/pra-iU „Al lang protest, maar er wordt niet geluisterd" 'U staat in mijn zaak en hier spreekt de directeur' 0 1 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODES f Inwoners Dreischor vinden doorgaand verkeer niet denderen(d) Subsidiestop stads- vernieuwings- fonds Paardenmarkt trekt record aantal bezoekers Zomerbus rijdt langs hele Zeeuwse kust en Zuidhollandse eilanden I-; L dé krant van schouwen -duiveland! j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bedrijfstelefooninstallaties Digitale hotelcentrales - Portable autotelefoon - Autotelefoon Faxapparatuur - Mobilofoon/Portofoon communicatie Dirksland, Nijverheidsweg 5 0t877- 3733 Geautoriseerd Siemens-dealer Telefooncentrales tot 3B4 aansluitingen 24-uurs service door geheel Nederland Eigen inbouwstation voor autotelefoon Eigen technische dienst Leasing Levering uit voorraad De Gheynstraat 2 OIO - 4625355 I DONDERDAG 4 JUNI 1992 148e JAARGANG NR 25164 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Bewoners geven aan wat zij van de verkeersstroom door Dreischor vinden. (Foto: Joop van Houdt). DREISCHOR - Inwoners van Dreischor, en met na me diegenen die langs de Stoofweg en de Bogerdweg wonen, zijn het meer dan zat. Al jarenlang trachten ze de gezagdragers van de gemeente Brouwershaven ervan te overtuigen dat het verkeer dat in grote aan tallen en met veel te hoge snelheid langs hun huizen dendert een levensgevaarlijke situatie teweeg brengt. „Al vijf jaar laten we onze stem horen, maar naar ons wordt niet geluisterd", aldus mevrouw M. Kleijwegt, één van de verontruste inwoners. Van daar dat besloten werd om zelf actie te ondernemen en bij de ingang van Dreischor borden te plaatsen met hun verzoek cq mening: „doorgaand verkeer niet denderen(d)". De Stoofweg en de Bogerdweg, die in het verlengde van elkaar liggen, vormen de hoofdver- keersader van Dreischor. Via de twee wegen heeft de auto mobilist een goede verbinding met Brouwershaven, Nieuwer- kerk en Zonnemaire. Vanwege de breedte en het goede zicht nodigen de wegen uit tot hard rijden. Daar helpen ook de bordjes niet tegen waarop ver meld staat dat de maximum snelheid die hier wordt geadvi seerd 30 kilometer per uur be draagt. Zelfs met de toegestane maximum snelheid van 50 ki lometer per uur wordt vaak de hand gelicht. Verkeersdrukte De hoge snelheid waarmee au tomobilisten door Dréischor razen, is niet het enige pro bleem waar de bewoners van de Stoofweg en de Bogerdweg mee kampen. Ook de intensi teit van het verkeer wordt jaar lijks groter. Volgens de bewo ners is deze tussen 1987, het jaar waarop voor het eerst bij het gemeentehuis a3n de bel werd getrokken, en nu bijna verdubbeld. Vooral in de week einden rijden er veel auto's door Dreischor, want ook de toeristen hebben door dat men via deze sluiproute snel op de plaats van bestemming kan ko- Mevrouw Kleijwegt: „De ver keersdrukte leidt tot grote ge luidsoverlast en het vrachtver keer zorgt er voor dat de huizen op hun grondvesten trillen". De bewoners zijn bang voor hun kinderen die zich vaak per fiets over deze wegen naar school begeven. Regelmatig worden er langs de rand van de weg aangereden katten en hon den gevonden. reau RBOI uit Middelburg in de hand genomen. Uit het on derzoek van dit bureau blijkt inderdaad dat er iets aan de si tuatie moet veranderen en er wordt dan ook gedacht aan snelheidsremmende maatrege len als het plaatsen van drem pels, plantenbakken en het versmallen van de weg. Op een hoorzitting van 13 november 1991 kregen de bewoners het idee dat nog voor de zomer met de werkzaamheden zou worden gestart. Vorige maand werd hen echter schriftelijk meege deeld dat er enige vertraging was ontstaan door een slechte ondergrond en de problemen met de riolering. Mevrouw Kleijwegt vreest al waar het op uit zal draaien. Een drukke geluidsvolle zomer waarop weer veel toeristen de weg door Dreischor zullen vin den om hun huisje op bunga lowpark Den Osse of het strand bij de Brouwersdam te bereiken. De hoop op een rond weg heeft ze al min of meer op gegeven. Met het plaatsen van de borden hopen de bewoners in ieder geval dat de automobi listen hun snelheid zullen min deren en dat men bij de ge meente de noodzaak van een snelle oplossing inziet. Wat de volgende stap is weet ze niet. „Waarschijnlijk wordt het wachten totdat de gemeente gaat starten met haar werk zaamheden". Via briefwisselingen en twee hoorzittingen is er regelmatig contact en overleg geweest met de gemeente Brouwershaven. Hierbij hebben de bewoners een aantal eisen op tafel ge legd. De beste oplossing is vol gens hen dat er een rondweg om Dreischor gerealiseerd wordt. Een weg die er met de Zuid Langeweg en de Zuiddijk naar hun mening eigenlijk al ligt. Daarnaast willen ze dat de Bogerdweg en de Stoofweg worden versmald door de aan leg van parkeerhavens voor auto's. De versmalling moet er voor zorgen dat de automobi list minder de neiging heeft om zijn gaspedaal diep in te druk ken. Fietspaden moeten ervoor zorgen dat kinderen veilig op school en weer thuis arriveren. Vertraging De gemeente heeft naar aanlei ding van de verontruste berich ten uit Dreischor het adviesbu- DEN HAAG - De accijns op sui ker zal worden afgeschaft. Staatssecretaris Van Amels- voort van financiën zei dat woensdagavond in een overleg met de Tweede Kamer over aanpassing van de accijns aan EG-afspraken. Het wetsvoor stel over de accijns ligt al bij de ministerraad. ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee is genoodzaakt met onmiddellijke ingang te stop pen met het beschikbaar stel len van middelen voor de res tauratie van woonhuismonu menten in 1992. Voor dit jaar was een bedrag van 250.000,- beschikbaar, doch dit gehele bedrag is in middels toegezegd middels af gegeven beschikkingen. De re denen van de uitputting van het budget stadsvernieuwings fonds 1992 zijn dat enerzijds de budgetten steeds lager worden en anderzijds dat er meer be roep gedaan wordt op dit fonds. Dit betekent dat inwoners dit jaar geen aanvraag voor een subsidie voor restauratie van een woonhuismonument of beeldbepalend pand meer kun nen indienen op grond van de Subsidieverordening Stadsver nieuwing. K ZIERIKZEE - Ondanks de enorme regenbui die dinsdagavond naar beneden kwam tijdens het opzetten van de geraamtes van de kramen, was het gisteren, woensdag, op de dag van de Paardenmarkt zelf ideaal weer voor een dergelijk evenement. Wellicht daarom werd het evenement bezocht door meer belangstel lenden dan ooit tevoren. De hele dag door bewoog zich een massa van honderden schuifelende mensen tussen de 130 kramen die waren opgesteld in de straten rondom de Dikke Toren. namens de Baronie, deze krijgt u van koningin Beatrix en de kersenbonbons zijn om de gaatjes te vullen". Maar ook in de kramen werden af en toe de meest fantastische verhalen verteld. „Mevrouw, u raadt nooit waar deze schoon- Bijzondere trekpleisters vorm den de diverse standwerkers, die dit jaar vooral schoon maakattributen aan de man probeerden te brengen, en de Balie waar een aantal paarden, kleinvee en oudejaarse koetjes stonden opgesteld. Behalve door mensen van Schouwen-Duivcland werd de traditionele jaarmarkt ook door veel buitenlanders be zocht. Duitsers en Belgen koeh ten Zeeuwse babbeluten, pasten klompen en snuffelden tussen de tweedehands blouses in ouderwetse modellen Man delaren van Griekse, Vietna mese en Indische afkomst brachten hun waren aan de man. Onder de standwerkers bevond zich ook een buitenlander, een Belg die op de Varrcmarkt met niet zo heel veel succes meubel- was aan de man probeerde te brengen. „Awcl, wat is dat hier. In België brengen de men sen hun ameublement mee naar de markt om hel te laten kuisen". Een standwerker die zich met zijn schoonmaakmiddel in de Poststraat had opgesteld had meer succes. Maar hij hield de touwtjes dan ook strak in han den. „Hallo, wel bij de les blij ven. Ik ben hier degene die praat U slaat onder mijn para sol, dus in mijn zaak en hier spreekt de directeur" De standwerker die dozen bon bons aan de man bracht hoefde bijna alleen maar in te pakken. „Deze doos doe ik er nog bij Zoals gebruikelijk trokken vooral de paarden aandneht. (Foto. Joop van Houdt). maakdoeken van gemaakt zijn. Van geperste kippeveren". Een hoeden- en pettenkraam, een kraam met de meest maffe feestartikelen, een kraam met spelletjes gemaakt van tro pisch hardhout, een kraam met knuffelbeesten. Het was giste ren allemaal te vinden rondom de Dikke Tbren. Op de Balie herleefde de au thentieke sfeer van het uit de Middeleeuwen daterende eve nement helemaal. Daar wer den in de loop van de ochtend enkele tientallen paarden aan gevoerd. Onder meer enkele Belgische trekpaarden die voor de mechanisatie in de landbouw in Zeeland werden gebruikt om het land te bewer ken. Uit die tijd dateren ook de rijtuigen die op het plein wer den opgesteld. Ook was er aanvoer van klein vee waaronder kippen, hanen en konijnen. In de omgeving van de Balie kon men ook de stadomrocpcr tegen komen die dit jaar. gestoken in middel eeuwse out-fit, voor het eerst deelnam aan de Paarden markt. Op de paardentram reed hij mee de stad door om iedereen die dat ontgaan zou zijn op de hoogte te stellen van de jaarmarkt die phiatsvond. Het evenement word verder op geluisterd door muziek van hot draaiorgel Alanti en op hot Ha- vcnplcin was do traditionele 'kloino' kermis opgesteld. Een attractie die nog enkele dagen blijft staan. Goede manieren zijn de beste beveiliging tegen de slechte van anderen. Chesterfield Bewolkt HET WEER Overdag half tot zwaar bewolkt en mogelijk een bui Minimumtemp. 13 graden, middagtemp. ±21 graden. In de loop van de nacht tot zwak afnemende wind, overdag naar oost draaiende wind en toe nemend tot matig, kracht 3. 3 MENU Ongemanieerde gasten worden op een toeristmenu getrakteerd. 5 LOKA De wondere wereld achter het project Loka. Te zien in de Noordhavenpoort. 6 DAPPERWEG In Westerschouwen wordt gewerkt aan plannen voor de Dapperweg. 9 VOETBAL Voetbalvereniging Zierikzee brengt leden bij elkaar in voetbalmixtoernooi. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Lijnennet uitgebreid ZIERIKZEE - Van 1 juli tot en met 31 augustus rijdt de zomerbus in Zeeland. Het lijnennet is uitgebreid met de Zuidhollandse eilanden. Met deze uitbrei ding bedient de zomerbus de hele kuststrook van Knokke -in- België tot Ouddorp in Zuid-HoHand. Rond het Brielse Meer wordt een aparte zomerbus- dient gereden. De zomerbus wordt gereden door Streekvervoer Zuid-West-Nederland en Carlier Tours in Middelburg. Het initiatief wordt met be langrijke subsidies gesteund door diverse ministeries, de provincies Zeeland en Zuid- Holland, gemeenten en het re creatief bedrijfsleven. Deze brede samenwerking om re creatief openbaar vervoer op de weg te krijgen is uniek in Nederland. Aanvulling De zomerbus is een aanvulli- ung op het reguliere openbaar vervoer en richt zich op de drukste toeristische concen- trarties. Dat zijn de kust van Zeeuwsch-Vlaanderen, Schou wen, Goeree en Voorne-Putten. De zomerbus rijdt zeven dagen per week. De zomerbus kent een eigen kaartsysteem, waarbij de prijs aantrekkelijk wordt gehou den. De busreiziger is daardoor in de meeste gevallen goedko per uit dan de automobilist, zo als ook de bedoeling is van het project. In de zomerbus is de strippenkaart niet geldig. Passé partout Het passé partout is bij enkele recreatie-ondernemers te koop. Deze kaart is geldig van 1 juli tot en met 31 augustus. Op een passé partout kunnen twee personen reizen. Maximaal vier jongeren onder de 16 jaar mogen gratis meereizen. Even als de dagtripper is het passé partout geldig op alle Zomer- buslijnen en op een aantal ZWN-lijnen. Voor Schouven- Duiveland wordt nog aan een apart kaartsysteem gewerkt. De reizigers van de zomerbus krijgen bij verschillende at tracties een korting op de toe gangsprijs. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45, jaarabonnement t 179,— jaarabonnement met autom. afschr. f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. ~~l naam Dhr./mevr.. adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1