Brogum twee dagen lang toneel van Anywave-festival Met optredens van liefst 22 bands Programma Anywave '92 r> 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE en Giovanni Patty (bas). Het optreden van Matipa begint om 17.15 uur in de tent. Vervolgens is het de beurt aan de oude bekende: TSE ofwel The Scrambled Eggs. Overigens is de oudste band van Schouwen-Duiveland geheel vernieuwd. De huidige bezetting: Mart Padmos (gitaar), Jaap Geelhoed (gitaar en zang), Leo Fokker (bas en zang) .en Toon Schults (drums). Het optreden van TSE begint om 18.00 uur in de zaal. Aansluitend op het optreden van TSE nog een team van 'oudgedienden' de Jackstreetband. Eerder speelde de band ook al tijdens het Anywave-festival en toen werden covers van onder meer Santana gespeeld. De bezetting van de Jackstreetband is onveranderd gebleven, maar het repertoire is, zo laat men weten, wel iets veranderd. Wie het naadje van de kous wil weten dient omstreeks 18.45 uur acte de présence te geven in de tent. Garagerock. Zo wordt de muziek van de Nederlands- Belgische band The Fags- omschreven. De formatie zag in 1989 onder de naam General electric als één van de vele garagerockgroepjes het levenslicht. Onder de naam The Fags en met een nieuwe zanger en bassist slaat de band een andere richting in. Op het repertoire anno '92 veel eigen nummer, met duidelijke invloeden van Neil Young en The Replacements. The Fags bestaat uit Frans V. (zang), Johhny P. (gitaar) Lodden (gitaar en zang), Danny (drums en cymbals) en Basiel (bas). Het optreden van The Fags begint om 20.15 uur in de tent. A nr. 1 werd ooit geafficheerd als Zeelands laatste hardrocksensatie. De groep won het popconcours De Zeeuwse Belofte en deze overwinning leverde onder meer optredens op grote Zeeuwse festivals op. A nr. One bestaat uit Marijn Slager (gitaar), Michiel Slager (bas), Jeroen Polderman (drums) en Boban Bogdanovic (zang). A nr! One treedt op in de tent. Het optreden begint om 20.15 uur. Onder de debutanten op Any wave de Jonge band Gear. Deze formatie werd in september 1991 opgericht door gitarist Pim de jonge en drummer Jan Poot. JLater kwamen bassist Robin van Da mme en gitarist Martin van Oeveren de gelederen versterken. Gear speelt eigen nummers en covers van onder meer Lynyrd Skynyrd, The Free, Wishbone Ash en Steve Miller. Het optreden op Anywave wordt het eerste live-optreden van deze jonge band die bestaat uit oude rockers. Geat treedt op in de zaal. Het concert begint om 21.00 uur. Case Crosshead nam vorig jaar afscheid van het podium, maar deze oude rot is blijkbaar niet weg te branden. Crosshead is weer van de partij tijdens de twaalfde editie van Anywave en hij heeft een nieuwe band om zich heen vergaard. Overigens bestaat die band wel weer uit muzikanten die stuk voor stuk hun sporen verdiend hebben in de muziek. De meesten van hen hebben ook al eerder, zij het bij een andere band, opgetreden tijdens Anywave. Het nieuwe Crosshead bestaat uit Maus Bom (bas), Koert Rouw (gitaar), Steve Huggett (gitaar en zang) Fred Hazebroek (drums) en Kees de Feiter ofwel Case Crosshead (zang). Crosshead treedt op in de tent. Het optreden begint om 21.45 uur. Vervolgens wordt in de zaal het podium vrijgemaakt voor Mr. Weirdo Cap. Deze band werd vorig jaar speciaal voor Anywave 'opgericht en dat leverde zoveel succes op dat besloten werd het dit jaar, zij het in een iets gewijzigde bezetting, nog eens dunnetjes over te doen. Op het programma staat een flinke portie Sumo-funk. Mr. Weirdo Cap bestaat uit Josie Kneepkens (zang), Pierre Pourquie (drums), Peter Mol (gitaar,zang) en Collen Clement (bas, zang). Voorlaatste optreden tijdens de elfde editie van Anywave is dat van de formatie Crush. Deze band werd opgericht in 1989 door drie Zeeuwse muzikanten en werd binnen enkele maanden een negenmansformatie. Niet lang daarna maakte de groep zijn entree op verschillende Zeeuwse festivals en zorgde men in ook in café's voor swingende avonden. In 1992 werd de band nog verder uitgebreid. Crush bestaat nu uit 12 muzikanten, waarvan vijf vrouwen. Crush bestaat uit; Sjoukje Rotte (zang), Annemarie Louwerse (achtergrondzang), Henriette Hannewijk (achtérgrondzang), Rob van Akkeren (drums), Peter Pruyssers (bas), Guido Wal (gitaar), Pierre de Nijs (gitaar), Andre Szachnowski (toetsen), Bas Matthijsse (trompet/cornet), Carien Antheunisse (altsax), Patricia de Meulmeester (tenorsax) en Joop Schouten (bastrombone) Crush treedt op in dè tent. Het concert begint om 23.15 uur. Wie dan nog niet uitgefeest is kan naar de zaal waar rond het middernachtelijk uur het optreden van N.I.K.S. begint. De vijf leden van deze coverband vinden het nog steeds een eer om bij welke gelegenheid dan ook te mogen spelen. Als een van de weinige bands op Anywave heeft de band een volledig Nederlandstalige set op het repertoire staan. Onder meer nummers van Clouseau en De Dijk staan op het programma. Verder speelt de Middelburgse band covers van songs van onder andere Steve Miller, Bruse Springsteen, Eric Clapten, J.J. Cale, Stones en Neil Young. Rond een uur of drie loopt het muziekfeest ten einde Uiteraard is ook bij deze twaalfde editie van Anywave weer gedacht aan de inwendige mens. Met andere woorden; bezoekers van Anywave hoeven zeker niet om te komen van honger en dorst. Voor de hongerigen wordt frites, diverse snacks en shoarma te koop aangeboden. Aan de bar is uiteraard zowel alcoholhoudende als alcoholvrije drank te krijgen en voor wie het heel warm heeft of krijgt is er verkoelend ijs. Evenals in vorige jaren zijn er op het Any wave-terrein diverse stands aanwezig. Vertegenwoordigd zijn onder meer Greenpeace, Vereniging Wereldwinkel Schouwen- Duiveland, Vereniging Dienstweigeraars, Amnesty International, Dierenbescherming en Muziekhandel Van Damme. Zoals gebruikelijk is de toegang tot het Anywave- festival gratis. Dat kan alleen door de medewerking van een fors aantal sponsors. In totaal 45 bedrijven uit de regio geven een financiële bijdrage. Verder dragen de Provincie Zeeland, verschillende gemeenten en alle adverteerders in de Brogumkrant hun steentje bij. Zaal Tent Donderdag 18 juni 20.45-21.45 Bonechild 22.00-00.00 De Gigantjes Vrijdag 19 juni Toegang gratis 20.30-21.30 King for a day 21.30-22.30 Paralysis 22.30-00.00 Grandpa Nick's Bluesband 00.00-01.00 Gringo Zaterdag 20 juni Toegang gratis 13.30-14.15 Serpiginous 14.15-15.00 De Aanslag 15.00-15.45 Mother Vandenberg The Fabulous Four 15.45-16.30 Angin 16.30-17.15 Flat Battery 17.15-18.00 Matipa 18.00-18.45 TSE 18.45-19.30 Jackstreetband 19.30-20.15 The Fags 20.15-21.00 A Nr. 1 21.00-21.45 Gear 21.45-22.30 Crosshead 22.30-23.15 Mr. Weirdo Cap 23.15-00.00 Crush 00.00-03.00 N.I.K.S. Heel andere koek is het optreden daarna van Paralysis. Deze band werd opgericht in 1987 en speelt melodieuze speed-metal. De bandleden zijn afkomstig uit Zeeuws-Vlaandenfen. De formatie bracht reeds twee demo's uit die lovende kritieken kregen in bladen als Aardschok en Meltdown. In juni 1992 zag de eerste CD van het ruige vijftal het levenslicht onder de naam Arctic sleep. Paralysis bestaat uit Roger (bas), Stephen (drums), Jacques (gitaar) en Nick (zang). Paralysis treedt op in de zaal. Het optreden begint om 21.30 uur. Aansluitend op het speed- metalgeweld van Paralysis volgt, in de tent, een optreden van Grandpa Nick's bluesband. Onder aanvoering van Juke Joint Peter Kempe brengt deze tienmansformatie bijna twee uur lang blues in de stijl van Roomfull of blues, Ronnie Earl, The Juke Jumpers en Ray Charles. Het begon allemaal als een eenmalig initiatief, maar vanwege het grote succes besloot de band door te gaan. Grandpa Nick's bluesband bestaat uit Peter Kempe (zang), Andre Moeyham (gitaar), Han Dasselaar (bas), Peter Westerhuis (toetsen), Louis Filius (drums), Hans Notebaert (trompet), Franklin Schieman (altsax), Ko Zuidweg (tenorsax), Mitch Moody (trompet) en Grandpa Nick (baritonsax). Grandpa Nick's bluesband treedt op in de tent. Het optreden begint om 21.30 uur. In de pauze tussen de sessies van Grandpa Nick's bluesband treedt op 2 men Acoustic Jam. Dit duo bestaat uit Martijn Klippel en Ernesto Besling. Zij brengen een akoestistische set met jazz-achtige stukken en nummers in de stijl van het Rosenberg Trio. Omstreeks het middernachtelijk uur mag de formatie Gringo de eerste Anywav^-dag afsluiten in de zaal. Gringo staat garant voor goeo in het gehoor liggende, energieke poprock en een dynamische show. Deze nieuwe formatie rond zanger Rinko 'Gringo' Kok bestaat uit muzikanten die hun sporen reeds verdiend hebben in bekende Zeeuwse groepen. Gringo bestaat uit; Pieter Veen (drums), Ronald Abresch (gitaar), André Szachnowski (bas) en Erwin Meerman (toetsen). 'Special guest' van Gringo is Sjoukje Rotte. Zij zorgt voor de achtergrondzang. Op de schouders van de leden van Serpiginous rust de zware taak om de tweede dag van het Anywave-festival te openen. Over welke muzieksoort dit illustere viertal op de planken brengt hult de Anywave- programmakrant zich in duistere nevelen. De omschrijving doet in ieder geval vermoeden dat het zeker geen House is en ook geen blues. Wie meer wil weten dient zich omstreeks 13.30 uur naar de zaal te begeven om Sjaak, Hank, Lennart en Roger aan het werk te zien. Van een geheel andere orde is het optreden van De Aanslag Deze Zeeuws-Edense band speelt, allemaal volgens de Brogum- programmakrant, een mengeling van onder meer swingende rhythm blues, Reggae, Ska, Soul en Rap. Het optreden van De Aanslag begint om 14.15 uur in de tent. Om 15.00 uur begint in de zaal het optreden van Mother Vandenberg The Fabulous Four. Deze band speelt swingende rock in de beste traditie van topgroepen-als Roxette, U2 en The Pointer Sisters. Voor het concert tijdens het Anywave-festival staat een keur van bekende songs op het programma, energiek gebracht door vijf jonge, maar ervaren muzikanten. Liefhebbers van wat ruigere muziek worden op hun wenken bediend tijdens het optreden van Angin. De band werd in '89 opgericht en in '90 werd een demo opgenomen die met veel enthousiasme werd ontvangen. Metal Hammer riep de demo in april '91 uit tot demo van de maand. Angin bestaat uit Fred Lupker (zang), Onno van der Sar (gitaar), Kees Paulissen (gitaar), Frans Schrier (bas, zang), Paul Goedegebuure (drums) en Ed Voets (toetsen). Angin treedt op in de tent. Het Optreden begint om 14.45 uur. Om 16.30 uur start in de zaal het optreden van de viermansformatie Flat Battery. De band bestaat uit Erik Janson (bas), Leo de Pan (zang), Dimitri van Wezel (gitaar) en Johnny van der Horst (drums). Na twee optredens in jongerencentrum 't Beest in Goes en 't Trefpunt in Middelburg is Mario Aspeslagh als tweede gitarist de gelederen komen versterken. In het verleden speelde de band veel covers, maar langzaam maar zeker moeten die het veld ruimen ten gunste van eigen nummers. De muziek van Flat Battery is geïnspireerd door onder andere The Pixies, Sisters of Mercy, Cult, The Cure en Sonic Youth. Van een geheel andere orde is het optreden van de groep Matipa. Deze band, een nog jonge groep, deed mee aan de voorronde van De Zeeuwse Belofte en de reacties op dat optreden waren zo positief dat besloten werd om door te gaan. Daarmee js er na jaren weer een Molukse band in Zeeland, maar de muziek die gespeeld wordt is totaal niet Moluks. Het leunt tegen hardrock en het zal de luisteraars snel duidelijk zijn dat de bandleden fans zijn van Jimi Hendrix, Powerplay en Vitesse. Matipa bestaat uit Alvin Manuhuwa (drums), Jonky Manuhuwa (gitaar en zang), Benno Titiheru (gitaar) Grandpa Nick's Bluesband. De Aanslag. Bonechild speelt daarnaast ook covers en wel van hedendaagse bands als de Red Hot Chilï Peppers en legendes als The Beatles en Jimi Hendrix uit de sixties. Bonechild treedt op in de zaal. Het optreden begint om 20.45 uur. De Gigantjes behoeven eigenlijk geen verdere introductie. Insiders weten waar de groepsnaam vandaan komt en die weten ook dat een optreden van het zeskoppige gezelschap behoorlijk swingt. Overigens goed nieuws voor de fans van De Dijk, de band die eigenlijk op had moeten treden. Het is de bedoeling dat in spetember in Brogum een 'inhaalconcert' wordt gehouden waarbij De Dijk alsnog optreedt. Kaarten die in de voorverkoop zijn gekocht kunnen, voor wie dat wil, ingeleverd worden. Het concert van De Gigantjes begint om 22.15 uur. Vrijdag, op de eerste dag van het twaalfde Anywave- festival, kan de klok omstreeks 20.30 uur op rock. Als alles goed gaat begint op dat tijdstip namelijk het optreden van King for a day. King for a day is een Schouws/Bevelandse rockgroep die al enige jaren bestaat. De muziek van de band heeft haar wortels in de jaren '70 en is duidelijk beïnvloed door The Doors, Jimi Hendrix en Neil Young. King for a day speelt ook werk van jonge groepen als Nirvana en The Pixies. De formatie heeft met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid de jongste muzikant van het Anywave- festival in haar gelederen in de persoon van de dertienjarige gitarist Vincent Koster. De verdere bezetting van King for a day: Lenny B. Fertilizer (drums en zang), André Karelse (bas en zang) A.N. (gitaar) en John Praise (zang en toetsen). ZIERIKZEE - Morgen, vrijdag, gaat voor de twaalfde keer in successie één van de grootste muziekfestivals in Zeeland van start. Voorafgaande aan het Anywave-festival was voor vanavond, donderdag, aanvankelijk een optreden van De Dijk gepland. Wegens ziekte van zanger Huub van der Lubbe werd het concert in Brogum afgelast. In plaats daarvan treedt nu de formatie De Gigantjes op. De start van hun optreden staat gepland voor 22.00 uur. Aan de Schouwse formatie Bonechild vanavond de taak om het publiek op te warmen voor De Gigantjes. Bekende gezichten in Bonechild. De formatie is voortgekomen uit de band Treasure en die band wist Brogum vorig jaar tijdens datzelfde Anywave-festival volledig op de kop te zetten. Bonechild bestaat uit Martijn Klippel (gitaar), Rudy Klippel (bas), Willy Berrevoets (drums) en Remy Korsman (zang). De band heeft afgelopen jaar een geheel eigen stijl ontwikkeld, waabij ruim baan is gemaakt voor eigen composities. Die eigen nummers vormen het hoofdbestanddeel van de eneFgieke live-optredens van de band die in korte tijd volgens kenners is uitgegroeid tot één van de toonaangevende Zeeuwse bands. De Gigantjes.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 6