Honkballers aan beterende hand WEEKEND RECEPT dier in het vizier Vraag van de Week: De Grote Prijs van Nederland Zomerbus rijdt langs hele Zeeuwse kust en Zuidhollandse eilanden Volop leuke, jonge katjes Renovatie openluchtbad Stellendam een succes Nieuw boekje over EHBO en infectieziekten ABC Expositie textiel en tekenen in De Stolpe Expositie aquarellen Herenteam wint met 5 - 19 Kinder vakantiekamp Humanitas Cheval-Torte WOENSDAG 10 JUNI 1992 7 Lijnennet uitgebreid ZIERIKZEE - Van 1 juli tot en met 31 augustus rijdt de zomerbus in Zeeland. Het lijnennet is uitgebreid met de Zuidhollandse eilanden. Met deze uitbrei ding bedient de zomerbus de hele kuststrook van Knokke in België tot Ouddorp in Zuid-Holland. Rond het Brielse Meer wordt een aparte zomerbus- dient gereden. De zomerbus wordt gereden door Streekvervoer Zuid-West-Nederland en Carlier Tours in Middelburg. Het initiatief wordt met be- langrijke subsidies gesteund door diverse ministeries, de provincies Zeeland en Zuid- Holland, gemeenten en het re creatief bedrijfsleven. Deze brede samenwerking om re creatief openbaar vervoer op de weg te krijgen is uniek in Nederland. Aanvulling De zomerbus is een aanvulli- ung op het reguliere openbaar vervoer en richt zich op de drukste toeristische concen- trarties. Dat zijn de kust van Zeeuwsch-Vlaanderen, Schou wen, Goeree en Voorne-Putten. De zomerbus rijdt zeven dagen per week. De zomerbus kent een eigen kaartsysteem, waarbij de prijs aantrekkelijk wordt gehou den. De busreiziger is daardoor in de meeste gevallen goedko per uit dan de automobilist, zo als ook de bedoeling is van het project. In de zomerbus is de strippenkaart niet geldig. Passé partout Het passé partout is bij enkele recreatie-ondernemers te koop. Deze kaart is geldig van 1 juli tot en met 31 augustus. Op een passé partout kunnen twee personen reizen. Maximaal vier jongeren onder de 16 jaar mogen gratis meereizen. Even als de dagtripper is het passé partout geldig op alle Zomer- buslijnen en op een aantal ZWN-lijnen. Voor Schouwen- Duiveland wordt nog aan een apart kaartsysteem gewerkt. De reizigers vaiv de zomerbus krijgen bij verschillende at tracties een korting op de toe gangsprijs. ZIERIKZEE - In bibliotheek De Stolpe in Zierikzee zijn tus sen dinsdag 9 juni en 1 juli tex tiele werkstukken en tekenin gen te zien van Ineke Machiel- se en Saskia Eggink. Beiden zijn als docent verbonden aan de Dag en Avondscholenge meenschap (DAS) Zeeland. Zo wel textiele werkvormen als tekenen maken deel uit van het cursusaanbod voor '92-'93. In Zierikee wordt dit jaar voor het eerst ook de mogelijkheid geboden om textiele werkvor men op HAVO-niveau te doen. Als toelatingseis hiervoor geldt in principe een MAVO- opleiding textiele werkvor men en opleiding op vergelijk baar niveau. De werkstukken in De Stolpe zijn tijdens de ge bruikelijke openingsuren van de bibliotheek voor het pu bliek te zien. BROUWERSDAM - De hele maand juni zijn in het Bezoe kerscentrum de Grevelingen aquarellen en acrylschilderij- en te zien van Jean du Nele uit Capelle aan den IJssel. Jean is een natuurtalent die al jaren schildert. Als autodidact schilderde hij in het begin van uit zijn gedachten. Later kwam hij in contact met een Spaanse schilder. Deze was onder de in druk van Jeans' aquarellen die een heel eigen stijl hebben. Hij bood hem aan 's winters les te geven in diverse technieken van de Spaanse school en dus verblijft Jean al vele winters bij zijn Spaanse leraar. Het bezoekerscentrum is iede re dag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Naast de expositie van Jean du Nele is er tevens gelegenheid om de permanente tentoonstelling over de Greve lingen te bezoeken. De toegang is gratis. NIEUWERKERK - In de Kattenopvang van de Sophia- Vereeniging tot bescherming van dieren in Nieuwerkerk zit een aantal jonge katjes van zeven en acht weken, die op zoek zijn nhar een goed tehuis. Het zijn zowel katertjes als poesjes met di verse kleuren; zoals zwart met wit, donker lapje en cypers. De jonge katjes die uit de kattenopvang komen, zijn allemaal eerst naar de dierenarts geweest en nagekeken op hun gezondheid. Ze zijn ingeënt en ontwormd. Voor inlichtingen over één of meer van deze katjes kan men bellen: tel. 01114-1583. De hond Farah uit het Dierenasiel Schouwen-Duiveland is ge plaatst bij een gezin in Dirksland. (Foto: Joop van Houdt). ,,Hoe kun je voorkomen dat een goudvis een schimmelinfectie krijgt?" Het antwoord van de dierenarts luidt als volgt: ,,De vissen zijn ontvankelijk voor vele infectie-ziekten, waaron der de schimmelinfecties. Deze schimmels kenmerken zich door dat ze de schubben aantasten. Ook inwendig kunnen deze schim mels de organen aantasten. Een goede therapie tegen deze schim mels is een combinatie van) Malachietgroen, Methyleenblauw en Formaline. Preventief kunnen we dan ook alleen deze middelen gebruiken om een bak of vijver te ontsmetten, doch dit zal dan in de praktijk niet snel worden gedaan omdat de waterplanten zul len worden aangetast en afsterven. Beter is dan ook bij een be handeling om alle in de bak aanwezige organische materialen te verwijderen en te vernietigen en alleen de vissen in het water ach ter te laten. Beter is nog om de vissen in water met medicamenten in een andere bak over te brengen en de oorspronkelijke bak vol ledig te ledigen on te ontsmetten. Preventief kunnen we dus bui ten een goede hygiëne niet veel doen om de ziekte insleep te voor komen. Wel is het goed gebruik om nieuw aangekochte vissen eerst een periode van circa drie weken in een afgescheiden bak ter observatie te houden en de vissen pas na gebleken gezondheid bij de andere vissen te plaatsen". Volgende keer een vraag over het drinkgedrag van een kat. Het gerenoveerde buitenzwembad van zwemcomplex 't Zuider- diep. STELLENDAM - Het bij het subtropisch badcom- plex 't Zuiderdiep te Stellendam gerenoveerde open luchtbad is nu al een groot succes. De zeshonderd duizend gulden welke de gemeente Goedereede be schikbaar heeft gesteld voor de renovatie is goed ge bruikt, zo blijkt. Reeds vele duizenden bezoe kers hebben al genoten van het buitengebeuren van het subtro pisch badcomplex te Stellen dam. Vooral de drie meter bre de super waterglijbaan is een succes. Per uur laten meer dan duizend personen, jong en oud, zich in alle standen met een reuze vaart in het water plon zen. Niet alleen leuk voor de deel nemers, maar ook voor de toe schouwers, zittend op het ter ras, genieten van een drankje of iets eetbaar, terwijl anderen zich vermaken op het grasveld met de speeltuin. Volgens bedrijfsleider M. A. Snoey is dit de ideale badcom- binatie: binnen watertempera turen van 29 tot 37 graden met diverse attracties en buiten een groot basin met één miljoen li ter helder zwemwater alwaar men baantjes kan zwemmen of zich kan vermaken met ge noemde glijbaan, waterval en kinderglijbaan. Plus een speel tuin met grasveld, terrassen met gezellige zitjes en een ho recagedeelte, met muziek, te gen een aangename prijs. De toegangsprijs is maximaal vier gulden per persoon. Kinderen tot en met drie jaar mogen gra tis naar binnen. SPIJKENISSE - De Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst voor de Zuidhollandse Eilanden presen teert woensdag 17 juni het boekje EHBO-Infectie- ziekten ABC. Dit gebeurt in de hoofdvestiging van de EHBO in Spijkenisse en wel tussen 15.00 en 16.00 uur. In het boekje EHBO-Infectie- ziekten ABC wordt kort en bondig weergegeven wat men het beste kan doen en laten in geval van de meest voorkomen de ongelukken en besmettelij ke ziekten bij kinderen. Het bevat bovendien een aantal tips om ongelukken en besmet ting te voorkomen. Daarnaast geeft het boekje ook informa tie over algemene hygiëne waarmee de verspreiding van besmettelijke ziekten zoveel mogelijk kan worden inge perkt. Deze gids is speciaal ontwik keld voor leerkrachten in het basis- en voortgezet onderwijs en voor begeleiders van kin derdagverblijven en peuter speelzalen. Voor hen wordt het boekje gratis beschikbaar ge steld. Het blijft woensdag 17 juni niet alleen bij de presenta tie van dit boekje. Ook wordt tijdens deze bijeenkomst de nieuwe leskist Kom maar op getoond. Met materiaal uit de ze leskist kunnen leerkrachten op speelse wijze de weerbaar heid van kinderen bespreek baar maken en zo mogelijk ook vergroten. Zowel het boekje als de leskist Kom maar op zijn ontwikkeld in het kader van het thema vei ligheid waaraan de GGD in 1992 extr aandacht besteedt. Dit thema richt zich zowel op de fysieke als de sociale veilig heid van mensen met het doel hen mogelijkheden aan te rei ken niet alleen om de eigen om geving veliger te maken maar ook om zich in die omgeving veiliger te voelen. Woensdag 17 juni is de officiële presentatie van het boekje in het GGD kantoor in Spijkenis se. De bijeenkomst wordt om 15.00 uur geopend door F. W. J. ■Lieber, directeur van de GGD Zuidhollandse eilanden. Na hem neemt wethouder H. W. Kester-de Kieviet van Brielle plaats achter de microfoon. Me vrouw Kester spreekt in haar hoedanigheid als voorzitter van het wethoudersoverleg on derwijs op Voorne-Putten- Rozenburg. Rond 15.20 uur laat mevrouw M. C. M. Vreeburg, GVO-functionaris zien wat er allemaal in de leskist Kom maar op zit. Het boekje EHBO-infectie- ziekten ABC wordt even voor drieën door het hoofd van de afdeling Jeugdgezondheids zorg aangeboden aan mevrouw Kester-de Kieviet en aan verte genwoordigers van het onder wijs en de kindercentra. UTRECHT - Treinreizigers in Zwitserland kunnen sinds kort een keuze maken uit het menu van McDonalds. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Voor de negende keer ging op maandag 8 juni (tijdens Pinkpop) de in schrijving van start voor De Grote Prijs van Neder land; het belangrijkste muziekconcours voor Neder landse popgroepen. Door het gehele land zullen tij dens de voorronden, halve finales en de finale zich vele Nederlandse popgroepen presenteren aan pu bliek. De jurering is gelijk aan die van 1991. Dat houdt in dat een deskundige jury iedere voor ronde één band selecteert die als 'winnaar-van-de-avond' uitkomt in de halve finales. Be halve de winnaars die op deze wijze worden gekozen zullen de juryleden na afloop van de voorronden ook nog 'runners- up' aanwijzen die de kans krij gen zich in de halve finales te meten aan dc winnaars van de voorronden. Hoogtepunt Hot hoogtepunt van de Grote Prijs van Nederland zal plaats vinden op zaterdag 12 decem ber tijdens do zinderende fina le in Paradiso in Amsterdam alwaar do finalisten uiteinde lijk zullen gaan strijden om de titel 'Winnaar van de Grote Prijs van Nederland 1992'. In voorgaande edities waren er deelnemers als: Lois Lane, Tröeckner Kecks, La Lupa, Gotcha!, Whistler-Courbois- Whistler en Super The Allstars, bands die inmiddels nationale en zelfs internationa le bekendheid genieten. Van Heavy Metal tot Rap, van Hou se tot Nederlandstalig, van Ex perimenteel tot Rock Roll, iedere band kan zich inschrij ven om aan het concours deel te nemen. Inschrijven kan mid dels het inschrijfformulier dat binnenkort te vinden is in Oor en Music Maker. Tevens kan men contact opnemen met het secretariaat van De Grote Prijs van Nederland, telefoon 010- 4142644. OUDE-TONGE - Het tij lijkt gekeerd voor zowel de dames softballers als heren honkballers van HSV The Islanders. Na een moeilijke beginfase met diver se grote nederlagen schreef het eerste herenteam het voorbije weekend haar tweede overwinning op de naam. De uitwedstrijd, in Rotterdam, tegen Saints 2 werd door het Oude-Tongse negental met 5 - 19 ge wonnen. Zowel aan slag als in verdedigend opzicht stak The Islanders deze keer met kop en schouders boven de opponent uit. Hoewel het eerste da mesteam haar jongste wedstrijd nog verloor met 15 -10, tonen zij een duidelijke progressie. Van het pitcherprobleem, waarmee het eerste herenteam van HSV The Islanders de laat ste tijd kampte, was afgelopen zaterdag geen sprake meer. Werper Ben Hameeteman, die de voorafgaande weken nog moeite had met de controle, be hoefde deze keer slechts twee tegenspelers vier wijd toe te staan. Voor het overige had hij ook een goed veld achter zich, dat attent en scherp speelde. Kunstje Zo werd de allereerste slagman van de Saints al meteen door een snelle actie tussen derde honkman Gunnar Karlsen en eerste honkman Huib Schelle- vis uitgemaakt. De daaropvol gende Rotterdammer lepelde zijn bal richting korte stop Tfeun Knops. Die wist goed on der de bal te komen en deze in één keer in de handschoen te vangen; wederom een nul. De derde nul werd een prooi voor catcher Jan Zwerus die een te ver van zijn honk staande loper verraste met een razendsnelle worp naar de derde honkman Gunnar Karlsen, die de betref fende loper simpel kon uittik ken. Een kunstje welke Zwerus in de derde inning nog een keer uithaalde. Aan slag wéren de Oude- Tbngenaren deze keer ook goed op dreef. Op twee spelers na wist ieder een slaggemiddelde te behalen. Pitcher Hameete man bleek een van zijn betere dagen te hebben. Met zijn be haalde gemiddelde van 0,667 wist hij zaterdag het hoogste te scoren. Ook Gunnar Karlsen' (0,600), Frans Quispel (0,500), Huib Schellevis (0,500) en Jan Zwerus (0,500) lieten zich niet onbetuigd in het slagwerk. In Advertentie Een goede nachtrust is de basis voor een gezond en aktief leven. Bezuinig dus niet op uw slaap comfort. Uw bedspecialist deurloo geeft u graag een persoonlijk advies als het gaat om gezond en behaaglijk slapen deurloo intermeubel Haringvlietplein 4, Zierikzee. Tel. 01110-12946 's Maandags gesloten. Donderdagavond koopavond de eerste inning hielden beide ploegen elkaar nog in even wicht: 1 -1 via 4 - 9 naar een uit eindelijke 5 - 19 zege. De blijd schap was groot na afloop on der de rood - witte formatie. Ook trainer/coach Jan Zwerus toonde zich content. ,,Er is van daag heel goed gespeeld. Hope lijk betekent deze wedstrijd de ommekeer voor ons". Evenwicht Het eerste damesteam van The Islanders moest op bezoek bij Mets in Schoonhoven. Van meet af aan hielden beide ploe gen elkaar prima in evenwicht. Voor de Oude-Tbngse dames was het eigenlijk de eerste keer dat zij een tegenstander goed partij konden geven. Met name het aantal fouten kon deze keer binnen de perken worden ge houden. In het veld gelukte het de pas aan het team toegevoeg de Suzanne Vervloet een fraaie vangbal op haar naam te zet ten. Ook eerste honkvrouw Moni que Knops griste knap een bal in één keer uit de lucht. Een home-run van gastvrouw Mets werd The Islanders uiteinde lijk noodlottig. De hierdoor ontstane achterstand kon niet meer worden omgebogen: 15 - 10. ZIERIKZEE -Evenals voor gaande jaren organiseert Hu manitas weer een kinderkamp voor kinderen uit een oudergezinnen of voor kinde ren die door ziekte van de ou ders niet op vakantie kunnen. Dit kamp heeft een dubbele doelstelling. Men wil de kinde ren een leuke vakantie bieden en de ouder een weekje ont lasten van zijn/haar zware taak. Het programma is ont spannend, creatief en avon tuurlijk. Net als vorige jaren zal het kamp volledig in tenten plaats vinden. Voldoende lei ding en een speciale kookstaf, vormen de garantie, voor een - wellicht onvergetelijk kamp. Het vakantiekamp wordt ge houden van 25 tot en met 31 juli '92. Er kunnen dit jaar kinde ren mee in de leeftijd van 7 tot en met 17 jaar. Per deelnemer vragen we een bijdrage naar draagkracht van minimaal 75,-. Er kunnen maximaal 80 kinderen mee! Opgeven schrif telijk of telefonisch bij Karin en Bram Nonnekes, Nazareth 7, 4471 AA Wolphaartsdijk, te lefoon 01198-1655. De opgaven moeten voor 30 juni binnen zijn. AMERSFOORT - De verhoging van de dieselaccijns per 1 ja nuari 1993 moet vergezeld gaan van een verhoging van accijns op alle autobrandstoffen. AMSTERDAM - Het Neder lands Kankerinstituut (het An- toni van Leeuwenhoekzieken huis in Amsterdam) heeft plan nen voor de bouw van een nieuw ziekenhuis dat plaats biedt aan 216 patiënten. Het ziekenhuis zou een plaats moe ten krijgen bij een van de twee academische ziekenhuizen, het AMC of het VU-ziekenhuis. Di rectiesecretaris P.A.J.M. van Asselt heeft dinsdag bevestigd dat er enige honderden miljoe nen guldens met het project zijn gemoeid. Advertentie AFSLUITING DOORGAAND VERKEER MOL/SCHUITHAVEN Gedurende de afgelopen*week is de MOL mei regelmaat afgesloten ge weest voor het verkeer. Of zich dit in de toekomst veel herhalen zal hangt van verschillende factoren af. Aanvankelijk dacht men dat het een proef was van de Verkeerscommissie Zierikzee. Jammer want dat zou vele harten opluchten daar deze straat toch slechts voor uitgaand verkeer wordt gebruikt. Later bleek dat het niet om een afsluiting ging maar om regelmatige opstop pingen, dit in verband met een aktie van een plaatselijke ondernemer aan de MOL 7 welke de gehele week al merk kostuums van alle prijsklasse's aanbood voor slechts 498 gulden, ongehoord wanneer men beseft dat het nog geen uitverkoop is. Bij navraag bleek dat in het zomerseizoen rondom Pinksteren, de kostuum verkoop elk jaar weer stagneert. Genoemde ondernemer Deurloo wilde niet zo lang wachten omdat in juli ook veel van de vaste klanten op vacantie zijn. Een goed verstaander heeft slechts een half woord nodig: ,,de actie duurt nog een week", maarparkeer uw auto wel in de vakken en niet op de MOL. U heeft nodig voor 4 personen: 400 gram mager paarde- vlees 100 gram paarderookvlees 100 gram gembersnippers 100 gram geraspte belegen kaas 1 pakje bladerdeeg (diep vries) 10 gram kruidenbotermix boter 3 eieren 2 deciliter slagroom aromazout 80 gram kruidenkaas bak- of taartblik Bereiding: Snijd het paardevlees zeer fijn en kruid dit met de kruidenbotermix. Laat dit ca. 20 minuten afgedekt in de koelkast staan. Snijd vervolgens het paarderook vlees zeer fijn. Vermeng het vlees, rookvlees, gember snippers en de kaas door el kaar. Beboter en bekleed de taartvorm of het blik met het bladerdeeg. Perforeer de bodem met een vork. Doe het vleeskruidenmengsel in de taartvorm of het blik. Klop de eieren en de slag room goed los en voeg iets aromazout toe. Doe dit mengsel over de vleesmas sa. Bak de taart af in een voorverwarmde oven van ca. 150°C in ca. 60 minuten. Laat na het bakken de taart afkoelen en garneer hem met rozetjes kruidenkaas. Laat de taart niet helemaal koud worden. Lekker met salade van ge kookte peultjes, tomaat en champignons en breng deze op smaak met een dressing. Voedingswaarde per portie: Energie: ±4865 kJ (1160 kcal) Eiwit: 49 gram Vet: 84 gram Koolhydraten: 54 gram DEN HAAG - Bondscoach Arie Selinger van de mannen vol- leybalploeg laat de wedstrij den tegen Cuba in de World League, komend weekeinde in Havana, aan zich voorbij gaan. BUENOS AIRES - De Argen tijnse tennisspeelster Gabriela Sabatini sleept de Duitse trai ner Klaus Hofsass en de Duitse krant „Welt am Sonntag" voor de rechtbank. Zij acht haar goede naam aangetast door de beschuldiging van doping. DEN BOSCH - België en Ne derland tekenen woensdag v.. Den Bosch twee overeenkom sten over de uitvoering van tal van projecten in de Euregio Scheldemond en het Benelux Middengebied en grensover schrijdende rampenbestrij ding. ALKMAAR - Twee vogelkij kers hebben onlangs op nauwe lijks honderd meter voor het strand van Camperduin een reuzenhaai waargenomen. De prijswinnaars van de Extra-puzzel van woensdag 27 mei zijn: De eerste prijs: Een waardebon van f 25,- M. Bax-Boorsma, Ockersestraat 1, Zierikzee De tweede prijs: Een waardebon van f 15,- Mevr. J. L. Guldemeester, Berberis 17, Dirksland De derde prijs: Een waardebon van f 10,- G. van der Mast, Nassaustraat 55, Den Bommel Sfeutelwoorden van de puzzel van 27 mei zijn: Bont en blauw De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord Extra-puzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 19 juni in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel! Horizontaal: 1. klein, vierwielig wagentje voor race-rijden en (zonder motor) als speelgoed: 4. vervoeren naar; 7. vorstdag; 9. sukkel, prutser; 11. afge paalde plaats voor wedrennen: 12. (plotselinge) schrik, huivering, 13. schrijf- voorwerp; 15. plaats in het Gooi; 17. ongeluk; 19. mensen die in het open baar zingen: 21. laatste stuk; 23. wie paard en wagen bestuurt; 25. klein dier; 26. daar, op een aangeduide plaats; 27. op volksoverlevering berustend ver haal; 28. 89 - 44 45 - 77 (in letters). Verticaal: 1. koppig iemand; 2. niet voor; 3. iemand die rijk is; 4. bruin wor den; 5. verdikt gekookt sap; 6. uitnodigen; 8. dorst hebbend; 10. speeltoestel in een speeltuin; 14. onenigheid; 16. klaaglijk huilend zeuren; 17. werkpak uit één stuk; 18. zit- en douchebad (verkleinwoord); 19. held uit zeegevech ten; 20. een doorgeprikte tekening met houtskool wrijven om die door te drukken; 22. niet te missen; 24. met weinig vet. De sleutelwoorden worden gevormd door de letters van de cijfers: 23, 11. 7, 21 en 2, 12, 28. A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7