WEEKEND RECEPT dier in het vizier Eerste winst softbalmeisjes Thuiszorginstellingen gaan 1 juli fuseren Aspirant-honkballers in het nieuw in opmars Ollie, nog vele jaren! V/d Groef boys zaalvoetbalkampioen Fietshelmen Wedstrijd voor de jonge automobilisten Nederland Flakkeese atleten bij triathlon Gekookte kalfstong met kappertjessaus Politie berichten Goedereede Demonstratie honden training Expositie Els van Baarle Jubileum tuinfoto- wedstrijd Festival Rotterdamse Akkoorden HSV The Islanders WOENSDAG 1 JULI 1992 17 GOEREE-OVERFLAKKEE - De reeds geruime tijd bestaande samenwerkingsplannen van de thuiszorg organisaties op de Zuidhollandse eilanden, hebben geleid tot een besluit van de gezamenlijke besturen om een fusie van de instellingen voor te bereiden. Het voornemen bestaat om de voorgenomen fusie op 1 juli 1993 te realiseren. OUDE-TONGE - Onlangs is het jongens aspiranten-honkbalteam van honk- en softbalvereniging The Islanders, uit Oude-Tonge, geheel in het nieuw gestoken door haar nieuwe sponsor. Uit handen van de eigenaar van Delta Video Productions, Kees de Vos ontving de momenteel in de top van het klassement meedraaiende formatie broeken, shirts, kousen, jacks en speciale honkbaltassen. Blije gezichten derhalve bij: (staand v.l.n.r.) trainer/coach Jan Zwerus, Martijn Hameeteman, Sander Waldekker, Jeroen Buys, Dennis Sewell, Jamie Eilers, assistent-trainer/qoach Teun Knops, (zittend v.l.n.r.) Paul Zwerus, Sjaak Hennekes, Jan Veenstra, Merijn Kant, Stephen Pattiasina en Rob Emeis. GOES - Voor de landelijke perfect driving competi tion worden op 24 oktober in Goes de Zeeuwse voor rondes gehouden. In deze wedstrijd, voor automobi listen van 18 tot 23 jaar, gaat het om kennis, voer- tuigbeheersing en gedrag op de openbare weg. Doel van de wedstrijd is de promotie van een veiliger weggedrag. U heeft nodig voor 4 personen: 1 grote kalfstong zout 1 stuk wortel, grof gesnip perd 1 takje peterselie 1 takje selderij 6 zwarte peperkorrels, licht gekneusd 1 laurierblad stuk ui of 1 sjalotje, grof gesnipperd Voor de saus: 40 gram boter 50 gram bloem peper 1 eetlepel kruidenazijn 2 theelepels vocht uit het potje van de kappertjes IV2 eetlepel kappertjes 1 eidooier 3 eetlepels slagroom fijn gesneden bieslook Bereiding: Zet de tong op in ruim water en breng ze aan de kook. Schuim het water goed af en voeg de wortel, peterselie, selderij, peperkorrels, lau rierblad en de ui of sjalotje toe. Temper de hittebron en laat de tong in ongeveer Vh uur zachtjes gaar koken. De tong is gaar als het vel aan de punt van de tong los laat. Verwijder daarna het vel. Houd de tong in een gedeel te van de bouillon warm en maak van de rest van de boullon de saus. Zeef de bouillon (ca, ±Vz deciliter) en laat deze snel afkoelen. Smelt de boter in een pan netje en roer de bloem er door. Blijf roeren totdat er een egale massa is verkre gen. Voeg in één keer de koude bouillon toe en roer met een garde rustig door de pan zodat de roux goed op kan lossen. Er dient een niet al te dikke saus te'ont staan. Voeg het zout en de peper naar smaak toe en roer de azijn, het vocht van de kappertjes en de kap pertjes erdoor. Laat de saus enkele minuten zachtjes pruttelen. Voeg de bieslook toe en roer de saus nog 1 mi nuut door. Laat de saus iets afkoelen en voeg dan de room en de dooier toe. Snijd de tong in plakken en leg ze in de oorspronkelijke vorm op een voorverwarmde schaal, schenk een deel van de saus erover en serveer de rest van de saus in een saus kom apart erbij. Lekker met aardappelpuree en tuinbopntjes. Tip: Rest van de tong kunt u in de soep of in een salade ver werken voor de volgende Voedingswaarde per portie: Energie: ±1635 kJ (390 kcal; Eiwit: 31 gram Vet: 26 gram Koolhydraten: 9 gram Bij de fusievoorbereidingen zijn de volgende thuiszorgorga nisaties betrokken: De Inter- kex'kelijke Stichting voor Ge- zins- en Bejaardenverzorging Oud-Beijerland; de Stichting voor Maatschappelijke Dienst verlening Hoeksche Waard; de Stichting Gezinsverzorging en Algemeen Maatschappelijk Werk Voorne-Putten-Rozen- burg; de Stichting Gezinsver zorging Goeree-Overflakkee en het Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden. De nieuwe organisatie gaat met bijna 1500 medewerkers, GOEDEREEDE - Op de par keerplaats van Strand Noord werd vrijdag ingebroken in een Duitse personenauto. De radio-cassette-recorder en een leren jack werden meegeno men. Op de Provincialeweg bij Goe dereede trof de politie een auto aan. die daar met pech stond. De eigenaar van die auto had nog meer pech, want bij contro le bleek, dat zijn aanhouding werd verzocht omdat hij reis documenten had vervalst. Bij het zwembad aan de Zuid- erdiepstraatweg werd zaterdag een ATB-fiets gestolen. Tijdens een inhaalmaneuvre botste een inwoner van Dirksland die dag met zijn auto frontaal op een tegenligger. De bestuurder van de tegemoetkomende auto brak daarbij een been. Hij is overgebracht naar het zieken huis in Dirksland. Tegen een inwoner van Oud dorp wordt proces-verbaal op gemaakt omdat hij zondag rond 10.00 uur al onder invloed van alcohol een auto bestuur de. De man mocht overigens toch geen auto besturen omdat zijn rijbewijs ongeldig was ver klaard. Zijn auto is inbeslagge- nomen. KORTGENE/OUDE-TONGE - Op zondag 5 juli om 13.00 uur geeft het KIDDO-showteam een demonstratie hondentrai ning tijdens de Veerse Meer Dagen in Kortgene. Tijdens de ze demonstratie die ongeveer 45 minuten duurt kan men kennis maken met vele onder delen van de hondentraining. Het KIDDO-showteam is een groep van ongeveer 20 enthou siaste cursisten van honden school De Valkenhove uit Le- wedorp, die door het hele land tijdens allerlei evenementen demonstraties verzorgt op het gebied van hondentraining. Voor informatie of boekingen: Petfood Service, Postbus 174, 5460 AD Veghel of Honden school De Valkenhove, Postbus 67. 3255 ZH Oude-Tonge. Tel. 01874-2779. thuiszorg verlenen aan de 28.000 inwoners van Voome, Putten, Rozenburg, de Hoek sche Waard en Goeree-Over flakkee. De dienstverlening zal bestaan uit: Gezinsverzorging, Wijkverpleging, Ouder- en Kindzorg, in een aantal ge meenten ook Maatschappelijk Werk, en verder nog een aantal gespecialiseerde diensten. Door de vijf instellingen is een projectorganisatie gevormd om de fusieplannen nader uit te werken. Het streven is om voor 1 januari 1993 een fusieplan op hoofdlijnen gereed te hebben. De vakbonden zijn inmiddels benaderd voor overleg over een op te stellen sociaal plan. De besturen van de betrokken instellingen menen dat een fu sie voor de cliënten en de mede werkers belangrijke meer waarde kan opleveren. Cliën ten kunnen in de toekomst bij één loket terecht voor alle diensten van de nieuwe organi satie. Verwacht wordt dat een grotere organisatie meer moge lijkheden biedt om het hulp aanbod uit te breiden en te ver beteren. Door de bundeling van krach ten kan de nieuwe organisatie beter functioneren in de con tacten met overheden, finan ciers en andere hulpverlenings organisaties. Dit is belangrijk met het oog op de komende ver anderingen in de financiering, de wetgeving en de organisatie van de gezondheidszorg. ROTTERDAM - In het gehele Rijnmondgebied beperkt de industrie sinds maandagavond zoveel mogelijk de uitstoot van reactieve koolwaterstoffen. Die dragen belangrijk bij aan de vorming van ozon, de ver oorzaker van smog. De Milieu dienst Rijnmond (DCMR) heeft maandag al code 2 voor het ge hele gebied uitgeroepen. HERRINGEN - Els van Baarle uit Dreischor, die op tweede Pinksterdag reeds een demon stratie van haar werkwijze gaf in Theetuin De Bongerd te Herkingen, stelt daar nu een aantal van haar werkstukken tentoon. Els van Baarle heeft een oplei ding in textiele vormgeving ge noten, waarbij zij batik als af studeerproject koos. Na deze opleiding voerde zij deze tech niek aanvankelijk op katoen uit, daarna op zijde. In Wester- schouwen is zij werkzaam in het onderwijs. (Zij doceert handvaardigheid). Aan huis en aan de Zeeuwse Volksuniversi teit geeft zij curssussen batik en zijdeschilderen. Binnenkort start zij met een cursus bij de Kantbloem in Nieuwe-Tonge, waar zij bij de open dag in sep tember ook een demonstratie zal geven. In Theetuin De Bongerd expo seert mevrouw Van Baarle batik-lappen en -shawls op ka toen en zijde. De tentoonstel ling is van 6 tot en met 26 juli. Dagelijks van 10.30 tot 22.30 uur (donderdags gesloten). Het aantal gewonden en doden in het verkeer is vooral onder jonge automobilisten erg hoog, daarom richt de perfect dri ving competition zich met na me op die groep. De komende maanden zullen in Zeeland 100 deelnemers worden geselec teerd die op 24 oktober in de Zeelandhallen in Goes mee mo gen doen aan de voorrondes van deze landelijke wedstrijd. De finale wordt op 7 en 8 no vember gehouden in Zwolle. Het NCRV-televisieprogram- ma Blik op de weg zal'in no vember aandacht besteden aan zowel de voorrondes als de fi nale. In de Zeelandhallen in Goes worden de beurzen Contacta en Wonen Wensen gehouden van respectievelijk 12 tot en met 14 oktober en van 22 tot en met 25 oktober. Bezoekers van deze beurzen kunnen ook meedoen aan twee onderdelen van de perfect driving competition: de kennistest en de voertuigbe- heei-singstest. Dagelijks zijn hierbij prijzen te winnen. Op de genoemde beurzen is ook een 'verkeersplein' ingericht. Daar omheen staan stands van bedrijven en organisaties die te maken hebben met verkeers- GOES - Op 1 juli bestaat Beve land Bv in Goes 25 jaar. De bei de Beveland bedrijven, het tuincentrum Europatuin Beve land en het hoveniersbedrijf ET Beveland Groenprojekten BV gaan dat vieren. Vanaf 1 ju li start het jubileumjaar en elk seizoen in dit jubileumjaar, dus de 25e zomer, de 25e herfst, de 25e winter en de 25e lente met Beveland krijgt een spe ciale actie. Ook zijn er de gebruikelijke ju bileumacties. Bijvoorbeeld een gratis plant voor elke Beve- landklant waarbij de eerste 1000 klanten in het jubileum jaar een gratis vasteplant voor hun tuin krijgen. Belangrijk ste activiteit van de 25e zomer met Beveland wordt de jubi leumfotowedstrijd van tuinen. Iedereen wordt uitgenodigd om aan deze wedstrijd mee te doen. Gevraagd wordt om een foto te maken van de hele tuin, de mooiste plek in de tuin, in teressante plantencombinaties of een andere fotogenieke tuin- bijzonderheid. Het maakt niet uit of de tuin professioneel is ontworpen of aangelegd of dat het door de mensen zelf is be dacht en uitgevoerd. Een deskundige jury bestaan de uit een ontwerper, een hove nier en een fotograaf zal de in zendingen beoordelen. De be langrijkste beoordelingscrite ria zullen zijn de originaliteit van het gefotografeerde tuini- dee, de schoonheid van het ge fotografeerde tuindeel of de ge fotografeerde tuin en de kwali teit van de foto zelf. Het is de bedoeling dat van de inzendin gen een selectie wordt gemaakt die in de vorm van een over zichtstentoonstelling bij Euro patuin Beveland in het najaar van 1992 zal worden geëxpo seerd. A veiligheid. Rond het thema voorbereiden op de winter staan hier bijvoorbeeld ban denfabrikanten, tectyleerbe- drijven, tweewielerzaken, ver zekeringen, het Centraal Bu reau voor Rijvaardigheid, rij schoolhouders, Veilig Verkeer Nederland, Rijkswaterstaat, het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid in Zeeland etc. Met informatie, demonstraties en zowel theorie- als praktijk proeven krijgen de bezoekers inzicht in het beheerst, zorg vuldig en bewust deelnemen aan het verkeer. De blijdschap onder de meisjes-aspiranten van HSV The Islanders was groot afgelo pen zaterdag. Tot op het aller laatste moment bleef het span nend. Het thuisspelende Twins kreeg nog alle gelegenheid ge lijk te maken, maar de laatste slagvrouw werd door werpster Anouk Waldekker op drieslag getrakteerd. De gastvrouwen bleven dientengevolge hangen op 19 punten. Vooral door agressief honklo- pen, stroomden de punten in ning na inning binnen bij het Oude-Tbngse team. Met name Marie-Louise Quispel was aan slag heel sterk bezig en bracht twee honkslagen op de naam. Hiermee scoorde ze het hoogst haalbare slaggemiddelde van 1.000. Ook Anouk Waldekker sloeg de bal een keer in het linksveld, waardoor ze een ge middelde behaalde van 0.500. Eindstand: 19-20. De jongens-aspiranten staan ROTTERDAM - Op vrijdag avond 3 juli gaat het festival Rotterdamse Akkoorden van start. Het begin van een week end waarin het nodige muzika le vuurwerk mag worden ver wacht. Gedurende twee dagen zullen er in de Rotterdamse binnenstad ruim 70 optredens plaatsvinden op zowel binnen- als buitenpodia. Het Rotterdamse Akkoorden - parcours loopt van de kop van de Nieuwe Binnenweg Een- drachtsplein, via de Maurits- weg en de Westersingel tot aan het Schouwburgplein en het Stadhuisplein. Een speciaal onderdeel van de ze derde editie van Rotterdam se Akkoorden is het Nine to fi ve festival dat op 4 juli vanaf 21.00 uur in de Doelen wordt —gepresenteerd (voor meer in formatie zie persbericht Nine to five festival) na de knappe winst op de kop loper, vorige week, weer met beide benen op de grond. Zater dag jongstleden ging één van de mindere goden, Spijkenisse (dat nog maar twee winstpunt jes had), er met de volle winst vandoor. The Islanders verloor deze uitwedstrijd met 12-10. Reeds in de eerste slagbeurt keken de rood-witten tegen een 6-1 achterstand aan. Door goed slagwerk van Jamie Eilers, Sander Waldekker en Martijn Hameeteman in de laatste inning werd de achter stand toch nog een heel stuk bijgehaald. De tijd bleek uit eindelijk tekort om nog langs zij te kunnen komen. Pitcher Jamie Eilers kwam met een slaggemiddelde van 0.666 als beste slagman uit de strijd te voorschijn. Sander Waldekker en Dennis Sewell plukten ieder nog een fraaie vangbal uit de lucht. Het mocht echter niet ba ten: 12-10. DIRKSLAND - Onder tropi sche omstandigheden werd de kwart triathlon van Nuenen afgewerkt met een Flakkees aandeel daarin. Floris Jan Koole wilde zich in het sterke internationale veld, met deel name uit onder meer Enge land, België, Duitsland en de Oekraïne, testen in verband met het Europese kampioen schap volgende week in Lom mei. Voorts waren Eleco Bleek uit Rockanje en Jan van der Wlee uit Dirksland actief in de SPC wedstrijd, namens TVGO en was er een trio aan de start met onder andere Marco van Leeu wen. Het Flakkeese aandeel werd gecompleteered met spea ker Ruud de Haan. Direct al succes voor TVGO, het trio bereikte de derde plaats. In de SPC werd het een ware slag, de start werd om 14.00 uur gegeven en vooral tij dens het lopen hadden de atle ten het bijzonder zwaar. Het hele dorp rolde derhalve slan gen en sproeiers uit om de atle ten van het nodige vocht en af koeling te voorzien. De winst ging naar de ongenaakbare Spencer Smith, een junior uit Engeland, die uitkomt bij de senioren en zelfs al Europees Kampioen Run Bike Run werd in Madrid. Kort daarachter werd het een bijzonder mooie strijd tussen Jan van der Marei (2e N.K. Dirksland) en de bij zonder sterk opererende Floris Jan Koole. Met alle moeite wist Van der Marei nog net 10 meter voor Koole te blijven. Met deze prestatie liet de atleet van TVGO zien terecht te zijn gese lecteerd voor de EK, liet en passant bijna de volledige na tionale top achter zich, op grote afstand. Jan van der Welle zwom sterk in dit veld en begon aan een goede race, het fietsen werd met hoge gemiddelde snelheid afgelegd, echter toen kwam voor de man uit Dirksland, die zich testte voor de twee belang rijke wedstrijden in Hellevoet- sluis en Dirksland, toch wel een hele moeilijke gang van 10 km door het snikhete, maar zeer sfeervolle Nuenen. Van der Welle finishte in een eind tijd van 2.16.39, daarmee een 62e plaats behalend. Eelco Bleek uit Rockanje kreeg tijdens het lopen nog veel zwaarder en moest laten ge beuren dat zijn eindtijd van vo rig jaar met bijna 20 minuten overschreden werd. Het lopen had bij hem zijn tol geëist. De honkbal senioren begonnen voortvarend aan de uitwed strijd tegen het Rotterdamse NDC '86 3. In de eerste twee in ning werd een 1-4 voorsprong genomen, waarna het tij echter keerde. Vele veldfouten in met name de derde inning zorgden ervoor dat de Rotterdammers vrij eenvoudig de honken wis ten te bereiken. Zij liepen dien tengevolge uit naar een 10-4 tussenstand. The Islanders waren duidelijk aangeslagen en kwamen de domper niet meer te boven. Ook aan slag konden er nu geen potten meer gebroken worden. Wel gelukte het cat cher Jan Zwerus nog de bal over de afrastering te meppen. Hiermee liet hij de^ eerste home-run van dit seizoen note ren. Hoewel in de resterende innings enigszins beter en agressiever werd gespeeld kon een 15-5 nederlaag niet meer worden voorkomen. ZIERIKZEE/MIDDELHAR- NIS - De fietshelm, die in ver schillende landen al heel dood gewoon is, krijgt ook in ons land steeds meer gebruikers. Niet bedoeld voor het dage lijks fietsgebruik bij naar het werk gaan of boodschappen doen, maar voor de sportieve fietser, die tijdens een tocht graag grote snelheid maakt en l bij een onverhoopte valpartij hoofdletsel wil voorkomen. Voor laatstgenoemde groep wordt de fietshelm steeds meer onderdeel van de sportieve uit rusting, evenals koersbroek, fietsshirt, fietshandschoenen- en schoenen. Het aanbod van fietshclmen in de fietsenvak- handel is groot, in verschillen de uitvoeringen en modellen, ook voor kinderen. Een helm moet goed passen. Een te klein model kan gaan irriteren en een te grote helm valt of schuift van het hoofd. Aanpas singen zijn bijna altijd goed mogelijk met de bijgeleverde vulstukjes aan de zijkanten, de voorkant en de bovenkant Voorkeur verdienen helmen die voldoen aan de ANSI- (American National Standards Institute) norm, zoals wordt aangegeven door een op de helm aangebrachte sticker k ZIERIKZEE - Van harte gefeliciteerd! De kater Ollie uit het Die renasiel Schouwen-Duiveland is afgelopen zondag twee jaar ge- I worden. Wat zou een mooier cadeau voor hem zijn dan geplaatst worden bij een aardig baasje. Ollie is zwart/wit gekleurd en heeft veel ruimte nodig om zich vrijuit te kunnen bewegen. Hij gaat graag naar buiten. Het liefst vertoeft Ollie op het platte land, de stad vindt hij maar niets. Met andere katten kan Ollie het goed vinden. Met kinderen kan hij goed opschieten. Wie deze aardige, slank gebouwde kater, een goed plaatsje wil geven, kan contact opnemen met het Dierenasiel Schouwen-Duivelandtele foon 01110-17013, of even langsgaan bij het asiel aan de Zandweg. De katjef uit de Kattenopvang van de Sophia-Vereeniging in Nieuwerkerk, die vorige week zijn vermeld, hebben een plaatsje gevonden bij een baasje. (Foto: Joop van Houdt). OUDE-TONGE - Langzaam maar zeker raken ook de meisjes-aspiranten van HSV The Islanders vertrouwd met het spelletje. Het team dat dit seizoen voor de eerste keer de softbalsport in competitieverband uitoefent, boekte het voor bije weekend haar eerste overwinning. Hoewel nipt werd de uitwedstrijd tegen het Oosterhoutse Twins met 19-20 gewonnen. De honkballers deden het minder goed. Zowel de aspiranten als senioren verloren ieder hun uitwedstrijd. FLAKKEE - Tijdens het op 27 juni gehouden zaalvoet balkampioenschap van Flak- kee werd ondanks het warme weer uitstekend voetbal ge speeld. Zes teams streden met inzet en met menig staaltje van techniek werd een voor het publiek aantrekkelijk toer nooi gespeeld. Vooral in poule A was de spanning te snijden. Dorpstienden, Den Hollander en Antec deden niets voor el kaar onder. Aangezien alleen Den Hollander eenmaal van Dorpstienden wist te winnen (2-1) eindigden alle wedstrijden in een gelijke stand. Den Hol lander werd eerste in poule A, nieuwkomer Antec behaalde de tweede plaats en Dorpstien den moest genoegen nemen met de derde plaats. In poule B, met titelverdediger en favo riet FC Keyzer, v. d. Groefboys en v. d. Zwan vielen de meeste goals. FC Keyzer won alle wed strijden en werd hierdoor eer ste in deze poule. v. d. Groef boys klopte v. d. Zwan twee keer en verloor tweemaal van FC Keyzer. V. d. Zwan slaagde er niet in om een wedstrijd winnend af te sluiten en ein digde hierdoor als laatste in poule B. Tijdens de finale-ronde werd- de spanning (en het fraaie voet bal) alleen maar groter. Den «Hollander en v. d. Groefboys hielden elkaar in evenwicht (2- 2) en strafschoppen moesten uitkomst brengen, v. d. Groef boys scoorde hierbij tweemaal, Den Hollander eenmaal, waar door v. d. Groefboys de eerste finalist werd. In de andere kruisfinale startte favoriet FC Keyzer tegen Antec. In een ge lijk opgaande wedstrijd met kansen voor beide teams scoor de Antec vlak voor tijd het eni ge doelpunt (1-0) en gingen zij door naar de finale. Dorpstien den en v. d. Zwan speelden om de 5e en 6e plaats. Na 15 minu ten spelen stond er 2-2 op het scorebord waardoor ook hier penalties genomen moesten worden. V. d. Zwan was hierbij het koelbloedigst en won met 2-1. Om de 3e en 4e plaats stre den Den Hollander en FC Key zer. De Stellendammers lieten zich niet verrassen en wonnen met 3-1. De finale tenslotte met het verrassende v. d. Groefboys en het favoriet geachte Antec. Bij v. d. Groefboys had men een gast speler opgetrommeld, daar men door blessures slechts vier spelers over had. Dit bleek een gouden greep want gastspeler Leon Struik scoorde al na 4 minuten 1-0 voor v. d. Groefboys. Ondanks furieuze aanvallen en vele kan sen kreeg Antec de bal niet voorbij de doelman van v. d. Groefboys en werd dc wissel beker door de uit Nieuwe- Tbnge en Achthuizen afkom stige ploeg van v. d. Groef ver overd. Een bijzonder geslaagd toernooi wat in 1993 zeker een vervolg krijgt. Catcher en playing-roach Jan Zwerus laat een wijdbal lopen. Even later mepte hij de bal over de afrastering: home-run.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 17