De Floriade in Zoetermeer biedt meer dan alleen maar bloemen NIEUWSBODE EXTRA -out' Nine to five festival 1992 Maxis herhaalt spaar actie van vorig jaar Drie open dagen in de Rob Herwig Modeltuinen Deelnemers playbackshow gezocht Vele duizenden mensen bezoeken de Floriade WOENSDAG 1 JULI 1992 13 (Gratis rubriek voor verenigingen en dergelijke, in samenwerking met VVV Overflakkee. Opgave schrifte lijk dan wel telefonisch tot dinsdag 12.00 uur voor het verschijnen van de Extra-editie.) GOEREE-OVERFLAKKEE Dirksland PvdA-Ombudsteam; 01877- 2412. Middelharnis PvdA-Ombudsteam; R. Koole, 01870-6664. Ombudsteam. lijst Hoogzand; 01870-2917. 01875-1998. Goedereede PvdA-Ombudsteam; 01879- 2207. Oostflakkee PvdA-Ombudsteam; J. de Kor te. 01874-1372. Sommelsdijk Streekmuseum Goeree-Over- flakkee, Kerkstraat 2. Bezoek na afspraak tel. 01870-3778. Elke dag, ook op zondag Stellendam Haringvliet Expo, Haringvliet- plein 3. Tentoonstelling over de Deltawerken. Geopend van 1 april-15 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Elke eerste maandag van de maand Goedereede Spreekuur Woningbouwver eniging Beter Wonen. Markt 7. Aanvang: 19.30 uur. Elke derde dinsdag van de maand Middelharnis Spreekuur Vrouw en Werkwin kel in Diekhuus. Van 10.00 tot 12.00 uur. Elke tweede woensdag van de maand Sommelsdijk Knutselclub voor kinderen van 4 tot 12 jaar. In wijkgebouw de Zwaluw. Van 14.00 tot 15.30 uur. Iedere maandag Middelharnis Repetitie Mannenkoor Ons Koor van 20.00-22.15 uur in 't Verenigingsgebouw naast de R.K. kerk aan de Langweg. Sommelsdijk Bridgen bij wijkgroep de Zwa luw. 13.15-17.00 uur. Iedere woensdag Oude-Tonge Knutselclub in d'Ouwe School. Knutselen voor kinderen uit groep 1 t/m 8 van de basisscho len. Van 13.30-14.30 uur. Instuifclub in d'Ouwe School. Spellen en knutselen voor kin deren uit groep 5 t/m 8 van de basisscholen. Van 14.45 tot 15.45 uur. Iedere donderdag Sommelsdijk 55-plussers soos in wijkge bouw De Zwaluw. Van 13.30 tot 16.30 uur Elke donderdagavond Oude-Tonge Zwangerschapsyoga en gewone yoga. De Grutterswei. Inlich tingen: tel. 01874-2398. Elke vrijdag Dirksland Vrijdansen in de Victoriahal, minimum leeftijd 18 jaar. 21.00 uur. Iedere zaterdag Goedereede Vrij dansen bij dansclub Let's Dance, met regelmatig gastop tredens. Verenigingsgebouw Oostdam. 21.45 uur. Ouddorp Beklimming toren Ouddorp. Raadhuisstraat. Vanaf 10.30 uur. Dirksland Hondenschool Flakkee start nieuwe Puppy cursus en ge hoorzaamheidstraining op za terdag. De avondcursus vindt op woensdag plaats. Lokatie: Ijsbaan. Westhavendijk. Vanaf 10.00 uur. Inl.: Kees en Erna Aalders, 01873-1731. Disco Stichting Thunderbird. Victoriahal. Vanaf 19.30 uur. Elke tweede donderdag van de maand Middelharnis Handwerken te koop in het Ro de Kruis gebouw. Van 14.00- 16.00 uur. Elke derde donderdag van de maand Middelharnis Bijeenkomst postzegelclub Flakkee. Bovenzaal van café De Kok. (Van mei t/m augustus is er geen bijeenkomst). Vanaf 20.00 uur. Dirksland Vraagbaak FNV. Vanaf 19.00 Maandag tot en met vrijdag Ooltgensplaat Smederij-museum Piet Kamp. Van 13.00 tot 16.00 uur, of vol gens afspraak. Iedere donderdag en vrijdag Sommelsdijk Bijeenkomst van Schietvereni ging Flakkee, Haveneind 36. 19.00-23.00 uur. Iedere eerste zaterdag van de maand Oude-Tonge De Computer hobbyclub Oude- Tbnge komt samen. School straat 28. Van 13.30 tot 16.30 uur. Iedere derde maandag van de maand Oude-Tonge Computerhobbyclub Oude- Tonge komt samen in Schoolstraat 28. Van 19.30 tot 22.30 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Iedere eerste zaterdag van de maand Bruinisse Ruilbeurs van Vogelvereniging De Nachtegaal van 9.30 tot 12.00 uur in jeugdherberg de Stoofpolder. Opkopers aanwe zig. Tbegang gratis. In de maanden juni, juli en augustus wordt geen beurs gehouden. Tot en met 18 juli Burgh-Haamstede Expositie Hennie Fossen in De Bewaerschole; maandag t/m zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met zaterdag 4 juli Zierikzee Leesprogramma voor de jeugd. Openbare bibliotheek De Stol- pe. Openingstijden. Tot en met 1 september Dreischor Landbouwmuseum, Mr. Pieter Moggestraat 5. Landbouw werktuigen, gebruiksvoorwer pen, vlasbewerking. Van maandag t/m zaterdag. Open van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met 17 juli Zierikzee Expositie grafiek uit RSG- collectie. In galerie Galerij. Maandag van 14.30 uur tot 15.30 uur en na telefonische af spraak. Tot en met 13 juli Brouwershaven Expositie: Brouwershaven be rijmd. Vergulde Garnaal. 09.00 tot 12.00 uur en 13.15 tot 16.15 uur. (Niet op zondag). Tot en met 25 september Brouwershaven Exposities: Zeeuwse kleder drachten; Weggegooid en terug gevonden. Vergulde Garnaal. 09.00 tot 12.00 uur en 13.15 tot 16.15 uur. (Niet op zondag). Van 13 juli tot en met 8 augustus Brouwershaven Expositie: Nederlandse Volks cultuur. Vergulde Garnaal. 09.00 tot 12.00 uur en 13.15 tot 16.15 uur. (Niet op zondag). Van 8 augustus t/m 25 september Brouwershaven Expositie: Brouwershaven be rijmd. Vergulde Garnaal. 09.00 tot 12.00 uur en 13.15 tot 16.15 uur. (Niet op zondag). Woensdag 1 juli Zierikzee Vergadering commissie jeugd- en jongerenwerk. Stadhuis. 16.00 uur. Neeltje Jans Natuurexcursie. Vanaf Delta Expo. 11.15 uur. Burgh-Haamstede Excursie Zeepeduinen. Vanaf poort Slot Haamstede. 19.00 uur. Renesse Weekmarkt. Kromme Reke. Van 08.00 tot 13.00 uur. Bruinisse Weekmarkt. Kerkplein. Van 08.00 tot 13.00 uur. Donderdag 2 juli Neeltje Jans Natuurexcursie. Vanaf Delta Expo. 11.15 uur. Renesse Expositie Jean du Neele. Jaco- buskerk. Van 13.30 tot 16.30 uur. Openstelling kerk. Nederlands Hervormde Jacobuskerk. 14.00-16.00 uur. Brouwershaven Natuurexcursie met Staatsbos beheer op de Grevelingen, boottocht en wandelen, 9.30 uur of 13.00 uur, aanmelding al leen bij VVV Brouwershaven. Nieuwerkerk Gemeenteraadsvergadering. Gemeentehuis. 20.00 uur. Zaterdag 4 juli Zierikzee Rommelmarkt. Verzorgings huis De Wieken. Vanaf 9.00 uur. Jubileum Speel-O-theek. Speel-O-theekgebouw Mossel boomgaard. 10.30 tot 16.00 uur. Serooskerke Rommelmarkt. Rond de kerk. 9.00 tot 16.00 uur. Neeltje Jans Natuurexcursie. Vanaf Delta Expo. 11.15 uur. Zonnemaire Concert Nut en Uitspanning in de mobiele muziektent. 19.30 uur. Dreischor Concert Musi Voca. Hoekse- waards Philharmonisch Or kest. In de Nederlandse Her vormde kerk. 20.00 uur. Oosterland Ophalen oud papier en vodden ten bate van zending van de Gereformeerde Gemeenten. Vanaf 09.00 uur. Zondag 5 juli Neeltje Jans Natuurexcursie. Vanaf Delta Expo. 11.15 uur. Dinsdag 7 juli Neeltje Jans Natuurexcursie. Vanaf Delta Expo. 11.15 uur. Renesse Expositie Jean du Neele. Jaco buskerk. Van 13.30 tot 16.30 uur. Openstelling kerk. Nederlands Hervormde Jacobuskerk. 14.00-16.00 uur. Woensdag 8 juli Serooskerke Kledinginzameling KICI. Van af 09.00 uur. Neeltje Jans Natuurexcursie. Vanaf Delta Expo. 11.15 uur. Burgh-Haamstede Kledinginzameling KICI. Van af 09.00 uur. Excursie Zeepeduinen. Vanaf poort Slot Haamstede. 19.00 uur. Renesse Weekmarkt. Kromme Reke. Van 08.00 tot 13.00 uur. Kledinginzameling KICI. Van af 09.00 uur. Noord welle Kledinginzameling KICI. Van af 09.00 uur. Bruinisse Weekmarkt. Kerkplein. Van 08.00 tot 13.00 uur. Oplage 29.400 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen-Duiveland en Goeree - Overflakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis In: Bruinisse/Zierikzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle, Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe Duiveland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland, Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd, Ouddorp, Stellendam Oostflakkee, Achthuizen, Den Bommel, Ooltgensplaat, Oude- Tonge 1 Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant. Uitgave en druk Druktechniek Sluitingstijd advertenties Advertentie-verkoop Bezorging/Lezersservice Redaktie Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee Postbus 1, 4300 AA Zierikzee Telefoon 01110-16551 Telefax 01110-14315 Offsetrotatie Dinsdag 11.30 uur voor Schouwen-Duiveland, Frits Koster na 18.00 uur 01119-1941, voor Goeree-Overflakkee, Dieneke Klompe, na 18.00 uur 01112- 1656. 01110-17314. Tijdens kantooruren 01110-16551 toestel 226. Na 18.00 uur Lianne Kooiman 01110- 12868 De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 167.000. ROTTERDAM - Het Nine to five festival dat in 1986 plaatsvond in Lantaren/Venster in Rotterdam was voor publiek en muzikanten een groot succes. Van wege de enorme belangstelling voor het Nine to five festival in 1989 moest een gedeelte van het publiek teleurgesteld worden; daarom in 1992: het derde Nine to five festival, maar nu in de Doelen in Rotter dam. Deze editie van het Nine to five festival valt samen met en vormt onderdeel van het mu ziekfestival Rotterdamse Ak koorden. Meer over de bezet ting en inhoud van deze unieke gelegenheidsformaties vindt u in de bijlagen. De toegangsprijs is vastgesteld op 20 gulden per persoon in de voorverkoop. De voorverkoop is reeds gestart en kaarten zijn verkrijgbaar bij alle VW-kan- toren en bij de Doelen, ACR Bespreekbureau, Haddock, It- Records, Midtown en Tinsel town in Rotterdam. Op de avond zelf (zaterdag 4 ju li) zijn de toegangskaarten ver krijgbaar voor 22,50. De or ganisatie adviseert om kaarten in de voorverkoop aan te schaf fen. Zaal open: 20.00 uur. Het Nine to five festival wordt gesubsidieerd door de gemeen te Rotterdam, provincie Zuid- Holland, Rotterdamse Kunst stichting, Anjerfonds Rot- terdm en Stichting Steunfonds Het Vlot. BRUINISSE - Op vrijdagmid dag 24 juli aanstaande wordt tijdens de Visserijdagen van Bruinisse een playbackshow gehouden in de feesttent. De organisatie is op zoek naar deelnemers voor dit spekta kel. De playbackshow begint om 15.00 uur. De deelnemers wor den verdeeld in twee groepen: één groep met deelnemers in de leeftijdscategorie t/m 12 jaar en één groep in de leeftijdscate gorie van 13 tot 80 jaar. Ieder een kan dus meedoen. Men mag zich aanmelden als indivi du, maar ook als groep. Na tuurlijk maakt het niet uit wie er geplaybackt wordt: van Jan tje Koopmans tot Guns 'n Ro ses en van Madonna tot de Ha venzangers, alles mag. Degenen die zich willen opge ven, kunnen dit doen door uiterlijk 11 juli een briefje met daarop naam, adres, telefoon nummer, leeftijd en het num mer dat men wil playbacken in te leveren bij Brinkman Woon- textiel, Korte Ring 19. In Jeugdsoos De Pul zijn ook in schrijvingsformulieren ver krijgbaar. De beste deelnemers kunnen bekers winnen en elke deelnemer krijgt een herinne ring. Verder is er een prijs voor de origineelste act. De wilde plantentuin; een stukje rust geschikt om in iedere tuin te maken. Aangelegd door Paul Casteleijn uit Barendrecht; ontwor pen door een Zeeuwse tuinarchitect. Op de foto: Casteleijn in ,,zijn" tuin. ZOETERMEER - Heef Nederland schijnt in de ban te zijn van de Floriade in Zoetermeer die nog tot 11 oktober te bezoeken is. Dat is ook niet zo vreemd want het 68 hectare grote gebied is een toonbeeld van alle aspecten van de bloemen cultuur en de Nederlandse tuinbouw. Wie een liefhebber is van 'alles wat groeit en bloeit' kan eigenlijk niet anders dan in iedergeval één bezoek te brengen aan dit groots opgezette park. Wie zelf een tuin wil aanleggen of wil kijken wat di verse aanlegbedrijven te bieden heben kunnen hier vele ideeën opdoen. Wie meer wil dan dat kan een keuze maken uit zeven ver schillende thema's. Het is ook wel het beste om een keuze te maken, want het park in een dag helemaal zien is onbegon nen werk. Het 68 hectare grote terrein is onderverdeeld in ze ven gebieden met een eigen thema. Hier kan men een keuze maken uit hetgeen de bezoeker het meeste interesseert. De the ma's zijn: consument, produk- tie en energie, handel, trans port en distributie, milieu, toe komst en wetenschap, wereld en recreatie. Tentoonstellingen Het themagebied handel, transport en distributie heeft 14.000 vierkante meter over dekte binnententoonstellingen met permanente en wisselende exposities. In het themagebied produktie en energie kan de bezoeker kennismaken met de wijze waarop groenten, fruit, champignons en siergewassen worden geproduceerd. In het groenten en fruitpaviljoen worden iedere dag kookde monstraties gegeven mét pro- dukten die op het Floriade ter rein zijn geteeld. In het thema gebied consument kan men in het Ecodrome de wisselwer king tussen mens en milieu aanschouwen. Uit het motto een beter milieu begint bij je zelf blijkt dat iedereen een be langrijke bijdrage kan leveren aan de huidige milieuproble matiek. Voor een moment van bezinning kan men terecht in de 'stiltetuin', een gezamenlij ke inzending van de kerken. Poldertuinen zijn te vinden in het themagebied milieu. In dit themagebied ziet men ook de stadsboerderij, Holland-onder water en een 76 meter hoge uit kijktoren, die een prachtig overzicht geeft over het gehele terrein. Een twee meter lange compu tergestuurde worm laat in Aart's (de naam van de worm) Paradijs op spectaculaire wijze zien wat de, rijksoverheid doet om het platteland goed te laten functioneren. De worm laat zien waar de Nederlandse bo dem allemaal voor wordt ge bruikt. Leuk en interessant voor jong en oud. Inzendingen uit het buitenland zijn terug te vinden in het themagebied we reld. Landen als Thailand, Ja pan en Rusland toont een aan tal buitenlandse gewassen, ge woonten en culturen. Ook aan de kinderen is gedacht op de Floriade. In het themagebied recreatie is een kinderparadijs ingericht voor kinderen van al le leeftijden. In het bijenhuis ziet men wat de invloed is van bijen op de natuur en op de he dendaagse land- en tuinbouw in het bijzonder. Het Rosari um, met meer dan vijftig ver schillende heesterrozen, zestig verschillende soorten groot- bloemige rozen en trosrozen en vierentwintig bakken met ver schillende miniatuurrozen is iets wat men ook zeker niet mag missen. Meer dan dat Eens in de tien jaar wordt een Floriade opgezet, pe eerste werd in 1960 in Rotterdam ge houden. De daaropvolgende, in 1972 en 1982, werden beide in Amsterdam gehouden. Zij had den alle produklvoorstellingen van het uitgebreide gamma dat de producenten van de Neder landse sierteeltsector, voe- dingstuinbouw, de toeleve ringsbedrijven, afnemers en dienstverlenende bedrijven vertegenwoordigd. Zoetermeer leverde een inzen ding van het Hoveniers-infor matiecentrum, de Vereniging Hoofden van gemeenteljke be plantingen en de Nederlandse vereniging voor Tuin- en land schapsarchitectuur op. Dit is de zogènaamde Levensbrug. Langs dezfe brug liggen tuinen; aangelegd door landelijke ho veniers. Bezoekers kunnen hier een kijkje nemen en ideeën opdoen voor hun eigen tuin. Een van de opvallendste tuinen hier is de wildeplanten- tuin. Deze tuin is tweemaal zo groot als de overige tuinen van de inzendingen. De tuin, van zo'n 110 vierkante meter, il lustreert de mogelijkheden om op een relatief klein oppervlak verschillende natuurlijke mi lieus na te bootsen; het gevolg is een grote variatie. Het basi sconcept van de tuin is eenvou dig gehouden. Hierdoor komen de in het sortiment aange brachte variaties des te sterker tot uiting. Wilde plantentuin Hoveniersbedrijf Paul Caste leijn uit Barendrecht zorgde voor de uitvoering. Dit in sa menwerking met tuin- en land- bouwarchitectenburo Bosch en Slabber uit Gapinge, Zeeland. Het enthousiasme van het pu bliek voor deze tuin is tot nu toe erg groot geweest. Het ont werp is dusdanig dat men wan neer men de tuin betreedt zich waant in een eigen privé omge ving. Ondanks het feit dat er nog vele andere dingen rondom deze wilde plantentuin aanwe zig zijn is het zo aangelegd dat een aparte omgeving is ge creëerd. De tuin, die de grootte heeft van een gemiddelde stadstuin en dus in feite voor iedereen te realiseren is, is ont worpen in de vorm van een ruit. Hierin is onder meer een wal aangebracht die het ver schil noord- en zuidwal verdui delijken op het gebied van groeiplaatsmogelijkheden Het aanbrengen van overgan gen tussen hoge (droge) en lage (natte) voedselrijke en het aan brengen van overgangen tussen hoge (droge) een lage (natte) voedselrijke en voedselarme, kalkrijke een kalkarme situa ties behoort hiertoe. Deze ingewikkeld aandoende, uitgangspunten zijn vertaald in een eenvoudig, helder con cept, waarbij is ingespeeld op de aspecten van het terrein. Zo wordt een groot deel van de 110 vierkante meter ingenomen door een driehoekige vijver aan de voet van een cirkelvor mig terras, waarop een tuin bank staat. Deze tuinbank, die met de ronding van het terras meeloopt geeft een extra ac cent aan het geheel. Aan de voet van de vijver begint het moerassige gedeelte van de tuin dat hogerop steeds droger wordt. Hierop is ingespeeld met de beplanting, waardoor een aantal uiteenlopende sfe ren is ontstaan in de tuin. En kele van de gebruikte planten zijn hondsdraf, wijfjesvaren, robertskruid, nagelkruid, bos- andoorn, daslook, wilde hya cint, centaurie, margriet, drie distel, sintjanskruid, veldsalie en jacobskruid. Gedurende het hele jaar is er wel iets dat schoonheid geeft aan deze tuin Een bezoek waard! Genoeg mogelijkheden voor ie dereen en meer dan voldoende ideeën om op te doen op deze Floria Wereld Wonder Tuin. De Floriade in Zoetermeer, vlak bij Den Haag, is nog tot 11 ok tober te bezoeken; dagelijks van 09.30 tot 19.00 uur. In de maanden september en okto ber tot 18.00 uur. De toegangs prijs bedraagt twintig gulden, maar daar heeft men dan ook een prachtige dag uit voor. Kinderen van 4 tot en met 11 jaar betalen 12,50 gulden; hou ders van 65+ kaarten 17,50 gul den. MIDDELBURG - Van 24 juni tot en niet 12 septem ber draait de Maxis ZomerKado Carrousel weer op volle toeren. Deze grote actie bleek vorig jaar al een daverend succes. Aan de kassa's van alle Maxis su per store's werden maar liefst 8 miljoen gratis zegels uitgegeven. Een actie waar vaart in zit voor iedereen: snel sparen met gra tis zegels voor leuke cadeaus Bij ieder tientje al een gratis zegel. Er zijn bovendien extra zegels te verdienen met de spe ciale aanbiedingen in de folder. Een succes dat bleek vorig jaar. Dit jaar wordt het nog een gro tersucces. Want de ZomerKado Carrousel 1992 is gewoon nog aantrekkelijker. Afgestemd De cadeaus en de cadeautjes zijn nog verrassender en nog zorgvuldiger afgestemd op de wensen van de klanten. Zo zijn er luxe 1007r katoenen baddoe ken; 3-delige set elegante wijn glazen; CD Love Is A Gift; een prachtige Casuelle make-up set en een Tbfal koekepan. En nog veel meer. Ze staan alle maal bij elkaar in het overzich telijke KadoSpaarBoekjc. Er staan ook drie prijsvragen in het KadoSpaarBoekjc. Twee speciaal voor de kinderen en een voor iedereen. Met deze prijsvragen zijn prachtige prij zen te winnen. Van een Sony walkman tot een draagbare kleurentelevisie. Het Ka doSpaarBoekjc is gratis te ver krijgen in de Maxis winkels Verkoopexpositie Tuinnieuws LUNTEREN - Voor tuinliefhebbers die bij willen blijven wordt er in de Rob Herwig Modeltuinen te Lunteren op 2, 3 en 4 juli de grandioze verkoopexpo sitie Tuinnieuws gehouden. De particuliere tuinier wordt op deze gezellige tuinbeurs op de hoogte ge bracht van.de nieuwste ontwikkelingen op tuinge- bied. Tijdens de rondwandeling door de uitbundig bloeiende tuinen vindt men zo'n 40 verschillende standhouders die zorgen voor de presentatie van honderden nieuwe en exclusieve artikelen, zoals Engels tuinmeubilair, manden, gereedschap, bijzon dere planten, tuinarchitectuur, meststoffen en vogelhuisjes. Ook kan men op dit driedaags tuinfeest genieten van exclu sieve hapjes en drankjes uit de luxe bar bij het zwembad. Er is muziek in de tuin en men kan verschillende demonstraties meemaken. De Rob Herwig Modeltuinen zijn van 30 april tot en met de laatste zaterdag in september dagelijks geopend van 10.00- 18.00 uur. Zondag gesloten En tree 10- (65+ 7,50i Mini mum leeftijd 12 jaar. Volg van af Lunteren de borden Model tuinen. Voor bezoekers die op 2, 3 of 4 juli met dc trein naar Lunteren komen rijdt er vanaf 9.20 uur elk uur een shuttle naar de tuinen. Voor meer in formatie en routebeschrijving kan men dag en nacht bellen met nummer 03420-14800 i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 13