uw mm van schouwen-duiveland Kuyerdamseweg en dorpsplein worden als eerste aangepast 1 Geschil tussen gemeente Bruinisse en Zuidgeest BV sleept zich voort 0 r n KLEUREN BLAUW TAXATIE? HANSE VERBEEK MAKELAARDIJ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ^{Dde Leutig- GEBOORTEKAARTJES? Positieve reacties op aangepaste dorpsplan Ellemeet Ex-garagehouder sleept gemeente voor de rechter Vlinderweide in Nationaal Park Hoge Veluwe FOCWA van Lint autoschade bv H L dé krant van schouwen -duiveland! j i 37-bfi ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I VRIJDAG 26 JUNI 1992 ORIGINELE, LEUKE EN MODERNE GEBOORTEKAARTJES VINDT U BIJ drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 148e JAARGANG NR 25176 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT. 1797-1889 Een opknapbeurt voor het dorpsplein staat hoog op de prioriteitenlijst van het Dorsplan Ellèrrieet. (Foto: Joop van Houdt). ELLEMEET - Het verkeersveiliger maken van de Kuyerdamseweg plus de in gang van de Schelpweg en de herinrichting van het dorpsplein te Ellemeet. Dat zijn de werkzaamheden die de gemeente Middenschouwen het eerste wil uitvoe ren in het kader van het dorpsplan Ellemeet. Tijdens een hoorzitting in het dorpshuis van Ellemeet, donderdagavond, bleek dat de inwoners van het dorp daarmee grotendeels kunnen instemmen. Wel werd de wens naar voren gebracht om op zo kort mogelijke termijn een veilige fietsroute tussen Ellemeet en Scha- rendijke te realiseren. Omdat Ellemeet geen winkels meer heeft zijn de inwo ners voor hun dagelijkse boodschappen aangewezen op Scharendijke of ander plaatsen in de omtrek. Uit de grote hoeveelheid be langstellenden die naar het dorpshuis kwam om de hoor zitting over het dorpsplan bij te wonen, bleek dat de toekom stige ontwikkeling van hun kern de inwoners na aan het hart gaat. Zij luisterden naar medewerkster van het inge nieursbureau Grontmij, me vrouw ir A. Meerding die het (concept)dorpsplan in opdracht van de gemeente Middenschou wen maakte. Nadat eerder een hoorzitting plaatsvond over de knelpunten in het dorp waaraan in het ka der van het dorpsplan iets ge daan zou kunnen worden, lag de nadruk bij de hoorzitting gisteren vooral bij de beleids visie; de wijze waarop die knelpunten aangepakt zouden kunnen worden en wat daarbij het eerste aan de beurt zou moeten komen. Mevrouw Meerding legde die prioriteit bij het verkeersveili ger maken van de Kuyerdam seweg en het begin van de Schelpweg. Zij suggereerde dat dat zou kunnen gebeuren door het aanbrengen van plateaus op het wegdek plus een visuele versmalling van de weg in de vorm van rabatstroken en een groenstrookje. De totale kosten voor een en ander worden be groot op 335.000 gulden. Vanuit het publiek werden di verse alternatieven en aanvul lingen voorgesteld, zoals het aanbrengen van versmallingen £n een foto-toestel dat constant snelheidsovertreders vastlegt. Gevraagd werd om gelijk met de aanpassing van de weg ook een veilige fietsroute naar Scharendijke aan te leggen. Een plan dat ook in het (con- cept)dorplan is opgenomen, maar dan voor uitvoering op iets latere datum. Volgens burgemeester W. den Boer hangt de realisatie van een dergelijk fietspad af van het provinciaal fietspaden plan. „Om het daarin opgeno men te krijgen moet er veel over de weg worden gefietst". De suggestie om in afwachting daarvan reeds een fietsstrook op de weg te schilderen zag hij niet zitten omdat dat een schijnveiligheid zou geven. Ook het opnieuw inrichten van het dorpsplein midden in Elle meet staat hoog op de prioritei tenlijst van het dorpsplan, zo bleek uit de toelichting van mevrouw Meerding. Zij stelde voor het weggetje dat vanaf het dorpsplein naar de Kuyerdam seweg loopt af te sluiten voor autoverkeer en het dorpsplein zelf visueel te vergroten door een nieuwe bestrating die ook aan de zuidkant wordt voortge zet over de straat die langs het plein loopt. Op het dorpsplein zou een standplaats moeten ko men voor ambulante handel zo als een marktkraam of een vis- of frietwagen. Via het gemeentelijk beleid moet er naar worden gestreefd om het tweede woningbfezit in de kern van het dorp terug te dringen en de kwaliteit van die vakantiehuizen te verbeteren. Onder meer door de eis te stel len dat de huizen alleen ver kocht mogen worden aan per manente bewoners. Ook zou een subsidie kunnen worden ingesteld om mensen te stimu leren hun woning te verbete ren. Wat lager op het prioriteiten lijstje van het dorpsplan staan het verkeersveilig maken van de hele Schelpweg en de Loostraat, het stimuleren van het openbaar vervoer en het realiseren van een speeltuin of het verbeteren van de huidige speelplaats. De heer De Graaf suggereerde om dat laatste te doen door wat grond erbij te kopen, nieuwe speeltoestellen te plaatsen en de Loostraat af te sluiten zodat kinderen niet naar de Kuyerdamseweg kun nen lopen. De uitvoering van alle plannen zou bij elkaar zo'n 800.000 gul den kosten. Geld dat de ge meente Middenschouwen niet in een laatje heeft liggen. Daarom is het bedoeling om in de komenae jaren steeds een onderdeel van het dorpsplan uit te voeren en daarbij zoveel mogelijk gebruik te maken van subsidie-mogelijkheden bij de provincie (knelpunten- pot), Rijkswaterstaat (voor het fietspad) en landelijke stich tingen (voor de speelplaats). Het is de bedoeling dat het dorpsplan in september dooi de Middenschouwse gemeente raad wordt vastgesteld en dat men in 1993 met de uitvoering van de eerste werkzaamheden begint, waarschijnlijk het ver keersveilig maken van de Kuy erdamseweg. BRUINISSE - Het geschil tussen de gemeente Brui nisse en Automobielbedrijf P. A. Zuidgeest BV sleept zich voort. Gisteren, donderdag, schaarde de gemeenteraad zich achter het voorstel van het colle ge om verweer te voeren tegen de door Zuidgeest in gestelde rechtsvordering. Het onderzoek naar de mogelijke schade die het garagebedrijf geleden zou hebben door herinrichting van de Nieuwstraat in Bruinisse is nog steeds niet afgerond, maar Zuid geest heeft het eindresultaat niet afgewacht. De ge meente is inmiddels gedagvaard. wat dan eventueel de hoogte van die schadevergoeding zou moeten zijn. In augustus 1991 legde het col lege van b en w van Bruinisse het voorstel om door deskundi gen een en ander te laten on derzoeken aan de raad voor. Geld werd beschikbaar gesteld en een onderzoek werd op gestart. Dat onderzoek echter is nog steeds niet afgerond. Volgens het college zou dat te wijten zijn aan de wat zij noemt 'trage aanlevering van gegevens door zowel de curator als de heer Zuidgeest'. Zuidgeest stelt de gemeente niet alleen aansprakelijk voor de schade aan zijn bedrijf maar claimt tevens persoonlijk scha- vervolg pagina 2 Het conflict tussen de garage houder en de gemeente Brui nisse sleept zich al jaren voort. Het conflict ontstond toen de toenmalige gemeenteraad be sloot over te gaan tot herinrich ting van de Nieuwstraat. Zuid geest liet van meet af aan een scherp protest horen tegen deze plannen. Hij stelde dat de her inrichting zijn bedrijf moeilij ker bereikbaar zou maken en koppelde daar de conclusie aan vast dat dat verstrekkende ge volgen zou hebben voor de om zet van het bedrijf. Faillissement AI vrij snel na de herinrichting van de Nieuwstraat ging het bergafwaarts met de garage van Zuidgeest. Voor de garage houder stond ais een paal bo ven water dot de gemeente ver antwoordelijk gesteld diende te worden voor de teloorgang van zijn bedrijf en die mening stak hij niet onder stoelen of banken. Hij liet het niet "bij woorden, maar riep deskundi ge hulp in en kondigde aan een forse schadeclaim op het bord van de gemeente te zullen leg gen. De claim kwam er en liep in de miljoenen. Zuidgeest tekende verder bezwaar aan tegen de door de gemeente gerealiseer de herinrichting van de Nieuw straat. De gemeente Bruinisse verklaarde de bezwaren van Zuidgeest ongegrond, maar daarmee was de kous niet af. Zuidgeest zocht het hogerop en bij koninklijk besluit van 16 april 1991 werd hij in het gelijk gesteld. Er was toen echter nog geen duidelijkheid over de vraag of de gemeente hem schadever goeding zou moeten betalen en Garagehouder P. A. Zuidgeest, op deze archieffoto vóór de reconstructie van de Nieuwstraat Lange mijlen leggen tussen doen en zeggen. Huijgens Zonnig HET WEER I Vannacht mogelijk een mistbank \\l/ en minimumtemperatuur omstreeks 12 graden. Overdag ■i -T T zonnig en middagtemperatuur ongeveer 24 graden. Noordoosten ZI wind, zwak tot matig, rond kracht 1 3. LANDSCHAPSBELEIDSPLAN In Brouwershaven wordt een informatie-avond gehou den over het landschapsbeleidsplan. EEN GEMEENTE Het Middenschouws college van b en w is voor herin deling van Schouwen-Duiveland tot één gemeente KRITIEK Gedeputeerde Dijkwel uitte in Scharendijke kritiek op de wijze waarop Zeeland kansen laat liggen. 11 MOTORCROSSERS Brouwse motorcrossers Van de Weele presteren goed in de 250 cc-klasse. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's HOENDERLOO - Het Natio naal Park de Hoge Veluwe heeft sinds vrijdag een nieuwe attractie. Achter het Jachtslot St. Hubertus is de Vlinderwei de, met ruim dertig soorten dagvlinders, geopend. De weide ligt in de heemtuin achter het slot. De tuin bleek veel vlinders aan te trekken. Zo werd er de zeldzame parel moervlinder gezien. Reden voor de directie van het park om in samenwerking met de Vrienden van de Hoge Ve luwe het gebied verder aan trekkelijk te maken voor in Nederland beschermde vlin ders. Advertentie En de 1001ste is nu net uw kleur blauw. Zoiets moet je weten. Laat het daarom aan de vakman over; Van Lint Autoschade BV. Wij herstellen iedere schade snel en vakkundig. Richten, uitdeu ken en spuiten; alles met de modernste apparatuur. Focwa garantie bedrijf. 2 |aar garantie op iedere autoschade. Prutweg 2, 3245 LW- Sommelsdijk, Telefoon 01870-82292. Industrieweg 14, 4301 RS Zierikzee, Telefoon 01110-14794. Advertentie 01110-16888 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode; plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, OB Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1