Campinghouder bereid minder uit te breiden Het actiecomité Jacob Cats houdt een handtekeningenactie in Brouwershaven Raadsvergadering Westerschouwen Tekeningen en werkstukken van DAS- leerlingen hangen in de bibliotheek Vergadering commissie algemene bestuurlijke zaken Lijst met punten waar men voor en tegen is Raadsvergadering Middenschouwen Commissie ruimtelijke ordening- Tot en met 29 juni Meisje gewond na val van paard DONDERDAG 11 JUNI 1992 NR 25167 BROUWERSHAVEN - Het actiecomité Jacob Cats houdt vanaf maandag: 15 juni een handtekeningenac tie onder de bewoners van de stad Brouwershaven. Op die manier wil men een overzicht krijgen van de hpeveelheid mensen die zich zorgen maakt over di verse plannen van het Brouwse gemeentebestuur. Het actiecomité werd enkele weken geleden opge richt toen het dagelijks bestuur van de gemeente ideeën presenteerde over de wijze waarop het Brouwse marktplein opnieuw zou kunnen worden ingericht. Met name een mogelijke verplaatsing van het standbeeld van Jacob Cats en de aanplant van een rij bomen rondom het marktplein schoten veel Brouwenaren in het verkeerde keelgat. Volgens de woordvoerder van het actiecomité, P. de Koeyer uit Brouwershaven, worden de leden van het comité nog steeds dagelijks aangesproken door inwoners van Brouwers haven die willen weten wat de actiegroep verder gaat doen en hoe men zijn instemming met hel protest tegen de diverse ge meentelijke plannen kan to nen. Volgens de heer De Koeyer leeft de ongerustheid onder de bevolking nog steeds. Het actiecomité heeft alle pun ten waar men voor en tegen is* op formulieren gezet. Via de in zet van twintig vrijwilligers zal dat formulier huis-aan-huis aan de bevolking worden voor gelegd en ter ondertekening aangeboden. Op het formulier staat dat het actiecomité Jacob Cats voor behoud van het cul tuur/historische karakter van het stadje Brouwershaven is. Voor een goed stads- en plant- soenonderhoud. Voor goede wandelpaden en invaliden- voorzieningen. Voor het op knappen en uitbreiden van de muziektent. Dat laatste omdat het Brouwse muziekgezel schap Apollo er met al zijn ap paratuur niet meer in zou pas sen. Tfenslotte is men voor de aanleg van een kinderspeel plaats voor de jeugd en een trapveldje voor de jongeren. Het huidige trapveldje ging verloren vanwege de huizen bouw die momenteel langs de Kromwal nlnnf windt Op het formulier staat verder dat het actiecomité tegen het verplaatsen van het standbeeld van Jacob Cats is. Tbgen hui zenbouw op de huidige par keerplaats tussen de Nieuwe Haven en de Haven Noordzijde. Tbgen het verleggen van de weg langs de Nieuwe Haven. Tbgen het afsluiten van de Schouwse Dijk met slagbomen. Volgens de heer De Koeyer vindt het ac tiecomité het wel een goed idee om de Schouwse Dijk voor fietsverkeer te bestemmen. „Maar er moet ook gemotori seerd bestemmingsverkeer langs blijvenVunnen". Tbnslot te staat op het formulier dat het actiecomité tegen het ont wikkelen en uitvoeren van kostbare plannen is die door de bevolking niet gewenst zijn. Potverteren Dat laatste punt is volgens De Koeyer opgenomen omdat men er niet gerust op is dat de ge meente niet weer met andere plannen zal komen wanneer bovengenoemde ideeën niet zouden doorgaan. „Onder de bevolking gaat het hardnekki ge gerucht dat het Brouwse ge meentebestuur bezig zou zijn om, voor de gemeentelijke her indeling op Schouwen-Duive- land, het geld op te maken dat men nog beschikbaar heeft. „Het is natuurlijk een gerucht. Maar we horen het iets te vaak om geen aandacht aan te beste den. Het zou natuurlijk zeer verwerpelijk zijn wanneer dat inderdaad het geval was", al dus de woordvoerder van het actiecomité. Hij zou daarom graag willen weten of mensen in de andere gemeenten op Schouwen- Duiveland dat idee ook hebben van hun eigen gemeentebe stuur. „In dat geval roepen wij ze op om contact met ons op te nemen". De twintig vrijwilligers van het actiecomité denken onge veer twee weken nodig te heb ben om alle deuren in Brou wershaven langs te gaan. „De tweede week gebruiken we om de mensen die niet thuis waren nog een keer te benaderen". Na twee weken wordt het resul taat van de handtekeningenac tie aangeboden aan de gemeen tebestuurders. SCHARENDIJKE - Op donderdag 18 juni vergadert de raad van de gemeente Middenschouwen. De open bare vergadering begint om 19.30 uur en wordt ge houden in het gemeentehuis te Scharendijke. Op de agenda staat de uitkomst van het overleg tussen de gemeente en de heer Elenbaas, eigenaar van cam ping Klaverweide. Hij had een aanvraag ingediend voor uitbreiding van zijn kampeerterrein. Deze bleek na toetsing van de recreatiestructuurschets te grootschalig te zijn. De heer Elenbaas is bereid ge vonden om een deel van het terrein niet meer te ge bruiken voor kampeerdoeleinden. De heer Elenbaas zal dit ge deelte van zijn kampeerterrein dienst laten doen als sportveld voor met name de gasten die verblijven in de groepsaccom- modatie. In de toekomst wil hij het terrein gebruiken voor ver betering van deze accommoda tie. De uitbreiding van het kampeerterrein behelst hier door op dit moment 30 plaat sen terwijl er in eerste instan tie spraken was van een uit breiding met 105 plaatsen. De raadsleden wordt gevraagd in te stemmen met het voorberei- dingsbesluit voor camping Klaverweide. De heer Elenbaas kan hierdoor op korte termijn starten met de exploitatie van de 30 staanplaatsen en het in richten van het sportveld. Na dat een bouwvergunning is verleend wil de eigenaar ook een centrumvoorziening bou wen met hierin onder meer een kantine. Het college verwacht dat door de bouw van deze voorziening de kwaliteit het hele complex sterk zal toene men. De plannen zijn doorge sproken met de dorpsraad van Ellemeet en de omwonenden. Geen van allen tekenden be zwaar aan. Een ander agendapunt betreft het beschikbaar stellen van een krediet voor het uitvoeren van een lokatie-onderzoek naar de vestiging van een be drijfsterrein bij Scharendijke en Kerkwerve. In eerste instan tie was hiervoor een bedrag van 40.000 gulden gereser veerd. Uit een offerte van een architectenbureau blijken de kosten veel lager te liggen. Ook wordt een krediet ge vraagd voor het uitvoeren van een lokatieonderzoek naar wo ningbouw in Kerkwerve. Nieu we woningen kunnen gebouwd worden op het terrein van de voormalige Christelijke basis school aan de Beatrixstraat. In het dorpsplan Kerkwerve wordt ook de zuidoostkant van de kern aangegeven als ge schikt gebied voor woning bouw. Met het lokatie onderzoek -is een bedrag ge moeid van 8.000 gulden. Een ander punt op de agenda van de vergadering is de vast stelling van het-bestemmings plan bungalowpark De Bout. Op het ontwerp'bestemmings plan dat ter inzage heeft gele gen zijn twee bezwaarschriften ingediend. Deze vormden geen aanleiding om op het ontwerp terug te komen of dit te wijzi gen. Verder wordt er tijdens de raadsvergadering, onder meer gesproken over: de vaststelling van de Algemene Plaatselijke Verordening, straatnaamge- ving bestemmingsplan Put- meet III en een samenwer kingsovereenkomst tussen het Waterschap SchouwenDuivë- land en de gemeenten. DEN HAAG - Het steeds ouder worden van de mens, de ver grijzing van de bevolking en de langdurige verzorging stuwen de kosten van de behandeling en verpleging van patiënten met hersenziekten of func tiestoornissen van de hersenen steeds verder omhoog. DEN HAAG - Het Prinses Bea trix Fonds heeft aan 23 revali datiecentra in Nederland spraakcomputers aangeboden voor een totaalbedrag van 400.000 gulden. Dat heeft het fonds donderdag meegedeeld. De apparatuur is twee jaar ge leden met steun van het fonds ontwikkeld. De computers zijn bedoeld om kinderen met spraakproblemen beter in staat te stellen te communice ren. BURGH-HAAMSTEDE - De commissie voor de ruimtelijke ordening van de gemeente Wes- terschouwen vergadert op dinsdag 16 juni. De vergade ring wordt gehouden in het ge meentehuis en begint om 19.30 uur. Op de agenda staat onder meer de notitie waarin de verdere uitwerking van het ruimtelijk economisch onderzoek (REO) en dan met name het bepalen van het ambitieniveau van de kernen Burgh, Haamstede en Renesse staat beschreven. Daarnaast wordt gesproken over de bijdrage aan het infor matiesysteem Zeeland Zien van 1991 en 1992. Verdier komen onder meer twee bouwplannen op tafel. De eerste betreft de uitbreiding van het hotel/pen sion de Tweespan aan de Laone in Renesse. De andere gaat over de bouw van een vervangende zomerwoning. De vergadering is openbaar. Een half uur voor het begin kunnen de stukken door het publiek worden ingekeken. BURGH-HAAMSTEDE - Op maandag 15 juni wordt in het gemeentehuis van Burgh-Haamstede een openbare raadsvergadering gehouden. De vergade ring begint om 19.30 uur. De meeste punten die de korte agenda vermeldt zijn reeds eer der aan de orde gekomen in de verschillende commissieverga deringen. Aan de raadsleden wordt gevraagd om voor een aantal zaken krediet beschik baar te stellen. In de maand mei heeft er een aanbesteding plaatsgevonden voor de verbouwing cq uitbrei ding van het gemeentehuis. De kosten voor de werkzaamhe den die het aannemingsbedrijf rekent dat het laagst op de aan besteding heeft ingeschreven bedragen 665.000 gulden. De commissies financiën en ruim telijke ordening hebben reeds positief geadviseerd. Daar naast is er 14.400 gulden nodig voor de aanleg van drie brug gen in het „landschapsparkje" nabij het industrieterrein De Roterij. Ook hiervoor heeft de commissie financiën in een eer der stadium een positief advies uitgebracht. Het adviesbureau voor Ruim telijk Beleid, Ontwikkeling en Inrichting (RBOI) uit Middel burg heeft een werkvoorstel met een kostenraming opge steld voor het opstellen van een verkeerscirculatie- en ver- voerswijzeplan. Met het opstel len van het plan is een bedrag van 84.000 gulden gemoeid. Aan de hand van dit plan en als logisch vervolg wordt een par- keerbeleidsplan opgesteld. Voor de eerste fase van dit plan is een bedrag van 15.000 gulden nodig. De raadsleden wordt ge vraagd om het totaal krediet van 99.000 gulden voor beide plannen beschikbaar te stel len. De commissies financiën en ruimtelijke ordening toon den zich reeds positief over dit voorstel. Het bureau Lijnse gaat zich in de zomermaanden bezighou den met een onderzoek om te bepalen of het forfaitaire tarief van de toeristenbelasting een juiste afspiegeling vormt van het werkelijke aantal over nachtingen dat toeristen in de gemeente doorbrengen. Voor het onderzoek rekent het bu reau een bedrag van bijna 35.000 gulden. Verder wordt er nog gesproken over de verplaatsing van het terras van bar The Pub/The Game die nodig is voor de aan leg van de randweg Renesse. De aanvraag van de verplaat sing is ter goedkeuring voorge legd aan gedeputeerde staten. Zij geven er de voorkeur aan dat de procedures voor de aan leg van de randweg en de ver plaatsing van het terras meer op elkaar worden afgestemd. Mocht de aanleg van de rand weg namelijk pnverhoopt niet doorgaan dan hoeft ook het ter ras geen andere bestemming te krijgen. Tbvens vond men bij de provincie dat het niet juist was dat het terrein van de bar meegenomen was in het voor- bereidingsbesluit van de rand weg. De raadsleden wordt nu gevraagd om voor de verplaat sing van het terras een apart voorbereidingsbesluit vast te stellen. ZIERIKZEE - Op dinsdag 16 juni vergadert in de raadzaal van het stadhuis te Zierikzee de com missie algemene en bestuurlijke zaken. De vergade ring begint om 19.30 uur en is voor iedereen toegan kelijk. 'lï De agenda vermel'dt" óridèr HierVoof' worden aan- minder* meer de wijziging van de Alge mene Plaatselijke Verordening (APV). De aanpassingen zijn nodig als gevolg van wetge ving, jurisprudentie en maat schappelijke ontwikkelingen. Aan de commissieleden wordt ter advies de nieuwe APV voorgelegd. Daarnaast wordt er gesproken over de notitie HALT aan van dalisme op Schouwen-Duive- land. In deze notitie geven de ambtenaren bestuurlijke pre ventie van Schouwen-Duive- land het advies om met het HALT-bureau aan te sluiten bij het HALT-bureau De Bevelan- den/Tholen. Dit aangezien een dergelijk bureau alleen voor Schouwen niet haalbaar blijkt. HALT staat voor Het ALTbrna- tief en is een samenwer kingsproject van gemeenten, politie en openbaar ministerie dat de bestrijding en preventie van vandalisme tot doel heeft. jarigen die wegens vanda listisch gedrag met de politie in aanraking zijn gekomen, al ternatieve afdoening van de straf aangeboden. In opdracht van de vereniging van burgemeesters, wethou ders en gemeentesecretarissen van de regio-gemeenten is door de gemeentesecretarissen een nota opgesteld. Deze nota dien de ten behoeve van de discussie en besluitvorming over ge meentelijke samenwerking en een indeling van Schouwen- Duiveland en Sint Philipsland. Het college van burgemeesters en wethouders van de gemeen te Zierikzee heeft als reactie op het stuk een voorlopig stand punt ingenomen. Deze geeft weer dat: „als meest adequaat oplossingsmiddel herindeling als instrumentarium wordt voorgestaan". Het college vraagt de visie van de commis sieleden over dit onderwerp. ZIERIKZEE - Onder de titel DAS Creatief is tot en met 29 juni in de openbare bibliotheek De Stolpe te Zierikzee een expositie te zien van werkstukken ge maakt door MAVO-D-leerlingen van de Dag- en Avondschool Volwassenen (DAS). Het betreft voornamelijk eindexamenwerkstukken van in totaal twintig leerlingen in de vakken tekenen en textiele werkvormen. Zij lieten zich inspire ren door de thema's woord en beeld, affiches, kunst- en vliegwerk en strand en zee. Omdat daarbij gebruik werd gemaakt van allerlei verschil lende technieken biedt de ex positie een heel afwisselend beeld. Men ziet er affiches geïnspireerd op het Javaanse schimmenspel en keizer Yong waarbij zeefdruk wordt gecom bineerd met borduurwerk en zelfs met houten paneeltjes. Er zijn tekeningen gemaakt van oost-indische inkt waarop een gezicht en arm worden uitge beeld met behulp van cijfer tjes; woord en beeld. Zee- en strandgezichten die door de cursisten zijn geweven en aqua rellen en potloodtekeningen van planten en bloemen. „Daarvoor zijn we in de tuin gaan zitten", aldus docente te kenen Saskia Eggink. Zij geeft al enige jaren weke lijks les aan volwassenen die via de DAS alsnog hun Mavo diploma willen behalen. De te kenlessen worden ook gevolgd door mensen die al diverse kortlopende teken- of schilder cursussen hebben gevolgd woord en beeld/affiche en kunst en vliegwerk. De groep textiele werkvormen leefde zich ook uit op het thema strand en zee. Daarbij werd vooral gebruik gemaakt van de weeftechniek, soms in combi natie met gebreide, gehaakte of geknoopte gedeelten.Bij het thema kunst en vliegwerk werd vooral ruimtelijk of half ruimtelijk gewerkt en gebruik ten de leerlingen heel veel ver schillende technieken. Bijvoor beeld bij een vlieger met rin gen erop, een caleidoscoop en een luchtballon. Iedereen die in de periode tot en met 29 juni bibliotheek De Stolpe binnenloopt kan de ex positie DAS Creatief bekijken. De bibliotheek is op maandag geopend yan 14.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 20.00 uur. Dins dag gesloten. Woensdag ge opend van 14.00 tot 17.00 uur, donderdag van 09.30 tot 12.00 uur, 14.00 tot 17.00 uur en 18.30 tot 20.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 9.30 tot 12.00 uur. maar meer willen weten over de theorie en kunstgeschiede nis. Bij de tekenlessen op de DAS wordt daaraan aandacht besteed via het kunstbeschou- wen; het verkrijgen van inzicht in de typische kenmerken van stijlen en cultuurperiodes van de kunst. Ook worden de leer lingen wegwijs gemaakt in de (kleurleer; het mengen van kleuren en leren zij in perspec tief tekenen. Volgens Saskia Eggink is de kwaliteit van de werkstukken die door do leerlingen werden gemaakt behoorlijk hoog voor Mavo-niveau. „Dat komt om dat iedereen heel gemotiveerd is. De lessen worden alleen ge volgd door mensen die daar heel bewust aan beginnen". Dat geldt volgens docente Ine ke Machiclse ook voor de leer lingen textiele werkvormen. Een (nu nog) 3-jarige opleiding waarbij ongeveer 15 verschil lende technieken aan de orde komen, onder andere weven, haken, breien, knopen, appli catie en zijde schilderen. De meeste leerlingen beheersen deze technieken al wanneer ze aan de opleiding textiele werk vormen op Mavo-niveau begin nen. De nadruk bij de lessen ligt dan ook op het creatief toe passen van de textiele werk vormen. Via het theoretisch gedeelte van de opleiding wordt de deel nemers geleerd om op een an dere manier naar allerlei af beeldingen te kijken. De ont wikkeling die men daarbij doormaakt wordt vastgelegd in een werkmap die onderdeel uitmaakt van het theoretische gedeelte van het eindexamen. Dc tentoonstelling DAS Crea tief omvat ook een vitrine waarin een aantal van deze werkmappen is te zien. De thema's waarop de prakti sche werkstukken zijn geba seerd lopen bij de lessen teke nen en textiele werkvormen gedeeltelijk parallel. Zo maak ten beide groepen leerlingen werkstukken op het thema Enkele werkstukken van de expositie DAS Creatief. (Foto: Joop van Hotidt). verwachting t/m maandag 15 juni WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. 12 graden Mlddagtemp. 21 graden Windkracht noord 3 Zondag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 40% Min.temp. 13 graden Mlddagtemp. 22 graden Windkracht variabel 3 Maandag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 30% Min.temp. 13 graden Middagtemp. 22 graden Windkracht variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 12 juni Zon op 05.19, onder 22.00 Maan op 19.37, onder 03.08 Volle Maan: 15 juni (0650) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Voorlopig blijft het weer nog aan de wisselvallige kant. Mid den boven Europa ligt een groot lagedrukgebied, waar omheen voortdurend storingen draalen. Ge bieden met hoge luchtdruk zijn al leen te vinden in de buurt van de Azoren en, aan de andere kant, bo ven Scandinavië. En die situatie verandert eigenlijk nauwelijks. Van avond en vannacht kan er nog wel een bui vallen. De temperatuur daalt tot een graad of 10. Morgen ochtend is het vrijwel droog. De zon laat ons morgen niet in de steek. Vooral in het noordwesten laat de zon zich regelmatig zien. In het zuidoosten, Oost-Brabant, Limburg en misschien ook Gelderland krijgt meer met bewolking vanuit Duits land te maken. En vooral daar kan vooral in de middag en avond plaat selijk weer een bui vallen, waarbij de onweerskans opnieuw niet uit te sluiten is. Het wordt morgen niet zo warm, in het algemeen een graad of 19, in het zuidoosten misschien een paar graden hoger. Dat komt door de wind uit noord tot noordoost. Bo ven land is die wind matig, langs de kust vrij krachtig. Na morgen gaan de temperaturen weer wat omhoog. KERKWERVE - Op de avond van de tweede pinksterdag, .omstreeks 18.30 uur, raakte het dertienjarige meisje B. van( der' B. gewond na een val van >eem;paard.-Bij het ongeval brak zij haar onderbeen. Getuigen hadden gezien dat het meisje op een wilde manier met de vierjarige merrie om ging. Het slachtoffer werd van het paard geworpen waarbij zij, naar later bleek, haar on derbeen had gebroken. Dokter Audier verleende eerste hulp waarna het meisje per ambu lance werd afgevoerd naar het Zweedse Rode Kruis Zieken huis in Zierikzee. Het ongeluk gebeurde in Het Wekken. ZIERIKZEESCHEil NIEUWSBODEÜ Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Wnd. Chef redacteur P. Kleemans Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12449 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 47,50 Bij autom. afschr. f 45,00 Per jaar f 179,00 Bij autom. afschr. f 169,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftèlijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertiiden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 1130 uur Donderdagkrant woensdag tot 1130 uur Vrijdagkrant donderdag tot 1130 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3