WEEKEND RECEPT Jazz in Diekhuus dier in het vizier Geslaagden van RGO Middelharnis Geslaagden examen van Prins Maurits Vraag van de week: Geslaagden De Komeet Geslaagden Technische School Middelharnis Stellerunners lopen mee met Zwaluwloop Hobby: aan fiets meelopen Prijsvraag Eurosport Geslaagden Het Spectrum Vlezige krabbetjes op z'n Mexicaans Honkbaljongens verslaan de naaste concurrentie WOENSDAG 17 JUNI 1992 7 De spelers van Blue Voice. MIDDELHARNIS - Vrijdagavond 19 juni speelt in het Diekhuus „Blue Voice". Een jazz-ensemble uit het oosten van het land. De groep staat in de bebop- traditie, maar speelt ook funk, latin en mainstreamsstukken. Het optreden begint om 21.30 uur, toegang 6,50 gulden, 5,00 gulden voor pashou ders CJP/65 Blue Voice is een ensemble dat al geruime tijd speelt in de hui dige bezetting. Dat betekent dat er een afgewogen groeps geluid is ontstaan, waarbinnen de muzikanten hun solo's spe len. Wat de stijl betreft zijn er elementen van hardrock, funk en latin. Met veel variatie in up tempo stukken, maar ook bal lads. Behalve eigen nummers speelt de groep ook uit het bekende jazz-repertoire. Cor Bannink (tijdschrift Jazz Nu) schreef zeer lovend over Blue Voices uitvoering van „AU Blue" van Miles Davis. Blue Voice bestaat uit: Ebe van der Meer (trompet en bugel), Jan Gerritsen (tenorsax). Peter Uil (basgitaar), Wim Kahman (slagwerk) en Andre Smit (key boards/bandleider). In deze zomerse periode ver wacht het Diekhuus behalde Blue Voice, op 10 juli de Big Belly Blues Band. Voor blangstellenden is vanaf heden ook het Diekhuus-jazz-pro- gramma voor het seizoen '92/'93 beschikbaar. Organisa tie Serviceburo Middelharnis. AMSTERDAM - De milieu-or ganisatie Greenpeace en de Werkgroep Noordzee beschul digen het Rijksinstituut voor Visserij-onderzoek (Rivo) in IJ- muiden ervan bewust verkeer de informatie de wereld in te sturen. AMSTERDAM - In het Ver zetsmuseum in Amsterdam worden van 26 juni t/m 23 augustus vijftig affiches ten toongesteld. De affiches zijn ontworpen door zowel Neder landse als buitenlandse kun stenaars. ZIERIKZEE - Tommy, een bastaard Keeshond van twee jaar oud, zit momenteel in het Dierenasiel SchQuwen-Duiveland aan de Zandweg in Zierikzee. Hij is een langharig type, dat spoedig hoopt een baasje te vinden. Tommy heeft een geel/crème kleur en is gewoon een heel leuk beestje. Hij is een speelse hond, die erg actief is; meelopen aan de fiets vindt Tommy een leuke bezig heid. Ook is dit 'dier in het vizier' een waakse hond. Tommy kan het goed vinden met de vrouwtjes (honden), met katten kan deze viervoeter redelijk overweg. Bang is hij van jonge kinderen (tot ongeveer zes jaar), maar voor wat oudere kinderen is hij een ideale hond. Wie belangstelling heeft voor deze lieve hond, bij voorbeeld een gezin met wat oudere kinderen, kan contact opne men met het dierenasiel, tel. 01110-17013. De drie jonge katjes uit de Kattenopvang van de Sophia- Vereeniging zijn geplaatst bij een gezin in Oude-Tonge. (Foto: Ma rijke Folkertsma). „Onze kat drinkt heel weinig. Ik geef haar geen melk en ze gaat niet veel naar buiten. Hoe komt zij aan haar vocht". Het antwoord van de dierenarts luidt: „Een kat is een dier met een enorme hoeveelheid lichaamsvet. Uit de voeding maakt de kat gemakkelijk vet aan en slaat dit op in de buikholte en onder de huid. Ook bij mager ogende katten vin den we toch nog vrij veel vet in de buikholte. Dit vet kan de kat weer gebruiken in tijden van slechte voeding of weinig drinken. Uit 100 gram vet kan een kat ongeveer 200 gram water maken, en op deze manier heeft de kat het vermogen om zonder drinken toch lang te overleven. Er is een geval bekend van een kat die in een verzegelde container terecht was gekomen en daar na 6 weken zonder eten of drinken met 4 gezonde jongen, van ca. 2 weken oud, uit is bevrijd. Het is bij onze huiskatten echter zo dat deze vaak blikvoeding krijgen en hierin zit zoveel vocht, dat een aanvullend drinken in geringe mate nodig is. Een kat vindt bovendien regen water vaak smakelijker dan leidingwater, zodat ze alleen buiten uit plassen water of sloten drinken". Volgende keer een vraag over de puppy-opvoeding. MIDDELHARNIS - De school is erg tevreden over het behaalde niveau op het landelijk examen. Bij de zogenaamde CITO-vakken (Frans, Duits, Engels en Biologie voor HAVO en VWO) wordt direct een lan delijke vergelijking meegeleverd. Slechts 3% van de Nederlandse VWO-scholen scoort nog hoger dan het Arheneum van de RGO. Absolute topper is dit jaar overigens MAVO Engels D, waar sleets 0,8 van de scholen hoger scoorden dan de RGO. Geslaagden VBO. De volgende kandidaten hebben het öcamen met goed gevolg afgelegd: Edith Boerma, Oude-Tonge; Angelique Braber, Stad a/h Haringvliet; Petra Broekhui zen, Nieuwe-Tbnge; Miranda Goudriaan, Stellendam; Estel- la Hermansen, Anna Jacoba Polder; Claudia Hoogenboe- zem, Middelharnis; Marijke de Jong, Nieuwe-Tonge; Debbie v. d. Linde, Middelharnis; Moni que v. d. Maden, Sommelsdijk; Miranda Overbeeke, Sommels dijk; Vivian IJpelaar, Achthui zen. Geslaagden MAVO: Leon Boo ne, Stellendam; Erwin Both, Middelharnis; Martijn van Delft, Sommelsdijk; Esther van Driel, Stad a/h Haring vliet; Linda v. d. Ent, Oude- Tbnge; Saskia van Es, Oude- Tonge;Marinda Giethoorn, Oude-Tonge; Gertjan Groenen dijk, Oude-Tbnge; Tonny Jon gen, Sommelsdijk; Dieneke Kalkman, Middelharnis; Riët- te v. d. Kamp, Middelharnis; Marcel Kievit, Sommels dijk; Corine Knape, Middelhar nis; Judith Kreeft, Middelhar nis; Dirkjan Lambrechtse, Oude-Tonge; Gijs Lavrijsen, Dirksland; Sonja Leeuwen burg, Nieuwe-Tbnge; Janneke v. d. Linde, Middelharnis; Ling Mok, Dirksland; Lon Mok, Dirksland; Mariëlle Polder, Nieuwe-Tbnge; Paul Roos, Sommelsdijk; Kristel Rijpert, Den Bommel; Angelique Spa- pé, Herkingen; Claire Tetteroo, Nieuwe-Tbnge; Angelien Vis been, Achthuizen; Marco v. d. Vliet, Ooltgensplaat; Wandy v. d. Vlugt, Dirksland; Jeroen de Vos, Ooltgensplaat; Daniëlle de Vrij, Sommelsdijk; Joost van Yk, Oude-Tonge. Geslaagden HAVO: Monica Auperlé, Oude-Tbnge; Jessica Blijenborg, Sommelsdijk; Ma- riska van Dam, Sommelsdijk; John Damen, Sommelsdijk; Rianne Dullemond, Ooltgens plaat; Jolly Ferwerda, Middel harnis; Ronald Goeman, Som melsdijk; Judith Gulde- meester, Dirksland; Cor Ha- meete, Oude-Tbnge; Brenda Hoekstra, Sommelsdijk; Arie- ke Kastelein, Sommelsdijk; El- za Lobbezoo, Middelharnis; Thnja Neven, Oude-Tonge; Mar jan v. d. Nieuwendijk, Som melsdijk; Gert Nieuwland, Dirksland; Belinda Niks, Nieuwe-Tonge; Arjan Offer- haus, Sommelsdijk; Laura v. d. Ouden, Oude-Tonge; Marco v. d. Ouden, Nieuwe-Tonge; Rena- te Pollemans, Middelharnis; Mariëlla Sieling, Melissant; Marleen Stuurman, Middel harnis; Marion Thmboer, Mid delharnis; Vico v. d. Tol, Oude- Tonge; Nathalie Twight, Oude- Tbnge; John v. d. Velden; Anne- miek Verkerke, Middelharnis; Jantine Visser, Middelharnis; Michelle Vissér, Stad a/h Ha ringvliet; Arnold de Vos, Oude- Tonge; Maranke de Vos, Oolt gensplaat; Jowien Westhoeve, Sommelsdijk; Wieja Westhoe ve, Sommelsdijk; Laura van Wijnen, Ooltgensplaat. Geslaagden Atheneum: Eelke Baldé, Nieuwe-Tonge; Erik Broere, Sommelsdijk; Pim Dekker, Oude-Tbnge; Jeroen Dillingh, Stad a/h Haring vliet; Jos van Es, Middelhar nis; Ike de Gast, Middelharnis; Titia van Gurp, Ooltgensplaat; Wim Keuvelaar, Middelharnis; Mare Kops, Dirksland; Mireille Kops, Dirksland; Arja Kreeft, Ooltgensplaat; Kitty van Lit- senburg, Nieuwe-Tbnge; Aletta Lüchtenborg, Nieuwe-Tbnge; Astrid Meijs, Middelharnis; Jaap Mijnders, Dirksland; Jo- han Mijs, Stad a/h Haring vliet; Reinder Osinga, Oude- Tbnge; Erik Plomp, Stellen dam; Jeroen v. d. Polder, Som melsdijk; Okke van Rijswijk, Stellendam; Karola v. d. Velde, Nieuwe-Tbnge; Noortje Ver- kleij, Goedereede; Marije Ver- weij, Sommelsdijk; Ellen Vroe- gindewei, Sommelsdijk; Roald de Wit, Ouddorp. OUDE-TONGE - Slechts één van de vijftig kandida ten die dit jaar op MAVO De Komeet eindexamen hebben gedaan is het niet gelukt het begeerde pa piertje te halen. Hoewel de 100% score van de laatste twee jaar niet geëvenaard kon worden, zijn het team en de directie van De Komeet meer dan tevreden met het behaalde resultaat. Oude-Tonge: Lencor Beijer, Je roen Croon, Silvia van Eijsden, Annelies van Eijsden, Anne- lies van Es, Nathalie Fransen, Arno van der Heijden, Willona Hoekman, Danny Hoekstra, Patrick Kreeft, Colinda Looy, Jill Neven, Ronald van den Ou den, Paul Pilon, Michelle Pol lemans, Susan Roberts, Moni que van Spronse, Wilma Wer vers, Corine Fris, Irna de Leeuw. Middelharnis: Martin Abresch, Annefleur Tjebbes, Yarno van de Tonnekreek, An gela Vogelaar. Stad aan 't Haringvliet: Jacco Kardux, Klaas Kamp. Herkingen: Monique Tuinstra. Ouwerkerk: Remko Franke. Ooltgensplaat: Michel van den Berg, Diana Brons, Jolanda Hokke. Den Bommel: Wendy Petri, Saskia B reeman, Nathalie de Haan, Angelique Hooft, Den nis Munters, Adriana van der Velden. Achthuizen: Astrid Wagemans, Mirjam Wagemans, Saskia Wa gemans, Pieter de Jonge. Sommelsdijk: Wessel Peters, Rianne van Dongen, Fieneke de Vreede. Dirksland: Annemieke Bak ker. Nieuwe-Tonge: Jurgen de Jong, Jannie Timmer. Bruinisse: Raymond van Bo ven, Chantal Cornelissen, Cin dy van Gilst. AMSTERDAM - Zes onlangs aan de Maastrichtse Kunstaka- demie afgestudeerde theater vormgevers exposeren van 25 juni t/m 2 augustus hun werk in het Theatermuseum in Am sterdam. OUDE-TONGE - Onder het motto 'Eurocompetitie 1992', is het tijdens deze dagen van het Europees voetbalkampioen schap mogelijk in het bezit te komen van een nagelnieuwe Opel Astra GSI. Door ant woord te geven op een door de toonaangevende sportzender Eurosport uitgeschreven prijs vraag, dingt men automati sche mee naar die snelle auto. Middels een zestig seconden durende spot, die telkens tus sen de programma's door is te zien, wordt de kijker de vraag voorgelegd, welke landen teams elkaar treffen tijdens de finale op 26 juni aanstaande? Tijdens de finale op 26 juni aanstaande wordt de prijswin naar van de Opel Astra be kendgemaakt. In totaal wor den 51 goede inzenders getrok ken. De gelukkigen komen al len in het bezit van een exclu sief T-shirt van de Europese sportzender die momenteel in bijna vier miljoen Nederland se huishoudens is te ontvan gen. STELLENDAM - Na een aan tal spannende weken hebben leraren en leerlingen mogen constateren dat alle examen kandidaten van Christelijke Mavo Het Spectrum geslaagd zijn. De geslaagde zijn: Uit Oud dorp: Ellie Akershoek, Elma Akershoek, Karin Aleman, Coert Coomans, Léan Flik- weert, Kees Grinwis, Christi- aan van Huizen, Pieter van Katwijk, Anneke Klepper, Koen Klepper, Krijn Klepper, Jan Klooster, Gerlinda van Poortvliet, Cijnthia Thnis, Bi- onda de Wit en Diana Zwart. Uit Goereede: Carla Bakelaar, Arnold Fris, Wilco Hoffman, Esther de Jong, Corina Meijer, Annelies van Rinsum, Wim Th- nis en Jan Vlietland. Uit Stellendam: Thnja van Er,- kelens, Annemieke Korteland, Vincent de Leeuw en Bea Pijl. Uit Melissant: Barry van Broekhoven, Edwin Koedam en Karin Vroege. MIDDELHARNIS - Aan de Christelijke Scholenge meenschap Prins Maurits te Middelharnis slaagden voor het examen 1992 de volgende leerlingen voor de diverse afdelingen: AMSTERDAM - De financie ring van de Betuwelijn, de goe derenspoorlijn van Rotterdam naar het Duitse Ruhrgebied, is problematisch. Dat zegt minis ter Andriessen (economische zaken) dinsdag op do Nationale Distributiedag in Amsterdam. HAVO-5 Bruinisse: Marleen van den Berge, Leendert-Jan van den Bos. Dirksland: Monica van de Rid der, Petra van Straten. Melissant: Jolanda Petersen, Dinant van Putten. Nieuwe-Tonge: Heieen van Heemst, Jeanet Mijs, Linda Muntingh, Robert van Pape- veld. Ouddorp: Caroline Bezuijen, Marcel van der Bok, Lydia Grinwis, Johanneke Hameete- man, Peter Klink, Carla van der Klooster, Bastin Romijn, Elwi Tbnis, Colinda Voogd, Bob van der Wende, Heino Westdijk. Sommelsdijk: Karina van den Bos, Annelies van Nieuwen- huijzen, Karen Robijn, Janine Thmboer, Miranda Terlouw, Je roen Wielhouwer, Jannet Zuid- wijk. Den Bommel: Jaco Osseweijer, Corina Slagter. Herkingen: Christaan Huizer. Middelharnis: Janine Boot, Christaan Hameeteman, Fran- tina van der Knaap. Ooltgensplaat: Janet Huijer, Jacoline Kroon, Marleen van Rossum, Dianne van der Welle. Oude-Tonge: Jaap Gebraad, Paul Knöps, Manuelle Malie paard, Elza Polak, Arnold-Jan Pulleman, Daniëlla Verduin. Stad aan 't Haringvliet: Antoi nette Okker. Stellendam: Geke Blokland, Corine Keijzer, Elbert Koese, Jurgen Schouten. MAVO-4 Achthuizen: Emile Bakelaar. Den Bommel: Marco Driesse, Hugo Foorijp, Catharina de Zwart. Herkingen: Cornelis de Geus, Ary Huizer. Nieuwe-Tonge: Anne-Marie van Heemst, Bart Lugtenburg. Ouddorp: Karoline Sperling. Sirjansland: Niels Kieviet. Sommelsdijk: Annie Boer, Leen van der Boogert, Arjo van der Boom, Marjan Groeneveld, Diane Havermans, Ewout Kui- pe, Peter van Putten, Lennard Struik, Frans van der Valk, André Vogelaar, Johnny Vroeg- indeweij, Henk van der Weij- den. Bruinisse: Rianne Flikweert, Lenny Hartoog. Dirksland: Tonnes Blonk, Thli- tha v.d. Linden v. Sprankhui zen, Annemieke Stolk, Pieter Struik, Anneke Visbeen. Middelharnis: Walter Kalk man, Margriet Lachenal, Nelle- ke Paasse, Thnja Sala, Rieneke Tieleman. Ooltgensplaat: Remco van Ree, Lianne de Vos. Oude-Tonge: Jurrie Abresch, Leon de Bonte, Linda de Bonte, Erik Jonker, Karin Maten, Marjolein Verduin, Arco de Vos, Thera van Wijngaarden. Stad aan 't Haringvliet: Maai ke ter Haar, Corine Jongejan, Sari Kieviet, Jolijn Meijer. Stellendam: Selina van der Giessen. LNHO-4-verzorging Dirksland: Lianda van Dam, Liesbeth de Jong, Alice Kievit, Marlies Klem, Alice Lager werf, Marleen van Leeuwen. Middelharnis: Corine Broere. Oude-Tonge: Wilma van Zan ten. Stad aan 't Haringvliet: Mar leen Volders. Herkingen: Niki Thnis, Lia van der Veer. Melissant: Gabriélla van Heu- kelen, Linda Kok, Rianne Vis been, Daniëlle van der Wel. Sommelsdijk: Barbara Braber, Henriëtte Grootenboer. LHNO-4-mode/kleding Dirksland: Bianca van den Berg. Middelharnis: Jolanda Gre- venstuk. Stad aan 't Haringvliet: Suzan Melaard. Herkingen: Irma Kievit. Oude-Tonge: Elma Buscop. LHN O-4-verzorging Bruinisse: Karin van den Ber ge. Herkingen: Gerda de Geus, Li anne van den Ochtend. Nieuwe-Tonge: Andrea Doorn. Den Bommel: Carolien Kamer ling. Melissant: Rosalinda Cornelis- se. Ooltgensplaat: Corina Buth. LHN O-4-mode/kleding Achthuizen: Saskia de Groot. Sommelsdijk: Petra van Zielst. Oude-Tonge: Sandra Boom. Met enkele leerlingen wordt het examen nog voortgezet. De diploma-uitreiking zal plaats vinden op vrijdag 19 juni. MIDDELHARNIS - De Technische School in Middel harnis kende ook weer een groot aantal geslaagden bij de verschillende opleidingsafdelingen. De geslaagden zijn de volgenden: Afdeling Bouwtechniek (tim meren): Arie van Biert, Som melsdijk; Matthijs Breeder- land, Stellendam; Peter Breen, Goedereede;; Pieter van den Doel, Stellendam; Barry Doorn, Dirksland; Rini van Drongelen, Sommelsdijk; Erik Grinwis, Ouddorp; Edwin Grootenboer, Stellendam; Pie tervan Gurp, Stad a/h Haring vliet; Edwin Kik, Oude-Tonge, Cees van Koppen, Ouddorp; Martijn de Korte, Sommels dijk; Fabian van Lenten, Dirksland; Ernst-Jan Mac- kloet, Stad a/h Haringvliet; Johan 't Mannetje, Stellen dam; Peter Meijer, Ouddorp; Lieven Raap, Ooltgensplaat; Peter Remis, Middelharnis; Cor Roozemond, Middelharnis; Leon Snaauw, Ooltgensplaat; Coen Stolk, Dirksland; Corne Thnis, Ouddorp; Wim van der Veer, Herkingen; Rudolf Ver kerke, Nieuwe-Tonge; Jacco Witvliet, Dirksland; Jan Ba zen, Herkingen; Johnny de Bruine, Oosterland; Theodorus Doorn, Nieuwe-Tbnge; Reinier Hendriks, Oude-Tbnge; Leo Roetman, Middelharnis; Alexander Tuns, Oude-Tbnge; Bram van der Veer, Herkingen; Johan Verolme, Sommelsdijk; Johan Westdijk, Ouddorp; Erik Hoekman, Dirksland. Afdeling Consumptieve Tech niek: Kim Breen, Sommels dijk; Dirk Jan Goudzwaard, Oosterland; Anouk Jongejan, Middelharnis; Marco Legierse, Middelharnis; Jordy van der Made, St. Philipsland; Martin Schipper, Herkingen; Linda van der Valk, Middelharnis. Afdeling Electrotechnick: Len nard Bolier, Bruinisse; Jeroen de Bruin, Stellendam; Remon Driesse, Sommelsdijk; Arjan Groenendijk, Sommelsdijk;. Hans Huibrechtse, Achthuizen; Frank Jongcpier, Sommels dijk; Eric Kats, Nieuwe-Tbnge; Eelco van Lenten, Sommels dijk; Lennard Looy, Herkin gen;; Arjan Mackloet. Middel harnis; Wilco van Noorloos. Ouddorp; Niels van Prooi jen, Dirksland; Willem-Jan Rooze mond, Melissant; Lennaert van Sliedrecht, Middelharnis; Ste fan van der Velde, Nieuwe- Tonge; Stef van der Velde, Mid delharnis; Alexander van Ven- rooij, Ouddorp; Patrick Ver sloot, Dirksland; Jeroen Vreuls, Dirksland; Erwin Wij- nands, Sommelsdijk. Afdeling Mechanische Tech niek: Krijn Akershoek, Oud- dorp; Danny Arensman, Melis sant; Johnny Hoek, Ouddorp; Jeroen van den Houten, Brui nisse; Richard Huysmans, Achthuizen; Martin Klink, Stellendam; Tbby Korevaart, Stellendam; Corne Kriek, Me lissant; Harry Krijger, Goede reede; Henk Mollema, Stellen dam; Leon van den Nieuwen dijk, Stellendam; Johan de Penning, Goedereede; Arno de Ron, Oude-Tonge; Jacco de Vos, Stad a/h Haringvliet; Marco Vroegindeweij, Stellendam; Kees van Wijk, Goedereede; Edwin Wijmenga, Stellendam; Eric Zandstra, Stellendam; Pe ter van Dam, Ouddorp; Folko Haffert, Middelharnis; Virag Meijer, Stad a/h Haringvliet; Arjan Riedijk, Dirksland; Pe ter Rooseman, Dirksland; Leo nard van Rumpt, Stad a/h Ha ringvliet; Jan Verduin, Oud dorp; Marco Vlietland, Oud dorp; Peter Grinwis, Ouddorp; Leo Grinwis, Ouddorp. Afdeling Motorvoertuigen techniek: Corne van den Doel, Nieuwe-Tbnge; Erik Kievit, Stellendam; Marco van der Ma de, Aêhthuizen; Rob van Son, Dirksland; Sjaak van Splun- ter, Stellendam; Paul van Wes ten, Sommelsdijk; Leonard Wielhouwer, Stad a/h Haring vliet. Afdeling Profielvcrbetering: Kees Appel (metselen). Middel harnis; Ronnie Klijn (metse len), Den Bommel; Guido Klaassen (metselen), Dirks land; Dirk-Jan de Vos (metse len). Oude-Tbnge; Jacco van Beek (electrotechniek). Oud dorp; Wim Beijer (mechanische techniek), Ooltgensplaat; Jo han Meijer (motorvoertuigen techniek). Ouddorp; Gerco Pa pe (motorvoertuigentechniek), Ouddorp. Basisbereiding grillen: Grillapparatuur, in welke vorm dan ook, goed voor verwarmen (gas, electra of dë barbecue). Kruid het vlees, maar zout het niet, want dat gebeurt achteraf. Plaats het vlees op of tussen de grill. Keer het vooral niet te vlug. In eerste instantie plakt het vlees vast maar het laat later vanzelf los. Afhankelijk van de vlees soort wordt hoogte en/of temperatuur en tijdsduur bepaald. U heeft nodig voor 4 personen: 2 kilogram vleeskrabbetjes zwarte peper uit de molen 3 eetlepels olie 2 sherryglazen pittig ge kruid tomatensap 5 eetlepels honing zout cayennepeper 1 eetlepel paprikapoeder enkele druppels tabasco enkele druppels wijnazijn 2 teentjes knoflook 1 eetlepel groene peperkor rels Bereiding: Verdeel de vleeskrabbetjes in stukken voor één per soon. Wrijf de stukken zorg vuldig af met keukenpapier om mogelijke botsplinters te verwijderen. Wrijf de krabbetjes vervolgens in met wat olie, bestrooi ze met veel zwarte peper uit de molen en zet ze even afge dekt weg. Roer inmiddels een sausje van de resterende olie, pittig gekruid toma tensap en honing en kruid dit mengsel met zout, cayen nepeper, paprikapoeder, ta basco en wijnazijn. Pel de teentjes knoflook en druk ze door een knoflookpers of snijd ze heel fijn. Dep de groene peperkorrels droog en hak ze fijn. Roer de knof look en de groene peperkor rels door de saus. Rooster de krabbetjes gedurende 20 a 25 minuten op heet vuur en keer ze daarbij veelvul: dig. Bestrijk gedurende de laatste 5 a 8 minuten van de roostertijd de krabbetjes herhaaldelijk met de saus, zodat ze bros, knapperig en pittig worden. Voedingswaarde per portie: Energie: ±1740 kJ (415 kcal) Eiwit: 50 gram Vet: 19 gram Koolhydraten: 10 gram SOMMELSDIJK - Vrijdag 12 juni zijn een aantal Stellerunners actief geweest bij de Zwaluwloop in Sommelsdijk. Deze loop werd voor de eerste keer ge houden. Ongeveer 25 deelnemers waren aanwezig. Het was een leuk parcours door en om Sommelsdijk. Het was warm met toch nog een aardig windje was het best wel zwaar. De winnaar van de 4% km was Liesbeth v. d. Velde in een tijd van 25.05 minuten. Haar broer won de 7V2 km in 28.5 minuten. Van de Stellerun ners liep Martha Breen voor de eerste keer 4'/2 km in een tijd van 25.26 minuten. Dit was voor het eerst dat zij een wed strijd meeliep. Uitslagen Op de 7l/2 km was Sjaak van Seters de snelste van de groep in een tijd van 30.11 minuten. De trainer Piet Kurvink ein digde vlak achter hem in een tijd van 30.20 minuten. Gerrit van Broekhoven in 33.40 piinu- ten. Lenie Melissant wilde vlak voor de finish de verkeer de kant op, de tijd was 34.21 minuten. Marja den Eerzamen 40.5 minuten. Hopelijk vol gend jaar de 2e Zwaluwloop. Iedereen die wil gaan lopen kan altijd vrijblijvend eens een keer mee gaan trainer met de Stellerunners, dinsdags en donderdags. Vertrek om 19.15 uur, startplaats Johan Friso- pad 22 in Stellendam. OUDE-TONGE - Door ook afgelopen zaterdag weer aan het langste eind te trekken heeft het jongens aspirantenteam van honkbalvereniging The Islan ders haar tweede positie in het klassement weten te heroveren. Gastheer en naaste concurrent Holy, uit Vlaardingen, moest de volle winst uit handen geven. De rood-witte formatie van trainer/coach Jan Zwe- rus liet geen spaan van de tegenstander heel en boekte een overtuigende 5-15 overwinning. De meis jes aspiranten van HSV The Islanders verloren hun uitwedstrijd tegen het Waalwijkse de Kickers met 13-3. Zowel aan slag als verdedigend in het veld werd door het 'para depaardje' van de Oude-Tbngse honkbalvereniging wederom goed gepresteerd. Hoewel de score in de eerste inning nog enigszins beperkt bleef tot drie punten, kwam de ware ontke tening in de tweede innning toen maar liefst zeven runs ge scoord konden worden. De tus senstand was toen reeds 10-2 in het voordeel van The Islanders. Goed getikt In het slagpark werd vooral goed getikt door Jeroen Buys en Paul Zwerus, die beiden een slaggemiddcldc van 1.000 in de wacht sleepten. Wat zoveel be tekent dat ze bij al hun geldige slagbeurten de bal het veld in wisten te brengen en minimaal het eerste honk bereikten. Cat cher Paul Zwerus bracht zelfs een tweehonkslag op zijn naam. Maar ook werper Rob Emcis en buitenvelder Jan Veenstra roerden hun knuppel goed en scoorden ieder een gemiddelde van 0.500. Veenstra vestigde ook in verdedigend opzicht de aandacht op zijn tengere per soontje. Tbt twee keer toe pluk te hij fraai een vangbal uit de lucht. Eén van die acties was een zogenaamde spectaculaire 'running-catch', oftewel een vangbal die in volle vaart wordt gepakt. Ook Rob Emcis toonde even later een uiterma te knappe reflex, door een har de recht op hem afgeslagen bal te vangen. Derde honkman Mc rijn Kant wilde klaarblijkelijk niet achterblijven en pakte ook nog twee vangballen. Eind stand 5-15. De stand van de jongens aspi ranten van HSV The Islanders is als volgt: 1. Schiedam 7-14; 2. Islanders 7- 9; 3. Holy 8-8; 4. Gophers 5-5; 5 Spijkenisse 6-2; 6. Blue Stars 5-1 0.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7