Expositie in Mondragon Oosterland heeft na vijf jaar weer een eigen 'fietsen'zaak Winnaar actie Doeland Renesse maakt droomreis naar Zweden Opbrengst van rommelmarkt in Nieuwerkerk hoger dan verwacht Muziekplay-in staat centraal tijdens dertiende Brouwse Dag autoschade? de kortste weg naar herstel KORT AUTOSCHADE Zomertentoonstelling in de Jacobuskerk Leko car hifi wint lande lijke installatie-wedstrijd Echtparen Kort en Van Mourik gaan uitdaging aan Hoofdprijswinnaar vliegt naar Zweden en beleeft de voetbalwedstrijd Nederland-Schotland Jaarlijkse rommelmarkt in Ellemeet Grootse braderie met vele kraampjes en diverse demonstraties Vergadering Westerschouwse commissie financiën WOENSDAG 24 JUNI 1992 De zusjes Ingeborg (I) en Wendy Kort namen ook deel aan de openingshandeling van de fietsenzaak in Oosterland. (Foto: Joop van Houdt). OOSTERLAND - Na vijf jaar zonder te hebben ge daan en voor aankopen en reparaties heeft de bevol king van Oosterland weer een eigen 'fietsen'zaak. De echtparen Kort en Van Mourik hebben de voor malige fietsenzaak aan Groenendaal 3 opgekocht en hebben hier een dergelijke zaak geopend. Voor fiet sen, brommers, tuingereedschap en parkmachien tjes kan men vanaf heden terecht bij De Driesprong, zoals de zaak heet. Reparaties worden gedaan in de avonduren en op zaterdag. Eind vorige week vond de offi ciële opening plaats van de zaak. Hoewel men al wel 'proefgedraaid' heeft. Het offi ciële gedeelte werd uitgevoerd door wethouder W. P. Stouten van Duiveland. In navolging hierop liepen de beide dochters van R. H. en B. Kort, Wendy en Ingeborg door een deurgat ver sperd door crêpe-papier. Hier na volgde een receptie die door 'het voetbal' dat die avond op televisie kwam al snel uitdun de, maar vrienden en relaties bleven nog tot lang nakletsen over deze nieuwe stap in de le vens van beide koppels. Avonduren De mannelijke helften van de exploiterende echtparen blij ven voorlopig nog gewoon wer ken voor hun baas in Zonne- maire. Beiden werken daar in een landbouwmechanisatiebe- drijf. De bedoeling is om in de avonduren en op zaterdag repa raties aan fietsen, brommers en tuingereedschap te verrich ten. ,,Dat blijven we zo doen totdat het zo druk wordt dat we iets anders moeten verzinnen", aldus R. H. Kort. Mevrouw B. Kort runt de win kel. Zij zal ook de contacten met vertegenwoordigers gaan onderhouden. In de toekomst wil De Driesprong ook het adres worden voor de verkoop van filters en onderdelen voor tractoren en auto's. Mevrouw P. van Mourik gaat zich bezig houden met het administratie ve- en boekhoudgedeelte van de nieuwe winkel. Positief De bevolking van Oosterland heeft de nieuwe ondernemers met enthousiasme ontvangen. Tben vijf jaar geleden de toen malige fietsenzaak dichtging zat er voor de Oosterlanders niets anders op dan naar Brui- nisse, Zierikzee of zelfs Brou wershaven te gaan voor hun aankopen en reparaties. Hoe wel de beide echtparen nu pas in Oosterland zijn begonnen hadden ze al eerder een bod ge daan op het pand aan de Groe nendaal. Toen werd er echter een som gevraagd die voor bei de koppels niet aanvaardbaar was. Kort besloot enige tijd te rug echter nog één kans te wa gen en toen werd het bod geac cepteerd. Omdat er al een vestigingsver gunning op het pand zat kon den Kort en Van Mourik al snel aan de slag om alles voor te be reiden op de opening van de nieuwe zaak. De Driesprong is op gewone winkeltijden ge opend. RENESSE - Afgelopen vrijdag 12 juni, is de hoofd prijswinnaar van de EK-voetbal-actie bij Doeland Renesse uit deze plaats per vliegtuig naar Zweden gevlogen, om daar getuige te zijn van de spectaculai re voetbalwedstrijd tussen Nederland en Schotland. De winnaar, de heer Hans Luyks uit Burgh- Haamstede speelde mee met de Doeland EK-aktie '92 en won een droomreis naar Gothenburg dankzij een zeer originele Oranje-wens. Bij alle 75 Doeland doe-het-zelf winkels in Nederland maakte elke klant de afgelopen vijf weken kans op één van de 75 vliegreizen naar Zweden, in clusief een toegangsbewijs voor de openingswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Schotland. Bij besteding van elke 25 gulden kregen de klan ten een speciale Doeland EK- spaarzegel en bij aankoop van een zogeheten EK-artikel kreeg men een zegel extra. Uit eindelijk moest de klant een originele Oranje-wens invul len, waarna uit alle binnenge komen wedstrijdformulieren 75 winnaars werden vastge steld. Naast de 700 extra prij zen, een professionele lederen voetbal met de handtekening van Jan Wouters, is in elke Doeland doe-het-zelf markt één hoofdprijswinnaar geko zen. Om negen uur moesten alle 75 hoofdprijswinnaars zich mel den op Schiphol, waar bleek dat in verband met een kleine reparatie het vliegtuig naar Zweden later zou vertrekken. Hierdoor moest het program ma iets gewijzigd worden. Na aankomst kreeg men een bus rondleiding door het schitte rende Gothenburg, waarna men direct door ging naar het stadion, waar de openingswed strijd van Nederland gepland stond. De aftrap was om kwart over vijf waarna 'onze jongens' de wedstrijd meteen in handen namen. De sfeer in het immens grote stadion was geweldig goed en alle hoofdprijswin naars genoten met volle teu gen. De wedstrijd werd zoals bekend verdiend door Oranje met 1-0 gewonnen, door een doelpunt van Dennis Berg kamp. Na de wedstrijd, rond 19.00 uur vertrok de hele groep weer met de bus naar het Novotel-hotel waar men kon genieten van een koud buffet. Tegen 20.30 uur was men weer terug op het vliegveld en rond 22.45 uur stond iedereen weer op Schip hol, waarna iedere winnaar moe maar voldaan naar huis vertrok. De reacties op deze on vergetelijke Doeland-reis wa ren overweldigend. Er zal door de hoofdprijswinnaars nog lang gesproken worden over dit unieke evenement. Doeland Renesse heeft hier mee weer eens bewezen een doe-het-zelf zaak te zijn met hart voor haar klanten. Naast de hoofdprijs werden er door Doeland Renesse ook nog eenó tien schitterende lederen voet ballen weggeven. Op deze voet ballen staat de originele hand tekening van de bekende Oranje-speler Jan Wouters. De ze Doeland EK-actie is volgens velen in de toekomst zeker voor herhaling vatbaar. ELLEMEET - Op zaterdag 11 juli vindt in Ellemeet de jaar lijkse rommelmarkt van de OBS 't Mêêtje plaats. Het evenement is op het school plein. Tbt de artikelen die te koop worden aangeboden behoren kleding, speelgoed, curiosa, boeken en elektra. Op een ter ras kan men wat drinken en een pannekoek eten. De op brengst van de rommelmarkt wordt gebruikt voor leerlin genvervoer en voor de aankoop van leermiddelen. De rommelmarkt begint om 9.00 uur. NIEUWERKERK - Afgelopen zaterdag 20 juni werd door de diaconie en jeugdvereniging van de Gerefor- merde/Hervormde Kerk Nieuwerkerk een rommel markt gehouden waarvan de opbrengst ten goede komt aan 39 kinderen uit Tsjernobyl. Een van de vrijwilligers ver telt dat deze kinderen niet ziek zijn maar dat zij door de bizar re omstandigheden van de af gelopen jaren, bijzonder wei nig weerstand hebben. ,,Denk alleen maar eens aan de stra ling in de grond die het nodige effect op verse groenten met zich meebrengt. Om deze weer stand een klein beetje te ver groten krijgen deze 39 kinde ren, allen van een school, en in de leeftijd van 11 tot en met 14 jaar, een vakantie aangeboden in Oostkapelle". Zwemmen Zij verblijven van 24 septem ber tot en met 4 oktober in ons land en worden begeleid door drie leerkrachten, twee tolken en een arts. Zij mogen onder meer een aantal keren gaan zwemmen in het subtropische zwembad van Domburg Dori- mare. Tévens trakteert men de kinderen op een dagje Efte- ling. Drie weken lang wordt er een bus ter beschikking ge steld om de kinderen rond te rijden. De organisatie van het geheel is in handen van de gezamenlij ke Zeeuwse kerken terwijl de eerste contacten zijn gelegd door de Evangelisch/Lutherse Kerk in Düsseldorf. Tijdens de drie weken dat de kinderen hier verblijven houden zich in totaal zo'n 100 vrijwilligers met deze vakantie bezig. Ook drie leden van de diaconie van de Hervormde Kerk uit Nieu werkerk dragen hun steentje hiertoe bij. Het is de tweede keer dat zo'n vakantie in Zee land aangeboden wordt en men blijft via de organisatie op de hoogte van het wel en wee van de kinderen die vorig jaar hier geweest zijn. De organisatie in Nieuwerkerk had deze dag speciaal uitgeko zen omdat er veel mensen op de been zouden zijn in verband met de jaarlijkse wielerronde en uit de opbrengsten blijkt dat men de juiste keuze heeft gemaakt. De kopers keken deze dag niet op een paar gulden meer of minder en dat iedereen begaan was met het lot van deze kinde ren blijkt uit de talloze keren dat de verkopers te horen kre gen: „Laat de rest maar zitten". En zo „rommelde" de organisa tie in Nieuwerkerk, op deze zonnige en met feestelijkheden omlijste dag, het mooie bedrag van 2400 gulden bij elkaar. ZIERIKZEE -. In restaurant Mondragon (Zierikzee) is tot 1 augustus werk te zien van de Groningse kunstenares Mirre van den Ende. Mirre van den Ende die haar opleiding aan de Kunstacade mie van Groningen kreeg en daarnaast ook nog privé-lessen bij Henk Dijkslag en Francois Lodewijck volgde, beheerst di verse technieken. In Mondra gon zijn schilderijen van haar te zien die omschreven kunnen worden als een impressie in tempera, waarbij een vaas mét uitgebloeide tulpen centraal staat. De kleuren van het object en de achtergrond (rose, blauwe en gematigd rode tinten) vloeien opmerkelijk in elkaar over waarbij de techniek van het schilderen met tempera goed tot zijn recht komt. De expositie in Mondragon is niet de eerste tentoonstelling van Mirre van den Ende. Eerder was werk van haar te zien in het gemeentehuis van Hilversum, de Rabo-bank in Rolde en het Schimmelpen- ninckhuis in Groningen. De expositie in Mondragon is dagelijks tussen 11.00 en 21.00 uur en 's zondags van 17.00 tot 21.00 uur te bezichtigen. BROUWERSHAVEN - Nog even en dan staat Brou wershaven weer op zijn kop. Dan vindt de dertiende editie van de Brouwse Dag plaats. De organisatie heeft haar best gedaan om er op zaterdag juli weer een zinderend spektakel van te maken en af gaande op het overvolle programma moet dat zeker lukken. Centraal in het programma dit jaar is de Muziekplay-in. In een speciaal hiervoor opgebouw de muziektent wordt aan het einde van de middag een concert gegeven door amateurmusici. Evenals vorig jaar kunnen mensen die voor hun plezier een instrument ter hand of mond nemen zich in de morgen aanmelden voor de traditione le muziekplay-in. Vanaf 10.00 uur kunnen zij zich bij de mu ziektent melden om mu ziekstukken op te halen, waar na om 11.00 en 14.00 uur geoe fend wordt. Om 16.00 uur vindt de 'première' plaats en kunnen belangstellenden genieten van een concert van de amateurmu sici. Vorig jaar waren er zo'n 242 deelnemers. Dat moet dit jaar te evenaren zijn. Meer dan dat Maar uiteraard is er meer dan alleen muziek. Op de Markt van de smaldstad en aan de noordzijde van de haven is een grote braderie met zo'n tachtig kramen. Deze braderie start om 10.00 uur en is rond 18.00 uur afgelopen. Tijd genoeg ech ter om gezellig bij alle kramen een kijkje te nemen. Kleding, speelgoed, hebbedingetjes, lekkernijen, alles is aanwezig. De zuidzijde van de haven wordt ingericht als mu seumstraat. Liefhebbers van oude bromfietsen, motorfiet sen (BSA's, Nortons, Harley's) en traktoren moeten hier zeker even een kijkje nemen. Daarnaast zijn er nog diverse andere activiteiten die tijdens deze feestdag het centrum van Brouwershaven opluisteren. Zo is er een klompenmaker die laat zien hoe deze oude am bacht wordt uitgevoerd. Kin deren en volwassenen kunnen zich laten schminken. Volks dansgroep Nahalennia geeft enkele optredens en ook majo- rettenpeloton Apollonia en Drumband Apollo geven een staaltje van hun kunnen weg. Voor de kinderen is er een springkussen en voor de aller kleinsten is er een draaimolen. De VW-promotiebus is te be zoeken voor informatie over Schouwen-Duiveland. Brandweer en marine Leden van de vrijwillige brandweer in Brouwershaven hebben speciaal voor deze gele genheid een brandweerspel voor kinderen samengesteld. Elk kind dat hier aan meedoet krijgt een diploma met daarop de behaalde resultaten. Tévens is in de nieuwe brandweergara ge een foto-tentoonstelling te bekijken. Hier wordt een en ander verteld over de vrijwilli ge brandweerlieden door de ja ren hebben. H. Ringelberg uit Brouwershaven is ook op de Brouwse Dag met zijn verza meling oude brandweerspul len; leuk om eens te zien wat de verschillen zijn in de materia len die vroeger en tegenwoor dig worden gebruikt in de strijd tegen het vuur. Speciale gast tijdens deze der tiende Brouwse Dag is het in structieschip Bulgia van de Ne derlandse Marine. Dit schip is deze dag ook te bezichtigen tussen 13.00 en 18.00 uur en de heer M. v. d. Wekken is aanwe zig met modelbouw en mari niers die het schip bemannen beantwoorden vr&gen. Dit schip ligt aan de loswal van de Brouwse haven tussen 13.00 en 18.00 uur. Wederom een zeer ge varieerd programma dus, deze elfde juli die aan iedereen wel iets te bieden heeft. Vorig jaar waren er vele deelnemers aAn de Muziek-Play in zoals op deze foto te zien is. (Archieffo to: Joop van Houdt). Advertentie Banninklaan8 4301 NN Zierikzee Tel 01110-13551 Goed vakmanschap van jonge ondernemer BRUINISSE - Nog maar zo kort in de 'business' en dan al een dergelijke prestatie leveren. Dat moeten vriend en vijand van Leen Kostens? uit Bruinisse momenteel denken. Hij won namelijk tijdens een landelijke wedstrijd van professionele auto hifi-in stallateurs de eerste prijs. Er waren deze dag, die werd gehouden bij het Autotron in Rosmalen, zo'n negentig medekandidaten. Geen slechte prestatie dus voor deze jonge Bruenaar. Leen Kostense en vriendin Ivonne van der Walle, ook ac tief in het nieuwe bedrijf, moesten de dag van de wed strijd al vroeg uit de veren. Om acht uur moesten ze in Rosma len zijn, dat betekende dus om half zes rijden. Het was in eer ste instantie de bedoeling al leen te gaan, maar enkele vrienden die net door Bruinis se liepen na een stevige nacht stappen kwamen nog even suc ces wensen en besloten toen spontaan ook maar mee te gaan. Zonder verwachting Dit was de eerste keer dat Kostense en Van der Walle mochten meedoen aan het wedstrijdgedeelte. Enkele we ken terug dachten ze mee te kunnen doen aan een installa tie-wedstrijd in Binnenmaas, maar daar werden ze in de amateurklassen ingedeeld. Geen kans op een prijs, dus. Deze keer wisten ze dat ze mee mochten doen aan de wed strijd, maar het tweetal ging er zonder verwachting naar toe. „Er waren tenslotte mensen bij die al jaren in het vak zitten. Die hebben ook auto's die meer lijken op een rijdende installa tie, daar is niets 'auto'-achtig meer aan", zo vertelt Ivonne van der Walle. „Wij vertelden de jury .van tevoren dat we onze auto zo hebben ingericht met een hifi-installatie dat hij nog gewoon als auto gebruikt kan worden. Geen kofferbak vol apparatuur, maar genoeg ruim te om nog vanalles in de koffer bak te stoppen". Een jury bestaande uit onder meer de hoofdorganisator van de internationale Auto Sound Challenge besteedde lange tijd aan de jurering in de auto van het Bruse koppel. „We wisten niet wat ons overkwam. Bij ie dereen werd een zelfde soort CD gebruikt om te testen hoe de weergave van het geluid is. Bij alle andere deelnemers werd hooguit tien minuten ge luisterd en getest, maar bij on ze auto van ons bleef men onge veer een half uur zitten. Ook werd een decibeltest gehouden. Daar hebben we zeker niet hoog gescoord, want wij heb ben een veel lager aantal Watts in de auto dan was toegestaan tijdens deze wedstrijd. Het toe gestane aantal Watts is 250". De punten zijn dus waarschijn lijk behaald met de montage en de kwaliteit van het gelever de installatiewerk. Leko heeft nog geen uitslag met punten gekregen, dat neemt nog enige tijd in beslag, maar één ding weten ze al wel. Ze werden eer ste. Verrassing Na de jurering waarbij de ieel- nemers zelf niet in de buurt mochten staan en ook achteraf niet mochten kijken op hun scorelijst zijn Leen Kostense, Ivonne van der Walle en hun meegereisde vrienden ontspan nen een kijkje wezen nemen in het Autotron en het Huis van de Toekomst. „We hadden het idee toch geen kans te maken tegen al die kandidaten die al veel langer in het installatie- werk zitten. Zij hadden ook zo veel meer apparatuur in hun auto's dat we ons wel een beet je zagen staan. De auto is in fei te nog niet eens af", zo verielt Leen Kostense, „Misschien was het het feit dat we onze auto nog gewoon voor de dagelijkse dingen als bood schappen doen en dergelijke willen houden de reden om ">ns zo hoog te beoordelen", vult Ivonne aan. Hoe dan ook. Toen Leen en zijn vriendin aan het einde van de dag toch nog maar even gingen kijken bij de prijsuitreiking was hun verrassing groot toen bij de uitreiking van de eerste prijs hun naam werd geroepen. „We hadden het echt niet ver wacht. We waren zo onvoorbe reid dat we niet eens het foto toestel bij ons hadden. Die lag nog in de auto". Geen foto's dus, maar wel een beker voor het behaalde resultaat. Deze staat nu in de etalage van de gloednieuwe showroom aan de Korte Ring 3 te Bruinisse Op vijf september gaan Leen en Ivonne weer naar een wed strijd, nu in Rotterdam. Ze ho pen dan met meerdere deelne mers te gaan. Zowel amateurs als professionals kunnen mee. Voor inlichtingen Leko, 01 <13 2731. BURGH-HAAMSTEDE - Niet minder dan dertig punten om vat de agenda van de Wester schouwse adviescommissie fi nanciën. De commissieleden komen vanavond, woensdag 24 juni, bijeen in het gemeente huis te Burgh-Haamstede voor een openbare vergadering. Daarbij wordt onder andere gesproken over automatisering van de gemeentesecretarie in 1992, de afrekening 1991 van de gemeentelijke muziekvereni gingen, een krediet voor de aanschaf van een bordstelling voor de basisschool in Noord- welle, de stichting Jeugd Schouwen-Duiveland in 1993, een verzoek om de uitbreiding van schoolvoorstellingen in 1993 te financieren, de vervan ging van speel werktuigen, een verhoging van de financiële bijdrage van de gemeente in de exploitatiekosten Sportcen trum Onderdak, aanvullend krediet voor ecologisch groen onderhoud, de vervanging van een tractor gemeentewerken, subsidie Anywave-festival in Brogum, de begroting van Uit in Zeeland, de afrekening 1991 en begroting 1993 van de VVV Renesse en de begroting van de Stichting Welzijn Ouderen Schouwen-Duiveland. Verder komt een aantal subsidiever zoeken aan de orde. De verga dering begint om 19.30 uur en kan door iedere belangstellen de vanaf de publieke tribune worden gevolgd. Jean du Neele schilderde bekende plekjes in Westhoek RENESSE - Jean du Neele, amateurschilder uit Ca- pelle aan den IJssel heeft zich het afgelopen jaar be zig gehouden met het schilderen van bekende plek jes in de Westhoek van Schouwen-Duiveland. Het re sultaat is een dertigtal schilderijen die deze zomer worden geëxposeerd in het koor van de Jacobuskerk te Renesse. De expositie is de gehele zomer te bezichtigen tijdens de Open- Kerk dagen. Dinsdag- en don derdagmiddag van half juni tot eind augustus, met uitzonde ring van de kermisweek. De 49-jarige Jean du Neele be gon enige jaren geleden als hobby te schilderen. Tijdens een overwintering in Spanje, nu vijf jaar geleden, kwam hij toevallig in contact met de Spaanse schilder en leraar kunstacademie Jezus Penar- real. Deze bood hem gratis schilderlessen aan omdat hij onder de indruk was van Du Neeles werk. Hij noemde hem een natuurtalent Door deze privé-lessen kwam Du Neele in aanraking met de technieken van de Spaanse school. Opval lend in zijn werk is de kleurstelling, bijzondere tin ten die zijn werk een geheel ei gen karakter geven. Vaak ge bruikt hij voor zijn aquarellen of acrylschilderijen oude pren ten of foto's als uitgangsmate riaal. Zijn schilderijen zijn een bezoek tijdens de openstelling van de kerk gedurende de zo mer meer dan waard: een ver rassende kennismaking met een veelbelovend talent

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 5