Zierikzee mag van CBR geen rijexamen-plaats meer zijn 3 1 W KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Leden pleiten voor nieuwe cursus Volkshuisvesting r Tien-jarige Zierikzeese bij Michael Jackson Commissie bespreekt beroepschrift Kloet ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE GEBOORTEKAARTJES? ffi Met ingang van een januari 1993 Vergadering verenigingsraad Beter Wonen Omroep bijdragen neemt toestellen niet meer in bewaring Diefstal portemonnee Diefstal 3 Q 5 0 7 9 dé krant van schouwen - duweland! j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 30 JUNI 1992 148e JAARGANG NR 25178 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ORIGINELE, LEUKE EN MODERNE GEBOORTEKAARTJES VINDT U BIJ drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 Het protest van de rijschoolhouders (in 1990heeft niet geholpen(Archieffoto). ZIERIKZEE - Het gemeentebestuur van Zierikzee heeft afgelopen vrijdag een brief ontvangen van het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen waarin wordt meegedeeld dat men me( ingang van één januari 1993 stopt met het afne men van rij-examens in Zierikzee. Dat deelde de burgemeester van Zierikzee, mr J. J. P. M. As- selbergs mee tijdens de open bare raadsvergadering, maan dagavond in het stadhuis te Zierikzee. Volgens de burge meester kwam het CBR tot zijn beslissing omdat twee ver keersknooppunten in Zierik zee nog niet zijn aangepast vol gens de eisen die het bureau rijvaardigheidsbewijzen enke le jaren geleden stelde om Zie rikzee op de lange duur te handhaven als examenplaats. Het betreft een aanpassing van de Laan van Sint Hilaire en een aanpassing van de kruising Ju- lianastraat/Weg naar de Val. Burgemeester Asselbergs toon de zich heel verontwaardigd over de argumentatie van het CBR. „De aanpassing van de Laan van Sint Hilaire is nooit de bedoeling geweest op zo'n korte termijn. Het was vol doende wanneer dit in de plan ning was opgenomen. Dat kun nen we ook aantonen", zo weer legde hij het eerste argument van het CBR. De aanpassing van de kruising Julianastraat/Weg naar de Val was wel al veel eerder gepland. ,,De werkzaamheden werden opgehouden doordat twee be zwaarprocedures werden aan gespannen tegen het plan. Daar hebben wij het CBR con stant van op de hoogte gehou den. Bij het provinciaal be stuur van Zeeland (de eigenaar van de Weg naar de Val) ligt 200.000 gulden klaar om de aanpassing te realiseren. Zo gauw de bezwaarprocedures zijn afgerond kan men begin nen. Waarschijnlijk is dat nog dit najaar". Mr Asselbergs vertelde dat het CBR in de brief opeens ook een nieuw aantal standpunten aan voert tegen Zierikzee als rij examenplaats. Standpunten die enkele jaren geleden, toen de kwestie zeer actueel was, nog niet naar voren werden ge bracht. Asselbergs ging verder niet inhoudelijk op deze nieu we standpunten in. Wel toonde hij zich zeer strijdvaardig en verontwaardigd. ,,Ik ben zeer teleurgesteld over de argumentatie van het CBR. We moeten echter de moed niet opgeven, maar een strategie uitstippelen om dit vermale dijde besluit ongedaan te ma ken. We moeten het CBR met argumenten bestoken". De bur gemeester vertelde dat de werkgroep die zich met dit pro bleem bezighoudt vrijdag bij een komt om zich te beraden op de situatie. Zoals bekend maakte het CBR ongeveer twee jaar geleden al bekend dat Zierikzee, samen met nog vier andere plaatsen in Nederland, zou worden af gestoten als plaats waar auto- en motorrijexamen mag wor den gedaan. De plaatselijke verkeerssituatie zou niet geva rieerd en ingewikkeld genoeg zijn om de-kennis en vaardig heid van kandidaten te toetsen. Na veel protest en overleg be sloot het CBR haar beslissing nog enkele jaren uit te stellen. In die periode moesten enkele verkeerssituaties in en om de stad worden aangepast. Zo werd onder meer de rotonde veranderd en het kruispunt Weststraat/Scheldestraat/ Laan van Sint Hilaire aange past. ZIERIKZEE - De leden van de verenigingsraad van de woningbouwvereniging Beter Wonen kwamen gisteravond, maandag, bijeen voor een vergadering. Hierbij spraken diegenen die hadden meegedaan aan de cursus Volkshuisvesting, die begin van dit jaar door de vereniging aan haar leden werd aange boden, zich zeer positief uit over deze scholingsmo gelijkheid. Nadat enkele cursisten hun ervaringen van deze cursus hadden weergegeven bleek dat de le den unaniem voorstander zijn van een nieuwe (ver volgcursus die in de loop van volgend jaar gehouden kan worden. Achttien leden van de vereni gingsraad en een bestuurslid van Beter Wonen namen in ja nuari en februari deel aan de cursus Volkshuisvesting die, zo was in eerste instantie afge sproken, vier sessies zou be slaan. Door het grote enthou siasme van de deelnemers werd hier een vijfde avond in april aan toegevoegd. Doel van de cursus was om de leden van de raad wat meer inzicht te ge ven in de structuur van de (so ciale) woningbouw, de taken van de woningbouwcorpora ties hierin en de mogelijkhe den die de wet aanreikt. Twee cursusleiders van de Nationale Woningraad presenteerden en doceerden de lesstof. Via vijf thema's werd de deelnemers iets bijgebracht over de ge schiedenis, maar vooral ook over toekomstige ontwikkelin gen in de volkshuisvesting. Actueel Aangezien die ontwikkelingen momenteel erg actueel zijn, het nieuwe besluit woninggebon den subsidies wordt vastge steld en per 1 januari 1993 komt er een nieuw boekje uit over de structuur en de taak van de verenigingsraad, von den de verenigingsraadsleden het zinvol om volgend jaar weer een cursus aangeboden te krijgen. Afgesproken werd dat eerst wordt geïnventariseerd wie er aan een nieuwe cursus mee wil doen, waarna een dele gatie van deze mensen samen met bestuurslid de heer Van Doorne en een cursusleider om de tafel gaat zitten om te brainstormen over de inhoud en de onderwerpen die in de cursus aan de orde moeten ko men. Na dit agendapunt kwam een ander belangrijk onderwerp aan de orde, namelijk de goed keuring van het jaarverslag en de jaarrekening 1991. Zonder op- of aanmerkingen cq vragen en met algemene instemming verklaarden de leden zich ak koord met de inhoud van het boekwerk. Klaarblijkelijk was de inhoud duidelijk. Of was, zo vroeg de heer G. J. Dijkstra van de raad van commissaris sen zich af, de materie in het geval van de jaarrekening zo moeilijk dat de leden er niets van snapten en zich dus ook geen oordeel konden vormden over hetgeen hun werd voorge legd7 Het bestuur zegde in ieder ge val toe hiermee rekening te houden bij volgende jaarreke ningen en te trachten de infor matie wat helderder en begrij pelijker over te brengen. Bezoek Door de komst van de heren ing Peter Babirat en Martin Ondko uit Slowakije kreeg de vergadering ook nog een bui tenlands tintje. Beide mana gers van een woningbouwbe drijf in dit Oostblokland wer den in vloeiend Slowaaks wel kom geheten door de voorzitter van het bestuur van de woning bouwvereniging Beter Wonen, de heer F. K. Vos. De Oost- Europese gasten waren overge komen in het kader van het cross-over project van de Natio nale Woningraad. Doel van dit project is om een brug te slaan tussen Nederland en Oost- Europa en hierbij kennis en er varing op het gebied van wo nen en bouwen uit te wisselen. De Slowaakse gasten waren vooral geïnteresseerd in de Ne derlandse bouwindustrie en volkshuisvesting. Gedurende een week verblijven zij in Ne derland om kennis op te doen. Mede door hulp van de tolk, mevrouw Scherjon, konden zij deze vergadering in ieder geval goed volgen. Wat hen bij de vergadering vooral was opge vallen was de democratische wijze waarop in ons land be sluiten worden genomen. Een situatie waar ze ondanks de verregaande veranderingen in hun eigen land nog niet aan ge wend zijn. DEN HAAG - Mr. B.G. Holtrop (49) wordt op 1 september bur gemeester van Oosterhout. Holtrop, die lid is van de PvdA, is momenteel burge meester van Boarnsterhim. DEN HAAG - De Dienst Om roepbijdragen zal in de toe komst geen televisie- en radio toestellen van wanbetalende kijkers en luisteraars meer ter bewaring meenemen. De minister volgt hiermee de aanbeveling op van Ombuds man M. Oosting. Die rappor teerde vorige maand dat er geen wettelijke basis is voor het in bewaring meenemen van televie- en radiotoestellen. Volgens Oosting behoorde de dienst zich voortaan te beper ken tot het verzegelen van toestellen van wanbetalers. RENESSE - In de nacht van maandag op dinsdag werd uit een tent op een camping aan de Hoogenboomlaan in Renesse een portemonnee gestolen. Het voorwerp is eigendom van mevrouw I. uit Voorschoten. Het is niet bekend hoeveel geld er in de portemonnee zat. RENESSE - Op maandag 29 ju ni werd in Renesse een antraciet-kleurige Volkswa gen Golf gestolen. De auto is eigendom van de heer R. uit Dortmund. Hij stond geparkeerd op een par keerplaats aan de Laone. De auto is ongeveer 23.000 DM waard, het kenteken is DO-RX- 95. ZIERIKZEE - De tien-jarige Landy Gijzel uit Zierik zee kwam maandag landelijk in liet nieuws omdat zij een cheque van 100.000 gulden mocht overhandi gen aan de popster Michael Jackson. Het betrof geld dat via een ac- tie van de multinational Pepsi Cola en een cassettebandje van Michael Jackson bijeen werd gebracht. Het is bestemd voor de bouw en inrichting van een speelkamer voor patiëntjes in het Sophia Kinderziekenhuis te Rotterdam. Landy Gijzel ligt regelmatig op de interne afdeling van het Sophia Kinderziekenhuis. Sa men met enkele andere pa tiëntjes werd zij uitgekozen om de cheque te overhandigen aan de popster die zondag in Rot terdam arriveerde vanwege twee concerten in de Kuip die hij dinsdag- en woensdagavond geeft. Nadat hij de cheque uit handen van Landy en de andere pa tiëntjes had ontvangen, over handigde Michael Jackson op zijn beurt het papier aan verte genwoordigers van het Sophia Kinderziekenhuis. De bijeen komst werd gepresenteerd door de televisiepresentator Henny Huisman. De moeder van Landy vertelde dat haar dochter behoorlijk on der de indruk was van de ge beurtenis. „Ze kreeg een hand van Michael Jackson. Dat vond ze heel bijzonder. En ook het feit dat het NOS-journaal aan dacht besteedde aan de gebeur tenis en dat ze op de foto in een aantal landelijke kranten staat". Niemand is zo maar slecht; er moet 'n reden zijn en dit is altijd een of ander belang. Seneca Enkele buien HET WEER Half tot zwaar bewolkt en enkele regen- of onweersbuien. Min.temp. omstreeks 16 graden. Middag- temp. 19 tot 24 graden. Zwakke tot matige zuidelijke wind, rond kracht 3, in de middag draaiend naar noord en toenemend tot kracht 6. FOTO'S De foto's van Hennie Fossen in de Bewaerschole to nen kwetsbaarheid en sfeer van natuur aan. GLASTUINBOUW Glastuinbouw in 't Zeeuwse:'n toekomstdroom of meer 'n schrikbeeld. POPPEN Poppen zijn voor Riky van Oers een verlengstuk van de mens. VIERDAAGSE De dertiende Avondvierdaagse in de Westhoek start onder tropische temperaturen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Geen vergunning voor aanplant ZIERIKZEE - Het standpunt van het Zierikzeese col lege van b en w om geen vergunning te geven voor het aanplanten van groen rond zijn terrein aan het Eerste Weegje is voor M. Kloet aanleiding geweest om bezwaar aan te tekenen tegen deze weigering. Dit beroepschrift bespreekt de commissie ruimtelij ke ordening en industrie maandag 6 juli tijdens haar vergadering. Deze begint om 19.30 uur in het stad huis. Dit beroepschrift van Kloet is inmiddels voorgelegd aan de directeur landbouw, natuur en openluchtrecreatie in Goes. Deze heeft hierover zijn me ning gegeven en nu is het aan de commissie ruimtelijke orde ning en industrie om een ad vies hierover te geven. Behalve dit beroepschrift bespreekt de commissie ook het verzoek van M. van der Wekken om op een stuk grond aan de Straalweg een camping te mogen inrich ten. Hiervoor moet het bestem mingsplan worden bijgesteld en moet de commissie aange ven of het nemen van een voor- bereidingsbesluit (ex artikel 21) hiervoor wenselijk is. Ëen ander planologisch pro bleem dat maandagavond wordt besproken is de herzie ning van de bestemmingsplan nen Groeneweegje, Industrie terrein Zuidhoek en Uitbrei dingsplan in onderdelen '57. Deze moeteq volgens het be sluit categorie A-inrichtingen Wet Geluidhinder worden her zien. Hiervoor is een ontwerp gemaakt dat aan de commissie wordt voorgelegd. Die moet bovendien ook een uitspraak doen over het al dan niet instel len van een monumentencom missie. De nieuwe monumen tenwet van 1988 verplicht de gemeenten ertoe om naast een monumentenverordening ook een commissie in te stellen die het college op dit punt moet ad viseren. RIJSWIJK - Het 06-nummer voor informatie en advies over kindermishandeling krijgt ge middeld 17 gesprekken per dag. Eén op de vijf gevallen gaat over een daadwerkelijke, actuele situatie van kindermis handeling (inclusief seksueel misbruik). Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een. O kwartaalabonnement t 47,50 O kwartaalabonnement met autom. afschr. 1 45,— O jaarabonnement t 179,— jaarabonnement met autom. afschr. t 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. "1 naam Dhr./mevr.. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 3» Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, i CU Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1