Rogier en Berbel Korenhof pakken clubtitel Duiveland in enkelspel Marokkaanse atleten verblijven voor drie maanden in Zierikzee Bruse Boys tweede in Zeeuwse titelstrijd zomeravondvoetbal Rachid Ben Meziane en Moulay Slimane Elazzouzi in Singelloop Vijftiende Singelloop sterk deelnemersveld Drie weken intensief strijden om tennistitels Duiveland Mosseltoernooi van start ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE De 25-jarige Rachid Ben Meziane (rechts) en de 24-jarige Moulay Slimane Elazzouzi uit Marokko bezig aan de dagelijkse training op de kunststof accommodatie in Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - De vijftiende Singelloop die morgen, dinsdag, wordt gehouden over de singels en langs de haven in Zierikzee kan in ieder geval rekenen op twee sterke deelnemers. Twee Marokkaanse atleten, die tijdelijk vertoeven in Zierik zee bij een gastadres, hebben zich aangemeld en zullen tevens de organiserende atletiekvereniging Delta Sport vertegenwoordigen. GOES - Onder ware plensbuien en onweer is er vrij dagavond gestreden om het Zeeuws kampioenschap zomeravöndvoetbal. In een compleet waterballet, waar de wedstrijden regelmatig werden onderbro ken voor onweer, is Bruse Boys op een tweede plaats geëindigd achter de kampioen van twee jaar gele den, VAW uit Vlissingen. ZIERIKZEE - De vijftiende Singelloop kan morgen, dinsdag, rekenen op een prima deelne mersveld. Naast de twee Marokkanen Rachid Ben Meziane en Moulay Slimane Elazzouzi heeft inmiddels ook de winnaar van vorig jaar, Rian van de Broeke uit Vlissingen zich aange meld. De vijftiende Singelloop heeft inmiddels zeventig voorinschrijvingen waaron der Jan Hoek uit Oude- Tbnge en Kees Dijkman uit Burgh-Haamstede. Bij de dames gaan Nelly van Hors- sen (Middelburg) en Caro- lien Daane uit Vlissingen als favoriet van start. Riet Jansen, wedstrijdsecreta resse van de organiserende atletiekvereniging Delta Sport verwacht ook nog na- inschrijvingen. ,,Het is gebruikelijk dat at leten zich een uur voor de wedstrijd komen inschrij ven. Daarom weet je nooit van te voren hoeveel en wel ke deelnemers zich mengen in de strijd". De start van de vijftiende Singelloop (10.500 meter) is om 20.00 uur op de kunst stofaccommodatie Bannink in Zierikzee. Het parcours is traditioneel uitgezet over de singels langs de Zierik- zeese grachten. Via de Hoofdpoortstraat, Nieuwe Haven en Wandeling lopen de deelnemers vier ronden om vervolgens op de atle tiekbaan te finishen. Vooraf aan de KNAU-wedstrijd start om 19.00 uur de presta tieloop waarbij de deelne mers kunnen kiezen uit vier verschillende afstanden: 2,5 - 5 - 7,5 - en 10 kilometer. In schrijven kan ter plaatsen vanaf 18.00 uur in het club gebouw van Delta Sport op Bannink. Vorige week meldden de 25- jarige Moulay Slimane Elaz zouzi en zijn vriend de 24- jarige Rachid Ben Meziane zich aan als lid van Delta Sport. Door toeval ontmoetten zij in de jeugdherberg City Hotel in Rotterdam de Zierikzeese An- nelies van de Acker en verzeil de al snel in Zierikzee. De bei de Marokkanen waren voor vijftien dagen op vakantie en hebben inmiddels besloten om De titelstrijd bij de heren en kel A was enigszins gedevalu eerd doordat Piet Vreeke en André Goedegebuure zich ge blesseerd hadden afgemeld. Daarbij gaf de favoriet Michel de Vlieger een walkover omdat toernooi-verplichtingen in Goes voorrang kregen. Hier door werd de weg voor Rogier Korenhof geplaveid en won hij vrij gemakkelijk in twee sets, 6-0 en 6-1 van Erwin Verbraak. Scherpte „Erwin speelde best een sterke partij maar ik had toch wat ge- minimaal voor drie maanden in Nederland te blijven. Universiteit „Wij zijn bezig om voor drie maanden een visum te krijgen. We willen graag genieten van de rust en natuur en daarnaast iedere dag twee keer trainen. Ik ben afgelopen maand af gestudeerd aan de universiteit luk bij de lange rally's. En dat geluk moet je afdwingen", liet Rogier vastbesloten weten. De Havo-eindexamen scholier uit Nieuwerkerk had dan ook het meeste recht op de begeerde ti tel. Want de sterk spelende ten nisser had de meeste scherpte bij de returnballen die Ver braak hard en geplaatst ser veerde. „Ik ben blij dat ik een. finale-plaats heb behaald. Nee, Rogier was bijvoorbaat de be tere speler. Hij is ook al langer C2-speler dan ik. Maar door zo'n wedstrijd leer je weer veel en dat heb ik nu net nodig", al dus de 20-jarige Erwin Ver braak. in Parijs voor letteren Frans", vertelt Rachid Ben Meziane die Engels spreekt. „Ik moet nog een jaar studeren. Ja, ik stu deer ook letteren Frans", voeg de Moulay Slimane Elazzouzi nog snel toe. De Marokkaanse atleten ver tellen dat in Marokko atletiek zeer populair is. Ook de gelo pen tijden van de twee nieuwe Delta Sport-leden spreken Cl-speelster Berbel Korenhof had het heel wat moeilijker te gen de 53-jarige routinier Dl- tennisster Ria van Wijngaar den. Hoewel er duidelijk klas se verschil was duurde het toch even voordat Korenhof in haar spel kwam. De eerste game ging zelfs verloren maar toen zij eenmaal warm gedraaid was veegde zij Van Wijngaar den in twee sets met 6-2 en 6-3 van de baan. „Het ging niet echt goed vandaag. Ik ben gis teravond veel te laat naar bed gegaan", verklaarde Korenhof die in september start met een opleiding aan de MDGO in Goes. „Haar forehand is gewoon heel sterk, daar hoef ik niet op te spelen. Omdat de backhand veel slechter was kon ik er soms nog doorheen breken", analyseert Van Wijngaarden die vier jaar geleden nog van Korenhof had gewonnen in drie sets. „Ik wist van te voren dat deze wedstrijd niet te win nen was. Misschien heb ik mij onbewust wat gespaard voor de finale damesdubbelpartij die ik straks nog moet spelen". Maar daar kon Ria van Wijn gaarden en Ria Slootmaker het feestje niet bederven in het huis van de familie Korenhof. In drie sets wonnen Berbel Ko renhof en haar moeder Ina Ko renhof met 6-4 4-6 6-2 het da- mesdubbel A. In het damesenkel B ging over tuigend de overwinning naar Lenie van de Cingel die Janne- ke Doeleman met 6-0 en 6-1 van de baan veegde. In het heren enkel B won Martin Vreeke van Guido den Broeder met 6-2 en - 3. In het herendubbel A ging de overwinning in twee sets naar Piet Vreeke en Theo Vos: 7-6 6- 4. Tennisvereniging Duiveland kan terug kijken op een ge slaagd kampioenschap waar drie weken iedere dag is ge speeld. Alleen de mix-dubbel vindt plaats in september. Uitslagen boekdelen. Rachid Ben Mezia ne heeft op de 1500 meter een persoonlijke record staan van 3.48 minuten en op de tien kilo meter realiseerde hij vorig jaar een tijd van 31.04 minuten. Ook begeeft hij zich op de twintig kilometer (1.59.11) en de halve marathon liep hij ooit in 1.06.28 uur. Moulay Slimane Elazzouzi, die een kop kleiner is als zijn vriend, begeeft zich meer op de middenafstand. Op de 800 me ter staat zijn persoonlijke tijd op 1.52 minuten en op de vijf kilometer was zijn beste pres tatie 14.23 minuten. Zo vertel de Moulay ook dat hij de drie kilometer aflegde in een knap pe tijd van 8.03 minuten. Met deze tijden behoor je in Neder land in ieder geval tot de sub top. Wereldrecord „Nee, in Marokko zijn dit nor male tijden", vertelt Rachid. Wij wonen in Fez, de oude stad van Marokko, en daar zijn al leen al vijf atletiekclubs. Wij hebben daar dan ook uitste kende faciliteiten. Onze ver eniging, Uniou Sportive De Fès, is zeer populair. Marokko heeft niet voor niets vier we reldrecords in haar bezit" ver telt Rachid enigszins trots. De beide Marokkanen lieten dan ook foto's zien waar de atle tiekbaan in een gigantische stadion lag in hun woonplaats in Marokko. Door een zee van tijd in Zierik zee trainen zij twee keer per dag. Vroeg in de morgen ver trekken zij naar de domeinen in Westenschouwen en in de avonduren wordt er getraind op de kunststofaccommodatie in Zierikzee. De middag wordt gebruikt als rust: „Ja, wij zijn gewend om in de middaguren te slapen. Dit komt omdat in Marokko de siësta is en wij als Moslims houden van traditie". Met de gastvrijheid in Zierik zee hebben de beide atleten in middels al een overwinning achter hun naam staan op Ne derlandse bodem. Vorige week liepen beide atleten een weg wedstrijd in de omgeving van Piershil. Een polderloop die bestond uit 7500 meter en vijf tien kilometer. Moulay Slima ne Elazzouzi pakte de overwin- braak - Cor Korenhof 6-1 6-3. Finale: Rogier Korenhof - Er win Verbraak 6-0 6-1. Dames enkel A: Halve finale: Berbel Korenhof - Nelleke Slootmaker 6-2 6-1. Brenda Don - Ria van Wijngaarden 2-6 2-6. Finale: Berbel Korenhof - Ria van Wijngaarden 6-2 6-3. Heren enkel B: Halve finale: Arnold v.d. Cingel - Jacky de Bruin 3-6 6-1 6-0. Martin Vreeke - Guido den Broeder 6-2 6-3. Fi nale: Martin Vreeke - Arnold v. d. Cingel 7-5 6-4. Dames enkel B: Halve finale: Lenie v.d. Cin gel - Els Folmer 3-6 6-3 6-3. Lia Jonker - Janneke Doeleman 6-4 4-6 3-6. Finale: Lenie v.d. Cin gel - Janneke Doeleman 6-0 6-1 ning op de 7500 meter en verbe terde het parcoursrecord met dertien seconden (24.23). Ra chid Ben Meziane werd win naar op de vijftien kilometer in 51.04 minuten. Voor Rachid betekende deze tijd vijf minu ten boven zijn persoonlijk re cord. „Vorig jaar realiseerde ik tijdens de Wereldkampioen schappen op de vijftien kilo meter in Marokko een tijd van 46.05 minuten. Ik behaalde daarmee een achtste plaats", liet de vriendelijk ogende Ma rokkaan weten. Morgen, dinsdag, staat de bei de atleten de vuurdoop te wachten in de 15e Singelloop. „Wij hopen dat we een goede dag hebben", verklaart Moulay die nieuwsgierig vraagt wie de tegenstanders zijn. OSS - Eimbert Timmermans en Eric Verhagen waren superieur tijdens de zijspancross om de Holland Cup. Ondanks de hoogteverschillen op het cir cuit in Oss en de prominente Belgische en Engelse tegen- stsand, was het duo uit Schijn- del in alle drie manches te sterk. OSLO - Een perfecte combina tie van techniek en technologie heeft Jan Zelezny zaterdag avond bij de Bislett-Games in Oslo de nieuwe wereldrecord houder bij het speerwerpen ge maakt. De Tsjechoslowaak be reikte die status op een indruk wekkende manier. In zijn zesde poging wierp de ,26-jarige at leet de speer naar 94 meter en 74 centimer, ruim drie meter verder dan het nog geen zes maanden oude record van de Brit Steve Backley (91,46). HELMOND - Ton Baltus (800 m) en Han Kulker (1500 m) krij gen woensdagavond bij de Grand Prix wedstrijd in Lau sanne alsnog een mogelijkheid zich voor Barcelona te kwalifi ceren. Mogelijk kan ook Leon Haan (800 m) in de Zwitserse stad starten. Hoewel de kwali ficatieperiode voor Barcelona zondag afliep vroeg Bert Paauw, technisch directeur van de KNAU, zondag in Helmond dispensatie aan Wouter Hui- bregtsen, voorzitter van het NOC. Op het verzoek van Paauw werd positief gerea geerd. Herendubbel A: Halve finale: Erwin Verbraak/René v. Dijke - Hans-Jan Goedegebuure/ Mark Lodewijk 6-3 0-6 6-2. Piet Vreeke/Theo Vos - André Goe- degebuure/Charles Slootema- ker 2-6 6-3 6-3. Finale: Piet Vreeke/Theo Vos - Hans-Jan Goedegebuure/Mark Lodewijk 7-6 6-4. Herendubbel B: Halve finale: Theo Hoeds/Piet v. Wijngaarden - Peter Regeer/ Adrie Leij dekker 6-4 1-6 6-1. Kees de Vlaam/Jaap Hermes - Robin Vrij/Joop Wandel 6-3 6- 3. Finale: Kees de Vlaam/Joop Hermes - Theo Hoeds/Piet v. Wijngaarden 6-3 6-0. Dames- dubbel A: Ina Korenhof/Ber- bel Korenhof - Jopie v. Dij- ke/Nelleke Slootmaker 6-4 6-2. Petra Pronk /Annemiek v. d. Pol - Ria Slootmaker/Ria v. Wijngaarden (Slootma- ker/Wijngaarden een walkover wegens blessure v. d. Pol) Fina le: Ina Korenhof/Berbel Ko renhof - Ria Slootmaker/Ria v. Wijngaarden 6-3 4-6 6-2. Da- mesdubbel B: Halve finale: Janneke Doeleman/Lenie v.d. Cingel Joke Goud/Heieen Smit 6-1 6-0. Ineke Vos/Ellie Kops - Hanneke Nuninga/Li- sette Feyen 5-7 6-7. Finale: Jan neke Doeleman/Lenie v.d. Cin gel - Ineke Vos/Ellie Kops 6-0 6- 1. Waterballet in Goes „Het was niet echt verant woord om vanavond te spelen. Maar de scheidsrechter heeft in ieder geval op de gevaarlijkste momenten tijdens de onweers buien de wedstrijden ge staakt", liet KNVB-bestuurder Wim Broekhoven na afloop we ten. We wilden toch graag van avond een kampioen hebben daarom zijn de wedstrijden wat ingekort". Bruse Boys kreeg het niet gemakkelijk tij dens de twee wedstrijden die zij op het sportpark Het Schen- ge in Goes moest spelen. De eerste wedstrijd tegen Blauw Wit uit Middelburg, die met twee nul verloor van de latere kampioen VAW, begon zeer on gelukkig. Al in de eerste minuut kopte Bruenaar Henk van de Ouden in eigen doel door een perfecte kopbal in de uiterste linker hoek. Vlak voor het rustsig- naal, er werd twee keer vijf tien minuten gespeeld, kwam Bruse Boys op gelijke hoogte. Bert van de Berge nam een vrije trap die door de benen van de keeper van Blauw Wit achter in het doel rolde: 1-1. In Het Mosseltoernooi, dat een re cord van 270 deelnemers te ver werken krijgt, kreeg geen ver rassingen te verwerken. Door het grote deelnemersveld start vandaag, maandag, de D2- klasse aan het toernooi op de banen van de bevriende vereni gingen in Nieuwerkerk en Zie rikzee. Tbt zaterdag moeten nog ruim tweehonderd partij en gespeeld worden voor uit eindelijk de winnaars bekend zijn. Hieronder de uitslagen van de gespeelde wedstrijden op za terdag 4 juli en zondag 5 juli. HE Dl: Jan Lagendijk - Leen Olree 6-1 4-1 (Olree gebl.) Den nis v.d. Ouden - Robert Kort 7-6 6-4. Onno Kramer - Jade v.d. Werf 6-3 7-5. Marco v.d. Polder - Jacco Vleeshouwer 6-4 4-6- 6-4. Jan Stouten - A. Hoogendoorn 6-2 4-6 6-4 Ab Tieleman - Jaap Moerland 6-2 6-3. Mark Lode wijk - Leo Nouwen 6-2 1-6 6-4. Lenz Hoogerhuis - Marcel Kats 6-4 6-3. Ronald Haze - Jens van Weel 6-4 6-3. Fred Kramer - Frank Schubert 6-3 6-3. Wim Mulders - Daan Bezuijen 5-7 6-1 6-1. HD Dl: W. Wieten/J.v. de tweede helft bleef de wed strijd op een matig spelpeil hangen en werd aan de eind stand niets meer veranderd. In de wedstrijd tegen VAW uit Vlissingen werd het een com pleet waterballet. In de tiende minuut van de eerste helft on derbrak de scheidsrechter de partij voor het noodweer. Na hervatting begon de scheids rechter gelijk aan de tweede helft maar voor beide teams werd het voetballen uiterst moeilijk doordat de bal steeds smoorde in het kletsnatte veld. Hoewel er aan beide zijden kansen werden gecreëerd gleed speler en bal steeds de verkeer de kant op. In het voordeel van VAW werd de eindstand op 0-0 gehouden en kon de ploeg uit Vlissingen met drie winstpun ten uit twee partijen de Zeeuw se titel opstrijken. Bruse Boys werd tweede met twee winstpunten uit twee par tijen en Da Xin/Blauw Wit uit Middelburg werd met één punt derde in de Zeeuwse kam pioenschappen van het zomer avondvoetbal. Schaik - J. Volkeri/H. Volkeri 7-6 6-3. A. v. d. Vet/E. Schön- berger - H. Both/W. Broekhuis 5-7 7-6 6-3. D. v. d. Ouden/M. In- ja - M. Holm/L. Nouwen 6-2 6- 3. L. Bakker/P. Schuiten - J. Stouten/H. y. d. Berg 4-6 6-2 6- 3. J. Walpot/M. Bolier - J. Hoa- re/A. de Spirt 6-0 6-4. J. Lagen- dijk/R. Pieters - R. Kort/M. v. d. Polder 1-6 1-6. (3e ronde) R. Kort/M. v. d. Polder - R. Ha- ze/F.v. Vliet 3-6 6-4 6-4. A. Tiele man/C. v. d. Velde - R. v. Rooy /J. Vleeshouwer 5-7 7-6 2-6. GD Dl: (3e ronde) L. Kamp/D. Both - J. Hop/E. Hop 7-5 7-5. HE C: (3e ronde) Ernst Wondergem - Patrick Meuldijk 6-4 6-2. (2e ronde) Cees Stouten - Jan Bij- devaate 6-1 2-6 6-2. HD C: (kwart finale) Camiel Fol mer/Johnny Otte - Johan Holm/Fred Kramer 6-4 6-7 4-1 (walkover bless. Holm). STEENWIJK - De politie van Steenwijk heeft dit weekeinde een 20-jarige pyromaan uit de ze gemeente aangehouden. De man stichtte in totaal 40 keer brand. Binnen vijftig minuten veegde Rogier Korenhof zijn oponent Er- Heren enkel A: Halve finale: win Verbraak met 6-0 6-1 van de baan. (Foto: Marijke Fol- Hans Goedegebuure-Rogier kertsma). Korenhof 5-7 1-6. Erwin Ver- NIEUWERKERK - De 19-jarige Rogier Korenhof heeft gistermiddag, zondag, eindelijk de traditie doorbro ken bij tennisvereniging Duiveland en mag zijn naam toevoegen aan het bord van de clubkampioenen bij de heren enkel A. Sinds de kampioenschappen worden gehouden waren Piet Vreeke en André Goedegebuu re gedurende vijftien jaar heer en meester binnen de vereniging op Nieuwerkerk. De 17-jarige Berbel Ko renhof behaalde voor de vierde achtereenvolgende keer de clubtitel bij de dames enkel A. De 17-jarige Berbel Korenhof kwam moeizaam op gang maar toonde duidelijk haar kwaliteiten. (Foto: Marijke Folkertsma). BRUINISSE - De kop is er vanaf, de eerste slagen zijn gevallen en voor sommige deelnemers was het optreden in de twaalfde editie van het Mosseltoer nooi in Bruinisse maar eenmalig. Zaterdag en zon dag werden de eerste wedstrijden gespeeld op de gravelbanen van Bru-Tèn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 6