enkele dagen om uw voordeel tehalen uit onze ruime sortering gemeente Z rikzee Citroën ZX, er is wel degelijk verschil. COUPON-AKTIE ZOMERSTOFPEN .en bij ons te bezichtigen. Automobielbedrijf Slager B.V. KOOK- en BRAADPANNEN o §0 m a De nieuwe Volkswagen Transporter. 'Van Of TheYear'in geheel Europa... PASSIEUX 137 kilo per dag. Het milieu gaat eraan kapot. PUNT C.V. GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Bouwplannen? Bel naar de beste bungnlowbowwer: 01833 6262 :r Vo« moShfdên i„V bus. fort bouw (fcy\ Volkswagen. Wie anders? Uw partner voor betere service Poortdijkstraat 61-63 - Brouwershaven - Telefoon 01119-1344 CLARKS SCHOENEN, ZITTEN LEKKERDER, STAAN BETER. Clarks de schoen met de luchtkussenzooi, maak een proefwandeling bij: SCHOENEN Goedbloed Auto's CITROËN smt^ we hebben voor u vele mooie coupons vóórhele scherpe prijzen katoen Donderdag 25 en Vrijdag 26 Juni WOENSDAG 24 JUNI 1992 3 Raadsvergadering De gemeenteraad van Zierikzee vergadert maandag 29 juni om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. In 1991 is de rijrichting van de Scheepstimmerdijk omgekeerd. Het gevolg hiervan was, dat het verkeer op met name de Calandweg is toegenomen. De raads leden beslissen vanavond of de rijrichting zo blijft als die nu is, of dat deze weer wordt teruggebracht, zoals deze tot vorig jaar was. Het college van burgemeester en wethouders stelt voor kredieten beschikbaar te stellen voor de aanleg van een tweede insteekweg aan de Deltastraat op in dustrieterrein De Zuidhoek, voor fase 8 van de recon structie van de riolering, voor verbetering van de af zuiginstallatie van de schilderswerkplaats van de Dienst gemeentewerken in de Lange Nobelstraat en voor aanschaf van Polygoonfilmmateriaal over de watersnoodramp ten behoeve van een tentoonstelling bij de 40-jarige herdenking van deze ramp in 1993. Op het gebied van jumelages vindt in september een officieel bezoek van de gemeente St. Hilaire-du- Harcouët aan Zierikzee plaats en eind oktober een studie-uitwisseling met deelname van jongeren uit de drie jumelageplaatsen. Op de agenda staan verder de automatisering van het hinderwetuitvoeringsprogramma, de herziening van de wet openbaarheid van bestuur, de vaststelling van de nieuwe Algemene Plaatselijke verordening (APV) en een wijziging van het delegatiebesluit inzake het verstrekken van gemeentegarantie aan particulie ren. Gesproken wordt over het plan van de basisscholen voor de planperiode 1993-1996, het meerjarenpro gramma restauratie monumenten voor de komende 6 jaren, deelname aan verkeersactiviteiten 1992/1993 en het aangaan van een samenwerkingsovereen komst met waterschap Schouwen-Duiveland. Iedere burger kan een raadsvergadering bijwonen. Heeft u interesse in de plaatselijke politiek en wilt u regelmatig een raadsvergadering bijwonen, dan kunt u een abonnement nemen op alle raadsstukken. Dit betreft een exemplaar van de raadsagenda, de daar bij horende voorstellen van het college van burge meester en wethouders aan de gemeenteraad en het verslag van de vorige vergadering. De raadsstukken worden ruim een week voor de vergadering toe gestuurd. Een jaarabonnement op de raadsstukken kost 37,50. Heeft u hiervoor belangstelling, dan kunt u zich opgeven bij de afdeling Interne Zaken in het stadhuis, tel. 01110-13151. Iedere dag gooien we met z'n allen 137 kilo aan restjes bestrijdingsmiddelen weg. Dat is 137 kilo te veel. Wint in bestrijdingsmiddelen zitten stoffen die het milieu langzaam maar zeker kapot maken Gooi daarom geen bestrijdings middelen weg, maar breng ze weg. Als u niet weet waar, vraag het dan aan de reinigingsdienst van uw gemeente. Gooi chemisch afval niet weg. Maar breng 't weg. mede ter inzage gelegd. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (01110-13151, toestel 332) kunnen tot één week vóór 25 juli 1992 mondelinge bezwaren wor den ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Beroep tegen de op het verzoek genomen beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaren heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij re delijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gege vens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekendgemaakt. Het verzoek daartoe moet schrifte lijk - tegelijkertijd met het bezwaarschrift - bij bur gemeester en wethouders worden ingediend. Voorbereiding'shesluit De burgemeester van Zierikzee maakt ingevolge arti kel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 25 mei 1992 heeft besloten dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor een gedeelte van het deelge bied .Binnenstad-Noordwest"; dit gedeelte wordt - in alfabetische volgorde - globaal begrensd door de Balie, Dam, Driekoningenlaan, Karnemelksvaart, Kerkhof ZZ, Korte Nobelstraat, Lammermarkt, Lan ge Nobelstraat, Minderbroederstraat, Poststraat, Ro dedorp, Schuithaven, Slabberswerf, St. Anthonies- dam, Steiltjesstraat, Varremarkt, Weststraat en Ze vengetij straat. Genoemd besluit met bijbehorende kaart ligt met in gang van 29 juni 1992 ter gemeentesecretarie, afde ling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Verontreinigde grond in Zierikzee is afgevoerd Op de voormalige vuilstortplaats aan de Havenweg in Zierikzee was sinds september 1987 een tijdelijke opslagplaats van stortbare bodemsaneringsgrond. Hier was verontreinigde grond, afkomstig van de sa nering van het Gat van West NW en van het bouwrijp maken van de terreinen aan de Ravesteinhof, Ra- veslootstraat en Beddeweeg opgeslagen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hadden Zierikzee in 1987 vergunning gegeven om vervuilde grond op te slaan op de voormalige vuilstortplaats voor 5 jaar. Begin dit jaar is begonnen met het afvoeren van deze verontreinigde grond naar de stortplaats Midden- Zeeland in Nieuwdorp. In totaal is ruim 11.500 ton verontreinigde grond af gevoerd voor 176.500,—. De voormalige vuilstort plaats aan de Havenweg is nu schoon. Hinderwet - Verzoek om vergunning' Op de secretarie van de gemeente Zierikzee ligt met ingang van 25 juni 1992 op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 17.00 uur, alsmede op het politiebureau op zaterdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur ter inzage het verzoek van: 1. De Vries Drukwerk B.V., Lange Nobelstraat 41, 4301 HD Zierikzee, om een, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van een Drukkerij/Reclamestudio voor het vervaardigen van drukwerk en onttverpen van reclamecampag nes etc. op het adres Lange Nobelstraat 41, kada straal bekend gemeente Zierikzee, sectie L, nr. 1472. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na de dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders. De ingekomen bezwaarschriften worden Verkeersbesluiten Burgemeester en wethouders maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26, lid 1 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer bekend dat met ingang van 25 juni 1992 de volgende verkeersbesluiten ter inzage liggen op de secretarie, afdeling algemene zaken: 1. het besluit tot verwijdering van bord E6 van Bij lage I van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens 1990 en tot verwijdering van de mar kering met witte strepen strekkende tot opheffing van de invaliden-parkeerplaats naast de woning Schuttershof straat 1; 2. het besluit door plaatsing van bord C17 van Bijla ge I van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens 1990 het Kerkhof Zuidzijde, vanaf de Balie en Weststraat, te sluiten voor voertuigen en samenstellen van voertuigen die, met inbegrip van de lading, langer zijn dan 8,5 meter; 3. het besluit door plaatsing van bord C17 van Bijla ge I van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens 1990 de Regenboogstraat, vanaf de Weststraat, te sluiten voor voertuigen en sa menstellen van voertuigen die, met inbegrip van de lading, langer zijn dan 8 meter; 4. het besluit door plaatsing van bord C17 van Bijla ge I van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens 1990 de Raamstraat, vanaf de Balie en Weststraat, te sluiten voor voertuigen en sa menstellen van voertuigen die, met inbegrip van de lading, langer zijn dan 8 meter; 5. het besluit door plaatsing van bord C17 van Bijla ge I van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens 1990 de Breedstraat, vanaf de Hoofd poortstraat, te sluiten voor voertuigen en sa menstellen van voertuigen die, mét inbegrip van de lading, langer zijn dan 8 meter; 6. het besluit door plaatsing van bord El met onder bord van Bijlage I van het Reglement verkeersre gels en verkeerstekens 1990 het parkeren op de In dustrieweg te verbieden voor voertuigen met in werking zijnde koelinstallatie. Binnen 30 dagen na openbaarmaking van voornoem de besluiten kan iedere belanghebbende beroep in stellen bij de Kroon. Aan het instellen van beroep is een griffierecht van 150,— verschuldigd. Het be roepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van Sta te, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. Televisie-uitzending „Steden des Tijds" Maandag 29 juni om 21.25 uur zendt Teleac op Neder land 3 een herhaling uit van de aflevering over Zie rikzee in de serie „Steden des Tijds". Het thema van deze uitzending is „visserij en stadsontwikkeling". Het televisie-programma over Tongeren uit deze serie is in de prijzen gevallen tijden „The New York festi vals" van november vorig jaar in de categorie „Ge schiedenis en samenleving". De radio-uitzending is een dag later, op dinsdag 30 ju ni-van 22.00 tot 23.00 uur op Radio 5. Een videoband van het televisie-programma is gedu rende het hele seizoen te zien in het Stadhuismuseum op door de weekse dagen van 10.00 tot 17.00 uur. In de achterzaal van dit museum zijn tevens kaarten, plat tegronden en modellen te zien, die een beeld geven van de ontwikkeling van Zierikzee. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse mededelingenrubriek van de gemeente. Redactie: Bureau Voorlichting, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDË Tuinhuisjes - Garages Schuurtjes - Weekend-huisjes Vraag vrijblijvend folder met prijslijst aan bij Oude Haven 46 - tel. 01170-52427 4501 PA Oostburg b.g.g. 01170-54101 Te koop:: Munsterland 400 HK, bouwjaar 1986, met voor tent, echt als nieuw. Vraagprijs 8950,-. Inl. 01860-15168. Te koop: Beijerland Vitesse 360 T, bouwjaar 1988 met luifel. Vraagprijs 9150,-. Inl. 01864-1756. BEKENDMAKING De burgemeester van de gemeente Middenschouwen maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn vergade ring van 18 juni 1992 heeft besloten te verklaren dat een herziening wordt voorbereid van het bestem mingsplan: Buitengebied, voor het perceel aan de Mool- weg/Kuijerdamseweg te Ellemeet, kadastraal be kend gemeente Middenschouwen, sectie F, num mers 400, 478 en 539; Zomerhuizenterrein Baken, voor het perceèl aan de Elkerzeeseweg 2 te Scharendijke, kadastraal be kend gemeente Middenschouwen, sectie A, num mer 494. Deze besluiten liggen voor een ieder ter inzage bij Tie afdeling algemene zaken in het gemeentehuis in Scha rendijke. De voorbereidingsbesluiten treden in wer king op de dag na deze bekendmaking. De burgemeester voornoemd, W. DEN BOER Scharendijke, 24 juni 1992 Hoge Maasdijk 1-5,4285 XB Woudrichem. NIEUWS UIT DE REGIO. JE LEEST 'T IN DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Zierikzee, telefoon 01110-12488 Middelharnis, telefoon 01870-84778 Je hoort vaak: 'Er zijn geen slechte auto's meer'. Dat klopt. Vandaag de dag zijn ergoede auto's ennóg betere auto's. Tot de laatste behoort de robuuste Citroën ZX, die in vergelijkende tests van Autovisie en Autokampioen zelfs een van de beste lijkt. Juist: wel degelijk verschil. Ook in prijs (en 't leuke is: in üw voordeel)! Bel of kom langs voor een leerzame proefrit. De Citroën ZX staat voor u klaar. Vanaf f 27.275,-*. Nu extra aantrekkelijk. Oudeweg 1, Zierikzee, tel. 01110-149 51. Prijs incl. BTW, excl. kosten rijklaar maken. Wijzigingen voorbehouden. voor het gebruik op gas, elektrisch, keramische en inductie kookplaat, van o.a.: S C - -7 V' SPECIAALZAAK FIJNSLIJPERIJ Ganzepoortstraat 1 4461 JX Goes - Telefoon 01100-28895 kjufe ijzeniuet^- mm Tel. 01114-1953 Kerkring 31 NIEUWERKERK VRAAG NAAR ONZE ADVERTENTIE-TARIEVEN 0III0-I655I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3