Taptoe Zierikzee: muzikaal spektakel Scala van keurkorpsen op Zierikzees Havenplëin DRUMFANFARE DRUMGUARDS DELFT Sponsors Taptoe Zierikzee DONDERDAG 11 JUNI 1992 NR 25167 5 vertegenwoordigd. De drumfanfare drumguards Delft geeft acte de présence evenals het juniorenkorps van dit muziekgezelschap. Het juniorenkorps van de Delftse drumfanfare bestaat uit jongens en meisjes in de leeftijd van zeven tot en met zestien jaar en telt momenteel zcv'n 45 leden. Het instrumentarium is kenmerkend voor een drumfanfare, maar uniek voor een jeugdkorps. Naast trompetten en slagwerkinstrumenten beschikt het korps over saxofoons, althoorns, baritons, schuiftrombones en bassen. De kwaliteiten van het geheel zijn niet gering hetgeen moge blijken uit het feit dat op concoursen hoog wordt gescoord. De show die het korps brengt is geënt op thema's uit Amerikaanse songs. Muzikaal is hetgeen het juniorenkorps brengt van .hoog niveau en ook voor wat betreft de choreografie maakt men zich het pietn-mot. «on gemakkelijk. Het repertoire is statig, maar tevens luchtig. Het grotere broertje van het juniorenkorps, de Drumfanfare Drumguards, is eveneens van de partij op het Havenplein. Dit korps werd opgericht in september 1954 als tamboer- en trompetterkorps. In de loop van haar ruim 35-jarig bestaan heeft het korps diverse innerlijke en uiterlijke veranderingen ondergaan. Anno 1992 treden de Drumguards op in een speciaal gala-kostuum, uitgevoerd in het zogenaamde 'jagtersgroen'. Qua uitmonstering is dat geïnspireerd op de vroegere Taptoe Delft. Bijzonder aan die uitmonstering is verder de door de Drumguards zelf geïmporteerde 'bobby-helm'. Drumguards Delft komt uit in de ere-klasse van de Nederlandse mars-competitie. Mede daardoor, maar ook dankzij de muziek, de uniformering en de marsorde is Drumfanfare Drumguards Delft een graag geziene gast in binnen- en buitenland. Uiteraard zetten ook Zierikzeese muziekgezelschappen hun beste beentje voor om van de editie 1992 van de Taptoe Zierikzee weer een succes te maken. Koninklijke harmonie Kunst en Eer is vanzelfsprekend van de partij en hetzelfde geldt voor Rust Roest Drum Bugle corps. Kunst en Eer telt momenteel ruim 90 leden en behoeft eigenlijk geen verdere introductie. Het.Zierikzeese muziekgezelschap was op eerdere edities van de Taptoe Zierikzee ook al te zien en te horen. Hetzelfde geldt voor het Drum Bugle Corps Rust Roest. Dit gezelschap timmert stevig aan de weg. Niet alleen is men zeer actief met het geven van concerten en het opluisteren van festivals, feesten en andere hoogtijdagen maar ook is men naarstig op zoek naar enthousiastelingen Öie de gelederen willen komen versterken. Het,drum buglekorps telt momenteel een dikke veertig leden en bestaat uit verschillende secties; horn line, drumkorps en colorguard. Drie secties bij elkaar die gezamenlijk garant staan voor een spetterende show. Op de Taptoe Zierikzee zullen zij hun fans zeker niet teleurstellen. Links boven: Drumkorps Rust Roest. Links onder: Koninklijke Harmonie Kunst en Eer. Rechts van boven naar beneden: De Horn Line van Drum Bugle Corps Rust Roest. Showband Axel. Tamboer- en trompetterkorps Pro Patria. Drumfanfare Drumguards Junioren Delft. Drumfanfare Drumguards Delft. ZIERIKZEE - Een sprookje van klank en kleur. Zo omschrijven de organisatoren de Taptoe Zierikzee. Zaterdag 13 juni is het Havenplein in Zierikzee weer het toneel van dit muzikale spektakel en net als in voorgaande jaren geeft een scala van keurkorpsen weer acte de présence. Het taptoeterrein is open vanaf 19.00 uur. Het muziekfestijn gaat om 19.30 uur van start. In totaal zes muziekgezelschappen werken mee aan de editie 1992 van de Thptoe Zierikzee. Uit Dordrecht komt het Tamboer en trompetterkorps Pro Patria. Deze vereniging werd, na een advertentie in een plaatselijk dagblad, op 12 oktober 1936 opgericht om de festiviteiten in de toenmalige gemeente JDubbeldam luister bij te zetten. Over de naam hoefde men niet lang na te denken; het werd Pro Patria ofwel Voor het vaderland. In het begin bestond het instrumentarium van de band nog uit fluiten en trommels, maar anno 1992 beschikt het korps over trompetten, sousafoons, tuba's, trombones, snares, bassdrums, cymbals, tim-toms, timbales, marimba's en marching bell's. Door de enorme groei van het korps werd in 1961 besloten een aparte jeugdgroep te vormen onder de naam Jong Pro Patria. Het repertoire van Pro Patria is zeer gevarieerd en opiy^X optjej ,n>eer vgpj hedendaagse composities. Het Dordtse muziekgezelschap heeft inmiddels niet alleen in Nederland, maar ook in België, Frankrijk en Duitsland naam en faam verworven. Uit het Zeeuws-Vlaamse Axel komt Showband Axel. Dit gezelschap werd in 1965 opgericht en groeide uit tot één van de meest succesvolle showformaties in binnen- en buitenland. Vooral aan de Cote d'Azur is het korps een graag geziene gast. Menig korso, taptoe en festival werd reeds door de Showband opgeluisterd. Showband Axel behaalde onder meer twee tweede prijzen op het Wereld Muziek Concours in Kerkrade in 1978. Het Zeeuws-Vlaamse muziekgezelschap beschikt over een kleine 50 spelende leden. De muziek van het gezelschap wordt ondersteund door een color- en rifle-guard. Alle nummers die de Showband brengt zijn speciaal gearrangeerd en variëren van klassiek en evergreen tot disco. Tbt haar wapenfeiten mag de groep onder meer een eerste prijs (1981), een tweede prijs (1985) en wederom een eerste prijs (1989) bij het Wereld Muziek ConcpuiTs in JCerkrade rekenen. Showband Axel deed verder mee aan internationale taptoes in Nederland, België, Engeland, Duitsland, Frankrijk en Zwitserland. Delft is tijdens de Taptoe Zierikzee goed ZIERIKZEE - Zonder de bereidwillige mede werking van een aantal sponsors zou de Taptoe Zierikzee niet mogelijk zijn. Alles bij elkaar verlenen zeventien bedrijven uit Zierikzee en omgeving hun medewerking aan de editie>1992 van de Taptoe Zierikzee. Een van de hoofdsponsors is de Zierikzeesche Nieuwsbo de/Drukkerij Lakenman Ochtman. Verder komen fi nanciële bijdragen van; Ko ninklijke Zeelandia H. J. Doeleman BV, Tburingcar- bedrijf en reisburo Van Oe- veren, Buys Belastingadvi seurs, Autoschadebedrijf Fa. Kort, Profile Tyre Cen ter Rinus koon, Thxi-, Thkel- en Verhuurbedrijf J. de Jonge, Installatiebedrijf Deurloo BV, Van Dijke Bestratingen, Schilders winkel Th. Raayen, Taxibe drijf Duiveland, Ttegelhan- del Van Geesbergen, Dries Herenmode CV, BB Bakke rij, Wielersport J. de Jonge, Woninginrichting en Keu kencentrum De Spirt BV en de gezamenlijke banken van Zierikzee. Entreekaarten voor de Thp- toe zijn verkrijgbaar bij het VW-kantoor aan het Ha venpark in Zierikzee, Am- ro/ABN-Zierikzee, Schoen mode Van Oeveren (Zierik zee), Dries Herenmode CV (Zierikzee) en Reisburo Van Oeveren (Zierikzee).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 5