r UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Groen licht voor uitbreiding camping Klaverweide Ellemeet Onderwijzers basisscholen protesteren tegen salarisachterstanden onderwijs ZIERIKZEESCHE!®! NIEUWSBODES GEBOORTEKAARTJES? Spandoek: Oranje-spitsen beter betaald dan wij door Ritzen 3 Q 4 r\ VJ 5 9 CJV-jeugdleden maken de binnenstad schoon Afscheid van mossel voorman Rammeloo dé krant van schouwen -duiveland! j Raad unaniem achter voorstel college yBUOH. Mrikzeesche nieuwsbode ORIGINELE, LEUKE EN MODERNE GEBOORTEKAARTJES VINDT U BIJ drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 148e JAARGANG NR 25172 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Wethouder D. van der Wekken heeft zojuist uit handen van vakbondsbestuurder Tichelaar een petitie gekregen. Eén van de leerlin gen bekijkt de zaak van de andere kant (Foto: Joop van Houdt). 1 Het enige betrouwbare kenmerk van kennis is het vermogen van te onderwijzen. Aristoteles Warmer HET WEER Veel bewolking en vannacht eerst nog regen. Overdag van het noordoosten uit ook zon en vrijwel overal droog. Min.temp. omstreeks 12 graden. Middagtemp. 18 tot 22 graden. Noord tot noordoosten wind 4 tot 6, af en toe hard, 7. HONDEN Het Westplantsoen in Bru is verboden terrein voor honden. BUITENBAND Omroep Zeeland start met een nieuw zomerprogram- ma; Radio Buitenband. TOERISTEN DAGEN «CÜ In de rubriek (on)gehoord deze week de mening van de lezer over de Toeristendagen. VIERDAAGSE Bloemen en ballonnen aan het slot van de Zierikzeese Avondvierdaagse. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Op woensdag 24 juni in Zierikzee ZIERIKZEE - „We willen laten zien dat we meer kunnen dan de omgeving 'bevuilen' via het aanbren gen van witte voetstappen op straat". Als tegenhan ger van de ludieke actie waarmee men op 15 mei het publiek naar de rommelmarkt in De Driehoek pro beerde te leiden, houdt het Christelijk Jongeren Ver bond (CJV) Samen Verder op woensdag 24 juni een schoonmaakactie in de binnenstad van Zierikzee. ZIERIKZEE - „Dit is het begin van de protestacties en er kan geen einde aan zijn voor aan de eisen is voldaan". Dat zei ABOP-vakbondsbestuurder J. Tichelaar donderdagmorgen tijdens een stakingsbijeenkomst in de OBS 't Kofschip te Zierikzee. Enkele tientallen groepsleiders van zeven basisscholen op Schouwen- Duiveland gaven gisteren, donderdag, geen les, maar woonden de meeting bij om te protesteren tegen de salarisachterstanden in het onderwijs en de conse quenties die dat heeft voor de toekomst van het basisonderwijs. De onderwij zers van veel andere basisscholen betuigden hun steun aan de actie, maar gingen niet zover om de lessen daarbij een dag te staken. VRIJDAG 19 JUNI 1992 De actie was onderdeel van een actiedag in het onderwijs die donderdag in heel Zuid-Neder land plaatsvond. Via een peti tie die, samen met vertegen woordigers van vier onderwijs- vakbonden, werd aangeboden aan de onderwijswethouders Na de eerdere afwijzing van het uitbreidingsvoorstel is het college van b en w van Midden- schouwen met campingeige naar Elenbaas om de tafel gaan zitten om te kijken of er andere oplossingen mogelijk zouden zijn. Uiteindelijk rolde daar het plan uit om een terrein dat in het verleden voor kampeer- doeleinden gebruikt werd nu te bestemmen tot sportveld. In de toekomst wil Elenbaas het terrein in kwestie benutten voor nieuwbouw van een aan tal barakken. Kwaliteit Dat gaat volgens het college slechts met een kleine uitbrei ding van de capaciteit gepaard, maar biedt Elenbaas wel de mogelijkheid om de kwaliteit van zijn camping op te vijze len. In eerdere plannen was sprake van een uitbreiding met 105 plaatsen. Nu is men uitge komen op een uitbreiding met 30 plaatsen. De plannen van Elenbaas zijn tot stand geko men na overleg met omwonen den en de Dorpsraad Ellemeet. Uiteindelijk resulteerde dat in een plan waarin iedereen zich kon vinden. van Zierikzee D. van der Wek ken en Middenschouwen W. G. Renden, werd het doel van de actie duidelijk gemaakt. ,,De huidige salarisachterstanden in het onderwijs tasten het image van het beroep leer kracht ernstig aan. Op langere Ook de gemeenteraad, zo bleek gisteravond tijdens de vergade ring in het gemeentehuis. VVD-woordvoerder J. M. van Langeraad liet zich vol lof uit over de manier waarop Elen baas uiteindelijk zijn plannen heeft aangepast. ,,Ik zou wil len dat alle bedrijven het op zo'n manier doen", aldus Van Langeraad. PvdA-vertegen woordiger G. A. M. Cobussen stelde dat het plan zoals dat nu aan de raad werd voorgelegd goed past in het streven naar kleinschalige recreatie binnen de gemeente Middenschouwen. Cobussen liet weten dat hij liefst zou zien dat aantallen van overnachtingsplaatsen worden vastgesteld zodat men een raamwerk heeft waarbin nen aan kleinschalige recreatie gewerkt kan worden. Ook 'net CDA liet doorschemeren dat men op dient te letten dat de re creatie niet ongebreideld steeds verder uit mag dijen in Middenschouwen en dat het in ieder geval al niet ten koste mag gaan van andere bedrijfs activiteiten. Raadsvoorzitter burgemeester W. den Boer toonde zich verheugd met de positieve benadering van de gemeenteraad. termijn komt het verkrijgen van voldoende leerkrachten en daarmee de kwaliteit van het onderwijs in gevaar". De onderwijzers doen daarom een dringend beroep op het ka binet en de Tweede Kamer om Eveneens positief toonde een meerderheid van de gemeente raad zich over het voorstel van het college van b en w tot vast stelling van het bestemmings plan Bungalowpark De Bout. De plannen om te komen tot een bungalowpark aan de Boutlaan bij Scharendijke zijn inmiddels al zo'n tien a vijftien jaar oud en werden na eerst in de ijskast te zijn gestopt in de recreatiestructuurschets weer voor de dag gehaald. Na de nodige onderhandelin gen met mogelijke gegadigden, discussie binnen commissies en raad kreeg het plan voor de aanleg van het bungalowpark meer en meer gestalte. In fe bruari dit jaar werd het ontwerp-bestemmingsplan ter P IV'. Bcrrcvnets Ringelberg: ..Plan dr 1 f voldoet niet aan onze voor rden via de rijksbegroting 700 mil joen gulden beschikbaar te stellen als eerste stap tot een noodzakelijke salarisverbete ring voor onderwijsgevenden. 'Onderwijs geld(t) nu' zo wer den de eisen samengevat op de buttons die de actievoerende onderwijzers droegen. De groepsleiders van de OBS 't Mêêtje uit Ellemeet protesteer den in de sfeer van de Oranje gekte van de afgelopen dagen. 'Oranje-spitsen beter betaald dan wij door Ritzen', stond op een oranjekleurig spandoek. Vakbondsbestuurder Tichelaar sprak er zijn vreugde over uit inzage gelegd. Uiteindelijk werden twee bezwaarschriften tegen het plan ingediend, te weten door mevrouw Stok- broekx uit Scharendijke en door de Vereniging Stad en Lande. Stad en Lande stelt in haar be zwaarschrift dat aanleg van een bungalowpark van die grootte op die plaats een in breuk is op het open landschap en geeft als haar mening te kennen dat het ontwerp-plan in strijd is met de hoofd doelstelling uit de Recrea tiestructuurschets. Het college bestrijdt dat en zij vond, zo bleek gisteren tijdens de ge meenteraadsvergadering, een meerderheid van de raad aan haar zijde. Alleen het CDA stemde tegen het voorstel. De christen-democraten vinden dat het plan niet voldoet aan voorwaarden die zij daaraan stellen. MAASTRICHT - Burgemeester en wethouders van Maastricht hebben donderdag strenge maatregelen aangekondigd te gen de exploitatie van speel automaten in hun stad. Vanaf 1 juli van het volgend jaar mag in een café nog maar één gok kast staan en alleen met goed keuring van de gemeenteraad. In eethuizen, snackbars, buur thuizen, wijkcentra en snack bars zal geen enkele speelauto maat meer mogen worden geëxploiteerd. dat de onderwijzers van Schou- wen-Duiveland 'hun nek wil len uitsteken voor de eerste landelijke acties die zijn ge koppeld aan het eisenpakket'. Hij toonde zich ook zeer inge nomen met de aanwezigheid van de wethouders Van der Wekken en Renden. ,,Zo kan een front worden gevormd van mensen die in het onderwijs werken en die het onderwijs besturen". Een conclusie die werd beves tigd door de woorden van beide wethouders. De heer Van der Wekken zei alle begrip te heb ben voor de actie. ..Ik zie dit niet als een op eigen belang ge richte staking, maar als een be heerste actie waarmee men zijn zorgen kenbaar maakt voor de situatie in het onderwijs. On derwijs is het begin van alle ontwikkeling en is met name in een hoogwaardige conjunc tuur van groot belang". Hij benadrukte dat de verte genwoordigers van een aantal basisscholen op Schouwen- Duiveland niet bij de meeting vertegenwoordigd waren om dat ze een keuze maakten voor de belangen binnen hun school. „Maar ze staan achter de uitgangspunten van de ac tie". Wethouder Renden rea geerde niet zo tolerant ten aan zien van de onderwijzers die tijdens de actiedag toch les ble ven geven. „Er moet meer eens gezindheid zijn. Anders berei ken we niet de effecten die we beogen. Daarom is het jammer dat niet iedereen op dezelfde manier aan de actie deel neemt". Hij benadrukte dat wel heel veel van het onderwijs wordt verwacht, maar dat de midde len die daarvoor nodig zijn niet beschikbaar worden gesteld. „We moeten nu aan de regering laten merken dat het menens is. Bijvoorbeeld door te weige ren langer deel te nemen aan vernieuwende projecten in het onderwijs". Uit de woorden van vakbondsbestuurder Ti chelaar bleek dat dergelijke ac ties in de komende maanden wellicht nodig zullen zijn. „Het kabinet wil pas na de be handeling van de begroting be spreken of extra geld beschik baar wordt gesteld voor het wegwerken van de salarisach terstanden in het onderwijs. Daaruit blijkt dat onze eisen worden beschouwd als een sluitstuk. Ik ben daarom bang dat er niet zoveel geld beschik baar zal zijn. Hij riep de onder wijzers daarom op om vast ruimte te maken in hun agen da. Zonodig worden de acties in de maand september ver volgd. BRUINISSE - Veel dankwoor den en niet minder cadeaus vielen de scheidende mossel man André Rammeloo, tijdens een afscheidsreceptie die vori ge week werd gehouden, ten deel. Bestuurders, oud-be stuurders, kwekers en veel re laties, ook uit het verleden, kwamen naar dorpshuis de Zaete in Yerseke getogen. Zevibel-voorzitter Jan de Voogd, Produktschaps-voorzit- ter Dick Langstraat en Ben Schot (die namens de Zeeuwse visserijverenigingen sprak), uitten de loftrompet aan het adres van Rammeloo. Het laat ste woord was aan Rammeloo zelf. Met de opsomming van een groot aantal belevenissen nam hij de aanwezigen mee naar een roerig verleden. Voor de toekomst en het behoud van de sector voorspelde hij dat de medewerking van de overheid en de politiek onontbeerlijk is. Hij sprak duidelijk z'n be zorgdheid uit over het behoud van de 3.000 arbeidsplaatsen binnen deze bloeiende be drijfstak. Uit handen van Zevi bel mocht Rammeloo die in april tot erelid van Zevibel werd benoemd, een schilderij van de vroegere haven van Phi lippine in ontvangst nemen. Op reis Namens het bedrijfsleven kreeg Rammeloo door Ben Schot een reischeque aangebo den. Een verdiende vakantie werd de scheidende 72-jarige bestuurders van harte gegund. Het doel van de reis mag Ram meloo samen met zijn vrouw bepalen. Gewapend met bezems, prik kers en vuilniszakken trekken ongeveer veertig jeugdleden van het CJV er op uit om de omgeving tussen de Dikke Ta- ren en het Havenpark in Zie rikzee vrij te maken van hon- depoep, papiertjes en ander af val dat eigenlijk niet op straat thuishoort. Overigens hoeft men geen lid van het CJV te zijn om aan de actie deel te nemen. Ieder kind of jongere wordt uitgenodigd om aan de actie deel te nemen. Behalve de voldoening van een schone binnenstad levert dót voor iedere deelnemer een ijsje op. Om ongeveer 16.00 uur komt op het Havenplein een auto die de volle vuilniszakken ophaalt die de actie oplevert. Daarbij krijgt iedereen die aan de schoonmaakbeurt heeft meegewerkt een bon voor een ijsje. Het Christelijk Jongeren Ver bond hoopt met de actie zoveel extra aandacht op zich te vesti gen dat men weer een extra toe voer van nieuwe jeugdleden krijgt. Het CJV Samen Verder is onderdeel van het Christe lijk Jongeren Verbond YMCA Nederland, een beweging die zich inzet voor oecumenisch jeugdwerk. In Zierikzee gebeurt dat via jeugdclubs, een mini-instuif, het organiseren van kampwe- ken, cursussen en speciale ac ties zoals de grote rommel- markt/bazar die een maand geleden plaatsvond in De Drie hoek. Advertentie BEVEILIG ZEKER met ING. JAAP VISSER ELLEMEET 01117-1875 Erkend Lid V.E.B. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een. kwartaalabonnement ét f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. t 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr,/mevr. adres postcode: plaats:.. telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 3E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CQ Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. SCHARENDIJKE - Met algemene stemmen schaar de de gemeenteraad van Middenschouwen zich giste ren, donderdag, achter het voorstel van het college om uitbreiding van camping Klaverweide in Elle meet mogelijk te maken. Eerder werd een soortge lijk voorstel door de raad afgewezen omdat men het een te grootschalige uitbreiding vond. De plannen zijn inmiddels aangepast.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1