WEEKEND RECEPT dier in het vizier Opname Franstalige CD in Dirksland en Sommelsdijk Negen dagen spanning tijdens tennistoernooi in Melissant Goede prestaties Tri Vereniging Goeree-G Goede prestaties Triathlon Vereniging Goeree-Overflakkee Honkbal-jeugdteams trekken wederom aan langste eind Volop leuke, jonge katjes ABN-AMRO Toernooi van Tennis Club Melissant Tijdens triathlon in Hellevoetsluis Rundvlees- spiezen Orgelconcert f Fancy fair I WOENSDAG 8 JULI 1992 13 MELISSANT - Afgelopen week heeft Tennis Club Melissant haar elfde open tennis toernooi gehouden. Het is voor het eerst dat dit toernooi in zijn geheel is gesponsord. Hoofdsponsor tijdens dit sportevene ment was ABN-AMRO. Dit bankconcern heeft nu al-- weer belangstelling getoond voor de sponsoring van volgend jaar. Een video-opname hiervan was ook te zien in de kantine tij dens de toernooidagen in Me lissant. Dat was niet het enige wat was te zien in de kantine van de Melissante tennisclub. Aan de kantine was een tent vastgemaakt waar bezoekers en spelers konden genieten van een uitstekende maaltijd, va riërend van een broodje gezond tot een varkenshaas in room saus. Een mogelijkheid waar grif gebruik van werd ge maakt. De weersomstandigheden van de tennisweek waren niet al tijd even zonnig en af en toe moesten de spelers afreizen naar de sporthal. Iets wat voor sommige spelers een duidelijk effect op hun spel teweeg bracht. „Het spelen op gravel is zo heel anders dan spelen op kunststof", zo verklaart één van de toeschouwers. „Spelers die fantastisch op gravel spelen kunnen soms op kunststof niets presteren. Dat heeft wel effect op het eindklassement". In hoeverre de volgende uitsla gen zijn beïnvloed door de weersomstandigheden is iets wat alleen de spelers zullen we ten. De einduitslagen zagen er als volgt uit: Dames Dubbel ,D2: 1) mevr. Heymen en mevr. Van Zeil 2) mevr. Steenbeek en mevr. Van der Meide. Beide teams uit Hellevoetsluis. Gemengd Dubbel D2: 1) Jan Zuid weg en Jeanette Robijn uit Melissant. 2) dhr en mevr Jon gens uit Stellendam. Zij ston den bij de laatste set op een tie break. Heren Dubbel D2:1) Jan Zuidweg en Jan Robijn uit Me lissant. 2) Henk Groeneveld en Leo Baas uit Middelharnis. Da mes enkel D: 1) Atie Knöps. 2) Agnet van Rijswijk. Beiden uit Stellendam. Heren enkel D2: 1) Jan Robijn uit Melissant. 2) Tbn Jonge uit Middelharnis. DIRKSLAND/SOMMELSDIJK - Binnenkort wordt in Dirksland en Sommelsdijk een begin gemaakt met de opname van een Franstalige CD/cassette, met name bestemd voor de ondersteuning van de re formatorische kerken in Franstalige landen in en buiten Europa. Tevens word de CD/cassette gebruikt door kerkgenootschappen die hun zendingswerk verrichten in Franstalige gebieden. Naar aanleiding van een radio uitzending over een Hon gaars/Nederlands psalmen- project van de Chr. S. G. Prins Maurits te Middelharnis, kwam het verzoek van het Co mité d'Entraide Chrétienne Ré- formée of het mogelijk was een soortgelijk project te onderne men in de Franse taal. Het co mité is al jarenlang bezig met daadwerkelijke ondersteuning van de steeds kleiner worden de Franse kerken. Zo werden de oude belijdenisgeschriften onder meer de Heidelberger Catechismus - in hedendaagse Frans opnieuw uitgegeven. Té vens ontdekte het comité dat er grote vraag was naar op de band of CD opgenomen ker kliederen, psalmen en gezan gen. Proefopname In een experimentele fase werd begonnen met het instuderen van Franse psalmen en gezan gen door koor en kleinkoor van de Chr. S. G. Prins Maurits, het Hervormd koor Jeduthun en een groot jongerenkoor uit Krimpen aan den IJssel, Tehil- lim. Deze fase mondde uit in een proefopname die in januari van dit jaar gemaakt is. Op verzoek is deze opname de af gelopen maanden door Franstalige musici en predi kanten bekritiseerd op uit spraak, uitvoering en stijlop vatting. Om een zo verant woord mogelijke uitspraak te krijgen kregen de koren bege leiding van docenten Frans van de Prins Mauritsscholenge- meenschap en de Franstalige Ds. Vandenbroek uit Brussel. Tevens studeerden de koorle den thuis door middel van in gesproken en ingezongen cas settebanden. De CD zal naast veel psalmen, een aantal gezangen ook or gelspel bevatten. Dit vanwege het gebruik in de erediensten in kleine kerkjes waar geen or gel of geen organisten meer aanwezig zijn. Zo zal de CD ma teriaal bevatten voor vier ere diensten in de volgorde van or gelspel voor de dienst - een aantal liederen gemeentezang tot en met orgelspel na de dienst. De gemeentezang wordt verzorgd door het Her vormd koor Jeduthun, aange vuld met een aantal leden van het jongerenkoor Psallite Deo en het Prins Mauritskoor. De gemeentezang wordt bege leid door Bart Jaap de Bakker, terwijl de losse orgelwerken worden vertolkt door de orga nisten Paul Kievit en Cees van der Slik. Daarnaast werken nog diverse andere instrumen tale en vokale solisten aan dit HELLEVOETSLUIS/GOEREE-OVERFLAKKEE - Zaterdag 4 juli werd om 10.30 uur het startschot voor de zesde kwart van Hellevoetsluis gelost. Een wed strijd, welke voor de eerste maal de SPC status had verworven en daarmee een topveld naar zich toe trok. Natuurlijk ook een groot aantal TVGO-ers, im mers deze wedstrijd telde ook mee voor hun club klassement, zowel voor de wedstrijdatleten als de recreanten. Basisbereiding grillen: Grillapparatuur, in welke vorm dan ook, goed voor verwarmen (gas, elektra of de barbecue). Kruid het vlees, maar zout het niet, want dat gebeurt achteraf. Plaats het vlees op of tussen de grill. Keer het vooral niet te vlug. In eerste instantie plakt het vlees vast maar het laat later vanzelf los. Afhankelijk van de vlees soort wordt hoogte en/of temperatuur en tijdsduur bepaald. U heeft nodig voor 4 personen: 200 gram runderbiefstuk 200 gram runderlever 100 gram bakbacon in plak jes 1 gele en 1 rode paprika 1 courgette 8 geblancheerde sjalotjes (uit het zuur) zout Voor de (biefstuk)marina- de: 1 decileter sojasaus 2 eetlepels suiker 3 eetlepels droge sherry 2 eetlepels olie 1 theelepel citroensap 1 mespuntje gemberpoeder 1 uitgeperst teentje knof look 1 fijngehakt uitje Bereiding: Snijd de biefstuk en lever in dobbelstenen van 2 centi meter. Leg de biefstuk in de daarvoor bestemde marina de en zet deze gedurende 4 uur afgedekt in de koelkast. Schep het vlees regelmatig om. Haal het vlees uit de marinade en dep het met keukenpapier droog. Blan cheer de kook erover la ter gaan) de lever in water met zout of bouillon en om wikkel het met de plakjes bakbacon. Rijg nu de biefstuk en de lever met de groenten afwisselend aan de pennen. Leg de pennen op het rooster van de barbe cue of grill en laat het vlees onder geregeld draaien naar keuze gaar en mooi van kleur worden. Lekker met tomatensalade en fri tes. Voedingswaarde per portie: Energie: 1100 kJ (265 kcal) Eiwit: 28 gram Vet: 13 gram Koolhydraten: 8 gram Er werd tijdens het negen da gen durende tennisspektakel gespeeld in vier categorieën. Dat waren D2, Dl, C2 en Cl. De klassen waarin kon worden ge speeld waren: enkel (da mes/heren), dubbel (dames/he ren) en gemengd dubbel. Het aantal spelers varieerde deze keer met betrekking tot vorig jaar. In totaal werden heel wat wedstrijden gespeeld tijdens het toernooi. De wedstrijdlei ding van dit Melissantse sport evenement had er voor gezorgd dat deelnemers niet meer dan één of twee wedstrijden per klasse hoefden te spelen waar door de wedstrijden telkens in goede conditie konden worden gespeeld. Sponsoring Het is voor het eerst dat het open tennis toernooi van Ten nis Club Melissant is gespon sord. Het initiatief om te spon soren komt voort uit het toer nooi van vorig jaar. Toen speel de namelijk één van de direc teuren van ABN-AMRO mee met het sportevenement. Zijn enthousiasme voor het gebeu ren was toen zo groot dat hij spontaan de sponsoring van de tennisballen op zich nam. Deze winter gingen de beide partij en, bank en tennisclub, om de tafel zitten om te kijken of de sponsoring kon worden uitge breid. Dat kon, en zo gebeurde het dat het tennisveld achter buurthuis Melishof in Melis sant een toonbeeld van ABN- AMRO was. Vlaggen, spandoe ken en zelfs een hete lucht bal lon met daarop de naam van de sponsor. Daarnaast gebruikte het bank concern dit spektakel om haar EuroStyle rekening voor jon geren van 15 tot en met 14 jaar. Om één en ander kracht bij te zetten liepen de leden van de wedstrijdleiding rond in kle ding met daarop het logo van deze jongerenrekening, De fel le kleuren, rood en blauw zorg den voor een herkenbaar punt voor de deelnemers en bezoe kers. Wie wat wilde weten hoefde alleen maar rond te kij ken naar iemand in deze outfit en de vragen konden worden afgevuurd. Ook het hoofd van de ABN-AMRO van de gemeen te Dirksland was tijdens het toernooi vertegenwoordigd. R. van de Zande, ook in rood blauw trainingspak was het laatste weekeinde van het toer nooi op het tennisterrein aan wezig. Zelf tennist hij niet; nog niet,Als je zo naar die wed strijden kijkt moet ik beken nen wel door de sport te wor den geraakt. Nu speel ik nog niet. Maar mijn interesse is ze ker gewekt". Op de vraag waarom een der gelijk groot bankconcern een tennistoernooi als dit sponsort antwoord Van de Zande: „ABN-AMRO heeft in haar pakket drie sporten zitten waar zij haar naam aan ver bind. Dat zijn tennis, golf en hippische sport. Ook al is het tennistoernooi misschien niet zo groot, het leek ons toch ge schikt om in aanmerking te ko men voor sponsoring. Golf en hippische sport komt in deze regio niet voor om in aanmer king te komen voor sponso ring". Ook op grote schaal legt het bankconcern haar contac ten, wat betreft sportsponso ring. In februari van dit jaar sponsorde zij het Wereld Tënnis Tbernooi dat in Ahoy Rotter dam gehouden werd. Dames Dubbel Dl: 1) mevr. Kloppers en mevr. De Gans. 2) Mevr. Kornaat en mevr. Boot. Beide teams uit Ouddorp. Ge mengd Dubbel Dl: 1) Vader en dochter Löffler uit Oude-Tbnge. 2) Caroline Blokland en Dean van der Wekke uit Melissant. Heren Dubbel Dl: 1) Jan Peter Robijn en Chiel Molenaar uit Melissant. 2) Adrie Robijn en Aart Stougje uit Middelharnis. Heren Enkel Dl: 1) Peter van Saus. 2) Ron Lodder uit Oud dorp. Gemengd Dubbel C: 1) Stephan'Nipius en Rianne van Dongen uit Middelharnis en Ouddorp. 2) Sam van der Welle en Maaike van Bergen uit Ooit-' gensplaat. Heren Dubbel C: 1) Richard Musters en Jeroen Ha- ge uit Bergen op Zoom. 2) Jacco Almekinders en John van der Velde uit Middelharnis. Dames enkel C. 1) Rianne van Dongen uit Middelharnis. 2) Margreet Robijn uit Melissant. Heren enkel C2: 1) Hannie Prins uit Middelharnis. 2) Johnny Otte uit Bruinisse. Heren enkel Cl tenslotte: 1) Jeffrey van Wezen beek. 2) Richard Musters. Bei den uit Bergen op.Zoom. R. van de Zande van ABN- AMRO Dirksland wilde nog geen definitieve toezeggingen doen, maar zegt geen proble men te zien in het wederom sponsoren van het tennistoer nooi van volgend jaar. „Voor uitlopend op de zaak kan ik zeggen dat we ervaren hebben dat de organisatie van dit ten nistoernooi prima in elkaar zit. Daarom denk ik dat we ge woon wederom om de tafel zul len gaan zitten om te praten over volgend jaar. Eén ding is zeker. We verbinden graag onze naam aan dit toernooi". KAPELLE - Op zaterdag 11 ju li geeft Gerard Legierse een or gelconcert op het Batz-Witte- orgel in de Hervormde kerk in Kapelle. Dit concert vormt te vens het promotieconcert voor een op 5 september verschij nende CD waarop het orgel bespeeld wordt door de orga nisten Henk G. van Putten, Bram Beekman, Gerard Le gierse en Margreeth C. de Jong. Intekenformulieren voor deze CD zijn bij het concert ver krijgbaar. Gerard Legierse stu deerde dé hoofdvakken orgel en piano aan het Rotterdams Conservatorium. Hij behaalde het solisten-diploma voororgel „met onderscheiding". Verder studeerde hij aan het Conser vatoire National de Région de Paris interpretatie en improvi satie. Aan genoemd Conserva toire behaalde hij de Prix d'Excellence. Hij verzorgde vele orgelbespe lingen voor radio-uitzendingen en concerteert in binnen- en buitenland. Voor het concert van 11 juli is een aantrekkelijk programma samengesteld met volop virtuoze muziek uit de Franse en Hollandse romanti sche stijlperiode. Onder meer composities van Boëlmann, Bijster, Nieland, Vierne, Guil- mant en Gigout. Het concert begint om 20.00 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. Twee nationale kampioenen in de juniorenklasse van 1991, nu beiden uitkomend bij de senio ren, waren vooraf aangemerkt als kanshebbers voor de over winning; Niels Koole uit Mid delburg (NK RBR) en Ron Ver- maat uit Nieuw Vossemeer (NK 1/4 triathlon). De voor spellingen kwamen wat dat be treft meer dan uit, beide heren wisten zichzelf tijdens het zwemmen aan de kop van de wedstrijd te nestelen, waare het niet dat ze slechts Jan Anne Mudde uit Nieuwpoort voor hen moesten dulden aan het einde van het kanaal door Voorne. Geen duidelijkheid Op de plaatsen twee en drie be gonnen de beide aan het fietsparcours en tot de meet bleven zij in eikaars buurt. Zelfs zo bij elkaar in de buurt dat een eindsprint geen duide lijkheid opleverde, van enig verschil was geen sprake, zodat de organisatie niets anders restte dan beiden te huldigen als winnaar. Mudde kon de der de plaats voor zich opeisen, ter wijl Boris Borger uit Rotter dam vierde werd door een sterk loopnummer. De TVGO-ers deden wederom van zich spreken, zo was het eerst Jan Knops uit Dirksland De meisjes aspiranten van de Flakkeese honkbalvereniging lijken de smaak te pakken te hebben. Na vorige week hun eerste overwinning van dit sei zoen te hebben mogen vieren, konden afgelopen zaterdag an dermaal de armen naar boven. In de laatste gelijkmakende slagbeurt werd een 10-14 ach terstand succesvol omgebogen die als vierde aan land klauter de na het zwemmen, maar zo als verwacht moest hij enkele plaatsen inleveren. Opnieuw een zeer sterk optreden van Ar- ve Hoogzand uit Sommelsdijk, hij wist zijn mede cluggenoot Erik Peeman voor te blijven en finishte op een mooie vijfde plaats. Peeman, verondersteld werd dat hij in Hellevoetsluis en Dirksland de te kloppen man was, finishte op een zesde plaats met een achterstand van seconden. Harro Verhage en Jan van Soest moesten meer afstand tot de winnaar, Hoogzand, toe staan, zij werden respectieve lijk 11 en 12. Bij de dames ging de winst naar Anke Tuinman uit Gies- senburg, maar een tweede plaats was er voor Annet Wer vers uit Middelharnis, zij wist de winnares van vorig jaar ach ter zich te houden. Verrassend De recreanten startten een uur later en het veld was groter, zonder noemenswaardige pro blemen profiteerden ook de re creanten van de inspanningen van de organisatie en konden na het zwemmen hun fietstocht op het geheel autovrije par cours vol maken. Verrassingen in een uiteindelijke 16-14 winst. Op dreef Zowel aanvallend (aan slag) als verdedigend (in het veld) toon de The Islanders zich de betere. Met name Siobhan Eilers, uit Zierikzee, was goed op dreef. 1 project mee. De algehele lei ding is in handen van Mar van der Veer. De eerste opnamen vinden plaats op woensdag 8 en donderdag 9 juli. Als ook de vervolgopnamen zijn gemaakt zal de CD eind van dit jaar ver schijnen. Door verkoop in Ne derland hoopt men de kosten van uitgave te kunnen dekken. Daarna zal de CD/cassette van uit Parijs worden gedistribu eerd. MIDDELHARNIS - Op zater dag 18 juli houdt de Dalton- school Middelharnis een groot se fancy fair. Deze wordt ge houden in en om het schoolge bouw aan de Berkenlaan, ach ter de Euro Discount te Mid delharnis. Er zijn tal van activiteiten voor jong en oud, zoals blikwerpen, rad van avontuur, touwtje trek ken, pony rijden, springkus sen, grabbelton, kraam met tweedehands spullen, waarzeg ger en nog veel meer. Dit alles met grote prijzen. De op- brengst voor deze fancy fair is voor de aanschaf van hulpmid delen voor de computer die de school in het kader van het Comenius-project krijgt. Er is ook een groot terras, waarop men de inwendige mens met een hapje en een drankje kan versterken. Aan het eind van de fancy fair, zo rond half drie, is er een op voering van de musical Het vreemde songfestival, ingestu deerd door de kinderen Van groep 6, 7 en 8 van deze Dalton- school. wat betreft de plaatsen 1 en 2 waren er niet, Arjen Teijn en Gert Jan de Ruit. Deze heren behoren eigenlijk tot de wedstrijdatleten maar starten zeer regelmatig bij de recrean ten. Wel verrassend was de der de plaats van Jan van Hassent uit Sommelsdijk. Na een goed zwemnummer volgde er een zeer sterk fietsonderdeel van de van oorsprong midde- nafstandloper. Een mooie der de plaats werd zijn deel. Ook André Melisant uit Middelhar nis wist zich in de recreanten- top te plaatsen met een 5e plaats. Jacco de Geus uit Meli sant tenslotte werd derde bij de junioren. Uitslag SPC TGVO-ers: Arve Hoogzand 5, 2.03.30; Erik Pee man 6, 2.03.50; Harra Verhage 11, 2.07.00; Leon Valk 20, 2.12.22; Jan v. d. Welle 24. 2.13.45; Arie Kweekei 26, 2.15.00; Jan Knops 27, 2.15.41; Nico Paase 28, 2.16.30; Eelco Bleek 41, 2.21.20; Leen van Wes ten 42, 2.21.50; Hans van Vliet 44. 2.22.48; Peter Jordaan 53, 2.27.58; Dik Assenberg 54, 2.28.10; Jan Kweekei 56, 2.28.40; Eddie Smid, 57, 2.30.00. Uitslag recreanten: Jan van Hassent 3, 2.06.47; André Meli sant 5, 2.09.51; Tbunis Kapelle 15, 2.16.09; Aad Hoek 6H40 2.16.31; Anton Mol 18, 2.17.41; Jan Valk 7H40, 2.20.45; Jacco de Geus 3H17, 2.233.30; Wim Zuydijk 45, 2.32.12; Adri Klein 49, 2.34.18; Piet Lodder 53, 2.35.03; Kees Kleijn 62 2.37.03; Toon Verolme 63 2.37.50; Hans Stolk 64 2.37.50; Hans van Bechtum 21H40, 2.52.05; Wil Steinbracher 6e dame 2.44.06. Dames: Annet Wervers 2 2.23.20. Zij schreef zes gemaakte nul len op de naam, waarvan twee via fraaie vangballen. Ook werpster Marie-Louise Quispel plukte een bal uit de lucht voordat deze de grond raakte. Laatstgenoemde liet eveneens in het slagperk van zich spre ken. Met een slaggemiddelde van 0.500 wist zij de ballen het beste het veld in te slaan. De jongens-aspiranten maak ten hun misstap van één week eerder, het voorbije weekend meer dan goed. Super gemoti veerd en goed geconcentreerd werden de bezoekers uit Vlaar- dingen tegemoet getreden. Maar liefst vie*" spelers van The Islanders realiseerden een slaggemiddelde van 1.000. Hiervoor zorgden Paul Zwerus, Dennis Sewell. Jamie Eilers en Sander Waldckker. Laatstge noemde produceerde daarbij een knappe driehonkslag. Eindstand 13-4. k RIJSBERGEN - Het gemeente bestuur van Rijsbergen vindt dat er bij'de grensovergang Ha- zeldonk een politiepost moet komen. Ook wordt onderzocht of het mogelijk is een straat verbod voor het gebied van de grensovergang af te kondigen voor drugsdealers en zoge naamde drugsrunners. Burge meester N. de Jaeger heeft-dit maandag meegedeeld. t I NIEUWERKERK - In de Kattenopvang van de Sophia- Vereeniging tot bescherming van dieren in Nieuwerkerk zit weer een aantal jonge katjes van zes tot acht weken, die wachten op een goed tehuis. Het zijn zowel katertjes als poesjes met diverse kleuren, zoals zwart, grijs/wit en cypers. Ook zit er in de opvang een grote gecastreerde kater, opgevangen in Renesse. met de kleur cypers met wit kinnetje en zwarte punt aan de staart. De eigenaar van de gevonden kater kan hierover contact opnemen met de kattenopvang en de dierenvrienden die één of meer jonge katjes een goed tehuis willen geven, kunnen voor inlichtingen bellen: telefoon 01114-1583. De kater Ollie uit het Dierenasiel Schouwen-Duiveland is (nog) niet geplaatst. (Foto: Joop van Houdt). OUDE-TONGE - Op nagenoeg identieke wijze als ZiJ schreef zes gemaakte nul- vorige week heeft het meisjes aspiranten softbal- ïf," „c,™, I J vla fraaie vangballen. Ook team van V The Islanders afgelopen zaterdag we- werpster Marie-Louise Quispel derom een overwinning weten te behalen. Het bezoe- plukte een bal uit de lucht kende Twins, uit Oosterhout, werd opnieuw mid- voordat deze de grond raakte, ja -et i i j m Laatstgenoemde liet eveneens dels agressief honklopen door het Oude-Tongse ne- in het slagperk van zich spre- gental verslagen. Maar ook deze keer bleef het tot in ken. Met een slaggemiddelde de laatste inning spannend: 16-14. De jongens aspi- van 0-500 wist de bal'en het ranten zegevierden eveneens op eigen veld. Oppo- ^este het veld 1T?le ^laan- i j j i i De jongens-aspiranten maak- nent Holy werd op overtuigende wijze aan de kant ten hun misstap Van één week geschoven: 13-4. De dames senioren gingen op dram- eerder, het voorbije weekend tische wijze ten onder tegen de koploper: 5-30. meer dan goed. Super gemoti- De prijswinnaars van de Extra-puzzel van woensdag 24 juni zijn: De eerste prijs: Een waardebon van f 25,- L. J. M. v. d. Velde, Fortstraat 23, Herkingen De tweede prijs: Een waardebon van f 15,- Els van Dam, Keetenstraat 23a, Zierikzee De derde prijs: Een waardebon van f 10,- E. Bastiaanse-Bal, Schouwenbank 24, Zierikzee Sleutelwoorden van de puzzel van 24 juni zijn: Rust Roest De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord Extra-puzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 17 juli in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel! Horizontaal: 1. ourwoud; 4. ongedwongen, zonder plichtplegingen; 10. ge scheiden van anderen; 11. vaderland; 12. in de richting naar; 13. tovenarij; 14. vorm van onderwijs (mv.); 16. omtrek, kring; 17, uitroep; 19. gepeupel. 22. knaagdier; 25. Sinterklaas; 26. oefenproeftijd; 28. Sicherheitsdienst (afk.); 29. poets; 33. rijmpje over iets dat geraden moet worden. 36. klein snijwerk- tuig; 38. weideplantje; 39. voordat; 40. klein overschot; 41. mannen van adel. Verticaal: 1. markt die eens per jaar gehouden wordt; 2. drager van een zelfde naam; 3. toestel waarmee men op een plastic strook letters in reliëf drukt; 5. van deze tijd; 6. zeer langzaam, breed (muziekterm); 7. waarschu wing dat er gevaar dreigt of dat er een ongeluk gebeurd is; 8. zich met een dier of voertuig voortbewegend; 9. larve van de langpootmuug; 15. klein soort hert; 17. woning; 18. slot; 20. de maand maart; 21 lang, mager m;ens; 22. ziekte; 23. geluid om iemand het zwijgen op te leggen; 24. met kleurün- vullen; 27. jongensnaam; 30. venter; 31. klant; 32. vettige slof; 34. gebergte in Amerika; 35. meisjesnaam. De sleutelwoorden worden gevormd door de letters van de cijfers: 34, 8, 2, 17, 37, 5. 29, 18, 22, 9, 24, 26, 1, 41 en 32.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 13