Minder-validen en validen komen tegen elkaar uit Wandelaars en sponsors gezocht voor dierenasiel 1 Familiebedrijf slagerij Ornee krijgt een heel nieuw uiterlijk Dertien muziekkorpsen op eilandelijke muziekdag '92 1 Grandpa Nick's bluesband hoofdact Anywave-festival I I I 3 Zeeuws orkest ELLEN VAN HAAREN Pension Neele is gereed voor alle wereldburgers Expositie kindertelefoon in bibliotheek De Stolpe -*Jl, tt, MARCO BAKKER Winkelruimte en assortiment uitgebreid Anjercollecte Burgh- Haamstede Commissie vergadering Zomeravond concert Nu met Hope MOZART-VERDI-PUCCINI-GERSHWIN 1 - - WOENSDAG 10 JUNI 1992 3 Drie.generaties waren betrokken bij de heropening van slagerij Ornee. Mevrouw W. Ornee-van der Meer (midden) liet samen met haar kleinzoons Frank en Maarten een tros ballonnen op bij de beide winkeldeuren. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Al meer dan honderd jaar, vier genera ties lang is aan de Sint Domusstraat te Zierikzee sla gerij Ornee gevestigd. Vorige week werd het bedrijf na een ingrijpende verbouwing opnieuw geopend. Dat gebeurde doordat mevrouw W. Ornee-van der Meer samen met haar beide kleinzoons Frank en Maarten een tros ballonnen doorknipte bij de beide deuren die toegang geven tot de vernieuwde slagerij. De zaak wordt al enkele jaren gerund door het echt paar Joop en Mieke Bolier-Ornee. Het feit dat de openingshande ling bij twee toegangsdeuren werd verricht, houdt verband met het feit dat de slagerij werd uitgebreid met het naast gelegen pandje waarin eerst de garage van het echtpaar Bolier was. Via het uitbreken van een muur tussen beide panden en het inzetten van een nieuwe voorgevel kon de zaak worden uitgebreid met 18 vierkante meter winkelruimte en kreeg de zaak een heel nieuw aan zien. Tijdens de vier weken du rende verbouwing werd ook het plafond, de vloer, de bete geling en de verlichting van de slagerij vernieuwd. Een klus die zo ingrijpend was dat de dienstvei-iening naar de klanten toe in die periode moest worden verzorgd vanuit een gehuurde winkelwagen die men in de Sint Domusstraat mocht neerzetten. Ondanks het heen en weer geloop en het ex tra werk dat dit met zich mee bracht, zijn Joop en Mieke Bo lier-Ornee heel blij met het re sultaat van de verbouwing. Hun slagerij is nu zeer ruim van opzet en sfeervol door de lichte tinten, lichtblauw en beige, die voor het interieur zijn gekozen. In de zaak is nu ruimte voor een langere en bre dere toonbank, die nu in de breedte is geplaatst. Die extra ruimte in de winkel werd ge bruikt voor uitbreiding van het assortiment. Met name op het gebied van lamsvlees, kalfsvlees en kant en klaar- artikelen. Van dat laatste zijn .nu 25 verschillende soorten te koop in de slagerij. Ook het as sortiment kip- en kalkoenvlees is uitgebreider geworden. Daarmee speelt het slagers echtpaar in op de vraag van hun klanten, een vaste groep mensen uit heel Zierikzee. Vol gens mevrouw Bolier-Ornee is het verkopen van kwaliteits vlees het beste wapen van de slagerij tegen de supermark ten. Een van de specialiteiten waarvoor de slagerij in de Sint Domusstraat bekend staat is de grillworst die op brood of bij de borrel gegeten wordt. Als speciale openingsattractie stond vorige week donderdag «en heuse stier in de Sint Do musstraat voor de winkel. De klant die het juiste gewicht raadde werd beloond met een vleespakket ter waarde van 250 gulden. SCHARENDIJKE - Een speciaal voor die gelegen heid gebouwd podium bij de vijver nabij gemeen schapsruimte De Putmeet. Dat is de lokatie in Scha- rendijke waar de editie 1992 van de eilandelijke mu ziekdag op zaterdag 20 juni zich afspeelt. De organisatie van de eilande lijke muziekdag is dit jaar in handen van de Stichting Mid- denschouwen Cultureel. Men werkt daarbij samen met de Werkgroep Evenementen Scha- rendijke-Ellemeet en de VVV- Scharendijke. In totaal dertien muziekkorpsen uit de regio verlenen hun medewerking aan het muziekspektakel. De eilandelijke muziekdag in Scharendijke gaat om elf uur van start. Een exact program ma van de dag is nog niet be kend. Wel staat vast dat in ie der geval twaalf eilandelijke muziekgezelschappen acte de présence geven op zaterdag 20 juni. De deelname van show band Rust Roest is nog niet he lemaal zeker. In ieder geval wel van de partij is brassband Apollo uit Brou wershaven. Ook muziekvereni ging Nu met Hope heeft toege zegd om een bijdrage te leveren aan het muziekfestijn en het zelfde geldt voor muziekver eniging Oefening en Uitspan ning uit Nieuwerkerk. Muziek vereniging Nieuw Leven uit Ouwerkerk geeft eveneens acte de presence. Uit buurgemeente Wester- schouwen komen twee muziek verenigingen naar Scharendij ke: Luctor et Emergo uit Renes- se en Witte van Haemstede uit Haamstede. Uit Dreischor komt muziekvereniging Cres cendo en Oosterland wordt ver tegenwoordigd door Ooster- lands Fanfare. Verder zijn van de partij muziekvereniging Con Amore uit Noordgouwe en muziekvereniging Nut en Uit spanning uit Zonnemaire. Uiteraard ook aandacht voor het showelement tijdens de editie 1992 van de eilandelijke muziekdag. Drumband Kunst en Eer treedt samen met majo- rettenpeloton Ministars op en uit Brouwershaven komt majo- rettenkorps Apollonia. Of showband Rust Roest ook mee doet is nog niet voor 100 pro cent zeker. De eilandelijke muziekdag start in Scharendijke om 11.30 uur met individuele concerten van de verschillende muziek vereniging. Het tweede gedeel te bestaat uit marsen. Het is de bedoeling dat uit alle wind richtingen korpsen komen ge marcheerd die elkaar bij het podium ontmoeten. De eilandelijke muziekdag duurt tot ongeveer 20.30 uur. Bij slecht weer wordt het eve nement verplaatst naar jacht werf De Grevelingen bij de jachthaven van Scharendijke. In centrum Bruinisse BRUINISSE - In het hartje van het oude mosseldorp aan de oostkust van Schouwen-Duiveland is het overdag goed toeven. Rust, sfeer en gezelligheid voe ren er de boventoon. In de nachtelijke uren kan men er tevens heerlijk slapen. Midden in het vissersdorp, waar destijds een opslagplaats van kolen was geves tigd, runnen Ineke en Piet Neele een modern geou tilleerd pension. Pension Neele in de Nieuw- straat. Van een overnachting scapaciteit van acht personen onlangs uitgebreid naar een mogelijkheid om 18 personen te herbergen. Na het opstaan wordt de gasten een onvergete lijk ontbijt geserveerd. ,,Ze ko men er zelfs speciaal voor te rug", heeft gastvrouw Ineke Neele geconstateerd. De ver bouwing werd hoofdzakelijk door zelfwerkzaamheid tot stand gebracht. Alle hoeken Bewoners uit alle hoeken van de wereld hebben inmiddels in pension Neele overnacht, 's Morgens na het ontwaken wor den de gasten van het pension verwend met een uitstekend ontbijt. Ineke en Piet doen er alles aan, om het de gasten zo goed en gezellig mogelijk te maken. Enkele gastenboeken zijn daar de stille getuigen van. In allerlei talen tot zelfs in het Chinees toe worden dikwijls op rijm, lofuitingen vermeld aan het adres van de gastvrije Bruse beheerders. Ineke Neele had het pensionwerk al op jon ge leeftijd in haar bloed. Tij dens haar jeugd deed zij name lijk ervaring op in een gere nommeerd hotel elders op het eiland. Toen eenmaal het woon/winkelpand aan de Nieuwstraat hun nieuwe eigen dom werd, was zij verkocht. Twaalf jaar geleden werd op beperkte schaal begonnen met een capaciteit van acht bedden. De basis werd gelegd voor een pension dat nu is uitgebreid tot een modern ingericht onderko- Mevrouw Neele: ,,Op aandrin-' gen van de gasten hebben we besloten onze beddencapaciteit nog meer uit te breiden. Ruim- Slapen doet iedereen hetzelfde. (Foto: Joop van Houdt). te was voor ons het probleem niet en we moesten dikwijls aanvragers teleurstellen. Daar komt verder bij dat tegenwoor dig de gasten zich het hele jaar in steeds grotere getale aandie nen". Met name uit het Ruhrge- bied behoren veel watersport liefhebbers tot de vaste over- nachters bij pension in Bru. Uitbreiding Om aan de grote vraag te kun nen voldoen is het pension on langs uitgebreid tot negen slaapkamers, waarvan drie met ingebouwde douche en toi let. Op de begane grond is een ontbijtzaal ingericht, waar 30 personen een zitplaats vinden voor het nuttigen van een won derful breakfast. De familie Neele stelt zich klantvriende lijk op. Vroege vogels die tijdig willen ontbijten geven geen problemen. Werknemers of vis sers die vroeg uit de veren ko men, worden door gastvrouw Ineke in alle vroegte van onder andere een vers gekookte scharreleitje voorzien. Uitsla- pers daarentegen krijgen tot half tien gelegenheid zich uit te rekken, om dan aan te schui ven voor het ontbijt. Ook aan de kinderen is gedacht. Kin- derledikantjes zijn voor de gas ten voorhanden om hun kroost mee te brengen naar het Zeeuwse gewest. Maar niet alleen recreanten blijken de regelmatige over- nachters in het pension. Werk nemers van internationaal pluimage die in de omgeving op karwei moeten, staan regel matig, in de Nieuwstraat op de stoep. Tevens wordt door dorps- en streekgenoten meer malen een beroep op pension Neele gedaan om familieleden die blijven overnachten, slaap gelegenheid te bieden. Piet Neele roemt de prettige samen werking met de VVV-kantoren en de plaatselijke horeca ondernemers. Zij werken er ook aan mee dat het Bruse pen sion de bedden bezet heeft. Voor het komende seizoen heeft Pension Neele reeds een goede gevulde ovcrnach- tingsportefeuillc op de rol. Ine ke en Piet kennen geen taal barrière. Slapen doei tenslotte iedereen eender! Concert De Dijk in kader 20-jarig bestaan Brogum ZIERIKZEE - De muziekliefhebbers kunnen binnen kort liefst drie dagen lang hun hart weer ophalen in Brogum in Zierikzee. Donderdag 18 juni treedt in het kader van het 20-jarig bestaan van Brogum de bekende Nederlandse band De Dijk op. Een dag la ter wordt het Anywave-festival ingeluid met een op treden van een gelegenheidsformatie van Zeeuwse bodem: Grandpa Nick's bluesband. De Dijk staat de laatste twee jaar onbetwist aan de top van de Nederlandse popmuziek en is ook in Brogum zeker geen onbekende. Onlangs begon de band aan haar 1992-tour na de opnames van de binnenkort uit te komen nieuwe CD. Naast de Nieuwendijk Horns bestaat De Dijk uit: Huub van der Lubbe (zang), Nico Arzbach (gitaar), Hans van der Lubbe (bas), Pim Kops (piano/hammond) en An- tonie Broek (drums). Kaarten voor het concert van De Dijk zijn te krijgen bij Brogum, Ca fé De Vlinder en Delta Discs. Het concert begint om 22.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Voorafgaand aan het op treden van De Dijk speelt de formatie Bonechild. Anywave De twaalfde editie van het Anywave-festival wordt vrij dag 19 juni in de tent geopend door de formatie King for a day. Het concert begint om 20.30 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Een dik uur later speelt de hard-rockformatie Paralysis in de zaal. Om 22.30 uur betreedt Grandpa Nick's bluesband, de hoofdact van Anywave '92 het podium in de tent. Hun optreden begint om 22.30 uur. De vrijdagavond wordt afgesloten met een op treden van Gringo in de zaal. Op zaterdag 20 juni is het de band Serpiginous die in de zaal het programma mag openen. Hun optreden begint om 13.30 uur. Om 14.15 uur staat op het podium in de tent dan al de for matie De Aanslag klaar. Om 15.00 uur treedt Mother Van- denberg The Fabolous Four op in de zaal. In de tent speelt vervolgens vanaf 15.45 uur de formatie Angin. Flat Battery is de naam van de band die vervolgens, vanaf 16.30 uur, in de zaal haar beste beentje voorzet. Om 17.15 uur is het de formatie Matipa die in de tent speelt. Om 18.00 uur volgt een concert van Sleevox en omstreeks 18.45 uur oude bekenden op het podium in de tent: de Jackstreetband. Fa gs Om 19.30 uur beklimt de for matie The Fags het podium in de zaal. Aansluitend daarop begint om 20.15 uur in de tent het optreden van A Nr 1. De band Gear speelt vanaf 21.00 uur en Crosshead is daarna, vanaf 21.45 uur te horen in de tent. Omstreeks half elf is het de beurt aan Mr. Weirdo Cap. Van 23.15 uur tot het midder nachtelijk uur speelt Crush. De formatie NIKS is de eer te beurt gevallen om de twaalfde editie van het Anywave- festival af te mogen sluiten. Uiteraard is' bij dit alles ook gedacht aan de inwendige mens. Er is verder nog een mooi-weer-terras en een slecht - weer-terras en er zijn weer ver schillende stands aanwezig. De tent is dit jaar weer een slagje groter dan het exemplaar dat in voorgaande jaren gebruikt werd. Tijdens zeskamp in Goes GOES - Zaterdag 20 juni komen leden van SVGZ '83 en Korfbalvereniging Blauw-Wit samen door een ge meenschappelijke zeskamp. Van 10.00 tot 16.00 uur komen zij op het sportveld De Weitjes aan het Oran,- jepad in Goes met een zestal geïntegreerde 'groepen tegen elkaar uit. Na het enorme succes van vorig jaar wil men de valide sporters weer kennis laten maken met de sportprestaties van de min der validen. Uit heel Zeeland komen de leden van SVGZ naar het Goese om samen met leden van de Kloetingse ver eniging in het veld te treden. Alle groepen worden samenge steld uit leden van beide ver enigingen, dus validen en minder-validen komen uit in BURGH-HAAMSTEDE - Le den van de zangvereniging Nu met Hope en van de harmonie Witte van Haemstede gaan maandag 22 en woensdag 24 ju ni rond met de collectebus. Dit ten bate van het Anjerfonds. In Burgh gaan de collectanten en het muziekkorps maandag 22 juni aan de slag. Twee dagen later maken ze samen met de drumband hun ronde in Haam stede. BROUWERSHAVEN - Op don derdag 18 juni vergadert de commissie ruimtelijk beheer van Brouwershaven. De open bare vergadering wordt gehou den in het stadhuis en begint om 19.30 uur. Tijdens de vergadering wordt een toelichting gegeven op de planvorming voor herinrich ting van de Bogerdweg en de Stoofwcg bij Dreischor. De vele auto's en de snelheid waarmee deze voertuigen door Dreischor rijden, zorgen al jarenlang voor overlast. Ander agenda punt is een toelichting die ge geven wordt op de inrichting van het bedrijfsterrein van Brouw. ZIERIKZEE - Ruzie met je ouders, gepest worden op school, niet goed mee kunnen komen op school, ontluikende gevoelens van verliefdheid of thuis regelmatig slaag krijgen. D'r zijn zo van die zaken waaróver kinderen en jongeren soms hun hart even willen luchten bij iemand die echt naar hun luistert zonder gelijk een belerend vingertje te heffen. Zo'n luisterend oor vinden de kin deren/jongeren tot en met 18 jaar bij de Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland. Wat die allemaal doet en voor welke problemen die ge beld kan worden wordt in een reizende tentoonstelling belicht. Na Goes, Middelburg, Hulst en Tholen is deze expositie nu tot en met vrijdag 26 juni in bibliotheek De Stolpe te zien. Met deze ex positie wil de hinder- en jeugdtelefoon meer bekendheid aan zijn werk geven. De eerste resultaten van deze publiciteitscampagne zijn inmiddels behaald. Naar aanleiding van deze expositie, die opgebouwd is uit een viertal panelen met affiches en teksten waarin het werk van de kinder- en jeugdtelefoon uiteen wordt gezet hebben verschillende scholen interesse getoond voor het werk van de kindertelefoon. De expositie over hei werk van de kinder- en jeugdtelefoon blijft tot en met vrijdag 26 juni in bi bliotheek De Stolpe en is tijdens de gebruikelijke openingsuren van de bibliotheek te bekijken. ZIERIKZEE - Nog altijd heeft het dierenasiel Schou wen-Duiveland veel geld nodig voor de nieuw bouw/uitbreiding van het asiel. Als nieuw initiatief voor het bijeen vergaren van financiële middelen worden mensen gezocht die bij de Avondvierdaagse, die van maandag 15 tot en met donderdag 18 juni wordt gehouden, geld bijeen willen lopen voor het asiel. één groep tegen een andere ge lijkwaardige groep. Op het programma staat ondermeer: speerwerpen, goalbal, korfbal, touwtrekken, ver springen, een puzzeltocht en een estafette in een rolstoel. De lunchpauze wordt gemeen schappelijk doorgebracht in de kantine van de Kloetingse club aan het sportveld. Deze lunch wordt geheel verzorgd door de afdeling consumptief van de scholengemeenschap Groot Stelle. Groot Stelle stelt even eens haar sportveld en sport zaal beschikbaar. De groepen strijden om een zestal groepsprijzen, die aan het eind van de middag bekend worden gemaakt. De opzet van deze sportactiviteit is een duidelij ke stap om integratie tussen minder-validen en validen te bevorderen. De Goese scholen gemeenschap an de beide sportverenigingen ondersteu nen dit initiatief in het bijzon der en verlenen belangeloos hun medewerking aan een welslagen van deze activiteit. BURGH HAAMSTEDE - Voor dc derde achtereenvolgende keer geeft het gemengd koor Nu met Hope uit Burgh-Haam- stede een zomeravondconcert in de Nederlandse Hervormde kerk van Burgh. Dit concert is gepland voor donderdag 9 juli. Op het programma voor dit concert, dat om 20.00 uur be gint staan werken van Rossini, Wagner, Verdi en Bernstein. Het koor staat onder leiding van Elvira Vos-Simons, terwijl Wim Boer het koor op dc piano begeleidt. Boer treedt deze avond ook als solist op, terwijl de Wcsthockzangcrs uit Burgh- Haamstede eveneens enkele muzikale noten zullen kraken. Het idee achter het plan is dat wandelaars die meedoen aan de Avondvierdaagse zich laten sponsoren voor iedere kilome ter die zij lopen. Die sponsors hoeven niet alleen bedrijven te zijn, ook particulieren met een hart voor dieren kunnen de wandelaars betalen voor hun prestatie. Een uitbreiding van het asiel is nog immer hard nodig. Bij een groot aanbod van dieren dat geherbergd moet worden blijkt de ruimte nog altijd te klein. Katten moeten dan bijvoor beeld met meerderen tegelij kertijd in een hokje wachten tot zich voor hen een nieuw baasje aandient. Een vervelen de situatie waar snel iets aan gedaan moet worden. Want ze ker in het geval dat er een ziek te in het asiel binnensluipt kunnen, doordat de dieren op eikaars lip zitten, de gevolgen heel ernstig zijn. Vandaar dat het geld dat met de „sponSor- tocht" wordt verkregen spe ciaal bedoeld is voor de bouw van een quarantaineruimte. Wanneer één van de dieren is geïnfecteerd door een ziekte kan deze direct apart worden gezet. Vlak na de start van het ludie ke sponsorplan hebben zich reeds wandelaars en sponsoren opgegeven. ,,Maar er zijn er ui teraard nog veel meer nodig", aldus de beheerster vai het asiel, Jolanda Meerman. Ieder een die letterlijk en figuurlijk zijn steentje wil bijdragen kan zich bij Jolanda opgeven. Van maandag tot en met zaterdag bij het asiel van 09.00 tot 11.00 uur, telefoon 01110-17013. Bui ten deze tijden op telefoon nummer 01110-16901 (thuis). De dieren, die in afwachting van een nieuwe huisvesting nood gedwongen in het asiel moeten worden opgevangen, zijr een ieder die mee wil helper zeer dankbaar. I -5 HAARLEM De provincie Noord-Holland is van plan alle sterk verontreinigde bag gerspecie op te slaan in drie grootschalige depots. Gedacht wordt aan lokaties in het IJ- meer bij Amsterdam, bij de ha ven van IJmuiden en bij Den Helder. Dat staat in het ontwerp-baggcrspecieplan, dat het provinciebestuur donder dagmiddag heeft gepresen teerd Advertentie sopraan Gevarieerd opera-operette- en musicalprogramma Trompetconcert Aratunian Tiny v. d. Wijdeven, trompet o.a.: Porgy and Bess An American in Paris ZIERIKZEE, DONDERDAG 18 JUNI NIEUWE KERK, 20.00 UUR. Kaarten 1 22.50. Passen f 17,50. VVV-Havenpark Zie rikzee en op de avond van het concert aan de kerk. b-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3