Peter Vrij overklast Giel van der Est in Bru-Tèn seniorentennistoernooi Spartanen Glenn Helder en Edwin Vurens leren SKNWK-jeugd de voetbaltrucjes Atlas weigert te korfballen tegen All-Ready om promotie Ontknoping zomeravondvoetbal Greetje Smit opnieuw naar WK-kusthengelen Rinzke Kok wint in drie sets van Wilma Kooman Tweedaags jeugdkamp op Het Springer Bowling 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE BORSSELE - Tijdens de onlangs aan de zeedijk bij Borssele gehouden naselectie kusthengelen dames is Greetje Smit uit Kerkwerve, lid van de Hengelsportvereniging Oosterschelde, er wederom in geslaagd zich te plaatsen voor het wereldkampioenschap kusthengelen dat van dertien tot negentien oktober in het Zuidspaan- se Almeria zal worden vervist. De deelneemsters aan deze naselectie, bestaande uit die dames, die zich tijdens eer der gehouden voorselectie wedstrijden voor dit evene ment hadden geplaatst, aangevuld met vijf dames van de WK-ploeg 1991, die in Frankrijk goud veroverde, maakten er een spannende strijd van. Dat vissen toch iets meer inhoudt dan al leen geluk hebben, bleek uit het feit dat maar liefst drie van de vijf dames van de WK-ploeg 1991 zich op nieuw wisten te plaatsen. Greetje Smit, vorig jaar nog winnares van de naselectie,. moest nu Almekinders uit het Zuid-Bevelandse nipt voor laten gaan. Uitslag Hier de resultaten van de beste tien dames van de na selectie. de eerste vijf hier van gaan naar de wereld kampioenschappen in Spanje. 1. mevr. E. Alme kinders (HVKK) 6 pnt.; 2. mevr. G. Smit (Oosterschel de) 7 pnt (WK-ploeg 1991); 3. mevr. D. van Wensen (Edel- karper) 8 pnt. (WK-ploeg 1991); 4. mevr. L. Rijsdijk (Edelkarper). 9 pnt. (WK- ploeg 1991); 5. mevr. J. J. Deegens (Edelkarper) 10 pnt.; 6. mevr. M. Palings (Standaardvissers) 14 pnt.; 7. mevr. N. Doornen (Kruis- weel) 14 pnt.; 8. mej. S. Stuyts (Edelkarper) 16 pnt^ 9. mevr. K. Lindhout (Scharretje) 18 pnt. (WK- ploeg 1991); 10. mevr. G. M. Rijnberg (Scharretje) 18 pnt. Voor de geplaatste dames breekt thans een periode van intensieve voorberei ding aan waarin bovendien veel gelezen zal moeten worden aangezien de visse rij in de Middellandse Zee heel anders is dan wij hier in Nederland gewend zijn. RENESSE - De eerste wed strijden om de Zomer League Bowling zijn van start gegaan. Hieronder de resultaten van twee speelslagen. Bijkerk-Alles Om 1-4 Schildersbedr. De Mey- 't Swarte Schaep 4-1 Holland Zeeland- Bert Verseput 4-1 Bowling Renesse-Prince BV1-4 1. Schildersberd. De Mey, Burgh 4; 2. Bouwbedr. Prince BV, Haamstede 4; 3. Admi- nistratiekantoor Holland-Zee land, Middelharnis 4; 4. Alles Om, Renesse 4; 5. Herberg eet café 't Swarte Schaep, Brou wershaven 1; 6. Aann. en instal latiebedrijf Bijkerk BV, Haam stede 1; 7. Bouwbedrijf Bert Verseput, Burgh-Haamstede 1; 8. Bowling Renesse, Renesse 1. Hoogste gem. heren: Jan Stoel, 169 punten, Bijkerk BV. Hoog ste gem. dames: Jacolien de Bruijn, 183 punten, De Mey. 200 games: Jan Stoel, 214 pun ten, Bijkerk BV; Jacolien de Bruyn, 212 punten, De Mey; Jan Gast 202 punten, Alles Om. Alprokon-Terpstra 1-4 Schouwen-Tomorrowland 3-2 Fun House-Bom BV 3-2 De Strikers I-De Strikers II1-4 1. Metselbedrijf Terpstra, Zie- rikzee 4; 2. De Strikers II, Re nesse 4; 3. Vakantiepark Schouwen, Renesse 3; 4. Amu sementshal Fun House, Renes se 3; 5. Bouwbedrijf Bom BV, Burgh-Haamstede 2; 6. Jbmor- rowland, Rotterdam 2; 7. Al- prokon Aluminium, Baren- drecht 1; 8. De Strikers I, Re nesse 1. Hoogste gem. heren: Fred van Herpen, 157 punten, Alprokon. Hoogste gem. dames: Neeltje Dekker, 170 punten, Bom BV. 200 games: Marian Dijkman, 224 punten, Tferpstra; Neeltje Dekker 200 punten, Bom BV. ÏFOlf Uitslag en standen Bruse Boys overklast Egelantier met een 4-0 overwinning. Hier door kan de Bruenaren de kampioenstitel in het zomeravond- Mevo-Velocitas 0 - 3 voetbal haast niet meer ontgaan. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De beslissingswedstrijd om de promotieplaats naar de derde klas van de landelijke competitie veldkorfbal tussen All-Ready en Atlas uit Ritthem is niet door gegaan. Atlas weigerde om zaterdagmiddag naar Goes af te reizen. Onder dwang van de korfbalbond had op neutraal terrein, het Togoveld op sportpark Het Schenge, alsnog de wedstrijd moeten worden gespeeld om een plaats af te dwingen naar de derde klas district. All-Ready uit Zienkzee heeft op 28 april een protest inge diend na afloop van de wed strijd tegen Atlas. De scheids rechter zou niet hebben gezien dat All-Ready een doelpunt had gescoord waardoor de wed strijd verloren ging met 9-8. Woensdag drie juni kregen All- Ready en Atlas per brief, van de korfbalbond, te horen dat het protest van de Zierikzeese korfbalvereniging was toege wezen. Beide ploegen moesten op herhaling zaterdag zes juni om 16.00 uur in Goes. Reglement Atlas weigert om de wedstrijd te spelen: ,,We zijn het niet eens met de uitspraak van de tucht- commissie. De uitspraak is te gen de reglementen in meer dan vier weken onderweg en dat accepteren wij niet" ver klaart Atlas-voorzitter Lou Machielse. .Jbgen het protest hebben wij niks in te brengen maar de korfbalbond moet zich aan het reglement houden. Als wij een wedstrijdformulier fout invullen dan krijgen we ook gelijk een strafzaak aan onze broek". Voor Atlas kwam de brief op drie juni als een koude douche. ,,Wij hebben het promotie kampioenschap al uitgebreid gevierd. We mochten ook de bloemen van All-Ready al in ontvangst nemen. Nee, wij zit ten met onze handen in het haar en ik denk dat dat ook voor All-Ready geldt", vertelt Machielse uit Souburg. Atlas neemt met de weigering van het spelen een enorm risico. ,,De mogelijkheid bestaat dat de tuchtcommissie een beslis sing neemt waardoor wordt vastgesteld dat we als ploeg niet opgekomen zijn. Ja, dan verliezen we reglementair de wedstrijd". Uitlating Het bestuur van de korfbal ploeg uit Ritthem heeft in ie der geval het afdelingsbureau per fax meegedeeld op gronden van het KNKV-reglemcnt niet akkoord te gaan met de beslis singswedstrijd. All-Ready be stuurslid Ada van Tiggelhoven was verrast door dc uitlating van Atlas voorzitter Lou Ma chielse. ,.We moeten maar af wachten wat er verder gaat ge beuren. Het is wel zo dat de tijd dringt. De trainingen lig gen stil en straks zijn er door vakanties niet voldoende spe lers beschikbaar". All-Ready- Atlas wordt hoogstwaarschijn lijk een zaak voor de tuchtcom missie. BRUINISSE - Het was voor de 25-jarige Peter Vrij uit Nieuwerkerk, zaterdagmiddag, een verrassing dat hij de finale won bij de herenenkel D2-klasse«op de tennisgravelbaan in Bruinisse. In twee sets, 6-0 en 7-6 versloeg hij, tijdens het seniorentoernooi van tennisclub Bru-Tèn, de 36-jarige Giel van der Est uit Sint Phi lipsland. "I)it betekende voor Vrij zijn eerste overwinning' sinds hij twee jaar de tennissport beoefent. Gert-Jan Tierie (links) was diep onder de indruk van Edwin Vu- Glenn Helder, de linksbuiten van Sparta, is enthousiast bezig rens die op speelse wijze de trainingsstof afwerkte. (Foto: Joop met de Nieuwerkerkse jeugd. van Houdt). (Foto: Joop van Houdt). enkel D2-klasse drie sets nodig om uiteindelijk de winnares aan te wijzen. Aan het langste eind trok Rinzke Kok uit Brui nisse die in drie sets de Zierik zeese tennisster Wilma Koo man naar het tweede plan ver wees in 4-6 6-2 en 6-3. Bij de herenenkel in de E-klasse werd door Erik Beije in een record tempo met twee sets Jan Wal pot van tennisclub Ruucstop- pellen uit Sint Philipsland van de baan geslagen. De 25-jarige Beije uit Oosterlancl maakte de wedstrijd in twee sets af: 6-1 en 6-2. Bij de damesdubbel D2-klasse gingen Wil Smits en Ellen Kre- pel met de hoogste eer strijken. Ondanks een spannende ten- nispartij gingen de zusjes Mar jan en Hetty Mol uit Schudde- beurs met 6-2 en 7-5 ten onder. In de E-klasse was er volop vreugde bij de dames Korrie van de Berge en Jeanet Olree. Zij wonnen voor het eerst in hun leven een finalewedstrijd maar moesten conditioneel zeer diep gaan tegen Wilma Wehrmeijer/Connie van der Waal in drie sets: 5-7 6-3 en 6-4. Uitslagen finalewedstrijden: Herenenkel D2 klasse; Peter Vrij - Giel van der Est 6-0, 7-6. Herenenkel E-klasse: Erik Bei je - Jan Walpot 6-1, 6-2. Dames enkel D2-klasse: Wilma Koo man - Rinzke Kok 6-4, 2-6, 3-6. Damesenkel E-klasse: Marjo: lein de Waal -Marion Zijta 7-6, 5-7, 6-4. Herendubbel D2klasse: Richard Folmer/Pe- ter Vrij - Tonnie van der Berg/Jacob Muller 6-4, 7-6. Da mesdubbel -D2-klasse: Wil Smits/Ellen Krepel - Marjan Mol/Hetty Mol 6-2, 7-5. heren- dubbel E-klasse: Poulewinnaar Jan Stoutjesdijk/Eddy de Looff. Damesdubbel E-klasse; Korrie van de Berge/Jeanet Ol ree - Wilma Wehrmeijer/Con nie van der Weele 5-7, 6-3. 6-4. NIEUWERKERK - Glenn Helder en Edwin Vurens, beiden profspeler van de Rotterdamse eredivisie voetbalclub Sparta, hebben de voetbaljeugd van Nieu werkerk zaterdag weer wat trucjes van het voetbalspel bijgeleerd. Onder be langstelling van ouders, trainers en bestuursleden kregen de pupillen en junio ren een stevige training op speelse wijze. Het sportpark Het Springer stond vrij dag en zaterdag in het teken van de jeugd van voetbalvereniging SKNWK in Nieuwerkerk. De 23-jarige Glenn Helder, de linksbuiten van Sparta, was door zijn enthousiasme al snel geliefd bij de Nieuwerkerkse jeugd. ,,Er hangt hier een lek ker sfeertje en dat geeft weder zijds al snel een stuk vertrou wen. Wij doen het voor de lol en als die jongens er serieus mee bezig zijn dan blijft er in ieder geval een aantal trai ningselementen hangen", ver telt Glenn Helder. Trainingsstof Edwin Vurens die vooral met de pupillen op speelse wijze balspelletjes uitvoerde kreeg door zijn inzet de jeugd flink aan het bewegen. ,,Het maakt bij die pupillen niet veel uit wat voor soort trainingsstof je toepast. Het belangrijkste is dat je er mee bezig bent en de bal steeds als centraal middel punt gebruikt. Wat je doet telt gewoon bij de jeugd en er blijft altijd wel wat achter van de traningsvormen", verklaart de ,24-jarige Vurens die bij Sparta meestal op rechts speelt maar ook op andere plaatsen inzet baar is. In eerste instantie hadden de gebroeders De Nooijer uit Sou burg, profspelers van Sparta, naar Nieuwerkerk moeten ko men. ,,De jongens waren ver hinderd en bij Sparta komen er veel aanvragen van verenigin gen binnen om gasttrainingen te geven. Hierdoor zijn wij in Nieuwerkerk beland. Nee, we doen dit niet iedere week, een paar keer op een jaar want dan blijft het ook leuk", aldus Vu rens. Huib de Valk, voorzitter van de jeugdcommissie, kon tevreden terugkijken op het jeugdkamp van SKNWK. Vrij dag zijn we gestart met het jeugdkamp. Na een aantal spelletjes heeft de jeugd de nacht doorgebracht in de accommodatie van Het Springer. Zaterdag staat in het teken van de trainingen en daarnaast is er ook nog penal tybokaal schieten", liet De Valk weten die tijdens het jeugdkamp ondersteund werd door veel kaderleden van voet balvereniging SKNWK. Uitslagen jeugdkampspellet jes en penaltybokaal: F- Pupillen: Spelletjes: 1. Marco Roks. 2. Stefan van de Maas. 3. Mark van 't Hof. Penaltybo kaal: Marco Roks. E-pupillen: Spelletjes: 1. Gert-Jan Tierie. 2. Frank Boeve. 3. Richard Be velander. Penaltybokaal: Leon Pollemans. D-pupillen: Spelle tjes: 1. Leon Goedegebure. 2. Maurice Pollemans. 3. Maarten Padmos. C-junioren: Penalty bokaal Robbert van de Zande. B-junioren: Penaltybokaal Johnny Steendijk. A-junioren: Penaltybokaal Wilco de Valk. Leiders/trainers: Penaltybo kaal Ronnie de Bruine. ZIERIKZEE - De zomeravondvoetbal-competitie kan vanavond (dinsdag) de ont knoping krijgen als Bruse Boys de wedstrijd tegen Mevo in winst kan omzetten. De Bruenaren verzamelde afgelopen week, in een dubbel competitie-program ma, tegen Egelantier en SKNWK vier punten. Hiermee is de ploeg hoogstwaar schijnlijk niet meer in te halen. Charme „Ja, ik'heb met mijn vriendin vorig jaar wel de mixpartij om De Eilandenbokaal gewonnen maar dit is toch mijn eerste in dividuele overwinning", ver telt Vrij nadat hij juist de laat ste game op het nippertje naar zich toetrok. ,,Ik werd in de eerste set overklast door hem", verklaart de verliezer Van der Est. „Die partij van 6-0 duurde geloof ik maar twintig minu ten en dan heb je in principe al verloren. In die tweede set was er meer spanning en dat kwam die tennispartij ook ten goede. Jammer, ik kwam te laat in de wedstrijd", aldus de speler uit Sint Philipsland. Zenuwachtig Peter Vrij was aardig in zijn nopjes nadat hij door zijn vriendin met een bos bloemen werd gefeliciteerd. „Ik was in de laatste game best zenuwach tig maar conditioneel was ik vanmiddag gewoon de beste". Vrij die nog thuis hoort in de E- klasse had zich op het Bru-Tèn tennistoernooi ingeschreven bij de D2-klasse. Door zijn overwinning hoopt hij zo snel mogelijk te mogen uitkomen in een klasse hoger. Later op de dag mocht Peter Vrij van ten nisclub Duiveland opnieuw een overwinning koesteren. In het herendubbel D2-klasse, ge koppeld aan Richard Folmer, wonnen zij in een spannende fi nale van Tonnie van der berg/Jacob Muller in 6-4 en 7-6. Het seniorentennistoernooi van tennisvereniging Bru-Tèn, dat een, hele week duurde, kreeg in de finalewedstrijden een aantal spannende partijen te zien. Zo waren bij de dames- Dreischor en Duiveland lieten opnieuw een punt liggen bij respectievelijk Mol en SKNWK. Hierdoor is het in de competitie wel erg gemakke lijk geworden voor Bruse Boys. Maar uiteindelijk lag de beslis sing bij de wedstrijd tegen de kampioen van vorig jaar Ege lantier. Bruse Boys had een overtuigend veldoverwicht en werd daar bij geholpen door dat Egelantier maar tien men sen binnen de lijnen kon bren gen. In de eerste helft was er al een riante voorsprong van 2-0 met doelpunten van Karei van Kooten en Bert van de Berge. Bruse Boys-Egelantier 4 - 0 SKNWK-Duiveland 0 - 0 Dreischor-Mol 3-3 Bruse Boys-SKNWK 2 - 0 Egelantier-Velocitas 3 - 7 Dreischor-Mevo 6 - 0 Duiveland-Mol 3 - 0 Bruse Boys Dreischor Duiveland SKNWK Egelantier Mevo Programma 1 19 33 - 8 3 16 34 - 25 3 15 21 - 16 5 12 24 - 18 5 12 29 - 30 6 8 10-24 De wedstrijden beginnen om 19.15 uur 9/6: Mevo - Bruse Boys (Zierikzee). SKNWK - Dreischor (Nieuwerkerk). Dui veland - Egelantier (Ooster- land). Velocitas - Mol (Seroos- kerke). Egelantier mist de charme van vorig jaar en kon geen enkele vuist maken tegen de gerouti neerde ploeg uit Bruinisse. In valler Dolf Roks maakte in de tweede helft het karwei af door twee knappe acties die beloond werden met twee doelpunten. De 4-0 overwinning was een mentale opsteker waardoor la ter in de week ook SKNWK met 2-0 de meerdere moest er kennen in Bruse Boys. De 25-jarige Peter Vrij uit Nieuwerkerk behaalde in Bruinisse zijn eerste tennisoverwinning in zijn nog korte tenniscarrière.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 8