Pantalons 79,- deurloo mode ZIERIKZEE ÈÈCi gemeente Z rikzee Zelden kunt u in zóveel rust, comfort en luxe beslissen over f 27.890,-*. 179,- 159,- nu, 6 royale twee-onder- een-kap-woningen gemeente Zierikzee GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Wijnhandel v. d. Velde Epilepsie? Zet jezelf niet buitenspel CITROËN CITROËN BX DEAUVILLE: F 27.890,-*. GOEDBLOED AUTO'S BV, Oudeweg 1, Zierikzee, teL. 01110 -1.49.51. - v MEDEWERK(ST)ER afd. Welzijn c.a. Binklmrst/Geense Makelaardij o.g. Tijdig begrip kan veel ellende voorkomen r A V 4 WOENSDAG 8 JULI 1992 Commissie voor financiën, volkshuisvesting en informatiebeleid Oe commissie van advies en bijstand voor financiën, olkshuisvesting en informatiebeleid vergadert don- erdag 9 juli 1992, aanvang 19.30 uur in de raadzaal an het stadhuis. |pe vergadering is voor iedereen toegankelijk. Voorafgaand aan elk agendapunt mag, met toestem ming van de voorzitter, het aanwezige publiek het /oord voeren. )e agenda voor de vergadering ziet er als volgt uit: t Aanpassingen in schoolgebouw openbare basis school ,,Theo Thijssen" ten behoeve van realise ring speellokaal Subsidie aanschaf verkeersmethoden ten behoeve van scholen voor basisonderwijs Verlengen huurcontract Watersportvereniging Zierikzee Begroting 1993 Streekarchivariaat Schouwen- Duiveland en Sint Philipsland Besteding batig saldo gemeenterekening 1991 Tweede begrotingswijziging 1992 van de Stichting Gemeenschappelijke Bibliotheekvoorziening Schouwen-Duiveland Opheffen knelpunten huisvesting stadhuis Samenwerkingsverband Welzijnszorg Ooster- schelde Gemeenschappelijke Regeling Besluit Woningge bonden Subsidies Rekening 1991/Begroting 1993 Brogum Begroting 1993 Intergemeentelijke Sociale Dienst Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland Commissie Onderwijs Ie commissie van advies en bijstand voor onderwijs ergadert maandag 13 juli 1992, om 16.30 uur in de badzaal van het stadhuis, e vergadering is voor iedereen toegankelijk. Dorafgaand aan elk agendapunt mag, met toestem ming van de voorzitter, het aanwezige publiek het ■oord voeren. »e agenda voor de vergadering ziet er als volgt uit: Aanpassingen in schoolgebouw openbare basis school „Theo Thijssen" ten behoeve van realise ring speellokaal nieuwsbrief Platvorm vredesbeleid Commissie voor welzijnsbeleid e commissie van advies en bijstand voor het wel- jjnsbeleid in de gemeente Zierikzee vergadert dins- ig 14 juli 1992, aanvang 19.30 uur in de raadzaal van Kt stadhuis, e vergadering is voor iedereen toegankelijk, oorafgaand aan elk agendapunt mag, met toestem- ling van de voorzitter, het aanwezige publiek het oord voeren. e agenda voor de vergadering ziet er als volgt uit: Subsidieverzoek 1993 van de Werkgroep Vrouw en Geloof Subsidiëring van de Ziekenomroep Nomen Nescio met ingang van 1993 Verzoek tot verhoging jaarlijks subsidie Zeeuws Orkest I Subsidiëring Stichting Tafeltje-Dek-Je Zierikzee Toetreding tot het Samenwerkingsverband Wel zijnszorg „De Bevelanden-Tholen" in verband met de uitvoering van de gemeenschappelijke ta ken op het gebied van de volwasseneneducatie Wijzigen subsidiegrondslag van het gemeentelijk I subsidie voor de Amateur Comedie Zierikzee. kommissie voor sociale zaken in volkskredietbank e commissie van advies en bijstand voor sociale za- :n en volkskredietbank vergadert woensdag 15 juli 92, aanvang 16.00 uur in de raadzaal van het stad- lirs. e vergadering is voor iedereen toegankelijk, oorafgaand aan elk agendapunt mag, met toestem ming van de voorzitter, het aanwezige publiek het oord voeren. agenda voor de vergadering ziet er als volgt uit: Begroting 1993 ISD Egalisatiefonds Administratief Dienstencentrum Zeeland. Nieuw opvangmodel asielzoekers Instelling sociaal-cultureel fonds Verzoek om adhesiebetuiging door gehandicap tenorganisaties in verband met decentralisatie voorzieningen gehandicapten. ■dien u belang heeft bij een van de agendapunten, of ■vilt gewoon eens komen kijken hoe het er bij de ge- Beente aan toe gaat, dan bent u van harte welkom. U ■eft u niet van te voren aan te melden. Een fotocopie ;t de agendapunten en een korte toelichting is be- likbaar. orafgaande aan het behandelen van een agenda- nt mag u aan de voorzitter van de commissie het >ord vragen. louwaanvraag; perceel vievitstraat 1 i burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat or de heer L. J. van Gastel, Kievitstraat 1 te Zierik- een bouwaanvraag is ingediend voor het plaat- van een tuinhuisje op het perceel Kievitstraat 1, dastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie M nr. I(gedeeltelijk). Deze bouwaanvraag is in strijd met het geldende be stemmingsplan „Poortambacht 9". Burgemeester en wethouders zijn bereid aan dit bouwplan medewerking te verlenen door ingevolge artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften van dit bestemmingsplan. In verband met het voorgaande liggen de op de bouw aanvraag betrekking hebbende bescheiden met in gang van 9 juli a.s. gedurende veertien dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, van 09.00-12.00 uur ter inzage. Tijdens deze termijn kan een ieder zijn (gemotiveer de) bezwaren tegen het verlenen van vrijstelling aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee, schriftelijk kenbaar maken. Centrum Zierikzee afgesloten tijdens toeristendagen Tijdens de toeristendagen op 14, 21 en 28 juli en op 4 en 11 augustus zal een gedeelte van het stadscentrum afgesloten zijn. Tussen 8.00 en 18.00 uur wordt hier geen gemotoriseerd-, fiets- en bromfietsverkeer toe gestaan. Wijs op reis Een buitenlandse vakantie heeft veel plezierige kan ten en maar één minder prettige. Die minder leuke kant is dat u tijdens zo'n vakantie extra kwetsbaar bent. Kwetsbaar omdat voor het verkeer in het ande re land soms andere regels gelden. En omdat er „pa pieren" nodig zijn. Omdat medische gegevens in een vreemde taal niet altijd goed aangegeven kunnen worden. Het eten er anders is met kans op maag klachten. En omdat men in een ander land een eigen opvatting kan hebben over bijvoorbeeld het maken van foto's, het aanvaarden van „bloot" in het open baar en het bezit van medicijnen. Brochure Het ministerie van buitenlandse zaken heeft de bro chure „Wijs op reis" met adviezen en tips voor reizi gers naar het buitenland samengesteld. Dit boekje van 32 pagina's bevat veel informatie: van paspoorten en andere benodigde papieren, belastin gregels, geldpassen en cheques tot automatisch naar huis bellen. De brochure „Wijs op reis" is verkrijgbaar in het Postbus 51-rek in het stadhuis. Lekker thuis beginnen Dit hoofdstuk geeft adviezen die u al van te voren kunt opvolgen. Het gaat daarbij over de hulp die bui tenlandse verkeersbureaus in Nederland u kunnen geven. De adressen van zo'n dertig bureaus die in de Benelux zijn gevestigd, worden gegeven. Er zijn tips om 'wachten in de rij' te voorkomen en ook hoe u de kans op diefstal kunt verkleinen. De papierwinkel (paspoort, visum, toeristenkaart, kampeercarnet, briefje van de dokter, geneesmiddelenkaart e.d.) komt ter sprake. Ook is er een afstreeplijst (check list) opgenomen welke voorbereidingen u moet tref fen voor u op reis gaat. Denkt u er aan dat u voor het buitenland een geldig paspoort nodig heeft! Gezond op reis Ook een belangrijk onderweip want in het buiten land zijn er voor de gezondheid extra risico's. Zoals: de soms slechte hygiëne en het minder geschik te voedsel. Of de plotselinge ontspanning na een erg drukke periode en het besmettingsgevaar voor bij voorbeeld malaria en het aids-probleem. De brochu re geeft goede tips ook over inentingen als deze nodig zijn. Waarbij tevens de medische verklaring ter sprake komt die nodig kan zijn als bepaalde medicijnen die u in uw bagage hebt, blijken te vallen onder de Opi umwet en dus bij de douane moeten worden aangege ven. Vakantie en de wet Die hebben niets met elkaar te maken, denkt u mis- schen. Maar pas op: wie een uitkering heeft wegens werkloosheid of als bijstand moet wel tijdig de be treffende dienst in kennis stellen van vakantieplan nen. Ook voor de AAW en de WAO geldt een mel dingsplicht voor een buitenlands verblijf van vier weken of langer. Verder is in veel populaire vakantielanden de politie strenger dan bij ons, is fotograferen op bepaalde plaatsen verboden en kunnen souvenirs u wel eens in de problemen brengen. De brochure eindigt met een groot aantal tips wat u moet doen als er 'hulp op reis' nodig is of er verdrietige dingen gebeuren. Kortom: de brochure „Wijs op reis" is eigenlijk verplichte lek- tuur voor de vakantievoorbereiding en zo goed gedo cumenteerd dat u hem het best bij de waardepapie ren kunt bewaren. 't Is alleen wel te hopen dat u hem in uw vakantie dan niet nodig hebt want dat betekent dat u een va kantie zonder zorgen zult hebben. En die wensen we u graag toe ook als u de brochure niet nodig hebt om dat u in eigen land met vakantie gaat. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse mededelingenrubriek van de gemeente. Redactie: Bureau Voorlichting, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 ONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE AKENMAN OCHTMAN MAAKT VAKWERK VAN DRUKWERK. BEKENDMAKING BESTEMMINGSPLAN KAMPEERTERREINEN MIDDENSCHOUWEN Burgemeester en wethouders van Middenschouwen maken bekend dat vanaf donderdag 9 juli 1992 tot 30 juli 1992 in het gemeentehuis van Middenschouwen, Platteweg 33 te Schqrendijke ter inzage ligt een eerste opzet van het te ontwikkelen bestemmingsplan „Kampeerterreinen Middenschouwen". Gedurende deze periode is het voor een ieder mogelijk schriftelijke reacties op dit plan aan burgemeester en wethouders kenbaar te maken. Voorts zal er op woensdag 22 juli 1992 om 20.00 uur in het gemeentehuis te Scharendijke over dit plan een in spraakbijeenkomst worden gehouden. Tijdens deze bijeenkomst wordt een toelichting gegeven op het plan en zal er gelegenheid zijn voor het inbrengen van reacties en het stellen van vragen. De bijeenkomst is voor een ieder toegankelijk. De terinzagelegging en de inspraakavond worden ge houden in het kader van de inspraak-procedure ter voorbereiding op de totstandkoming van het bestem mingsplan. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, W. DEN BOER De secretaris, K. WIESENEKKER Scharendijke, 8 juli 1992 R WIJN en BIERMAKERS- BENODIGDHEDEN EF gratis vakkundig advies Zandpad 30 - Middelharnis, tel. 01870-82014 Er over praten met elkaar helpt. Word lid. EPILEPSIE VERENIGING NEDERLAND r\ awr\^z> r\\s EPILEPSIE EN MAATSCHAPPIJ N (030) 66.00.64 Postbus 9840, 3506 GV Utrecht JE LEEST 'T IN DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSRODE. Degelijk is hij en duurzaam, evenals zijn levendige, maar schone en stille 1.4 liter motor. En de exclusieve extra's van de BX Deauville zijn allemaal inclusief: rembekrachtiging, 5 versnellingsbak, zonwerend glas, zonwering en wis was- installatie op achterruit, lichtmetalen velgen, bumpers in lakkleur, fraaie striping en bekleding. Tijdens een proefrit ontdekt u in alle rust, comfort en luxe hoeveel hoger het UITGESTELDE BETALING TOT 1 JANUAR11993. MAXIMAAL F 15.000,-**. niveau van deze auto ligt dan zijn prijsniveau: f 27.890,-*. Maar de editie is gelimiteerd, dus kom gauw bij ons langs. Prijs incl. BTW, excl. kosten rijklaar maken. Wijzigingen voorbehouden. 6 jaar carrosserie garantie. Uitstel van betaling op basis van de gebruikelijke betaalplanvoorwaarden van Citroén Financiering Nederland (aangesloten bij B.K.R. Tiel). De actie loopt t/m 1 augustus 1992. Steigerverhuur: 'n Steigerftje) huren? Bo- geba BV, Vlissingen. 01184-10267 (9-5 uür), 01184-18932 (19-22 uur). Te koop gevraagd: Verzamelingen en partijen postzegels, munten, an sichtkaarten, oud speel goed en Dinky Ibys. Tfel. 01864-1366. Wegens benoeming van de huidige functionaris elders roepen burgemeester en wethouders sollicitanten op voor de functie van voor 36 uur per week Functie-informatie De afdeling welzijn c.a. is o.a. belast met werkzaamheden op het terrein van welzijnszaken, personeelszaken, onderwijs, volksgezondheid, sport, culturele zaken, voorlichting en museale zaken. De aan te stellen medewerk(st)er zal met name worden belast met: assistentie onderwijszaken leerlingenvervoer; leerplichtadministratie overige op de afdeling voorkomende zaken Functie-eisen Bezit MEAO-diploma (o.a. vakken alg. economie, privaat- en publiek recht), danwel een daarmee gelijk te stellen opleiding; bereidheid tot studie voor het diploma Bestuursambtenaar; goede contactuele en redactionele vaardigheden. Rang en salaris Afhankelijk van opleiding en leeftijd kan een salaris worden geboden van minimaal 981,— tot maximaal 2.707,— bruto per maand, uitgaande van een 36-urige werkweek (rang gemeente-ambtenaar III). Aanstelling zal plaatsvinden in tijdelijke dienst. De gebruikelijke rechtspositionele regelingen zijn van toepassing. Overige informatie: Nadere inlichtingen omtrent deze functie kunnen worden ingewonnen bij de chef van de afdeling welzijn c.a., de heer L. J. Lagendijk, telefo nisch bereikbaar tijdens kantooruren onder nummer 01110-13151. Het personeel van de afdeling zal bij de .selectie worden betrokken. Sollicitaties dienen binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te wor den gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Zierikzee, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee, onder vermelding van: vacaturenummer 91.1450. De gemeente Zierikzee wil actief uitvoering geven aan de Wet Arbeid Ge handicapte Werknemers. Personen met een handicap worden nadrukkelijk uitgenodigd te solliciteren. MONUMENTENSTAD PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE In aanbouw zijnde met garage aan de Speelmansplaat te Zierikzee, ruime woonkamer Belangrijke informatie: ruime kavels v.a. 230 m2 =k onder architectuur gebouwd hardhouten schuifpui eerste klas bouwmaterialen complete badkamer goed geïsoleerd dubbele beglazing combi CV ketel ruime garage/berging Koopsom f 169.000,- vrij op naam (excl. grond) Voor verkoop en informatie: 01113-2310 b.g.g. 01113-2523 Molenstraat 61 4311 EB Bruinisse Klke (lap opnieuw: 30.00(1 dak- en thuislozen Ook in uw omgeving kan hel voorkomen Reageer: (030) 33.15.49 V.P.C., Antwoordnummer 9089,3500 ZA Utrecht

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 9