Almekinders/E Wondergem - H. Bouman/J. Bijdevaate 6-0 6-3. G. nelemans/J. v. d. Velde - H. den Ouden/R. van Rooy 6-2 6-2. WOERDEN - Met de weten schap van vier overwinningen op het GOS in het achterhoofd, is de Nederlandse vrouwen vol- leybalploeg klaar voor Barce lona. Donderdag leverde ook de laatste test in Woerden een zege op, zij het dat die met eni ge moeite tot stand kwam: 3-2. VLISSINGEN - De 25-jarige motorcrosser Erik van der Wekken uit Zierikzee heeft tijdens de supercross in Vlissingen-Oost een derde plaats behaald. Peter van de Weele uit Brouwershaven kwam bij de start ten val maar kon ondanks die pech alsnog een elfde plaats afdwingen. Martin van de Weele moest de strijd staken in de finale wegens een polsblessure. De organisatoren van de super- cross op het terrein van Motor Sportvereniging De Uitlaat in Vlissingen-Oost kregen enorm veel aanmeldingen zodat beslo ten werd om eerst series te ver rijden. De eerste zeven van de serie verdienden een finale plaats terwijl in de herkansing nog vier motorcrossers moch ten starten in de finale. Van der Wekken kwalificeerde zich di rect door als eerste te eindigen in de serie. Ook de gebroeders Peter en Martin van der Weele reden zich naar een finale plaats. Hierdoor kwamen drie rijders van Schouwen-Duiveland aan de start in de finale die be stond uit achttien deelnemers. Tbch zat het geluk niet mee; door de chaotische start kwam Peter van de Weele ten val en Erik van der Wekken lag naar de start op een twaalfde plaats. Martin van der Weele was in eerste instantie goed weg maar de 22-jarige crosser uit Brou wershaven ondervond te veel hinder van een polsblessure die hij in de supercross van Kwadendamme had opgelopen dat hij de strijd moest staken. Van der Wekken wist met zijn 250 cc motor op te werken naar een derde positie wat ook te vens de einduitslag betekende. Voor de 30-jarige Peter van de Weele was na zijn vervelende val alsnog een keurige elfde plaats weggelegd. Uitslag Supercross: 1. Arjen Francke, Bosschenhoofd. 2. Ri chard Leeuwenstein, Vlissin- gen. 3. Erik van der Wekken, Zierikzee. 4. Arno Ruttinger. 5. Marco Verweel. 6. Ad win Cor- vriendt. 7. Ronnie Bos. 8. Erik Polderman. 9. Kees den Hol lander. 10. Arjen Bias. 11. Peter van de Weele, Brouwershaven. 12. Thomas Adriaanse. 13. Pie- ter van Brussel, Nieuwe-Tonge. Erik van der Wekken zorgde tijdens de supercross op hei Sloecir- cuit in Vlissingen-Oost voor een indrukwekkende inhaalrace. (Foto: Joop van Houdt). GOES - Tijdens avond-atletiekwedstrijden op de kunststofaccommodatie Het Schenge in Goes heeft de 14-jarige C-junior Jurgen de Lang uit Zierikzee de 800 meter gewonnen in een keurige tijd van 2.15.9 minuten. Ramses Bekkenk won door onvoldoende tegenstand afgetekend de 1500 meter. De 15-jarige atleet bracht in een solorace 4.15.1 minuten op de klok. Anja Stouten presteerde onder haar niveau bij de D-junioren. Bij het hoogspringen kwam zij niet verder dan 1,40 meter en op de 600 meter realiseerde de ZIERIKZEE - De tennisliefhebbers van Schouwen-Duiveland blijven op hun wenken bediend. Als morgen, zaterdag, het gerenommeerde Mosseltoernooi in Bruinisse haar ontknoping bereikt, start een dag later op de tennisbanen van Lawn Tennisclub Zierikzee het negende Dikke Torentoernooi. Een tennisevenement voor Zeeuwse begrippen van zeer hoog niveau met internationale deelneming en de absolute tennistop van Zeeland. Dat de tennissport steeds mfrer actieve beoefenaars krijgt wordt ook duidelijk tijdens de tennistoernooien op Schou wen-Duiveland. Nadat het Mosseltoernooi een record aan tal deelnemers in mocht schrij ven, zo breekt ook het Dikke Tbrentoernooi alle records. Ruim driehonderd inschrijvin gen en driehonderdzestig par tijen zullen de organisatoren Joop de Vlieger, Erna Thrwis- scha en Hans Minnaar de nodig hoofdbrekens bezorgen om al les in goede banen te leiden. „Dit is absoluut de grens die wij bereikt hebben. Meer deel nemers kunnen wij echt niet verwerken. Wij zijn dan ook ze ven dagen actief op acht tennis banen inclusief de Blokweg en aan de Grevelingenstraat", liet Joop de Vlieger weten. „Er ko men zoveel vaste klanten terug dat wij niemand af willen wij zen. Nu maar hopen dat de weergoden ons goed gezind zijn want we willen op zondag ne gentien juli alleen maar fina le-wedstrijden spelen. Die dag moet een hoogtepunt worden, want we hebben een behoorlijk sterk deelnemersveld en dat belooft een schitterende ten- nisdag aan de Grevelingen straat". De Dikke Tbrentoernooi-com- missie start zondag twaalf juli al met vijfenvijftig partijen. Officieel begint het gerenom meerde evenement op maan dag maar doordat er driehon derdzestig partijen moeten worden afgewerkt proberen de organisatoren in het begin van de week een voorsprong op het wedstrijdschema te bewerk stelligen. Uniek is dat er zeven Egyptenarcn deel nemen aan het toernooi. „Het is een jeugdploeg uit Cai ro dat een aantal toernooien in Nederland afwerkt. Zo hebben zij ook de keuze laten vallen op Zierikzee. Ik geloof dat zij tus sen de leeftijd van twaalf en zestien jaar zitten waaronder Cl- en Bl-spelers", aldus De Vlieger. Egyptenaren Naast de Egyptenaren komen de deelnemers weer uit alle windstreken van Nederland. Bij de heren enkel B-klasse gaat de winnaar van vorig jaar Serge Carpentier uit Vlissin- gen als favoriet van start. Tbch kan deze voormalige A-speler tegenstand verwachten van Marcel Wolfert (Vlissingen), Kees Oostrom (Kapelle) en Mi- cha de Boer uit Amsterdam. In de B-klasse maken vier spelers van Schouwen-Duiveland hun opwachting tussen de dertig deelnemers. Martijn Bijdevaa te en René Schimmelpenninck (beide LTC Zierikzee), Rob Coppoolse (Bru-Tèn) en André Goedegebuure van tennisclub Duiveland zullen trachten zo ver mogelijk in het toernooi door te dringen. Bij de dames enkel B-klasse zijn Cora Cijvat en Heieen Po- tharst als nummer één en twee geplaatst. De 17-jarige Berbel Korenhof uit Nieuwerkerk, die vorige week nog clubkampioen werd bij haar vereniging Dui veland, krijgt de mogelijkheid om in de eerste partij door te dringen tot de halve finale. Maar dan dient zij wel tussen de acht deelneemsters te win nen van Marjolein Meulenberg uit de Vlissingse tennisschool van Serge Carpentier. Vrijwilligers De 23-jarige Michel de Vlieger uit Zierikzee, die afgelopen we ken uitstekend in vorm was, gaat samen met Ramon de Jong uit Middelburg als favo riet voor een finale-plaats van start. Pascal van Driel (Goes) en de Brabantse speler Peter Potter staan drie en vier ge plaatst. Marjolein Meulenberg uit Vlissingen en Monique Wal raven hopen in de dames enkel C-klasse de finale te bereiken. Naast de vele Zeeuwse deelne mers komen in de negende edi tie van het Dikke Tbrentoer nooi ook veel Schouwen-Dui- velanders naar de gravelbanen in Zierikzee. Deze komen hoofdzakelijk uit in de ver schillende klassen en onderde len. Met name de D- en C- klasse op enkel-, dubbel en ge- mengdspel. Niveau Het Dikke Tbrentoernooi dat steeds meer aan niveau wint kan dan ook alleen tot stand komen als iedereen meewerkt. „Dankzij de vele vrijwilligers binnen de Lawn Tennisclub Zierikzee kan je zo'n groot toernooi organiseren. Daarom is niet alleen het sportieve ge deelte belangrijk maar ook de gezelligheid", vertelt Joop de Vlieger die samen met Hans Minnaar en Erna Tbrwisscha acht dagen lang op de tennis baan te vinden is. atlete uit Ouwerkerk een tijd van 1.57.6 minuten wat goed was voor een derde plaats. Danny Duinhouwer uit Zonne- maire behaalde met de 800 gram speer een vierde plaats met 40 meter en 14 centimeter. Keith Beard van AVR uit Rot terdam won afgetekend met een worp van 70 meter en 34 centimeter. Serge Schot uit Zie rikzee werd vijfde met 31,26 meter. Duinhouwer en Schot namen ook deel aan het ver springen, kogelstoten en dis cuswerpen bij de senioren. Duinhouwer sprong 5,43 meter ver, de kogel landde op 9,27 me ter en de discus kwam tot 27,44 meter. Voor Schot leverde het verspringen een afstand op van 5,37 meter, kogelstoten 7,32 me ter en de discus overbrugde een afstand van 21,44 meter. ZIERIKZEE - De open Zeeuw se meerkampatletiekkampi- oenschappen voor senioren en A/B-junioren zijn wegens ge ringe deelname afgelast. Atletiekclub Delta Sport stond zaterdag en zondag garant voor de organisatie op de kunststof accommodatie sportpark Ban- nink in Zierikzee. Doordat zich maar twintig deelnemers aan meldden voor de titelstrijd over de verschillende catego rieën is in overleg met de afde ling Zeeland KNAU de wed strijd afgeblazen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 11