Sam van der Welle bezorgt zijn klanten een onvergetelijke avond boussac p UW KRANT VAN SCNOUWEN-DUIVELAND Schoonheidsspecialiste Eva van Rhoon gaat met haar tijd mee ZIERIKZEESCHE ,ssa1 NIEUWSBODEHjfl j VITRAGE VRAAGT DE AANDACHT (Öardisette; J deur/oo L. dé krant van schouwen - duiveland! Kunst in nijverheid Omroep Zeeland Bijeenkomst NBPV Nieuwe aanwinst met Beautycure Jubileumviering van Videotheek de Eilanden NIEUWSBODE EXTRA WOENSDAG 10 JUNI 1992 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND DECORATION D E C O-R A T 1 O N Zienwee Hawenpiein 3 m. lei 01110 15951 1 Advertentie Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dbr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: ZE Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CQ Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. en dat zorgde nog eens voor een extra speciaal sfeertje. Bier en andere dranken wer den grif gebruikt; wat ook voor het nodige spektakel voor het podium zorgde. De hooggehak te schoenen werden uitge schopt en er werd wild meege- danst. Van der Welle had duidelijk zijn uiterste best gedaan. De sporthal was omgetoverd tot een echte concertzaal. Het pla fond was behangen met reus achtige blauwe ballonnen en door de hele zaal hingen kleine rode en blauwe lampjes. Wie voor het podium geen plaatsje wist te vergaren hoefde niet bang te zijn wat te missen want enorme boxen zorgden voor een geluid dat alle verstoppin gen van trommelvliezen deed verdwijnen. Wie even rustig wilde praten kon naar de bar buiten de gymzaal toe gaan. In het Prieel zorgden Danny Eve rett and the Spectacles voor achtergrondmuziek; dit Was ook de ruimte waar men hal verwege de avond en hapje kon eten. Aan alles was gedacht; bezoekers hoefden het festival niet te verlaten voor een snelle hap bij een snackbar, die was bij de hand. Klapper Als speciale klapper van de avond was er een optreden van The Fortunes. De leden van de ze Engelse band waren voor dit festival speciaal overgevlogen vanuit hun geboorteland. Hoe wel men in eerste instantie er op rekende dat 'de klapper van de avond' als laatste zou optre den waren zij het die als derde een optreden verzorgden. Met liedjes als On the Wings of a Nightingale, this golden ring, freedom come, freedom go, Ca roline en andere voegden zij nog eens een extra aspect toe aan deze avond. Het was een overdadige avond wat muziek soorten betreft. The Happy Tunes brachten de bezoekers weer even terug naar de Flower Power tijd met hun nummers van David Bowie tot Manfred Mann en vari Mon- kees, Beegees tot aan de Rol ling Stones. The Happy Tunes lijken in de Flower Power tijd te zijn blij ven hangen, gezien hun kle ding en gedrag op het podium. ring aan te brengen is het no dig om heel serieus het positie ve te bevestigen", aldus de in formatie-folder over de Beautycure. ,,Ons onderbe wustzijn vertaalt onze woor den en gedachten letterlijk, zo dat vaak herhaalde affirmaties (dit zijn positieve stellingen om wenspatronen te scheppen of te versterken, red.) tot onze werkelijke gedachten kunnen gaan behoren. Hoe dieper de affirmaties gaan, hoe meer de verlangde status werkelijk heid wordt. Met de Beautycure gebeurt dit onbewust door middel van magnetische tril lingen via de lichaamscellen. De affirmatie hier luidt: je bent jeugdig, mooi, le venslustig en gelukkig". Ogen open Schoonheidsspecialiste Eva be sloot tot de aanschaf van deze Beautycure omdat ze met haar tijd mee wil gaan. ,,Ik ben al heel lang bezig in mijn vak. Je probeert je ogen open te hou den en open te staan voor nieu we dingen. Je wilt vernieu wend en verbeterend bezig zijn. Daarbij is het een homeo- patische methode, want er komt niets schadelijks bij kij ken. En ik werk in mijn salon voornamelijk met homeopati- sche produkten dus leek me dit een prima aanvulling van de mogelijkheden". Eva is nog niet zo lang in het bezit van de Beautycure com puter, maar de klanten die ze tot nu toe heeft gehad zijn erg geïnteresseerd in de nieuwe aanwinst. ,,Het enthousiasme moet natuurlijk nog een beetje groeien, maar de reacties zijn over het algemeen erg positief. Wie geen lichamelijke klachten heeft kan ook kiezen voor een combinatie-behandeling. Wan neer men voor een masker in combinatie met de infrarood therapie kiest is de werking van het masker beter, dieper". De kosten van de behandelin gen met de Beautycure varië ren van zestig gulden voor een half uur tot vijfendertig gul den voor een kwartier. Wie kiest voor een kuur krijgt een aangepast tarief. Schoonheids salon Eva is te vinden aan Voorburglaan 16 in Brouwers haven. Schelden op alles en iedereen, maar hun muzikale kwalitei ten zijn goed en ze verzorgden dan ook een góed optreden. Verdere optredens werden ver zorgt door Chris Andrews en Primavering en de Schokbre- kers. Deze laatste begeleide naast Albert West ook An drews en hadden zelf ook een act die erg goed lag bij het pu bliek. Hun repertoire bestaan de uit Blues tot Rock en Roll werd gekleurd met een humo ristische show. Andrews zong naast zijn liedjes Yesterday Man en Pretty Belinda nog een keur aan andere liedjes. Al met al een uiterst gevulde, sfeervol le avond. Hoewel het aantal toeschouwers minder was dan waar men in eerste instantie op had gerekend werd dit door het enthousiaste gedrag en dave rende applaus van de wei aanwezigen ruimschoots goed gemaakt. Misschien iets voor een jaarlijks terugkerend spektakel. WATERHUIZEN - Bij de scheepswerf Pattje Shipyards in Waterhuizen is de grootste tot nu toe in Nederland ge bouwd gastanker te water gela ten. Advertentie Alessi Vienna Collection Arabia Stelton John Bergen Studio D-Tec MIDDELBURG - Het alge meen bestuur van de Omroep Zeeland vergadert op vrijdag 12 juni om 14.00 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. Aan de orde komt on der meer de mogelijkheid tot het openen van een hulpstudio in Zierikzee. De directeur van de Omroep Zeeland heeft zich georiën teerd op de mogelijkheden om voor de regio Noord-Zee'land een hulpstudio in te richten in Zierikzee. Het ziet er op dit moment naar uit dat via de Rijksgebouwendienst op korte termijn een huisvesting kan worden verkregen. Men is be zig met het onderzoek naar het gebruik van een tweetal pan den. Hierna kan er worden na gegaan welke voorzieningen er getroffen moeten worden aan de ruimte waar de uiteindelij ke keus op valt. Bij de Omroep Zeeland heeft men nog alle tijd, want op dit moment is er nog geen verslaggever voor Noord-Zeeland aan het werk. Naast de ingebruikname van deze studio wordt er bij de ver gadering ook gesproken over een uitbreiding en verbetering van de studio in Oost-Souburg. Gedacht wordt aan de aanleg van een aanbouw waar een werkkamer voor de eindredac teur, een redactieruimte, een kleine spreekkamer en twee luistercellen kunnen worden opgenomen. NIEUWERKERK De Neder landse Bond van Plattelands vrouwen afdeling Duiveland houdt op woensdag 17 juni haar laatste bijeenkomst van het seizoen in Ons Dorpshuis te Nieuwerkerk. De avond die begint om 19.30 uur wordt in Tïroler-sfeer en wel met een kaasfondue door gebracht. Het kraampje van de NBPV staat dit jaar op zater dag 20 juni op de braderie aan de Kerkring in Nieuwerkerk. Op 25 augustus brengen de da mes een bezoek aan het Rien Poortvliet-museum in Middel- harnis. Flakkee verzorgde de hele dag programma's doorspekt met muziek uit die jaren. Door ge sprekken met artiesten die 's avonds een optreden verzorg den in het recreatiecomplex werd alles nog eens extra 'six ties'. Ook 's avonds waren zij van de partij, zij het dan meer als deelnemers aan het feestge- beuren. Het spits van de arties tenavond werd afgebeten door Albert West. Hoewel het voor een artiest niet de meest gun stige plaats is om een optreden te geven, als eerste, leek West daar weinig moeite mee te heb ben. Met liedjes als Lets' dance en Yellow mono top bikini had West al snel de hele zaal op zijn hand. Hier en daar werd uit volle borst meegezongen en bij na iedereen deinde mee op het ritme van de muziek. Dat Al- bert West een gewaardeerd ar tiest is, bleek wel uit de reactie van het publiek. Gejuich en ap plaus aan het einde van elk lied. Ook de Cliff Richard-medley werd uit volle borst meegezon gen. West gaf niet zomaar een kort optreden. Hij zong een deel van zijn eigen liedjes, maar veelal waren het covers. Sha la I need You, Do you wan ne dance, We can really make it better, Put you, re head on my shoulder, sealed with a kiss is een kleine greep uit de liedjes die hij zong. Het optreden werd begeleid door muzikanten van Primavering en de Schokbre- kers. Vooral de twee blazers stalen de show. Beatles De sfeer zat er na het eerste op treden al goed in. Hierna kwa men The Clarks deze Haagse band 'namen de bezoekers van het festival voor een Magical history Tour door de zestigér jaren. Hoewel het repertoire van deze band zeer uitgebreid is, Elvis, Cliff Stones, Status Quo en de Golden Earring hiel den ze het deze avond voorna melijk bij liedjes van de Beat les. Als speciale gast brachten ze de eerste zanger van de Golden Earring mee; toen heette deze band trouwens nog Golden Earrings. Herinneringen kwa men weer boven bij het publiek BROUWERSHAVEN - Wie de schoonheidssalon van Eva van Rhoon in Brouwershaven binnenkomt ziet in eerste instantie een heleboel apparatuur staan. Sinds kort is deze apparatuur uitgebreid met iets nieuws; de Beautycure. Deze computer werkt op ho- meopatische wijze, door trillingen. De Beautycure is speciaal ontwikkeld voor huid- en andere therapeu ten, maar staat nu dus ook bij-schoonheidsspecialis te Eva in de salon. postnatale depressie en ter ver steviging van borsten, armen en dijbenen. De vier therapieën werken alle in op de verschillende weefsels van het lichaam. De laagfre- quent magneetveld therapie is een effectieve methode om de celstofwisseling in de huid te herstellen. Dit gebeurt door middel van elektro-magneti- sche trillingen. Deze optimali seren de celfunctie en de door bloeding, waardoor onder meer organen, bindweefsel en huid beter functioneren. Te vens worden de afvalstoffen van het lichaam in ionvorm los- getrild en afgevoerd via lymp- he, huid en bloed. Daarbij ver snelt een laag-frequent magne tisch veld de aanmaak van en zymen, katalysatoren en hor monen, die noodzakelijk zijn om de verschillende processen in het lichaam op gang te bren gen. Ook kunnen de rode bloedlichamen meer zuurstof ionen aan zich binden. Met de infrarood therapie wor den bepaalde stoffen het li chaam ingesluisd. Vitaminen, homeopatische geneesmidde len, etherische oliën en natuur- produkten worden door het in frarood licht diep de huid inge werkt. De kleurtherapie werkt volgens de theorie dat elke kleur een specifieke trilling heeft. Tijdens het insluizen van gels wordt de trilling van de kleur oranje ingesluisd. Deze trilling harmoniseert en geeft energie. De moeilijkst te begrijpen the rapie is wel die van de sublimi- nale affirmatie. Deze werkt naar de theorie dat men posi tieve krachten moeten laten gelden boven negatieve. „Veel mensen hebben de gewoonte het negatieve te bevestigen. Om hierin ten goede verande Ieder gezond weefsel, zoals bij voorbeeld huid-, spier- of or gaanweefsel heeft een specifie ke trilling. Als in dit weefsel een afwijking of aandoening voorkomt, verandert deze tril ling. Met de Beautycure brengt Eva het lichaam en dus de weefsels in de oorspronkelijke lichaamstrilling terug. Om het weefsel in de juiste trilling te brengen zijn vele therapie- vormen mogelijk. In de Beau tycure zijn vier verschillende vormen verenigd. Dit zijn de laagfrequent magneetveld therapie, het insluizen van be paalde stoffen via infrarood licht, de kleurtherapie en de subliminale affirmatie. Moeilijke materie Eva van Rhoon vertelt dat de werking van de Beautycure een moeilijke materie is. „Hoe het apparaat werkt is eigenlijk niet contreet aan te tonen.Dat het werkt wel. Daar heb ik ge noeg achtergrond-informatie over. Mensen moeten er vanuit gaan dat het werkt. Over het algemeen is het al na vier be handelingen dat er merkbare verschillen merkbaar zijn", al dus de schoonheidsspecialiste. De Beautycure wordt gebruikt bij tal van behandelingen. Om er enkele van de vijftig te noe men: acné, couperose, litteken behandeling, massage, moe dervlekken, oedeem in ogen en bovenarmen, overhangende oogleden, psoriasis, rimpels, stiae, wijn- of levervlekken, Eva van Rhoon aan het werk met rle Beautycureeen apparaat dat met vier basis-therapieën een verbetering brengt in een lange lijst van lichamelijke klachten. (Foto: Joop van Houdt). MIDDELHARNIS - Na weken van intensieve voor bereiding- van de kant van Sam van der Welle en zijn medewerkers was het zaterdag dan eindelijk zo ver. Het Back to the sixties feest was een feit. Nadat Van der Welle als Blues Brother de begin van de feest avond had afgekondigd en daarna met loeiende sire ne door de politie was afgevoerd kon het spektakel beginnen. En een spektakel was het. Liefhebbers van sixties muziek van Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland kregen een avond voorgescho teld die ze niet snel zullen vergeten Voor de viering van het tienja rige jubileum van Videokring De Eilanden was het hele re creatiecomplex De Staver afge huurd. Het zwembad was be stemd voor de artiesten, maar het Prieel en de gymzaal dien den als feestzaal voor de gas ten. Hoewel er minder mensen kwamen opdagen dan ver wacht was de sfeer er niet min der om. Jong eh oud al dan niet verkleed in jaren zestiger kle ding, variërend van rock en roll stijl mèt suikerspin kapsel tot en met de flower power stijl met gebatikte lange jurken en blote voeten. De meesten kwa men echter 'gewoon' in jeans; kleding die toen vast ook werd gedragen. Radio Niet alleen de Staver stond za terdag in het teken van de zestiger jaren. Ook- Radio Het concert van The Fortunes was één van de hoogtepunten van de avond. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1